Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LIBIJA,zabranjena istina

elitemadzone.org :: MadZone :: LIBIJA,zabranjena istina
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134694 | Odgovora: 614 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 00:04 - pre 140 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
I ko su ti "svi" sto "vide i znaju" molim te? U cije to tacno ime govoris?

A, ne znaš ti Javu. On koristi tzv. „svakodnevni rečnik“. Evo kako mi je jednom objasnio da treba čitati kvantifikatore u njegovi porukama:
Citat:
Java Beograd:
Ja koristim svakodnevni rečnik i kad kažem "nigde u svetu" naravno da ne znam kako funcioniše taksi na Fijiju ili u Fracuskoj Gvajani, ili u Rusiji u vreme Staljina.

Biće da je tako i ovde — kad kaže „svi vide i svi znaju“, pa naravno da ne zna ko su ti „svi“ koji vide i znaju, ali moraš priznati da ovako zvuči daleko upečatljivije nego da kaže „ja mislim“.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
+1

Virked
Pancevo

Član broj: 51361
Poruke: 207
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+61 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 00:45 - pre 140 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:


--

Sto se Turaka tice, naravno da imaju sva prava na ovom svetu da cuvaju svoju granicu i brane sopstveno stanovnistvo od agresije. Ni jedna normalna zemlja na ovom svetu ne bi sedela skrstenih ruku da im susedna drzava ubija ljude preko granice.


Aham...ta ista Turska ima kampove za obuku terorista koji se odatle salju u Siriju, ta ista Turska pruza svakojaku pomoc teroristima koji zare i pale po Siriji. To je ok i normalno?
Znaci i da su Sirijici zaista ispalili rakete/granate i pobili nevin narod verujem da to nisu uradili namerno. Ako se to i desilo mozda su jurili teroriste koji su pobegli u Tursku ( npr grad Akcakale)
Uostalom Turci su pobili neke Kurde u Siriji, Sirijci pobili neke Turske drzavaljane tako da bi bilo najbolje da se zavrsi na tome.
Uostalom zar nije ne moguce napraviti neki oprobani incident tipa Markale ili Racak koji bi bio povod da Nato napadne Siriju?
Ko nama garantuje da se tako nesto i nije desilo?
Da ste vi Sirijski predsednik da li bi se usudili da se kacite sa Turskom + Nato u ovakvoj situaciju kad nemate kontrolu u svojoj zemlji?
Kakvi god da su Sirijci sigurno nisu bas toliko ludi.


Kompletna situacija na bliskom istoku toliko ,,smrdi'' da je to strasno. Kako ja to onako laicki gledam izgleda (nadam se) da se pojavila protivteza Americi i NAto-u u vidu Rusije i Kine.
Ocigledno je da bi Sirijci odavno ,,popili'' zabranu leta koja bi bila uvod u neku vrstu intervencije kao sto se desila u Libiji.

Btw posto je ovo tema o Libiji zanima me ima li neko neki info o desantu koji su Ameri navodno izvrsili na Libiju? Navodno ovaj tip ratnih dejstva je nesto novo i do sada nevidjeno jos od 2 sv rata... Vezabju za nesto bitnije ili...
 
+7

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 01:04 - pre 140 meseci
Opet će da poskupi gorivo.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 08:23 - pre 140 meseci
Ivane, često čitam tvoje postove, jer ugalvnom imaš nešto pametno da kažeš, pa mi stoga nikako nije jasno kako ne uočavaš farsu ?!

Citat:
Ivan Dimkovic: A ti si bio tamo pa znas tacno sta se desilo, je li? Naravno da nisi, i naravno da mislis ...
Naravno da nisam, kao što nisi ni ti. A pošto nisi bio ni ti, otkud znaš uopšte da postoji ta neka Sirija i neki rat tamo ? Mislim, ako ćemo ovakvom argumentacijom da diskutujemo, onda džaba sve.


