Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 625254 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao10.08.2013. u 23:36 - pre 130 meseci
Da ne bude da branim samo radnike, ima kukolja svuda... Trazio prijatelj radnicu u butiku i javljaju se svakakve. Primi jednu, ona krade robu, glupaca misli nece se primetiti posto ima dosta. :D Druga uglavljuje svoju robu, isto kao misli nece da se primeti, jer je stavljala iste boje papirica za cenu, a nije primetila da na svakoj ceni stoji potpis vlasnika. :) Treca ukrala par stvari posle par dana rada, i kaze, plati pa da idem... kaze prijatelj cek polako, da uradimo popis. Skoci ona, "kakav popis?! Nemam ja vremena za to." Kaze on, mora da se uradi popis, da sravnimo racune... Kaze ona, "ne mozes ti mene terati da radim popis ako sam ja odustala od posla, a i dovescu ti ja zestoke momke da te odvale od batina" ... on gleda, ne veruje, kaze aj ti dovedi njih, ja cu dovesti momke u plavom sa pendrecima i lisicama, da vidimo kako ce ici... :D

Sto sam ispricao ove dve "price"? Pa nije sve tako crno belo, i nije na stranu radnika uvek, ali definitivno nije ni na stranu poslodavca, jer je ipak poslodavac u prednosti zbog trenutne situacije na trzistu rada. Ali ako je tretman radnika dobar, veca je verovatnoca da ce i rezultat tog rada biti dobar. Oni radnici na traci gde je drug radio u ZR firmi su tretirani kao stoka i rezultat je bio shodan tome. Ove u butiku su imale dobru platu i jasan posao, ali su bile losi radnici... No, to je postala ucestala pojava na takvim radnim mestima i ima dosta takvih devojaka sto se time "bave" - idu redom po tezgama koje prodaju robu ili buticima i pokusavaju da ojade vlasnika za robu na ovaj ili onaj nacin za kratko vreme i onda sledeci lokal...
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao11.08.2013. u 00:04 - pre 130 meseci
Citat:
mr. ako:
Citat:
ivan.mojsilovic:
Posto trenutno zivim u Zrenjaninu, ovde nema nikod ko ne moze da nadje posao a radio bi. Ta prica o 2000 pacenika koji nemaju gde pa se prijavili na te pozicije je smesna. Ovde gomila ima fabrika (jedna skoro 5K ljudi) u kojima je fluktacija ljudi ogromna. Tamo manje vise stalno ima konkurs za neko radno mesto. Ali toliko voljene fabrike nisu mila radna mesta. Tamo se stoji i radi na traci. Nema zabusavanja, ceo dan organizovan do u minut. I onda naravno lelemudi joooj kuku meni tesko ko ce to...

Cak su i plate u tim fabrikama iznad minimalca. U najvecoj od 30K do 40K.


Ja ne zivim u ZR, ali imam dosta prijatelja i drugova koji su tamo. Jedan od njih bas resio da batali sve i ode da sljaka u novootvorenu privatnu fabriku koja ce raditi maske (ili bese table) za Fijata.
I... pre svega, nije tacno da u ZR ima posla za sve, jer je na konkursu bilo brdo ljudi, preko 2000. On covek zavrsio masinstvo na FTN, pa ga primili posle prvog kruga razgovora (valjda im treba takav profil na traci :D ). Naravno, brdo njih je izvisilo, ali su stavljeni na listu za cekanje u slucaju da neko odustane / sutnu ga. A kako i sam kazes, fluktuacija radnika je ogromna, prolaze kroz pogon kao na traci na kojoj rade. :)

Uglavnom, to drugo sto kazes jeste tako, nema zabusavanja, sve u minut organizovano, cak sta vise, sve u sekund. Sa' cu bas da potrazim chat history sa tim drugom, jer se ne secam bas svih datalja sto mi je pricao kad je bio u NS. Evo prepricacu deo chata i onoga cega se secam ovako:

Kaze da treba da sklopi 4000 delova nedeljno, tj. u jednom minutu ima da sklopi 1.2 dela - manje od minut po jednom delu!
Kaze da moras da si bas bas koncentrisan da ne bi pogresio, inace se vrlo lako sj*bes i izgubis ritam.
7 dana zaredom je radio nocnu.
Dve nedelje zaredom ni dana prestanka (da, radili su i nedeljom).
Za drzavni praznik nisu radili, i bila je subota, ali su zato odmah poceli u nedelju u 00:01 h, on je u 23h u subotu krenuo na posao iz Muzlje.
Dok je on radio tamo, vec su pripremali novi batch od 20 radnika.
Na kraju je iz njegove grupe odustalo 70% radnika.


