Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Malinari na putu ka BGu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 520454 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 18:00 - pre 82 meseci
Imas gomuli mikro pivara koje prave odlicno pivo u Srbiji, ako hoces da saznas koje su dodji sledeceg juna u Pancevo na Dane Vajferta i probaj. Meni se iskreno svidjaju ova piva koja pravi Ppancevacko udruzenje ljubitelja piva locirani su u staroj pivari i prave dobra piva i nisu jedini u Srbiji

https://www.facebook.com/stara...8251251972/?type=3&theater

Na mass proizvodnju zaboravi, ni ovde se najbolja piva ne prave na milione litara za baustelle.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 20:19 - pre 82 meseci
Valjevska pivara radi kako mora. Ima firme koje kupuju, organizuju transport i prodaju po Srbiji. Tako moraju jbg.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu12.07.2017. u 23:50 - pre 82 meseci
Znam mmx za mikropivare, ali tih piva nema u većini kafića i pabova, prodavnice da ne pominjem. Da ima i van 3-4 najveća grada neko mesto gde ima 100 vrsta piva, gde bi nam bio kraj.

Ovde kod mene se pojavilo u par supermarketa nekoliko desetina vrsta piva, čak i neko rusko u limenkama od litra... ali u većinu kafića kad svratiš, samo nikšićko/lav/jelen... čak i na točenje, samo na nekoliko mesta ima i nešto što nema u "zadruzi".
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu13.07.2017. u 00:16 - pre 82 meseci
Hm, pa da narod ima love, bilo bi ga svuda, ovako mrka kapa. Nedavno sam čuo priču o grupi gastarbajtera koja se vratila u Srbiju i uložila u posao sa pivom. Dakle, nešto kao mini pivara, razbijaju od posla, a i cena je poprilična. Sad, ako su lagali mene i ja lažem vas.

Nego, osim onog ukusa sa limunom(da ne reklamiram koje je pivo u pitanju), šta se još može naći po hiper/supermarketima?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu13.07.2017. u 02:10 - pre 82 meseci
Udješ u hiper/supermarket pa vidiš? Zaječarsko, Merak, Nikšićko i Lav tamno, Jelen nefiltrirano (veliko "zidarsko" čak i malo u onim starim flašama 0,33) jer od skora ovi što ih ima svuda svi imaju svoje neke flaše. Amstel, Beck's, Tuborg, Staropramen, Stella Artois i ja vi[e ne mogu da se setim od tih [to ih uglavnom svuda ima i po kafi'ima i po prodavnicama.

http://www.belgradebeerfest.com/
http://svetpiva.rs/sva-piva-u-srbiji/

Nego budi se istok i zapad, radnici Gorenja proglasili štrajk i stopirali proizvodnju sinoć u 19h, traže veće plate i bolje uslove rada, izgleda da su pokušali i po zakonu o štrajku ali je delovalo da sindikat više štiti poslodavca nego njih pa su odpustili sindikat i našli nove predstavnike :)

http://www.kolubarske.rs/sr/ve...trajk-u-valjevskom-Gorenju.htm
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu13.07.2017. u 09:47 - pre 82 meseci
Ovde u DIS-u se pojavilo još uvoznih, tipa Kapuziner, Erdinger, Dinkelacker, Hoegaardern, Kroner, Sanwald, Ureich, itd.
Naravno, ko ne zna, u toj masi može da odabere npr. "Stella Artois" koje se proizvodi u Srbiji...

Ali, kad videh "BALTIKA" pivo, limenka od litar za ispod 200 dinara...
A Guillotine 329 dinara za 330ml, kao i Delirijume tremens...


Ovde se mogu videti neka od piva u ponudi (ne reklamiram, da se ne shvati pogrešno, mislim da tih piva tu i tamo ima i u drugim marketima: http://www.dismarket.rs/download/dis-pivo-i-basta.pdf



Gorenje u štrajku? Sinoć čitam da je druga smena stupila u štrajk... kamo sreće da svi stupimo u štrajk tako što 10 dana nećemo kupovati gorivo, cigarete i sve ostalo na šta su ogromne akcize, pa da vidimo šta će onda da kaže i uradi IZABRANI pre'sednik (ovo "izabrani" stalno u poslednje vreme ističu, oni prethodni kao nisu bili izabrani... ili se ovo "izabrani" govori da ga je izabrao neko iz inostranstva, a ne građani Srbije?).

