Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bio jednom jedan princ ...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44714 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 16:49 - pre 155 meseci
Citat:
a1200: Izmedju ostalog, da li da se uvode programi o Tati i Tati, "Princu i Princu" u osnovne i predskolske ustanove. Da li da se izbace iz govara, i oznacavaju kao seksisticki, reci Mama i Tata, kao i zmenice on i ona... i tako te sitne stvari.

Pa te stvari su realnost i deo sadasnjice hteo to ili ne. Ne vidim korist sakrivanja istine od dece da postoje parovi istog pola. Hteo ili ne saznace pre ili kasnije, sa ili bez referenduma, verovatno gledajuci tv. Aha, onda verovatno treba da cenzurisemo i TV. Koji svakako prikazuje mnogo gore stvari. I sta onda? Referendum za prikazivanje nasilja i krvi na TV-u?
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 16:50 - pre 155 meseci
Citat:
a1200: Pa upravo mi nabija na nos teranjem moje dece da uce o "Princu i Princu"... znaci ne radi se o izboru, nego o obavezi, koja se namece - posto to postaje deo "obrazovnog programa"...

menu su nametnuli pesme pokosovskog ciklusa u osnovnoj školi.
a nije bilo ni referenduma.
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 16:56 - pre 155 meseci
@ DaliborP

O cemu bre ti pricas? Ovde je rec o nametanju - obaveznom uvodenju na silu - novog "programa", kao i izbacivanje reci koje postoje kroz celokupnu ljudsku istoriju. Od strane ekipe kojoj smetaju reci Mama i Tata... ja bih rekao da oni na prvom mestu imaju neki problem sa svojim indentitetom, a ne neko drugi.

Meni ako smeta gey parada, ja ne idem na nju niti joj pridajem znacaja - ako mi smetaju pederi na TV-u, promenim kanal... a njima ako smetaju te reci pa ne moraju da ih koriste - ali ovo je za red velicina drugacije. Neko te tera da ucis sta je "normalno", koje reci su naprasno postale "seksisticke"... bez mogucnosti izbora - a po odluci "saveta mudraca", u ostalom, kao i u svakoj dobroj dzamahiriji - da se zna red. Da li je ovo demokratja... ako jeste, barem da se odluci da je upotreba reci mama i tata, stvar licnog izbora, a ne "seksisticka" pojava... da se odluci da li neko zeli da mu deca uce o "Princu i Princu" ili ne...

...
@Prossi
Porednjenje ucenja neceg sto je de fakto istorijsko nasledje ovog naroda, sa utrpavanem seksisticke ideologije koja se namece u poslednjih 20 godina... je blago receno bas "na mestu"...





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 22.07.2011. u 18:08 GMT+1]
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 17:16 - pre 155 meseci
Citat:
a1200: @ DaliborP
O cemu bre ti pricas? Ovde je rec o nametanju - obaveznom uvodenju na silu - novog "programa", kao i izbacivanje reci koje postoje kroz celokupnu ljudsku istoriju. Od strane ekipe kojoj smetaju reci Mama i Tata... ja bih rekao da oni na prvom mestu imaju neki problem sa svojim indentitetom, a ne neko drugi.

Ma o cemu ti pricas, kakvom nametanju, pravis buku oko nicega.
Treba pitati narod da li dozvoljavan da se realnost sakrije od dece ili ne? Muskarac se zaljubio u drugog muskarca u nekoj prici i to je lose da deca cuju? Ma sta kazes?

I to sa tim mama i tata cega si se uhvatio, ko je igde uveo takav program da mora da se to koristi u obrazovanju, daj mi taj primer?
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 17:20 - pre 155 meseci
Imas clanak i link upravo u prvom postu ove teme... dodushe ako znas da citas - program koji se uvodi u osnovne skole (znaci nije stvar izbora - nego obaveza). A o "mami i tati", "on i ona", i njihovom izbacivanju iz govora (ili barem izbacivanju iz zvanicnog govora/prepiski u EU, zato sto se "seksisticke", mozes da nadjes na internetu)... a vec se i raspravljalo na ovim forumima (search?).

Mozda tebi, kao i gey populaciji nije loshe da im deca uce novokomponovanu pricu o "Princu i Princu" - ali meni na primer jeste, kao u ostalom i velikoj vecini sveta koja salje svoju decu u skolu. Ako je vama to ok, pa nema problema, citajte im kuci pred spavanje - ali ne nabijajte ostalima na nos da morau da je citaju kroz zakonsku obavezu.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 17:27 - pre 155 meseci
Aha. Kao sto sam i mislio, prdis u prazno.