1. Koji je motiv vladajućeg režima u Siriji da napadne Tursku, vojno i ekonomski daleko najmoćniju silu u regionu, a i šire. (Bar desetak puta jača od Sirije)
Nikakav. Vladajući režim i predsednik su u *ovnima do guše u nastojanjima da se odbrane od bandi plaćenika. Kome u Siriji treba rat na dva fronta ? Nikome. Napad Sirije na Tursku ima smisla koliko i napad Meskika na SAD. Samo lud u to može da poveruje. Rat na dva fronta protiv Sirije je potreban onima koji su napali Siriju, a to nije Mongolija.

2. Šta se zapravo desilo ? Iz pograničnog mesta, plaćenik amater iz trećeg puta uspeva da iz minobacača pogodi naseljeno mesto na Turskoj teritoriji. (Prethodna dva projetila su pala u pesak, daleko od sela) Reakcija Nato zemalja: opšti napad na Siriju ?!? Kažem ti, upravo isti povod za napad fašističke nemačke na Poljsku, u septembru '39. Historia est magistra vitae. (Edit: vidim da je na prethodnoj strani pomenut Račak i Markale, a ja bih još dodao i Kristijan Amanpur, i režirane scene devojčice koja plače jer su joj "bad guys" ubili roditelje)

3. Šta se desilo sa Turskim avionom ? Trebalo je proveriti da li su Ruski sistemi zemlja-vazduh instalirani u Siriji i da li su u borbenoj gotovosti. Gurnuli prst i opekli se ! Odgovor - jesu! I ekstra su efikasni! Dakle, kasno je za vazdušni napad. Neće proći ni avioni, ni bespilotne, ni tomahavci. Da taj avion nije bio oboren, već odavno bi nebo Sirije bilo poligon "hrabrih" Nato pilota koji vežbaju bombardovanje civila kad nema protiv-avionske odbrane. (Da li te asocira na nešto ? Ako ne na Srbiju, ono bar na skorašnja dešavanja u Libiji )

4. Da li ti je jasno Ivane, da se u Siriji dešava propali scenario "arapskog proleća" ? Vesti iz Sirije poslednjih nedelja potvrđuju da je plaćenička vojska izgubula (nije potpuno, ali je pred totalnim raspadom), i sad je potrebno nešto mnogo ozbiljnije od terorista revolveraša i mitraljezaca da bi se režim srušio. Artiljerija i tenkovi, na primer. (Avionima ne smeju)

5. Sirija nije u građanskom ratu i haosu. To je ono šta tebi na TV prezentuju. Sirija je napadnuta od spolja i brani se.

6. Mnogo si izlizao argumentaciju "The Diktator".





[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 05.10.2012. u 10:11 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+12

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 08:39 - pre 140 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ma ne, totalno je nerealno - daleko je realnije da je u pitanju neki master-plan i zavera NATO-a. Kako se to desilo? Ameri iskesirali Turke da pobiju svoje stanovnistvo? Ameri platili placenike sa druge strane granice da pucaju na Turke? Ameri poslali specijalce koji su se infiltrirali na granici izmedju Sirije i Turske i pripucali na Tursku?!?! Itd... kako bi im to bio izgovor da roknu Siriju.
Ameri ovo, Ameri ono... ako sutra nemas toplu vodu, nekako ce to doci do Amera #@(&^
Znaš li koliko američkih nosača aviona plovi Sredozemljem ? Znaš li koliko ukupno ima američkih vojnih snaga u tom delu sveta, na potpuno suprotnoj strani zemaljske kugle ? Zašto ? Zato što se brinu za zdravlje i obrazovanje arapskih civila. I demokratiju i ljudska prava

Citat:
Ivan Dimkovic:Pitam se samo da li vi teoreticari nekad malo zastanete i razmislite da li je bas korektno pricati tako nesto?
...
Ne, Java, ne vlada nikakvo "globalno ludilo" vec zdrav razum. A zdrav razum kaze da je najrealniji scenario za sada upravo onaj koji je najlogicniji. Sve ostalo... pa zahteva nekakav dokaz, inace nije nista razlicito od scenarija za novu knjigu Tom Clancy-ja.
Da li ti zaista veruješ da se "Arapsko proleće" desilo iz želje lokalnog stanovništva za demokratijom ?! Mislim, ovo mi samo odgovori, pa će mi biti jasnije. Svakako imaš moj puni respekt, kakav god da je odgovor.

