Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sirotinjo i bogu si teska !

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sirotinjo i bogu si teska !

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32248 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 11:28 - pre 152 meseci
Za siromašne skupili samo 130.000 dinara


Citat:
Od 150 donatora koje je gornjomilanovačka organizacija Crvenog krsta pozvala da na donatorskom ručku pomognu najsiromašnijim sugrađanima, pozivu se odazvalo samo njih 26. Među donatorima nije bilo najbogatijih Gornjomilanovčana, koji su još jednom pokazali da nisu preterano osetljivi na tuđu nemaštinu. Donatorski ručak bio je organizovan kako bi se prikupio novac za obezbeđivanje osnovnih životnih namirnica za najugroženija domaćinstva na seoskom području opštine, a prikupljeno je samo 130.000 dinara.

Pitam se kako je moguće da imućne ne pogađa kada vide ljude koji traže hranu u kontejnerima, kako prose. Možda je neko od tih ljudi njihov školski drug, komšija, ali oni su jednostavno neosetljivi na patnju drugih - kaže Tomislav Marković, sekretar opštinske organizacije Crvenog krsta u Gornjem Milanovcu.


izvor http://www.blic.rs/Vesti/Srbij...sne-skupili-samo-130000-dinara


Nije ovo samo u Gornjem Milanovcu vec svuda i to u sve vecem broju ...
I dok jedni pate i namerni su da prodaju cak i svoje delove tela - drugi barataju milionima eura ...
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.mbb.telenor.rs.



+136 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:00 - pre 152 meseci
a nekad su bili na istom...

jel ste culi vi za bajku o mravu i skakvcu?
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:01 - pre 152 meseci

http://www.alo.rs/politika/428...000_evra_a_potrose_30_miliona_

http://www.alo.rs/politika/429...esirale_120000_evra_za_Merlina

http://www.alo.rs/ljudi/42978/Tanja_gradi_vilu_od_500000_evra

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...-nije-tuzio-za-nadoknadu-stete

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...ane-jeftinija-do---2015-godine


nisam pametan ...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:05 - pre 152 meseci
U cemu je problem ako tamo neka Tanja gradi vilu od milion evra?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:17 - pre 152 meseci
U nicemu . A koliko kosta tvoja vila ?

Licno nemam nista protiv pevacice - mozda ona i jedina zasluzuje da je zovu pevacem narodne muzike ali me zanima recept uspeha na koji nacin se za samo 6 godina moze zaraditi novac da bi se napravila ovakva vila ?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:24 - pre 152 meseci
Kakve veze ima moja vila sa tim? Ja nisam zavidan, niti me zanima koliko drugi zaradjuju i kako trose pare.
Taj seljacki mentalitet "vidi kolko ima para, sigurno je kriminalac" uopste ne razumem, kao ni one koji imaju obraza da odredjuju drugima kako da trose pare i da ih kritikuju zbog toga.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:27 - pre 152 meseci
Citat:
vaske71: ali me zanima recept uspeha na koji nacin se za samo 6 godina moze zaraditi novac da bi se napravila ovakva vila ?

Ima milijardu nacina. Neki ljudi zarade to ne za 6 godina nego za 6 dana.
Ne znam odakle iscudjavanje sto je neko zaradio pola miliona za 6 godina, kad je svijet prepun milijardera...
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:28 - pre 152 meseci
Citat:
Kakve veze ima moja vila sa tim? Ja nisam zavidan, niti me zanima koliko drugi zaradjuju i kako trose pare.
Taj seljacki mentalitet "vidi kolko ima para, sigurno je kriminalac" uopste ne razumem, kao ni one koji imaju obraza da odredjuju drugima kako da trose pare i da ih kritikuju zbog toga.

Ne , takav kontras vec ne mozes da budes - koliko god se trudio .

Ok bre manite Tanju gledajte u drugo ...
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:32 - pre 152 meseci
Citat:
vaske71: U nicemu . A koliko kosta tvoja vila ?

Licno nemam nista protiv pevacice - mozda ona i jedina zasluzuje da je zovu pevacem narodne muzike ali me zanima recept uspeha na koji nacin se za samo 6 godina moze zaraditi novac da bi se napravila ovakva vila ?


