Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622774 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kangrga

Član broj: 316354
Poruke: 19



+106 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 13:50 - pre 130 meseci
Citat:
vladared: Meni lično se nije dogodilo, jer ja već dugo ne podnosim takve tipuse. Konkretno primer je iz bivše firme moje žene gde je "gazda" naredio da radnica koja je primljena kao knjigovođa svaki dan treba da dođe ranije da pere sudove, očisti poslovni prostor od svog smeća koje zatekne (a proistekne od van radnih aktivnosti gazde, pošto gazda dovodi društvo i derneči svako veče do sitnih sati), sa vremena na vreme otapa frižider, baš se mojoj ženi pre neki dan žalila da je morala da pere tepihe (u firmi)... I tako u nedogled. Kompjuteraš je bio samo zbog Ivana, pošto on sve vreme priča o kompjuterskoj branši. Vređanje u toj firmi je sasvim normalna pojava i to u svim oblicima i to prema svim radnicima (sami kada su, pred saradnicima i pred klijentima firme). Ima onih koji su se pokušali suprostaviti, normalno kroz priču sa skretanjem pažnje na svoja prava, ali jednostavno im nije produžen ugovor. Gazda im redovno daje ugovore na 1-6 meseci mešovito i nikada ne zapošljava za stalno, tako da joj je to veoma lako rešiti ako se neko pobuni.
Firma izuzetno je profitabilna (gazda je u zadnjih godinu dana, kada je moja žena radila za njega) kupio 3 stana (a pre nego što je došla je imao 4, da li je još nabavio koji nemam informaciju) i to ne prosečnih nego exluzivnih na istim takvim lokacijama. Vrte se ogromne pare, radnici uglavnom primaju platu između 20 i 30k, dok kajmak ide gazdi.

Ta firma ima ogromnu fluktaciju zaposlenih, žena je radila godinu dana i bila je najstarija radnica u firmi... Sve u svemu, klasičan primer "dobrog gazde".


Više je nelogičnosti u ovoj priči, ali stajem ovde sa pitanjima, prosto mi nije jasno kako neka firma, (ne)organizovana na način koji si opisao, može da bude "izuzetno profitabilna". Šta bi se dogodilo sa tvojom firmom kada bi se 7 dana ponašao kao ovaj "gazda"? Ne možemo da ustanovimo koliko je ta firma profitabilna na osnovu toga koliko i kakvih stanova je kupio "gazda", naprosto tu možda ima drugih faktora koje ne znaš ("gazda" ima drugu firmu, dobio je nasledstvo, pogodio sedmicu na lotou). Ovaj primer može da bude ili paravan firma za neko teško pranje para ili vrlo, vrlo specifičan slučaj koji može biti sve, samo ne pravilo.

Firma koncipirana na ovaj način može biti klasičan primer profitabilne firme samo u Bangladešu, gde ljudi rade 16 sati dnevno za manje od 100 američkih dolara mesečno, pa ni tamo fabrike ne menjaju sve zaposlene svakih par meseci, niti su menadžeri ohrabrivani od vlasnika da derenče svako veče i vredjaju ili fizički zlostavljaju radnike iz prostog razloga što ništa od ovoga nije profitabilno.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 14:00 - pre 130 meseci
Veoma jednostavno. Radi na specifičnim poslovima, vezanim za državu, gde jako malo firmi ima na tržištu koje to rade, a jako puno "klijenata", tako da bi se mogle podvesti pod monopolski položaj. Tim poslom ne može se svako baviti, mora posedovati odgovarajuće licence koje država izdaje, a ova neće svakom da da. Pare koje se okreću po klijentu su izuzetno velike. Gazda nema ni jednu drugu firmu. Što se pranja para tiče, pa zavisi šta podrazumevaš pod pranje para. Ako misliš na klasično, nema veze sa kriminalcima, ali ima veze sa državom tako da tu je već sve i svašta moguće.

