Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35201 | Odgovora: 207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 10:41 - pre 148 meseci
^
O ne , jos jedan cajtgajst revolucionar
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 10:43 - pre 148 meseci
@Kawcek:
šta bre da diskutuje sa tobom kad nemaš pojma ni o osnovama ekonomije.
eto ni tu inflaciju koju pominješ ne razumeš.

u Bugarskoj poskupelo 64 puta?
eee koliko je ovde poskupelo od kako je moj pradeda živeo u kraljevini SHS.
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 11:01 - pre 148 meseci
Citat:
Pirossi: @Kawcek:
šta bre da diskutuje sa tobom kad nemaš pojma ni o osnovama ekonomije.
eto ni tu inflaciju koju pominješ ne razumeš.

u Bugarskoj poskupelo 64 puta?
eee koliko je ovde poskupelo od kako je moj pradeda živeo u kraljevini SHS.


ja odlicno razumem a ti si taj koji ne razume i koji nijednim argumentom, osim uvredama nije osporio moje navode.

kazes nemam pojma sta je inflacija i ne razumem.

ajde dokazi da ne razumem.

cikam te joomla installatoru....
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.sbb.rs.



+120 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 11:12 - pre 148 meseci
^kawcek

Možemo li, ako nije problem, dobiti informaciju o Vašim godinama te stepenu stečenog obrazovanja.
 
Odgovor na temu

Kawcek

Član broj: 295294
*.dynamic.sbb.rs.



+250 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 11:19 - pre 148 meseci
Citat:
noreniou: ^kawcek

Možemo li, ako nije problem, dobiti informaciju o Vašim godinama te stepenu stečenog obrazovanja.


a ta vam je informacija neophodna zbog cega?

da bi eventualno koriscenjem te informacije osporili moje argumente i eventualno rekli "ti si klinac nemas zavrsen faks sta ti znas"?


dovoljno ce vam biti da znate da sam sigurno stariji od 90% forumasa ovde i da imam vise godina nego najmladji ministar u vladi srbije i diplomu fakulteta . mislim da vam je to dovoljno.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 11:21 - pre 148 meseci
^^
Zasto je ovo bitno za forumsku diskusiju?

Ukoliko smatras da nesto nije dobro rekao opovrgni to
Ovo je forum - deljenje znanja

Ovaj deo nije za tebe vec uopsteno:
Ukoliko je nesto pogresio upucenije osobe ce ga ispraviti
Nema razloga za vredjanjem to mnogo vise govori o osobi koja upucuje uvrede
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 11:44 - pre 148 meseci
Citat:
Kawcek: Da te informisem Srbija je vec u Evropi. Geografski

Tamnica naroda EU nije Evropa vec kvazidrzava formirana sa ciljem da se opljackaju i uniste i stave pod kontrolu mali narodi Evrope prvenstveno od strane Nemacke.

Pogledaj sta rade danas jednoj Grckoj i ako imas mozak skapiraces da ce kroz koju godinu to isto uraditi i u Srbiji jer mi idemo putem kojim je isla i Grcka . U duznicko ropstvo.

Sadasnja vlada nas je po nalogu zapadnih zlikovaca zaduzila vise nego sve prethodne vlade u zadnjih 20 godina. Primera radi miloseviceve sve vlade su zaduzile Srbiju za 500 miliona dolara, a samo nas je sadasnja vlada u poslednje 3.5 godine zaduzila za preko 6.6 milijardi evra cime taj dug sa kamatama prevazilazi 10 milijardi evra.

Nas dug je vec presao davno definisani limit od 44% BDP-a . I dalje raste isto kao sto je rastao u Grckoj .

Sta je tim parama napravljeno u Srbiji? Nije nista bukvalno te pare su opet vracene na zapad. I pored tog zaduzivanja u Srbiji je izgubljeno trajno preko 400.000 radnih mesta . Beda je nikad veca, siromastvo epskih razmera ljudi u Srbiji danas bukvalno umiru od gladi i zime.

U Grckoj je danas totalan haos koji je izazvala Nemacka . Moguce je da dodje i do gradjanskog rata. Jer Nemacka trazi od grckih vlasti i naroda da se odreknu sopstvenog suvereniteta i da Nemacka vodi njihovu kompletnu politiku i vlada Grckom kao svojom pokrajnom.

Nemacka zeli ekonomski bioloski i teritorijalnu da unisti Srbiju i Srbe.

To dokazuju izjave nemackih ambasadora u nasoj zemlji. To dokazuje statut vojvodine koji je nasa vlast usvojila pod pritiskom nemacke i koji od vojvodine pravi drzavu u drzavi i kojim se utabava put za buduce otcepljenje vojvodine od srbije i uspostavljanja nemacke kontrole nad istom.

Koji je smisao postojanja vlade vojvodine, premijera vojvodine, vojvodjanskog parlamenta , sve to na 50 km od glavnog grada Srbije Beograda ako nije utabavanje puta za kreiranje jedne nove drzave i njeno otcepljenje od Srbije?

EU je nemacki cetvrti rajh i Nemacka i EU se vracaju nacizmu.