U vezi istorije i ušiteljice: seti se samo kako su se neki studenti 1981 u Prištini pobunili zbog pasulja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+5

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 09:38 - pre 140 meseci
Citat:
Java Beograd: Da li ti zaista veruješ da se "Arapsko proleće" desilo iz želje lokalnog stanovništva za demokratijom ?! Mislim, ovo mi samo odgovori, pa će mi biti jasnije. Svakako imaš moj puni respekt, kakav god da je odgovor.


Isto ga je već pitao Marko, ali je Ivan mudro prećutao.


Citat:
Marko83: Ja te licno ne poznajem ali iz pisanja po forumu mislim da si visoko inteligentna osoba
Stvarno mislis da su USA organizovali ratnu masineriju samo da bi sklonili nekoliko satrapa(sta god to bilo)?
Probude se tako jednog jutra, naljute se na Sadama i krenu da ga smaknu....mislis da je na taj nacin organizovana operacija smicanja.....cega vec....

Interesuje me tvoje misljenje a ne pobijanje necijeg drugog misljenja(mislim da je anti-USA brigada jasno iskazala svoje misljenje sta bi mogli biti pravi razlozi)
 
+2

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 10:59 - pre 140 meseci
@Lazar,

Nista ja nisam "mudro precutao" vec nemam ni najmanju nameru da spekulisem o necemu o cemu pojma nemam posto ne sedim u Pentagonu i nemam izvestaje od njih. Pojma nemate ni vi ali vam nije problem da izigravate dobro upucene geostrateske analiticare sa direktnom vezom u Pentagonu.

Tu zaista nemam sta da kazem... ne "mudro" vec zato sto ne vidim sta tu mogu da kazem a da nije najobicnija spekulacija bez uporista u faktima.

@Java,

Nemam ni najmanju nameru da ulazim u gomilu necijih uverenja i konstrukcija, pogotovu kada su ljudi u to emotivno investirani. To je uzaludan posao.

Sve sto sam hteo je da ti skrenem paznju na tvoje koriscenje termina "to svi znaju" i "cudjenja" kako se "ceo svet" pravi lud - na sta sam ti objasnio da je to zbog racionalnog razmisljanja i cinjenicnog stanja, koje je takvo da u ovom momentu jednostavno nije kompatibilno sa time sto pricate.

To sto vi navodite kao nekakav "fakt" nije fakt vec gomila hipoteza, umotanih u weasel-words i puni postapalica tipa "istorija je uciteljica zivota" - svakako je tacno da je istorija uciteljica zivota, ali ne moze se istorija koristiti kao zamena za cinjenicno stanje inace to onda nije zakljucivanje vec upotreba maste.

Jasno je meni da vi verujete u to i cini vam se da je to sto pricate skup cinjenica. Ali vase hipoteze nisu cinjenice.

Citat:

U vezi istorije i ušiteljice: seti se samo kako su se neki studenti 1981 u Prištini pobunili zbog pasulja.


U tome i jeste problem, sto ti to vidis kao nekakav "fakt".

Svako od nas moze da izabere gomilu proizvoljnih istorijskih dogadjaja i da od toga pravi ekstrapolacije i teorije. Znaci, imas nesto u sta verujes, malo potrazis po istoriji - i nadjes dogadjaj koji ti zvuci kao slican, i to koristis kao nekakvu "uciteljicu zivota"... Mozes misliti, a onda neko moze da nadje neki drugi dogadjaj koji ima potpuno suprotan epilog.

