Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama

elitemadzone.org :: MadZone :: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51180 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 10:36 - pre 152 meseci
Istorica Dragoljub Zivkovic, evo ga
http://www.dnevnik.rs/sr-lat/node/19398

samo kad bih mogao da nadjem i taj dokumetnarac negde, ako neko zna gde ima link...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 10:41 - pre 152 meseci
Citat:
gajo2: Jesu četnici ili nisu?

Činjenica je da su mnoge vojne formacije (savremeni izraz: paravojne) bile bez vrhovne komande i činile su hajdučiju najgore vrste. Ubistva, pljačke, otimačine. Na ovoj ili onoj strani, u onom krvavom ratu za njih nije bilo binto.
Poistovećivati četnički pokret, i gerilske aktivnoti ostatka kraljeve vojske sa tim hajducima nema smisla.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 10:43 - pre 152 meseci
Citat:
MyWay: Nemačka je platila šta je platila Jugoslaviji, ne Srbiji. Ista ta Jugoslavija im je oduzela imovinu i dala svojim stanovnicima. Ako se poteže instrument pravnog naslednika raspadnute zemlje, može možda u ovakivim slučajevima to da važi, ali onda bi trebalo za sve primeniti isti kriterijum za ekskluzivni apartman u Njujorku koji je pripadaoi SFRJ a od čije prodaje bi svaka naša državica dobila određeni deo.
btw, sigurno je bilo oduzimanja imovine švabama u Sloveniji, a u Hrvatskoj je slično kao u Vojvodini - da li se zna kako su one to vratile (ili platile)?


Broj nemaca u hrvatskoj i sloveniji je bio zanemarljiv i koliko znam pogroma posle rata nije bilo. Nemci su se vekovima migrirali duz dunava i predratni popis ih broji oko 510000 u Vojvodini. Uostalom sve i da jesu, to vise nije nas problem, folksdojceri jesu. Mozda je bila jugoslavija u pitanju ali nisu se u otete kuce naseljavali slovenci i hrvati vec predominantno srbi sa juga, nesto crnogoraca i makedonci. I ne vidim kakve veze apartman u NY ima sa ovim?

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 10:50 - pre 152 meseci
Citat:
mmix:
Ni ne zna se tacno koliko po vojvodini ima masovnih grobina nemaca streljanih grupno posle rata u prelaznom periodu dok se nije uspostavio kakav takav sud, grobnice ljudi za koje stoji zapisano da su pobegli a cudom nikad nisu stigli ni na jedno odrediste. Svojevremeno je bila tribina ovde u Pancevu i dokumentarni film, i pricao je istoricar (ne mogu da se setim imena, mislim da je Zivkovic ili Zivanovic) koji je u nekoj komisji za utvrdjivanje zlocina tokom i nakon ww2. izlaganja su bila veoma potresna a dubina nepravde nanesene osvetom kolosalna. Samo sto su oci i dalje zatvorene.

A koliko ima masovnih grobnica sa Srbima? Koliko koncentracionih logora?

Ovde pričamo o 2. svetskom ratu, masovnoj klanici, i ti pored svega nalaziš za shodno da pričaš o nekakvim nepravdama jer su ljudi ostali bez imovine, a neki su 'čak' i streljani... Apsolutno skandalozno...
 
+6

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 10:52 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: Broj nemaca u hrvatskoj i sloveniji je bio zanemarljiv i koliko znam pogroma posle rata nije bilo.
Celje (Cille) i Maribor (Marburg) su nekada bili nemački gradovi :)
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 10:55 - pre 152 meseci
Citat:
ventura: A koliko ima masovnih grobnica sa Srbima? Koliko koncentracionih logora?
Ovde pričamo o 2. svetskom ratu, masovnoj klanici, i ti pored svega nalaziš za shodno da pričaš o nekakvim nepravdama jer su ljudi ostali bez imovine, a neki su 'čak' i streljani... Apsolutno skandalozno...


A gde sam ja to rekao da su srpske grobnice i konc logori ok? Nesto si pobrkao debelo, osim ako moje izjave posmatras kroz svoju oko-za-oko prizmu? Covek je covek, a nepravda je nepravda, jedna ne opravdava drugu.

Citat:
gajo2: Celje (Cille) i Maribor (Marburg) su nekada bili nemački gradovi :)


Eto, ako kazes ja nemam razloga da sumnjam. I dalje ne menja fakat da to nema uticaja na nasu pricu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 11:13 - pre 152 meseci
Pravda nije selektivna. Civili koji su stradali su toku WW2 ne treba da se odredjuju nacionalnom odrednicom.

edit: Odnosno, neduzni su neduzni, koje god nacije.
Neduzne zrtve pripadaju nekoj naciji. To je bitno i cesto je bio razlog zasto se postali zrtve. Ali ne treba na osnovu nacionalne pripadnosti da se nekima ukida ili dugima pridodaje epitet neduzne zrtve.
 
