Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama

elitemadzone.org :: MadZone :: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 49822 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:43 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: Nagrade? Da li si uospte svestan sta si lupio? Nagrade cime? Njihovom sopstvenom imovinom koja im je oteta?

Naravno. Pa sta ti mislis kako to funkcionise? Dodje strana vojska, okupira ti zemlju, ti im se prikljucis, zatim izgubite rat, i sta onda? Puj pike ne vazi. Nema veze sto si se borio za okupatore, nekoga hapsio, mozda ubio, mozda maltretirao... Ne dirajte moje. Samo smo se igrali. Vratite mi moje krpice lutkice...

Pa ne ide to tako. Bar ne bi trebalo da je normalna drzava.

@gajo2

Ti zaista pises bez veze. Stvarno. Kaznjavanje manjina je l'? Sta su po nacionalnosti pripadnici SDSa? SDKa? Znas li uopste nesto o WWII?
 
+2

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:44 - pre 152 meseci
gajo2, sebe lazes. Nema potreba da relativizujes ucesnike u WW2, zna se ko je bio u kojoj vojsci i na kojoj strani.

Srbiju i Srpske teritorije su okupirali okolni narodi pod Rajhom, a ne obrnuto.

 
0

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:53 - pre 152 meseci
Citat:
maliradojca: gajo2, sebe lazes. Nema potreba da relativizujes ucesnike u WW2, zna se ko je bio u kojoj vojsci i na kojoj strani.
Ako se sve zna, onda mi reci na kojoj strani su bili četnici? Gde to piše na tvojoj mapi?
 
0

Dimko Ivanovic

Član broj: 291400
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:54 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: Jel to neko rehabilitovao osudjene u Nurnbergu pa ti izvlacis paralele?



Hitleru niko nije ni sudio, pa je on nevin i bez rehabilitacije.
Tako kazu ljudi, evo i na ovoj temi - niko nije kriv dok se ne dokaze suprotno.

A sto se tice osudjenih u Nirnbergu ... evo npr. za pokolj poljskih oficira u Katinskoj sumi, za koji je taj sud izrekao presudu, je demokratija de facto osudila drugove Staljina i Beriju, iako nema ni jednog jedinog dokaza da su oni odgovorni za to.
Nemacki nacisti koji su u Nirnbergu za taj pokolj osudjeni, uz sopstvena priznanja i predocavanja gomile dokaza, nisu "rehabilitovani" samo zato sto se presude sa procesa u Nirnbergu de jure ne mogu menjati.

Samo polako ... sve ce biti "rehabilitovano".
Prvi korak je nacinjen kada je evropski parlament izjednacio fasizam i komunizam.
Oni koji su napravili Ausvic i oni koji su ga oslobodili uz milionske zrtve, su jedno te isto - kad je to proslo, proci ce sve.


 
+1

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:54 - pre 152 meseci
Citat:
milivoje t: Pa ova tvrdnja je negde u rangu sa verovanjem u Deda Mraza. Ne znam koji ti je izvor, ali cisto zdravorazumski, kako je moguce poverovati u tako nesto ?
Ja ti mogu reci na primeru moje familije, da ni jedan clan porodice koji je bio u logoru, niti potomci ubijenih nisu dobili ni jedan fening od nemacke drzave. Apsolutno sam siguran u ovo, jer pocetkom 2000ih kada su jevrejske organizacije aktuelizovale tu pricu, a nemci poceli da mrse sa nepotpunim spiskovima...raspitao sam se u okviru svoje familije da li je neko ikada dobio nekakvu odstetu.


Citat:
mmix: Pa sto je nisi trazio? Moj komsija, logoras, je dobio 2001 neku lepu cifru. Jbg, tad je vec bio star i nije dugo poziveo posle toga ali znam definitivno da je dobio. Proguglaj malo za detalje, postoji oko20-ak medjudrzavnih dogovra vezanih za reparaciju.


