Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

video nadzor vikendice preko neta

elitemadzone.org :: TechZone :: video nadzor vikendice preko neta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20670 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta24.12.2012. u 23:07 - pre 138 meseci
uhhh da verujem u deda mraza trazio bih mu ovaj top model trail kamere.

ideja sa fotoaparatom, u uradi sam verziji:
poslednja kamera koju sam posedovao, a da je imala mogucnost da radi kao web kamera
cak i da ima motion detection je bila PowerShot A530, cini mi se. i nesto kasnije jedan mali pentax,
ne secam se oznake...

ali ako ti je situacija takva da struja s vremena na vreme nestaje, kao sto je situacija u vecini sela u srbiji,
onda to nije resenje, a da ne ulazis u dubiozu karabudzenja.

ipak ako odlucis da karabudzis, sa jednim fotoaparatom, jednim senzorom pokreta, akumulatorom, relejima i lemilicom,
mozes da napravis trail kameru-uradi sam. ali ona ti nece slati fotke preko neta.

**

najkonvencionalnije resenje je da kupis dvr cca 100e, u njemu hard disk od 50e, na dvr prikacis klasicne kamere za nadzor 3x30e.
spojis ga sa ruterom, od provajdera trazis fiksu ip adresu i to je to.
dvr uredjaj sakrijes i obezbedis, eventualno ubacis neki ups.
ali kradju spoljasnjih kamera ne mozes nikako da sprecis.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta27.12.2012. u 10:08 - pre 137 meseci
well,

ako je cilj videonadzor vikendice pridruzujem se komentarima. Znaci video nadzor radi videonadzora. A ako je cilj bezbednost vikendice onda se mani igracki i za te pare, cujem neki spominju 1000 evra, moze da se stave resteke na prozore + blindirana vrata.

Sto se tice veverice, najbolje da odvedes decu na vikendicu, zoloski vrt ili pogledas neki youtube koji ce sigurno biti kvalitetniji od tvog video nadzora.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta27.12.2012. u 12:18 - pre 137 meseci
Neko će stavljati rešetke, neko kamere, neko i jedno i drugo. Sve u zavisnosti od finansija, vrednosti imovine koja se čuva, tehničkih mogućnosti i želja vlasnika.

Do pre neku godinu je bila aktuelna ponuda MTSa "moj pogled" sa 3G kamerama uz mesečnu pretplatu od desetak evra. Hteo sam to da uzmem ali na žalost nisam pokriven 3G mrežom. Sada više nema te ponude na njihovom sajtu, ali mislim da bi to bilo najjednostavnije rešenje, naravno ako usluga još postoji i ako ima signala.
 
Odgovor na temu

nebbo
interkop

Član broj: 310212
Poruke: 5
*.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta27.12.2012. u 17:31 - pre 137 meseci
3G usluga mi nije dostupna tamo, ali da jestd to ne bi bilo lose resenje za pocetak.
Sto se tice resetaka zaista to ne bih radio. Prvo ruzno je drugo bice im jos veci mamac.

Problem sa tim sitnim kradjama je u tom so to rade ocajnici. Koji naprve vecu stetu nego sto je vrednost ukradene robe.
I jedini nacin je da s uhvate i prevaspitaju. U malim mestima za.razliku od beograda zna se ko su potencijalni lopovi i kada ima dokaza policija revnosno deluje protiv sitnih jajara.
Druga grupa su komsije koje vole da se posluze necim iz dvorista. Sve au to sitnice. Ali necu vise da moram da sedam u auto i vozím 40km da bih kupíó ukraden prekidač,crevo,zicu ...

Jedno je gledati srnu u kavezu a drugo divlju srnu kako ti pase u dvorístu.
Nesto lepo da pokazem deci putem interneta, a ne samo da ih drugovi navlace na fejs...

Necu do proleca ici do vikendice tako da imam vremena da smislim uz vasu pomoc sta je najjednostavnije resenje.

Elektrodistribucija gasi struju.kad god je nevreme je su nadzemni vodovi.
Da li dvr.moze sam da se ukljuci nakon nestanka struje ?

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta27.12.2012. u 18:23 - pre 137 meseci
Citat:
nebbo
Da li dvr.moze sam da se ukljuci nakon nestanka struje ?

Naravno da moze, ali ne treba ti ni DVR ako zelis jednom kamerom to da pokrijes.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta27.12.2012. u 19:12 - pre 137 meseci
Citat:
nebbo:

Jedno je gledati srnu u kavezu a drugo divlju srnu kako ti pase u dvorístu.
Nesto lepo da pokazem deci putem interneta, a ne samo da ih drugovi navlace na fejs...




vec su ti rekli ljudi da ce ti kvalitet slike biti kao i na interfonu otprilike. Sta bi ti direkt prenos iz vukojebine za 20 evra gde jos nema struje i to sve preko gsm. Dzizs, ja znam da ljudi ne kontaju bas sve kako funkcionise, ali makar slusaj sta ti kazu. Cak i da montiras sve kako mislis da zastitis svu du opremu koja vredi par stotina i nestace u roku odmah ?
 
Odgovor na temu

nebbo
interkop

Član broj: 310212
Poruke: 5
*.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta27.12.2012. u 20:28 - pre 137 meseci
Citat:
bakara: Naravno da moze, ali ne treba ti ni DVR ako zelis jednom kamerom to da pokrijes.
kada ovo kazes mislis na ip kameru zar ne ?
Meni na ovom sajtu izlaze reklame za ip kamere,a lepe su i cene i karakteristike kamera.ali taj sajt je strani. Kod nas sam nasao nesto ali drasticno skuplje.
Mozete li mi preporucit nekog naseg prodavca ip kamera.

