Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622472 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mbb.telenor.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 09:44 - pre 130 meseci
Citat:
vladared:
Neka naša država i poslodavci krenu da primenjuju Slovenački model u Srbiji (ne govorim o veličini plate), nego način kako se obračunava njihov minimalac, primenjen na srpske uslove pa nek tako postave minimalac i sve ostalo neka postave kao što je u Sloveniji (primenjeno na srpske uslove). Ako i tako ispadne 200 eura, evo obećavam da više nikada neću tražiti veće minimalce u Srbiji.

Metodologija obračuna minimalne zarade u Sloveniji i Srbiji je identična.

I u Sloveniji i u Srbiji se minimalna zarada obračunava prema iznosu minimalne potrošačke korpe, stim što se u Sloveniji potrošačka korpa računa po osobi, te je i minimalna zarada jednaka minimalnoj potrošačkoj kopri. U Srbiji se potrošačka korpa računa na nivou domaćinstva, te je i minimalna zarada predstavlja polovinu minimalne potrošačke korpe, pri čemu oba supružnika moraju da rade, da bi minimalnom zaradom mogli da pokriju troškove minimalne potrošačke korpe, što je i normalno.
 
Odgovor na temu

Viking ljakse

Član broj: 316792
Poruke: 5
212.33.150.*



+23 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 10:12 - pre 130 meseci
Identicno duplo.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 11:38 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Tamo se stoji i radi na traci. Nema zabusavanja, ceo dan organizovan do u minut. I onda naravno lelemudi joooj kuku meni tesko ko ce to...

Je li, koliko si ti radnih dana, sati, makar minuta proveo na pokretnoj traci?
Mislim, ako tvrdiš da se lelemudi žale, verovatno si na osnovu svog iskustva procenio da to zapravo nije teško.


Pa cek bre sta vi onda ocete? Lagan posao da se ne umarate, dobro placen, beneficije...bratac SFRJ nema vise :)

Odstajao sam ja svoj deo na nogama odavno, stvarno mi je zao sto vi niste pa vam sve tesko...
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 11:51 - pre 130 meseci
Evo dobra prica, ima jedna zena koja spada pod tvoju definiciju tuge (muz alkos, 2 dece nema struke, beda) koja je godinama radila kao nadnicar. Iako ti tako nakupis solidno para mesecno, tu posla ima od maja do novembra ako imas srece da ubodes "gazdu" koji ima potrebu da zaposljava tako dugo. Inace radis i manje od toga.

Kako su prezivljavali zimu ne smem ni da pitam.

I sad u Somboru nekako se otvori fabrika za izradu carapa (Calzedonia). Zena konkurisala i dobila posao. Tri zenske osobe iz moje okoline takodje.
Sve 3 su dale otkaz vrlo brzo a zalile su se kako ne mogu da puse kad hoce, kako je tesko stajati na nogama celo radno vreme, kako sef naredjuje i slicna palamudjenja. Naravno neko je za njih negde gutao drek i radio da bi one shrale.

E ta zena je rekla sledece: ma pusti njih, princeze na zrnu graska. Meni nikad bolje u zivotu. Placen prevoz na posao. Radim tokom cele godine, platu primam redovno i na vreme, nisam sagnuta non stop vec stojim (aha!) daj Boze da potraje. Plata je veca od minimalca tipa 22-23K dinara.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 12:14 - pre 130 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Tamo se stoji i radi na traci. Nema zabusavanja, ceo dan organizovan do u minut. I onda naravno lelemudi joooj kuku meni tesko ko ce to...

Je li, koliko si ti radnih dana, sati, makar minuta proveo na pokretnoj traci?
Mislim, ako tvrdiš da se lelemudi žale, verovatno si na osnovu svog iskustva procenio da to zapravo nije teško.


Pa cek bre sta vi onda ocete? Lagan posao da se ne umarate, dobro placen, beneficije...bratac SFRJ nema vise :)

Odstajao sam ja svoj deo na nogama odavno, stvarno mi je zao sto vi niste pa vam sve tesko...