Evo i sad dok citam ovo sto pisem, ne verujem da se to desavalo u Srbiji... da mi je to neko drugi pricao pomislio bi da laze i prepricava neku situaciju iz fabrike u Kini...

Dalje:
Koleginica koja je radila na masini pored njega se zalila sto su joj zakinuli 2k din. sa plate, sefica joj rekla: "ima ovde jos 2000 koji hoce da rade na tvom mestu, daj otkaz ako ti se ne svidja."
On posle nekog vremena otisao do sefice da napomene da se nedelja noc placa 150% po zakonu, ova mu rekla da on radi u firmi, ne po zakonu. :D
A za dobrodoslicu je kaze bilo ovako:
recite sve sto ne valja
ovo je vasa druga kuca
sve sto treba, tu smo
i odmah sledeca recenica
1:08 AM ako se razbolite, OTKAZ
ako zakasnite, OTKAZ


^Vrlo prijatna dobrodoslica... :)
A ta sefica je valjda imala trogodisnju, pa je sve njih sto imaju fax minirala, slala na losije pozicije, opominjala bez razloga. Ove sa srednjom skolom ili nizim obrazovanjem nije dirala, ona ih ne dira, oni cute, a sa nekima je bila prst u boolju... ove sa faxa nije fermala.


Ja citam i ne verujem sta pise covek... pa da je neki dokumentarac iz Kine, pa da kazes...

E zbog svih tih uslova, radnici su naravno nezadovoljni i lose rade, jer su nemotivisani i premoreni, tretirani kao stoka, sa mailim platama - i rezultati su odmah vidljivi -> u tom periodu vraceno 15 kutija iz Fiata, za razliku od prethodnog kada je firma pocinjala tek i nije bilo tolike torture i kada je bilo vraceno samo 2 kutije...

Bottom line: Nisu mu produzili ugovor, iako je bio jedan od najboljih radnika tamo i znao da radi na 7 masina od 9 koliko ih je bilo (vecina ostalih zna da radi na 3 ili 4 masine recimo), a nisu mu produzili ugovor jer nije dosao jedan ponedeljak na posao jer je bio bolestan...
(doduse istina je da je zapravo bio mamuran, jer smo slavili nesto (zderali) ceo vikend kad je bio u NS i u ponedeljak za drugu smenu bio skrhan totalno i u nemogucnosti da ode na posao :D )
Hhaha, da, sefica mu je trazila opravdanje od lekara posto je rek'o da je bolestan. :D :D

Sve u svemu, vratio se privatnoj zanatskoj radnjici i pecanju, a usput trazi posao u struci u raspaloj industriji drzave Srbije. :)



Pa pazi, svako moze da pokusa tako da radi. Eto 15 kutija se vratilo, 70% ljudi odustalo. Sta mislis koliko dugo ce tako da budu u poslu? Necu da ulazim u detalje price jer je pola stvari izmisljeno (ne mozes tako dobiti otkaz!)

Ne znam sto se cudis sto je trazila opravdanje od lekara. Mislis dovoljna je tvoja rec pa da ti veruje? Usput, vidimo da je nonsalantno slagao.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao11.08.2013. u 00:27 - pre 130 meseci
Citat:
ventura:
Ti bi druže od svakog sistema da uzmeš ponešto, i da sklopiš jednog frankeštajna po meri proleterijata...