I opet se vatamo za pare i težište se prebacuje na njih, mada uopšte pare nisu poenta priče nego odnos prema radnicima i definicija "gazde" koja je i te kako prisutna u Srbiji.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 14:07 - pre 130 meseci
Šta se išćuđavate kad neko pomene bahate vlasnike i menadžere? Jeste li vi koji se tome čudite izašli iz svojih firmi, razgovarate li sa komšijama, prijateljima i rođacima? Ili imate uzak krug poznanika koji svi rade u srećnim firmama sa božićnom atmosferom? Na kraju, toliko novinskih članaka i izjava pojedinaca ima (i na ovom forumu) da se pitam da li uopšte želite da prihvatite činjenicu da ima gazda - goveda. Koliko puta treba da se iznese bolna istina da je prosečni zaposleni manje zaštićen nego oni psi lutalice po ulicama. To što vi ne znate za takve slučajeve ne znači da ih nema.
 
Odgovor na temu

Kangrga

Član broj: 316354
Poruke: 19



+106 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 14:11 - pre 130 meseci
Citat:
vladared: Veoma jednostavno.


Nije jednostavno, primer koji si naveo je, pored mnogih nejasnoća koje su i dalje prisutne, vrlo specifičan i ne možeš na njemu graditi tezu koju želiš da dokažeš.
 
Odgovor na temu

vos
Novi Sad

Član broj: 285814
Poruke: 134
82.117.203.*



+91 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 14:15 - pre 130 meseci
Citat:
vladared:
Veoma jednostavno. Radi na specifičnim poslovima, vezanim za državu, gde jako malo firmi ima na tržištu koje to rade, a jako puno "klijenata", tako da bi se mogle podvesti pod monopolski položaj. Tim poslom ne može se svako baviti, mora posedovati odgovarajuće licence koje država izdaje, a ova neće svakom da da. Pare koje se okreću po klijentu su izuzetno velike. Gazda nema ni jednu drugu firmu. Što se pranja para tiče, pa zavisi šta podrazumevaš pod pranje para. Ako misliš na klasično, nema veze sa kriminalcima, ali ima veze sa državom tako da tu je već sve i svašta moguće.

I opet se vatamo za pare i težište se prebacuje na njih, mada uopšte pare nisu poenta priče nego odnos prema radnicima i definicija "gazde" koja je i te kako prisutna u Srbiji.


Aha, znaci od one price da su radnici na minimalcu zasluzni sto gazda zaradjuje milione si dosao do toga da bas i nije tako nego se gazda svojim vezama/sposobnoscu/mitom/stagod uvalio u monopolski polozaj sa drzavom i zaradjuje na osnovu toga? I da ne moze to bas svako.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 14:30 - pre 130 meseci
Citat:
Kangrga: Nije jednostavno, primer koji si naveo je, pored mnogih nejasnoća koje su i dalje prisutne, vrlo specifičan i ne možeš na njemu graditi tezu koju želiš da dokažeš.


Koje specifičnost? Odnos prema radnicima? Totalno je ne bitna delatnost za ovo ili misliš ako je neko u povlašćenom položaju sme da se prema svojim radnicima ponaša kako hoće. Ja sam platu pomenuo više usput, nego kao neko obrazloženje da treba da bude veća, ali opet se 'vatamo za istu.

@vos
Šta da ti kažem? Ja ni jednom nisam rekao da je gazda nesposoban, jer nečim je došao do te pozicije u kojoj je. Nisu čak ni bitne pare u mom primeru, mada pokazuju da čovek ima para i više nego što mu treba. Nebitna je i plata radnika. ODNOS POSLODAVCA prema radniku je bitan. Neljudski u najmanju ruku, ponižavajuć, neprofesionalan... Dakle to je bila poenta posta, a ne ono zašta ste se svi uhvatili. Samo su vam pare bitne i ništa više.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 14:48 - pre 130 meseci
Nemoj se previse truditi da obrazlozis sve aspekte, jer ce se "oni" uvek uhvatiti za neki detalj na osnovu cega ce pokusati da diskredituju tvoju pricu...

