Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35194 | Odgovora: 207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 07:34 - pre 148 meseci
Citat:
Sceka: Ispardonjavam se, ucinilo mi se da je u pitanju onaj maleni Rus, mnogo lici! :) Ali, posteno je da se prizna greska, nadam se da ces iz ovoga nesto nauciti, naime, da je pristojno da se izvini kad se pogresi! Nije tesko, kao sto vidis, ja sm primer, ocigledan primer! Pogresio sam i izvinjavam se na brzetopletosti! A to ocekujem i od tebe, od svih koji pogrese i ukaze im se na gresku! :)


Pozdrav!

Nema potrebe da se izvinjavaš, dovoljno će biti da sledeći put bar pogledaš pa onda komentarišeš.
Da ti je prvi put, pa da te razumem?! Ovo ti je treći put da olako prokomentarišeš moj post?!
Zašto si tome sklon...nemam pojma?!
Što se mene tiče, slobodno nastavi u tom maniru.
Citat:
stil: Poenta priče je u tome da se zna šta je alternativa.

I dobro, nećeš Evropu, a šta hoćeš ? Koji model ? Dakle šta ?


Hoćeš da kažeš: "Evropa nema alternativu?"
Koliko znam, za sve postoji alternativa ali se mora misliti svojom glavom.
Jel tebi treba da dođe komšija u kuću da bi ti u njoj napravio red?
Srbiji treba dobar domaćin, domaćin koji će misliti o kući a ne o svojoj guzici!
Od 2000, sa politikom koja se vodi i sprovodi, mi nemamo bilo kakvu alternativu sem dužničkog ropstva!
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 07:51 - pre 148 meseci
Nas javni dug sa sadasnjim "proevropskim" vlastima raste 110 evra u sekundi

http://www.pressonline.rs/sr/v...e+110+%E2%82%AC+u+sekundi.html

Ne moras biti mnogo pametan da shvatis da ce nas taj rast duga vremenom dovesti u situaciju jedne Grcke gde ce posle od nas u zamenu za dugovanja biti trazeni svi resursi preostali koje imamo na primer, vode, sume, planine, elektroprivreda , rudnici

I Grci su zeleli bolji zivot i verovali su da ce ga dobiti ako udju u EU isto kao i Srbi. I jedni i drugi su izmanipulisani i izmajmunisani i mesto boljeg zivota im je stavljena omca oko vrata.

Cela situacija podseca na misolovku za koju je zataknut komad sira. I pacov zeleci da pojede sir ulazi u misolovku gde biva trajno zarobljen zahvaljujuci svojoj pohlepnosti da jede vise i zivi bolje.

Mi smo skoro pa upali u tu misolovku americkih i nemackih zlikovaca .

Pogledajte sta se desava u grckoj danas.

nezaposlenost im je odprilike kao u Srbiji, a u Srbiji je nezaposlenost najveca verovatno u Evropi . Plate im se smanjuju dodatno za 30% , porezi povecavaju, isto i penzije.

Grcka je na korak od gradjanskog rata a dosli su u tu situaciju sledeci svoj "evroatlantski put".

Deset zgrada zapaljeno u Atini
Izvor: B92, Beta, Tanjug

Atina -- Najmanje deset zgrada u centru Atine zapaljeno tokom masovnih protesta zbog novih mera štednje, koje je usvojio grčki parlament. U neredima povređeno 54 osoba.


....

Sukobi su izbili nakon što je više od 100.000 demonstranata marširalo prema parlamentu da bi izrazili protest protiv drastičnih mera štednje, navodi AP.

Veliki broj demonstranata i dalje je na trgu Sintagma u centru Atine ispred grčkog parlamenta, dok je vlada upozorila da bi odbacivanje novih mera štednje značilo da bi Grci morali da podnesu "nezamislivo teže" žrtve.

....

Mnogi Grci veruju da je njihov standard već u ogromnom padu i da bi nove mere štednje, koje uključuju smanjenje minimalnih primanja za 22 odsto, samo još povećale njihove nedaće.

"Što je mnogo, mnogo je", izjavio je Manolis Glezos (89), jedan od najčuvenijih grčkih levičara koji je poznat po tome što je 1941. sa Akropolja krišom skinuo nacističku zastavu, podižući moral okupirane Atine.