Ja sam vidjao i neke nepoznate seljacke pevacice, koje ljudi (vecinom stariji i penzioneri) na svadbama/vasarima/ispracajima i slicnim "zurkama" kite eurima, i guraju novcanice gde god mogu (ako je moguce negde oko grudi i/ili du*eta). I to ne bogati ljudi, vec (bar naizgled) prilicno siromasni.

U jedan brushalter moze da se ugura barem nekoliko stotina eura, pa onda recimo dve zurke nedeljno, pa tako nekoliko godina....

E ako se to organizuje jos u nemackoj i jednoj od slicnih gastarbajterskih zemalja, te novcanice od 5 eura, postaju one od 10, 20, i cak poneka od 50, i profit raste. Naravno sve bez poreza.


Par godina tako, i nakupe se velike pare (naravno opet tu zavisi ko je "manager", i koliko procenat on pokupi).


Koliko ja znam, Tanja Savic je bar nekoliko klasa vise (po imenu i parama) od ovih sto pevaju po svadbama.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:32 - pre 152 meseci
J bi se za dinar zato su skupili toliko.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:42 - pre 152 meseci
Citat:
mulaz: Ja sam vidjao i neke nepoznate seljacke pevacice, koje ljudi (vecinom stariji i penzioneri) na svadbama/vasarima/ispracajima i slicnim "zurkama" kite eurima, i guraju novcanice gde god mogu (ako je moguce negde oko grudi i/ili du*eta). I to ne bogati ljudi, vec (bar naizgled) prilicno siromasni.

U jedan brushalter moze da se ugura barem nekoliko stotina eura, pa onda recimo dve zurke nedeljno, pa tako nekoliko godina....

E ako se to organizuje jos u nemackoj i jednoj od slicnih gastarbajterskih zemalja, te novcanice od 5 eura, postaju one od 10, 20, i cak poneka od 50, i profit raste. Naravno sve bez poreza.


Par godina tako, i nakupe se velike pare (naravno opet tu zavisi ko je "manager", i koliko procenat on pokupi).


Koliko ja znam, Tanja Savic je bar nekoliko klasa vise (po imenu i parama) od ovih sto pevaju po svadbama.


Posteno na ovo uopste i nisam mislio ali u pravu si ...

Mene samo boli to sto na jednoj strani ljudi grcaju i prodaju delove svojih tela jer nemaju odakle da zarade , svakodnevno smo svedoci da ljudi traze pare za operacije i umiru za 20 000 eura koliko ona negde kosta dok se na drugoj strani neko igra milionima eura i to u Srbiji a ne u svetu .

Licno se uvek odazovem da pomognem ovakvim dobrovoljnim akcijama ... koliko god da sam samo obican covek - ali uvek iskrsnu neke Rebrace ili kako li se vec zove i ispada to sto ispada sa pocetka teme - da siromasnim ljudima na selu koji zaista grcaju u siromastvu - niko ne zeli da pomogne ...

To me uvek zaboli kada vidim ovakve naslove ...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:45 - pre 152 meseci
Citat:
vaske71:
Mene samo boli to sto na jednoj strani ljudi grcaju i prodaju delove svojih tela jer nemaju odakle da zarade , svakodnevno smo svedoci da ljudi traze pare za operacije i umiru za 20 000 eura koliko ona negde kosta dok se na drugoj strani neko igra milionima eura i to u Srbiji a ne u svetu .


E o ovome govorim, a to nije nikakvo kontriranje. Ako cemo tako, jedino moze da ode na Mars, jer tamo 100% nema sirotinje.
Mada, i tada bi neko krenuo sa pricom "Eto, sve sam go kamen ( na Marsu ), a ona sebi pravi vilu. Sto lepo ne ulozi u teraformiranje Marsa?"
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:45 - pre 152 meseci
Estrada je svima otvorena ! Tu ima para koliko hoćeš, nema licenci ni dozvola, nema ograničenog broja pevača.

Pevaj, zemljače, niko ti ne brani. Zaradi i ti milione preko noći !

A najviše mrzim glupe članke novinarskih piskarala ko je koliko para potrošio na nešto ? Pa šta je trebalo ? Da te pare čuva u slamarici i da ih nikad ne potroši ? WTF ?! Potrošila na kuću, dakle neku kintu su zaradili i zidari, i tesari, i keramičari i elektroinstalateri i ostali. Da nije ona rešila da zida kuću, ovi bi ostali bez para.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:46 - pre 152 meseci
Novca ima za sve, "samo" je nepravedno raspoređen u svetu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.mbb.telenor.rs.



