Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bio jednom jedan princ ...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44723 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ovaj

Član broj: 286010
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Bio jednom jedan princ ...20.07.2011. u 23:55 - pre 155 meseci

... Želeo je da se oženi, ali mu se ni jedna princeza nije svidela – ni ona iz Teksasa, ni sa Grenlanda, ni iz Indije. Onda su ga upoznali sa princezom Libegunde i on se zaljubio. Ali u njenog brata…

http://www.dw-world.de/dw/arti...politka1_naslovna-4944-html-cb

 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...21.07.2011. u 00:28 - pre 155 meseci
Odmah tužiti autorku! Šta je sa princezom koja se zaljubila u princezu, zašto su princeze diskriminisane?!?
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...21.07.2011. u 01:32 - pre 155 meseci
Iskreno, povraca mi se.

...
Nego, zaboravili su da im sa 4 godine objasne sta je "sheboy"... i to prinudno. Posto vidim da se ovaj "program" gura kao deo obaveznog "obrazovanja" po skolama.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 11:00 - pre 155 meseci
Hehe, sad ce disney umesto "maze i lunje" da snimi "lazu i munju"

Salu na stranu, mozda se vama gadi od toga, ali to jedini nacin da ta deca ne izrastu u homofobe.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 11:03 - pre 155 meseci
Citat:
mmix
Salu na stranu, mozda se vama gadi od toga, ali to jedini nacin da ta deca ne izrastu u homofobe.


?????
Ne vidim da je vecina koja je gledala mazu i lunju ili pricu gde princ nalazi princezu umesto princa izrasla u homofobe.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 11:13 - pre 155 meseci
Ma sigurno, nase drustvo odise tolerancijom prema seksualnoj orijentaciji :) Oce kamenjem oci da im izbiju za setnju po gradu a kamoli da dodje do nekih ozbiljnijih pitanja kao sto su prava iz supruznickog odnosa, itd. Ovako ce obrazovanje to da regulise, klinci ce izrasti i u vecem broju biti tolerantni prema toj populaciji tako da zageneraciju, dve seksualna diskriminacija postane stvar proslosti.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 11:16 - pre 155 meseci
Jao, ajde ne pricaj kojesta...Uzmi onda za primer druge zemlje u kojima drustvo odise tolerancijom pa proveri jel su pre 20 godina citali bajku o princu i princu.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 11:22 - pre 155 meseci
Pa iz nekog razloga oni nisu morali jer su do te tacke dosli drugacije. Svaka kultura je drugacija ali to ne znaci da je kultura zajednice valajni razlog za diskriminaciju. Da je tako onda je trebalo pomoci JARu da zadrzi aparthejd, i vasington je bio zlocinac sto je ukinuo ropstvo na jugu SAD. O sto velika vecina naseg drustva nije u fazonu da gay populaciji sipkama uteruje hetero ponasanje ne znaci da su tolerantni, da sprovedes bilo kakvo istrazivanje po kojem bi se gay paru dao makar deo prava koje hetero parovi dobijaju bogom dano video bi konkretnu netolerantnu reakciju populacije. To ne mozes promeniti samo javnom pricom jer ta javna prica ocigledno nema efekta, moras da uhvatis klince dok su mali i da podrijes autoritet roditelja po tom pitanju. Tako je doslo do toga da danas crnci sede u autobusu gde hoce a da deca nekadasnjih pripadnika KKK to ne dozivljavaju kao propast civilizacije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 11:25 - pre 155 meseci
Pa, znaci dosli su do te tacke i imaju sistem koji funkcionise najnormalnije. To onda znaci da nema potrebe za raznim kerefekama i glupiranjem. Pusti nasu sredinu, kod nas i mnogo 'obicnije' stvari funkcionisu naopako...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 11:29 - pre 155 meseci
Pa jesi siguran da Nemacka funkcionise tako dobro po tom pitanju? I da nema prostora za unapredjenje?

Evo i iz rezultata javnog mnjenja:

http://en.wikipedia.org/wiki/R..._of_same-sex_unions_in_Germany

In December 2006, a poll conducted by the Angus-Reid Global Monitor, seeking public attitudes on economic, political, and social issues for member-states of the European Union found that Germany ranked seventh supporting same-sex marriage with 52% popular support, behind the Netherlands (82%), Sweden (71%), Denmark (69%), Belgium (62%), Luxembourg (58%), and Spain (56%)

Dakle, ima lufta od 48% da se izvrsi uticaj.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 11:53 - pre 155 meseci
Nemaju problema da pokazu svoju seksualnu orijentaciju, niti za posao ili pohadjanje skole, svaki gradic ima svoj gej fest gde se ljudi zahebavaju i uzivaju, ministar spoljnih poslova je javno deklarisani gej, niko se ni ne bavi time, a uz to je jos desna ruka u Vladi sa konzervativcima :))

Sve u svemu, nikog ni ne interesuje da se bavi njima.
Po meni, to je hipster bullsh*t.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 12:29 - pre 155 meseci
Čemu tolika homofobija?

Svi homofobičari bi trebalo da znaju da je homofobija posledica homoseksualnog seksualnog uzbuđenja. (http://www.landman-psychology....ith%20Homosexual%20Arousal.pdf)
Tako da ako vam se sviđaju druge piše, barem ćutite, nemojte da se blamirate i pljujete javno ko oni likovi iz obraza, pri čemu im onaj šef oralno opšti sa delom te toliko omražene populacije...

Dakle, homoseksulani brakovi. Šta je tu problem? Ljudi žive zajedno, vole se, i brak je tu kao pravna institucija koja će regulisati njihove pravne odnose (prava, obaveze, imovina, nasledstvo...), baš kao što to i radi kod heteroseksualnih parova.