Nije to uopste drugacije od bacanja kockice, samo se tebi cini da to ima neko vece znacenje, zato sto ti se svidja.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 05.10.2012. u 12:12 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 11:29 - pre 140 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nista ja nisam "mudro precutao" vec nemam ni najmanju nameru da spekulisem o necemu o cemu pojma nemam posto ne sedim u Pentagonu i nemam izvestaje od njih.


Da li to znači da imaš izveštaje o Sadamu i Gadafiju? Ja ipak mislim da ti sve vreme spekulišeš o nečemu o čemu imaš isto onoliko pojma koliko i ostali učesnici u diskusiji.

Citat:
Ivan Dimkovic: Svako od nas moze da izabere gomilu proizvoljnih istorijskih dogadjaja i da od toga pravi ekstrapolacije i teorije. Znaci, imas nesto u sta verujes, malo potrazis po istoriji - i nadjes dogadjaj koji ti zvuci kao slican, i to koristis kao nekakvu "uciteljicu zivota"... Mozes misliti, a onda neko moze da nadje neki drugi dogadjaj koji ima potpuno suprotan epilog.


Da li znaš kako se lovi som na bućku? On ne pravi nikakve ekstrapolacije i ne povezuje slične događaje.
 
+4

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 11:30 - pre 140 meseci
- OK svi mi pojma nemamo. Niko od nas ne živi u Siriji, niti tamo ratuje, ali ipak, ponešto znamo, pre svega iz medijskih izveštaja (novine, radio, TV, internet) Jel tako ? Jeste.
- Neko od nas slepo veruje medijima koje prati, a neko se trudi da "pročita između redova". Jel tako ? Jeste.
- A neko razmišlja, pa u jednom misaonom procesu razmišljanja, traži motiv.

Motiv je ono šta pokreće svet. Svaki inspektor kad rešava kriminalno delo, (pošto u početku pojma nema šta se desilo) - prvo traži motiv. Dakle, nisu to naklapanja, prazne hipoteze, ekstrapolacije (WTF ?) "teorija zavere", već posmatranje sleda događaja, razmišljanje i traženje motiva, i poređenje sa onim što je već viđeno, tj. već se nekad desilo u poznatoj istoriji. Sve u svemu, što bi se reklo, "sabereš dva i dva", pa ti bude jasno.

A "činjenice" koje se serviraju preko medija se očas posla promene. Sečaš se da je bila činjenica da Sadam ima neznamnijakolikomnogo hemisjkog oružja.


Citat:
Ivan Dimkovic: Nista ja nisam "mudro precutao" vec nemam ni najmanju nameru da spekulisem o necemu o cemu pojma nemam posto ne sedim u Pentagonu i nemam izvestaje od njih. Pojma nemate ni vi ali vam nije problem da izigravate dobro upucene geostrateske analiticare sa direktnom vezom u Pentagonu.
Zapravo, pitanje je bilo "Da li ti veruješ da se "Arapsko proleće" desilo iz želje lokalnog stanovništva za demokratijom ". Dakle, Marko i ja te nismo pitali za apsolutnu istinu, već za tvoje uverenje, koje možeš da imaš sedeo ti u Pentagonu ili na Tibetu, svejedno.



I još na kraju: objasni mi šta podrazumevaš pod pojmom "emotivno investiran". Pošto samnom polemišeš, to se nesumnjivo odnosi i na mene, pa ajde da shvatim gde sam i kako to emotivno investirao ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+5

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 11:59 - pre 140 meseci
Citat:
Lazar-I: Da li to znači da imaš izveštaje o Sadamu i Gadafiju? Ja ipak mislim da ti sve vreme spekulišeš o nečemu o čemu imaš isto onoliko pojma koliko i ostali učesnici u diskusiji.