Glezos, koji je među učesnicima protesta u centru Atine, smatra da će nove mere doneti uništenje koje neće proći.

Nemiri su se proširili i na druge gradove u Grčkoj. Agencije prenose da su u Atini i Solunu desetine radnji opljačkane, a da je policija privela 37 izgrednika.

.....

 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 07:58 - pre 148 meseci
Grckom narodu odgovara bankrot kao sto je bio u argentini kad su oterali motkom sve strane banke i posle toga im svanulo..ovako to je jos 130 milijardi eura novog zaduzenja i kopanje jos dublje rupe.A plata se sad smanjuje na 600 eura a to je tek pocetak i na kraju ce biti zemlja treceg sveta i ako imaju najlepsu obalu na svetu i izmislili su demokratiju.

Na primeru Argentine mogu da vide sta treba uraditi u toj situaciji . Ili Islanda.

Argentina danas 10 godina posle katastrofe koju joj je doneo neoliberalni ekonomski koncept , uzimanje kredita od MMF-a , vestacko jacanje sopstvene valute sto je na kraju rezultiralo unistenjem domace privrede, dolaskom u situaciju da ne mogu vise da vracaju kredite i zamrzavanjem devizne stednje gradjana - se vratila na put napretka.

Argentina danas ima veoma jaku privredu i ostvaruje velike stope privrednost rasta prvenstveno zahvaljujuci ekonomskom intervencionizmu.

Kako to funkcionise?

Prosto u Argentinu ne mozes nista da uvezes . Mozes samo da otvoris sopstvenu fabriku u Argentini ako hoces da prodajes svoje proizvode u njoj.

Tako na primer se telefoni Apple-a ne mogu kupiti u Argentini upravo iz tog razloga .

BMW Porse i mnogi proizvodjaci automobila su morali da prihvate , u zamenu za mogucnost prodaje svojih vozila u Argentini , da izvezu iz argentine vrednost robe identicnu onoj koju uvezu.

Tako recimo porse i bmw prodaju argentinska vina u evropi. Uvoze ih iz argentine i prodaju.

To obezbedjuje argentini visoke suficite , visoku zaposlenost stanovnistva, dobar standard i visok privredni rast.

A drzavice koje imaju vlasti kao sto je nasa , koje slede neoliberalni koncept MMF-a , kredita i vestasckog jacanja sopstvene valute i razaranja domace privrede putem liberalizacije trgovine - zavrse kao sto je zavrsila Argentina 1998, rusija 1998, Grcka, Madjarska, Bugarska, Srbija, Hrvatska - danas.
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 08:01 - pre 148 meseci
@Kawcek:
Zaboravio si proteste u Mađarskoj i Rumuniji. Poljska je, takođe, blizu da "proradi".
Od "pogibije" Kačinskog, samo se zadužuju. Jedino, koliko-toliko Česi nisu naivno prihvatili široko zagrljaj EU (čitaj Nemačke i njenih vekovnih apetita).
Za sve je kriv onaj flekavi Gorbačov koji je dozvolio ujedinjenje najvećeg zla u Evropi. Sve je odatle krenulo.
Nije džaba Čerčil na samrti rekao: "Probudite me ako se Nemačka ponovo ujedini!"
Zlo je oduvek bilo i ostalo zlo!
Svako ko veruje u bolje sutra sa EU, neverovatno je naivan.
Okrenimo se sebi i počnimo da se ponašamo domaćinski i to će biti više nego dosta za oporavak Srbije!
Budimo domaćini u svojoj kući a ne gosti ili još gora opcija, sluge pokorne!
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 08:22 - pre 148 meseci
Za Grcku je najbolje i jedino resenje bankrot i izlazak iz evrozone.

Ko sto je za svakog narkomana najbolje resenje momentalno prekidanje uzimanja droge i skidanje sa iste.

A ne uzimanje novih 130 milijardi evra kredita, tj rast grckog duga za taj iznos , za koji ce se pare nadomestiti tako sto ce se oteti od najsiromasnijih.....

E ali je problem sto nemacka nacisticka tvorevina kontrolise grcke politicare i ne dozvoljava im da urade ono sto je u interesu naroda vec ih prisiljavaju da urade ono sto je u interesu Nemacke i njihovih bankara.

