Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 518882 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 11:18 - pre 82 meseci
He, he, "domišljatost" partijskih botova nema granice!

Ovo je tekst koji sam ja napisao:




A ovo je ispovraćao partijski bot:


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stopnarkonaniji

Član broj: 336981



+2 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 11:32 - pre 82 meseci
VLADA Srbije na sastanku održanom u Beogradu nije uspela da pomiri interese proizvođača i izvoznika "crvenog zlata" o otkupnoj ceni za ovogodišnji rod. Rešavanje problema na neregulisanom tržištu maline ipak je počelo, pa će radno telo do 13. jula analizirati tržište i pokušati da pomogne "zaraćenim stranama" da dođu do kompromisa. Malinari traže da se cena oko koje se postigne dogovor primenjuje i za rod koji su već predali hladnjačarima.
To bi bilo 10%.
Znaci ako od 10% oduzmemo 1% dobije se 9%.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 13:57 - pre 82 meseci
Citat:
stopnarkonaniji: Pa u vreme Slobodana porez je bio 20%
a sada je 18%..

Sada je 20.
Nego u vreme Slobe ne znam ko je placao porez, nije ni fiskalizacija postojala. ljudi skoro svi radili na crno, primali novac na ruuke
 
Odgovor na temu

stopnarkonamiji

Član broj: 336982



+4 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 14:46 - pre 82 meseci
Pa to sam i mislio kad se na 18% doda 2% dobije se 20%.
Kotorvaroški proizvođači malina okupljeni u Udruženju poljoprivrednika "Malinar" odlučili su se za humani protest i, umesto prosipanja, maline su donirali Dečjem vrtiću "Larisa Šugić".
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 16:06 - pre 82 meseci
Umesto što prosipaju malinu, neka iscede sok/sirup, on bar može da stoji... još ako nastupe zajednički, možda prodaju taj sok/sirup po dobroj ceni, i prođu bolje nego sa hladnjačarima :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 16:19 - pre 82 meseci
Ali to je dodatni RAD!!!
NJima treba zagarantovani profit, onaj koji se pricom prenosio sa kolena na koleno, par somica sa 30 ari, a ne da jos rade...toga nije bio u prici..
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 16:53 - pre 82 meseci
A kako se sada plaća trolovanje po forumima?
Sendvič po poruci
ili
sendvič po otvorenom nalogu?




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 16:59 - pre 82 meseci
Ne znam o kakvim botovima pricas ali tvoji protivnici na forumu uopste ne podrzavaju vozda hebem te corava
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 19:50 - pre 82 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Citat:
stopnarkonaniji: Pa u vreme Slobodana porez je bio 20%
a sada je 18%..

Sada je 20.
Nego u vreme Slobe ne znam ko je placao porez, nije ni fiskalizacija postojala. ljudi skoro svi radili na crno, primali novac na ruuke


Cuj za vreme Slobe, ja sam celu platu na belo prvi put dobio u 2006-toj, 2003/2004-te me je drzavna firma platila solarno :D.
Vecina velikih i poznatih IT firmi u Srbiji je davala deo plate na belo a deo na ruke, jos dugo nakon sto je Sloba napustio scenu.



 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 21:31 - pre 82 meseci
Tada je vredelo nositi gajbice
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 21:57 - pre 82 meseci
Citat:
Tada je vredelo nositi gajbice



zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 22:50 - pre 82 meseci
Citat:
vladd:
E to je dobra mastarija, samo reci koja je rakija u pitanju:) Od maline?
Evo sada ce da im svi titraju samo da imaju profit kakav su zamislili.


Nije maštarija nego je bilo pre neku godinu u kraju gde ja živim, te godine su im titrali, od kako se jedan odkupljivač dosetio da odkupljuje na licu mesta u dvorištu od domaćina ostali su ga brzo pratili pa su se na kraju nadmetali za dogovor i cenu, a seljaci su zadovoljno trljali ruke.

Citat:
vladd:
Mislim da bezobrazluk nece proci ni pod stavkom glasacke masine.
A za Vozda ne brinemo, sledecu deceniju je on gazda, njega je malinarski mentalitet doveo na vlast, cisto da se malinari ne sekiraju. Jos kada bi se cela Srbija uclanila u SNS, izbori ne bi ni trebali.


