Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fon Burg ide iz Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129839 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije25.08.2012. u 17:45 - pre 142 meseci
Citat:
Ja ko da pišem na japanskom.


セルビアので、全世界があなたを理解することができること話す

Ne znam sta da dodam da dodatno razbistrim detalje. Trebalo bi da je do
sada jasno o kojoj prici se radi, da li o domenu vrhunske nauke ili o tezgi.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije25.08.2012. u 18:06 - pre 142 meseci
A na osnovu čega je jasno da li je reč o tezgi ili o vrhunskoj nauci? Čime si to potkrepio?

Jesi li možda čuo za ovog tipa?

http://en.wikipedia.org/wiki/Kurt_G%C3%B6del

Koliko vidim, objavio je šest radova (svi su samostalni). Čiji je veći uticaj na nauku? Gedelov ili ovog tvog?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije25.08.2012. u 18:19 - pre 142 meseci
Citat:
milanche: Ko mislis da moze da radi research u vezi biomedicine osim izuzetno kvalifikovani
naucnici ? Pera kafedzija, Rile iz kladionice ?
Kojim metodama mislis da mogu da se sluze osim naucnim ?
Kako uopste mogu da dodju do bilo cega u svojoj oblasti ako ne prakticnim
eksperimentom i istrazivanjima ? Ili da samo sede i mozgaju sa papirom i olovkom ?
Po cemu tako postignut rezultat nije nauka, ne doprinosi nauci ?

Istraživanja iz biomedicine mogu da rade naučnici, ne obavezno izuzetno kvalifikovani. A što se tiče naučnih metoda, verovao ili ne, to su potpuno iste metode kojima se rešavaju domaći zadaci, što naravno ne čini izradu domaćih zadataka naučnim radom. Domaći zadatak naravno može da uključi i eksperiment.

Iz svega priloženog se vidi da pojma nemaš o naučnoistraživačkom radu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+2

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije25.08.2012. u 21:03 - pre 142 meseci
Citat:
milanche: I to je po mom misljenju nauka kakva treba da bude - onakva kako je pre 30-tak vekova
savetovao onaj grcki filozof (zaboravio sam koji) - 'nauka treba plodove svojih saznanja da
uvek odmeri sa zanatlijama' (tj. ako je zaista nauka, pobedice u tom duelu).

Najesmo se mi 'leba od tvoje i njegove nauke. To je ona priča koju stalno ponavljam o zamišljenom srednjovekovnom kralju, koji je okupio najmudrije ljude iz kraljevstva u želji da naprave televiziju. 'Oćeš ćorak. Televiziji je prethodio niz otkrića kojima se primena u tom trenutku nije sagledavala.

Da se išlo samo za primenama, od lukova i strela bi se danas stiglo do samostrela i ni makac dalje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+3

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije26.08.2012. u 03:16 - pre 142 meseci
Citat:
Iz svega priloženog se vidi da pojma nemaš o naučnoistraživačkom radu.


:)))))))))))))))

E, dobar si k'o burek....
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije26.08.2012. u 09:50 - pre 142 meseci
Šta da ti radim kad nemaš validne argumente.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+2

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije26.08.2012. u 17:44 - pre 142 meseci
Nedeljko možemo li čuti kako je izgledao tvoj naučnoistraživački rad i ko se najeo leba od toga?

Hvala.
 
+2

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije26.08.2012. u 18:40 - pre 142 meseci
Ako se pitanje odnosi na moju prethodnu poruku, nisam mislio na milančetove naučne radove (ako ih ima), nego sam kritikovao njegovo shvatanje da treba raditi samo ono što se odmah maže na hleb, tj. ići samo za primenama. Ovo što danas imamo, imamo zahvaljući onima koji nisu mislili tako.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 19:05 - pre 141 meseci
Citat:
Nedeljko možemo li čuti kako je izgledao tvoj naučnoistraživački rad i ko se najeo leba od toga?


To je vec preozbiljno pitanje.

Nedeljko je covek koji misli i kao takvog ga treba uzeti.