Soboda seksualne orijentacije, sex sa životinjama i sl. Opet, što da ne? Ja da sam životinja, više bi voleo da me neko jeb* nego da me zakolje i pojede. Malo je glupo da se smatra je u redu da životinju ubiješ, ali nije u redu da je 'povrediš' seksualnim činom.

Brak nekoliko ljudi i životinja. Generalno brak je pravna institucija i životinje ne mogu da se pravno posmatraju jednako kao i ljudi, inače bi za ubistvo životinje odgovarao kao i za ubistvo čoveka. Ali seksualno opštenje sa više ljudi/životinja, kao što rekoh - sve dok to ne povređuje osobu sa druge strane, slobodno - whatever rocks your boat.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 12:29 - pre 155 meseci
U krajnjoj liniji ako vec karikiras situaciju, zasto to tebi smeta? Nece opstiti sa dogom u tovjoj spavacoj sobi, ako smo vec tako direktni, ne vidim ni da u tvojoj kombinaciji bilo ko tebe prisiljava da opstis sa kucicima i konjima. Sto se tice viseljudne zajednice, zaboravljas da je to legalno u finom broju zemlja, zapravo onih ponajvise zatucanih, samo sto je jedina dozvoljena kombinacija da macho man ima stado zena. Ako muz moze da ima dve zene, zasto onda i zena ne bi imala dva muza? A ne, to je vec "protivprirodno".
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 12:30 - pre 155 meseci
Upravo vidim da su mi obrisane dve poruke. OK, možda sam preterao ono sa slobodnom ljubavi čoveka i životinje, ali šta fali slobodnoj ljubavi i braku troje ljudi ? Zašto samo dvoje/dvojica/dve ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 12:36 - pre 155 meseci
Ma ne smeta mi, taman posla. Nisam homofobičan, ni najmanje. Samo sam hteo da anticipiram sledeća dešavanja. Dakle, nisu više mama i tata već "dva roditelja". Nisu više princ i princeza već princ i princ.
OK. Fine ! Samo sam 'teo da predvidim šta je sledeće, ako se nastavi u tom pravcu.

Tolerancija - DA i UVEK. Iskreno mislim tako. Mislim da sam upravo na [es] objašnjavao zašto je gej parovima bitan brak, pre svega u pravno ekonomskom smislu.

Isticanje i pretvaranje da tako treba - NE NIKAD.

Učiti decu od malena da tako treba - to je već zločin.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 12:40 - pre 155 meseci
Svako sledece offtopicarenje koje se ne tice homoseksualnih brakova/zajednica (dakle, odrasle osobe ljudske vrste) bice obrisano.

Drzite se teme, bez homofobicnih ispada.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 12:42 - pre 155 meseci
Učiti decu da tako treba sigurno da nije dobro, ali učiti decu toleranciji i da je to normalno je dobro i poželjno... Da se razumemo, niko nije postao peder jer je gledao Will&Grace ili šta ti ja znam... Čovek se sa tim rađa, i deca od najranije dobi već znaju da su drugačija i da im se ne sviđaju iste stvari kao i drugoj deci, i tolerancija je upravo bitna zbog te dece kako bi i ona imala prilike da normalno odrastu bez da se kriju i da stvaraju ogromne psihičke probleme.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 12:47 - pre 155 meseci
Pa ne mozes ti da naucis dete da tako treba. TO sto podrzavam gay brakove ne znaci da se krisom trpam sa komsijom zeni iza ledja jer sam naucen. Ne mozes ti da NAUCIS dete da bude gay, ali mozes da ga naucis da je NORMALNO ako neko nema iste seksualne porive kao ono. Kad odraste to dete ce biti straight akoje straight ali ce dozvoliti svom drugu da bude gay ako je gay. Ne vidim kako mislis da funcionise sistem u kojem je gay zajednica leglana a vecina ljudi je smatra nenormalnom? To se desilo u kaliforniji pa je bible belt na kraju oborio gay brakove u CA.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 13:03 - pre 155 meseci
Evo ga jedan primer tolerancije, onako kako ga ja vidim:

Ja ne podnosim grasak, gadi mi se, sama pomisao da ga jedem tera me na povracanje.
Medjutim, znam da drugi vole grasak i svakome zelim da ima graska koliko god pozeli i da u njemu uziva...moze i da ga jede u mom prisustvu, ali samo da ga ne nudi meni :)

Dakle, pustite ljude da se vole i da zasnivaju svoje zajednice (brak ili nesto drugo) ako zele, isto kao sto bilo ko iz "vecine" voli neku svoju osobu koja je suprotnog pola i (zeli da) zivi sa njom.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 13:08 - pre 155 meseci
Pa to i kažem. Tolerancija. OK, neka si gej. Brakove podržavam iz razloga: sticanje i nasleđivanje zajedničke imovine, porodično pravo i sve što sledi iz toga, i još puno stvari.

Ali neka bude jasno: TI si drugačiji ! Ti si gej i ti si drugačiji. Ja te pri tome cenim i poštujem zato što si dobar čovek, ali ne zaboravi TI si jedna crna kockica u gomili belih. A nismo svi MI skup šarenolikih kockica svaka u različitoj boji. Ne. Velika, nesrazmerno velika većina je straight, i može da pravi decu. Nesrazmerno mala manjina ne može da se reprodukuje, što je dobro.

A sa onom velikom dogom sam 'teo da objasnim gde će se stići ako se insistira da je SVE normalno i da se SVI razlikujemo i da smo svi šarenoliki.

(obraćam se hipotetičkom homoseksualcu, a ne nekome sa foruma)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44723 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.