Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fon Burg ide iz Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129751 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 10:32 - pre 143 meseci
Po kojem kriterijumu ti imaš prava da dečka nazivaš "slinavac" ?
 
0

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 10:46 - pre 143 meseci
decko koji u srbiji ne ceni 34k jura je bas to ... slinavac prve klase ...
 
+4

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 12:25 - pre 143 meseci
Citat:
ime.prezime:
decko koji u srbiji ne ceni 34k jura je bas to ... slinavac prve klase ...


Solidna je to para svuda. Mada toliko potrose za jednu zimu ostavljajuci svetla u svim prostorijama koje gledaju na ulicu Ministarstva Prosvete da nestedimice gore posle radnog vremena, neko me neko ispravi ko zivi u Beogradu - mozda gresim, mozda je bilo upaljeno tih trenutaka kad sam ja prolazio ;)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 12:37 - pre 143 meseci
34,000 evra !

Wow, voleo bih da procita i Burg ovo sto cu napisati. Tih 34,000 evra nece videti u narednih 10 godina minimum, ma na kakav zapad da ode. Ovo samo primera da USA postdoc stipendija na Cornellu iz fizike daje $42,000/year i to pre-tax ! U Italiji postdoc iz matisa moze da ocekuje maksimalno 1500€ neto mesecno, a doktorant do 1200€ !

Pri tom nek racuna da mora da zavrsi i osnovne studije 4 godine, pa doktorat 3-5 pa tek onda postdoc pa tek onda eventualno stalna pozicija i pri tom svo vreme da zivi kao podstanar sto ce mu jesti i do 40% astipendije (prc)

Smatram da nasa drzava, ma kakva da je, na ovako drsko ponasanje Burga treba da odgovori svim mogucim najostrijim sredstvima !
 
+6

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 13:23 - pre 143 meseci
Ovako Kanada nagradjuje -

Citat:
Every year, Canada participates in the International Math Olympiad (IMO), a highly competitive worldwide annual contest in mathematical problem solving for high school students involving more than 150 countries. As mentioned above, gold, silver and bronze medals are awarded to the top contestants, countries are ranked accordingly, and just like the “other” Olympics, some of us experience country pride, the thrill of owning a higher piece of the podium and all that jazz.

But unlike the “other one”, there is no cash changing hands, no advertising, no corporate sponsors, no consumerism, no media, and no politician in sight. Nevertheless, Canada’s kids of the IMO are as golden as Alexandre Bilodeau, Donovan Bailey, or even Sidney Crosby, as my son would say. Biceps, physical abilities and motor skills don’t matter. This contest is all about grey matter, mathematical talent, analytical skills, and sheer brainpower.

http://nghoussoub.com/2012/02/...o-owned-the-podium-for-canada/


Nasao sam i za Indiju -

Citat:
Students of the Indian Team who receive gold, silver and bronze medals at the IMO receive a cash prize of Rs. 5000/-, Rs. 4000/- and Rs. 3000/- respectively at a formal ceremony at the end of the training Camp during the following year.

http://olympiads.hbcse.tifr.res.in/subjects/mathematics/stages

5.000. rupija je 74eura.
 
+2

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
180.69.105.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 15:18 - pre 143 meseci
Citat:
ventura:Istina je da političari sve to rade zbog jeftinih političkih poena... Ali takođe je istina da je dotični slinavac dobio 34.000 evra direktno od države, što mu dođe tri puta više nego što jedan prosečan radnik u Srbiji zaradi za isti period, i on je sad kao ljut jer želi još novca, ovi ne daju, pa sad on kao bojkotuje prijem kod ministra.... A složićeš se samnom da je 34 soma evra daleko od siće, i da se može mnogo monitora kupiti za tu lovu...

Da, dosta je to para i monitora ;) Ono sto mi ne znamo je da li se on oseca zahvalno zbog toga ili je zrtva lude majke koja zeli ozbiljnu medijsku kampanju zarad eksluzivnog tretmana deteta.
Sa druge strane ja mislim da on zasluzuje dosta vise od te 34 hiljade ako mu je to potrebno da razvija svoj talenat dalje. Kad mogu teniseri da poklanjaju popovima 3x vece pare od toga onda moze i drzava da se otvori za genija.
Svakako mi je posebno drago sto se tamo neki ministar nije slikao sa njim...
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 16:35 - pre 143 meseci
Citat:
Ali takođe je istina da je dotični slinavac dobio 34.000 evra direktno od države, što mu dođe tri puta više nego što jedan prosečan radnik u Srbiji zaradi za isti period, i on je sad kao ljut jer želi još novca, ovi ne daju, pa sad on kao bojkotuje prijem kod ministra.... A složićeš se samnom da je 34 soma evra daleko od siće, i da se može mnogo monitora kupiti za tu lovu...


