Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nole - povreda :((

elitemadzone.org :: MadZone :: Nole - povreda :((
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35557 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Nole - povreda :((08.04.2013. u 14:22 - pre 133 meseci
Ne znam koliko je naš narod svestan šta se ovom mladiću desilo igrajući za Srbiju...

Ovo nije prvi put da se povredi zastupajući ovu državu koja mu ništa nije dala (štaviše, u njoj čak postoji nezanemarljiv procenat pljuvača njegovog lika i dela), ali ova povreda koju je dobio zastupajuću ovu državu bi mogla da bude fatalna po njegovu magičnu karijeru :(



Nole, od srca ti želim brz oporavak, i što je bitnije, ako je ikako moguće da ova, inače vrlo nezgodna povreda, ne ostavi posledice na tvoje čelične noge koje su faktor broj 1 u onome šta si uradio za ovu zemlju.

Hvala ti i držimo ti fige
 
+4

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 14:50 - pre 133 meseci
Djokovic je uradio za Srbiju isto ono sto su uradili kosarkasi pre 10-15 godina - nista. Lepo je to kad pobedi, svi se radujemo ali dajte molim vas - nista on konkretno nije uradio.

Samo je dao narodu jos fore da se zanosi nepostojecom slavom za nesto sto nisu uradili sami ali se njegovom pobedom osecaju kao da jesu. Uzivam i ja u njegovim pobedama ali nema potrebe praviti narodnog heroja od njega.

Djokovicu svakako zelim brz oporavak i dosta uspeha.
 
+22

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 14:53 - pre 133 meseci
Nebojsa u pravu.

Cini mi se da je pocetkom karijere dobijao ponude da igra za neku drugu drzavu,ali izabrao je domovinu

Kad bi inace velika sportska javnost videla nasu zastavu i cula za Srbiju
 
+5

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 15:01 - pre 133 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ne znam koliko je naš narod svestan šta se ovom mladiću desilo igrajući za Srbiju...

nemamo pojma šta se desilo mi koji sport ne pratimo.

a i šta je trebalo da mu damo. reket, žicu, gibanicu?
 
+3

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 15:02 - pre 133 meseci
Npr, kupovali bi BMW made in serbia, drali bi ih po eu supermarketima malinama iz serbije, uvozili bi skupu svinjetinu mangulicu iz srbije, kupovali haubice iz srbije, isli na skijanje i banjanje u Srbiju.. Ok, nije đole kriv tu ništa, ali bi više voleo moju alternativu spominjanja srbije i zastave.
 
+1

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 15:14 - pre 133 meseci
^On je čovek uradio svoj deo posla, a ti sad posadi maline, otvori banju ili šta već hoćeš i imaćeš još jedan mali plus kod potencijalnih kupaca zbog Noleta.

Ne očekuješ valjda da teniseri proizvode maline?
 
+5

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 15:20 - pre 133 meseci
Citat:
Lazar-I: ^On je čovek uradio svoj deo posla, a ti sad posadi maline, otvori banju ili šta već hoćeš i imaćeš još jedan mali plus kod potencijalnih kupaca zbog Noleta.

Hahahaha, priznaj da se salis :)
 
+5

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 15:43 - pre 133 meseci
Ne razumem šta ti je smešno?
 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 15:51 - pre 133 meseci
Pa kako da mi ne bude smesno :) Nisam shvatio da je to nesto drugo osim sale. Evo imas priliku da mi plasticno objasnis.
Recimo ja sam potencijalni kupac malina iz neke EU drzave, i znam da je Djokovic broj jedan na svetu i da je iz Srbije i sta sad?
 
+1

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:02 - pre 133 meseci
Pored tih malina gde piše made in Serbia, stoje npr. i maline iz Kazahstana, jednakog kvaliteta i tebi se automatski u glavi stvaraju slike Noleta i Borata. Ljudski mozak pravi takve asocijacije, da nije tako sportisti ne bi zarađivali silne milione. Uniklo ne sponozriše Đokovića zato što im je simpatičan, a ni Britanci nisu iz tog razloga želeli da mu plate da postane njihov državljanin.
 
+1

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:07 - pre 133 meseci
Dalibore, umesto da sebe kao >90% Srba zamišljaš i filozofiraš u nekakvim ulogama u kojima nisi, bolje bi bilo da kažeš nešto o ulozi u kojoj jesi, a to je recimo ovo:

1) Šta tačno si ti učinio za Srbiju?

2) Na osnovu čega smatraš da Nole "nije ništa učinio" za istu?

3) Šta bi on kao profesionalni teniser trebalo da učini da bi ti kao evaluator njegovog učinka, što je omiljena pozicija u koju >98% Srba veoma voli sebe da stavlja, stručno procenio do on jeste nešto učinio za Srbiju?


p.s. Kada si već pomenuo herojstvo, lično mislim da ga njegova odluka da juče igra za ovu zemlju i pored zabrane njegovog stručnog štaba (da se ne bi dogodilo upravo ovo što se dogodilo), kvalifikuje za heroja više od mnogih oficijelnih heroja koje nam nameće tzv. istorija (koju tek otkrivamo, ali to je druga tema...)

p.s. 2. Pošto si pomenuo i maline, da se malo baviš marketingom i psihologijom prodaje, znao bi da i u odluci o kupovini taka banalnog proizvoda kao što su maline figuriše širi stav tog potencojalnog kupca o državi odakle su te maline potekle, a upravo taj stav o toj državi najkvalitetnije uzdiže ovaj mladić.
 