0

Antikapitalista

Član broj: 291390
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 11:18 - pre 152 meseci
Dobro je sto se makar Hitler sam ubio.
Da su ga "krvolocne komunjare" uhvatile i sutnule mu hoklicu, i on bi danas bio nevin i rehabilitovan.
 
+3

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 11:26 - pre 152 meseci
Jel to neko rehabilitovao osudjene u Nurnbergu pa ti izvlacis paralele? ili cemo da potegnemo sve moguce i nemoguce izgovore samo da se ne suocimo sa zlocinima pripadnika sopstvenog naroda?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 11:31 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: Pa za pocetak zakon ne predvidja restituciju ni onima koji ni na koji nacin nisu ucestvovali u okupaciji.

Hajde molim te pojasni. Koliko sam citao, ne vraca se imovina "pripadnicima okupacionih snaga u periodu od 1941. do 1945. godine i njihovim naslednicima." Ovo sto si napisao je nesto novo.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 11:31 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: Mozda je bila jugoslavija u pitanju ali nisu se u otete kuce naseljavali slovenci i hrvati vec predominantno srbi sa juga, nesto crnogoraca i makedonci. I ne vidim kakve veze apartman u NY ima sa ovim?
U Sloveniji jesu ali nisu bitne nacionalnosti - naseljavali su ih stanovnici FNRJ i SFRJ.Koji su iseljavani sa svojih (mahom zaostalih) krajeva u Bosni, Crnoj Gori, Makedoniji i Hrvatskoj. Čija je sada njihova zemlja/imovina?
I jako je bitno šta se desilo sa nemačkom imovinom u SLo i šta će se desiti u HR?Ako oni ne plaćaju nemamo ni mi nikakve obaveze da platimo.
Apartman u NY govori da kad treba da se deli imovina SFRJ, to se radi, u nekom odnosu. Isto tako treba da se dele i obaveze koje je stvorila SFRJ. Obaveze koje su stvorile državice nakon raspada SFRJ su samo njihove..
Citat:
Antikapitalista: Dobro je sto se makar Hitler sam ubio.
Da su ga "krvolocne komunjare" uhvatile i sutnule mu hoklicu, i on bi danas bio nevin i rehabilitovan.
haha.. glasam za ovo :)
Save time... see it my way.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 11:49 - pre 152 meseci
Citat:
vilil1: Hajde molim te pojasni. Koliko sam citao, ne vraca se imovina "pripadnicima okupacionih snaga u periodu od 1941. do 1945. godine i njihovim naslednicima." Ovo sto si napisao je nesto novo.


Sto se svodi na isto jer su kolektivno osudjeni kao pripadnici okupacionih snaga cak iako nisu nosili oruzje. Tako formulisan zakon omogucava vlasti Srbije da ne vrati nikome od njih imovinu pozivajuci se na jos uvek pravosnazne kolektivne presude.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 11:59 - pre 152 meseci
'Oće li Ameri da podmire naslednike pobijenih civila dvema atomskim bombama ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+2

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:01 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: Sto se svodi na isto jer su kolektivno osudjeni kao pripadnici okupacionih snaga cak iako nisu nosili oruzje. Tako formulisan zakon omogucava vlasti Srbije da ne vrati nikome od njih imovinu pozivajuci se na jos uvek pravosnazne kolektivne presude.

Zakon je dobro formulisan, i ne odnosi se na madjare, nemce, nego na sve koji su ucestvovali u okupacionim snagama, i ne moze se pricati o kolektivnoj odgovornosti. To sto su Madjari masovno odlazili u okupacione jedinice...pa zao mi je. Ukoliko ste cinili zlocine, na sud pa na robiju, a za ucesce u ratu na strani okupatora, ostajete bez imovine.

Iskreno se nadam da nasa drzava nece da popusti pred jajarskim ucenama tipa nema kandidature dok ne uradite kako vam mi kazemo.
 
+2

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:05 - pre 152 meseci
Ne razumem kako si ti mogao da protumacis moju recenicu tako? Svi koji su proterani iz Vojvodine su proterani tom kolektivnom presudom. I manjina koja zaista jeste kriva i velika vecina koja nije. Na osnovu cega ti misis da ce se utvrdjivati podloznost tom clanu zakona? Ovo je kukavni pokusaj da se izvrda vracanej imovine neduznima a da se kaze da je restitucija obavljena. To je i izazvalo diplomatski skandal, na jednu nepravdu dodaje se druga. Masovni odlazak u okupacione jedinice, cuj njega.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:20 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: Ne razumem kako si ti mogao da protumacis moju recenicu tako? Svi koji su proterani iz Vojvodine su proterani tom kolektivnom presudom. I manjina koja zaista jeste kriva i velika vecina koja nije. Na osnovu cega ti misis da ce se utvrdjivati podloznost tom clanu zakona? Ovo je kukavni pokusaj da se izvrda vracanej imovine neduznima a da se kaze da je restitucija obavljena. To je i izazvalo diplomatski skandal, na jednu nepravdu dodaje se druga. Masovni odlazak u okupacione jedinice, cuj njega.


