Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622904 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+638 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 21:38 - pre 130 meseci
Znaci, kad bi svi mladi bili izuzetno vredni i znali "sve sto treba" imali bi svi posao, hmmm...?
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
87.116.153.*



+159 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 21:43 - pre 130 meseci
Ne znam zašto je Vlado i Slobo toliko nervirate. Mickey Mouse nema nameru da izadje iz svog "Diznilenda" u kome živi a tu je i Mali Dvorf iz rudnika Morije koji se ponekad javi da je tu.
Mickey od samog početka nije ništa konkretno rekao, vešto izbegava odgovore na neka pitanja i spinuje temu. Dvorf se katkad javi, pratim ga po temama već poslednjjih 6. meseci sa svojim retorikama "kako su Srbi nebeski i lenj narod" a kako je on dobar gazda.
Ne možete očekivati da će neko kome su zaposleni polje Exel tabele, zamenjiva roba i trošak, imati normalan stav u životu. Jedno je biti gazda a drugo je biti čovek. Da bi bio normalan Manger ili Šef, trebaš proći golgotu radnika, Team Lidera pa tek onda sesti u fotelju. Da ima zloupotreba na sve strane, ne može niko poreći. Te priče o tome kako batina ima dve strane, samo se prisetite radnika koji je overio Vujića pre par meseci zbog neisplaćenih zarada. Može se praviti profit na štetu neisplaćenog socijalnog, loših radnih uslova, zakidanja plata. Posledice koje kasnije će doći su mnogo gore, posle se kuka "a zašto ja, zašto moje dete, neko moj bližnji"? Niko od tih direktorčića neće da shvati da se pare ne mogu preneti na drugu stranu niti da će pokoljenja uživati u tim parama. Jedna genracija zaradi, druga uživa a treća sve profućka. To što neki žive na nečijoj bedi ne može biti dobar osnov za ozbiljno poslovanje. Može se desiti da unesrećite petoro ljudi, šesti će doći da naplati dugove. Zašto je toliko teško za pojedine direktorske male mentalne sklopove da su mlade generacije koje dolaze naučile da od kikirikija i humanitarnog rada nema ništa. Sve teže će moći da se manipuliše bajkovitim pričama kako je normalno žrtvovati se zarad viših ciljeva gazde. Svi ti klinci će pre sedeti kod kuće nego proći kao njihovi roditelji sa neisplaćenim potraživanjima. Kada nestane radne snage, ili će krenuti vrednovanje zalaganja zaposlenih ili ćemo uvoziti Kineze, Indijce. Poznavajući mentalni sklop naše elite, pre će se desiti ovo drugo. Adekvatno plaćen i vrednovan radnik je dobar i produktivan radnik. Sve ostalo su gluposti koje pojedinci pokušavaju da provuku misleći da je dobar deo nacije neprosvećen i glup.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 21:55 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd: Jedan poslodavac-smrad može da zahebava stotine radnika, a jedan radnik-smrad može da zahebava jednog poslodavca.

Zaboravio si i da stotine radnika-smradova mogu da zaejbavaju jednog poslodavca.

Citat:
SlobaBgd: Na kraju, nekoliko poslednjih strana se vodi polemika da li ima poslodavaca-smradova. Neki tvrde da ih nema, i da su oni o kojima pišemo specifičan slučaj. I pored neinformisanosti zagovornika tog stava, tu su u pravu. Svaki smrad je specifičan slučaj. Ali, ima ih toliko da sama pojava nije specifičan, izolovan slučaj.

Ne vodi se polemika da li smradova ima ili nema, nego zasto nekom smetaju i sta bi ti ili bilo ko drugi sa njima i sa cinjenicom da ih ima?

Problem radnika nije to sto mu je poslodavac smrad nego to sto je u situaciji da mora da radi kod takvog. A tesko da je toj situaciji samo postojanje smrada uzrok.