Ne, ne, opet ne znaš činjenice a dozvoljavaš sebi da sudiš i deliš lekcije.
Moje radno mesto je zahtevalo da 80% vremena stojim, i tako 25 godina. Pod "stojim" mislim i na stajanje u mestu, hodanje oko mašine, saginjanje i fizikalisanje oko te iste mašine. I jeste teško.
Treba da praviš razliku između "teško je" i "neću da radim". Po tebi, onaj ko komentariše da je nešto teško je lelemud koji neće da radi nego traži opravdanja da ne bi radio. Ako je tako, ja sam 25 godina lelemudao i probijao normu ne manje od 50%, a često i 100%. Šta hoću da kažem? Da je lako tuđim je l' gloginje mlatiti.
I šta je loše ako neko hoće bolji posao, gde se manje umara, sa dobrom platom, beneficijama? Ti bi radije radio na pokretnoj traci nego za kompjuterom? Ne?
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 12:40 - pre 130 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Slovenija je polu komunisticka drzava stim da im je narod malo vredniji i pametniji od naseg...
Citat:
ventura: Metodologija obračuna minimalne zarade u Sloveniji i Srbiji je identična.

I u Sloveniji i u Srbiji se minimalna zarada obračunava prema iznosu minimalne potrošačke korpe, stim što se u Sloveniji potrošačka korpa računa po osobi, te je i minimalna zarada jednaka minimalnoj potrošačkoj kopri. U Srbiji se potrošačka korpa računa na nivou domaćinstva, te je i minimalna zarada predstavlja polovinu minimalne potrošačke korpe, pri čemu oba supružnika moraju da rade, da bi minimalnom zaradom mogli da pokriju troškove minimalne potrošačke korpe, što je i normalno.

Ivane, Slovenije nije polu komunistička država i narod nije malo vredniji, nego politička/kapitalistička elita je malo kvalitetnija. Ono što verovatno ne znate ili ne želite da kažete je da je pre stupanja Slovenije u EU minimalac bio 375 eura, a da je kao jedan od uslova stupanja bio da se reformiše upravo taj segment obračuna minimalne zarade. Posle toga je bilo oko 600 eura. Razlog. Ovo što je napisao ventura. Računa se po osobi. Po toj istoj matematici dolazimo do računice od 40k za minimalac. Metodologija je slična, a ne ista - upravo zbog toga.

Ne vidim šta ti Ivane imaš protiv komunističkih tvorevina (usput, ni Slovenija ni Srbija NIKADA nisu bile komunističke države, nego socijalističke i bivša SFRJ je bila jedna od socijalističkih zemalja gde je privatluk bio dozvoljen (u određenoj meri) i funkcionisala je tržišna privreda) kada ti živiš i radiš u jednoj "komunističkoj" tvorevini i očigledno ti prija. Da ti ne prija, davno bi ti podvio rep i kao Odin D. i drugi krenuo da tražiš sreću na "zapadu". Maži ti oči drugima...

[Ovu poruku je menjao vladared dana 10.08.2013. u 13:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 12:46 - pre 130 meseci
E da. Pošto sam Zrenjaninski tast, malo bolje sam upoznat sa pričom. Ivane, ne branim te žene, možda su i zabušanti i lenčuge, ali ono što znam su nekoliko fabrika smeštene u montažnim halama i do nedavno sigurno nisu imale klimu. Da li si ti probao da stojiš na nogama 8 sati u montažnoj hali kada je napolju +50 ili -20 ? Probaj. Druga stvar. Ne mogu tačno de se setim koja je fabrika bila u pitanju, radnicima su branili da idu u toalet. Jedan radnik je dobio otkaz zato što je napustio radno mesto jer je morao da ide u toalet, posle toga drugi su očeli da nose pelene za odrasle. To je tebi primer dobrog poslodavca???
 
Odgovor na temu

Viking ljakse

Član broj: 316792
Poruke: 5
212.33.150.*



+23 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 12:47 - pre 130 meseci
Evo poslova ko kupusa

http://www.oilandgaspeople.com...obs-search/s/norway/stavanger/

tj. ko izda Srbiju majku hlebodajku.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 12:59 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ne, ne, opet ne znaš činjenice a dozvoljavaš sebi da sudiš i deliš lekcije.
Moje radno mesto je zahtevalo da 80% vremena stojim, i tako 25 godina. Pod "stojim" mislim i na stajanje u mestu, hodanje oko mašine, saginjanje i fizikalisanje oko te iste mašine. I jeste teško.
Treba da praviš razliku između "teško je" i "neću da radim". Po tebi, onaj ko komentariše da je nešto teško je lelemud koji neće da radi nego traži opravdanja da ne bi radio. Ako je tako, ja sam 25 godina lelemudao i probijao normu ne manje od 50%, a često i 100%. Šta hoću da kažem? Da je lako tuđim je l' gloginje mlatiti.
I šta je loše ako neko hoće bolji posao, gde se manje umara, sa dobrom platom, beneficijama? Ti bi radije radio na pokretnoj traci nego za kompjuterom? Ne?