+4

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:12 - pre 133 meseci
Ne kupujem ja maline od Djokovica niti od Borata vec od desete osobe koja nema nikakve veze sa Djokovicem.
Kakva je to analogija? Ti impliciras da Djokovicev uspeh moze pomoci nekom trecem samom cinjenicom da su iz iste drzave??
Hocu li ja kupiti cokoladu iz Svajcarske zbog Federera ili zbog same cinjenice da jednostavno prave dobru cokoladu?

Drzavi ne treba niti pomaze reklama. Nece Djokovic uticati da ljudi u Srbiji postaju vredniji, da kvalitetnije rade niti da ne bacaju smece po ulici ili puse gde stignu. Ali rekao bi da uveliko odmaze istim tim ljudima, hteo to ili ne. Ljudi se zanose tudjim uspehom misleci da su deo istog tog uspeha.

Kao sto taj prodavac malina nije trenirao sa Djokovicem od detinjstva da bi ovaj postao najbolji na svetu, tako nije ni Djokovic sa njim gajio maline. Veze jedno sa drugim nema.
 
+7

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:15 - pre 133 meseci
Nisi odgovorio ni na jedno pitanje.
 
+1

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:21 - pre 133 meseci
Dalibore, da li ti pokušavaš da dokažeš da reklama nema nikakvog efekta već da je bitan samo kvalitet proizvoda? Prestiž države nema nikakvog značaja? Ako to uspeš uštedećeš mnogo novca brojnim kompanijama, a i državama. Bacaju silne pare na neke olimpijske programe, svetska prvenstva i sl.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:25 - pre 133 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
1) Šta tačno si ti učinio za Srbiju?

2) Na osnovu čega smatraš da Nole "nije ništa učinio" za istu?

3) Šta bi on kao profesionalni teniser trebalo da učini za Srbiju da bi ti kao evaluator njegovog učinka (što je omiljena pozicija u koju >98% Srba veoma voli sebe da stavlja) stručno procenio do on jeste nešto učinio?


p.s. Kada si već pomenuo herojstvo, lično mislim da ga njegova odluka da juče igra za ovu zemlju i pored zabrane njegovog stručnog štaba (da se ne bi dogodilo upravo ovo što se dogodilo), kvalifikuje za heroja više od mnogih oficijelnih heroja koje nam nameće tzv. istorija (koju tek otkrivamo, ali to je druga tema...)

p.s. 2. Pošto si pomenuo maline, da se malo baviš marketingom i psihologijom prodaje, znao bi da i u odluci o kupovini taka banalnog proizvoda kao što su maline figuriše širi stav tog potencojalnog kupca o državi odakle su te maline potekle, a upravo taj stav o toj državi najkvalitetnije uzdiže ovaj mladić.

Ja ne prozivam nikoga da treba nesto da ucini za Srbiju, to si upravo ti uradio. Uopste ne smatram da Djokovic treba nesto da ucini za Srbiju, on je do svog uspeha dosao potpuno sam, i to je ono sto cenim i treba mu odati priznanje.
Medjutim percepcija vecine njegovih navijaca, pa i tebe, je da on nesto vazno radi za Srbiju, ja samo ne znam sta osim sto cini ljude opijene njegovim licnim uspehom. Evo slobodno mi razjasni nedoumicu.
Vec sam objasnio kako se to manifestuje, sto kod prethodnih sportskih uspeha, sto kod sad konkretno Djokovicevih, iluzijom i busanjem u prsa tudjim uspehom. To je sve.

Ovo za maline je toliko glupo da nemam reci. A ja cu sada da kupim sunku Made in Spain zato sto je Nadal bio broj jedan, a necu iz Italije iako je istog kvaliteta jer siroti Italijani nemaju prvaka u tenisu. Psihologija prodaje na delu.

I ja sam u jednom momentu mislio da je Djokovic dobra reklama za Srbiju, priznajem pre par godina. Ali evo on godinama igra sve bolje i bolje, nize trofeje, uspehe, svi znaju za njega....ali u Srbiji je i dalje sve isto. Drzavi ne treba i ne pomaze nikakva reklama. Drzava sama treba da krene da radi da bi dosla do uspeha, a ne da se uzda da ce Djokovic nekim cudom povecati prodaju malina.
 
+12

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:26 - pre 133 meseci
Citat:
Lazar-I:
Dalibore, da li ti pokušavaš da dokažeš da reklama nema nikakvog efekta već da je bitan samo kvalitet proizvoda? Prestiž države nema nikakvog značaja? Ako to uspeš uštedećeš mnogo novca brojnim kompanijama, a i državama. Bacaju silne pare na neke olimpijske programe, svetska prvenstva i sl.