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu13.07.2017. u 10:37 - pre 82 meseci
Na svakoj limenci i flašici piše gde je punjeno. Tako da ja samo gledam da nije punjeno u Apatinskoj pivari, odnosno da nije u Srbiji, i svako pivo valja :)
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu13.07.2017. u 12:50 - pre 82 meseci
Pa ljudovi, ne znam šta da vam kažem, ali na čemu god da ste, mora da je nešto mlogo dobro. Kakve hebene veze imaju akcize sa sirom i vojnom muzikom? Pa bar u ovoj zemlji su izbori svaki dan. Tek mi nije jasno kakve veze ima štrajk u gorenju sa akcizama?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu13.07.2017. u 12:57 - pre 82 meseci
Pa eto sa otkupnom cenom od 120 din malinar na 40 ari placa zaradi ko taj radnik u gorenju
A ako daju 200 din onda ce da zaradi skoro duplo vise. Radnik u gorenju mora da radi 6 dana u nedelji i da trpi nemoguce uslove i temperature od 40+ dok seljak ima posla za 10 dana i eventualno sto malo zaprska povremeno
I to ako seljak sam bere recimo 30 umesto 10 dana sa dva radnika onda zaradi 25% vise
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu13.07.2017. u 16:26 - pre 82 meseci
Nemoj tako, a silni dani sikiracije, da ne udari grad, da ne prevare tajkuni, da Vodja obeca profit?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu13.07.2017. u 17:02 - pre 82 meseci
Tako i moj komšija (iako je prigradsko naselje, nije nigde u brdu, rešio da zasadi 20-ak ari maline, ove godine mu stigla za vezivanje, špalir, protivgradna mreža...).

Sećam se da je nakon vezivanja rekao "sad samo da zalivamo, nema više posla do branja", pa je svaki dan bio tu po 3-4 sata. Da ne pričam koliko je trava brzo rasla, svake sedmice je po jednom prolazio trimerom, pa prskanje, pa zalivanje...
A oni koji imaju hektar i više, moraju da provode po 7-8 sati u malinjaku od momenta kad krene vezivanje pa sve do pred berbu, nakon toga od jutra do mraka.

Ovi su kod mene dolazili u toku berbe svako jutro u 5 sati...
Ali, nikako da pitam komšiju kako je proš'o sa odnosom uloženo/dobijeno.


Toliko o tome da nema posla.

Na stranu, što većina porodica koje se bave malinom, imaju i druge prihode, neko je zaposlen, neko ima trgovinu, neko se bavi još nečim vezanim za poljoprivredu...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu13.07.2017. u 20:01 - pre 82 meseci
Ako ima toliko posla kako stizu da budu i zaposleni, imaju trgovinu, bave se jos necim vezanim za poljoprivredu...?

Ako su zaposleni,imaju trgovinu, bave se jos necim vezanim za poljoprivredu... kako stizu i da se posvete malinama?

Samo pitam. Ne razumem. Zato pitam.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu13.07.2017. u 23:29 - pre 82 meseci
kad smo se vec dodatkli piva, naletoh na ovaj link, pa ajd da ga okacim :)
http://agronomija.rs/2016/istina-o-pivu/
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu14.07.2017. u 07:39 - pre 82 meseci
Zamisli da setas sa trimerom, ili "zalivas" 20 ari. To mora da je gori posao od kopanja rude. I zahteva puno strucnosti i iskustva, plus trosak oko vode i oko goriva, pa treba i obucu cistiti, i sagnuti se da se vezu pertle..pa onda pravljenje face kada se uspravi..sve je to muka..i tezacki zivot...

Kao drugo, sta ce "trimer" medju malinama, da ih oprdi izduvnim gasovima, jer je gazdi MANJE truda, da gazdi bude lakse?

Batina je iz raja izasla, narocito za lenstine..
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu14.07.2017. u 16:21 - pre 82 meseci
Citat:
CoyoteKG:
kad smo se vec dodatkli piva, naletoh na ovaj link, pa ajd da ga okacim :)
http://agronomija.rs/2016/istina-o-pivu/


Tekst je odličan, ali ima jedan mali problem. To o čemu autor piše, ne odnosi se samo na pivo, nego na takoreći sve segmente života i rada u ovom logoru na otvorenom zvanom Srbija. Od kvaliteta roba i usluga koje dobijamo, preko cena i odnosa prema kupcu, do nekih malo bitnijih, kao što su prava radnika i radno zakonodavstvo. Sprega vlasti, političara i tajkuna s jedne, odnosno tzv. investitora i nekih međunarodnih faktora od stanovništva Srbije pravi obespravljenu masu robova. Pa zar nije nedavno otkriveno kako se u Srbiji prodaje nutela sa znatno manjim procentom lešnika, nego u EU, a zvanično objašnjenje iz kompanije je bilo ako se ne varam, da su oni proučavali tržište i da prosečan srpski kupac više voli nutelu sa manje lešnika(i verovatno više "zdravog" šećera). Mislim ono, nije dovoljno što te ošiša kao ovcu, nego te još nazove glupsonom.
 