Citat:
Tih 34,000 evra nece videti u narednih 10 godina minimum, ma na kakav zapad da ode


A, pa to je tek pola price.

Druga jako bitna polovina price je sta se nalazi na drugom tasu vage, tj. sta se tacno moze dobiti za tih 34 soma evra.

Kvalitet (izmeren najobjektivnije moguce, na tvrdom testu matematickih olimpijada u nizu od N godina) u odnosu prema
kvalitetu prosecnog radnika u Srbiji se prema nekim slobodnim procenama krece u rangu od nekoliko desetina do nekoliko
stotina miliona.

Krajnje prizemno mereci - to je odprilike odnos para koje likovi kalibra fon Burga (Miodrag Micic je to vec uradio) neretko
naprave na nekom od svojih prvih profesionalnih angazmana. Da li ce ih napraviti univerzitetu, firmi, osiguravajucem drustvu,
mutual fund-u, drzavnoj instituciji, nebitno je, samo je pitanje vremena da li ce to da se desi za 4 ili za 7 godina. Sta god
da bude u pitanju, ne postoji ni trunka sumnje da je vec sada na mapi, i da ce vrlo skoro biti ubacen u prave stvari.

Mereci malo sire - ugledom sredine, buducim poslovima koji odatle mogu da izadju, znacajnim komadima intelektualne
svojine (da li patent da li trade secret), proporcija moze da poraste i jos 3-10X.

Da stvari budu jos nezgodnije, takve je struke da mu ne treba bogato opremljena fiziko-hemijska laboratorija, vec su mu
dovoljni papir, olovka, kompjuter i monitor.

A slozicete se sa mnom da je 34 soma evra jedna jadna i bedna sica za koju se dobija tako nesto sto ti je izniklo prakticno
u dvoristu. Pogotovo ako se uzme u obzir da se u Srbiji nedovrsen web sajt placa 26 soma evra.

Uopste, tragedija Srbije u ovoj prici spada u kategoriju 'slepac u Luvru'.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 20.07.2012. u 17:47 GMT+1]
 
+1

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 18:13 - pre 143 meseci
Citat:
milanche: Atj. sta se tacno moze dobiti za tih 34 soma evra.

Kvalitet (izmeren najobjektivnije moguce, na tvrdom testu matematickih olimpijada u nizu od N godina) u odnosu prema
kvalitetu prosecnog radnika u Srbiji se prema nekim slobodnim procenama krece u rangu od nekoliko desetina do nekoliko
stotina miliona.

Samo što to nije istina.

Dotični je rezultate već ostvario, tako da mu tih 34 hiljade evra nije bilo potrebno kao pomoć za dalje razvijanje, već čisto kao neki džeparac... I da država nije dala ništa, on bi opet ostvario iste rezultate iz prostog razloga jer je novac došao nakon rezultata, a ne obrnuto.
 
+2

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 18:28 - pre 143 meseci
Citat:
milanche:Druga jako bitna polovina price je sta se nalazi na drugom tasu vage, tj. sta se tacno moze dobiti za tih 34 soma evra.

Očigledno smo dobili jedno veliko ništa, pošto će Fon Burg otići u inostranstvo i tamo ostati da plaća porez. Neće se čak ni udostojiti da svojim prisustvom počastvuje ministra prosvete.

Inače 34 soma su smešne pare kad se gledaju kao neka fiktivna suma koja se izdvaja iz budžeta. Kad ih treba zaraditi, to je 3400 dana kopanja na njivi od jutra do mraka.
Romanes Eunt Domus
 
+4

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 18:34 - pre 143 meseci
Citat:
BluesRocker
Inače 34 soma su smešne pare kad se gledaju kao neka fiktivna suma koja se izdvaja iz budžeta. Kad ih treba zaraditi, to je 3400 dana kopanja na njivi od jutra do mraka.

Iliti više od 3500 časova matematike... Da je bukvalno svaki dan držao po tri časa, trebalo bi mu više od 3 godine da zaradi te pare...
 