Postojanje smradova nije problem, to je prirodna cinjenica, prirodno stanje. Takav je nas svemir i zivot u njemu. I ko ima problem sa prirodom onda je ustvari on sam problem za prirodu.
Postojanje smradova se ne moze ukinuti.
Isto kao sto se ne moze ukinuti postojanje zlocestih zena ili losih muzeva, ali kad neko samovoljno ozeni zlocestu zenu i za to krivi samu cinjenicu sto zloceste zene postoje, onda sa njim nesto nije u redu.

Kad ides plocnikom i stalno se glavom sudaras sa banderom ili moras da naleces glavom na banderu - onda ocigledno nije problem u banderi.

Kad su u nekom narodu uglavnom smradovi poslodavci, politicari, vodje, ministri - onda sa tim narodom nesto nije u redu.
Dobri i pametni ljudi nikad nece izabrati smradove da ih vode, a ako i greskom izaberu - nece dozvoliti da to traje. A ako su sve konstantno smradovi na vlasti onda su oni morali biti izabrani ili od smradova ili od glupaka ili od glupih smradova, a kojih pak mora biti vecina, jer su u Srbiji izbori demokratski.

Ono sto vi meni pricate je da je vecina od 6,990,000 dobrih i pametnih ljudi izabralo 10,000 smradova da ih vodi?!
Pa ako je tako to je u kontradikciji sa logikom - ako su to uradili onda ne mogu biti dobri i pametni.
Ili su i sami smradovi ili su glupi ili oboje. Ne moze se za nekog ko konstantno iz decenije u deceniju pravi gluposti i stalno ponavlja iste greske reci da je pametan.

Znaci, prostom logikom dolazimo do toga da se vecina glasackog tijela (a to se uglavnom poklapa sa radno-sposobnom populacijom) sastoji od glupaka, smradova i glupih smradova.

Prema tome dolazimo do zakljucka da poslodavcima u Srbiji na raspolaganju vecinom (najmanje 51%) stoje glupaci, smradovi ili glupi smradovi.

Evo, uzmi za primer ovog tupsona iz poruke odozgo:
Citat:
Može se desiti da unesrećite petoro ljudi, šesti će doći da naplati dugove.

Problem sa tupsonima je sto oni ne mogu da skontaju da bi svako od njih trebao biti taj "sesti", nego on ceka nekog "sestog" osvetnika da se osveti i za njega i preostalih 4 tupsona.
Ne ide to tako. Pet ovaca i jedan pas ne mogu sjebati jednog vuka.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 22:11 - pre 130 meseci
Jeste, Odine, ali zato postoji jedna civilizacijska tekovina, poznata još od Hamurabija, i ime joj je Zakon. Izmišljena je baš da bi se minimizirao uticaj smradova svih vrsta.

I izgleda da opet ne čitaš pažljivo. Nemoj da propitujem na kraju svake strane! Ipak je polemika bila o tome da li postoje ili ne poslodavci-smradovi.

A ako treba da se priča i o tome da li smetaju, onda nešto ozbiljno nije u redu sa onim ko postavlja to pitanje. To je kao da pitaš da li nam smetaju lopovi, secikese, nasilnici... Činjenica da postoje nije opravdanje za nečinjenje svega što je po zakonu (čak i preko toga) da se isti istrebe, ili bar onemoguće da svoje devijantno ponašanje praktikuju nad nekim drugim.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 22:15 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd: Jeste, Odine, ali zato postoji jedna civilizacijska tekovina, poznata još od Hamurabija, i ime joj je Zakon. Izmišljena je baš da bi se minimizirao uticaj smradova svih vrsta.