Odgovor na temu

stopnarkomaniji

Član broj: 336064
Poruke: 11



+54 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu14.07.2017. u 19:19 - pre 82 meseci
Komrad Bradzorf012

dobro si primetio niz podvala koje kao alvu guta prosečno napaljen srbenda.
Počevši od piva, pa sve do "nutele" je obična pomija na "Srpskom" tržištu.

A šta je sa malinarima?
Malinari proizvode svetski brend i to nekom smeta ako hoće da naplate.
I taj isti, koji se dernja na malinare, širom otvara novčanik
i plaća veštačke hemikalije koje su ne samo bezvredne nego nekad i opasne po zdravlje.
Šećer je manji problem, uzmi na primer piridin koji se javlja u proizvodima koji su dobijeni GMO fermetacijom kukuruza.

Pa naravno da ću pre da kupim 100 kila maline nego 100 grama ucrane nutele
pa makar ta nutela bila "specijalno prilagodjena" za moju visinu i težinu itd.

E da, i ta nutela se sada dobija od GMO soje.

i sad da me neko ubedi da je "demokratija", "patriotizam" i "pravoslavlje" napredak
a da je SFRJ propast.
Jes, malo morgen.

U stvari nestankom SFRJ i prelaskom na "srpstvo" su se izgubile sve norma a o maralu da ne govorimo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu14.07.2017. u 21:49 - pre 82 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Na svakoj limenci i flašici piše gde je punjeno. Tako da ja samo gledam da nije punjeno u Apatinskoj pivari, odnosno da nije u Srbiji, i svako pivo valja

Hebem ti pivopiju koji mora da cita da bi znao da li pivo valja! Da im sipas 10 identicnih casa, od toga 5 domacih 5 stranih, 99% pivopija pojma ne bi imali sta od toga smatraju dobrim a sta losim
A cak sam cuo i neke price o licencama gde se proiyvodi jedna vrsta piva, a posle sipa u 15 raylicitih flasa, ali to ne ynam koliko je tacno, radije sam sklon da verujem da ima barem sitnih nebitnih razlika u recepturi i tehnoloskom procesu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu14.07.2017. u 21:52 - pre 82 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Pa eto sa otkupnom cenom od 120 din malinar na 40 ari placa zaradi ko taj radnik u gorenju
A ako daju 200 din onda ce da zaradi skoro duplo vise. Radnik u gorenju mora da radi 6 dana u nedelji i da trpi nemoguce uslove i temperature od 40+ dok seljak ima posla za 10 dana i eventualno sto malo zaprska povremeno
I to ako seljak sam bere recimo 30 umesto 10 dana sa dva radnika onda zaradi 25% vise

Jete, a ako zasadi 40 hektara i sam bere od Bozica do Bozica, 365 dana u godini onda on sam zaradi kao celo Gorenje
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
212.200.65.*



+2283 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu14.07.2017. u 22:09 - pre 82 meseci
Citat:
Sceka:
Ako ima toliko posla kako stizu da budu i zaposleni, imaju trgovinu, bave se jos necim vezanim za poljoprivredu...?

Ako su zaposleni,imaju trgovinu, bave se jos necim vezanim za poljoprivredu... kako stizu i da se posvete malinama?

Samo pitam. Ne razumem. Zato pitam.


Pozdrav!

Ja poynajem jednog, zavrsio fakultet, radi kao komercijalista do 7-15h, vozi Ladu Nivu da bi mogao svakoga dana da ide do sela udaljenog 30km i tamo gubi vreme u malinjaku, da bi se kad padne mrak opet vratio u firmu i spremao tendersku dokumentaciju za sledece jutro. Neobjasnjivo je sta ce mu to u zivotu, samo ta Lada Niva mu godisnje pogori pola prihoda od malinjaka... Ali verovatno u firmi kao komercijalista ima neku foru za besplatno gorivo, pa nadje neki interes. Kako postize, tj. odakle mu zelja, volja, motivacija, snaga i energija da radi toliko, meni je takodje neobjasnjivo. Ja sam sklon rezonovanju da ljudi jednostavno treba da zive skromnije, radije nego da rade po 2-3 posla i sami sebe prave robovima novca. Ali, svako zna svoje. Ima tu zelje za sticanjem i takmicenjem, ali i straha od toga sta donosi sutra a i jedno i drugo teraju ljude da sami sebe prekomerno eksploatisu. Da li on zivi bolje i kvalitetnije od nekog ko radi manje i zaradjuje manje - ne bih rekao, naprotiv, rekao bih da zivi prilicno nezdravo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Malinari na putu ka BGu14.07.2017. u 22:21 - pre 82 meseci
Ovo treba uramiti, bez imalo ironije to kažem!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Malinari na putu ka BGu

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 520454 | Odgovora: 2624 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.