Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bio jednom jedan princ ...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44697 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 14:39 - pre 155 meseci
Imamo trigger happy moderatora
Ja sam stvarno pitao, nisam se zezao ili probao da provociram
Ako je problem za odgovor javno moze i na PP

P.S. Ovakvo ekspeditivno brisanje poruka jos nisam doziveo na ES
P.P.S Nisam homofobican niti mi crnci smetaju reagovao sam samo na netacnu konstataciju(bar po mom misljenju)
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 14:43 - pre 155 meseci
@Marko83, pa dao sam ti javni odgovor i koliko vidim nije moderisan.

@Sceka, govor mrznje je itekako realna stvar. Procitaj jos jednom svoju prvobitnu poruku i nacin na koji si nastupio.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 14:46 - pre 155 meseci
Citat:
acaradio: Stvar je prosta...onaj ko smatra da je lose da dete odrasta sa dve osobe istog pola (u vezi/braku/whatever) trebalo bi da se zapita da li je u redu da odrasta sa majkom i njenom sestrom ili sa ocem i njegovim bratom...jer i u jednom i u drugom slucaju dete odgajaju dve osobe istog pola.


Stvar uopste nije ista, mada je Isak vec objasnio poprilicno dobro, iako u oba slucaja dete odgajaju dve osobe istog pola u prvom slucaju to su majka i tetka a u drugom majka i majka i za suprotni pol je ista prica....
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 14:54 - pre 155 meseci
Citat:
mmix: @Marko83, pa dao sam ti javni odgovor i koliko vidim nije moderisan.


Ocekivao sam od Aleksandra odgovor posto je bila njegova tvrdnja a u zamenu sam dobio brisanje posta(doduse ne samo mog nego i svih koji su se slozili sa mnom a bilo je tu i nekih supermoderatora....)

Odgovorio si mi na usputnu primedbu oko slepe grane i u biti se slazem sa tobom da to i nije toliko bitno i da nije jedina slepa grana i da ce evolucija sve to resiti na jedini ispravan nacin
Mene bi vise interesovao odgovor na prvi deo pitanja



Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 14:56 - pre 155 meseci
Citat:
Marko83: Stvar uopste nije ista, mada je Isak vec objasnio poprilicno dobro, iako u oba slucaja dete odgajaju dve osobe istog pola u prvom slucaju to su majka i tetka a u drugom majka i majka i za suprotni pol je ista prica....

U cemu je razlika? Da nece mozda ove dve majke da "upraznjavaju ljubav" pred detetom?

Kazem ja da je stvar prosta - jedno je drustveno prihvaceno, drugo nije...dvostruki standardi. Da sad ne ponavljam iste recenice u kojima sam to objasnio.


Citat:
Imamo trigger happy moderatora

Sve zalbe idu OVDE
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 14:58 - pre 155 meseci
@mmix

Procitao sam opet i nema nikakog govora mrznje! Ja samo dosadno (nekome) ponavljam da hocu da imam pravo na ono sto imam pravo a mislim na to da kazem ono sto mislim! Ko je izmislio i zasto i kako i gde i na koji nacin je uveden termim 'govor mrznje'? Ni na koji nacin ne ubedjujem nikoga, ne nagovaram nikoga ni na sta samo iskazujem moje misljenje! Ako se zna definicija 'govora mrznje' (u kome je exlicitno navedeno sve iz prethodne recenice, a sto ja ne radim) kakve veze onda ja imam sa tim?!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 15:02 - pre 155 meseci
Citat:
acaradio: U cemu je razlika? Da nece mozda ove dve majke da "upraznjavaju ljubav" pred detetom?

Nece u seksualnom smislu, ali hoce u blazem smislu, kao sto to rade i hetero bracni parovi.
 
+1

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 15:12 - pre 155 meseci
Citat:
acaradio: U cemu je razlika? Da nece mozda ove dve majke da "upraznjavaju ljubav" pred detetom?


