Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35208 | Odgovora: 207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+498 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 11:56 - pre 148 meseci
Citat:
Kawcek: vidim u Rumuniji neke pobune, protesti, narod na ulicama , tuce ih policija. Cak je i vlada dala ostavku. Sto to rade ako im cvetaju ruze u EU? Zasto se narod buni ?

Traže da Srbija pod hitno postane član NATO i EU!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 12:34 - pre 148 meseci
Kawcek, jesi ti dokon ili si placen za zamlacivanje po forumima?:)

Kao da je EU iole bitna za trenutnu situaciju. I da nismo zeljni (a ikreno pitanje je da li jesmo.. tj. da li je i vlada zeljna) EU, isto bi se zaduzivali, imali mali milion agencija za pranje novca i slicno.
Nema to veze sa EU. Ima veze sa svetskim poretkom, koji male zemlje ne mogu da menjaju.

Ako mislis da je igde bolje - idi, brate, siroko ti polje.
Te prica da neko zivi od 150e ne vredi prepricavati, sa tom cifrom se ne moe preziveti, ocigledno se zajmi, na crno radi, dobija od rodbine gastarbajtera i slicno.

Nije to lepo... ali da se vratim u doba kada sam za bilo kakvo putovanje morao da blejim satima ispred ambassada i slicne gluposti neka hvala!
E Titovo vreme vec moze ;) Evo, idem na Kubu cim nadjem dobru kucu da kupim :)
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 13:00 - pre 148 meseci
Citat:
Kawcek: ...

S#rem vam se u evroatlantske integracije , EU predpristupne fondove, SSSP , poziciju lidera u regiJonu , i vladinih 250 agencija....

S#rem vam se na drzavu gde obican vredan i posten covek ne moze da zaradi ni za hleb svoj nasusni i sebi najblizih.

S#rem vam se na drzavu i vlast u kojoj je najprodavaniji artikal bajati hleb jer je duplo jeftiniji nego svez .

Vratite nam robovlasnistvo. Tada je bilo bolje nego danas u Srbistanu.

Ako nista drugo robovlasnik je morao da hrani , obuce i obezbedi krov nad glavom za svoje robove.

Danas ti daju platu od 150 evra koja ti sa cenama zivotnih namirnica struje i drugih troskova ne moze trajati ni nedelju dana uz ne znam kakvu ekonomsku gimnastiku.

 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 13:30 - pre 148 meseci
Citat:
Kawcek: Danas ti daju platu od 150 evra koja ti sa cenama zivotnih namirnica struje i drugih troskova ne moze trajati ni nedelju dana uz ne znam kakvu ekonomsku gimnastiku.

A internet ti sindikat plati.
Citat:
Kawcek: 90tih je zaradjivao 500 maraka sa istim ovim poslom koji i danas radi a danas zaradjuje 150 evra.

Kawcek izgleda zivi u nekom paralelnom univerzumu, samo ne znam kako komunicira sa nama.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.142.209.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 13:36 - pre 148 meseci
Citat:
Kawcek: Malopre mi je dosao skolski drug da mi trazi 1000 dinara na zajam . Nema deci da kupi hleb . Od 7 clanova porodice on jedini radi .

90tih je zaradjivao 500 maraka sa istim ovim poslom koji i danas radi a danas zaradjuje 150 evra

S#rem vam se u evroatlantske integracije , EU predpristupne fondove, SSSP , poziciju lidera u regiJonu , i vladinih 250 agencija....
....



Znaci otkad ste ti i tvoj drug usli u EU, nemate za hleb? Ono, dosli "evropejcani" i uzeli mu 100eur (500dem->~250eur, a on sada zaradi 150)?

Vidim, evropa kriva za sve, uzela coveku pare, pa ajde da se borimo protiv!!


Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 13:40 - pre 148 meseci
Citat:
hogar strašni: Na žalost, u pravu si!
Priča o EU je neviđena prevara.
Pogledajte spoljni dug Rumunije i Bugarske. Pogledajte spoljni dug Srbije.
Nije tako strašno što nas zadužuju nego što većina veruje da je to za naše dobro?
Treba biti neverovatno glup pa tu količinu idiotizma i laži prihvatiti.
Ok, ko veruje neka veruje. Kada se otrezni, biće kasno!