To što ti zoveš bezobrazluk je borba za golo preživljavanje, većini tih domaćina je malina "izvlačila sezonu" da ne propadnu načisto i da im nešto ostane. Zašto misliš da je bezobrazluk? A za vožda, pa zar ga nije DB mentalitet doveo na vlast, a i ako nije doveo zar mu ne govori šta da odglumi na ružičastoj televiziji, zar to nije tvoja teorija od ranije?

Citat:
vladd:
I ne mesati malinare sa sirotim i obespravljenim radnicima Fijata i Gose, olos malinarski se ne moze porediti sa izrabljenim proleterijatom, koji niti ima 10-20-30ari, niti ima nekoliko stotina evra za zasad, a 200000 din mogu da zarade samo za 12 meseci radeci 12 sati dnevno u pelenama...
A ne za par nedelja znojenja na suncu...na SVOM imanju...


Zbog mene ne moraš ni da podebljavaš slova ni da povećavaš, čitam fino i bez toga, da ne bi bilo da radnici goše na SVOM radnom mestu na neodredjeno, gde će steći i penziju, samo još dok "povežu staž" jedan vari cisternu, a ostalih sedam gledaju i preskaču preko njega, a na selo "se ne bi vratili" mslm otišli ni da im daš 30 ari, zasad maline i garantovanu cenu od 200 din/kg, znači ovi su siroti i obespravljeni a ovi ološ? Pazi da ne pustim suzu, zar nemaju zagarantovanu minimalnu cenu rada, zašto oni uopšte štrajkuju? Nego kad gledaš tako bukvalistički zar ne bi trebalo sve da ih se sprovede do ludnice, rade a od 2012 nisu primili platu???

Ne mešam ja nikog i ništa, ista gologuzija, jadni ljudi, ali kako "malinarima" uspevaš da pridodaš "alavi" i "besni" nikako mi nije jasno, verovatno se praviš blesav. Objasnio ti je čovek razliku izmedju formalnog i faktičkog stanja na lepom primeru gde ciga ispada gazda jer ima sredstvo za rad: biciklo. Šta ti vredi 40 ari ili fabrika vagona kad svoj rad i znoj ne možeš da unovčiš, a trebalo bi još i da gledaš kako se drugi na tvom radu bogate. S pravom protestvuju i jedni i drugi i treći.

A ima i još sličnosti :) radnici fijata protestvuju "mimo zakona o štrajku" ma hajde bogati šta su očekivali da proglase štrajk i da nastave da proizvode? Stopirali proizvodnju i čekaju da im se uslovi ispune, isto kao što su ovi blokirali prugu, a oni put. Al sve ti je to rečeno već više puta...samo još da dodam da rad u malinjaku traje godinu dana, 10 dana traje BERBA što bi ti izgleda da poistovetiš sa celokupnim radom, dakle isto se zaradjuju 12 meseci te pare.



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu08.07.2017. u 23:03 - pre 82 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
MajorFatal:
Kao neko ko je bar nekad u životu brao maline za razliku od većine učesnika na temi :) ali ne i gajio, stric je gajio, ja da vam kažem:

Dakle ružni malinari, prljavi radnici Fiata i zli radnici goše protestvuju?

Evo šta malinari smatraju za pravedno tj. za realnu cenu malina, kao godinama unazad i pre par godina drastična situacija kad su im otkupljivači dolazili "na noge" tj. na teren sa kombijima, kamionima i ostalim šleperima:
Ima li maline, ima, pošto, 200, ok, sledeći dan 210, ok, sad 220, 230, 240, 250, sad je već skupo, 260, 270, mi nemožemo da kupimo, ok 260, malinari zadovoljni, otkupljivači isto mogu da zarade, država zadovoljna, jednom rečju svi zadovoljni, a onda je neko skapirao da je na malini extra profit...
Moglo je biti i drugačije: pošto? 200, ne možemo, sledeći dan 190, ne, 180,170,160,150 OK daj sve, ali bi bar znali da je cena prava i realna, ovako protesti su jedino rešenje, dok ne smenimo vožda :)

Haha da da, vidimo mi kako bi seljaci da deru al ne moze svake godine jbg.


