Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bio jednom jedan princ ...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44702 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 21:18 - pre 155 meseci
Citat:
a1200: http://www.foxnews.com/politic...lications-soon-gender-neutral/

Jbg. meni je pre pet godina preminuo prvi roditelj, ili mozda drugi... nisam siguran kako se to sada politicki korektno naziva, ali najbitnije je da se neki gey likovi ne uvrede - posebno ako su toliko vremena ulozili u "lobiranje". Stvarno zuljaju te reci, to bre samo homofobi koriste... samo njima je to arhaicno, nenormalno i uvredljivo nazivanje roditelja tim imenima, normalno.

svaku stvar možeš da iskarikiraš i obrneš do njene supprotnosti samo ako se dobro potrudiš pa tako i političku korektnost.
vidi samo šta smo napraviliu od patriotizma u ovoj zemlji.

i da piši ili 'gay' ili 'gej', 'gey' transkripciju si sam smislio.
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 21:28 - pre 155 meseci
Ma jok, kazem, bas zuljaju te nenormalne reci...
Cestitam gey populaciji na "uspehu".
Lobiranje je keva, pardon, jedan od roditelja.
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 21:33 - pre 155 meseci
nikad nije kasno da kreneš sa prikupljanjem potpisa za referendum.
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 22:03 - pre 155 meseci
Naravno.

Samo nemoj' posle geyevi da se pitaju, otkud porast u "homofobiji" kod gradjanstva...
Jbg. kad nekome nameces svoju pricu, kroz lobiranje (a ne istinsku volju vecine), menjas ljudima izgled dokumenata i krstenica, guras na silu price o "Princu i Princu" njihovoj deci u osnovnim skolama... zatvaras im grad da bi shahica ponosnih mogla da se proseta bas centrom, jer im usce nije dovoljno reprezentativno - e pa, news flash, to ima i povratni efekat... gotovo sigurno suprotan od ocekivanog i zeljenog.


 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 22:04 - pre 155 meseci
piše se 'xomofobija'.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 00:05 - pre 155 meseci
Citat:
a1200: a ne istinsku volju vecine

Pa, pre nekih 100 godina je bilo: "jos nam samo fali da zene dobiju pravo glasa, pa da sve ode dodjavola". To je bio stav "vecine", tj. muskaraca koji su jedini odlucivali o svemu.
Koliko bi ovaj svet bio jadan da se uvek slusala "vecina", slepo vodjena nekim svojim "pastirima".
Zar je uvek trebalo zaustavljati tocak istorije kada se "vecina" necemu usprotivi?
Svet je vremenom postajao bolji bas zato sto su ga menjali oni koji su se odupirali "vecinskim" stavovima. Ko zna koliko stvari koje tebi licno mnogo znace u zivotu postoje bas zahvaljujuci onima koji su morali dobro da se potrude da bi svoje ideje odbranili od tadasnje "vecine".


Citat:
Samo nemoj' posle geyevi da se pitaju, otkud porast u "homofobiji" kod gradjanstva...

Ma naravno, sklanjajte gejeve sa ulica, da slucajno u toj gomili ne vidite nekog od svojih prijatelja, rodjaka, komsija...ili mozda cak i svoje rodjeno dete, koje ste tako mukotrpno vaspitavali u tradicionalnom duhu, ali se nekako "propederisalo".

 
+1

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 11:01 - pre 155 meseci
Pa ne mozes bas pravo zena na glas izjednaciti sa gej pravima.
Biologija je biologija i neke stvari se nikad nece moci izmeniti bez obzira na propagiranje prava i parade.
Slazem se da treba odstraniti drustveno nametnutu demonizaciju homoseksualaca ali to ne treba raditi kroz nametanje kvazi jednakosti vec kroz postovanje razlicitosti.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 11:29 - pre 155 meseci
Citat:
HeYoo: Pa ne mozes bas pravo zena na glas izjednaciti sa gej pravima

Nekad je bilo "ne mozes da izjednacis pravo muskaraca i zena"...tako je mislila "vecina" tog vremena, pa se to, na svu srecu, promenilo.
Danasnja "vecina" (zavisi gde, govorim o Srbiji) pokusava da ospori prava LGBT populaciji i kaze da je to "neuporedivo" sa pravima koja su u proslosti ostvarena, ali se i to menja.