Pa majka-tetka nece sigurno a za majka-majka ne bi bas polozio novac...
Inace ne bi ni bili zajedno

P.S. Izvinjavam se kombinaciji otac-otac i otac-stric na izostavljanju iz poredjenja. Nisam mislio nista lose sa izostavljanjem
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 15:20 - pre 155 meseci
Citat:
Shadowed: Nece u seksualnom smislu, ali hoce u blazem smislu, kao sto to rade i hetero bracni parovi.

Šta, poljubiće se, zagrliće se, uhvatiće jedna drugu za dupe? I šta će detetu da bude od toga? Doživeće nervni slom? Postaće homoseksualac?

Da li te ta pomisao uznemirava jednako kao ona da otac dolazi kući pijan, kreće da leši ženu jer mu je večera hladna, a onda vadi kaiš i kreće da krvnički šiba dete iz nekog podjednako trivijalnog razloga?

Da li je za jedno dete bolje da gleda mamu i mamu kako se ljube ili da ga ”različitopolni” roditelj ubija od batina kako mu se ćefne? Ako bi morao da biraš šta bi pre izabrao za to dete?

Zašto tradicionalisti, moralisti i ostali parahrišćanski fundamentalisti nikad ne dobiju želju da razbiju glavu nasilniku i pijanduri nego isključivo nekakvom homoseksulacu i sl. pojavama? (ovo poslednje pitam jer mi je nekako paradigma za sva ova ostala ”blaža” pitanja koja iz njega proizilaze, kao što je npr. pitanje usvajanja dece).

Ja jesam postavio pitanja ali odgovor ne treba da bude upućen meni. Neka se svako dobro zamisli sam nad sobom i neka sam sebi odgovori pa neka vidi da li je baš toliki karakter ili najobičniji dvoličnjak.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 15:23 - pre 155 meseci
Hajd' lakse malo.
Nista od toga nisam tvrdio. Iskonstruisao si gomilu toga bez ikakvog osnova. Pitao je kakva je razlika, odgovorio sam mu kakva je razlika. Nisam izvodio nikakve dalje implikacije.
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 15:25 - pre 155 meseci
pravo da kažeš šta misliš nije apsolutno pravo.
mnogi misle svašta.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 15:36 - pre 155 meseci
Citat:
Devanagari: Šta, poljubiće se, zagrliće se, uhvatiće jedna drugu za dupe? I šta će detetu da bude od toga? Doživeće nervni slom? Postaće homoseksualac?

Da li te ta pomisao uznemirava jednako kao ona da otac dolazi kući pijan, kreće da leši ženu jer mu je večera hladna, a onda vadi kaiš i kreće da krvnički šiba dete iz nekog podjednako trivijalnog razloga?

Da li je za jedno dete bolje da gleda mamu i mamu kako se ljube ili da ga ”različitopolni” roditelj ubija od batina kako mu se ćefne? Ako bi morao da biraš šta bi pre izabrao za to dete?

Zašto tradicionalisti, moralisti i ostali parahrišćanski fundamentalisti nikad ne dobiju želju da razbiju glavu nasilniku i pijanduri nego isključivo nekakvom homoseksulacu i sl. pojavama? (ovo poslednje pitam jer mi je nekako paradigma za sva ova ostala ”blaža” pitanja koja iz njega proizilaze, kao što je npr. pitanje usvajanja dece).

Ja jesam postavio pitanja ali odgovor ne treba da bude upućen meni. Neka se svako dobro zamisli sam nad sobom i neka sam sebi odgovori pa neka vidi da li je baš toliki karakter ili najobičniji dvoličnjak.