Jasno sam rekao da oni koji su dali OTKAZ na poslu kukaju kako im je tesko i kako ne zele to da rade. Rad nije lak. Ali se raditi mora.
Ja nisam tebe nazvao lelemudom vecom onog kome je takav posao bi otezak pa ga je napustio i sad zivi na necijoj grbaci (a taj neko vise nema luksuz da se zali da mu je tesko).

I kakvo ti je to pitanje da li bi radije na traku ili komp? Debilno. Ne moze svako za komp i amen. Moze on da hoce do mile volje ako ne moze.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 13:03 - pre 130 meseci
Citat:
Ja sad čitam i nigde nisam video da je Ivan rekao to što ti tvrdiš da je rekao. On nije rekao da su lelemudi ti što rade, a kukaju da je teško, već oni koji kukaju da je teško i zbog toga neće da rade. To i jesu lelemudi, jer tako kao što su našli izgovor da ne rade taj posao, našli bi ga i za svaki drugi, jer verovao ti ili ne, svaki posao je težak. A to što ima ljudi koji ne kukaju, ne znači da im posao nije težak, već da su shvatili da kukanjem neće učiniti da nešto bude lakše, već da time samo bespotrebno troše energiju.

Citat:
Ako je tako, ja sam 25 godina lelemudao i probijao normu ne manje od 50%, a često i 100%. Šta hoću da kažem? Da je lako tuđim je l' gloginje mlatiti.

I šta sad hoćeš ? Medalju ? To što si ti 25 godina radio na traci je tvoj izbor. Ako ti to nije odgovaralo, zašto nisi za tih 25 godina našao za shodno da naučiš da radiš nešto drugo i promeniš posao ?
Citat:
I šta je loše ako neko hoće bolji posao, gde se manje umara, sa dobrom platom, beneficijama? Ti bi radije radio na pokretnoj traci nego za kompjuterom? Ne?

Nema ništa lošeg u tome, naprotiv. Ali do takvog posla se ne dolazi tako što kukaš kako je nešto teško, nego tako što se potrudiš da stekneš znanja i veštine koje ti omogućavaju da radiš takav posao. A ne znam šta si hteo da kažeš ovim upoređivanjem "rada na kompjuteru" (šta god to značilo) i rada na pokretnoj traci. Ako si time hteo da istakneš kako je raditi neki IT posao lakši nego rad na pokretnoj traci, ko ti brani ili bilo kome da proba. A ja ću ti reći da to nije nimalo lakše. Čak šta više, jedini razlog zašto bi neko odabrao da radi programiranje na primer je zato što se više plaća. Da je rad na traci jednako ili više plaćen, svi bi pre izabrali to nego "rad na kompjuteru". Zašto ? Zato što kad radiš na traci, ti odradiš svoju smenu i odeš kući da radiš šta hoćeš, a nećeš naći nijednog programera koji ima kakvog takvog uspeha u svom poslu, a da radi 8 sati dnevno. Sve ima svoje.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mbb.telenor.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 13:03 - pre 130 meseci
Citat:
vladared:Ono što verovatno ne znate ili ne želite da kažete je da je pre stupanja Slovenije u EU minimalac bio 375 eura, a da je kao jedan od uslova stupanja bio da se reformiše upravo taj segment obračuna minimalne zarade. Posle toga je bilo oko 600 eura. Razlog. Ovo što je napisao ventura. Računa se po osobi. Po toj istoj matematici dolazimo do računice od 40k za minimalac. Metodologija je slična, a ne ista - upravo zbog toga.

Kod nas kad se kaže (minimalna) potrošačka korpa misli se na korpu za prosečnu porodicu. U Sloveniji kad se kaže potrošačka korpa, misli se na korpu za jednu osobu.