Nisam jos video da Djokovic reklamira maline :)
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:32 - pre 133 meseci
Da je uzeo britansko državljanstvo ti bi verovatno očekivao da će reklamirati Yorkshire pudding.

Citat:
Ovo za maline je toliko glupo da nemam reci. A ja cu sada da kupim sunku Made in Spain zato sto je Nadal bio broj jedan, a necu iz Italije iako je istog kvaliteta jer siroti Italijani nemaju prvaka u tenisu. Psihologija prodaje na delu.


Ne znam da li ćeš iz Italije ili Španije, ali siguran sam da nećeš iz Tuvalua ili Naurua pošto tvoj uvoznik šunke verovatno nije ni čuo za te države, a kamo li da zna da li proizvode šunku i kakvog je kvaliteta. Ubeđen sam da ne bi kupio ni šunku iz Avganistana, iako je država prilično poznata.

P.S.
Citat:
Drzava sama treba da krene da radi da bi dosla do uspeha, a ne da se uzda da ce Djokovic nekim cudom povecati prodaju malina.


Nešto slično sam i ja napisao @Flo33, a tebi je bilo smešno. Samo što ne treba ni država da radi nego pojedinci kao što su Flo33, ti, ja...

[Ovu poruku je menjao Lazar-I dana 08.04.2013. u 17:43 GMT+1]
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:40 - pre 133 meseci
Ali da recimo Avganistan ima igraca u top 10.....?

Ja sam i dalje ubedjen da se ti salis :)
 
+3

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:44 - pre 133 meseci
Kupices one maline koje daju vise za dinar koji das. Kvantitativno, i kvalitativno. A moze da ih promovise ko hoce. Ne kupuje se Bmw zbog Stefi Graf i Svajnstajgera.

Nemam ja nista protiv Djokovica, raduje me uspeh mladog coveka koji je sa nasih prostora, ali me isto raduje i uspeh ne znam, Ivana Dimkovica, ali opet se ne kune pola Srbije u njega. Kod nas je nazalost uvek razvijen pogresan nagon, citas komentare na novinskim stranama, i 95% je:"to nole *ebi amere", "to nole *ebi Federera, ovoga i onoga" .

Koliko su velicali Anu Ivanovic i Jelenu Jankovic, a sada ih svi pljuju kako su ovakve i onakve. Mi patimo za Velikim Vodjom, od Marka Kraljevica, do Novaka Djokovica.

A mnogo bi svima bilo bolje da smo posteniji, cistiji, vredniji, i obrazovaniji.

On je teniser postao zbog sebe, i primarno igra za sebe. Njegov ucinak je marketinski, i to za adidas, ili sta oblaci vec, rolex, ili koji sat nosi vec. Kada bi on recimo ziveo u Srbiji, i neki klinci pomisle, :"aha, #1 zivi i trenira u Meljaku (BG, NS, NI..) mozda su tamo uslovi vrhunski, idem ja da im dam koji milion godisnje, da i ja dodjem u top 10".

I opet tu nije Djokovic kriv sto nema uslova, mada cenim da bi on mogao da ih stvori. Mozda i hoce kada se penzionise, i to ce biti vrhunski potez.

Ako gresim, ispravite me, ali nikada nisam cuo od stranca:

"idem u Srbiju, jer je Djoker odatle, nema veze sto ce Jat kasniti 2 sata, sto ce me stjuardesa mrko gledati, sto ce mi na aerodromu izgubiti prtljag, sto ce me taksista ojaditi, sto cu dobiti prljavu i staru sobu u hotelu i plattiti je kao da imam pogled na Bakingemsku palatu, sto cu zgaziti u *ovno na sred Terazija, sto se me cigancici napljuvati jer nemam sitno da im dam, sto ce me nevijaci prebiti jer sam turista, sto ce me kelner osamariti po dzepu jer mi nije najjasnija valuta dinar, sto ce svi oni reci ko ga *ebe, stranac je, sto je dosao ovde"

Decko radi svoj posao dobro i svaka mu cast. Da je neki srpski Mesija, i nije.
 
+10

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Nole - povreda :((08.04.2013. u 16:51 - pre 133 meseci
Citat:
Lazar-I:
Dalibore, da li ti pokušavaš da dokažeš da reklama nema nikakvog efekta već da je bitan samo kvalitet proizvoda? Prestiž države nema nikakvog značaja? Ako to uspeš uštedećeš mnogo novca brojnim kompanijama, a i državama. Bacaju silne pare na neke olimpijske programe, svetska prvenstva i sl.


Ma cekaj, jel ti razlikujes reklamu, i mesto rodjenja? Kakva je reklama sto se neko rodio negde?? Jel se Cohiba prodaje sto se Fidel rodio na Kubi, ili sto je dobra cigara?

A prestiz drzave je u ljudima, svim ljudima u toj zemlji, i ekonomiji. A nas u klub prestiznih nece uvesti ni 1000 Djokovica.

 
+5

elitemadzone.org :: MadZone :: Nole - povreda :((
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35557 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.