U tzv EU nema demokratije vec je u pitanju demokratska farsa a u stvari prikrivena diktatura i nacizam.

sta se desilo sa slovackom vladom kada je odbila da placa tudje dugove? Momentalno je i ekspresno izgubila vecinu u parlamentu i izabrana je nova kooperativnija vlast.

sta se desilo sa Papanderuom kada je trazio da narod na referendumu odluci o novim merama stednje i kreditima? Momentalno je i ekspresno smenjen , BEZ IZBORA , i na njegovo mesto je doveden ovaj Venizelos koji je grcki clan Bildelberg grupe - tajnih vladara sveta u senci . Ljudi koji postavljaju svoje ljude na sve kljucne pozicije porobljavaju drzave i smenjuju koga hoce i kad hoce.

U Italiji je takodje Berluskoni nateran da odstupi i bez izbora je doveden italijanski predstavnik Bildelberga Mario Monti.

Cilj je da se sve te drzave zaduze sto vise i da Bildelberg preuzme sve njihove resurse i da ih bukvalno poseduje.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 08:40 - pre 148 meseci
Što ne izađu onda, šta čekaju? Smenjen Papandru, vidim narod se silno bunio zbog toga što je smenjen i što neće biti referenduma?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 08:43 - pre 148 meseci
A jel ti stvarno misliš da će neko da čita one tvoje kilometarske postove.

Opet te pitam da ukratko odgovoriš. Koji je to sistem koji ti vidiš kao dobar za Srbiju. Mogu da razumem da si protiv nečega zbog toga što ima mane. A šta je pa idealno na ovome svetu.

Nećeš Evropu, a šta hoćeš ?
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 09:14 - pre 148 meseci
Citat:
A jel ti stvarno misliš da će neko da čita one tvoje kilometarske postove.

Opet te pitam da ukratko odgovoriš. Koji je to sistem koji ti vidiš kao dobar za Srbiju. Mogu da razumem da si protiv nečega zbog toga što ima mane. A šta je pa idealno na ovome svetu.

Nećeš Evropu, a šta hoćeš ?


pa ja sam ti odgovorio.

sad nije moj problem sto tvoj mozak ima mali kapacitet RAM memorije pa ne moze da obradi postove duze od 3 prosto prosirene recenice.

dao sam ti znaci detaljan odgovor. I dokazao da je sadasnji put kojim Srbija ide duboko pogresan i da nas vodi u totalnu katastrofu i propast.
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 09:17 - pre 148 meseci
Citat:
Što ne izađu onda, šta čekaju? Smenjen Papandru, vidim narod se silno bunio zbog toga što je smenjen i što neće biti referenduma?


pa izaslo je danas preko 100.000 ljudi. narod se nije bunio protiv toga jer mu i nije data prilika da se buni.

svi mi u evropi zivimo u sistemima demokratske farse i lazi . vecina politicara u nasim zemljama su lutke na koncu pravih vladara ovog sveta i samim tim sa podmicenim i kontrolisanim politicarima mi nemamo nikakve ni teoretske sanse za ekonomski i nacionalni napredak i oporavak.

 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 09:19 - pre 148 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Što ne izađu onda, šta čekaju? Smenjen Papandru, vidim narod se silno bunio zbog toga što je smenjen i što neće biti referenduma? :)


Evo sad ce, samo da prodje zima :)

Inace, Grcka je usla u EU tada EZ pre 30 godina. Ne bi bilo lose potsetiti se na sta su pre toga licili i sta im je doneo ulazak u EU u tih 20 godina nakon ulaska. Koliko su od turizma uzimali 80. godine, a koliko uzimaju sad itd. E sad, to sto nisu bili dobri pa su hteli malo da zavrcu ostatak ekipe to su sami krivi. Ne mogu da shvatim da neko posle svega sto se zna ukljucujuci da su korumpirani do zla Boga, da porez niko zivi ne placa, da su rasipali pare na sve strane, da su fake-ovali izvestaje... moze da krivi nekog drugog osim samih Grka.