Kakvi izvestaji? Sta ce mu izvestaji? Ako nisi primetio on barata cinjenicama i ako on za nekoga napise da je diktator, to znaci da je osetio na svojoj kozi tu diktaturu (siguran sam da je ziveo u Libiji, Siriji...), pa i moze da vas kritikuje zbog neracionalnog razmisljanja.

 
+3

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 12:11 - pre 140 meseci
A izvinjavam se, kada imas visedecenijsku dinastiju otac-sin za koju ti trebaju oruzane snage da se odbranis od silne ljubavi, nisi diktator... sumnjivo je to, nikako se ne moze nazvati cinjenicom. Moramo da odemo tamo, bogati, posto nije bas najjasnije odavde da Asad familija satrapa...

Ili kada pobijes citavo mesto i svoj narod hemijskim otrovom, kao Sadam... nisu bre tu stvari ciste da li je on sad tu diktator ili nije, spekulacija bato... mozda im je poslao covek vatromet za praznik, pa neki zlikovci (zavera, naravno) to zamenili... jel ima neki takav slucaj iz WWII?

Anyway, nastavite sa vasim standardnim kafana-style analizama jos jedne u nizu dobro isplaniranih akcija "centara moci" - ja sam rekao ono sto sam hteo Java-i u vezi cudjenja kako se "ceo svet" pravi lud iako "svi znaju".

@Java,

Kada zamenis "svi znaju" sa "moje licno misljenje", sto je u stvari prava slika stvari, onda konfuzija nestaje - posto nema nicega cudnog u tome da se "ceo svet" ne slaze sa tvojim misljenjem.

E sad, ti samo nastavi da koristis "svi znaju" i svoje hipoteze i projekcije da poistovecujes sa stavom celog sveta - nije zabranjeno pricati kojestarije, na kraju krajeva... ja sam jednostavno morao da ti kazem koliko besmisleno to ispada kada se cita od strane nekoga ko nema istancan osecaj za "pravdu", kafana-style.

Jedini razlog zasto sam ja to uopste napisao je zato sto, na osnovu drugih postova, mislim da si inteligentna osoba kojoj ne prilice takve gluposti (da se rukovodi najgorim hipotezama i pretpostavkama i da to uvija u oblandu "objektivnog"). Imas po MZ gomilu likova za koje ne bi uopste bilo pametno trositi reci posto su takvi stavovi u skladu sa svim ostalim stavovima koje emituju, sto sa tobom nije slucaj.

Citat:
Lazar
Da li to znači da imaš izveštaje o Sadamu i Gadafiju? Ja ipak mislim da ti sve vreme spekulišeš o nečemu o čemu imaš isto onoliko pojma koliko i ostali učesnici u diskusiji.


Ja svoje spekulacije nazivam bas tako - licnim spekulacijama i misljenjem. Kao sto sam napisao:

Citat:

Sumnjam da ce biti nesto od toga - prvo, ako se gleda nekakva "legala", NATO odgovor ne moze biti apsolutno neproporcionalan onome sto Sirija moze da ucini Turskoj i u najgorem slucaju. Tj. ne moze NATO da zauzme Siriju zato sto su pobili nekoliko civila sa druge strane granice posto je to daleko od neophodnog da bi se Turska zastitila.
.

Kada umesto "mislim da", "sumnjam" itd... budem pisao "ceo svet zna/sumnja", "svi mi znamo", "poznato je", "bas kao Hitler u WWII" itd.. i kada budem potezao besmislene subjektivne termine poput "pravde" u odbranu nekakvih svojih projekcija onda mozemo pricati o tome.

Kapiram da to moze biti konfuzno ljudima koji olako mesaju produkte svoje maste sa objektivnom realnoscu.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 05.10.2012. u 13:22 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 12:22 - pre 140 meseci
Stvarno je konfuzno, je l imaš lično mišljenje ili ne? Ako imaš zašto ne odgovoriš na pitanje koje su ti postavili Java i Marko?
 
+3

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 12:25 - pre 140 meseci
O tome zasto USA salju vojsku u razne pri3.14zdine?