Pa ne može, ali i ovo je lep primer kako seljaci itekako dobro znaju zakone ponude i potražnje, kao i kako se formira cena ali iz ugla koji nekim sagovornicima ne odgovara, nego bi sve da prepišu direktno sa Njujorške berze, iako nije primereno za ovo podneblje, iako savršeno vrlo dobro znaju da ta malina ide u izvoz a ne na naše trpeze, pustio bih ja par njih sa ovog foruma da na ulazu u bgd objasne to malinarima, ne bi stigli ni da kažu "fluktuacija tržišta" već bi dobili lopatu u glavu, svi sve znaju, otkupljivači su verovatno utvrdili da je proizvodnja malina ove godine koštala 130 dinara, sad bi malinari morali prvo da štrajkuju da podignu sa 120 na 130 da ne bi bili u minusu, pa još jednom sa 130 na 140 da imaju i zaradu, a ko će štrajkovati i treći put, rekli odmah 200 (što je verovatno debelo preterano takodje ali sad u kontra smeru) pa će se na kraju naći negde na 170 moja procena :) tako otprilike razmišljaju ti umovi otkupljivački i malinarski, traži više da bi dobio bar nešto, sve to je moglo i bez protesta, blokade puteva i ostalog, ali šta ćeš kad volimo da šaljemo narodnu miliciju na narodni narod, dok ima alavih...njih je teško nahraniti...

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.07.2017. u 00:04 - pre 82 meseci
Gospodine majore,

Ne samo vladd, ja takođe smatram da je bezobrazluk i to neviđeni. Nema posebne potrebe obrazlagati to, već hiljadu puta je rečeno. Opet, neki misle da hiljadu puta ponovljena laž postaje istina, pa će i na hiljadu prvi pokušaj normalnog razgovora odgovoriti plasiranjem neke laži.

Koji god mentalitet vožda doveo na vlast, dobro je da se zna kako je to između ostalog i tzv. "malinarski", ali pored njega i kikbokserski, keramičarski, šoferski, pečenjarski, pinkovski. Da se razumemo, nemam ja ništa protiv šofera i keramičara dok god ne zabadaju nos tamo gde mu nije mesto, ali je više nego očigledno kako je taj patos mentalitet, čiji je malinarski svakako deo, pobedio u ovoj zemlji. Kome se sada žale ti isti malinari? Samima sebi?

Gospodine majore, možda vi čitate brzo i fino, ali ne shvatate baš najbolje. Ako radnika "Goše" dok vari cisternu preskače sedam kolega, ne bi bilo loše da nam kažete kako ste došli do takvih saznanja? Nema veze, neka su istina. U tom slučaju će svakako nastupiti jedan od sledećih scenarija: radnik će od strane poslodavca biti otpušten ili će firma bankrotirati. Nema trećeg. U ovom slučaju nije ni jedno od ta dva. Dakle, da ste malo bolje pratili vesti gospodine majore, znali biste da su radnici pre nekoliko dana sprečili da krug fabrike napuste vagoni/vozila koje su proizveli. Razlog, radili su i nešto proizveli, a platu nisu primili mesecima.

Citat:

Pazi da ne pustim suzu, zar nemaju zagarantovanu minimalnu cenu rada, zašto oni uopšte štrajkuju?

Suze su nebitne, važno je samo da se složimo oko činjenica, odnosno njihovog objektivnog tumačenja. Prvo, nema nikakve potrebe da sada ti boldiraš delove teksta. Drugo, štrajkuju upravo zbog toga što im je zakonom o radu, kolektivnim ugovorom i drugim propisima kao što ste boldirali gospodine majore ta zarada garantovana, a poslodavac je nije isplatio.

Citat:

Nego kad gledaš tako bukvalistički zar ne bi trebalo sve da ih se sprovede do ludnice, rade a od 2012 nisu primili platu???

"Malinarski bol" je mnogo ozbiljnija dijagnoza.

Citat:

Ne mešam ja nikog i ništa, ista gologuzija, jadni ljudi, ali kako "malinarima" uspevaš da pridodaš "alavi" i "besni" nikako mi nije jasno, verovatno se praviš blesav.