.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta27.12.2012. u 21:05 - pre 137 meseci
Citat:
Braksi: vec su ti rekli ljudi da ce ti kvalitet slike biti kao i na interfonu otprilike. Sta bi ti direkt prenos iz vukojebine za 20 evra gde jos nema struje i to sve preko gsm. Dzizs, ja znam da ljudi ne kontaju bas sve kako funkcionise, ali makar slusaj sta ti kazu. Cak i da montiras sve kako mislis da zastitis svu du opremu koja vredi par stotina i nestace u roku odmah ?

Slika ce biti sasvim korektna cak i na 640x480, cak ces ako izaberes malo boljeg proizvodjaca imati i dobar zvuk sa lica mesta.
Kamera moze jako dobro da se sakrije i da se postavi na nepristupacno mesto, a oprema ne mora da kosta mnogo.

Pokusao sam da iskopam neki demo neke jeftine snimak da ne bih kacio snimak sa svoje kamere, ali jedino nadjoh ovu koju bas i ne preporucujem, ali cisto da se vidi kvalitet slike:


Citat:
nebbo
Mozete li mi preporucit nekog naseg prodavca ip kamera.

.

Recimo vivotek u netiksu, ne znam dal TP link ima externe kamere (izgleda da nema) ili da uzmes od preko.
Recimo na ebay-u imas vec od 60$ kamere za spoljnju montazu.

I svakako ovde vazi pravilo koliko para toliko i muzike.





Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

nebbo
interkop

Član broj: 310212
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta28.12.2012. u 01:34 - pre 137 meseci
Hvala bakara, mislim da bi mi ovo za pocetak zavrsavalo posao. Cak i ova kamera prikazana u videu nije losa. Posebno ako bi mogla da se ukljuci opcija motion detection i slanje fotki na mail. Sa njom bi bez problema mogao da snimam lice lopova koji je usao. Ali vidim u ovom video testu da nisu upseli da aktiviraju tu opciju da pokret trigeruje kameru i da posalje fotke na mail... .
Bio sam na sajtu netiksa. One kamere koji oni nude su vece rezolucije, ali su i mnogo skuplje.


Ono sto bi mogao biti problem je iako su ove kamere indoors, i da ih ostavim u kuci, tamo kada nema nikoga temperatura bude ispod nule. \i pitam se da li bi radile na tako niskim tempreraturama.

Koji ti model IP kamere koristis i koliko si ga platio ?
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta28.12.2012. u 07:40 - pre 137 meseci
Mozda nesto ovako?
http://www.instar.rs/index.php...ing/category/view/1?Itemid=435
Vidim da postoji i grejac za modele za spoljasnju upotrebu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta28.12.2012. u 09:42 - pre 137 meseci
Citat:
nebbo: Hvala bakara, mislim da bi mi ovo za pocetak zavrsavalo posao. Cak i ova kamera prikazana u videu nije losa. Posebno ako bi mogla da se ukljuci opcija motion detection i slanje fotki na mail. Sa njom bi bez problema mogao da snimam lice lopova koji je usao. Ali vidim u ovom video testu da nisu upseli da aktiviraju tu opciju da pokret trigeruje kameru i da posalje fotke na mail... .
Bio sam na sajtu netiksa. One kamere koji oni nude su vece rezolucije, ali su i mnogo skuplje.

Ta kamera nije za preporuku sto sam i napisao gore i sa njom bi imao vise problema nego sto bi ti koristila.
Ima problematicnih kamera a ti si na udaljenoj lokaciji tako da to nemoj zaboraviti, najsigurnije da ides na pouzdanog proizvodjaca.

Citat:
nebbo:
Ono sto bi mogao biti problem je iako su ove kamere indoors, i da ih ostavim u kuci, tamo kada nema nikoga temperatura bude ispod nule. \i pitam se da li bi radile na tako niskim tempreraturama.

Koji ti model IP kamere koristis i koliko si ga platio ?

Opet sve zavisi od proizvodjaca, ali moj savet je da gledas externe fixne kamere sa sirokougaonim objektivom, one su dovoljno dobre za to sto ti hoces.
Ja sam koristio TPlink, vivotek i foscam...
Vivotek je cak i najjeftiniji model dobar, ali su externe dosta skupe.

Jos jednom, biraj fixnu, sirokougaonu kameru sa IC diodama za externu upotrebu, pozeljno je neki bolji proizvodjac, ili roba sa garancijom.

Evo gore ti je drvlada75 preporucio kameru slicnu kakvu sam ja nasao na ebay-u za 60$.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
212.178.240.*



+105 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta28.12.2012. u 10:06 - pre 137 meseci
I šta, vidiš preko kamere, neko ti obija vikendicu i samo se nerviraš.



[Ovu poruku je menjao bakara dana 28.12.2012. u 11:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta28.12.2012. u 10:19 - pre 137 meseci
Pa isto ono sto bi uradio i da ga vidis kroz prozor...pozoves policiju, komsiju, prijatelja.

Sve je to vise, nego da ne uradis nista i ne nerviras se.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta28.12.2012. u 10:36 - pre 137 meseci
meni i dalje nije jasno jel on hoce videonadzor ili direktan prenos sa vikendice ? Mislim sve moze da se odradi...
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: video nadzor vikendice preko neta02.01.2013. u 13:58 - pre 137 meseci
Najjednostavnija kamera za kućni nadzor. Cena oko 150 USD.

Korisnik treba samo kameru da se jednostavno priključi u USB priključak, i DROPCAM HD automatski sa njega preuzima mrežna podešavanja.

Korisnik takođe dobija besplatan nalog na kom se može videti snimak uživo sa bilo kog računara, tableta ili mobilnog uređaja.

https://www.dropcam.com/



https://www.youtube.com/watch?...Lg&feature=player_embedded
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: video nadzor vikendice preko neta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20670 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.