Ta prica za tata tata mama je dosla od feministkinja, ne od homoseksualaca i potpuno je marginalna i nikad nista nije uradjeno od te silne price. Doduse ne sumnjam da je dosta medijski propracena u Srbiji.

Neke feministikinje u savetu Evrope su "predlozile" EU drzavama da promene to da bi zene bilo podjednako zastupljene. Naravno niko se nije obazirao na te gluposti. Jel treba ja da kazem koliko je zemalja prihvatilo to ili ces mozda ti da me uputis? (search?)

Naravno to je uzburkalo krv nasih homofoba i tradicionalista poput tebe koji sad to potezes kao ne znam kakav jak argument o "nametanju" necega u "modernom" svetu. Mozes li i dalje da mi objasnis gde je sta nametnuto?

Citat:
Mozda tebi, kao i gey populaciji nije loshe da im deca uce novokomponovanu pricu o "Princu i Princu" - ali meni na primer jeste, kao u ostalom i velikoj vecini sveta koja salje svoju decu u skolu. Ako je vama to ok, pa nema problema, citajte im kuci pred spavanje - ali ne nabijajte ostalima na nos da morau da je citaju kroz zakonsku obavezu.

Da, da... kao sto rece neko pre na ovoj temi, nas tradicionalista ce bez problema ignorisati sve probleme kojima je okruzen, ali ako njegovo dete mora da slusa te grozote o Princu i Princu....uzburkace mu se krv u zilama.
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 17:36 - pre 155 meseci
Naravno... budalastane, ne uvodi se na mala vrata izbicivanje reci koje su "seksisticke" - tj. nasilno menjanje govora... zato sto odredjena ekipa ima problem sa svojim indentitetom - pa ih smatra "uvedljivim".

Citat:
EU bans use of 'Miss' and 'Mrs' (and sportsmen and statesmen) because it claims they are sexist

Using 'Miss' and 'Mrs' has been banned by leaders of the European Union because they are not considered politically correct.
Brussels bureaucrats have decided the words are sexist and issued new guidelines in its bid to create 'gender-neutral' language.
The booklet warns European politicians they must avoid referring to a woman's marital status.
This also means Madame and Mademoiselle, Frau and Fraulein and Senora and Senorita are banned.


'Political correctness gone mad': The European Parliament has banned MEPs from using 'Miss' and 'Mrs' because it claims they are sexist
Instead of using the standard titles, it is asking MEPs to address women by their names.
And the rules have not stopped there - they also ban MEPs saying sportsmen and statesmen, advising athletes and political leaders should be used instead.
Man-made is also taboo - it should be artificial or synthetic, firemen is disallowed and air hostesses should be called flight attendants.
Headmasters and headmistresses must be heads or head teachers, laymen becomes layperson, and manageress or mayoress should be manager or mayor.
Police officers must be used instead of policeman and policewoman unless the officer's sex is relevant.
The only problem words that do not fit into the guidelines are waiter and waitress, which means MEPs are at least spared one worry when ordering a coffee.
They have reacted with incredulity to the booklet, which has been sent out by the Secretary General of the European Parliament.
Scottish Tory MEP Struan Stevenson described the guidelines as 'political correctness gone mad'.
He said: 'This is frankly ludicrous. We've seen the EU institutions try to ban the bagpipes and dictate the shape of bananas, but now they seem determined to tell us which words we are entitled to use in our own language.
'Gender-neutrality is really the last straw. The Thought Police are now on the rampage in the European Parliament.
'We will soon be told that the use of the words "man" or "woman" has been banned in case it causes offence to those who consider 'gender neutrality' an essential part of life.'
West Midlands Conservative MEP Philip Bradbourn is calling on the Secretary General to reveal who authorised the publication of the booklet and how much it has cost.
He described it as 'a waste of taxpayers' money' and 'an erosion of the English language as we know it'.
'I will have no part of it. I will continue to use my own language and expressions, which I have used all my life, and will not be instructed by this institution or anyone else in these matters,' he said.
'I shall also expect the many translators who sit in the European parliament to translate accurately the language I use. I find this publication offensive in the extreme.
'The Parliament, by the publication of this document, is not only bringing itself as an institution into more disrepute than it already suffers, but it is also showing that it has succumbed to the politically correct clap-trap currently in vogue.'


http://www.dailymail.co.uk/new...n-statesmen-claims-sexist.html
http://www.telegraph.co.uk/new...o-chiefs-ban-Miss-and-Mrs.html
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 17:41 - pre 155 meseci
I jos jednom, gde je to nametnuto, u kojoj drzavi, u kom obrazovnom sistemu? Hoce li stici ta informacija?
Izgleda da ja nisam taj koji ne zna da cita, nego ti.