To sto mu I/O unit slabo radi, pa previdi da procita sto-sta bitno pa pita isto po sto puta u petlji, sto mu pruzene
informacije nisu signal da ode sam da prekopa web i sebe speci da se nalupeta pod punim imenom i prezimenom,
sto ima nikakve uvide u realno stanje stvari a misli da zna, sto slabo zna sta se moze a mnogo dobro zna sta bi
trebalo, sto vrednuje dostignuca velikih sa kolicinom podmukle pakosti na nivou neostvarenog mudraca iz kafane
na cosku i misli da je njegovo vrednovanje u istoj radnji sa vrednosnim sudovima stotine nobelovaca sa hiljadu
prestiznih univerziteta i jos hiljade njih ultra-strucnih i ultra-ostvarenih koji izmedju sebe izdvoje i istaknu kao
znacajnog nekoga i njegovo zivotno delo...

...to su minorni detalji od nikakvog znacaja za bilo kakvo virtualno, 'kobajagi' okruzenje, gde je bilo cija prica isto
vredna ako ne i vise od bilo kakvog realnog uticaja na realni svet.

Mi na ovom forumu smo uglavnom tu da pricamo price i razmenjujemo mudrosti, prema tome, pitanje ti je deplasirano.

Uostalom, sat koji ne radi bar dva puta dnevno pokazuje tacno vreme, dok onaj koji radi moze nikad da ga tacno ne pokaze.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 28.08.2012. u 20:32 GMT+1]
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 20:51 - pre 141 meseci
Eto na šta su ti spali "argumenti". Na etikete "elitno", "prestižno" (kada te neko pita gde su štampani rezultati dobijeni "košnici"), zatim "misli da zna", "neostvareni mudrac iz kafane"... Jadno.
Citat:
milanche: misli da je njegovo vrednovanje u istoj radnji sa vrednosnim sudovima stotine nobelovaca sa hiljadu prestiznih univerziteta

Ajde! Nisam znao da si nobelovac. Iz koje oblasti? Za koju godinu?
Citat:
milanche: i jos hiljade njih ultra-strucnih i ultra-ostvarenih koji izmedju sebe izdvoje i istaknu kao znacajnog nekoga i njegovo zivotno delo...

To može da bude i ona čuvena "ja tebi vojvodo, ti meni serdare". Uopšte nije bitno šta ljudi iz nekolicine misle jedni o drugima, nego špta spoljni svet misli o tome. Zato sam pitao gde su štampani "košnicini paperi", ali umesto odgovora dobio sam samo trolovanje, jer zaboga, onda bi faktor uticaja časopisa i citiranost rada u odnosu na oblast bili neposredno proverljivi.

Ali, ne, milanche je taj koji će da zapovedi i nobelovcima i ostalima šta će oni da misle. Ja barem nisam pisao u ime drugih, ali šta ćeš. Jadno i bedno, nema šta.

Takođe, svakako nisam napisao da se bavim "vrhunskom naukom" kao neki, tako da je pitanje u tom kontekstu postavljeno bilo upućeno na pogrešnu adresu.
Citat:
milanche: To sto mu I/O unit slabo radi, pa previdi da procita sto-sta bitno pa pita isto po sto puta u petlji

Ovo naravno znači da si negde linkovao "košnicine papere", ali izgleda da nisam jeini kome I/O junit slabo radi.
Citat:
milanche: sto mu pruzene informacije nisu signal da ode sam da prekopa web

i da dokažem tvoje stavove sa kojima se ne slažem. Imaš jednog istomišljenika na ES-u. Zove se Dane Gaćeša, potpisivao se sa galet@world i atelago. Osporavao je specijalnu teoriju relativnosti i u svojoj nemoći da dokaže svoje stavove očekivao je to od svojih neistomišljenika. E, pa neće moći.

Jadno i bedno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+3

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 20:57 - pre 141 meseci
Konkretno, imaš li neki link gde stotine nobelovaca tvrde da je projekat tvoje "košnice" vrhunska nauka? Ako imaš, povlačim sve. Ako nemaš (što je izvesno), zar ne misliš da je degutantno uvaljivati ljudima u usta nešto što nigde nisu napisali niti izjavili?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 21:28 - pre 141 meseci
Ti jos uvek ne shvatas sa kime se zapravo sukobljavas.