Takođe, Slovenija ne razlikuje pojmove minimalne i prosečne potrošačke korpe. Mislim da bi se složio da je mesečno 100 evra za rekreaciju i kulturu daleko od minimuma, a to se u Sloveniji računa u potrošačku korpu. Računa se i 50 evra mesečno da odvajaš za odmor i mnogo toga što podpada pod luksuz a ne minimalac.

Minimalna potrošačka korpa u Srbiji je nekih 33.000 dinara, dok je minimalna zarada nekih 21.000 dinara. Kada bi čovek živeo sam onda mu ni minimalna korpa ne bi bila 33 hiljada dinara već manja, odnosno nekih 19.000 dinara, što znači da radnik i u Srbiji može sam da pokrije troškove potrošačke korpe sa minimalnom zaradom (već rekoh da se ona i računa na taj način).

To što je u Sloveniji potrošačka korpa 600 evra a kod nas 300, to ne znači ništa... Siguran sam da bi na Menhetnu ona bila 3000 evra, i sasvim je normalno da se ona formira na osnovu tržišnih cena a ne na osnovu nečijih lepih želja.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 13:06 - pre 130 meseci
Citat:
vladared:
E da. Pošto sam Zrenjaninski tast, malo bolje sam upoznat sa pričom. Ivane, ne branim te žene, možda su i zabušanti i lenčuge, ali ono što znam su nekoliko fabrika smeštene u montažnim halama i do nedavno sigurno nisu imale klimu. Da li si ti probao da stojiš na nogama 8 sati u montažnoj hali kada je napolju +50 ili -20 ? Probaj. Druga stvar. Ne mogu tačno de se setim koja je fabrika bila u pitanju, radnicima su branili da idu u toalet. Jedan radnik je dobio otkaz zato što je napustio radno mesto jer je morao da ide u toalet, posle toga drugi su očeli da nose pelene za odrasle. To je tebi primer dobrog poslodavca???


Aha, to sto ja zivim tamo znaci da nisam upoznat sa situacijom kao ti? To sto ti pricas su uglavnom prepricavanja i hiperbolisanja lelemuda. Zna se kako se na traci ide u wc. Ni ja u sred sastanka ne odem da pisam cak i kad sastanak traje satima, vec cekam pauzu. A pelene za odrasle su ti hit :)...no cak ako neko ima problem sa besikom, a ZELI da radi na traci, skidam kapu zbog odluke da nosi pelene. Respect.

Jesi bio u nekoj od tih hala da mozes da potvrdis da li su imale klimu ili ne? Posao na traci je low level i fini uslovi poput temperature od 23C, punog frizidera svega i svacega, flex radnog vremena su nedostizni.

Sto se mog stajanja na slicnim uslovima tice - da jesam, cesto i gore (plastenici).
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 13:17 - pre 130 meseci
moze li neko da prikaze tu minimalnu potrosacku korpu??? da vidimo sta ona sadrzi!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mbb.telenor.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 13:40 - pre 130 meseci
Ovo je podatak od Maja 2012., ali što se tiče količina robe to je to, eventualno su cene nešto malo veće.







Kad čovek nema leba da jede, bitno je da ima da odvoji 2000 dinara za cigare i alkohol... Ja bi lično tu stavku u potpunosti izbacio, a ovo ostalo je ok.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 13:40 - pre 130 meseci
@ivan.mojsilovic
To što živiš tamo ti daje moguć bolji uvid u stanje stvari, ali ako prećutkuješ tako nešto ne daješ punu informaciju. Po tebi su to čaršijska prepričavanja, a recimo tast i tasta su pričali nabrajajući imena ljudi koji rade tamo i koji to doživljavaju, tako da meni deluje veoma istinito. Pošto ne znaš, u firmama gde vode računa o svojim zaposlenima, ako neko mora u WC na traci, prijavi smenovođi, isti pronađe privremenu zamenu i čovek odradi ono što mu je hitno. To što ti ne ideš kada si na sastanku u WC, ne idem ni ja pa makar trajao satima i pio šta god da nude za piće tamo, ali zato pre sastanka obavezno idem u WC i još uvek nisam bio na sastanku koji traje 8 sati bez prekida ili sa maksimalno čini mi se jednim prekidom od 30 min... Kako ja nisam bio u fabrici, tako i ti nisi tako da težina toga što ti tvrdiš da su čaršijska prepričavanja nije velika (kao ni što oni koji nisu čuli tu priču u ZR isto tako daju odgovarajuću težinu onome što ja kažem).

