Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 844250 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 10:05 - pre 122 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
ekof9:
Znam, znam, Laferova kriva... Ali su tu i akcize.


Jeste, Laferova kriva je u pitanju.
A akcize takodje mozes posmatrati kao vrstu fiskalnog opterecenja, pa mu dodje na isto.

Citat:
ekof9:
@etjen
Nije odgovor, ali sto da cigarete ne budu znatno skuplje?


Mislim da iz pomenute krive mozes zakljuciti sta je odgovor.
Dodatni razlog - ljudi (pusaci) ce se buniti. Nijedna vlast ne voli kad im se gradjani previse bune.

Sto se bajsa tice, sve zavisi od toga gde bi vozio.
Primera radi, ako zivis i radis na NBbg, onda bajs moze poprilicno da zavrsi posao.
Mada i tu postoje problemi vezani za bahate vozace motornih vozila.

U svim drugim delovima grada, mislim da kombinacija nepostojanja staza i bahatosti toliko opasna da se ne isplati.

Sa povecanom fiskalnom kontrolom i sprecavanjem evazije, itekako bi moglo (i trebalo) povecati cene pomenutih proizvoda.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 10:26 - pre 122 meseci
Citat:
3way: Relacija je takva da bi trebalo da idem po nekim od najprometnijih ulica u gradu, a ne idem jer ih izbegavam i vozim sporednim ulicama. Tako mi je malo duze, ali opet isto toliko brzo kao gradskim prevozom.
Sto se tice voznje po trotoaru, rekao sam "u krajnjem slucaju", znaci ako je nekoga bas frka da vozi po ulici ili iz nekog drugog razloga. Ne mozes bas da vozis 30, ali mozes brzinom trka...


Ne znam kako vi, ali ja na Crvenom krstu ne mogu peške da idem, a kamoli biciklom.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 10:36 - pre 122 meseci
Znas kako, ko bude cekao da se stvori apsolutno povoljni uslovi za ono sto radi nece daleko stici ni biciklom, ni autom, a ni teleportom...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 10:41 - pre 122 meseci
Iz mog naselja ne postoji nacin da biciklom odes na posao, osim ako nisi saumobica. Autoput je u pitanju i nema mesta za bicikl. Mozda preko trave jedino

Ja sam par puta isao do grada bajsom i oladio sam se. Ortak je odleteo u travu pored kad je prosisao sleper pored nas, ja ne znam kako sam ostao na bajsu.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 11:21 - pre 122 meseci
Citat:
Burgos:
Ne znam kako vi, ali ja na Crvenom krstu ne mogu peške da idem, a kamoli biciklom.

Ja sam više puta tuda prolazio bajsom (naravno ne trotoarom, nego kolovozom) i nema većih problema.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 11:50 - pre 122 meseci
Citat:
Znas kako, ko bude cekao da se stvori apsolutno povoljni uslovi za ono sto radi nece daleko stici ni biciklom, ni autom, a ni teleportom...


Znas kako, ako si ti supermen, vecina, nazalost, nije. Ajd dodji iz Zeleznika, Miljakovca, Kanarevog b. i sl do centra ili NBg! Cak i da izuzmes to sto je brdo u svim pravcima, ulice su preuske, trotoari su preuski i stvarno onaj ko kaze da moze u Bg da se koristi bajs je u najmanju ruku smesan, naravno s izuzetkom NBg.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 11:56 - pre 122 meseci
Citat:
ekof9:
Prevoz=posao?! Pa valjda kretanje spada u osnovna ljudska prava.

Spada - ali koriscenje javnog prevoza besplatno ne spada.

Citat:
Ne mozes se zakljucati i nigde ne ici. A u situaciji kad objektivno ne mozes da ispesacis, a nemas za prevoz, sta onda?

Koji je to slucaj konkretno? Daj svaki zasebno da rasclanimo, jer ovako se svodi na rekla-zamazala.

Citat:
A ovi sto rade za <20k rsd? Daju za kartu >20% zarade!

Oni imaju pravo na markicu koju placa poslodavac, i tacka.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 12:08 - pre 122 meseci
Do rodbine, decka/devojke, lekara...?
Citat:
Oni imaju pravo na markicu koju placa poslodavac, i tacka.

A to pravo mo's okaciti macku o rep!
I ne bspl, vec prilagodjeno standardu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 12:29 - pre 122 meseci
Citat:
cozmo_im:
Iz mog naselja ne postoji nacin da biciklom odes na posao, osim ako nisi saumobica. Autoput je u pitanju i nema mesta za bicikl.


Apsolutno je nemoguce da zivis na takvom mestu odakle mozes jedino autoputem...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 12:31 - pre 122 meseci
Citat:
ekof9:
Citat:
Znas kako, ko bude cekao da se stvori apsolutno povoljni uslovi za ono sto radi nece daleko stici ni biciklom, ni autom, a ni teleportom...


Znas kako, ako si ti supermen, vecina, nazalost, nije. Ajd dodji iz Zeleznika, Miljakovca, Kanarevog b. i sl do centra ili NBg! Cak i da izuzmes to sto je brdo u svim pravcima, ulice su preuske, trotoari su preuski i stvarno onaj ko kaze da moze u Bg da se koristi bajs je u najmanju ruku smesan, naravno s izuzetkom NBg.