Mešaš mešaš i to još kako. Gologuzija nikako nije ista, jer stepen njihove gologuzije ne može da utiče na cenu maline. Jedni prodaju svoj rad, za to dobijaju platu i po zakonu imaju pravo na štrajk kada im poslodavac ne isplati platu. Pazi, ne kada im poslodavac ne isplati 50% profita, 2% profita, 0,00001% profita. Ne, imaju pravo na štrajk ako su radili, a nisu primili platu. Da li je poslodavac na njima zaradio 100, 200 ili 10000% potpuno je nebitno. S druge strane, tzv. "malinar" nije zaposlen kod poslodavca, on ne prodaje svoj rad, već radi za sebe. Zato je ona garantovana cena maline koju ti priželjkuješ najobičnija glupost. Tu cenu može garantovati jedino tržište, tj. berza, a kao što vidimo tržište u ovom slučaju funkcioniše. Ne postoji način da se dekretom poveća cena nekog proizvoda.

Citat:

Objasnio ti je čovek razliku izmedju formalnog i faktičkog stanja na lepom primeru gde ciga ispada gazda jer ima sredstvo za rad: biciklo. Šta ti vredi 40 ari ili fabrika vagona kad svoj rad i znoj ne možeš da unovčiš, a trebalo bi još i da gledaš kako se drugi na tvom radu bogate. S pravom protestvuju i jedni i drugi i treći.

Biiiip. Greška. Poslodavac u "Goši" se sasvim legalno bogati eksploatišući rad radnika u fabrici. On na to ima potpuno pravo, ako naravno isplati plate. Malinarski rad niko ne eksploatiše, jer malinar radi na sopstvenom imanju. Ovde stvar ide dalje, jer kao što poslodavac u "Goši" eksploatiše radnike(sa čim si se složio), onda je jasno i da mnogi malinari eksploatišu svoje(berače).

Citat:

A ima i još sličnosti :) radnici fijata protestvuju "mimo zakona o štrajku" ma hajde bogati šta su očekivali da proglase štrajk i da nastave da proizvode? Stopirali proizvodnju i čekaju da im se uslovi ispune, isto kao što su ovi blokirali prugu, a oni put. Al sve ti je to rečeno već više puta...

Hm da, jeste protivzakonito, ali se toleriše, kao što je protivzakonito da malinari prave buku ispred svojih zasada ili hladnjača, ali se toleriše. Inače, radnici imaju pravo da traže i hiljadu i deset hiljada evra plate, baš zato što su radnici i ne učestvuju u profitu. To je njihovo pravo.

Citat:

...samo još da dodam da rad u malinjaku traje godinu dana, 10 dana traje BERBA što bi ti izgleda da poistovetiš sa celokupnim radom, dakle isto se zaradjuju 12 meseci te pare.

Odlično. Pošto je ovo svojevrstan sukob interesa(nemojte tražiti u zakonu, u zakonu ne postoji), baš bih voleo da znam, čije interese ti ovde zastupaš: interese malinara(vlasnika zasada) ili berača u malinjacima?

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 09.07.2017. u 01:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.07.2017. u 05:52 - pre 82 meseci
Citat:
mjanjic:
Umesto što prosipaju malinu, neka iscede sok/sirup, on bar može da stoji... još ako nastupe zajednički, možda prodaju taj sok/sirup po dobroj ceni, i prođu bolje nego sa hladnjačarima :)


A kad prodju bolje ulože u posao, za par godina mogli bi oni da odkupljuju i ostale vrste voća od drugih proizvodjača a ne samo malinu, bukvalno bi mogli da pokrenu fabričku proizvodnju sokova i sirupa, a tu fabriku da nazovu šta znam recimo: Srbijanka Valjevo?

Čekaj malo, pa bila je takva fabrika i baš su prizvodili sokove, imali su konkurentne proizvode sokove "Zlatne kapi", prvi su u bivšoj Jugi imali tetrapak ambalažu, ali ta fabrika je "propala" (čitaj: sistematski uništena), pa ti malinarima savetuješ put u direktnu propast, prodaja sokova dokazano ne može da uspe na ovim prostorima...

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.07.2017. u 07:13 - pre 82 meseci
Gospodine Bradzorf012, a jeste vi onaj što je svojevremeno pisao kako malinari treba da gledaju samo otkupnu cenu ali ne i izvoznu jer ne bi trebalo da ih zanima, jer se ne bave izvozom nego proizvodnjom? E pa vidite na osnovu te cene malinari znaju koliko njihov proizvod vredi kad se izvozi, i kad oduzmu troškove prevoza savršeno vrlo dobro znaju koliko max mogu da naplate svoje maline...Isto tako ni robovi nisu trebali da gledaju šta zida faraon kupu ili piramidu, nego samo da budu "orudje koje govori" ali su ipak gledali pa se pobunili i danas više nema robovlasnički sistem (bar ne u tom obliku i obimu), isto tako kmetovi čija je zemlja na kojoj rade, isto tako industriski radnici koji su radili 16h dnevno, pa su ipak gledali pa se pobunili i izborili za svoja prava, e tako i malinari.