Evo ja sam sebi postavio pitanje kao sto si rekao! I dosao do zakljucka da bi razbio glavu ne samo pijanom nego svakome ko nekoga fizicki maltretira, na kraju krajeva to sam i radio dok sam bio mladji zato sto se tada to podrazumevalo! Naime, danas se desava da se okrece glava kad se vidi da neki 'frajeri' (obicno klinci koji su 'na necemu' - alkohol... a i bez toga, cista obest!) maltretiraju starije! To se maltene svakodnevno desava! Nekada su se takve stvari resavale u sekundi, puno puta sam reagovao kad vidim da neko maltretira starije, slabije od sebe, zene, devojke... I sta?!"/Napredovali smo civilizacijski' u tom smislu da okrenem glavu na tako nesto?! To je napredak?! Napredak je ona budalastina od cifre u crvenom krugu na TV ekranu koja 'brani' omladinu od golotinje za film u kome nasilja ima toliko da je apsurdno?! Pa su onda uveli frazu "Ne preporucuje se..."!!!! Sta to znaci, lazni moral?! To je OK a nije ok ako ja iskazem svoje misljenje a pri tom ne nagovaram nikoga ninasta?! Govorim 'govorom mrznje' ako kazem sta mislim o gej varijanti (sve ukupno, uopsteno i u detalje)?! Pa, bre, to je moje misljenje, ubedite me da ne razmisljam pravilno pa cu se zamisliti, pustite fraze, a samo se fraze ovde i inace provlace!!!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 15:39 - pre 155 meseci
Ja mislim da bi o svim tim pitanjima ljudi na referendumu trebali da se izjasne - ipak ovo je demokratija, a ne neka evro(gejska) dzamahirija. Ili mozda imamo umesto toga neko "lobirano" new-world-gey polureligiozno svetovno telo, koje ce umesto naroda da odlucuje sta je ok, prirodno i kako treba? (posto oni znaju nabolje™) A ove ostale da proglasava zatucanima, drkonski kaznjava, mozda i kamenuje... i posle nekome smeta zatucanost i pravila fundamentalnog Islama, a ovde se sprovodi ista taktika - nabijane novih pravila na nos, i uspostava drustvenog ponasanja, koje 90% naroda ne podrzava - samo zato sto je "vrhovni savet mudraca" rekao da "tako treba", da je to "normalno" i "ispravno"... jednom recju OK.

Mislim...
 
+1

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 15:45 - pre 155 meseci
Citat:
Devanagari: Šta, poljubiće se, zagrliće se, uhvatiće jedna drugu za dupe? I šta će detetu da bude od toga? Doživeće nervni slom? Postaće homoseksualac? Da li te ta pomisao uznemirava jednako kao ona da otac dolazi kući pijan, kreće da leši ženu jer mu je večera hladna, a onda vadi kaiš i kreće da krvnički šiba dete iz nekog podjednako trivijalnog razloga?
Da li je za jedno dete bolje da gleda mamu i mamu kako se ljube ili da ga ”različitopolni” roditelj ubija od batina kako mu se ćefne? Ako bi morao da biraš šta bi pre izabrao za to dete?


Kako je ovo uopste povezano jedno sa drugim? Kod homoseksualaca nema alkoholicara i nasilnika?
Evo za tebe onda drugi primer, sta bi izabrao za dete dva oca koji krecu da se leše jer ne mogu da se dogovore ko ce koga ili porodicu sa dva roditelja razlicitog pola gde ce otac da poljubi majku pre nego krene na posao? Izaberi
Besmislica

Citat:
Devanagari: Zašto tradicionalisti, moralisti i ostali parahrišćanski fundamentalisti nikad ne dobiju želju da razbiju glavu nasilniku i pijanduri nego isključivo nekakvom homoseksulacu i sl. pojavama? (ovo poslednje pitam jer mi je nekako paradigma za sva ova ostala ”blaža” pitanja koja iz njega proizilaze, kao što je npr. pitanje usvajanja dece).