Q3 2011, u odnosu na GDP:
Rumunija - 33,3%
Bugarska - 15%
Srbija - 44%
...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 15:25 - pre 148 meseci
Citat:
KawcekMalopre mi je dosao skolski drug da mi trazi 1000 dinara na zajam . Nema deci da kupi hleb . Od 7 clanova porodice on jedini radi .

90tih je zaradjivao 500 maraka sa istim ovim poslom koji i danas radi a danas zaradjuje 150 evra

S#rem vam se u evroatlantske integracije , EU predpristupne fondove, SSSP , poziciju lidera u regiJonu , i vladinih 250 agencija....

S#rem vam se na drzavu gde obican vredan i posten covek ne moze da zaradi ni za hleb svoj nasusni i sebi najblizih.

S#rem vam se na drzavu i vlast u kojoj je najprodavaniji artikal bajati hleb jer je duplo jeftiniji nego svez .

Vratite nam robovlasnistvo. Tada je bilo bolje nego danas u Srbistanu.

Ako nista drugo robovlasnik je morao da hrani , obuce i obezbedi krov nad glavom za svoje robove.

Danas ti daju platu od 150 evra koja ti sa cenama zivotnih namirnica struje i drugih troskova ne moze trajati ni nedelju dana uz ne znam kakvu ekonomsku gimnastiku.

Odakle tebi 1.000 dinara da dajes nekome na zajam, frajeru?! I to da zajmis nekome koga ni pas nema za sta da ujede, pa nece ti nikad vratiti tu sumu novca. I zasto bi ti vratio kad je lakse da se njih sedmoro za]ebavaju nego da rade!

Pazi, ima ih sedmoro (7) clanova porodice a samo jedan radi?! Ostali su nesposobni - u kom smislu? Deca - koliko ih ima? Stari - moze da ih bude cetvoro, ako zive svi roditelji mladog bracnog para sa njima! Ako zive svi ti roditelji sa njima, pa i ako su u penziji - 4x po jedna penzija! Jedino tako moze da samo on radi! Doduse moze i da on radi zena ne radi i imaju petoro (5) dece! Pa, ko mu je kriv sto je pravio toliko dece a ne moze da ih izdrzava. Nego ja treba da saosecam sa njim i na trosak svih nas oni da budu a on frajer da ]ebe iz zadovoljstva?! Nece da moze da je to bas tako sve kako si napisao!

A sad ozbiljno iako je i do sada bilo, sto neko rece, odavno ne procitah vise gluposti u jednoj poruci!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 15:54 - pre 148 meseci
Citat:
Znaci otkad ste ti i tvoj drug usli u EU, nemate za hleb? Ono, dosli "evropejcani" i uzeli mu 100eur (500dem->~250eur, a on sada zaradi 150)?

Vidim, evropa kriva za sve, uzela coveku pare, pa ajde da se borimo protiv!!


lako je tebi mulaze tudjim qurcem gloginje mlatiti

ti si svoje dupe zavuko u sloveniju a ovaj narod ovamo koji crkava u bedi ko sisa jel tako mulaze?

sit gladnom ne veruje

a ja cu ti reci zivim u gradu u centralnoj srbiji i vise od 90% ljudi koje poznajem radi za manje od 300 evra mesecno . U vise od polovine porodica radi samo jedan clan porodice.

U 99% porodica kazu da zive gore nego pre 3 godine.

i ne mi nismo jos usli u EU , ali nas je ovaj evropski put kojim idemo 10 godina unazad nacisto unistio i dokosurio.

za samo 3 poslednje godine ova vlast je svojim porezima ugasila trajno preko 400.000 radnih mesta u realnom sektoru privrede.

Obican narod nema para ni za najosnovnije. Vlast se zaduzuje u ime armijer 1.3 miliona budzetskih parazita i namece nam nove poreze harace akcize rastu svakih mesec dana nonstop nesto poskupljuje samo je zivot jeftin.