Ja sam u celoj prici samo glasnik, neko ko ti je preneo kako stvari stoje u nauci,
koju po svoj prilici ne poznajes skoro pa uopste mimo granica svoje individualne discipline.

Dakle, zivi jezik, talking head sa ciljem da kaze kako stvari tacno stoje.

Nasuprot svemu tome, nasrces sa svojim pocetnim pitanjem manirima velikog gazde sve
nauke (...kakva je ovo glupost, ko je ovo rekao,...) ovde:
http://www.elitemadzone.org/t442144-22#3158107

Kad si dobio odgovor koji nisi ocekivao, pocinje korida.

Nekoliko postova si do sada posvetio omalovazavanju, ne mene, nego nekoga kome ne mozes
ni da prismrdis, ni ti ni ja, na nacin koji je upravo takav kakav sam naveo, pakosan i provincijalan,
pokusavajuci da ga omalovazis, pocevsi odavde

http://www.elitemadzone.org/t442144-22#3158501

...preko niza sofizama (Geddel je veci, znaci Geddes mora da je obican elektricar/banderas koji
je zapravo radio ne nauku, nego obicne domace zadatke, i to jedva...)

u blato koje postoji samo u balkanskim kombinatorikama (ti meni serdaru, ja tebi barjaktaru, ti
meni cigle za vikendicu, ja tebi profesuru, ti meni ovo, ja tebi titulu, ovde ce se ocesem, ovde
bombonjera, onde za dupe i sisu, itd...) i nigde vise na kugli, propustajuci da proveris o kome se
tacno radi.

Cak ni kad ti se ukaze detalj da je doticna osoba bila u naucnom okruzenju svog vremena postovana
do nivoa legende, pionira & foundera cele naucne discipline (a samo u okviru Purdue University
je za zivota imao nekoliko savremenika nobelovaca http://en.wikipedia.org/wiki/L...ates_by_university_affiliation,
od kojih su Herbert C. Brown kao i Ei-Ichi Negishi bili svakodnevno vidljivi na kampusu....da ne pominjem
ostalih stotinak univerziteta na listi i ostalih velikana cije se misljenje racuna i pita).....

...ni to ti nije dovoljno da spustenih rogova i dalje nasrces na proste cinjenice, glumeci naucnu silu,
baju nad bajama, mudraca nad mudracima...

...kome je ceo svet u obavezi da mu polaze racune, da mu podilazi razmazenim hirovima, da mu se
objasnjava i opravdava, prinosi linkove na tacni, gubi vreme na prepiranje bez kraja i konca, u krug
i u krug.


Malo si se previse precenio, i to je sve.


P.S. Najbolje sto mozes da uradis za sebe je da negde za svojom naukom otputujes, i to sto pre.
U velikoj si opasnosti da ostanes strasno zatucan.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 28.08.2012. u 22:43 GMT+1]
 
+1

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 21:40 - pre 141 meseci
Citat:
Konkretno, imaš li neki link gde stotine nobelovaca tvrde da je projekat tvoje "košnice" vrhunska nauka? Ako imaš, povlačim sve. Ako nemaš (što je izvesno), zar ne misliš da je degutantno uvaljivati ljudima u usta nešto što nigde nisu napisali niti izjavili?


Konkretno, sa sofizmima ove i slicne vrste (poturanje nakaradno konstruisanih teza) mozes i
dalje da se zabavljas, ali bez mene.

Za sve sto te zanima u tom pogledu, dobio si poprilican broj linkova koji predstavljaju izuzetno
jasnu polaznu tacku za nekoga ko hoce da stvari vidi onakvima kakve jesu.