Pa minimizirajte, ko vam brani?!
Jel' tvrdite da vas je vecina dobrih, pametnih i postenih? Pa vecina je dovoljna da donese zakon prema volji vecine, zar ne?
Mozes li jednostavno da objasnis sta ili ko vam stoji na putu, i ako ima nekog takvog - zasto ne mozete da ga sklonite, ako vas je vecina?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 22:29 - pre 130 meseci
Daj, Odine, nemojmo se praviti da živimo u Diznilendu.
Zakon već postoji, donet je (niz zakona i podzakonskih akata vezanih za radno pravo i socijalnu zaštitu) ali se ne primenjuje, ili bar ne u dovoljnoj meri, ažurno i u duhu pravne države. Zašto? Zato što je 10% smradova-poslodavaca i smradova političara uticajnije nego 90% ostatka populacije. Ako i oko ovoga treba da polemišemo...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 22:39 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd: ... Zato što je 10% smradova-poslodavaca i smradova političara uticajnije nego 90% ostatka populacije. Ako i oko ovoga treba da polemišemo...

Nije uticajnije nego je tih 10% sposobno da vrsi uticaj na plebs u smislu klasicnih prevara tipa "oni pre (niko pre nas) nisu valjali nista, mi smo ti koji ce povesti u bolju buducnost". Samo je to razlika, velika. Mislim da i oko toga nema mesta polemici.


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 15.08.2013. u 23:57 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 22:55 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd: Daj, Odine, nemojmo se praviti da živimo u Diznilendu.

Nema potrebe da se pretvaramo. Vi upravo zivite u Diznilendu, a ne u drzavi.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao15.08.2013. u 23:33 - pre 130 meseci
Citat:
Odin D.: A meni, jel'te, smeta?


Ja to nisam rekao, samo poznajem vladareda nešto bolje od tebe
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.esiti.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 00:09 - pre 130 meseci
Citat:
vladared:
@Odin D.
Lako je tebi da ti pričaš šta je ovde narod zaslužio ili ne. Živiš u uređenom sistemu, imaš (verovatno) dobru platu, topao dom... Lako je tebi filozofirati i pričati kako su ovde "septičke jame" na sve strane, kako je opšta slika populacije ista među narodom i poslodavcima...

Samo je bilo pitanje vremena :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
46.42.169.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 01:45 - pre 130 meseci
Citat:
Marko_L: Samo je bilo pitanje vremena :)


Nešto pogrešno rekao?
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

Kangrga

Član broj: 316354
Poruke: 19



+106 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 03:54 - pre 130 meseci
Citat:
mr. ako:
Ako i budes pokusao tako nesto davanjem detaljnijih objasnjenja, naci ce se neki lik kao Kangrga sa ukupno 7 (sedam) postova da te vredja i naziva debilom, optuzuje da "gusis" temu jer ga mrzi da cita dugacke postove i deli pravdu na forumu na koji se "juce" registrovao...


Nemoj da lažeš.

Nigde ja nisam vredjao, niti bilo koga nazvao debilom, niti ću to ikada uraditi. Tačno je da sam rekao da primeri koje si iznosio isijavaju debilitetom, što ne znači da si ti debil. Jedna je stvar napadati nečije stavove, postove, razmišljanja, a sasvim je druga stvar vredjati i omalovažavati ličnost, što nije moj manir, nego upravo tvoj (mojsiloviću si rekao da je glup i pitao ga da li je retardiran). Umesto što biješ po toj tastaturi uveren da se mudrost krije iza brojčanika napisanih poruka i datuma registracije "Evo ga ide drug član, *ebote!", bolje provedi sat ili dva u druženju sa nekim retardiranim detetom, pa se posle pitaj da li ćeš bilo koga na ovom svetu pitati "Da li si ti retardiran, sunce ti Bogovo? :-D" i to samo zato što ne uspeva da pronikne u srž tvojih neviđeno glupih postova.

Jedna je stvar kritikovati ideju, dok je sasvim druga stvar ići lično na čoveka i ocenjivati zagovornika ideje sa kojom se ne slažemo glupim, retardiranim, imbecilnim, zlim itd.

