Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fon Burg ide iz Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129277 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 21:45 - pre 143 meseci
Citat:
milanche:
Jasta nego postoji. Sta se ceka sa takvim modelom ?

Godo, kao i sa svime drugim. Kod nas je zivot u futuru, kad zatreba i u perfektu, ali uglavnom nikad nije u prezentu.

Citat:
milanche:
No, osim tog nivoa nagradjivanja postoji i onaj subjektivni - da li si cenjen, postovan, vrednovan.

To bi trebala biti sustina, promena sistema vrednosti i kulturnog obrasca.

On je bio vest samo zato sto je najbolji, zato sto godi nasem "pekinezerskom" snu o dominaciji.On na zalost nije bio vest zato sto treba da sluzi kao model, kao pokazatelj da se rad na sebi isplati ... Kako se on na zalost kreatora nase virtuelne stvarnosti ne bavi necime gde bi mogao malo cesce da pobedjuje mrske nam neprijatelje, makar jednom mesecno, pasce u zaborav, i vec koliko sutra ce vesti biti tuca ove i one "starlete" na nekom ostrvu... Zalosno je sto se vestima o Teodoru i starletama kod nas hrani prakticno isti sloj ljudi.

Citat:
milanche:
Pazi kad ovde, na ovom forumu koji po definiciji predstavlja neku vrstu egzodusa u carstvo logike, rezona, i pameti,
za onakav uspeh ne dobija nista vise nego polovicne/preko qrca reakcije.

To je dobrim delom i posledica reakcije vec pomenutog sloja ljudi, i distanciranja "ES ljudi" od njih.

Citat:
milanche:
Koje od ova dva se tacno hoce: da konacno propadnemo k'o ljudi (tj. da se zna da smo mrtvosani/kaput/nema vise) ili
da se konacno dizemo iz propasti ?

Svako normalan zeli ovo drugo ali

Citat:
milanche:
Ovako kako je - na nivou principa bez greske znas sve sta treba, kuda i kako, ali na nivou realizacije stalno pravis zakljucke
na bazi nekog okolnog rasula. Mislim, i kad se zida kuca, unaokolo je i blato i krs, ali ako se zna sta se hoce i koji je cilj,
jednog lepog dana sve to osvane u nekom redu. Bez jasne vizije, blato se nece rascistiti samo.


bivas u lako preborjivoj manjini, i bas to rasulo okolo ume da posteno ubije u pojam jer te brojcano vidno nadjaca. Naravno to u nekim trenutcima razocarenja i slabosti dovodi do prizeljkivanja scenarija br 1 ... :(
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 05:49 - pre 143 meseci
Burg treba da ode na zapad jer ce sa ovakvim prolaznim vremenom vec pre tridesete ugrabiti neku stalnu poziciju na nekom prestiznom univerzitetu. Malo li je ?

Mislim, ako bas hoce da se bogati onda nauka i nije bas neka pogodna aktivnost pogotovo sto se bavi fundamentalnom naukom koja nije prakticna pa ne verujem da ce nesto uspeti da patentira.

Nije problem da se Srbija ponosi Burgom, Teslom ili da navija za Djokovica, mislim sto da ne. Medjutim njihovi uspesi ne mogu biti zamena niti nadomestiti posledice haoticnog i korumpiranog drustva bez jasne vizije.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 10:09 - pre 143 meseci
Citat:
Braksi:
Burg treba da ode na zapad jer ce sa ovakvim prolaznim vremenom vec pre tridesete ugrabiti neku stalnu poziciju na nekom prestiznom univerzitetu. Malo li je ?


Ako je Beogradski Univerzitet bio privlacan Milankovicu 1909, ne znam zasto ne bi bio privlacan talentima tipa Burga, valjda kao drzava mozemo ponoviti taj stunt?



Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 11:10 - pre 143 meseci
Možda zato što je danas 2012, a ne 1909. godina
 
+3

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 11:26 - pre 143 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Ako je Beogradski Univerzitet bio privlacan Milankovicu 1909, ne znam zasto ne bi bio privlacan talentima tipa Burga, valjda kao drzava mozemo ponoviti taj stunt?


