Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bio jednom jedan princ ...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44695 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...25.07.2011. u 23:51 - pre 155 meseci
@bojan_bozovic

Sta hoces ovime da kazes? Da li ti kazes da ovo sto je pisao, da su ta cetvorica heteroseksualaca silovanih u zatvoru ostali pederi i posle izlaska, nije istina? Ili...Ne razumem.
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...25.07.2011. u 23:53 - pre 155 meseci
Citat:
Pirossi: bio jednom jedan princ... ama u seoskoj zemlji, gde ljudi vole da zabijaju svoje paorske nosekanje u tuđ tanjir, novčanik a napsoletku i krevet.

i taj princ našao drugog princa, sličnih sklonosti.
odrasli prinčevi, svako ima preko 18 leta i uživaju ljudi ali ne lezi vraže, paorima smeta taj neprirodan prizor ljubavi, jer ni sami nisu birali partnere nego ih đedovi ženili brkatim međedima koje su bile plodne kao njiva i trpele puno batina. i oni reše da isteraju zlo iz prinčeva tako što će im uterati dobro.

iza sebe su imali puno životnog iskustava zasnovanog na predanju a otac prota im je prepričavao i Dobru knjigu gde ima puno ljubavi, sumpora & ognja, dakle jedna emancipovana banda.
razbiše oni ona dva princa od batina. vodili su i decu sa sobom da vide kako se kali paorska tradicija.

prinčevi su prestali sa neprirodnim stvarima.
teško im je, sakatima, bilo.

e sad, moja priča ima tužan kraj.
ali šta ćeš. paori su to.


Kao da čitam http://en.wikipedia.org/wiki/Giftpilz

...ali sa zamenjenim ulogama.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...25.07.2011. u 23:54 - pre 155 meseci
@vilil1, sumnjam da bilo ko ovde uopste moze da se bavi analizom ta tvoja 4 slucaja.

Jedino sto moze da se kaze na to je da su licne anegdote stvar na kojoj se ne moze graditi relevantan stav o nekoj pojavi koja se odnosi na ogroman broj ljudi.

I to CAK i kada bi drugi bili upuceni u ta tvoja 4 slucaja koja navodis... A kako jos i nisu, svaka diskusija u tom smeru je slepa ulica.... niti neko poznaje te ljude, niti njihove zivote, niti bi to uopste moglo da se koristi za donosenje relevantnih zakljucaka... ono, mogao si komotno i da izmislis celu pricu, opet niko to ne bi mogao da utvrdi ili da opovrgne.

Mislim ako ti je i dalje problem da to prihvatis probaj jednostavno da zamislis slicnu situaciju gde neko drugi kaze da poznaje neka 4 slucaja koja bi trebalo da pomognu da se donese stav o necemu globalnom, i to jos suprotan sa trenutnim saznanjima u nauci...

Sta bi mogao da kazes na to? Apsolutno nista... e to je to.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...25.07.2011. u 23:58 - pre 155 meseci
Citat:
vilil1: @bojan_bozovic

Sta hoces ovime da kazes? Da li ti kazes da ovo sto je pisao, da su ta cetvorica heteroseksualaca silovanih u zatvoru ostali pederi i posle izlaska, nije istina? Ili...Ne razumem.


Da su homoseksualci zato što je to prirodno za njih, a ne zato što ih je zatvor takvim učinio.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 00:07 - pre 155 meseci
@Dimkovic

Mozes da sumnjas koliko zelis. Tvoje pravo. Ali...vi ste pricali da je nemoguce da covek udje kao heteroseksualac u zatvor, a da izadje kao homoseksualac. I sada, kada sam nasao rad gde se pokazuje da je to moguce, sada ni to ne valja...