Citam danas kupuju novu zgradu za jednu od svojih 200 i kusur agencija i placaju je kriminalcu Limunu 4.5 miliona evra dok istovremeno u Cacku i drugim gradovima centralne Srbije ukidaju narodne kuhinje u kojim se hrani najveca sirotinja i isteruju ih ako provale da jedu vise od jednog puta dnevno.

ja za razliku od tebi slicnih ne mogu da budem bezdusno djubre , koje gleda samo sopstvene dupe , dok drugi oko mene umiru u bedi i gladuju.

zelim da pomognem svakome koliko mogu. al ne mozes ti da pomognes ljudima koliko ih svakim danom ima sve vise u ovoj situaciji.

resenje nije da ljudi zive od milostinje vec da zive od svog rada

a od svog rada nece ziveti ako udjemo u EU vec ce na nas racun ziveti nemci francuzi englezi i drugi ko sto danas zive na racun rumuna bugara grka spanaca italijana kojima prodaju svoje proizvode pa im onda daju kredite da finansiraju svoje visoke deficite. e onda kada se zaduze do srzi onda im traze da im uzmu i dusu.


U Srbiji danas , za 10 godina mira , fali 400.000 stanovnika. Vise nego nesrecnih 90tih 5 puta vise. To je dovoljan pokazatelj katastrofe zivota u ovoj zemlji.

Zelim promene . Zelim da konacno svima krene na bolje. Pre svega armiji unesrecenih ljudi bez posla, ljudi koji ne mogu da nadju nikakav posao , jer su u lutriji za radno mesto izvisili jer u zemlji od 7 miliona stanovnika ima samo 1.7 miliona radnih mesta.

A to je nemoguce dok se ne promene radikalno stvari u ovoj zemlji i ne odbacimo EU-topiju i okrenemo sami sebi.

 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 16:00 - pre 148 meseci
Na celoj planeti kazu da zive gore nego pre 3 godine...sto bi Srbija bila izuzetak?
Pomenutih parazita je bilo i u tom realnom sektoru privrede, isto k'o i po upravama/opstinama/JP i sl.

Kako cemo da odbacimo EU-topiju i okrenemo se sami sebi? Da glasamo za Tita na sl. izborima?
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 16:13 - pre 148 meseci
Citat:
Wi-Fi: Q3 2011, u odnosu na GDP:
Rumunija - 33,3%
Bugarska - 15%
Srbija - 44%
...

Ko vodi zemlju?
Pa tvoja, pro natovska i pro evropska opcija je za to zaslužna!
Jel hoćeš da kažeš da je moja baba rasprodala sve i zadužila zemlju Srbiju i dovela je u ćorsokak?
Dok je ovaca biće i novaca.
Rekoh ti u jednoj temi, treba ti dići spomenik:



Zašto je Sami bolji od tebe?
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 16:25 - pre 148 meseci
Pajseru, tema je "Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta". Srbija, koliko znam, nije clanica EU a dug je, po % GDP, veci. Dakle, EU mozda ne donosi bolji zivot, ali sigurno ne donosi ni gori.

Jel' sad jasnije ili da nacrtam?

Btw. nije moja, ja nisam glasao
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 16:37 - pre 148 meseci
Sami...u jbt, šta reći Samiju?
Dobro je, samo prestani da razmišljaš i uzmi jednu bananu za promenu.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 16:47 - pre 148 meseci
Nije svakome lako da prestane da razmislja, verovao ili ne... Nego, sto ne posaljes koji PP, navezbao sam ono PrintScreen, Crop i sl...
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 16:58 - pre 148 meseci
Citat:
Wi-Fi: Nego, sto ne posaljes koji PP, navezbao sam ono PrintScreen, Crop i sl... :D

Ne, javno ti šaljem poklon:



Aj kada porasteš, onda se javi. Dotle, vataj cuclu i dudlaj!
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 17:35 - pre 148 meseci
Nemam šta da dodam onom što je kavček napisao

E sad, ja stvarno ne vidim kako će nam biti bolje u EU, privreda otišla u q , šta, oni će sve da pokrenu umesto nas , da ga ladimo p o ceo dan a oni da nam šibaju kintu , šta , kako ....
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 17:36 - pre 148 meseci
Citat:
Odakle tebi 1.000 dinara da dajes nekome na zajam, frajeru?! I to da zajmis nekome koga ni pas nema za sta da ujede, pa nece ti nikad vratiti tu sumu novca. I zasto bi ti vratio kad je lakse da se njih sedmoro za]ebavaju nego da rade!