Milutin Milanković je studirao u Beču, radio u Beču, jedno vreme (za vreme I svetskg rata) je radio Pešti. Uzmi i pogledaj biografije većine profesora i akademika u Srbiji i nećeš naći ni jednog bitnog da bar deo svog školovanja ili profesionalnog angažovanja nije imao u inostranstvu. Mislim da je za svakog ko pretenduje da bude vanserijski stručnjak neophodno da "vidi sveta"...
 
+8

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 12:24 - pre 143 meseci
Citat:
DusanSukovic: Ako je Beogradski Univerzitet bio privlacan Milankovicu 1909, ne znam zasto ne bi bio privlacan talentima tipa Burga, valjda kao drzava mozemo ponoviti taj stunt?

I moja prababa je 1940. bila privlacna mnogima, zasto ne bi bila i sada?
 
+7

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 13:31 - pre 143 meseci
pa mozda mu je BU i privlacan, ali mislim da je do sada ispoljio prilicnu brigu za materijalnu stranu (ili bar keva) pa ce nastaviti da ide u tom smeru s obzirom da bi na nekom stranom univerzitetu mogao da digne vecu lovu. Pored toga, na zapadu vazi meritokracija (napredovanje po zaslugama) dok u Srbiji bi jedva docekali da sj8ou nekog boljeg od sebe. Vec vidjeno.

Burg ide. Stavljam kvotu 1.00005:1
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 15:48 - pre 143 meseci
E, u cemu je fora sa njegovom kevom. Mislim, ja jos nisam procitao ovih dana da je decko nesto rekao i izjavio, sve je "njegova mama rekla ovo", "njegova mama rekla ono", "njegova mama obrazlaze njegove emocije i strahove", itd. Vidim da je neko pomenuo i da je dolazila ovde, ja se uopste ne secam tih prica ali ovi novinski clanci su mi blago jezivi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 17:14 - pre 143 meseci
Ovo je valjda treca tema u vezi Teodora fon Burga.

Prva je, rekao bih bila ova:
http://www.elitesecurity.org/t348269

Prica oko njegove keve je manje-vise klasicna situacija kad zenka silom
prilika preuzme na sebe da odigra ulogu upraznjene pozicije muzjaka/oca
porodice. Neko ko po biologiji treba da brine o mekim kategorijama zivota
je obicno slabo kvalifikovan za poslove gde je potrebna snaga, dominacija,
misici, kandze, pa izvodjenje tih poslova slabo kad ispadne kako treba,
nekad komicno, nekad disproporcionalno, ...itd.

U prostom narodu se ta situacija zove 'samohrana majka', i obicno se u zivotnim
okolnostima regulise proporcionalno situaciji, da li tako sto se malo spuste
gardovi, ili sto se nadje neko u okolini da malo preuzme teret.

U linkovanoj temi imas, medjutim, dokumentovan primer kako su vitezovi/lafovi/
dase/gentlmeni sa ES-a poentirali na situaciji, boreci se do poslednjeg daha
da se narodne pare sacuvaju od zlog i pokvarenog talenta, i da nema te zenke
od koje ce ustuknuti tek tako.
 
+2

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 17:38 - pre 143 meseci
Citat:
milanche: Ovo je valjda treca tema u vezi Teodora fon Burga.

Prva je, rekao bih bila ova:
http://www.elitesecurity.org/t348269

Prica oko njegove keve je manje-vise klasicna situacija kad zenka silom
prilika preuzme na sebe da odigra ulogu upraznjene pozicije muzjaka/oca
porodice. Neko ko po biologiji treba da brine o mekim kategorijama zivota
je obicno slabo kvalifikovan za poslove gde je potrebna snaga, dominacija,
misici, kandze, pa izvodjenje tih poslova slabo kad ispadne kako treba,
nekad komicno, nekad disproporcionalno, ...itd.


Zar danas još uvek neko može da razmišlja u okvirima ženka-mužjak?
 