No, nije sve tako crno, pohvalno je to što si prihvatio moj savet, čim si se povukao sa teme i prestao da ispaljuješ svoje priče "Halo Bing, kako brat? Šta, napio se kao svinja i sledećeg dana nije došao na posao usled čega je dobio otkaz? Ah, taj momak baš nema sreće sa surovim srpskim poslodavcima", diskusija je odmah živnula, pojavili su se novi osvrti, mišljenja i primeri. Sada je diskusija bezgranično kvalitetnija u odnosu na period kada si se ti ovde dominantno bavio problematikama poput one da li zaposleni koji se leši od alkohola usled čega je nesposoban za rad sledećeg dana treba da plati srednjoskolca da mu falsifikuje lekarsko opravdanje ili ipak treba da ide kod doktora i prefolira mamurluk za simptome bolesti. Izvini što sam napisao da ti postovi isijavaju debilitetom, ne, isijavaju genijalnošću i autentičnošću osoljenim elokvencijom i finom dozom humora.

Uzgred budi rečeno, tema je, kako sada stoje stvari, praktično završena, jer je dobila epilog. Odin je uspeo da objasni suštinu ove problematike, nema niti jednog diskutanta koji može da mu argumentovano kontrira na ovu temu i dovede iznešene tvrdnje u pitanje. To znam po tome što su već krenule karakteristične priče "Lako je tebi da odande pljuješ po nama, nisi u pravu, nego... kol'ka ti je plata i kakve su ribe tamo?" :-).


[Ovu poruku je menjao Kangrga dana 16.08.2013. u 06:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kangrga

Član broj: 316354
Poruke: 19



+106 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 04:53 - pre 130 meseci
Citat:
morpheusxxx:
Citat:
Marko_L: Samo je bilo pitanje vremena :)


Nešto pogrešno rekao?


Ne, baš je super rekao.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 05:33 - pre 130 meseci
@Odin D.
Razlika između mene i tebe je što ja pričam sa pozicije nekoga ko ovde živi i gleda u taj narod svaki dan. Ti pričaš sa pozicije nekoga ko je tamo daleko i pitanje je kakve se informacije dolaze do tebe. Filter tvoj i sistem tvoje percepcije je drugačiji upravo zbog toga, plus impresija koje si ranije izgradio.
Postoji nešto što se zove kritična masa, odnosno koliko je potrebno ljudi da bi "zbacilo" neku političku garnituru. Međutim ovde to nije samo dovoljno, jer jednostavno je tako sve jedno ko je na vlasti, svi se isto ponašaju. Izbori su samo privid, gde uglavnom se obećava ljudima sve i svašta, a uradi ništa, tako da demokratski proces nema kako da urodi plodom. U zadnjih 20 i kusur godina su svi bili na vlasti i svi se potupuno isto ponašali. Naropd ne bira kadrove političkih stranaka, narod ne utiče na politiku nikako, sem kada dođu izbori, ako se to tako može nazvati.

Pride još što je SlobaBGD rekao, da kada bi se želelo, zakoni postoje, samo što ih niko ne primenjuje.

@Marko_L i @Kangrga
Što je morpheusxxx rekao, da li sam nešto pogrešno rekao? Sedi u državi gde je sve uređeno, ne more te brige klasične egzistencije, skoncentrisan si na stvaranje dobroga tebi i tvojoj porodici i onda filozofiraš o tome kako je u Srbiji i šta je narod zaslužio i kakav je. A o parabolama i hiperbolama koje je iskoristio u svom obraćanju neću ni da pričam. Sve elitističnije od elitističnijeg, a u principu predstavlja njegovu projekciju Srbije i naroda u istoj.
 
Odgovor na temu

Kangrga

Član broj: 316354
Poruke: 19



+106 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 06:04 - pre 130 meseci
Citat:
vladared
Što je morpheusxxx rekao, da li sam nešto pogrešno rekao? Sedi u državi gde je sve uređeno, ne more te brige klasične egzistencije, skoncentrisan si na stvaranje dobroga tebi i tvojoj porodici i onda filozofiraš o tome kako je u Srbiji i šta je narod zaslužio i kakav je. A o parabolama i hiperbolama koje je iskoristio u svom obraćanju neću ni da pričam. Sve elitističnije od elitističnijeg, a u principu predstavlja njegovu projekciju Srbije i naroda u istoj.