Ako i budes pokusao tako nesto davanjem detaljnijih objasnjenja, naci ce se neki lik kao Kangrga sa ukupno 7 (sedam) postova da te vredja i naziva debilom, optuzuje da "gusis" temu jer ga mrzi da cita dugacke postove i deli pravdu na forumu na koji se "juce" registrovao...
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 14:51 - pre 130 meseci
Citat:
vladared: Sve u svemu, klasičan primer "dobrog gazde".
Citat:
SlobaBgd: Šta se išćuđavate kad neko pomene bahate vlasnike i menadžere?

Vi ste k'o neka mala djeca.

Ne morate uopste dokazivati da je pad u septicku jamu neprijatan.
Medjutim, nije nikom septicka jama kriva sto je upao u nju, a ni boravak u septickoj jami uopste nije obavezan sto se tice septicke jame.

Znaci, ako je neko zavrsio u septickoj jami, mogu biti samo dva razloga za to:
1. sam je tome kriv;
2. neke okolnosti izvan njegove moci su ga tu strpale.

Medjutim, bez obzira sta je od ta dva po sredi - to nece promjeniti prirodu septicke jame niti mu na bilo koji nacin moze olaksati boravak tamo.
Kad si u septickoj jami, sve sto mozes da radis je da jedes gonva i plivas koliko mozes i - ako si pametan - gledas kako da se izbavis odatle.
Sve drugo je besmisleno, nezrelo trabunjanje.

Broj septickih jama i svakavih drugih jama na nekom podrucju u koje covjek moze dospjeti je u direktnoj vezi sa sveopstim stanjem na tom podrucju, npr. ovakvo stanje:
Citat:
Tržište postoji, ali problem je što je jako mnogo nezaposlenih i ljudi su spremni sve da istrpe samo da bi imali posao.

je sredina koja izuzetno pogoduje septickim jamama.
Ljudi jednostavno koriste priliku, priroda ih je napravila oportunistima, kao i svako drugo zivo bice na ovoj planeti.

Recimo da onaj gore citat preforumulisemo ovako:
Citat:
Tržište postoji, ali problem je što je jako mnogo zednih i ljudi su spremni sve da istrpe samo da bi dosli do vode.

pa da navedomo konkretan primjer iz prvog lica jednine:

Kad sam se ja nasao u izbjeglickoj koloni, nasi "ljudi" u mjestima kroz koja smo prolazili su nam prodavali litar vode za 15DM, a hljeb za 25DM po komadu.
Znaci, u avgustu, na 40 celzijusa, pokucas na kapiju obicnog radnika, postenog i vrednog proletera, zatrazis malo vode, on ti naspe flasu vode na cesmi i naplati 15DM.
Litar benzina je bio 70DM.
Nije to bilo na kapijama firmi zlih poslodavaca, nego obicnih malih ljudi iz naroda. A cinjenica da to moje iskustvo nije usamljeno nego da je bila masovna pojava govori dovoljno o narodu o kome se prica i sa kim mi ovdje imamo posla.
Sve su to ista gonvna, a to sto je neko govnvo lakse pa isplivalo gore, a neko teze pa potonulo dolje ne pravi nikakvu bitnu razliku u moralnom smislu.

Ono malo ljudi sto ima spada u statisticku gresku, a ne obrnuto kako vi zamisljate - da ljudeskara ima na sve strane, a samo neka mala sacica smradova srecu kvari.
Varate se drugovi pioniri.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 16:03 - pre 130 meseci
@Odin D.
Off: Neke stvari o tebi (lično) su mi sada mnogo jasnije. Dodaću samo, kako nisu svi prodavali vodu. Bilo je i onih koji su obezbeđivali (besplatno) smeštaj čitavim porodicama, neograničeno dugo, ali to ne umanjuje i tragediju i ne opravdava one koju su tu tragediju pokušali da iskoriste

On: Problem "septičkih jama" kako ih ti ovde nazivaš je u tome što ovde pojedinci nas ubeđuju kako ih uopšte nema i kako su sve to čaršijske tračarije i neistine. Ima ih i te kako puno i mnogo više no što bi smelo da ih bude. Međutim, kako u tvom primeru ne opravdava što neki su pokušali da iskoriste pomenutu tragediju, tako ni "septičke jame" i one koje ih pokušavaju da ih iskoriste ne opravdava. Verovali neki u to ili ne...
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
cable-89-216-122-78.static.sbb.rs.