+136 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:50 - pre 152 meseci
ako neo HOCE da radi, uvek ima odakle da zaradi.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 12:57 - pre 152 meseci
Citat:
anakin14: ako neo HOCE da radi, uvek ima odakle da zaradi.


To stoji.
Neko ima vise, neko manje mogucnosti (pametniji/gluplji, star/mlad itd).
Pitanje je samo da li sve manje uspesne treba odbaciti ili nekom pomoci?

Eto gomila starih, penzionera, realno jedva sastavljaju kraj sa krajem.
Zasto ne sakupiti hranu, odecu ili lekove?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.mbb.telenor.rs.



+136 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 13:03 - pre 152 meseci
i to stoji, treba pomagati i treba skupljati STARIJIMA jer su i oni o nama brinuli kada smo bili deca, ali ne NESPOSOBNIMA (ne govorim o hendikepu ili bolesti).

ne treba pomoci coveku koji je napravio 12-toro dece od kojih su vec 3,4 radno sposobni a i on je.
ne treba pomoci coveku koji prica da nema posla a radno je sposoban.

da ne pisem primere,uostalom ima ih koliko hoces...

i na kraju ne treba osudjivati bogatog coveka koji NECE nikome da pomogne. to je prosto njegov novac i njegovo pravo.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 13:19 - pre 152 meseci
Citat:
Isak666
Zasto ne sakupiti hranu, odecu ili lekove?


E to je srz svega . Dakle ako narod u svojoj nemastini zeli da pomogne onima koji apsolutno grcaju u siromastvu - nadje se neko poput one Rebrace i spiska pare koje je neko dobrovoljno dao za nesto .Naravno ovde ne pricam samo o pojedinacnom primeru tj o Rebraci (koja je zbog toga valjda vec na sudu) vec o dosta njih nepoznatih, koji su u stanju da urade nesto ovako necivilizovano . Zato je to sada jedan od glavnih razloga osim SEKE na koje se veliki donatori -vade a to je vec zalosno.
Na drugoj strani sve stranke (nije mi da potenciram politiku ) umesto da pomognu sopstvenu sirotinju i ljude koji mole donatore za operacije od 20 i vise hiljada eura jer umiru povlace se po TV-u umesto da im to drzava omoguci jer dobijaju takve donacije da bi resili problem svih najurgentnijih slucajeva sa sve selom

Sramota ...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 13:32 - pre 152 meseci
Takvih prevaranata ima svuda.

Dovoljno je da krenes od opstinskih i gradskih budzeta, koji su uglavnom nepoznanica i niko ne zna koliko se odvaja za funkcionisanje Crvenog Krsta.
Po Zakonu o Crvenom Krstu Srbije, njegovo finansiranje se radi sa pozicije Republike, Pokrajine i opstine/grada.
Znaci, gradjani vec daje jednim delom pare kroz porez za odredjene akcije.

Mada, skoro nigde nije to dovoljno, a pogotovo tamo gde se nema para, pa onda kontas - a koliko se tako nesto popularise u drustvu?
Koliko je skola organizovalo skupljanje stare hartije ili organizovalo neku pijacu/festival gde se sakupljena sredstva proslede javnim kuhinjama npr?
Koliko ima volontera u Crvenom Krstu ili javnim kuhinjama?
Koliko su se crkve angazovale da sakupe npr odecu?
Ili da li je moguce da u Srbiji neke marginalne crkve imaju veci obim pomoci nego dominantne ili da strane drzave u vecem delu finansiraju rad javnih kuhinja?

Pa onda pitanje ko to radi u Crvenom Krstu ili Centru za socijalni rad, kad ne moze da se organizuje postavljanje kontejnera za staru odecu i par volontera da to prazni i distribuira?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Sirotinjo i bogu si teska !28.10.2011. u 14:07 - pre 152 meseci
anakin14 napisa:
> ako neo HOCE da radi, uvek ima odakle da zaradi.

Ae ne troluj.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sirotinjo i bogu si teska !

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32248 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.