+2

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:71e0:53cb:fbd8:afee



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 19:04 - pre 143 meseci
Isto se moze izraziti u funkciji cene nabavke i odrzavanja mercedesa za preCednika necega u donjoj murtenici i troskove
sluzbenih ruckova u lokalnoj birtiji za proverenu ekipu. Stavise, tako izrazeno manje bode oci.
 
+1

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 19:06 - pre 143 meseci
Citat:
milanche: Isto se moze izraziti u funkciji cene nabavke i odrzavanja mercedesa za preCednika necega u donjoj murtenici i troskove
sluzbenih ruckova u lokalnoj birtiji za proverenu ekipu. Stavise, tako izrazeno manje bode oci.

Stim što preCednik Donje Murtenice zakonski ima pravo na službeni automobil (škoda a ne mercedes, ali nebitno), dok dotični Von Burg nema zakonsko pravo na novac koji je dobio, već mu je država izašla u susret i pronašla mehanizam kako može bar nekako da ga nagradi (sponzorstvom preko Telekoma i iz gradskog budžeta Beograda).
 
+1

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:71e0:53cb:fbd8:afee



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 19:16 - pre 143 meseci
A sta kaze zakon za nefunkcionalni web sajt od 20-tak hiljada evra ?

Sta kaze za multimilionske pronevere ?

Za nakaradno izvedene privatizacije ?

Za lako dokazive sukobe interesa ?

Za svima poznati mito i korupciju ?

Sve po zakonu....

Samo se genijalac drznuo da narusi zakone....
 
+2

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 19:21 - pre 143 meseci
Citat:
milanche: A sta kaze zakon za nefunkcionalni web sajt od 20-tak hiljada evra ?

Ako je ispoštovana procedura, onda je sve po zakonu. To ne znači da je moralno na takav način pljačkati, ali onda treba menjati zakone da se to ne bi dešavalo.. Isto tako je i sa ovim Teodorom, ne znači daje ispravno to što on nije mogao zakonski da dobije nagradu jer nije ispunjavao neke kriterijume iako je po rezultatima bio bolji od onih koji su nagradu dobili, ali to znači da treba menjati taj zakon, a ne praviti izuzetak samo zbog njega...

Pravdati protivzakonitu isplatu love jednom Von Burgu (ili Petroviću, Markoviću kome god) argumentima poput "ovi opljačkaše milione, šta je 30 soma da damo klincu", je blago rečeno - debilno.

I kao što sam rekao već gomilu puta, ja jesam za menjanje zakona o nagrađivanju dece, gde bi osnovna stavka bila da se iz njega izbace novčane nagrade, a umesto toga uvede ono što će zaista koristiti toj deci i njihovom razvitku.
 
+2

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:71e0:53cb:fbd8:afee



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 19:30 - pre 143 meseci
Iako je sve to tacno, cela prica na ovoj stranici teme me neodoljivo podseca na jednu scenu sa TV-a.

Helikopter obalske straze nadlece plazu negde u Floridi, neki lik je u vodi do pojasa, kupa se i radosno
mase helikopteru. U trenutku dok mase, sa visine se jasno vidi da u tom trenutku oko njega more vrvi
od ajkula, najmanje jedno petnaest komada svaka duzine od najmanje dva metra, koje on jednostavno
zbog neke fizike situacije (svetlo u to doba dana, boja vode, sta li je...) ne moze da vidi.

E, tacno mi tako izgleda ova rasprava oko sredstava izdvojenih sa dobrim razlogom za valjda svima ociti
kvalitet, sa ili bez procedure, dok se svima pred nosem de facto svakodnevno odigravaju otvoreni marifetluci,
bezocne kradje u nevidjeno vecim proporcijama, otvoreno ignorisanje i izigravanje zakona ne samo formalnih
nego i neformalnih, zakona ljudskosti/postovanja svog okruzenja/itd.

I sve to nije nikakav problem, problem je sto je neko nasao trunku zdrave pameti da plasira sredstva tamo
gde zaista treba - ultra-talentovanom klincu.

Stvarno ne znam sta da kazem dalje...