Zato sve vreme i stavljam rec "vecina" pod navodnike, jer je promenljiva.

Citat:
Biologija je biologija

Nije sve u biologiji, ima nesto i u sociologiji :)
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 12:10 - pre 155 meseci
Koja to prava pokusava da ospori vecina?
Ako eliminisemo setnju i "ponos"(na sta samo) Knez Mihailovom sta je ostalo?
Koja to veca prava ima homo populacija u Engleskoj recimo?
Vencavanje? Mislim da bi ovo proslo i na referendumu kod nas i da niko ne bi pravio problem. Koga bi uopste bilo briga
Uostalom demokratija je i manjina nikad nije odlucivala...
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 12:23 - pre 155 meseci
Citat:
Marko83:
Koja to prava pokusava da ospori vecina? 
Koja to veca prava ima homo populacija u Engleskoj recimo?

Cek' malo...neinformisan si po ovom pitanju, ali te zulja da (iz ko zna kog razloga) ucestvujes u temi :)
Informacije o polozaju LGBT populacije ces ipak morati sam da potrazis na netu. Nije tesko...naravno, ako te to interesuje.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 12:51 - pre 155 meseci
Citat:
acaradio: Koliko bi ovaj svet bio jadan da se uvek slusala "vecina", slepo vodjena nekim svojim "pastirima".
To ne znamo. Istoriju pišu pobednici i zato ispada da nam je uvek bolje i lepše posle njihove pobede, jer bi u drugom slučaju svet bio jadan. Zato nam je drago što su oni pobedili i tako se nije (Bogu fala) ostvarila ona druga opcija.. :-)
Tako su nas odgajali i u uverenju da je baš dobro što su partizani a ne četnici pobedili, i što smo rekli istorijsko 'NE!' paktu sa silama Osovine, Informbirou itd
Elem, svet je ovakav kakav je zahvaljujući određenim događajima u vremenu, a da li bi bio bolji ili jadniji to niko ne može reći. Postoje pojedniačni slučajevi u kojima bi moglo da ustvrdi tako nešto, ali nikako da se generalizuje
Save time... see it my way.
 
+1

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 14:24 - pre 155 meseci
Citat:
acaradio
Nekad je bilo "ne mozes da izjednacis pravo muskaraca i zena"...tako je mislila "vecina" tog vremena, pa se to, na svu srecu, promenilo.
Danasnja "vecina" (zavisi gde, govorim o Srbiji) pokusava da ospori prava LGBT populaciji i kaze da je to "neuporedivo" sa pravima koja su u proslosti ostvarena, ali se i to menja.

Zato sve vreme i stavljam rec "vecina" pod navodnike, jer je promenljiva.


Nece biti.. zene su se izborile da ih sistem (drzavni aparat) "vidi" isto kao muskarce. Problem homoseksualaca je sasvim druge prirode.

Nebulozno je netoleranciju resiti tako sto ce se klincima "zabraniti" da razlikuju sta je bata i seka ili heteroseksualnost i homoseksualnost. Postoji sasvim dovoljno informacija o seksualnosti koje su naucno dokazane i to treba da se prezentuje (naravno uz osvrt sa socijoloskog gledista).

Problem ovih sto ih mnogo zulja cela ta prica sa LGBT populacijom je vise isticanje seksualnosti u prvi plan. Mada iskreno ni ne vidim poentu tih gay karnevala kakvi se mogu videti na zapadu. Ne znam sta bi rekli da nekom padne na pamet da napravi karneval nudista, zoofila, penisa.. itd
 
+1

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 14:27 - pre 155 meseci
Citat:
acaradio: Cek' malo...neinformisan si po ovom pitanju, ali te zulja da (iz ko zna kog razloga) ucestvujes u temi :)
Informacije o polozaju LGBT populacije ces ipak morati sam da potrazis na netu. Nije tesko...naravno, ako te to interesuje.