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 16:07 - pre 130 meseci
Mislim da bi ovaj Odinov poslednji post (kao i vecina drugih) trebao ici u udzbenike... Svi vi "socijalisti" - ako Vam ovim objasnjenjem nije jasna danasnja situacija onda vi ostali slobodno prekinite da trosite reci & tastaturu.

@ mr. Ako

Zasto diskriminises i ucutkujes ljude koji imaju malo postova i relativno su novi ili su manje bili aktivni? Jel te tvoja aktivnost i vreme aktivacije na forumu cini nekako uzvisenijim od nas koji to nismo?
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 16:13 - pre 130 meseci
Citat:
vladared:
On: Problem "septičkih jama" kako ih ti ovde nazivaš je u tome što ovde pojedinci nas ubeđuju kako ih uopšte nema i kako su sve to čaršijske tračarije i neistine. Ima ih i te kako puno i mnogo više no što bi smelo da ih bude. Međutim, kako u tvom primeru ne opravdava što neki su pokušali da iskoriste pomenutu tragediju, tako ni "septičke jame" i one koje ih pokušavaju da ih iskoriste ne opravdava. Verovali neki u to ili ne...


Odin je pokusao da ti sagleda u jednom postu razlog postojanja septickih jama u nas. Nije on branio poslodavce, vec je rekao da su i jedni i drugi isti papci i seronje samo su jedni malo sposobniji da zarade koji dinar vise. Ne mozes imati fine, socijalno odgovorne poslodavce u narodu koji je onakakav kakvog ga je Odin opisao.

[Ovu poruku je menjao ivan.mojsilovic dana 15.08.2013. u 17:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 16:32 - pre 130 meseci
@ivan.mojsilovic
Citat:
Jedni od tih su i jedan "gazda" i njegov sin buduci "gazda" koje ti pljucakas :)


Nije mi ovo ni najmanje jasno šta si mislio sem ako ne želiš lične poene ovde da dobiješ i eventualno neke simpatije.

Nije on branio poslodavce uopšte (nisi mi to morao tumačiti), nego je konstatovao da postoje i da je tlo pogodno za takve "gazde o kome trubimo 80 i kusur strana, a za koje pojedinci nas redovno ubeđuju kako ne postoje i kako ovde teče med i mleko. Na žalost, zbog nekih ličnih impresija, za njega smo svi to mi zaslužili, što je i možda delimično upravu, ali samo zato što dopuštamo da ti papci i seronje (kako si ih ti nazvao) isplivaju na površinu i izigravaju gazde. Kratko i jasno, "gazde" postoje. Prvi ti si do pre par postova tvrdio kako je to nemoguće i kako to ne postoji, sada već objašnjavaš kako je to normalno i kako je narod dobio ono što je zaslužio... Odluči se već jednom.

Ja, za razliku od vas, smatram da narod nije ovo zaslužio. Taj isti narod kada ode u inostranstvo je i vredan i dobar i kulturan, sem ako možda ne misli neko da su otišli samo oni koji su takvi!?!

 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 16:44 - pre 130 meseci
Ti si kralj trolova. Nigde ja nisam rekao da nema losih poslodavaca, vec da tvoje rekla kazala price nemaju smisla (ne samo tvoje), da vecina mladih jesu lelemudi i da situacija nije takva kakvom je hoces predstaviti. Ima tu jos dosta o cemu smo pricali, ali sa tobom je postalo besmisleno raspravljati jer samo izvrces pricu po svojoj potrebi.