@cika dacha
http://www.politika.rs/rubrike...adrzi-potrosacka-korpa.lt.html (edit, vidim da me je ventura preduhitrio)

 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 14:03 - pre 130 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:Posto trenutno zivim u Zrenjaninu, ovde nema nikod ko ne moze da nadje posao a radio bi. Ta prica o 2000 pacenika koji nemaju gde pa se prijavili na te pozicije je smesna. Ovde gomila ima fabrika (jedna skoro 5K ljudi) u kojima je fluktacija ljudi ogromna. Tamo manje vise stalno ima konkurs za neko radno mesto.


Ostatak se uglavnom slazem ali mi ovo bode oci
Zaposleni: 29012 iz RZS za 2012
Nezaposleni: 10679 iz RZS za 2013
Stopa nezaposlenosti: 25.81%
Ispada da skoro 11k ljudi uopste ne bi radilo(jos je ovo zvanicna statistika, koja je obicno nafilovana i ne odgovara realnosti)
26% nije mala stopa nezaposlenosti gde eto tu i tamo neko nece da radi i samo takvi ne mogu da nadju posao

 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 14:22 - pre 130 meseci
stavka Obrazovanje je BEZOBRAZNO MALA!

alkohol i duvan treba izbaciti!

bez sokova i vode ispadne 830 grama dnevno hrane za 1 osobu tj 276g po obroku! a sveze jaje ima 75g!

mozda je to dovoljno ako je hrana kvalitetna! mada cisto sumnjam!

 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
*.broadband.corbina.ru.

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 15:26 - pre 130 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=741236
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.mbb.telenor.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 15:43 - pre 130 meseci
Citat:
cika dacha: stavka Obrazovanje je BEZOBRAZNO MALA!

Jeste, ali je zato stavka zdravlje 'velika'. Ako je neko penzioner onda mu je kalkulacija ovakva, ako je neko osnovac, onda uzme ovo od zdravlja i prebaci u obrazovanje i opet je na kraju na istom.

Citat:
cika dacha
bez sokova i vode ispadne 830 grama dnevno hrane za 1 osobu tj 276g po obroku! a sveze jaje ima 75g!

mozda je to dovoljno ako je hrana kvalitetna! mada cisto sumnjam!

To je više nego dovoljno u svakom pogledu.

Koliko ti hrane pojedeš? Čisto sumnjam da pojedeš 830 grama dnevno, ja sigurno ne pojedem toliko, ali verovatno bacim dva-tri puta toliko svaki dan (što je boljka svih).
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 15:46 - pre 130 meseci
@ivan.mojsilović
Neće biti da si mislio to što si napisao. Priča o otkazima, princezama i zrnu graška pojavila se kasnije, kad si već opleo o ovima sa pokretne trake. Da si odmah naveo primer a ne generalizovao, ne bih ja ni reagovao na generalizovanje jer ga ne bi ni bilo.

@Marko_L
Orden? Ne. Ali hoću da se stvari nazovu pravim imenom, a ne da se cela radnička populacija koja radi za trakom i komentariše kako je teško - naziva lelemudima. O tome može da sudi samo neko ko je proveo u proizvodnji i na pokretnoj traci neko vreme. Sve ostalo je najblaže rečeno proizvoljno. I u svetlu ove svoje izjave, mogu da komentarišem i IT sektor. Doduše, ne poslove programera (kojih realno nema toliko da bi bili bitni za bilo kakvu statistiku), ali neke druge poslove mogu. Recimo, servisiranje kompjutera. Odgovorno tvrdim, pod punom moralnom i materijalnom odgovornošću, da taj posao jeste lakši od proizvodnih poslova i rada na pokretnoj traci. Kao i posao u oblasti IT izdavaštva, administracije, podučavanja... Dakle, poznajem obe strane, i IT (nekoliko oblasti) i proizvodnju.
Nego ovi koji proizvodnju gledaju samo na TV, ne znaju da i tu postoje rokovi, problemi saradnje sa mušterijama, kašnjenje repromaterijala, iznenadne promene zahteva, specifične operacije koje ne možeš da predvidiš a koje usporavaju proizvodnju i utiču na deadline. O uslovima rada da ne govorimo.
I zato, nemojte da kukumavčite, dragi IT-ovci, kako vam je teško. Ne znate vi šta je teško.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622472 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.