P.S. Mala faktualna korekcija: L.A.Geddes je potpisan u oko 800 scientific + oko 725 educational articles
http://www.in.gov/activecalend...ation_id=76486&print=print
(http://web.mit.edu/invent/iow/geddes.html)

[Ovu poruku je menjao milanche dana 28.08.2012. u 23:05 GMT+1]
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 22:01 - pre 141 meseci
Ovo je sofizam! A šta je pisanje u tuđa imena? Ej bre, stotine nobelovaca će odma' da se učlane na

Linkovi koje si dao eventualno govore da na projektu radi neka autoritetčina, a ne i o tome šta se tamo radi. No, dobro, sve teče, sve se menja, ali trol ostaje trol.

Dobro te jedan član opisao kao "napaljenog emigranta". Sve tvoje poruke su u fazonu "ja živim u oblacima, a vi ste smrtnici iz prašine". E moj ti, lično poznajem vrhunske svetske naučnike i nešto od njihovih rezultata, pa razlikujem nauku od tezge, a ti slobodno nastavi da troluješ. Pišeš da se baviš "vrhunskom naukom", a rezultata ni od korova.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+3

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 22:14 - pre 141 meseci
Tek sad vidim tvoju prethodnu poruku.

Znači, ti nisi Bog, nego Božiji glasnik! Da, da, da... Sad mi je sve jasno.

Je li, a koji si ti faktor da pišeš u tuđe ime? Imaju li oni usta/tastaturu/pero?

I drugo, ja tog lika ama nigde nisam omalovažio. Biće da tebi ne radi I/O junit. Samo ne dam da mi se prodaju muda za bubrege. 800 radova! Idi bre!

U teoriji modela (oblast matematičke logike) daleko je najveće ime Šelah. Toliko veliko da je poizrešavao glavne koske oblasti i da su se ostali razbežali jer nisu imali šta da rade. E, sad, on verovatno ima preko hiljadu radova, ne znam tačno koliko, ali niko ozbiljan ne msili da svi ti radovi vrede, koliko god da je on veliko ime. Par radova je objavio u beogradskom publikasionu, koji na međunarodnim mapama ne postoji. Tip se jednostavno pali na to da ima veliki broj radova, od kojih je 20-tak fundamentalnih (uključujući i one iz teorije skupova). Pa dobro, to je njegova stvar. To niti čini njega manjim imenom, niti preostalih hiljadu radova vrednijim. Ali, ne, to je sve balkan specific, kako da ne. Nažalost, Srbovi nisu izmislili ni to, nego videli od drugih.

Dakle, napisao sam da taj lik ima plafon 30 radova u elitnim časopisima, a da ga pola od toga čini velikim imenom u svetskim razmnerama. Koristim priliku da se ispravim. 10 radova u elitnim časopisima ga čini velikim imenom u svetckim razmerama, a 15 ga sigurno upisuje u istoriju nauke. Dakle, očigledno nije reč o napadanju tog lika, nego tvojih stavova.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 22:25 - pre 141 meseci
Milanče, čitajući tvoje poruke uopšte mi nije jasno zašto si iz takve države - prebogate, prekulturne, predobre zapalio u tu sirotinjsku ameriku...
 
+3

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 22:25 - pre 141 meseci
Citat:
neka autoritetčina


Ostaje samo jos da shvatis kako se postaje 'neka autoritetčina'.

Taj detalj mislim da nisi shvatio.

Stavise, mislim da imas sve do jedne pogresne ideje o tome kako je ovaj konkretan
lik dosao do tog statusa.

Najvise zato mislim da bi trebalo da promenis sredinu, bar za neko vreme.

Citat:
Pišeš da se baviš "vrhunskom naukom", a rezultata ni od korova.


Ovo zahteva korekciju sa moje strane (mada ko je duze na ES, moze to i da zna).

Naukom sam se bavio. Imam svoj objavljen rad u naucnoj publikaciji izuzetno
pristojnog impact index-a (u kojem objavljuju i moji znatno renomiranije kolege sa
istog pomenutog okruzenja), citiran sam vec nekoliko puta....

...do cega ne drzim skoro pa nimalo.

Svoje licne perspektive prve generacije imigranata sam video u necemu znatno blize
industriji, u cemu provodi gro vremena, i na skali izmedju mislioca i delatnika sebe
vidim znatno blize ovom drugom - setati po rajskim vrtovima idealnog sveta ideja
dok svet vapi da ideje sidju u realnost i da ga naprave boljim - jednostavno nije
moja disciplina.

