Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opel astra klasik 1,4 twinport i antifriz

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel astra klasik 1,4 twinport i antifriz

[ Pregleda: 4459 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ddimo
MK

Član broj: 171039
Poruke: 29
62.220.213.*



Profil

icon Opel astra klasik 1,4 twinport i antifriz28.12.2011. u 05:53 - pre 150 meseci
Vlasnik sam gore pomenutog vozila vec celih 3 god.Do sada isao na redovan servis.Veci problem sto sam imao je bila klapna za protok vazduha u kabini koja se slomila na osovini,tako da je morala biti smenjena(citaj popravljena i zalepljena),sto me prilicno iznenadilo da se desava tako brzo na ovim kolima te god proizvodnje (2008).Zimska je sezona i sad pitanje:

Antifriz u kolima testiran i pokazuje -25.Do sada nije menjan,niti pravljena dopuna ,ni u servisu ,ni sa moje licne strane.Posto sam primetio da malo fali ,na posudi naravno (mozda nekih 5mm) interesira me dali je u redu da sipam original GM antifriz(crvene boje) nerastvoren ili da ga rastvorim u odnosu 1:1 sa vodom pa da tako dopunim.Ili da izvadim ceo iz instalacije pa da ga ponovo napunim sa novim?
Inace svi ovlasceni ditributeri su rekli da nema potrebe da se vadi ceo antifriz narednih 5 god,posto je automobil nov.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Opel astra klasik 1,4 twinport i antifriz28.12.2011. u 07:37 - pre 150 meseci
Ne treba nista da te cudi, za "ova" ili "ona" kola raznih brendova. Sve je prepuno plastike i proizvodi se kojekuda...

Ako ti bas smeta nizak nivo(mada ga treba proveravati pri zagrejanom vozilu), dolij malo antifriza, ako je par stotina mililitara, mozes i cist, ako je do litre, napravi smesu u navedenom odnosu.

Ako mu je vek jos 5 godina, ne bi bilo dobro da ga menjas, posto osim hladjenja motora(i konfora grejanja kabine) antifriz ima zastitna svojstva u sistemu, i treba mu vremena, radnih sati, da oblozi prostor u kojem se nalazi, cevi i komore..

Pzo
 
Odgovor na temu

Ddimo
MK

Član broj: 171039
Poruke: 29
46.217.41.*



Profil

icon Re: Opel astra klasik 1,4 twinport i antifriz28.12.2011. u 18:16 - pre 150 meseci
Hvala na odgovoru,najverovatnije cu ga samo malo dopuniti.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel astra klasik 1,4 twinport i antifriz

[ Pregleda: 4459 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.