Inace, opaska o nezaposlenosti u Grckoj i Srbiji nije tacna. Osim sto zvanicne brojke nisu ni blizu, Grci imaju turizam koji znatno ublazava procente zbog rada na crno itd. Bilo bi lepo kad bi mogli da kazemo da smo kao Grcka ali nazalost i ovakva Grcka je u toliko boljoj situaciji od Srbije da je to iluzorno pricati. Oni jesu u velikom problemu i trpe veliki pad standarda ali potencijal koji imaju je mnogo veci od naseg.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 09:26 - pre 148 meseci
Bilderberg, CIA, masoni, dizni, vini pu...
ima li kraja toj zapadnjačkoj zaveri?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 09:33 - pre 148 meseci
@ Kawcek

Ti ko da si pao s' Marsa. Niko na forumima nema vremena da čita kilometarske postove. Ukoliko želiš stvarnu diskusiju a ne monolog to moraš ispoštovati.

Elem u vezi Nikolaja Velimirovića na kojeg se pozivaš. U dva minuta, sažeto.

 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 09:38 - pre 148 meseci
Citat:
Bilderberg, CIA, masoni, dizni, vini pu...
ima li kraja toj zapadnjačkoj zaveri?


nije nasa krivica sto ti nisi sposoban da kapiras kako funkcionise moderan svet i sto ti mozak ispiraju svetski mass mediji .

evo ti pogldaj ovaj dva videa mozda ti dodje iz ... u glavu....



ovaj drugi imas i na srpskom za slucaj da ne razumes engleski



ovi crtani su upravo snimljeni da bi ljudi kao ti , kojima mozak ispiraju raznorazni CNN-ovi BBC-ovi RTS-ovi B92 i slicni mediji pod kontrolom pravih vladara ovog sveta - skapirali kako svet funkcionise . I da tzv "teorije zavere" nisu nikakve teorije vec realnost koja nam se svakog dana desava

Sustina njihovog funkcionisanja je da ispiraju mozak narodu, takvima kao sto si ti, i da sto veci broj ljudi drze u neznanju . Jer covek koji nema pojma sta se desava je idealan rob njihovog svetskog poretka.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 09:54 - pre 148 meseci
Citat:
Kawcek: nije nasa krivica sto ti nisi sposoban da kapiras kako funkcionise moderan svet i sto ti mozak ispiraju svetski mass mediji .

evo ti pogldaj ovaj dva videa mozda ti dodje iz ... u glavu....



A da li ti ikad mozda prodje kroz glavu da mozda slika koju si TI stvario nije ispravna? Ili je to jednostavno nemoguce pa mora biti da je svima drugima koji ne misle kao ti automatski ispran mozak?
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 10:05 - pre 148 meseci
Kazi ti meni jesi pogledao prvi i drugi video? Narocito drugi?

Jesi li nasao nesto u drugom videu za sta mozes sa sigurnoscu da tvrdis da nije tacno?

Cinjenice dokazuju da je moja slika ispravna.

Dokazi:

- svi znaju da je americki FED privatna bankau vlasnistvu porodica Rotsild i Rokfeler i da ta privatna banka izdaje americki novac tj dolar
- svi znaju da se profit pravi preko kredita tj dugova . sto vise kredita daju to vise profita prave
- ceo zapadni svet duguje vecu kolicinu novca nego sto ga poseduju svi ukupno registrovani bogatasi na svetu zajedno
- na taj nacin se porobljavaju nacije celog sveta, jer kreditori tj rotsild/rokfeleri daju papir bez pokrica a zauzvrat dobijaju realan dug koji kasnije naplacuju u realnoj robi uslugama sirovinama.
- zbog toga sto stampaju novac bez realnog pokrica imamo inflaciju . zato recimo 1 dolar iz 1913 godine vredi 454 puta vise nego 1 dolar iz 2011 godine

- pogledaj kako se amerika razvijala brzo dok je imala zlatni standard tj realno pokrice novca u zlatu
- istom brzinom se razvijala i srbija od 1878 godine do 1914 godine jer je dinar imao realno pokrice u zlatu