Hriscanin jesam, u crkvu ne idem, popove ne podnosim, fundamelista nisam i nikad nisam imao zelju da bilo kome razbijem glavu

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 16:21 - pre 155 meseci
Citat:
a1200: Ili mozda imamo umesto toga neko "lobirano" new-world-gey polureligiozno svetovno telo

Toooo!!!! Lobirano (zavera homojudeosatanistickih masona), new-world (sto bi neki rekli "in") i gey (obavezno sa slovom "e" umesto "a", to ide uz taj izlizani repertoar) :D

Citat:
nabijane novih pravila na nos

Ko bre tebi bilo sta nabija na nos??
Hoces li biti ostecen time sto bi homoseksualnim osobama bilo dozvoljeno nesto sa cime se ne slazes? To bi tebe bas ugrozilo? Tvoju egzistenciju? Ne razumem....zasto bi tebi licno smetalo da homoseksualne osobe imaju neko pravo vise? Ne mislim samo na tebe licno, vec i tvoje istomisljenike ovde...mada, ti si se nekako izdvojio, jer ti se jos na pocetku teme "povracalo" od svega toga.
Pa povrati onda, obicno nakon toga prodje mucnina.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 16:27 - pre 155 meseci
Pa upravo mi nabija na nos teranjem moje dece da uce o "Princu i Princu"... znaci ne radi se o izboru, nego o obavezi, koja se namece - posto to postaje deo "obrazovnog programa". Takodje izbacivnjem reci mama i tata iz govara, i oznacavanjem istih da su sexisticke i neprikladne, se odredjena "religija" nabija na nos. Cas veronauke moze da se preskoci, ali ne i ovo...

Dodushe, na paradu, jos uvek, nisam nateran da idem, niti cu ikad... posto ne smatram da tu postoji nista cime covek realno treba da se ponosi, niti zbog cega treba da paradira. Tako da me zabole, dokle god ne ugrozava moje pravo kretanja i obavljanje posla - tj. zatvarane centra grada... ali nekako nije "in" ako se ne zatvori ceo centar, zar ne? Usce je totalno "out" :)

Nego, zivela dzamahirija sa prosvetljenim "savetom mudraca", koji ZNA sta je OK... i "kako treba", sta je "normalno" - referendum je naravno totalno out!





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 22.07.2011. u 17:38 GMT+1]
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 16:38 - pre 155 meseci
A sta si ti zamislio da treba da se odluci na tom referendumu, ne razumem? Da se "prihvati" postojanje homoseksualca kao takvog?
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 16:40 - pre 155 meseci
Izmedju ostalog, da li da se uvode programi o Tati i Tati, "Princu i Princu" u osnovne i predskolske ustanove. Da li da se izbace iz govara, i oznacavaju kao seksisticki, reci Mama i Tata, kao i zmenice on i ona... i tako te sitne stvari.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 16:42 - pre 155 meseci
Citat:
a1200: Na paradu, jos uvek, nisam nateran da idem, niti cu ikad

Pa nece te niko ni terati.
Ne znam zasto ostvarivanje necijih prava (koja, eto, nisu tvoja) vidis kao poraz...ili pretnju tvojoj egzistenciji.

Citat:
Pa upravo mi nabija na nos teranjem moje dece da uci o "Princu i Princu"

Bolje je taj deo edukacije (da postoje i "princ i princ") rade vaspitacice, nego da se prepusti roditeljima, koji bi punili glavu detetu svojim predrasudama i stavovima ("sine, ja sam takve "princeve" mlatio ko volove u kupusu one davne 2001.")

Citat:
Usce je totalno out

Da su otisli na Usce, to bi isto kao "u cetiri zida".
Te parade/povorke/whatever sluze da LGBT osobe skrenu paznju na svoje postojanje, a to znaci - da se pojave tamo gde ih neko moze videti. A eto, taj "neko" uopste ne moras da budes ti...sedi kod kuce, iskljuci struju tog dana kada paradiraju (kao Palma Van Betoven) i posveti se drugim stvarima.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bio jednom jedan princ ...22.07.2011. u 16:45 - pre 155 meseci
Citat:
Bolje je taj deo edukacije (da postoje i "princ i princ") rade vaspitacice, nego da se prepusti roditeljima, koji bi punili glavu detetu svojim predrasudama i stavovima

Pa da, savet mudraca je samo inicijativno odlucio da je to neophodno, iako je 90% populacije protiv toga. On najbolje zna sta je normalno, i sta deca treba da uce - tj. moraju da uce.

Dzamahirija.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bio jednom jedan princ ...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44697 | Odgovora: 307 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.