Poslodavac u USA može tako da se ponaša jer on čim vidi da radnik nije 100% posvećen svom poslu, on mu se samo zahvali i kaže da do kraja radnog dana očisti svoj sto. A ja u Srbiji treba da zaposlim nekoga ko će pristati na nižu platu nego što on smatra da vredi jer u tom trenutku nema ništa bolje, preziraće i sebe i svoj posao, otaljavaće ga, i to će da radi sve dok mu ne ispadne neka povoljnija kombinacija. A ja kao poslodavac mogu to samo da gledam i trpim jer da ga otpustim nema šanse... Ili da radim kao što radi i maltene svaki poslodavac u ovoj državi (uključujući i državu), a to su ugovori na određeno... Samo što to nije moj cup of tea.. Ja više volim da to od početka bude fer i pošteno - ako se od početka 'nađemo' na cifri, biće bolje i meni i radniku.
Sa ovim na kraju se slazem, svaka cas', ali ono na pocektu ne odaje utisak finoce. :) Msm, ako znas vec da ce prezirati sebe i svoj posao zato sto je morao da pristane na nizu platu, ti mu daj odma' nesto visu platu i imaces vedrog i vrednog radnika = produktivnost i kvalitet rada skace.
Jeste, daces vise nego sto si morao, ali ces zaista da ustedis na kraju, jer ce ti taj radnik odradjivati posao kako treba, nece ga otaljavati preko one stvari, radice brzo koliko moze/treba, a verovatnije je i da ti nesto nece sje*ati i napraviti stetu.


Citat:
ventura:
A šta misliš kako poslodavac odlučuje koju cifru će da ponudi? Da li bi isto ponudio mašinskom inženjeru koji treba da ti projektuje neke mašine i kuriru?

Znaš kako se određuje plata traktoriste? Ja recimo pojma nisam imao koliko bi ponudio traktoristi za posao (iskreno, mislio sam da je to posao koji se radi za 20-30 hiljada dinara). Odgovor je bio:
- Taj posao niko neće da ti radi za manje od 400 evra;
- Ne želiš da zaposliš nekoga ko želi da radi za manje od 400 evra.

premisa iza toga je da ne može baš svako da bude traktorista, i iza toga treba da stoji jako veliko znanje i iskustvo. I druga stvar, ne želiš da daš nekome da vozi traktor od 200 hiljada evra ili kombajn od 500 hiljada evra, ako nije dobro finansijski motivisan, jer ti on za sekund napravi štetu od par desetina hiljada evra, i niti mu možeš šta, niti si išta 'uštedeo' time što si mu dao manju platu.

Sa druge strane imaš recimo radnika na pokretnoj traci, jednog od njih 50. Neophodna nivo znanja za posao je toliki da bi mogao da obučiš čimpanzu da ga obavlja. Odgovornost je tolika da ako on ne odradi posao, neko od njih 49 na liniji će ga odraditi. Dakle nula znanja, nula odgovornosti. Zašto bi ti takvom radniku ponudio bilo šta veće od minimalca, kad iza njega stoji na hiljade koji jedva čekaju da uskoče na njegovo mesto?
Taj radnik može da dobije veću platu samo kada ne bude te gomile koja jedva čeka da ga zameni, pa poslodavac mora da ga 'čuva' dobrom platom, a to generalno smanjenje nezaposlenosti nije posao poslodavca već države.

[Ovu poruku je menjao ventura dana 10.08.2013. u 23:31 GMT+1]
E upravo to sa traktoristom je odlican primer!
Tako i sa ovim kurirom. Neces mu dati platu ko inzenjeru, ali mu daj nesto visu platu, daj mu takvu da bude zadovoljan, jer kao i traktorista sto moze da ti sje*e vozilo, tako ce ti i kurir guzvati dokumenta ili biti nemaran pa ih drzati na stolu dok pije kafu ili ti isporucivati brzinom kao puz... Jeste, bice visa plata nego sto je za takav posao na trzistu normalno, ali umesto da ustedis neku sicu, 5-10k visa plata njemu resava masu problema - egzistencijalnih problema, a to znaci da su svi ostali problemi koje ima neuporedivo laksi. Rezultat: zadovoljan radnik, zadovoljan poslodavac.