Pazi, ima ih sedmoro (7) clanova porodice a samo jedan radi?! Ostali su nesposobni - u kom smislu? Deca - koliko ih ima? Stari - moze da ih bude cetvoro, ako zive svi roditelji mladog bracnog para sa njima! Ako zive svi ti roditelji sa njima, pa i ako su u penziji - 4x po jedna penzija! Jedino tako moze da samo on radi! Doduse moze i da on radi zena ne radi i imaju petoro (5) dece! Pa, ko mu je kriv sto je pravio toliko dece a ne moze da ih izdrzava. Nego ja treba da saosecam sa njim i na trosak svih nas oni da budu a on frajer da ]ebe iz zadovoljstva?! Nece da moze da je to bas tako sve kako si napisao!

A sad ozbiljno iako je i do sada bilo, sto neko rece, odavno ne procitah vise gluposti u jednoj poruci!


Pozdrav!


evo ga jos jedan u zbirci sitih koji ne veruju da gladni postoje u Srbiji.

Zajmim i ako znam da mi se nikada nece vratiti.

Jer ne mogu da gledam malu decu jedno od 3 a drugo od 2 godine kako nemaju za parce hleba. Jer ona nisu nista kriva.

Da od 7 clanova porodice samo jedan radi .

Otac mu je gradjevinac bez posla . Ostao bez posla pre 5 godina u jednoj od "uspesnih privatizacija demokratskih vlasti" . Trenutno nema posla jer niko nista u Srbiji ne gradi.

Majka mu je invalid . I ona ostala bez posle u jednoj od "uspesnih privatizacija demokratskih vlasti". Tuzila drzavu zajedno sa drugim ostecenim radnicima za neisplacene licne dohodke u vrednosti od 30.000 evra i dobila ih na sudu. Drzava tj vlast vec 4 godine odbija da im isplati pare koje im duguje.

Brat njegov nema posao zadnje 2 godine od kako pobedise ovi sto su sada tu gde jesu

Zena dobila otkaz pre 2 godine isto kada je ostala u drugom stanju.

I takvi neljudi kao ti se podsmevaju nesrecama nasih komsija prijatelja rodjaka bliznjih.....

Vidi se da si veoma los i zao covek.
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 17:41 - pre 148 meseci
Citat:
Na celoj planeti kazu da zive gore nego pre 3 godine...sto bi Srbija bila izuzetak?
Pomenutih parazita je bilo i u tom realnom sektoru privrede, isto k'o i po upravama/opstinama/JP i sl.

Kako cemo da odbacimo EU-topiju i okrenemo se sami sebi? Da glasamo za Tita na sl. izborima?


Ne zive na celoj planeti gore. nemacka ima minimalnu nezaposlenost najmanju u istoriji.

Argentina Brazil Rusija Kina beleze privredni rast.

A sto se tice nas....

da bilo je parazita i 90tih

samo je problem sto se od 2000te taj broj parazita eksponencijalno povecao a broj radnih mesta u realnom sektoru privrede eksponencijalno srozao.

Podatak - miloseviceva administracija je imala 8000 parazita. Ova sadasnja verujem da ima i preko 60.000 samo u drzavnoj osnovnoj administraciji. Oni kazu da ih ima 30.000 sto je skoro 4 puta vise nego koliko ih je bilo na nasoj grbaci za vreme milosevica.

Secam se da se 90tih pricalo da je Srbija policijska drzava. A danas imamo duplo vise pandura nego tih 90tih.

Pa jedna Nemacka ima 6 drzavnih agencija a mi imamo 170 sto se zna za njih i ko zna jos koliko za koje ne znamo.

Prica mi covek koji radi u toplani u jednom gradu susednom mom i kaze danas u toj toplani radi 3 puta vise ljudi nego pre 10 godina

nemaju stolice da svi sednu.

ista je situacija i u opstini. kako je ko od "demokratskih stranaka" uzimao komad vlasti tu je gurao svoje clanove .

i sve to treba da finansira ovaj jadni gladni i obespravljeni narod.



[Ovu poruku je menjao Kawcek dana 12.02.2012. u 18:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Kawcek dana 12.02.2012. u 18:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 17:45 - pre 148 meseci
Citat:
Pajseru, tema je "Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta". Srbija, koliko znam, nije clanica EU a dug je, po % GDP, veci. Dakle, EU mozda ne donosi bolji zivot, ali sigurno ne donosi ni gori.