Nisam hteo da ulazim u off ali kad se vec pomenulo a i probacu da komentar povezem sa temom
I jedan i drugi ste u pravu, reparacija je postojala za osobe koje su jos u zivotu(60god nakon logora - moj deda je bio u logoru)
Tako mozemo i mi isto zakon - imovina se vraca samo onima(od kojih je oduzeta), koji se licno pojave da je traze :)
Ako ih bas bude previse za ovu jadnu zemlju....mozemo dodati aneks da moraju povesti bar nekog od roditelja.....
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
+2

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:58 - pre 152 meseci
Citat:
gajo2: Ako se sve zna, onda mi reci na kojoj strani su bili četnici? Gde to piše na tvojoj mapi?

Nije "moja mapa", nego mapa okupirane Kraljevine Jugoslavije. Jel imas neki problem sa mapom?
 
+1

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 12:59 - pre 152 meseci
@Dimko
Sta bi sa Berijom? Je l' banovan?
 
0

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:04 - pre 152 meseci
Citat:
maliradojca: Nije "moja mapa", nego mapa okupirane Kraljevine Jugoslavije. Jel imas neki problem sa mapom?
Nisi mi odgovorio na pitanje.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:06 - pre 152 meseci
Hahaha Dimko Ivanovic ..
E druze Mrle jesi legenda

Viva lollapalooza
 
+1

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:08 - pre 152 meseci
Citat:
gajo2: Nisi mi odgovorio na pitanje.
xaxa, dragi gajo2, nisi ti meni odgovorio na tri pitanja.

A na kojoj je strani bila vojska generala Mihajlovica, vidi sam, pa javi.

Evo ti hint
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:13 - pre 152 meseci
mmx, ako te interesuje ta tema, a ti zagrebi malo ispod povrsine. ta odsteta je kao sto su mleko i brasno u rafovima devedestih, ima ih, ali kako i kada ?

ljudi iz Yu koji su radili kao logorasi za folksvagen, mercedes, hugo bos i slicne, mozda su i dobili neku odstetu od tih kompanija koje su za sitne pare tek nedavno pokusale da speru ljagu sa imena, cisto biznisa radi. o svim ljudima koji su bili u logorima smrti, licno iz moje familije cak nema potpunih podataka u beskonacnim spiskovima. druga stvar je sto su odavno mrtvi, a ta odseta za njihove strasne patnje posle 70 godina meni licno nije potrebna, a posebno ne nacin kako se do nje dolazilo.

Nisam ocekivao odstetu, niti sam joj se nadao, znam ja kako to ide u ratu, kada se pojavila ta prica u novinama, zaiteresovao sam se i prezentovao je blizim rodjacima i savremenicima stradalih.... ali je velika uvreda kada se prica i paradira da su oni, sukscesori nacista, posteno obestetili stradale. ma dajte molim vas...

 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:19 - pre 152 meseci
Citat:
maliradojca:Evo ti hint

"Otupavivsi od razvratnog zivota..." I nisu se stvari mnogo promenile u srpskim medijima ovih dana :)
 
0

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:21 - pre 152 meseci
Citat:
maliradojca: xaxa, dragi gajo2, nisi ti meni odgovorio na tri pitanja.
Koja pitanja? Pogledao sam proslu stranu i nisi nista pitao...
Citat:
A na kojoj je strani bila vojska generala Mihajlovica, vidi sam, pa javi.

Evo ti hint
Nisam razumeo tvoj hint, jel mozes obicnim recima da mi odgovoris: na cijoj strani su bili cetnici tokom rata? Evo posto ti je ocigledno tesko da napises rec, napisi samo slovo: a ili b?
a) cetnici su bili nemacki kolaboranti
b) cetnici nikad nisu kolaborirali sa Nemcima
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:27 - pre 152 meseci
Citat:
gajo2: Koja pitanja? Pogledao sam proslu stranu i nisi nista pitao...