Sto se tice pokretne trake, jeste, ima ih lobotomisanih koji ne znaju da rade nista drugo osim takve poslove, ali zavisi i koja je traka... evo bas sam pisao iznad gde je jedan drug radio. Jeste to "kao" na pokretnoj traci, ali su u pitanju razne masine sto rade razne faze montiranja i sklapanja dok traka nosi od masine do masine (bar sam tako razumeo da je), tako da nema "propustanja" i ne odradjivanja posla pa ce drugi da "uhvati"... Ovde ako propustis da uradis svoje, sledeci ne moze da nastavi najverovatnije, a onda ne ispunjavas normu, smanjena plata, ultimativno otkaz.






- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao11.08.2013. u 00:55 - pre 130 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Pa pazi, svako moze da pokusa tako da radi. Eto 15 kutija se vratilo, 70% ljudi odustalo. Sta mislis koliko dugo ce tako da budu u poslu? Necu da ulazim u detalje price jer je pola stvari izmisljeno (ne mozes tako dobiti otkaz!)

Ne znam sto se cudis sto je trazila opravdanje od lekara. Mislis dovoljna je tvoja rec pa da ti veruje? Usput, vidimo da je nonsalantno slagao.
Ne znam, koliko cujem rade i dalje, ima dosta ovih sto cekaju na radno mesto, pa su mozda nasli neke poslusne i/ili koji su bas u nevolji/nemastini i ne smeju da grese i da se ponasaju nemarno. ;)

Sto se tice ove tvrdnje da je izmisljeno, ono, ako je on lagao mene i ja lazem vas. :) Mada ga znam dugo, nije taj tip... a i ne vidim zasto bi lagao?! Koji bi bio motiv za tako nesto???
I nije on dobio otkaz, vec mu ugovor jednostavno nije produzen.

A sto se tice opravdanja, to me je podsetilo na srednju skolu, pa mi bilo simpaticno da neko coveku trazi takav papir ponovo posle toliko godina. :) Ako se secate, u skoli je bilo onih kome je trebalo cesce, pa su samo sebi napravili lekarsko u PhotoShopu i odstampali. :D
I tehnicki nije slagao nonsalantno, jer je mamurluk, izmorenost i neispavanost jednako stanje kao i biti bolestan. ;)


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao11.08.2013. u 06:32 - pre 130 meseci
OT: U Ceskoj se nosi svaki put opravdanje na posao da bi ti to proknjizili kao bolovanje a nosio sam ga i u Srbiji. Ne vidim u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao11.08.2013. u 07:15 - pre 130 meseci
I Srbiji se u većini ozbiljnih firmi traži opravdanje i tu jeste tvoj drug pogrešio. Nije smeo da dozvoli da se ne pojavi na poslu, ako već se nije pojavio, trebao je otići kod doktora da mu otvori bolovanje, a po završetku da mu da hranarinsku listu. Problem je što doktori (bar u NS) ne mogu u istom danu da otvore i zatvore bolovanje, tako da tvom drugu verovatno bi sledio otkaz svakako... (Bar kako si ti napisao da su rekli da ako se razbole, dobijaju otkaz)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao11.08.2013. u 18:13 - pre 130 meseci
Citat:
vladared: I Srbiji se u većini ozbiljnih firmi traži opravdanje i tu jeste tvoj drug pogrešio. Nije smeo da dozvoli da se ne pojavi na poslu, ako već se nije pojavio, trebao je otići kod doktora da mu otvori bolovanje, a po završetku da mu da hranarinsku listu. Problem je što doktori (bar u NS) ne mogu u istom danu da otvore i zatvore bolovanje, tako da tvom drugu verovatno bi sledio otkaz svakako... (Bar kako si ti napisao da su rekli da ako se razbole, dobijaju otkaz)