Nemam licno misljenje o tome osim "zato sto im se ocigledno isplati".

Za sve ostalo je potrebno imati informacije koje ja ne posedujem, a prilicno sam siguran da ih ni vi ne posedujete. A posto razloga zasto USA ili bilo ko ide u neki rat moze biti puno, i mogu biti prilicno razliciti + nekad ih moze biti vise - mislim da nema puno smisla imati "licno misljenje" o tome u nedostatku cinjenica.

To je kao kada bi te pitao "da li imas licno misljenje o tome da li ima kiseonika na planeti XYZ koja je udaljena 100000 svetlosnih godina"... tvoje "misljenje" bi se svodilo na puko bacanje kockice pa nema nikakvog smisla to nazivati "misljenjem".

Ako hoces, to sto ti nazivas "misljenje" treba nazvati pravim imenom - "nagadjanje".

Ja ne volim da nagadjam stvari koje imaju puno nepoznanica.

A ako vi volite da nagadjate, samo napred - samo, naravno, rec "nagadjanje" ne zvuci dovoljno jako - pa se slabo upotrebljava u ovakvim temama.

"Svi znaju", "opste je poznato" zvuci mnogo bolje. Zvuci, naravno - ali i mirise sveznim bullsh*tom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 12:27 - pre 140 meseci
Zašto učestvuješ u temi o kojoj nemaš lično mišljenje? Čije mišljenje uopšte prenosiš ovde?
 
+3

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 12:34 - pre 140 meseci
Ucestvovanje u temi ne zahteva imanje odgovora na svaku stvar koja se pomene.

Pogotovu kada je tema pocela sa jednom stvari, a trenutno se pise o necemu desetom. Rec "tema" je onda potpuni oksimoron.

A pisem o onome o cemu imam misljenje, kao npr. o tome da Java koristi apsolutno neprimerene termine za svoje licno misljenje i pokusava da raznim poznatim mehanizmima to svoje misljenje podigne na veci nivo. Nasao sam za shodno da to komentarisem.

Bas kao sto sam nasao za shodno da komentarisem ideju da nema bas puno logike u koriscenju malog granicnog incidenta kao preteksta za napad na celu zemlju u bilo kakvim okvirima "postovanja pravila"*, posto ne postoje osnove koje bi tako nesto omogucile (pritom pominjanje Racka upravo pokazuje nepoznavanje materije - posto bi Racak bio apsolutno nedovoljan za vojnu intervenciju nad celom Srbijom bez propalih medjunarodnih pregovora i vrlo specificnim istorijatom sukoba na Balkanu koji je omogucio manevrisanje NATO-a za nesto sto inace vrlo verovatno ne bi bilo lako izvodljivo u drugim okolnostima u Evropi) - drugim recima, nedostaje dobra osnova za teoriju zavere, posto napad na Turke ne moze biti iskoriscen kao izgovor za rat na bilo kakvoj korisnoj skali (za NATO) osim za eventualno ojacavanje turske granice i lokalne operacije sa druge strane koje bi sprecile dalje napade na Tursku.

*A, ako im se krse pravila, to mogu da urade odmah, na osnovu "humanitarne katastrofe".

Uostalom, sacekajmo malo pa cemo videti.

Samo, bez obzira i da se teorije zavere pokazu netacnim, to nikada teoreticare nece osujetiti u pravljenju novih i ignorisanju svih izrecenih gluposti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 12:53 - pre 140 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ucestvovanje u temi ne zahteva imanje odgovora na svaku stvar koja se pomene.


Zahteva odgovor bar na one stvari koje se tiču suštine. Tebi je problem to što znaš da ćeš izgledati smešno ako odgovoriš da su ratovi pokrenuti kako bi se zaštitila demokratija i ljudska prava. Ako odgovoriš da se ratovi vode zbog nekih drugih interesa, onda osećaš da si izdao svoju stranu, pa zato skrećeš temu i baviš se time kako je neko formulisao svoje mišljenje umesto da izneseš svoje.
 