@Bozovic

Pa to je smesno. Stvarno.
Covek udje u zatvor kao heteroseksualac, ozenjen...izadje kao peder, i nastavi da zivi kao peder. Fakat! Mozete vi sada da pisete raznorazne stvari, raznorazna objasnjenja, ali cinjenice su cinjenice. Trazili ste naucni dokaz. Dobili ste. Verujete, ne verujete, nije ni bitno. Bitno je da sredina utice na coveka i da homoseksualizam nije kod svih "urodjen", nego moze da bude i "stecen".
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 00:17 - pre 155 meseci
E pa "nateraste me" da iščitavam neke pdf-ove noćas :)
Elem, ima tu interesantnih zaključaka, koji su možda i malo pogrešno konstruisani. Npr. Gallup u radu "Have Attitudes Toward Homosexuals
Been Shaped by Natural Selection?" iz '95 navodi sledeće zaključke svojih kolega:
Citat:

and as evidence for a primacy-like imprinting effect on the develop-
ment of sex-object choices in males, work by Van Wyk and Geist (1984) shows
that boys whose initial experiences with masturbation occurred directly or in-
directly in the presence of other males are more likely to become homosexual
as adults than are those who learn about masturbation in other ways. Effects
such as these are also consistent with those of Bell, Weinberg, and Hammer-
smith (1981), which show (contrary to popular opinion) that homosexual sex-
object choices develop during adolescence, not during childhood.


E, sad, biće da nije u pitanju uticaj sredine, već - genetski uticaj koji se protumačio kroz ovakav zaključak

U "Gay, Straight and the reason why", Simon LeVay (2011) navodi:
Citat:

According to Ray Blanchard and his colleagues, gay men
have more older brothers, on average, than do straight
men.

E, sad, verovatno su to ti (starija braća) koja su ih posmatrala (bila u blizini) dok su.. you know. Ali, uzroci nisu u tome, već u - majčinom imunitetu, koji se menja i utiče na mlađeg brata u trudnoći, Antitela i šta-znam

Evo još nečeg interesantnog:
Citat:

The older-brother effect only applies to right-
handed gay men; gay men who are mixed- or left-handed do not
have any excess of older brothers.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 00:19 - pre 155 meseci
Citat:
vilil1: @Dimkovic

Mozes da sumnjas koliko zelis. Tvoje pravo. Ali...vi ste pricali da je nemoguce da covek udje kao heteroseksualac u zatvor, a da izadje kao homoseksualac. I sada, kada sam nasao rad gde se pokazuje da je to moguce, sada ni to ne valja...


@Bozovic

Pa to je smesno. Stvarno.
Covek udje u zatvor kao heteroseksualac, ozenjen...izadje kao peder, i nastavi da zivi kao peder. Fakat! Mozete vi sada da pisete raznorazne stvari, raznorazna objasnjenja, ali cinjenice su cinjenice. Trazili ste naucni dokaz. Dobili ste. Verujete, ne verujete, nije ni bitno. Bitno je da sredina utice na coveka i da homoseksualizam nije kod svih "urodjen", nego moze da bude i "stecen".


Ja sam čitao članke na sajtu Williama Percy-ja. U članku tj. knjizi iz 1990. nedvosmisleno kazuje da se homoseksualnost ne stiče (crven citat). Kakvo je mišljenje imao 1976. kad je napisao prvi članak koji si linkovao, nije važno.

Dakle nemoj trolovati više. Iako se ne zna koji sve činioci utiču na seksualnost (hormonalni imbalans može da bude bitan možda itd.), homoseksualnost se ne stiče.

@count zero

Daj linkove na naučne članke. I to koliko su puta citirani, ako može, ali ne mora ako ne možeš naći.
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 00:30 - pre 155 meseci
Ne mislim da ovaj prvi ima za free, evo apstrakta ovde: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0162309594000286
9 puta citiran.

A drugo je knjiga. http://www.amazon.com/Gay-Stra...-Why-Orientation/dp/0199737673
(Nađoh je preko nekih khm.. khm.. sajtova )
 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 07:22 - pre 155 meseci
Citat:
vilil1:Mozete vi sada da pisete raznorazne stvari, raznorazna objasnjenja, ali cinjenice su cinjenice. Trazili ste naucni dokaz. Dobili ste. Verujete, ne verujete, nije ni bitno.