A što ti misliš da je zabranjeno razmišljanje i filozofiranje i pričanje na temu kako je u Srbiji i kakvi su građani Srbije? Jel postoji neki zakon koji to sankcioniše ili je stvar lepog vaspitanja, kulture i obrazovanja to da možeš da pričaš o bilo kojoj državi na ovom svetu i njenim građanima, osim o Srbiji i njenim građanima? Koja je to logika, nije mi jasno?

Kada bi ovog trenutka tvrdnja "lako je sedeti u državi u kojoj je sve uređeno..." od apsolutne gluposti postala istina, Srbija bi već u ponedeljak imala između 500 hiljada i miliona stanovnika - ostali bi samo penzioneri i to oni ne baš pokretni, ali i njih bi neko vremenom odveo tamo negde gde je "lako sedeti, ali je uređeno".

Skoro se jedna Srpkinja zaposlila u mojoj kompaniji i zapalo joj je da svoj prvi radni dan provede baš sa mnom. I ja se mislim, daj da se zezam malo i da joj pomognem, svi su isprepadani prvog dana, red je malo taj stres razlabaviti. Devojka je inače fakultetski obrazovana sa sasvim solidnim radnim iskustvom iz Srbije. Četiri sata kasnije, osvrnem se ja i vidim je - uplakanu. Plače devojka - kao da joj je umro neko. Mislio sam da plače, jer sam je ja uvredio nečim. Napravim ja kaficu, snadbem je maramicama, utešim malo i u pravom trenutku pitam za razloge novonastale tuge sa elementima očaja.

"Nisu ova zemlja i ovaj posao za mene. Mnogo se ovde radi. Jel vi svaki dan radite ovoliko?"

Opšteprihvaćena zabluda u Srbiji je da ako si vredan, pošten i dobar čovek - moraš biti uspešan i zarađivati koliko ti treba.

U državama "u kojim je lako sedeti, ali su uređene" situacija nije ovakva, ni približno. Moraš biti vredan, jer ćeš u suprotnom izgubiti posao. Moraš biti pošten, jer ćeš u suprotnom biti uhapšen. Jako je diskutabilna ova kategorija "biti dobar čovek", ali ako si zao, nevaspitan i nekulturan, rečju necivilizovan, imaćeš smaranja i diskusije i zamaranja raznih vrsta na svakom koraku, od hodnika zgrade u kojoj živiš preko prodavnice u kojoj kupuješ hranu do firme u kojoj radiš, sve do momenta dok svojom nesmotrenošću ne prekršiš zakon, e onda ćeš da plaćaš i patiš.

A da bi bio uspešan i zarađivao koliko ti treba - nije potrebno samo znati sedeti, niti je potrebno da lako sediš, nego je još preko navedenog potrebno biti i vanserijski vredan, sposoban, preduzimljiv, pametan, strpljiv, informisan, pouzdan, odgovoran, a potrebno je da imaš i sreće - i sve to u nekoj stranoj državi, na nekom stranom jeziku. Prema tome, mogao bi malo više poštovanja da ukažeš našim ljudima koji su uspeli u inostranstvu i da malo saslušaš šta ti pričaju, neće ti biti lošije od toga, u svakom slučaju.


[Ovu poruku je menjao Kangrga dana 16.08.2013. u 07:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 06:34 - pre 130 meseci
Citat:
Kangrga: Skoro se jedna Srpkinja zaposlila u mojoj kompaniji i zapalo joj je da svoj prvi radni dan provede baš sa mnom...

^ Dobro i ti si bio izgubljen prvi dan na poslu u novoj firmi. Posto ti je to jedino opipljivo iskustvo da su srbi "neradnicka i nesposobna stoka", mogu reci da ti je razmisljanje na tu temu bull*it.
 