Mada mislim da znas, nego se sad pravis pametan i nastavljas da dizes buku oko nicega. Kao sto rekoh, prdis u prazno.
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 17:46 - pre 155 meseci
Using 'Miss' and 'Mrs' has been banned by leaders of the European Union because they are not considered politically correct.
Brussels bureaucrats have decided the words are sexist and issued new guidelines in its bid to create 'gender-neutral' language.

EU Dzamahiria... ne ukapa se u novu "religiju". "Savet mudraca" ipak zna nabolje sta narod hoce, pa i kako treba da govori - sta je ispravno, sta je OK. Zasto o tome odlucivati na referendumu, posebno kad takve "akcije" nemaju vecinsku podrsku. Polno neutralan jezik... vrh - to bi bilo nesto zaista "novo i sveze".

Sta je sledece? Oduzimanje dece jer su obrazovana u seksistckom duhu - tj. koriste "zabranjene" reci kao sto su mama i tata na primer? Roditelji ne zele da im citaju obaveznu literaturu o Adamu i Stevi, Princu i Princu, Mazi i "Munji"... :)

Nadam se da to nabijanje, na silu, pravila o "polnoj neutralnosti", od strane osoba sa problemom licnog indentiteta, nece proci... gotovo sam siguran da nece, samo ce izazvati jos veci revolt.
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 17:55 - pre 155 meseci
Citat:
a1200: Using 'Miss' and 'Mrs' has been banned by leaders of the European Union because they are not considered politically correct.
Brussels bureaucrats have decided the words are sexist and issued new guidelines in its bid to create 'gender-neutral' language.

EU Dzamahiria... ne ukapa se u novu "religiju". "Savet mudraca" ipak zna nabolje sta narod hoce, pa i kako treba da govori - sta je ispravno, sta je OK. Zasto o tome odlucivati na referendumu, posebno kad takve "akcije" nemaju vecinsku podrsku. Polno neutralan jezik... vrh.


Jel to znači da se nekoj devojci na ulici obraćaš sa "Izvinite gospođice... "?
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 18:00 - pre 155 meseci
Citat:
Jel to znači da se nekoj devojci na ulici obraćaš sa "Izvinite gospođice... "?


Verovatno sa:
Izvin'te ravnopravna osobo?
Ne vi, ravnopravna osobo... nisam mislio na vas. Nego na ovu drugu ravnopravnu osobu, koja je zaboravilo svoju torbicu na stolici...
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 18:05 - pre 155 meseci
Znači ipak kažeš gospođice? Dobro veče gospođice, da li ste možda za šoljicu čaja? Mislim da bi se ceo kafić valjao po podu posle toga
 
0

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 18:08 - pre 155 meseci
Citat:
a1200: Verovatno sa:
Izvin'te ravnopravna osobo?
Ne vi, ravnopravna osobo... nisam mislio na vas. Nego na ovu drugu ravnopravnu osobu, koja je zaboravilo svoju torbicu na stolici...


hehehe, to me podseti na onu definiciju:
Citat:
Evo banke pripadniče romske populacije sviraj mi ti

Novi, politički korektan naziv stare pesme- Evo banke cigane moj.

stari tekst
Evo banke cigane moj, cigane moj sviraj mi ti.
Ja ću tebi platiti, ti ćeš meni svirati.
evo banke cigane moj, cigane moj sviraj mi ti.
.......
novi tekst(politički korektan u skladu s normama EU)
Evo banke pripadniče romske populacije sviraj mi ti
Ja ću tebi uplatiti, ti ćeš meni izdati fiskalni...
Evo banke pripadniče romske populacije, sviraj mi ti


http://vukajlija.com/pretraga/izraz?q=evo-banke-cigane-moj

 
+1

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 18:10 - pre 155 meseci
Dramite ga i jedni i drugi: nit je nasilje u porodici rezervisano samo za hetero parove (a gay parovi će samo da se štipkaju iz ljubavi, ko što reče neko), niti je nekoga briga što neke budale i ultrafeministkinje iz Brisela hoće da zavode neke nove 'smernice' u obraćanju. Mislim, koga zabole kako će međusobno da se oslovljavaju evropski političari?
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 18:11 - pre 155 meseci
Citat:
Mislim, koga zabole kako će međusobno da se oslovljavaju evropski političari?