LOL

Da je neko mogao da te fotografiše u ovom trenutku - obe šake na ušima, zajapurena faca i urlanje: la la la, ne čujem vas ništa!

Samo cepaj: neznanje je moć, sloboda je ropstvo, homoseksualizam se prenosi silovanjem.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
+1

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 09:14 - pre 155 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ja sam čitao članke na sajtu Williama Percy-ja. U članku tj. knjizi iz 1990. nedvosmisleno kazuje da se homoseksualnost ne stiče (crven citat). Kakvo je mišljenje imao 1976. kad je napisao prvi članak koji si linkovao, nije važno.

Dakle nemoj trolovati više. Iako se ne zna koji sve činioci utiču na seksualnost (hormonalni imbalans može da bude bitan možda itd.), homoseksualnost se ne stiče.

Nemoj da menjas teze. Nikakvo misljenje on nije dao, nego konkretne primere. A posto se stalno pozivas na nauku, daj ti neko istrazivanje, naucni dokaz...koji potvrdjuje tvoju pricu.

Konkretno, istrazivanje kojim se nedvosmisleno potvrdjuje da prezatvorski heteroseksualci, koji u zatvoru postaju homoseksualci i takvi ostaju i posle zatvora, su ustvari oduvek bili homoseksualci.


Dakle naucni dokaz. Imas, nemas!?
 
0

Ovaj

Član broj: 286010
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 10:42 - pre 155 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ma da, ti znaš bolje od tih lekara, antropologa i biologa koje opovrgavaš, eto, na forumu, jer je to u skladu sa onim u šta veruješ...


Pitah ovde pre neki dan, pa mi ovaj tolerantni obrisa post.
Valjda pitanje nije bilo prikladno za temu. Prikladno je sto on ne voli da jede grasak.

Dakle ...

Ako je tacno, tj. naucno dokazano, da se homosexualcem ne postaje tokom zivota, vec da se on kao takav radja - onda bi morao postojati nacin za utvrdjivanje buduce sexualne orijentacije kod novorodjencadi.

Ako nije moguce utvrditi buducu sexualnu orijentaciju kod novorodjene bebe, na osnovu cega ti lekari, antropolozi i biolozi tvrde da je to tacno - da se homosexualac kao takav radja?

 
+2

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 11:14 - pre 155 meseci
Citat:

Ako nije moguce utvrditi buducu sexualnu orijentaciju kod novorodjene bebe, na osnovu cega ti lekari, antropolozi i biolozi tvrde da je to tacno - da se homosexualac kao takav radja?

Nije bas tako tj. ne treba doslovce tako shvatiti .
Postoji gen za homoseksualnost da ga tako nazovem , ali kao i svi drugi oni nisu garant ili dokaz vec samo da postoji "izvesnija verovatnoca" da neko to i postane .
Splet zivotnih okolnosti , uloga porodice i okoline uticu posle na krajnji ishod.

Viva lollapalooza
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 11:31 - pre 155 meseci
^^
He he brisace i tebi postove...bez obavestenja....
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 12:20 - pre 155 meseci
Citat:
deerbeer:
Postoji gen za homoseksualnost da ga tako nazovem , ali kao i svi drugi oni nisu garant ili dokaz vec samo da postoji "izvesnija verovatnoca" da neko to i postane .
Splet zivotnih okolnosti , uloga porodice i okoline uticu posle na krajnji ishod.

Da li to znaci da postoji neki gen i za heteroseksualce? I da se vratimo na pocetak teme, ukoliko je tacno da i razne druge okolnosti uticu...a bice da jeste, da ponovim citat od @Count Zero -


Citat:
and as evidence for a primacy-like imprinting effect on the develop-
ment of sex-object choices in males, work by Van Wyk and Geist (1984) shows
that boys whose initial experiences with masturbation occurred directly or in-
directly in the presence of other males are more likely to become homosexual
as adults than are those who learn about masturbation in other ways.
Effects
such as these are also consistent with those of Bell, Weinberg, and Hammer-
smith (1981), which show (contrary to popular opinion) that homosexual sex-
object choices develop during adolescence, not during childhood.