+3

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 17:52 - pre 143 meseci
@milanche, prijatelju, ima jos samohranih majki na ovom svetu pa se ne ponasaju tako overbearing sto bi rekli ameri; ova tema koju si okacio je manje vise potvrdila i moj prvi utisak posle clanka, predimenzionirana ambicioznost roditelja. Na stranu prica o kinti za stipendiju iz svakog njenog posta izbija neki bad vibe.

Koliko on sad ima godina? 19? I mama mu je jos uvek PR? Kad ce on moci da da izjavu za medije, kad bude 30? Hoce on da gostuje kod Lenoa ili ce keva umesto njega?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
2001:470:9db1:.*



+679 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 17:56 - pre 143 meseci
Citat:
U linkovanoj temi imas, medjutim, dokumentovan primer kako su vitezovi/lafovi/
dase/gentlmeni sa ES-a poentirali na situaciji, boreci se do poslednjeg daha
da se narodne pare sacuvaju od zlog i pokvarenog talenta, i da nema te zenke
od koje ce ustuknuti tek tako.

Ajde mislim... zar mora svaki put taj "subtle jab" i podsticanje flejma? Pretvaraš sve u crno/belo iako sam znaš da nikad nije tako.

Citat:
mmix: E, u cemu je fora sa njegovom kevom. Mislim, ja jos nisam procitao ovih dana da je decko nesto rekao i izjavio, sve je "njegova mama rekla ovo", "njegova mama rekla ono", "njegova mama obrazlaze njegove emocije i strahove", itd. Vidim da je neko pomenuo i da je dolazila ovde, ja se uopste ne secam tih prica ali ovi novinski clanci su mi blago jezivi.

Pa većinu priče je obavljala njegova majka, ali je kasnije izjavio i dečko novinarima nešto slično što je i njegova majka govorila, u istom tonu. "Smug" je ono što bih ja koristio za opis takvog ponašanja. Milanče smatra da ima puno pravo na tako nešto jer je zaslužio svoje mesto, dok ja ne delim to mišljenje u ovom trenutku. To je to, u suštini.
A man is smart. People are stupid.
 
+2

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 18:16 - pre 143 meseci
Mali Fon Burg je upravo i napravio neki rezultat jer je izvisio za drzavno finansiranje. Secam se 'malog' Mimija koji je prakticno bio neka vrsta drzavnog projekta kasnih 80-tih, epilog je da je izgubio silno vreme i najbolje godine, ipak, nadam se da je ostvario deo sebe.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 18:22 - pre 143 meseci
Citat:
dejanet:
Mali Fon Burg je upravo i napravio neki rezultat jer je izvisio za drzavno finansiranje. Secam se 'malog' Mimija koji je prakticno bio neka vrsta drzavnog projekta kasnih 80-tih, epilog je da je izgubio silno vreme i najbolje godine, ipak, nadam se da je ostvario deo sebe.



Sta bi sa Mimijem? Dobro nas podseti na njega :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 19:01 - pre 143 meseci
izgleda da je covek uspeo da se probije, doktorirao i po poslednjim informacijama radi kao VP kod Panica (se seca njega neko )

http://www.miodragmicic.com/publications.html
http://www.linkedin.com/pub/miodrag-micic/1/23b/908
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 19:25 - pre 143 meseci
Sta je sa Micicem ?

Ima na osmoj strani ove teme (http://www.elitemadzone.org/t442144-8-Fon-Burg-ide-iz-Srbije)
par linkova koje je postavio @zema



Ukratko, prema komentaru u drugom linku 'nabedjeni genije oko kojeg se dizala nepotrebno velika frka'
je uradio odprilike ovo:

Citat:
Pod Mićićevim rukovodstvom izrađen je i lansiran prvi komercijalni upotrebljivi optički mikroskop u bliskom polju (NSOM) i mikrospektrometrijskl sistem, Aurora3-Spec. Od 2004. je na mestu potpredsednika za istraživanje i razvoj MP Biomedicals LLC-a, gde je pokrenuo nov odeljak firme za proizvodnju instrumenta i razvio trenutno jedan od najpopularnijih sistema za ekstrakciju molekula DNK, FastPrep-24 i FastPrep-96, koji se koriste u više od 6.000 laboratorija širom sveta. Strastveni je pilot i nautičar, i član najveće organizacije vlasnika, uzgajivača i ljubitelja velikih mačaka LIOC (Long Island Ocelot Club). Živi u Rančo Santa Margariti u Oranž Kantriju, Južna Kalifornija.