Jel' sad jasnije ili da nacrtam?

Btw. nije moja, ja nisam glasao


nasa je sreca sto su madjari bugari i rumuni nekih 5-10 godina ispred nas pa mozemo na njihovim primerima da vidimo razmere bede i propasti koja nas ceka ako udjemo kojom nesrecom u tu famoznu EU.

U madjarskoj je recimo PDV 27% .

Mi smo i sada totalna tropa , a ne mogu da mislim sta bi nam se desilo da udjemo tek u EU.

Na primer da postanemo i mi i Albanija clanice EU , gomila albanskih narkodilera bi mogla parama od droge da kupuje nekretnine po Srbiji od osiromasenih i opljackanih gradjana Srbije.

Na primer u Kursumliji Medvedji Aleksincu i drugim opstinama koje gravitiraju ka Kosovu i Metohiji je najveca beda u srbiji i tu mozes kupiti kucu sa imanjem vec od 5000 evra .

U Kursumliji se tresnje i cigare prodaju na komad, a gledao sam na b92 i reportazu o coveku koji izdaje besplatno lokal u glavnoj gradskoj ulici jer niko nece da ga iznajmi za novac tj nema kome da ga izda , pa ko racuna, bolje da ga da i dzabe pa da klijent placa makar racune.



[Ovu poruku je menjao Kawcek dana 12.02.2012. u 18:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 17:45 - pre 148 meseci
Citat:
Kawcek:
Zelim promene . Zelim da konacno svima krene na bolje. Pre svega armiji unesrecenih ljudi bez posla, ljudi koji ne mogu da nadju nikakav posao , jer su u lutriji za radno mesto izvisili jer u zemlji od 7 miliona stanovnika ima samo 1.7 miliona radnih mesta.

A to je nemoguce dok se ne promene radikalno stvari u ovoj zemlji i ne odbacimo EU-topiju i okrenemo sami sebi.


Mozete li nam jednostavno reci, za koga da glasamo ?
Sta je vas predlog? Nama kao zemlji ,trebaju resenja .
Mi jednostavno mozemo kritikovati vlast i biti na strani opozicije ali i treba imati resenja u opoziciji .
Kako stati na stranu Srpske opozicije, kada vidite da isto kao i vlast ,nemaju nikakvih resenja vec im je cilj jedino ,preuzimanje fotelje.
Cilj oko koga se sukobljavaju u najvecoj meri je Beograd, koji je dobio status druge drzave u odnosu na ostatak Srbije .

Poljoprivreda kao jedina Srpska sansa za progres , unistena je gotovo u potpunosti od strane i vlasti i opozicije (koja je nekad bila vlast ) u poslednjih 30 godina.

Dakle za koga ?
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta12.02.2012. u 17:50 - pre 148 meseci
Pre neki dan je u Novom Sadu umrla mala beba. Umrla je od gladi. A umrla je od gladi ne zato sto je majka zanemarivala vec zato sto to dvoje nesrecnih roditelja nisu imali nikakav posao , ziveli su u nekoj udzerici , i zbog gladi majci nije islo mleko pa jednomesecna beba nije mogla da sisa . Komsije su im davale hranu koliko su mogle ali su i oni u istom sosu pa nisu mogli da pomognu previse.

Dosada sam u zandjih par godina preko 20 puta procitao da je u Srbiji neko i negde umro od gladi . Koliko se samo jos ljudi smrzlo u zadnjih mesec dana zbog toga sto nemaju novca da zagreju prostoriju u kojoj borave?

Fascinantan mi je bio primer penzionera iz Kragujevca koji je umro od gladi, a kojem je policija u stanu , prilikom uvidjaja nasla sve uredno placene racune za struju, komunalije, grejanje. Al nije moglo od racuna da mu pretekne i da jede.

Ne secam se da smo takve slucajeve imali cak ni za vreme sankcija. Demantujte me ako gresim.

Svi gledate sjaj Usca i Delta Cityja . Okrenite malo glavu i na drugu stranu da vidite ovih par miliona gladnih i svega zeljnih.

I oni su Srbija.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35208 | Odgovora: 207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.