"Princ i princ" i slicne price mogu itekako uticati na razvoj deteta, da ne pominjemo usvajanje deteta od strane homoseksualnih parova i slicno.
 
+2

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 12:49 - pre 155 meseci
Ali, vidiš, upravo bih rekao da je taj zaključak na klimavim nogama, zbog kasnijih istraživanja.
Znači, utvrđen je tzv. efekat starijeg brata: veća je verovatnoća da neko bude homoseksualac, ako ima starijeg brata (ili više braće). Ispada da se u društvu tog brata razvija homoseksualnost, a ko ima starijeg brata, vrlo verovatno ima zajedničku sobu, pa onda kad se dira, u blizini je i brat i to može da se protumači sa gornjim zaključkom.
No, kako se kasnije pokazalo, društveni uticaj nije na snazi, već činjenica da je mlađi brat bio 2. muški fetus, povezana je sa poremećajem u imunom sistemu majke, koji dalje povećava verovatnoću da će dotični biti gay rođenjem.

Citat:

Blanchard, Bogaert, and their colleagues have proposed that
it is the mother’s immune system that “remembers” the earlier
pregnancy and exerts an influence on subsequent male fetuses.
In their maternal-immunity model, women who are pregnant
with males may be exposed to certain antigens (molecules capable
of stimulating an immune response) that are possessed by male
but not by female fetuses. The exposure may happen during the
pregnancy or because of leakage of fetal cells into the mother’s
circulation at the time of birth.
The mother may develop antibodies against those male-specifi c
antigens. If so, when her immune system encounters those
antigens again—during a later pregnancy with another male
fetus—her antibodies bind to the antigens and block their
function. If the usual action of those antigens is to guide brain
development in a male-typical direction, the fetus might there-
fore end up less stereotypically masculine than other boys,
and this might include a tendency toward homosexuality. With
each successive pregnancy with a male fetus, the likelihood
and strength of such an immunological reaction will increase,
heightening the likelihood that the fetus will develop into a
gay man.


Preuzeto iz "Gay, Straight and the reason why", Simon LeVay (2011)

Evo i direktnog apstrakta rada Blanšarda, Bogarta: http://ajp.psychiatryonline.org/cgi/content/abstract/153/1/27
Odatle:
Citat:
Each additional older brother increased the odds of homosexuality by 33%

 
0

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+199 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 13:18 - pre 155 meseci
Koliko se meni čine mnogo ljudi ovde tvrdi da je u naučnom radu tačno i logično nešto što u tom naučnom radu ne piše, u redu je da to pomenete kao mogućnost ali ne i da tvrdite da je to činjenica koja je apsolutno tačna i opovrgava onu drugu tezu. Siguran sam da je bi tim ljudima najmanji problem bio da priznaju da su bili gej i pre toga da jesu.

Dok se ne utvrdi da kako tačno homoseksualizam biološki nastaje (Mislim na biohemiju i molekularnu biologiju, ne statistiku međ životinjama,) a opet to ne isključuje i društveni, odnosno iskustveni nastanak. Što se mene tiče to je i društvene prirode:
Ja verujem u izvesni uticaj podsvesnog na biološki deo bića, što je i delimično potvrđeno postajanjem psihosomatskih poremećaja, to je već moje lično uverenje i neko ko ga ne deli će možda misliti drugačije.