I ako se to negde moze - to je uglavnom matematika, a znatno manje u svim ostalim
disciplinama, gde bez zasukanih rukava i ruku duboko zamazanih u konkretne probleme
nije moguce napraviti gotovo nista.

No, i mimo svih tih detalja, sve to jos uvek ne znaci da sam kroz svet nauke prosao
zatvorenih ociju, i da pricam gluposti
.
 
+1

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hfc.comcastbusiness.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 22:36 - pre 141 meseci
@ventura

dibidus nisam razumeo sta tacno hoces da me pitas.

@Nedeljko

Citat:
e li, a koji si ti faktor da pišeš u tuđe ime? Imaju li oni usta/tastaturu/pero?


Sve bolje od boljeg.

Mislis: kad vec vise na ES, sto se ne isprse, pa napisu koju na srpskom ? Ili, ako su pokojni,
sto se ne oglase ?

Ne znam sta da ti kazem, verovatno su se uplasili da izadju na megdan necijem naucnom
autoritetu ovde, pa ko vele bolje da cute.

Citat:

1) I drugo, ja tog lika ama nigde nisam omalovažio.
2) 800 radova! Idi bre!


Ipak bih ti savetovao da uradis research, procitas sve o coveku, kad je poceo da se bavi naukom,
kad je objavio prvi rad, koliko decenija naucnog rada ima iza sebe, koliko udzbenika, koliko patenata,
koliki procenat svih biomedical inzenjera u USA do 2000-te (20%) je slusalo njegove kurseve, sta je sve
prvi u svetu formulisao, izveo, sta je biomedicinska nauka bila pre a sta posle njega....koja je sve
priznanja dobio za zivota i od koga.

I najvaznije - kako i po kojim principima i kriterijumima se proces biranja zasluznih naucnika odvija
u normalnim zemljama.
 
+1

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 22:53 - pre 141 meseci
Ne prestaješ da troluješ.

Ja nisam osportavao (a doduše ni tvrdio) da taj nije autoritetčina. Ti stalno to ponavljaš ko papagaj, a poenta je da to uopšte nije relevantno. To što je on neznamnijašta ne govori ništa o vrsti posla kojim se "košnica" bavi.

Dakle, ja te pitam za rezultat dobijen u "košnici", a ti poturaš neku autoritetčinu iz "košnice" koja mimo "košnice" ima rezultate. Svejedno, to nisu rezultati "košnice". Je li ti sad jasno o čemu se radi? Posle meni kažeš da mi ne radi I/O junit. Ne vidiš prstpred nosom.
Citat:
milanche: Mislis: kad vec vise na ES, sto se ne isprse, pa napisu koju na srpskom ? Ili, ako su pokojni,
sto se ne oglase ?

Ne znam sta da ti kazem, verovatno su se uplasili da izadju na megdan necijem naucnom
autoritetu ovde, pa ko vele bolje da cute.

Ne, nego imaju portparola da troluje u njihovo ime. Kad nemaš nikakvih argumenata za neki stav, jednostavno ga prilepiš "stotinama nobelovaca" bez pitanja. Ma 'iljadama bre, zašto se zadržavati na stotinama?

I da, odlično si okarakterisan kao "napaljeni emigrant" kad misliš da je sve u "sredini". Eto ti Nikole Tesle, koji je vaspitan na brdovitom balkanu u popovskoj kući, za razliku od Tomasa Edisona, koji je bio vaspitan u Americi. Ko je od njih dvojice bio bolji čovek i za koliko kopalja?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije28.08.2012. u 22:53 - pre 141 meseci
Citat:
milanche: @ventura

dibidus nisam razumeo sta tacno hoces da me pitas.

Da neko sa strane čita tvoje postove o ex YU pomislio bi da je u pitanju zemlja dembelija.. Prosto čovek da zažali što nije rođen u njoj... Pa mi onda nije jasno kako to da si ti pored takve države ipak odlučio da odeš u USA?
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129839 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.