Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Daljinsko grejanje stana

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Daljinsko grejanje stana
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 8943 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana11.03.2014. u 16:16 - pre 123 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
Dexic:
[
Ne naplacuju jer tada zatvore ventile skroz, pa nema protoka.
Isto vazi i nocu kada se ne greje - nema protoka, pa se zato ne meri.
@Dexico
Nisi nam jos rekao kako po tebi treba da radi kalorimetar.Objasni nam tvoju viziju rada kalorimetra bez postojanja parametra TEMPERATURE vode.Verujem da to mozes da objasnis.


Setuje se da ne meri temperaturu vec da smatra da je fixirana temperatura.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana11.03.2014. u 21:07 - pre 123 meseci
Kakva glupost.Pa sta rade ljudi u starim zgradama gde je visina plafona mnogo veca.Mora da postoji neka racunica da je njihova kvadratura uvecana ili je instalirana snaga uvecana.Mora da se uzme u obzir m 3 .Osnovno pravilo je da se uzima u obzir m 3 prostora kada se odredjuju kolicine toplote za zagrevanje objekta.Svaki projekat toplotnih gubitaka jednog objekta uzima u obzir kubaturu objekta a ne koliko kvadrata-povrsinu ima objekat.

Znaci postoji parametar " TEMPERATURA " vode.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana11.03.2014. u 21:15 - pre 123 meseci
Ne blamiraj se vise :)
 
+1

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana11.03.2014. u 21:56 - pre 123 meseci
Mislis na " temperaturu " vode ???
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana11.03.2014. u 22:11 - pre 123 meseci
Mislim da lupetanje da mora da se meri po m3, kad ti je u prethodnom postu napisano zvanicno kako se meri grejanje po m2.
A temperatura ti je dodatno lupetanje kad ocigledno ne kapiras uopste kako kod nas radi daljinsko grejanje kada kvadratura ulazi u pricu - zato sedni, citaj, pusti odrasle da kazu kako je u praksi.
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana11.03.2014. u 22:44 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:Postoje sledeci nacini, za koje ja znam:
- pausalno, procena po m2 stana, fixni trosak svih 12 meseci (+/- mozda 1%, ali tu je negde). Ovako se placa u vecini slucajeva, i do pre nekoliko godina se tako, koliko znam opet, svugde naplacivalo
- po potrosnji, po stanu, plus kWh odobrene snage. Ovde se odobri odredjena maximalna snaga, za koju se placa kao fixni deo (250din/kWh), plus sama potrosnja po stanu. Ovo je kao najpravilnije, jer svako placa svoju potrosnju, ali je cist bezobrazluk sto ima ovaj fixni deo koji je veci nego sto bi mnogima bilo potrebno za grejanje cele godine!
- po potrosnji, po kvadraturi, mislim da bese 40din/m2 (ima cenovnik na Infostanovom sajtu) za fixni deo, PLUS raspodeljena potrosnaj CELE zgrade po kvadraturi. Ovo je najveci bezobrazluk, jer em ima veliki fixni deo, em neko ko i ne bude u stanu i iskljuci grejanje ima da plati kroz nos za one koji odvrnu do kraja grejanje.
Ja pričam o plaćanju po m2 stana i to po stvarnoj površini a ne procenjenoj, svih 12 meseci u jednakim ratama. Tako se u NS naplaćivalo i oni su se vratili na takvo plaćanje. Na računima postoji stavka grejanje = grejna_površina x 116din (negde oko ove cifre, ne grejem se pa ne znam). I tako cele godine, svaki mesec.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana11.03.2014. u 22:46 - pre 123 meseci
@Dexico

Pa to i jeste problem ove zemlje jer ima mnogo ljudi koji ne znaju o cemu pisu i sta pisu.Evo pogledaj ovde sta kazu ljudi koji imaju znanja o grejenju ..............

http://www.energetika-kragujevac.com/img/obrasci/cenovnik.pdf

Ovo je jedino je ispravno.Ti imas problem jer nemas osnovno znanje.