Onda lepo kljuc u bravu i na naslovnoj stranici uputiti na google
Koji uopste i postoji forum
Molio bi upucenije da mi bar daju smernice sta tacno da trazim

Ucestvujem sa pitanjima na koja ne dobijam odgovor ili sa obrisanim porukama(bez ikakvog objasnjenja na PP, samo nestanu...)
Mozda sam ja u zabludi i trazim pomoc a vi me sutirate od sebe...
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 14:28 - pre 155 meseci
Citat:
HeYoo:Problem ovih sto ih mnogo zulja cela ta prica sa LGBT populacijom je vise isticanje seksualnosti u prvi plan. Mada iskreno ni ne vidim poentu tih gay karnevala kakvi se mogu videti na zapadu. Ne znam sta bi rekli da nekom padne na pamet da napravi karneval nudista, zoofila, penisa.. itd

ne znam.
onaj beogradski "karneval" (a nije karneval) nit je bio karneval nudista nit zoofila nit penisa (sic!) a opet su učesnike slaboumni hteli da linčuju.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 14:38 - pre 155 meseci
Slazem se ali "neki tamo" s tom slikom upravo plase mase. Nemam ja problam ni sa protestima ni karnevalima samo primecujem kako ljudi razmisljaju. Naravno da postoje ljudi koji bi ubili nekoga zbog bilo kakve razlicitosti ali to definitivno nije vecina.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 17:10 - pre 155 meseci
Citat:
Naravno da postoje ljudi koji bi ubili nekoga zbog bilo kakve razlicitosti ali to definitivno nije vecina.

Ovde se upravo ne radi o tolernciji i postovanju razlicitosti... da je samo to u pitanju, to bi bio najmanji problem.

Ovde se radi pokusaju stavljanja apsolutne jednakosti po svim mogucim pitanjima izmedju homoseksualaca i hetero. Pa se ide do te mere da se na silu menja nacin govora i recnik jedne populacije. Ide se do toga da se totalno ignorishu polovi?! Kao da ne postoje i kao da nisu bitni... kao da nisu sastavni deo prirodnog procesa razmnozavanja na ovoj planeti.

Ko tu nije skopcan sa realnoscu, i vuce komplekse indentiteta, je prilicno jasno.

Citat:
U švedskom obdaništu zabranili reči "on" i "ona" zbog jednakosti polova

Predškolska ustanova “Egalija” iz Stokholma u Švedskoj uvela je praksu da vaspitači ne koriste reči “on” ili “ona” kako bi se negovala jednakost između polova od najranijeg detinjstva.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...n-i-ona-zbog-jednakosti-polova

News flash, sve vrste sisara imaju 2 pola, muski i zenski, sa iskljucivo jednim ciljem, i bioloskom osnovom, razlogom, zasto je to tako... a koji je prisutan na ovoj planeti otkad postoji vrsta sisara - kojoj i mi pripadamo.

To ne znaci da su takvi ljudi manje vredni ili nesto sl. Jednostvno su takvi po rodjenju, i to je to, nema ispravke ... treba tolerisati njihove potrebe i razlicitosti, prihvatiti ih kakvi jesu.

Ali stavljati apsolutni znak jednakosti??? Menati govor, i ignorisati postojanje dva pola kao prirodnog stanja vrste?!
Uciti decu u obdanistu da ne postoje "on" i "ona"?

Ja bih to nazvao ignorisanjem stvarnosti, guranjem glave u pesak, i na silu naturanje necega zbog licnih frustracija.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 23.07.2011. u 20:07 GMT+1]
 
+2

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 18:08 - pre 155 meseci
Citat:
a1200http://www.blic.rs/Vesti/Svet/262431/...
Ja bih to nazvao ignorisanjem stvarnosti, guranjem glave u pesak, i na silu naturanje necega zbog licnih frustracija.