Ja kad sam bio mali strašo sam se primao na manga crtaće (kojih baš nije bilo tad kod nas) i izvesne stereotipe koje sam mislio da su kul iz čudnih razloga (sladoled od limuna, drveće, voleo sam više mačke nego pse itd.)
Ali generalno sam se jako primao na te crteže koji su mi tad bili kul.
E sad zamislite takvo dete koje čita tu bajku i eto baš mu je kul taj crtež tog princa, a i drugog princa, jer liče na koncept koji on obožava (u smislu crtanja).
Oni se vole, on obožava taj crtež a njegova vaspitičica izašla iz Seksa i Grada i jedva dočekala da ima šansu da se poveže sa homoseksualcima jer je bože moj to kul, i pomgogne mu da ispolji svoje skrivene nagone jer je ona gej-ekspert i zna da je on zapravo gej.

Ne kažem da je homoseksualizam društveno loša stvar za jedinku, niti za društvo. Ljudi treba da drže svoj nos van tuđe spavaće sobe. Gejevi treba da imaju svoje bareve, svoje parkove, svoja mesta u gradu (ne zakonski-policijsko-granično odvojena, nego jednostavno kao što svi imamo svoja mesta na koja izlazimo koja teraju određeno temu bilo muzičku bilo stilističku)... Ali parada i usvajanje dece je van nekih granica koje su meni ''moralne'' Jednostavno bilo kakvo propagiranje homoseksualizma, ili posebna zakonska zaštita u odnosu na druge je nešto što nijednoj vrsti manjina ne treba i može samo da stvori probleme koje će sebični i zlonamerni (sa obe strane) koristiti za svoje ciljeve.

Svi zakoni u državi bi trebalo da elegantno izbegnu pominjanje seksualnosti:
Brak je zajednica dvoje ljudi a ne zajednica muškarca i žene (recimo)
Ali zakoni ne bi trebalo posebno da se bave bilo čim takvim, ovo obespoljavanje ljudi i zabranjivanje reči sa polnom odrednicom je kretenizam neviđenih razmera
 
+1

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 13:32 - pre 155 meseci
Citat:
Count Zero: Ali, vidiš, upravo bih rekao da je taj zaključak na klimavim nogama, zbog kasnijih istraživanja.


Kao sto je i @Shomi Li Jones napisao...
Citat:
u redu je da to pomenete kao mogućnost ali ne i da tvrdite da je to činjenica koja je apsolutno tačna i opovrgava onu drugu tezu.


Nikako ne bi trebalo uzimati nesto zdravo za gotovo. U suprotnom -

Citat:
Each additional older brother increased the odds of homosexuality by 33%

Znaci cetvrti brat je sigurno peder? Ali svi znamo da nije tako, ne mora biti tako.
 
0

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+199 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 13:34 - pre 155 meseci
Citat:

U osnovi se ljudi bave deljenjem na tabore, 'mi' i 'vi' a u složenijoj varijanti 'mi', 'vi' i 'oni' i pljuvanjem na druge tabore.. tako postoje tabori vernika i ateista, proeuropskih i praistorijskih, onih koji veruju u neku posebnost srba i onih koji veruju u posebnost svih drugih, homofoba i prohomo likova...


@MyWay

Kada me neko napadne uvece da bi mi uzeo telefon ili pare da bi se drogirao ili kurvao i pritom preti nozem, pistoljem ili vec cim taj je sam sebe (dobro mozda su ga drugi vodili) odelio u tabor. Nema tih reci koje ce njemu objasniti njegov problem. Na to sam mislio svojom izjavom da neki samo jezik mocuge razumeju
 
0

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+199 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 13:37 - pre 155 meseci
Citat:
vilil1: Znaci cetvrti brat je sigurno peder? Ali svi znamo da nije tako, ne mora biti tako.


Ček da ti objasne da četvrti brat samo ne zna da je peder....
Jadi majke devet jugovića xD
 
+1

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...26.07.2011. u 13:38 - pre 155 meseci
Citat:
Znaci cetvrti brat je sigurno peder? Ali svi znamo da nije tako, ne mora biti tako.

Povećava se verovatnoća da će biti gay za 33%, a ne dodaje 33% verovatnoće. Znači, ako je verovatnoća kod prvog brata 10%, onda je kod drugog 13,33 itd. (Verovatnoće su uzete proizvoljno, samo radi primera.)
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44695 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.