Nit sam ja supermen, nit nagovaramo bilo koga da vozi bicikl.
Kao sto rekoh, ko hoce - moze, ko nece zauvek ce se pitati kako cu da prodjem tuda, gde cu da ostavim bicikl, oznojicu se, pasce kise, duvace vetar, sta ako mi pukne guma, itd itd...Kada je u pitanju navodjenje razloga zasto nesto ne uraditi, masta je neogranicena...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 12:51 - pre 122 meseci
Citat:
3way:
Apsolutno je nemoguce da zivis na takvom mestu odakle mozes jedino autoputem...


Apsolutno je moguce. Jedan put - koji nema ni trotoar - vodi na suprotnu stranu, drugi je Batajnicki drum koji je jos opasniji i on ide okolo naokolo...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 12:54 - pre 122 meseci
Odakle dolazis, ako nije tajna?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 12:58 - pre 122 meseci
Citat:
Kada je u pitanju navodjenje razloga zasto nesto ne uraditi, masta je neogranicena...

Isto kao i relativizovanje valjanih i realnih razloga.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 13:05 - pre 122 meseci
Ne bih ja rekao da su to realni razlozi, pre da su subjektivne prirode...Uostalom, ko kaze da SVI moraju da idu bajsevima SVUDA?
Poenta je u tome da ni oni koji uzivaju relativnu udobnost puteva po kojima bi hodili to ne zele.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 17:10 - pre 122 meseci
Citat:
3way:
Odakle dolazis, ako nije tajna?


Zemun Polje. Ili moras da ides na Batajnicki ili preko Plavih Horizonata koji vode u suprotnom smeru od centra grada i Zemuna, osim ako neces da se mlatis okolo naokolo. Batajnicki - pa tu ni ludak ne bi vozio bajs. Ostaje autoput.

Znaci ili mlacenje kroz Horizonte-Altinu ili Batajnicki kao opcija. Gore od toga nema. Obecava se 20 godina unazad staza pored autoputa ali nista od toga.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 17:37 - pre 122 meseci
Mislim da Eurovelo ruta vodi Batajničkim, trebalo bi da to znači da ima biciklista tuda. Ja ne mogu iz svog iskustva da pričam jer nisam na tu stranu išao nikad. ZP je, bezbednost na stranu, prilično daleko za svakodnevno putovanje biciklom do grada i nazad.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 17:47 - pre 122 meseci
Citat:
ekof9:
Do rodbine, decka/devojke, lekara...?

Ne moze do lekara? Neka zove hitnu... zadnja stvar koja im treba tada je gradski prevoz, sav cist, miran, tih, pun divnih ljudi :)
Ides do rodbine, drustva? Nemas novca za kartu a bas moras da koristis prevoz?
Neka se organizuje neka socijala, ali do tada, mir bre :)

Citat:
Citat:
Oni imaju pravo na markicu koju placa poslodavac, i tacka.

A to pravo mo's okaciti macku o rep!
I ne bspl, vec prilagodjeno standardu.

Ako zaposlen nece da se bori za to pravo, njegov problem!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 19:15 - pre 122 meseci
Citat:
cozmo_im:

Zemun Polje. Ili moras da ides na Batajnicki ili preko Plavih Horizonata koji vode u suprotnom smeru od centra grada i Zemuna, osim ako neces da se mlatis okolo naokolo. Batajnicki - pa tu ni ludak ne bi vozio bajs. Ostaje autoput.

Znaci ili mlacenje kroz Horizonte-Altinu ili Batajnicki kao opcija. Gore od toga nema. Obecava se 20 godina unazad staza pored autoputa ali nista od toga.


Davno sam prolazio ali, zar ne postoji zemljani put izmedju Z. Polja i Altine?

Citat:
Mislim da Eurovelo ruta vodi Batajničkim, trebalo bi da to znači da ima biciklista tuda.


Vodi.
Sto se mene tice, tuda sam isao jednom i nije bas prijatno, ali nije znatno neprijatnije od ostalih slicnih puteva.
Bez obzira, takve puteve treba izbegavati, pa ja uvek biram nesto sa malo ili nimalo saobracaja...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 19:50 - pre 122 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
ekof9:
Do rodbine, decka/devojke, lekara...?

Ne moze do lekara? Neka zove hitnu... zadnja stvar koja im treba tada je gradski prevoz, sav cist, miran, tih, pun divnih ljudi :)
Ides do rodbine, drustva? Nemas novca za kartu a bas moras da koristis prevoz?
Neka se organizuje neka socijala, ali do tada, mir bre :)

Citat:
Citat:
Oni imaju pravo na markicu koju placa poslodavac, i tacka.

A to pravo mo's okaciti macku o rep!
I ne bspl, vec prilagodjeno standardu.

Ako zaposlen nece da se bori za to pravo, njegov problem!

Nece hitna doci ako treba da odes proveriti pritisak, secer, ako imas odredjene bolove, ali mozes se normalno kretati...
"Ako zaposlen nece da se bori za to pravo, njegov problem!"
Kako, covece? Pa mi na papiru imamo sva prava ovog sveta, a u praksi skoro nijedno!
Ali i ti, kao 3way, pricas neku bajku, kako ljudima ni ne treba prevoz i ne moraju ga koristiti. Pa nazalost, moraju!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u05.04.2014. u 20:21 - pre 122 meseci
Svasta, odakle ti to da ja pricam da ljudima ne treba prevoz ni da ga ne treba koristiti...
Naprotiv, ja govorim o tome kako ga poboljsati, a usput i kako poboljsati zdravstveno stanje gradjana :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 844250 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.