Citat:
Bradzorf012:
Gospodine majore,

Ne samo vladd, ja takođe smatram da je bezobrazluk i to neviđeni.


Samo si zaboravio da kažeš za šta smatraš da je bezobrazluk, a ja ne umem da pogadjam...

Citat:
Bradzorf012:
Nema posebne potrebe obrazlagati to, već hiljadu puta je rečeno. Opet, neki misle da hiljadu puta ponovljena laž postaje istina, pa će i na hiljadu prvi pokušaj normalnog razgovora odgovoriti plasiranjem neke laži.


Sad te ama baš ništa ne razumem, ko te slagao i šta???

Citat:
Bradzorf012:
Koji god mentalitet vožda doveo na vlast, dobro je da se zna kako je to između ostalog i tzv. "malinarski", ali pored njega i kikbokserski, keramičarski, šoferski, pečenjarski, pinkovski. Da se razumemo, nemam ja ništa protiv šofera i keramičara dok god ne zabadaju nos tamo gde mu nije mesto, ali je više nego očigledno kako je taj patos mentalitet, čiji je malinarski svakako deo, pobedio u ovoj zemlji. Kome se sada žale ti isti malinari? Samima sebi?


Eh, pa mi smo "poljoprivredna zemlja" zar nisi znao, kikbokseri, keramičari, šoferi sve su to poštena zanimanja, imali smo dosta vremena od nastanka civilizacije do danas da smo hteli ili mogli pobedio bi klavirštimerski i teatarski mentalitet, ovako...a malinari se žale vladu jer on misli da ne vlada vožd nego DB :)

Citat:
Bradzorf012:
Gospodine majore, možda vi čitate brzo i fino, ali ne shvatate baš najbolje. Ako radnika "Goše" dok vari cisternu preskače sedam kolega, ne bi bilo loše da nam kažete kako ste došli do takvih saznanja? Nema veze, neka su istina. U tom slučaju će svakako nastupiti jedan od sledećih scenarija: radnik će od strane poslodavca biti otpušten ili će firma bankrotirati. Nema trećeg. U ovom slučaju nije ni jedno od ta dva. Dakle, da ste malo bolje pratili vesti gospodine majore, znali biste da su radnici pre nekoliko dana sprečili da krug fabrike napuste vagoni/vozila koje su proizveli. Razlog, radili su i nešto proizveli, a platu nisu primili mesecima.


Kako sam došao do saznanja, lako - bio sam u fabrici, i tog jednog što vari sam izmislio, bile su neke dve cisterne na sred kruga i okolo pustinja, al za to sigurno nisu krivi radnici Goše, nego menadžment i oni što treba da nabave posao i plasiraju robu i isplate plate itd, uveren sam da bi radnici Goše napravili i voz koji leti samo da dobiju takav zadatak i da im se obavljen posao plati.
Za ovo ostalo, vidiš li ti šta pišeš: "će svakako nastupiti jedan od sledećih scenarija: radnik će od strane poslodavca biti otpušten ili će firma bankrotirati. Nema trećeg. U ovom slučaju nije ni jedno od ta dva." svakako jedan, nema trećeg, ni jedan od dva aloo? Oće svakako jedan i nema treće ili nijedan od dva? A što se tiče scenarija pa ima i treći, četvrti, peti, naši politikanti najčešće biraju: firma u stečaj, sa 3000 radnika na 300 koji rade a ostali nek se slikaju i naravno "bezvredna" (obezvredjena) fabrika stekne novog vlasnika koji je pao odnekud s marsa, četvrti bi bio da radnicima podele akcije firme, peti reorganizacija itd...

Citat:
Bradzorf012:
Suze su nebitne, važno je samo da se složimo oko činjenica, odnosno njihovog objektivnog tumačenja. Prvo, nema nikakve potrebe da sada ti boldiraš delove teksta. Drugo, štrajkuju upravo zbog toga što im je zakonom o radu, kolektivnim ugovorom i drugim propisima kao što ste boldirali gospodine majore ta zarada garantovana, a poslodavac je nije isplatio.