Citat:
Mali Fon Burg je upravo i napravio neki rezultat jer je izvisio za drzavno finansiranje. Secam se 'malog' Mimija koji je prakticno bio neka vrsta drzavnog projekta kasnih 80-tih, epilog je da je izgubio silno vreme i najbolje godine, ipak, nadam se da je ostvario deo sebe.


Morao se na kraju utesiti kucerinom u juznoj Kaliforniji, pristojnim voznim parkom, privatnim avionom, kolekcijom ocelota
(http://en.wikipedia.org/wiki/Ocelot).... kad je vec propas' daj sta das.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 17.07.2012. u 20:45 GMT+1]
 
+2

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 19:42 - pre 143 meseci
Citat:
Zar danas još uvek neko može da razmišlja u okvirima ženka-mužjak?


Pa, tamo gde se pojavljuje preterano mnogo peezda (ne polni organ, nego karakterna osobina)
u svim oblicima, sve mu to izadje na isto.

Citat:
Pa većinu priče je obavljala njegova majka, ali je kasnije izjavio i dečko novinarima nešto slično što je i njegova majka govorila, u istom tonu. "Smug" je ono što bih ja koristio za opis takvog ponašanja. Milanče smatra da ima puno pravo na tako nešto jer je zaslužio svoje mesto, dok ja ne delim to mišljenje u ovom trenutku. To je to, u suštini.


Pra-koren svih problema je sto od samog pocetka nije bio tretiran onako kako treba, onako kako
dolikuje, tacno onako i onoliko koliko je zasluzivao.

Trebalo mu je dati samo i jedino to sto mu je sledovalo.

Ali ne, to bi bilo previse, i za ukus balkanske maltretane malo previse olako.

Moralo je da mu se priusti dodatno natezanje za ono sto mu pripada, moralo je da mu se majci
(koja inace ima vrlo lagodan zivot i svo slobodno vreme ovog sveta) zabode po koji siljak, ospori
ono sto je ocito, da joj se malo naruga.

Iz te jedne tacke poticu apsolutno sve price.

Da je bilo srece, ne bi imalo sta da se bira, svi parcici price bi bili deo iste srecne slagalice.

Ovako, u ocitom sukobu dve strane, beskonacno mnogo puta cu dati prioritet pravu kvaliteta i talenta
naspram prava svega ostalog sto spada pod 'Salieri sindrom' (ono kad shvatis da te Bog nije nista
pitao kad je delio talente).



 
+2

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 19:46 - pre 143 meseci
^ Iskreno mi je drago za Mimija, jer kolicina maltretiranja/shikaniranja u srednjoj(Drapsinu) i na Masinskom f. koju je doziveo je moguca samo kod nas.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 21:24 - pre 143 meseci
Citat:
mmix: Koliko on sad ima godina? 19? I mama mu je jos uvek PR? Kad ce on moci da da izjavu za medije, kad bude 30? Hoce on da gostuje kod Lenoa ili ce keva umesto njega?


pa sta, Djokovic ima i vise godina i puno vise para pa mu je cale opet sef.

Uostalom sto roditelj ne moze da bude PR ?
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije17.07.2012. u 21:45 - pre 143 meseci
Citat:
Braksi: pa sta, Djokovic ima i vise godina i puno vise para pa mu je cale opet sef.

Uostalom sto roditelj ne moze da bude PR ?


Teško da je Đokoviću ćale šef. Đoković ima čitav tim profesionalaca koji rade oko njega, što je i normalno, da ne širimo dalje Elem, od nekog ko je tek napunio 19 godina i tek završio srednju školu ne treba očekivati da se ponaša kao da ima 40
 
+2

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129277 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.