- zato su oni nakon prvog svetskog rata preuzeli kontrolu nad americkim predsednicima, naterali ih da stampanje novca prepuste privatnoj banci tj njima, pa su zatim stampanjem novca bez pokrica izazvali krah ekonomije tj berze , stednja gradjana je propala a zatim su sami sebe ponudili kao spasioce
- koliko su mocni dokazuje i to da su ubili Kenedija a ubili su ga zato sto je hteo da FED vrati u vlasnistvo americke drzave i da americki novac stampa americka drzava a ne privatna banka u vlasnistvu porodica rotsild i rokfeler.

http://www.coinnews.net/tools/cpi-inflation-calculator/

to je inflacija od 2172% za nepunih 100 godina

zatim , zato sto kontrolisu najmocniju stvar na svetu, pravi vladari sveta imaju moc da kontrolisu vlade citavih drzava jer sve te vlade duguju novac kome? NJIMA

Samim tim mogu da im namecu kakve god pozele odluke u sopstvenom interesu. I onda na primer prisile americku vladu da napadne nasu zemlju i da nas rasparcaju porobe i okupiraju.

A razlog je prost - nismo uzimali njihove kredite tj nismo bili njihovo roblje - a sada jesmo .

Kao sto si mogao videti u videu koji sam postavio oni prave profit samo ako vlade i pojedinci konstantno uzimaju njihove kredite. Bez kredita nema ni profita.

Preko 50% sadasnjeg americkog budzeta se finansira iz kredita kojeg pozajmljuju americkoj vladi Rotsildi/Rokfeleri. Jasno je da oni nemaju toliki novac . Oni samo imaju stampariju kojom stampaju sav taj novac bez pokrica i pustaju ga posle u promet na taj nacin. Tako se stvara ova nverovatna inflacija od 2300% za 100 godina .

To je inflacija od 23% godisnje .

Preko te inflacije se obezvredjuje ustedjevina rad i trud svih nas. I Amerikanaca i Srba i Madjara i Bugara i Rumuna. svi smo mi deo te iste price svi mi smo njihovi robovi i ako smo prividno slobodni.

Kako?

Prosto - oni nateraju nasu vlast da uzme njihov kredit a onda vlast nama nametne poreze da bi njima dala njihove profite .

I sad i ako sam ja ekonomski odgovoran i ne zaduzujem se, ja sam opet zrtva i njihov rob jer sada moram da platim registraciju automobila 2000 evra mesto 500 evra koliko je bila pre 4 godine recimo, moram litar benzina da platim 140 dinara mesto 54, veknu hleba 55 dinara mesto 15 dinara koliko je kostala pre 4 godine i tako dalje.

Pogledaj samo koliko su porasli porezi akcize i cene u Srbiji u poslednje 3 godine ili 10 godina.

U Bugarskoj su porasle 64 puta.

I sta se onda desava? Zbog konstantnog zaduzivanja sve veceg nasih vlada , i samim tim nametanja sve vecih poreza nama kao pojedincima mi zivimo sve gore i gore iz godine u godinu,.

Pogledaj koliko zivimo gore danas nego pre 4 godine mi u Srbiji. A istovremeno pogledaj koliko nam je narastao spoljni dug za ove 4 godine ove vlasti.

Razlog svega toga su vladari sveta iz Bildelberg grupe , koja je njihova svetska vlada . Bildelberg vlada i kontrolise citave drzave a niko ne kontrolise i ne vlada njima.

A da bi ceo sistem funkcionisao istinu treba sakriti sto je dublje moguce, a narod konstantno zaglupljivati turskim i slicnim serijama, grand paradama, reality show-ovima i slicnim glupostima mesto da se narodu pokaze PRAVA ISTINA.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 10:06 - pre 148 meseci
ok, prihvatam.
crtani za mene, a čitav niz antipsihotika namenjenih tretmanu paranoje za "takve kao sto si ti".



 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 10:10 - pre 148 meseci
Citat:
Kawcek: Kazi ti meni jesi pogledao prvi i drugi video? Narocito drugi?

Jesi li nasao nesto u drugom videu za sta mozes sa sigurnoscu da tvrdis da nije tacno?



Ma kazi ti meni zasto grci nisu placali porez? Zasto su se nakotili na drzavnoj sisi? Zasto su fake-ovali izvestaje? Zasto su korumpirani toliko da se vise ne zna ni da li ima nekog ko nije u lancu? Ko je kriv za to? FED? Rotsild ili Rokfeler?