Prvo pisao sam vladu a boldirao da vidi kako je to lepo, drugo ne štrajkuju iz tih razloga koje si ti naveo, nego zato što su stravičnim bezobrazlukom namagarčeni od strane nazovi ljudi, demagoga koji za svoju prevaru i bezobrazluk koriste sledeće konstrukcije: hiljadu puta izgovorena laž, činjenice, njihovo objektivno tumačenje, zakon o radu, kolektivni ugovor, povezivanje staža, zagarantovana zarada, i drugi propisi itd...spisak je beskonačan jer jedino čime se oni bave je da izmišljaju nove konstrukcije kojima pokušavaju da otmu tudji teškom mukom stečen kapital. Samo bih još dodao da se plata ne "prima" nego zaradjuje.

Citat:
Bradzorf012:
"Malinarski bol" je mnogo ozbiljnija dijagnoza.

Zavisi, ako izvise onda je dijagnoza, ako izdejstvuju svoje zahteve onda je ozbiljna zarada.

Citat:

Ne mešam ja nikog i ništa, ista gologuzija, jadni ljudi, ali kako "malinarima" uspevaš da pridodaš "alavi" i "besni" nikako mi nije jasno, verovatno se praviš blesav.

Citat:
Bradzorf012:
Mešaš mešaš i to još kako. Gologuzija nikako nije ista, jer stepen njihove gologuzije ne može da utiče na cenu maline. Jedni prodaju svoj rad, za to dobijaju platu i po zakonu imaju pravo na štrajk kada im poslodavac ne isplati platu. Pazi, ne kada im poslodavac ne isplati 50% profita, 2% profita, 0,00001% profita. Ne, imaju pravo na štrajk ako su radili, a nisu primili platu. Da li je poslodavac na njima zaradio 100, 200 ili 10000% potpuno je nebitno. S druge strane, tzv. "malinar" nije zaposlen kod poslodavca, on ne prodaje svoj rad, već radi za sebe. Zato je ona garantovana cena maline koju ti priželjkuješ najobičnija glupost. Tu cenu može garantovati jedino tržište, tj. berza, a kao što vidimo tržište u ovom slučaju funkcioniše. Ne postoji način da se dekretom poveća cena nekog proizvoda.


"Jedni prodaju svoj rad, za to dobijaju platu i po zakonu imaju pravo na štrajk kada im poslodavac ne isplati platu."
A drugi svoj rad ulažu u malinu, za to dobijaju isplatu i po zakonu imaju pravo na protest kad im otkupljivač ne isplati maline kako treba, nego bi pokušao da ih drži na ivici siromaštva dok on ubira ekstra profit, a ako takav zakon ne postoji trebalo bi ga napraviti a i ako ne postoji svejedno će da protestvuju protiv nepravde.

"Da li je poslodavac na njima zaradio 100, 200 ili 10000% potpuno je nebitno." Pa tebi je nebitno ali ne i radnicima Goše ako su im deca gladna i nemaju za školske knjige, njihov poslodavac je izgleda zaradio -100% za sebe i radnike, a 200% za budućeg vlasnika firme? I tako godinama?

"S druge strane, tzv. "malinar" nije zaposlen kod poslodavca, on ne prodaje svoj rad, već radi za sebe." Pa ne radi on za sebe što voli da radi nego da zaradi i preživi, i ne radi samo za sebe već poljoprivrednik u proseku nahrani još 147 porodica tako da radi i za nas, otprilike 147 puta bi trebalo da ima veći standard a ne da ga pljačkaju, da parkira terensko vozilo, helihopter i onaj onaj qvadro pored štale, radio bi "za sebe" kad bi mu to propisi i pravila i "kolektivni ugovor" dozvolili, ako mu drugi odrede i cenu zemlje, i cenu sadnice, i zaštitna sredstva, i okopavanje, i predajna mesta i otkupnu cenu, onda on više ne radi "za sebe" već je rob na svojoj zemlji, bojim se ako ovako nastavimo da će selo da opusti a fabrika sokova da se zatvori...