Sto se tice onog sto sam napisao, poenta je bila da pljuckas samo da bi pljuckao a tvoj odgovor na to potvrdjuje da si takav. Sklonicu taj deo jer se ja tim nikad nisam hvalio, niti se hvalim takvim stvarima. Pogotovo ne zbog simpatija tvog tabora :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 18:24 - pre 130 meseci
Citat:
vladared: Dodaću samo, kako nisu svi prodavali vodu.
To je sustina svega: nisu svi.
Postotak smradova medju poslodavcima je isti kao i postotak smradova medju radnicima.
Ako su od 10 poslodavaca petorica smradovi, onda su i od 100 radnika njih 50 smradovi. I jedni i drugi su iz iste sredine i istog naroda i nema razloga da na velikoj skali bude drugacije, posto je bavljenje poslom sasvim uobicajena ljudska aktivnost rasprostranjenja podjednako kod svih humanoida i nije specificna ni za kakve ljudske grupe sumnjivog morala poput npr. dilovanja droge, razbojnistva i sl., gdje bi mozda i mogao da kazes da medju takvima ima vise smradova nego medju ostalom populacijom.
Prema tome, ako je sveukupna situacija losa, onda je to posljedica toga sto je sveukupna struktura stanovnistva losa, ili je naprosto ta populacija losa u necemu sto igra vaznu ulogu u sveukupnoj situaciji.
Pojedinacni primjeri sa tim nemaju nikakve veze, niti sta objasnjavaju.
Nebitne su neke pojedinacne price ili zasto je nekom Iks Ipsilonu lose na poslu, kad je on dusa od covjeka.
Ne mozete dovoditi u vezu licne karakteristike i prilike nekih izdvojenih pojedinaca sa opstom situacijom, jer opsta situacija ne ovisi od nekoliko pojedinaca nego od svih 7 miliona i opsta situacija pogadja sve, ne bira svoje mete prema tome ko je zasluzio, a ko nije.

Citat:
vladared: Taj isti narod kada ode u inostranstvo je i vredan i dobar i kulturan, sem ako možda ne misli neko da su otišli samo oni koji su takvi!?!

To naprosto nije tacno. Znam iz licnog visegodisnjeg iskustva rada u inostranstvu.
Isti su kao i kod kuce, ako ne i gori, jedino sto tamo tu svoju prirodu ne mogu da ispoljavaju i sprovode u mjeri kao kod kuce, jer je neki drugi narod napravio sistem u kome taj smradizam ne prolazi.
A zbog toga sto obicno dolaze sa zavezljajem preko ramena i nemaju nikakvu startnu osnovu moraju da rintaju vise od prosjeka kako bi nasli svoje mjesto pod suncem, jer tamo uglavnom nemaju nekog drugog nacina na koji bi to postigli, pa se otud izmisljaju price o nekoj vanserijskoj vrednoci naroda serbskog. Nije vrednoca nego nuzda i prisila i nepostojanje drugog nacina da postignu ono sta hoce. (Naravno, ima i manji broj onih drugacijih koji rade dobro i odgovorno iz nekih drugih pobuda, ali takvih ima medju svima, pa nema sta o njima da se prica. Nista Srbi po tom nisu specificni, cak imam utisak da takvih procentualno ima daleko manje medju Srbima nego npr. medju Svabama i ostalim popularnim destinacijama za gastarbajtere i imigrante.)

Citat:
vladared: Ja, za razliku od vas, smatram da narod nije ovo zaslužio.

O zasluzivanju ili nezasluzivanju necega moze se govoriti kada dobijanje toga necega zavisi od nekog drugog ko ce ti to dati ili ti nece dati.
Kada se sam useres u gace onda je besmisleno govoriti da li si to zasluzio ili nisi zasluzio.
Da ti je neko drugi stavio gonvo u gace - onda bi mogao da kazes "Nisam zasluzio" ili "Jesam zasluzio".
A kad se sam useres onda se naprosto kaze: "Usrao sam se u gace."

Ili, kako je to Clint slikovitije objasnio: " Deserve's got nothin' to do with it."