Odgovor na temu

Kangrga

Član broj: 316354
Poruke: 19



+106 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 06:49 - pre 130 meseci
Citat:
dejanet: ^ Dobro i ti si bio izgubljen prvi dan na poslu u novoj firmi. Posto ti je to jedino opipljivo iskustvo da su srbi "neradnicka i nesposobna stoka", mogu reci da ti je razmisljanje na tu temu bull*it.


Primer je krajnje usputan i nebitan, setio sam ga se kao male ilustracije i njegova poenta nije bila da su Srbi "neradnička i nesposobna stoka", to možda ti intimno misliš kad ti je već probuđena ta asocijacija, već koliki je jaz postojao između jedne fakultetski obrazovane Srpkinje sa radnim iskustvom i jednog sistema "u kom je lako sedeti, ali je uređen".
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 06:58 - pre 130 meseci
Da li mogu postaviti jedno pitanje,a to je,sta radnik ocekuje od poslodavca ?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 07:08 - pre 130 meseci
Citat:
@Kangrga: Primer je krajnje usputan i nebitan, setio sam ga se kao male ilustracije i njegova poenta nije bila da su Srbi "neradnička i nesposobna stoka", to možda ti intimno misliš kad ti je već probuđena ta asocijacija, već koliki je jaz postojao između jedne fakultetski obrazovane Srpkinje sa radnim iskustvom i jednog sistema "u kom je lako sedeti, ali je uređen".

Sovjetski sistem je takodje bio uredjen. Nisi se setio produktivnosti i da li je taj "uredjeni" sistem produktivan ?
Naravno da nije, zato je tesko regulisan da bi se sputalo slobodno trziste i usporio pad konstantnim stampanjem para.

Tako da ta vasa duhovna hrana - "Auto sovinizam" ima sve manje osnovu i svetao primer u Čokoladnom Carstvu.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao16.08.2013. u 07:15 - pre 130 meseci
@Kangrga
Primer ti definitivno nije dobar. Ljudi, kada počnu da rade, su uglavnom izgubljeni jedan period na poslu, ako ima različitog posla koji se obavlja istovremeno i te kako zna da ih uplaši.

Što se ovog drugog tiče, da li ti vidiš da sam ja negde, bilo gde zabranio bilo kome da priča? Ja sam samo skrenuo pažnju da neko ko nije u Srbiji, teško da može imati uvid kako je u Srbiji, isto kao što i ja ne mogu dobro pričati kako je u SAD, jer nisam svaki dan tamo. I još jednu grešku si napravio. Ja nisam rekao da je svima lako u inostranstvu, ali onima koji su upostavili već neki život, evo neka nebude Odin D., neka bude moj kum u Norveškoj, koji radi u Rols Royce-u na istraživanjima (svega trojica ih to radi u Norveškoj), ima lepu platu, skućio se, miran život, nema više trzavica da li će da preživi do prvog u mesecu, da li će mu biti hladno, ili možda da li će otići na more gde god hoće u svetu kad god hoće, nema poslodavce koji se iživljavaju na bilo koji način.. Lako je njemu filozofirati. Još ako je povukao neka loša iskustva iz Srbije, kao npr Odin, onda dolazimo sa veoma živopisnim opisima "smrdljivih jama", koja će verovatno za njega biti Srbija čitav njegov život, pa makar se izvukla iz svega ovoga. Da se pogrešno ne razumemo. Njegova percepcija Srbije je stečena, na žalost, tužnim događajima koji su mnogo života izmenili i verovatno da je bilo ko od nas prišao te događaje bi imao sličnu percepciju, ali... To ne znači da ja moram da mu se poklonim i da kažem "da ja živim u septičkoj jami i ne zaslužujem bolje", jer onog trenutka kada pogneš glavu, ti postaješ upravo ono što ti neko drugi sugeriše. Ovo sugerisanje koliko vidim mnogo ljudi ovde na forumu odbija, tako da ima nade za nas koji smo ovde ostali...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622904 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.