+6

karateka

Član broj: 155953
Poruke: 54
212.178.238.*



+1331 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 12:58 - pre 140 meseci
Sve su ovo hipoteze i pretpostavke, razlika je samo u tome što neki slepo veruju TV-u i zvaničnim informacijama, a neki čitaju i između redova, tako da vam je rasprava manje-više bespredmetna.
Btw, sada je napolju dan i nije mi potreban nikakav naučni dokaz za to.

Citat:
Ivan Dimkovic: ...A posto razloga zasto USA ili bilo ko ide u neki rat moze biti puno, i mogu biti prilicno razliciti...


Ne bih se složio. Ima puno reči koje služe kao opravdanje za rat, ali razlog je uvek interes, tj. velika riba jede malu ribu, tj. pljačka. Amerima se može da bombarduju nekoga sa druge strane planete, ali se isto tako nekom bombašu-samoubici može da se zakuca u nešto američko (šta god - ambasadu, WTC...). To onda bude razlog za novo bombardovanje, i tako u krug.

Btw #2., evo primera zvanične informacije, baš u vezi Sirije:




No Hard Feelings, anyway.
 
+5

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 13:11 - pre 140 meseci
Aj' malo da spustimo loptu ...

Evo par pitanja za razmišljanje - diskusiju.

- Da li je Sirija baš "napala" Tursku ? Jer, složićemo se agresija jedne zemlje na drugu zahteva dugoročne pripreme, vojne, logističke. Takođe zahteva diplomatsku inicijativu, eventualno traženje partnera.(Asad možda jeste The Diktator, ali nije budala, zar ne ?)
- Da li Sirijski režim baš uopšte ne zna da se "napad na jednu ćlanicu alijanse smatra napadom na sve članice".
- Da li na tom delu teritorije Turske ima nečega što bi Siriji bilo strateški važno, pa je eto Sirija rešila da to zauzme, okupira i zanavek prisvoji ?
- Sve u svemu, koji su motivi sirijskog režima da napadnu Tursku ?
- Ako motiva nema da li je onda malo sumnjiv (možda, makar malo, eto neka je samo "crv" sumnje) čin "agresije" ?
- Da li je možda nekad negde u dugoj istoriji ljudskog roda nekom kavgadžiji bio potreban povod da bi "uzvratio punom snagom" ? (Kao u vicu, kad zeka ne nosi kapu ?)
- Da li su neki ratovi započinjali (sada već znamo jer je to istorijska istina) izmišljenim "činovima agresije" ?
- Kome bi odgovaralo da Turska uzvrati na agresiju "svim raspoloživim sredstvima" ?
- Da li bi se time možda ubrzao kraj režima Asada ?
- Da li bi "onome-ko-želi-kraj-režima-Asada" bilo u interesu da se Turska uvuče u sukob ?


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+3

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 13:26 - pre 140 meseci
Sunce ti, koliko nekapiranja. Skroz mi smesno kako se opljuvali Ivana za nesto sto uopste i ne kaze :)

Evo, cisto jedan primer:
Citat:
Lazar-I: Tebi je problem to što znaš da ćeš izgledati smešno ako odgovoriš da su ratovi pokrenuti kako bi se zaštitila demokratija i ljudska prava. Ako odgovoriš da se ratovi vode zbog nekih drugih interesa, onda osećaš da si izdao svoju stranu, pa zato skrećeš temu i baviš se time kako je neko formulisao svoje mišljenje umesto da izneseš svoje.