Ma naravno da je pogresio i nije smeo da ne ode na posao, ne branim ga ja, al' jbg, kafana je kriva, nije on. :D :D No, to trazenje opravdanja me podsetilo na srednju skolu, vec rekoh, te sam zato pomenuo...
A to sto su rekli da ako se razbole dobijaju otkaz - to je samo prica koju su imali kao dobrodoslicu, valjda govor sto je drzala ta sefica. Taktika zastrasivanja i pravljenja paklene atmosfere. Nisu oni (firma) bas toliko maloumni da krse zakon ili prave prostor da ih neko tuzi, vec cisto da radnike sa nedovoljnim poznavanjem zakona i sopstvenih prava kao radnika, zastrase i "uteraju strah u kosti". A to je ujedno i selekcija, ko se tu na pocetku pobuni i prigovori, njega precrtaju sa spiska za produzavanje ugovora na sledeca tri meseca. :) (kao sto je prosao drug i vecina ostalih koji su talasali na ovaj ili onaj nacin - ugovor im nije produzen i na taj nacin su "popili otkaz")

No, bese subota sinoc, ja raspolozen za pisaniju, pa izlih nesto vise licnih odrednica nego sto inace cinim (i sto je uvek greska za uraditi na javnom forumu... :) ), ali avaj - zlzbzlzb pogresi covek.



[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 11.08.2013. u 19:23 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao11.08.2013. u 19:16 - pre 130 meseci
Moze biti da je tako, mada meni lici na izmisljotinu :)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao11.08.2013. u 22:11 - pre 130 meseci
Citat:
mr. ako: Taktika zastrasivanja i pravljenja paklene atmosfere.

To je taktika utuvljivanja u glavu tima poput tvog prijatelja da na tom poslu neće biti džabalebarenja i mogućnosti zloupotrebljavanja bolovanja kad se mamuran vratiš iz kafane ili kad treba okopati baštu.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao11.08.2013. u 22:32 - pre 130 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Moze biti da je tako, mada meni lici na izmisljotinu :)

Pises samo da bi pisao ili imas nesto na sta konkretno mislis...? Dakle na sta mislis da moze biti tako, a sta ti lici na izmisljotinu? No, vec rekoh iznad: Ne vidim zasto bi on to lagao i koji bi mu motiv bio za tako nesto?
Ako si mislio na otkaz, vec rekoh, nije on dobio otkaz, vec mu ugovor nije produzen.

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao11.08.2013. u 22:40 - pre 130 meseci
Citat:
ventura: To je taktika utuvljivanja u glavu tima poput tvog prijatelja da na tom poslu neće biti džabalebarenja i mogućnosti zloupotrebljavanja bolovanja kad se mamuran vratiš iz kafane ili kad treba okopati baštu.

Slazem se, to je za one koji se prime na takve gluposti... Ali se to naziva izivljavanje i to rade samo "poslodavci", maloumni i neandertalci. Civilizovan covek poslodavac, ne bi ni primio radnika kome treba takvan nacin zastrasivanja.
No, to nije poenta. Vec nacin ophodjenja prema radniku, sve moguce vrste maltretiranja od fizickog do psihickog. Ti si ventura to shvatio lepo na licnom primeru sa traktoristom, ali po forumu vise volis da squirtujes i glumis ludilo/amneziju. :)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.08.2013. u 07:45 - pre 130 meseci
Citat:
mr. ako: Slazem se, to je za one koji se prime na takve gluposti... Ali se to naziva izivljavanje i to rade samo "poslodavci", maloumni i neandertalci. Civilizovan covek poslodavac, ne bi ni primio radnika kome treba takvan nacin zastrasivanja.
No, to nije poenta. Vec nacin ophodjenja prema radniku, sve moguce vrste maltretiranja od fizickog do psihickog. Ti si ventura to shvatio lepo na licnom primeru sa traktoristom, ali po forumu vise volis da squirtujes i glumis ludilo/amneziju. :)


Cek, ti sad ovde kazes da je tvoj drug totalni idiot i lelemud kojeg niko ne bi trebao za zaposli ili ja nisam dobro shvatio tvoje reci?

Ti da si citao sta ventura pise do sad bi mnogo toga naucio.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.08.2013. u 11:39 - pre 130 meseci
''zadovoljan radnik je dobar radnik''

najgore je sto privatnici slabo daju zaradjeni godisnji odmor radnicima! kad ne mozes na zaradjeni odmor to je stvarno najveci udar na psihu radnika!
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
*.broadband.corbina.ru.