To dokazuje izjava nemackog ministra spoljnih poslova koji je rekao da ce Nemacka pristup sirovinama obezbediti i silom ako je potrebno.


Nemacka je neprijatelj svim narodima istocne evrope narocito slovenskim.

Primerice ispricao mi je skoro jedan prijatelj iz Subotice koji je Madjar, da je ekonomija u Madjarskoj totalno unistena od strane Nemacke i to tako sto su nemacke firme kupovale madjarske firme , zatim ih zatvarale da bi onda nemackim firmama oslobodile trziste za prodaju proizvoda u Madjarskoj.

Isto je Henkel uradio sa Merimom u Krusevcu ili Nevenom u Leskovcu.

Sustina liberalnog kapitalizma je uspostavljanje novog ropstva sa citavim ropskim drzavama i nacijama koje eksploatisu zapadni vladari sveta iz Amerike i Nemacke prvenstveno bankarski lobi olicen u Bildelberg grupi koji vode porodice Rotsild i Rokfeler.

Koji je model potreban Srbiji?

model politicke neutralnosti, uz ekonomski intervencionizam koji podrazumeva uvodjenje visokih carina na svu robu iz EU koja se proizvodi u Srbiji.

Nesto slicno ekonomskom modelu jednog Japana recimo.

Cik da uvezes bez carine u Japan bilo sta sto Japan proizvodi.

Ne vidim da nesto fali Japanu, Norveskoj, Svajcarskoj , Rusiji sto nisu u tamnici naroda EU.


Pa sto odmah nisi rekao da glasamo za Voju, za*ebi kilometarske post-ove...
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.sbb.rs.



+120 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 11:56 - pre 148 meseci
^marko83
ako se odnosi na mene >
Opovrgnute su tvrdnje koje kawcek iznosi ne samo od strane mene, već i od drugih
ne 1.put već više puta i to ne samo na ovoj temi, već i na drugima gde postuje.

^kawcek
Jednostavno ne prihvatate/razumete mišnjenja drugih i mnogo trolujete.

 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 11:58 - pre 148 meseci
@Kawcek,

ES ultramadzone je okupiran od strane jedne grupice, koju je jedan od moderatora nazvao rojem muva. Zašto rojem muva. Pa gde muve slete. to je obavezno zagađeno i us*ano. Ni jedan od njih se ne bavi temom, isključivo se bave učesnicima. Sad je najbitnije da otkriju ko si i šta si da bi napali i to i da bi te maksimalno diskreditovali.
Jedan od njih javno iznosi da je ultramad ES za ultra lude a on je najglasniji. Jednostavno ignoriši pacere. Da kapiraju o čemu pišeš ni po jada. Većina tih muva još živi na grbači roditelja pa imaju vremena da vise po ceo dan na netu i da mlate praznu slamu. Kada dospeju u realnost setiće se, možda, šta si pisao ali će biti kasno.
Ne obraćaj pažnju na mediokritete!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 12:00 - pre 148 meseci
Citat:
Pirossi: @Kawcek:
šta bre da diskutuje sa tobom kad nemaš pojma ni o osnovama ekonomije.
eto ni tu inflaciju koju pominješ ne razumeš.

u Bugarskoj poskupelo 64 puta?
eee koliko je ovde poskupelo od kako je moj pradeda živeo u kraljevini SHS.






Moze neko da mi kaze koliko danas kosta 'Politika', pa da po Kawcekovoj logiki preracunamo koliko je pojeftinio zivot u srbiji u poslednjih 19 godina? :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 12:16 - pre 148 meseci
Vezano za ono centralno grejanje u Rumuniji gde je bilo 15C u stanovima, to baš i nije tačno... dogrevao se proleterijat, nego šta...
E, sad, kako mi je jedan profa objasnio, napravila se rupa u prozoru i tutnula cevka napolje koja je povezana na neku ručno napravljenu pećku, i pretežno se ložila stara plastika, guma, kese, sve ono što je bilo za smeće. Nesrećnici koji su u tim hladnim danima prolazili kroz ulice Bukurešta su crkavali od dima, sve je bilo pod gustim smogom. :)
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 12:27 - pre 148 meseci
Svi Kawcekovi postovi, ma na kom topiku, sviraju istu pesmu. Klasičan astroturfing. Bliže se izbori, logično je.

Da li moderatori mogu da urade nešto ovim povodom, pošto ovaj cunami budalaština postaje nesnosan?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 12:32 - pre 148 meseci
Da bar prebace u u UMZ...
Mislim da bi svi ovi partijski agenti trebalo po default-u da idu u UMZ.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.22.*



+498 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 12:48 - pre 148 meseci
Citat:
Tyler Durden: Da bar prebace u u UMZ...
Mislim da bi svi ovi partijski agenti trebalo po default-u da idu u UMZ.