 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 10:14 - pre 148 meseci
Citat:

Ma kazi ti meni zasto grci nisu placali porez? Zasto su se nakotili na drzavnoj sisi? Zasto su fake-ovali izvestaje? Zasto su korumpirani toliko da se vise ne zna ni da li ima nekog ko nije u lancu? Ko je kriv za to? FED? Rotsild ili Rokfeler?


iz istog razloga kao i kod nas. tako su ih organizovali i to su im nametnuli pravi vladari sveta koji su kontrolisali i kontrolisu sve njihove dosadasnje vlade.

jednostavno pravim vladarima njihove zemlje je tako odgovaralo.

a zasto im je odgovaralo?

sto vise ljudi na budzetskoj sisi - to vise potrosaca drzavnog novca. sto manje drzava naplati poreza to to veci deficiti budzeta. sto vise potrosaca drzavnog novca to veci deficiti budzeta. sto veci deficiti budzeta to VISE POZAJMICA - tj kredita uzetih od Rotsilda.

Sto vise uzetih KREDITA - TO VISE PROFITA ZA NJIH.

Znaci rotsildima je u tom trenutku odgovaralo da grci placaju sto manje poreza, da se sto vise novca trosi iz budzeta da bi grcka vlada koju oni kontrolisu imala opravdanje da uzme sto vise njihovih kredita.

Ali nakon sto su se zaduzili do maksimuma stvari su se promenile. Sada narod treba da isplati ono sto je uzeo i potrosio i vrati kroz realan rad robu sirovine i usluge.

Zato sada vise nece biti poreskih olaksica i utaja, nece vise biti potrosnje iz budzeta svima ce im biti smanjene plate za 20-30% a njihovi kreditori ce postati vlasnici njihove citave drzave.

U osnovi svega je novac tj zarada.

A narod svih zemalja je u osnovi glup i zivi u mraku i gleda samo ono sto vidi da se desava ispred njegovog nosa. I svima im je bilo lepo da uzimaju 13 14 i 15 platu , a nisu kapirali da tako u stvari kopaju sami sebi sopstvenu raku.

Isto ko sto je narod u Srbiji mislio da glasanjem za sadasnji rezim 2000te godine glasa za bolji zivot a u stvari je glasao za sopstvenu propast i porobljavanje.

Neki ljudi na zalost su suvise glupi da spoznaju istinu cak kada im je stavis ispred nosa. Imas takvih dosta i na ovom forumu.

Zato smo mi kao drzava tu gde jesmo

Na dnu evrope . Drzava i narod koji nestaju, drzava sa troskovima zivota na nivou jedne nemacke a sa platama na nivou podsaharske afrike.

I pored toga neki misle da je ovako kako je sada - dobro.

 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 10:25 - pre 148 meseci
Bože ima li moderatora da zaustave ovo bulažnjenje.... zaribaće ES server od ovolikih etilnih isparenja.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 10:38 - pre 148 meseci
Citat:
Tyler Durden: Bože ima li moderatora da zaustave ovo bulažnjenje.... zaribaće ES server od ovolikih etilnih isparenja.


da li si makar pokusao da se ukljucis u diskusiju i da argumentima oboris bilo koju od mojih iznetih teza?

nisi. a znas zasto?

zato sto sam doveo u pitanje tvoj licni ego , jer ti mislis za sebe da si najpametniji kao i vecina drugih ljudi i da odlicno znas kako svet funkcionise a u stvari nemas pojma.

i samim tim sto sam ja izneo argumente koje osporavaju tvoj nacin razmisljanja, sam povredio tvoj licni ego cime imas neodoljivu potrebu da me uvredis .

jer u nedostatku argumenata i inteligencije da se ukljucis u argumentovanu raspravu jedino ti to i ostaje. uvrede.

a mnogo bi ti bolje bilo da cutis , citas i slusas, i u slucaju da se ne slazes sa mojim misljenjem u bilo cemu pokusas argumentima da to osporis.

jer tome i sluzi forum. da bi pametni ljudi diskutovali razmenjivali svoje ideje i misljenja.

a ne da bi pojedinci poput tebe , prvom svakom sa cijim se misljenjem ne slazu , lepili uvrede .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35194 | Odgovora: 207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.