Da li je moguce da su vam prioriteti poredjani bas u tom i takvom redosledu ?
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 19:37 - pre 143 meseci
Citat:
Krajnje prizemno mereci - to je odprilike odnos para koje likovi kalibra fon Burga (Miodrag Micic je to vec uradio) neretko
naprave na nekom od svojih prvih profesionalnih angazmana. Da li ce ih napraviti univerzitetu, firmi, osiguravajucem drustvu,
mutual fund-u, drzavnoj instituciji, nebitno je, samo je pitanje vremena da li ce to da se desi za 4 ili za 7 godina. Sta god
da bude u pitanju, ne postoji ni trunka sumnje da je vec sada na mapi, i da ce vrlo skoro biti ubacen u prave stvari.


krajnje prizemno mereci, mladi genije ce najpre morati na univerzitet. To nije izmislio Braksi vec mnogo pametniji mnogo pre njega.

Zatim ni to nece biti dovoljno vec ce morati i na neki doktorat, pa postdoc i onda ce da bira: akademija ili industrija. Sta ce biti posle ja ne znam, mislim zelim mu sve najbolje kao i svakom coveku, ali dok ne digne lovu ipak ce malo pricekati osim ako ne bude novi Zukerberg. Zato bi mu bolje bilo da poljubi taj tesko steceni srpski evro, bar dok ne stekne vise. Jer znas, put do uspeha je dug i trnovit, a prelazak iz juniorske u seniorsku konkurenciju uvek dobrano promesa karte.



 
+3

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:71e0:53cb:fbd8:afee



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 19:44 - pre 143 meseci
Citat:

krajnje prizemno mereci, mladi genije ce najpre morati na univerzitet. To nije izmislio Braksi vec mnogo pametniji mnogo pre njega.

Zatim ni to nece biti dovoljno vec ce morati i na neki doktorat, pa postdoc i onda ce da bira: akademija ili industrija. Sta ce biti posle ja ne znam, mislim zelim mu sve najbolje kao i svakom coveku, ali dok ne digne lovu ipak ce malo pricekati osim ako ne bude novi Zukerberg. Zato bi mu bolje bilo da poljubi taj tesko steceni srpski evro, bar dok ne stekne vise. Jer znas, put do uspeha je dug i trnovit, a prelazak iz juniorske u seniorsku konkurenciju uvek dobrano promesa karte.


Ja sam pod vrlo jakim utiskom (iako sam siguran da znas puno ljudi koji su prosli kroz sistem visokog skolovanja)
da nisi do kraja shvatio o kojoj se ligi i kom profilu igraca radi.

Onako odokativno - ako je u sedmom razredu osvajao nagrade na srednjoskolskim nivoima, a do zavrsene srednje skole postao
najuspesniji svih vremena (do sada, naravno) na matematickim takmicenjima, sta mislis koliko vremena ce mu trebati da obavi
formalnosti regularnih studija, doktorata, post-doktorata i ostalog ?
 
+1

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 19:45 - pre 143 meseci
Milanče, o stanju od državi je bespredmetno diskutovati na ovoj temi, ako ti je do toga, možemo da otvorimo drugu temu, a ovde možemo da diskutujemo samo o dotičnom Von Burgu i njegovih 34.000 evra koje je dobio od države, a sa čim nije zadovoljan.
 
+3

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:71e0:53cb:fbd8:afee



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 19:57 - pre 143 meseci
Citat:
ventura:
Milanče, o stanju od državi je bespredmetno diskutovati na ovoj temi, ako ti je do toga, možemo da otvorimo drugu temu, a ovde možemo da diskutujemo samo o dotičnom Von Burgu i njegovih 34.000 evra koje je dobio od države, a sa čim nije zadovoljan.


Naprotiv, vrlo je predmetno diskutovati - pa upravo je stanje i perspektive drzave prava sustina cele ove
diskusije. Sta su prioriteti, gde su vrednosti, da li uludo arcimo ili pametno stvaramo, i na kraju - u kom
pravcu se krecemo, ka prosperitetu ili ka propasti, i na kraju krajeva - sta ostaje iza nas ?

Inace, kad je rec o matematici, cast poznatim izuzecima sa foruma, slabo nas ko treba zarezivati (ukljucujuci
i mene).

 
+1

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije20.07.2012. u 20:28 - pre 143 meseci
Kada kukamo(opravdamo) na ova pojedinacna izdvajanja oteta od usta poreskih obveznika, podsetimo se na stotine i stotine hiljada ispijaca kafe, kojima pored full plate sa porezima, placamo uredjenje radnog mesta (klima, racunar, najbolji softver koji se moze kupiti za pare itd..)
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129751 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.