Problem je kad to udje u zakonsku regulativu - i na primer postane deo ponasanja u obdanistu ili program u osnovnoj skoli. Tad je problem.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 18:14 - pre 155 meseci
Citat:
acaradio: Te parade/povorke/whatever sluze da LGBT osobe skrenu paznju na svoje postojanje, a to znaci - da se pojave tamo gde ih neko moze videti. A eto, taj "neko" uopste ne moras da budes ti...sedi kod kuce, iskljuci struju tog dana kada paradiraju (kao Palma Van Betoven) i posveti se drugim stvarima.


Ma je li? A po kom to sistemu ja zbog njih da sedim kuci i iskljucujem struju? (ne ja licno, vec uopste)
Ako se vodimo tim principom, onda mozemo i da kazemo - mi ne dozvoljavamo gejstvo. Ako njima to smeta, neka se upucaju.

Nisi fer, kao sto cesto ni lgbt nije fer (uglavnom jer im se moze). Ne kazem da je anti-gay strana ok, ali ih to ne opravdava.

Licno, nemam nista ni protiv gejeva ni protiv brakova. Protiv usvajanja dece imam jedino to sto bi deca imala problema sa okruzenjem, za sta jeste krivo to okruzenje, ali to ne menja cinjenicu da bi problem postojao. Sto se parada tice, dok drugi imaju prava da paradiraju zbog cega god, traju i oni imati to pravo, ALI, sto se mene tice, ni oni, niti bilo ko drugi ne bi smeo imati pravo na parade koje ogranicavaju mogucnost kretanja drugim gradjanima. Dakle, protiv sam svih parada, ne samo gejevskih.

Jesam za jednaka prava, ali za jednaka ali imamo situaciju da jedni i drugi teze ka nejednakosti, svako na svoju stranu.
 
+1

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 18:17 - pre 155 meseci
^^
Bravo
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 18:34 - pre 155 meseci
Citat:
Shadowed: Sto se parada tice, dok drugi imaju prava da paradiraju zbog cega god, traju i oni imati to pravo, ALI, sto se mene tice, ni oni, niti bilo ko drugi ne bi smeo imati pravo na parade koje ogranicavaju mogucnost kretanja drugim gradjanima

Te parade su uvek najavljeni dogadjaji, za njih se zna i po nekoliko meseci unapred, znaju se pravci kretanja, to traje nekoliko sati u toku jednog dana...i gotovo (naravno, u civilizovanim zemljama). Isto kao i maraton ili neki karneval. Onaj koga to ne interesuje, ima bezbroj nacina da to ignorise i da se posveti drugim stvarima, a sto se tice:
Citat:
Ma je li? A po kom to sistemu ja zbog njih da sedim kuci i iskljucujem struju?

Iskljucivanje struje "a la Palma" je ekstremna opcija, ako neko bas ima paranoicnu homofobiju :)
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 20:43 - pre 155 meseci
Citat:
Shadowed:
Licno, nemam nista ni protiv gejeva ni protiv brakova. Protiv usvajanja dece imam jedino to sto bi deca imala problema sa okruzenjem, za sta jeste krivo to okruzenje, ali to ne menja cinjenicu da bi problem postojao.

polako, promeniće se i okruženje.
mora, jer mu tako piše u ustavu koje je doduše jedva donelo glasajući dva dana.

ja sam imao "problema sa okruženjem" što mi ćale bio u opozicionoj stranci '90, neko ima "problema sa okruženjem" jer je kratkovid ili krivi na jednu nogu, ali ima (već donetih antidiskriminacioh) zakona koji to reguliše.

ostali mogu da se jede i zgražavaju na forumima.
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 20:59 - pre 155 meseci
Citat:
The words “mother” and “father” will be removed from U.S. passport applications and replaced with gender neutral terminology, the State Department says.
“The words in the old form were ‘mother’ and ‘father,’” said Brenda Sprague, deputy assistant Secretary of State for Passport Services. "They are now ‘parent one’ and ‘parent two.’"

...
Gay rights groups are applauding the decision.

“Changing the term mother and father to the more global term of parent allows many different types of families to be able to go and apply for a passport for their child without feeling like the government doesn’t recognize their family,” said Jennifer Chrisler, executive director of Family Equality Council.

Her organization lobbied the government for several years to remove the words from passport applications.

http://www.foxnews.com/politic...lications-soon-gender-neutral/

Jbg. meni je pre pet godina preminuo prvi roditelj, ili mozda drugi... nisam siguran kako se to sada politicki korektno naziva, ali najbitnije je da se neki gey likovi ne uvrede - posebno ako su toliko vremena ulozili u "lobiranje". Stvarno zuljaju te reci, to bre samo homofobi koriste... samo njima je to arhaicno, nenormalno i uvredljivo nazivanje roditelja tim imenima, normalno.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44714 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.