Procitaj opet vise strana, gresis.
Citat:
gajo2: Nisam razumeo tvoj hint
Tu ti ne mogu pomoci. Kao sto rekoh, lazes sam sebe. I ako moze da zavsimo sa ovih oftopikom, nema vise poente.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:28 - pre 152 meseci
Citat:
gajo2: Nisam razumeo tvoj hint, jel mozes obicnim recima da mi odgovoris: na cijoj strani su bili cetnici tokom rata? Evo posto ti je ocigledno tesko da napises rec, napisi samo slovo: a ili b?
a) cetnici su bili nemacki kolaboranti
b) cetnici nikad nisu kolaborirali sa Nemcima

Četnici nikad nisu kolaborirali sa Nemcima.
Postojale su odbgle bande, hajdučija, koji su kolaborirali sa Nemcima, to je istina, ali to nisu četnici već bande.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:32 - pre 152 meseci
Citat:
Java BeogradČetnici nikad nisu kolaborirali sa Nemcima.
Postojale su odbgle bande, hajdučija, koji su kolaborirali sa Nemcima, to je istina, ali to nisu četnici već bande.
Negde sam procitao da se Draza licno sreo sa Nedicem, jel to mozda izmisljotina?

@maliradojca: Javi se kad budes smogao snage da mi odgovoris na ono pitanje.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:34 - pre 152 meseci
gajo2, salutiraj

 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:53 - pre 152 meseci
Bata Zivojinovic neverovatno lici na "poglavnika" !
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 13:58 - pre 152 meseci
Citat:
gajo2: Negde sam procitao da se Draza licno sreo sa Nedicem, jel to mozda izmisljotina?
Ne kapiram gde sad lutaš. Objasnio sam ti da su za vreme rata postojale bande. Sad skačeš na desetu temu. Milan Nedić je bio general Jugoslovenske vojske, baš kao i Draža Mihailović.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama03.10.2011. u 14:02 - pre 152 meseci
Ovde svi brkaju neke pojmove.

Prvo "reparacija". Reparacija se plaća za načinjenu materijalnu štetu, znači za štetu učinjenu u ratnim dejstvima. Porušenu kuću, itd. Ili za štetu pretrpljenu prisilnim radom ili boravkom u zarobljeništvu.

Drugo, stvarno ne vidim kako ratni zločin može da bude osnov za otimanje privatne svojine koja nije stečena krivičnim delom. Privatna svojina je neprikosnovena. Ako je privatna svojina stečena krivičnim delom, npr. utajom poreza, prodajom droge, organizovanim kriminalom, reketiranjem, onda se ona oduzima. Ovde u ovom slučaju privatna svojina nije stečena krivičnim delom. Ako si bio zločinac ili je trebalo da budeš streljan ili kažnjen zatvorskom kaznom. Zašto otimati imovinu porodici? Kakve veze ima porodica s tim što je neki njen član bio u sastavu okupatorskih snaga?

Ovo bi podjednako trebalo da se odnosi na sve učesnike rata: četnike, folksdojčere, mađare, partizane, etc. Da li je nekom partizanu oteta imovina zato što je učestvovao u zločinu? Da li je neki partizan osuđen ili streljan zbog ratnog zločina? (samo nemojte one bajke za decu kada partizan ubere šljivu ili jabuku pa ga streljaju)

Konačno, masi civila za vreme rata je oduzeta imovina i streljani su zato što su "pružali usluge" okupatoru. Ni to ne razumem. To je neka naknadna pravda. Naravno, kao što mmix reče, to je bila samo maska za prave namere otimačine. Pera je šišao Nemce ili im je krojio odela za vreme rata. Pa šta? Šta je trebalo da radi? Koliko znam učešće u pokretima otpora na teritoriji Jugoslavije nije bilo obavezno. Niko nije za vreme rata rekao: ko se ne pridruži partizanima za vreme rata, posle rata ćemo da oduzimamo imovinu i da streljamo. Zamislite da su tako radili npr. u Francuskoj. Gluposti.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Dok se mi bavimo imaginarnim domacim nacistickim grupama
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 49822 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.