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.08.2013. u 15:28 - pre 130 meseci
Citat:
cika dacha: ''zadovoljan radnik je dobar radnik''

najgore je sto privatnici slabo daju zaradjeni godisnji odmor radnicima! kad ne mozes na zaradjeni odmor to je stvarno najveci udar na psihu radnika!


Odlično rečeno... ni dodati,ni oduzeti!
Sad nam ostaje da se javi "neko" i kaže kako ne treba da se daje godišnji... ili da to treba da zavisi od poslodavca......
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.08.2013. u 15:33 - pre 130 meseci
Molim lepo zadovoljan radnik moze da bude i apsolutni neradnik. Da ne potpirujem temu. :)
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.08.2013. u 15:49 - pre 130 meseci
Branko Santo@ pricamo o privatnom sektoru!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.08.2013. u 15:53 - pre 130 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
mr. ako: Slazem se, to je za one koji se prime na takve gluposti... Ali se to naziva izivljavanje i to rade samo "poslodavci", maloumni i neandertalci. Civilizovan covek poslodavac, ne bi ni primio radnika kome treba takvan nacin zastrasivanja.
No, to nije poenta. Vec nacin ophodjenja prema radniku, sve moguce vrste maltretiranja od fizickog do psihickog. Ti si ventura to shvatio lepo na licnom primeru sa traktoristom, ali po forumu vise volis da squirtujes i glumis ludilo/amneziju. :)


Cek, ti sad ovde kazes da je tvoj drug totalni idiot i lelemud kojeg niko ne bi trebao za zaposli ili ja nisam dobro shvatio tvoje reci?

Ti da si citao sta ventura pise do sad bi mnogo toga naucio.

To sto je ventura stavio mog druga u taj kontekst je samo njegov problem. Ne pada mi na pamet da se nadjebavam s njim oko toga.
A naravno da si pogresno razumeo napisano na forumu, cesto ti desi da ne kapiras. :)

Elem, ventura zna dosta, ne sporim, verovatno sam nesto i naucio, al' cesto ono sto radi u realnosti ne prenosi na forumu u tom obliku, vec upravo suproto... osim kad mu se omakne kao ovo poslednje za traktoristu. :) Na tom primeru lepo je pokazao da je skapirao (u realnom zivotu) zasto je bitno da radnik treba da bude zadovoljan (a to je ono sto par nas pokusava ovde da objasni vama sto glumite okorele libero-kapitaliste), ali on to na forumu pokusava da predstavi drugacije.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.08.2013. u 16:00 - pre 130 meseci
Citat:
cika dacha: Branko Santo@ pricamo o privatnom sektoru!

Ja isto pricam o privatnom sektoru i to o velikim medjunarodnim firmama (IBM u ovom slucaju). A kada se zavede diktatura (primer Lufthansa) i kada se svaka greska i svako nepostovanje pravila kaznjava isti taj tip ljudi je izuzetno produktivan i "nezadovoljan" jer mora da "odradi" sve sto mu se plati.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.08.2013. u 16:18 - pre 130 meseci
Citat:
mr. ako:
A naravno da si pogresno razumeo napisano na forumu, cesto ti desi da ne kapiras. :)


Pa sta cu kad sam jadan glup.

Citat:
mr. ako:
Ali se to naziva izivljavanje i to rade samo "poslodavci", maloumni i neandertalci. Civilizovan covek poslodavac, ne bi ni primio radnika kome treba takvan nacin zastrasivanja.


Mozda sam preterao. Bolje da sam rekao da je neodgovoran i nepodoban za civilizovane poslodavce i ljude.

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao12.08.2013. u 17:26 - pre 130 meseci
Jbg, takav si kakav si. Ako mogu da pomognem...

Nego, to sto si boldovao/citirao ja jesam napisao, ali nigde nisam rekao da je taj moj drug neko kome treba takav nacin zastrasivanja... Kapis? To sto si ti isprojektovao kod sebe u glavi neke moje izjave pogresno i na nacin kako tebi odgovara je samo tvoj problem.



EDIT: typos

[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 12.08.2013. u 20:50 GMT+1]
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 625254 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.