 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 19:09 - pre 130 meseci
@Odin D.
Lako je tebi da ti pričaš šta je ovde narod zaslužio ili ne. Živiš u uređenom sistemu, imaš (verovatno) dobru platu, topao dom... Lako je tebi filozofirati i pričati kako su ovde "septičke jame" na sve strane, kako je opšta slika populacije ista među narodom i poslodavcima... Trenutnu situaciju u Srbiji, ne diktira narod, nego poslodavci i političari. Ako ima previše "septičkih jama", to je zbog toga što su ih oni stvorili iz sebi specifičnih interesa. Ali to ne znači da je narod loš, nego elita koja ga vodi. Narod će raditi kako mu kažu i ne kaže se za džaba da je narod ovca. Ta tvoja elitistička filozofija deluje veoma fino, ali dođi ovde da radiš i propovedaš je, a ne tamo negde da sediš i pričaš nam neke priče o tome kakvi smo, šta smo zaslužili, a šta ne...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 19:56 - pre 130 meseci
Ja ne propovjedam i ne zagovaram - ja ti objasnjavam.

Ako ti mislis da je meni lako, meni nije nikakav problem da ti otkrijem kako i ti do toga da dodjes:
- spali svu svoju pokretnu i nepokretnu imovinu i ostavi samo dva cebeta i album sa porodicnim slikama; i ako si upravo zavrsio srednju skolu bices u istoj poziciji kao i ja nekad, a ako imas nesto vise od toga, bice ti jos i lakse; i onda samo dodjes u neki uredjen sistem i obezbedis sebi topli dom i dobru platu.

Prosto ko pasulj, ne mozes omanuti.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 20:03 - pre 130 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
vladared: Dodaću samo, kako nisu svi prodavali vodu.
To je sustina svega: nisu svi.
Tako je. To od pocetka pricamo, nisu svi, nije sve crno-belo.


Citat:
Odin D.:
Postotak smradova medju poslodavcima je isti kao i postotak smradova medju radnicima.
Postotak po prirodnoj raspodeli mozda jeste isti, ali se taj postotak povecava sa jacanjem polozaja jednih. Kako su radnici u podredjenom polozaju, stvar je jasna gde se teziste smradova pomera...

Sto kasnije i sam kazes kroz primer dilera i razbojnika:
Citat:
Odin D.:
i nije specificna ni za kakve ljudske grupe sumnjivog morala poput npr. dilovanja droge, razbojnistva i sl., gdje bi mozda i mogao da kazes da medju takvima ima vise smradova nego medju ostalom populacijom.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 20:08 - pre 130 meseci
Citat:
Odin D.:
Ja ne propovjedam i ne zagovaram - ja ti objasnjavam.

Ako ti mislis da je meni lako, meni nije nikakav problem da ti otkrijem kako i ti do toga da dodjes:
- spali svu svoju pokretnu i nepokretnu imovinu i ostavi samo dva cebeta i album sa porodicnim slikama; i ako si upravo zavrsio srednju skolu bices u istoj poziciji kao i ja nekad, a ako imas nesto vise od toga, bice ti jos i lakse; i onda samo dodjes u neki uredjen sistem i obezbedis sebi topli dom i dobru platu.

Prosto ko pasulj, ne mozes omanuti.


Ja verujem da je Vladimiru sasvim dobro i ovde, ne bih da iznosim privatne detalje, međutim to Vladimiru ne smeta da bi realno govorio.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 20:16 - pre 130 meseci
Citat:
Goran Mijailovic:  međutim to Vladimiru ne smeta da bi realno govorio.

A meni, jel'te, smeta?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 20:54 - pre 130 meseci
Odine, nije isto kad su 50% poslodavaca smradovi, i kad su 50% zaposlenih smradovi.
Jedan poslodavac-smrad može da zahebava stotine radnika, a jedan radnik-smrad može da zahebava jednog poslodavca.

Na kraju, nekoliko poslednjih strana se vodi polemika da li ima poslodavaca-smradova. Neki tvrde da ih nema, i da su oni o kojima pišemo specifičan slučaj. I pored neinformisanosti zagovornika tog stava, tu su u pravu. Svaki smrad je specifičan slučaj. Ali, ima ih toliko da sama pojava nije specifičan, izolovan slučaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622774 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.