"Tu cenu može garantovati jedino tržište, tj. berza, a kao što vidimo tržište u ovom slučaju funkcioniše" Nadam se da kao dokaz da tržište funkcioniše ne uzimaš svoju konstrukciju Postoji akontaciona cena dakle(?) tržište funkcioniše, proteći će još dosta vode dok tržište ne bude funkcionisalo u ovim krajevima.

"Ne postoji način da se dekretom poveća cena nekog proizvoda." Ah, pa ne cena, nego otkupna cena :)

Citat:
Bradzorf012:
Biiiip. Greška. Poslodavac u "Goši" se sasvim legalno bogati eksploatišući rad radnika u fabrici. On na to ima potpuno pravo, ako naravno isplati plate. Malinarski rad niko ne eksploatiše, jer malinar radi na sopstvenom imanju. Ovde stvar ide dalje, jer kao što poslodavac u "Goši" eksploatiše radnike(sa čim si se složio), onda je jasno i da mnogi malinari eksploatišu svoje(berače).


"Poslodavac u "Goši" se sasvim legalno bogati eksploatišući rad radnika u fabrici." Možda je legalno ali nije legitimno, a nije ni legalno :) Od kad je legalno da jedno ljudsko biće eksploatiše rad drugog? To je kriminal a ne eksploatacija, ili zašto ne bismo koristili domaću reč iskorišćavanje.
"On na to ima potpuno pravo, ako naravno isplati plate." Nema, odnosno ima na žalost a ne bi trebalo da ima, neki od tih radnika su radili po 40 godina u Goši, trebalo bi im dati akcije pa da budu vlasnici dela firme pa da i oni rade "za sebe" kao malinari.
"Malinarski rad niko ne eksploatiše, jer malinar radi na sopstvenom imanju." Pa očigledno da otkupljivači imaju nameru da eksploatišu zahvaljujući svojoj monopolskoj / kartelskoj poziciji na tržištu, a protiv čega bi trebalo da postoje zakoni.
"Ovde stvar ide dalje, jer kao što poslodavac u "Goši" eksploatiše radnike(sa čim si se složio), onda je jasno i da mnogi malinari eksploatišu svoje(berače)." Nisam se složio, čak sam napisao da ništa ne rade zbog lošeg menadžmenta, a malinari svoje berače ne eksploatišu već pošteno plaćaju za šta je dokaz da berači ne štrajkuju i ne protestvuju.


Citat:
Bradzorf012:
Hm da, jeste protivzakonito, ali se toleriše, kao što je protivzakonito da malinari prave buku ispred svojih zasada ili hladnjača, ali se toleriše. Inače, radnici imaju pravo da traže i hiljadu i deset hiljada evra plate, baš zato što su radnici i ne učestvuju u profitu. To je njihovo pravo.

Imam i ja pravo da tražim tu istu platu a uopšte nisam radnik, a dal ću da dobijem to je već druga stvar, kao i oni. Al im je pravo...:)

Citat:
Bradzorf012:
Odlično. Pošto je ovo svojevrstan sukob interesa(nemojte tražiti u zakonu, u zakonu ne postoji), baš bih voleo da znam, čije interese ti ovde zastupaš: interese malinara(vlasnika zasada) ili berača u malinjacima?


Čije interese ja bre zastupam? Na tehničkom smo forumu u odeljku za razbibrigu, čije interese ja da zastupam, da nisi previše ozbiljno shvatio ovu kafansku raspravu? Ako baš budeš insistirao na odgovoru pa i interese berača i interese malinara, koji nisu u koliziji da te obavestim, već saradjuju na obostrano zadovoljstvo, to što bi ti hteo da predstaviš da nije tako ne polazi ti za rukom, bar ne kod mene.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 09.07.2017. u 01:15 GMT+1][/quote]

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.07.2017. u 08:21 - pre 82 meseci
Pa nije lepo fatalni majore, pokusavas da nam spustis diskusiju na predskolski nivo?
Citat:
i po zakonu imaju pravo na protest kad im otkupljivač ne isplati maline kako treba


Navedi nam paragrafe malinarskog zakona

Ne vredi, zaista, svima je vise pun kofer bajolikosti o "borbi za prezivljavanje", "sirotinji", teskom zivotu..
Hteli smo kapitalizam, salu na stranu, tu prezivljavanje nikome nije zagarantovano. Pa bih zamolio malinare i tebi slicne da ne ponavljate takve gluposti.