Pa covek lepo rece odma' u startu da su te stvari izgovori i u kojim situacijama ih mogu koristiti itd. al' gomila vas kao da ima pavlovljev reflex na neke kljucne reci i uopste ne obraca paznju na kontekst nego odmah zapeni.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: LIBIJA,zabranjena istina05.10.2012. u 13:51 - pre 140 meseci
Citat:
Lazar-I
Tebi je problem to što znaš da ćeš izgledati smešno ako odgovoriš da su ratovi pokrenuti kako bi se zaštitila demokratija i ljudska prava


Sunce ti poljubim, pa vi pravdoljubljivi ne samo sto nemate problem da vasu mastu vidite kao realnost, vec i vasim sagovornicima lepite sta vec mastate da oni tvrde... cak i kad vasi sagovornici tvrde upravo suprotno :-))))))

Pa ovo ne mozes ni da izmislis, sve i da hoces covece...

--

@Java, vidis - upravo zbog ovoga kazem da nema svrhe polemisati sa ljudima kao sto je, evo bas na primer, Lazar-I - takvim ljudima cinjenice uopste nisu bitne, evo bas na ovom gore citiranom primeru se vidi da nema problem ni da svojim sagovornicima pripisuje nekakva osecanja, stavove itd... koji odudaraju od realnosti (evidentno uzevsi u obzir sta sam ja tacno napisao o temi "ljudskih prava" kao izgovoru za vojnu operaciju - eto sad mene sramota da izgledam "smesno" kada bi napisao nesto sto... ne mislim? WTF?!)...

Sta onda covek da ocekuje od vidjenja stvari koje se odigravaju na drugim kontinentima ako je takva osoba u stanju da "prepeva" i stavove direktnih sagovornika... zbog toga pomenuh da je izuzetak sto sam uopste skretao paznju na to - ljudima kao sto je Lazar-I svakako ne bih, ali tebi... pa cenim da ima razlike bar ako se uzme u obzir tvoj ostali korpus postova po ES-u...

--

Sto se tvojih pitanja tice - tvoja pitanja su postavljena zbog potpuno pogresne osnove. Vidis, najverovatnije je da Sirija uopste nije posla u rat protiv Turske, niti je bilo gde postojao nekakav plan za tako nesto - vec svojim lokalnim vojnim operacijama pocinje da ugrozava i tursko stanovnistvo u Turskoj - zbog toga su Turci autorizovali svoju vojsku da, ako treba, operise i u Siriji ako je to potrebno kako bi zastitili svoje stanovnistvo. Turci nisu nikakvi osvajaci ili agresori, posto je akcija samo odgovor na gubitak zivota njihovog stanovnistva.

Uopste tu ne mora biti motiva, verovatno ih uopste i nema - verovatno je u pitanju najobicniji incident, ali incident koji ce se verovatno ponavljati i kostati jos zivota u Turskoj ukoliko Turska ne odgovori i ne pokaze budalama da moraju da paze gde pucaju. Kada se na nesto nakaci cena, to onda postaje sasvim druga stvar... u tom slucaju ce Asad mozda nazvati svoje cinove u vojsci i reci im da obrate specijalnu paznju da ne granatiraju Tursku.

O tome se radi - to je najrealniji i najverovatniji scenario. Nikakve zavere, nikakve namere, motivi... vec haos rata koji preti da pocne da uzima jos zivota ljudi preko granice. Sirija je vec pokazivala svoju spremnost da olako pripucaju na stranu imovinu i ljudstvo - prema tome, realno je da moras pojacati instrumente prisile kako bi se istima stavilo do znanja da moraju vise da paze gde pucaju i na sta pucaju.

I Turska, naravno, kao i svaka normalna zemlja, mora autorizovati svoju vojsku da zastiti sopstveno stanovnistvo.

Vidis upravo taj scenario zahteva najmanje hipoteza i pretpostavki i najmanje koriscenja instrumenata imaginacije... Niti je Asad naredio da se napadne Turska, niti su Turci nesto planirali... vec se radi o incidentu koji je sasvim izvesna posledica cinjenice da je Sirija u ratu i da njen rezim ocigledno nije puno selektivan kada se radi o trosenju municije.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: LIBIJA,zabranjena istina
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134694 | Odgovora: 614 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.