Citat:
Smarač

Dosađuje svima, čak i rođenoj majci. Njegove priče su toliko nezanimljive da izazivaju sledeće simptome: pospanost, obamrlost, gušenje, crvenilo po licu i vratu. Kod nekih slušalaca može prouzrokovati i nervozu, pa čak i agresiju. Dobar je za izbegavanje, a opasan za telefonske razgovore, izlaske, rođendanske proslave, žurke i sl. U njegovoj okolini čak i cveće vene.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 12:50 - pre 148 meseci
Ne vidim sta je tu problem.

Politika nije tako jednostavna kao sto se cini.

Principi EU ocigledno imaju razlicite efekte, a narocito u tumacenju kvaliteta zivota EU.

Da ne ulazim u razloge zasto su Bugarska, Rumunija i ostale clanice Varsavskog pakta primljene u clanstvo EU i bez postizanja zamisljenih standarda, ocigledno su daleko od standarda i ocigledno su primljene.

Posledica nasilne, politicke odluke, i teritorijalne dominacije NATO pakta nemaju nikakve veze za realnom ekonomijom doticnih zemalja. Ko se snasao snasao se, ko nije, trpi velike raskorake izmedju troskova zivota i prihoda.

Evropska unija je zasnovana na protoku novca i takvoj vrsti zastite. Velike plate, veliki troskovi, sistem zajedno, u grupi, funkcionise superiorno u odnosu na ostatak planete. Limesi takve "ekonomike" su Svajcarska (koja nije ni clanica EU) ili Norveska..

Ono sto je problematicno kod obicnog gradjanina, koji je nekako (mozda indirektnim spinovanjem) dosao do zakljucka da EU znaci automatsko polivanje novcem njegovih kasica prasica, odnosno neumereno uvecanje prihoda.

Znaci, za odredjenu (vestu) manjinu, ali ne i za nerazumno gradjanstvo, koje je rado zaboravilo poslovicu u vezi hleba i motike..

Krvavi, realan rad, za skupi hleb i visoku nadnicu, a ne baletanisanje po agencijama ili guranje u drzavnu upravu..sto rade svi u okruzenju, sem Slovenaca i zadivljujuce, dobrim delom Hrvata..

EU je sistem koji omogucava, ali ne izvrsava, ali tu nebogougodnu parolu nece izreci ni jedan politicar, cak ni pod pretnjom smrti, posto je sama ta izjava, njegova politicka smrt.

Sistm omogucava, pre svega novcem i odredjenim trzistem, povoljne (relativno, uslovljene birokratijom) uslove za egzistenciju, i ko se uklopi, njemu ce procvetati neki pupoljci.

Ko misli da ce da pametuje, i "na foru" da muze fondove, mora da stigne do naplate, ma koliko angazovao najamnike za izazivanja nereda i glumatanje "vanredne" ili specijalne situacije sa pregrstom "teskoca"


Iluzija jeste, ali u onij stavci da nekakvo clanstvo znaci "bolji zivot"..znaci ALI....ne jedostavno i ne direktno..moze ali ne mora..to ne zavisi od EU...vec od lokalnih tutumraka..


Poz
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 13:18 - pre 148 meseci
Citat:
Kawcek:
ajde dokazi da ne razumem.

sam si dokazao u svojim postovima, mrzi me da citiram a i ko bi poželeo da to pročita još jednom?

Citat:
Kawcek:
cikam te joomla installatoru....

povredio si mi osećanja

Citat:
hogar strašni: @Kawcek,

ES ultramadzone je okupiran od strane jedne grupice, koju je jedan od moderatora nazvao rojem muva. Zašto rojem muva. Pa gde muve slete. to je obavezno zagađeno i us*ano. Ni jedan od njih se ne bavi temom, isključivo se bave učesnicima. Sad je najbitnije da otkriju ko si i šta si da bi napali i to i da bi te maksimalno diskreditovali.
Jedan od njih javno iznosi da je ultramad ES za ultra lude a on je najglasniji. Jednostavno ignoriši pacere. Da kapiraju o čemu pišeš ni po jada. Većina tih muva još živi na grbači roditelja pa imaju vremena da vise po ceo dan na netu i da mlate praznu slamu. Kada dospeju u realnost setiće se, možda, šta si pisao ali će biti kasno.
Ne obraćaj pažnju na mediokritete!

smorior of the [es]
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 13:47 - pre 148 meseci
Hogare, pa ti pratiš šta ja pišem. Baš si super!
Hoćeš da ti tvoj idol da autogram? :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.16.*



+498 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 14:10 - pre 148 meseci
Citat:
Tyler Durden: Hogare, pa ti pratiš šta ja pišem. Baš si super!
Hoćeš da ti tvoj idol da autogram? :)

Wow....
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.20.*



+498 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 14:35 - pre 148 meseci
Citat:
Tyler Durden:Bože ima li moderatora da zaustave ovo bulažnjenje.... zaribaće ES server od ovolikih etilnih isparenja.

U gajbu piva da nemaš pojma šta je tema!
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta13.02.2012. u 15:08 - pre 148 meseci
^
EU zavera protiv nebeske Srbije?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Iluzija da clanstvo u EU donosi bolji zivot je rasprsena - Zivot u bugarskoj poskupeo 64 puta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35201 | Odgovora: 207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.