Apsolutno se sa svim napisanim slazem, u ostalom, i nije se tesko sloziti sa necim sto se zove cinjenica!!! :) Jedino ovo na kraju... Ja to ni bih nazvao tako... Ja bih rekao debilizam, kretenizam... Ma bolje je sto nisam ja to pisao i nisam ja zavrsio misli! :)))

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 18:24 - pre 155 meseci
Citat:
a1200:
sve vrste sisara imaju 2 pola, muski i zenski, sa iskljucivo jednim ciljem, i bioloskom osnovom, razlogom, zasto je to tako... a koji je prisutan na ovoj planeti otkad postoji vrsta sisara - kojoj i mi pripadamo.
To ne znaci da su takvi ljudi manje vredni ili nesto sl. Jednostvno su takvi po rodjenju, i to je to, nema ispravke ... treba tolerisati njihove potrebe i razlicitosti, prihvatiti ih kakvi jesu.

Ali stavljati apsolutni znak jednakosti??? Menati govor, i ignorisati postojanje dva pola kao prirodnog stanja vrste?!
Uciti decu u obdanistu da ne postoje "on" i "ona"?

Ja bih to nazvao ignorisanjem stvarnosti, guranjem glave u pesak, i na silu naturanje necega zbog licnih frustracija.

Odlican post na temu...moj slican mi je majstor Aca obrisao



[Ovu poruku je menjao acaradio dana 23.07.2011. u 20:08 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 19:08 - pre 155 meseci
Evo, ja sam editovao taj njegov post...izbacio ono o "normalnosti" i "nenormalnosti".
To sta je "normalno" ili "nenormalno", nije na njemu da sudi. To je skolski primer govora mrznje. Ne razmislja da je to mozda uvredljivo.

To da li su usvajanja dece od strane gay parova ispravna, kao i to da li je prica o "Pricu i Princu" pozeljna u obrazovanju, moze da bude deo diskusije...ali neki prosto gore od zelje da temu "prosire" na svoj nacin i prosipaju uvrede.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 23.07.2011. u 20:20 GMT+1]
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...23.07.2011. u 19:44 - pre 155 meseci
Citat:
a1200:Ja bih to nazvao ignorisanjem stvarnosti, guranjem glave u pesak, i na silu naturanje necega zbog licnih frustracija.
Evo još jedna vest koja je delom na ovu temu a mnogo više na temu ličnih frustracija:
Citat:
Homofobični napad u centru Beograda
Izvor: B92
Beograd -- Gej strejt alijansa navodi da je jedan gej mladić, 18. jula u Nemanjinoj ulici u Beogradu, bio žrtva verbalnog homofobičnog napada.
Užas, rekli bi smo. Homofobija, povikali bi smo. Dokle ćemo više da (moralno) tonemo, pitali bi smo..
Al' ide dalje vest:
Citat:
Đ.I. (21) je hodao ulicom ka obližnjoj stanici gradskog prevoza, kada su mu iz pravca parka koji se nalazi u neposrednoj blizini prišla tri nepoznata muškarca i zaustavila ga.
Odmah zatim su počeli da viču i da mu prete izgovarajući najuvredljivije homofobične psovke, navodi GSA.
"Nakon što su krenuli ka njemu da ga fizički napadnu, Đ.I. je uspeo da se odmakne i iz torbe izvadi mobilni telefon da bi pozvao policiju. Ovo je zaustavilo napadače koji su još neko vreme stajali okrenuti ka njemu i iz sveg glasa skandirali 'Ubij pedera', a zatim su pobegli u suprotnom pravcu", prenosi GSA svedočanstvo napadnutog mladića.
Ukratko, trojica nepoznatih su presrela mladića koji je bezbrižno šetao centrom Bgd, i koristeći naksavremeniji gay radar uočili da je on gay te krenuli da ga verbalno muče homofobičnim izrazima a kad su krenuli da ga napadnu on je iz torbe uzeo mobilni da pozove policiju i oni su se razbežali??
Možda su sada i huligani više soft nego nekad, ali koliko se razumem u to, vađenje mobilnog u cilju pozivanja policije obično rezultuje da dobiješ batine plus ti maznu mobilni?! Takođe mi još nije jasno kako se može na ulici prepoznati ko je gay a ko nije?
Save time... see it my way.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44702 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.