Kao drugo, malinari nisu nikakvi "prezivljavaci", vec alave guzice koje supotrcale za ekstraprofitom superluksuzne vocke, koji se malo poremetio..
Ako ce da prezivljavaju, kupi se par kozica, kao sto recimo sakupljamo pare na poslu za sirote porodice na Kosovu i jugu Srbije, pa je sirotinja srecna sto moze da nekako dohrani decu, a nije sirotinja onaj koji ima "trosak" da placa beracima mizerne dnevnice..

Tako da se ne ponavljaju floskulei gluposti, nije rec ni o kakvom prezivljavanju kako pojedini malinarski mungosi pokusavaju da provuku pricu i "sazale" javnost ..

Zato su olos, ti koji proturaju pricu i povezuju se sa sirotinjom, da ih "brani" drzava, da se javnost "sazali", izbacili su sve karte na sto, i kao izvozni proizvod, i kao prezivljavanje i kao jadni oni neko ih potkrada, a SVE sto su rekli nije tacno, laz i prevara, jedino ih sekira sto ne mogu da gazduju cenom na trzistu..
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.07.2017. u 09:10 - pre 82 meseci
"Kao drugo, malinari nisu nikakvi "prezivljavaci", vec alave guzice koje supotrcale za ekstraprofitom superluksuzne vocke, koji se malo poremetio.."

Jeste se "malo poremetio" pa ga nema, ko ni Srbijanke, Goše, itd...To ti je efekat leptirovog krila, na berzi u Njujorku leptir mahne krilima a ovde kod nas se "malo poremeti" pa nema :)

Umal da ne primetim alave ekstraprofitne superluksuzne lade samare

A kompletna rečenica čiji si deo izvukao iz konteksta je glasila ovako:

"Jedni prodaju svoj rad, za to dobijaju platu i po zakonu imaju pravo na štrajk kada im poslodavac ne isplati platu."
A drugi svoj rad ulažu u malinu, za to dobijaju isplatu i po zakonu imaju pravo na protest kad im otkupljivač ne isplati maline kako treba, nego bi pokušao da ih drži na ivici siromaštva dok on ubira ekstra profit, a ako takav zakon ne postoji trebalo bi ga napraviti a i ako ne postoji svejedno će da protestvuju protiv nepravde.

Trebalo je tvoj ortak B012 da vidi da je sve isto ako reč rad zameniš sa rečju malina, a reč plata sa rečju isplata, ista pravila važe...
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.07.2017. u 09:20 - pre 82 meseci
"Hteli smo kapitalizam, salu na stranu, tu prezivljavanje nikome nije zagarantovano. Pa bih zamolio malinare i tebi slicne da ne ponavljate takve gluposti."

Zapravo deluje da nikom ništa nije zagarantovano, verzija onoga što mi valjda smatramo za "kapitalizam" je ozvaničeno i legalizovano laktanje, lobiranje i mobing, a malinari to upravo rade savršeno legalno
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu09.07.2017. u 09:29 - pre 82 meseci
To sto su cicije i primitivci, to je ipak samo njihov problem.

Ti krsevi im sluze za zvrndanje po njivi i prezentaciju siromastva, posto ne zele da placaju ni servis ni registraciju, ni tehnicke preglede, ni socijalno i zdravstveno za berace...sve je sakriveno i zabasureno od javnosti, samo se prezentuje zeljena cena

Ako imaju zelju da postanu industrijalci na 10-20-30 ari, da haraju kapitalistickim trzistem, naka obrate paznju na stajling, i dekor kojim se predstavljaju.

Posto su ipak u dubini podsvesti svesni da je nebuloza to sto traze, a ne kosta nista da probaju(sve sto kosta su odbacii iz opcija probe, dodatni rad, pekmeze i sokove) i ako zanemarimo gomilu logike, trziste, preradu, cuvanje robe, i ako napravimo dekor koji se uklapau pricu, mozda promuntaju nekoga i u nekom spletu okolnosti, guranjem glave kroz zid, doticni i popusti

Pa sto ne kupe polovnu daciju logan, od jedne berbe, plase se da hladnjacari ne vide pomak u standardu

I ta figurativna "lada samara" znaci da nije rec o prezivljavanju

Treba se malo raspitati o porodicama koje zaista prezivljavaju, a ne poturati ove hostaplere iz okouzica u isti kos.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 518882 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.