Pa ti pricas o kolektivnoj odgovornosti, a upravo to nije slucaj. Imovina se vraca SVIMA, osim...e, to OSIM bode oci najvise madjarima, (pa su poceli sa ucenama), a nesto manje nemcima. Zasto?

Pa evo sta kazu -

""Mi ne kritikujemo taj zakon 'zato što ne vrati imovinu ljudima koji su bili na strani okupatora', nego na načelnim osnovama, zbog sugerisanja kolektivne krivice", kaže ambasador Nikovic."


Masovni odlazak u okupacione jedinice -

"Nemet je kazao da su time „praktično iz dejstva zakona isključili čitavu vojvođansku mađarsku zajednicu“, podsetivši da su tokom Drugog svetskog rata svi mobilizovani u mađarsku vojsku."


Pa gde je onda greska u zakonu? Sta bi po tebi trebalo da pise, a da se oni koji su setali sa oruzjem u Srbiji na strani okupatorskih vlasti, bilo madjari, nemci, srbi...a koji nisu cinili zlocine, samo su negde vrsili vlast, negde se i borili, ne "nagrade" za to svoje angazovanje tokom rata?
 
+1

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:21 - pre 152 meseci
Citat:
Nemacka je platila ratnu odstetu jugolaviji za zlocine pocinjene od strane SSa i Vermahta, kako na nivou drzave kroz uplate i investicije tako i svim gradjanima koji su direktno osteceni eksperimentima, ubistvom civilnog clana porodice ili zatvarnjem u logore, zakljucno sa nadoknadom za prisilni rad koja je valjda isplacena pocetkom 2000ih. Samo sto se veci deo reparacija desio daleko pre nego sto si se ti rodio.

Pa ova tvrdnja je negde u rangu sa verovanjem u Deda Mraza. Ne znam koji ti je izvor, ali cisto zdravorazumski, kako je moguce poverovati u tako nesto ?

Ja ti mogu reci na primeru moje familije, da ni jedan clan porodice koji je bio u logoru, niti potomci ubijenih nisu dobili ni jedan fening od nemacke drzave. Apsolutno sam siguran u ovo, jer pocetkom 2000ih kada su jevrejske organizacije aktuelizovale tu pricu, a nemci poceli da mrse sa nepotpunim spiskovima...raspitao sam se u okviru svoje familije da li je neko ikada dobio nekakvu odstetu.
 
+1

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:24 - pre 152 meseci
Ja sam cuo za coveka ciji su potomci dobili odstetu zato sto je on prisilno radio u fabrici u Nemackoj.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:32 - pre 152 meseci
Pa sto je nisi trazio? Moj komsija, logoras, je dobio 2001 neku lepu cifru. Jbg, tad je vec bio star i nije dugo poziveo posle toga ali znam definitivno da je dobio. Proguglaj malo za detalje, postoji oko20-ak medjudrzavnih dogovra vezanih za reparaciju.

Citat:
vilil1: Pa gde je onda greska u zakonu? Sta bi po tebi trebalo da pise, a da se oni koji su setali sa oruzjem u Srbiji na strani okupatorskih vlasti, bilo madjari, nemci, srbi...a koji nisu cinili zlocine, samo su negde vrsili vlast, negde se i borili, ne "nagrade" za to svoje angazovanje tokom rata?


Nagrade? Da li si uospte svestan sta si lupio? Nagrade cime? Njihovom sopstvenom imovinom koja im je oteta?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:35 - pre 152 meseci
Citat:
vilil1: Pa gde je onda greska u zakonu? Sta bi po tebi trebalo da pise, a da se oni koji su setali sa oruzjem u Srbiji na strani okupatorskih vlasti, bilo madjari, nemci, srbi...a koji nisu cinili zlocine, samo su negde vrsili vlast, negde se i borili, ne "nagrade" za to svoje angazovanje tokom rata?
Vidi ovako, recimo da dodje ovde Pakistan, pokori zemlju i kaze tebi da ides u vojsku. Ne mislim tako da dobis neki papiric pa onda mozes da bezis, vec dodju vojnici, okruze ti kucu/stan i kazu izadji, ides u vojsku. Sta ces ti uraditi?
1) Ides u vojsku i time ces automatski izgubiti svoju imovinu nakon rata/poraza Pakistanaca
2) Ne ides u vojsku i ovi tebe ubiju na licu mesta

Greska u zakonu je da je imbecilan i sluzi samo tome da kaznjava manjine koje su jos ostali u Srbiji (jer kako ces kazniti potomke ustasa?). Zakon bi recimo bio pravedan kad bi i potomci cetnika bili iskljuceni iz restitucije, ali kako to nije slucaj, onda je potpuno jasno da se kaznjavaju samo ne-Srbi.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51180 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.