[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 11.03.2014. u 23:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao anon3017188 dana 11.03.2014. u 23:58 GMT+1]
 
+1

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana12.03.2014. u 09:34 - pre 123 meseci
Citat:
tihi2:
Ja pričam o plaćanju po m2 stana i to po stvarnoj površini a ne procenjenoj, svih 12 meseci u jednakim ratama.

OK, to se "zove" pausalno daljinsko grejanje, posto nema veze koliko se stvarno trosi, nego neka procena koliko treba prosecne zime ;) Procena koja nema veze sa stvarnoscu, niti je imala, ali jbg ;)
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana12.03.2014. u 09:36 - pre 123 meseci
Citat:
anon3017188: @Dexico

Pa to i jeste problem ove zemlje jer ima mnogo ljudi koji ne znaju o cemu pisu i sta pisu.Evo pogledaj ovde sta kazu ljudi koji imaju znanja o grejenju ..............

http://www.energetika-kragujevac.com/img/obrasci/cenovnik.pdf

Ovo je jedino je ispravno.Ti imas problem jer nemas osnovno znanje.


To je mozda tako u Kragujevcu, ali imas dokaz da nije tako u Beogradu. Rascisti sa sobom da li zelis samo da nastavis da pises suprotno od mene ili da budes koristan u raspravi, pa da znam da li da ignorisem dalje ili imas nesto korisno reci.

Infostan je izlistao cene po m2, ne po m3, i samo se po povrsini naplacuje, ako nije po pravoj potrosnji stana (kada jeste po pravoj potrosnji stana, kvadratura ne ulazi u obzir, bez kWh). Tacka.
Mislis da nije tako u BG? Izvoli, daj zakon Beograda koji kaze da si u pravu, kao i link Infostana koji kaze da im cenovnik nije tacan, ili izjavu Beo Elektrana da si u pravu.
Dok to ne uradis, samo da konstatujem da otvoreno lazes, jer link iz zvanicne ustanove grada Beograda kaze suprotno od onoga sto si tvrdio. Kao i tihijeva izjava o naplati u NS, gde takodje stoji po m2, a ne m3.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana12.03.2014. u 21:50 - pre 123 meseci
Znaci po tebi -- stan koji ima visinu plafona 2.55 m i stan u pojedinim starim zgradama gde je plafon 3 m a kvadratura ista placanje je podjednako.Poslovni prostor kojih ima sa razlicitim visinama plafona placaju istu cenu grejanja .Mislis da razlicita zapremina prostora nije uzeta u obzir............???
Ti sve vreme pricas o tome da " temperatura " ulazne vode nema znacaj kada se odredjuje "kolicina toplote" kada treba da se plati racun za odredjeni mesec.Nikako da kazes kako se to po tebi odredjuje racun za grejanje bez parametra " "temperatura ulazne vode ".
Evo pogledaj kako pismeni ljudi koji imaju znanja o grejanju daju objasnjenje za placanje racuna m 3 prostora.
http://www.energetika-kragujevac.com/img/obrasci/cenovnik.pdf
A imas i podatke kako birokratija-administracija u Beogradu predstavlja kao m 2 .
A ti pitaj nekog ko se bavi grejanjem da ti kaze da li odredjuje toplotne gubitke na osnovu povrsine prostora ili na osnovu zapremine prostora.
Sve je to manje bitno...........ali kako napraviti racun za odredjeni period ako nemas vrednost temperature ulazne vode ???????????????????
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana12.03.2014. u 21:56 - pre 123 meseci
Citat:
Dexic:


Rascisti sa sobom da li zelis samo da nastavis da pises suprotno od mene ili da budes koristan u raspravi, pa da znam da li da ignorisem dalje ili imas nesto korisno reci.



Daj molim te da cujem od tebe nesto korisno......Ja sam od tebe cuo da se grejes na " frizider " a klimu koristis za hladjenje kada je spoljna temperatura 0 c ,da je nestasica lorazepama..........ima toga jos gomila necega..............itd.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana12.03.2014. u 22:44 - pre 123 meseci
Citat:
anon3017188:
Znaci po tebi -- stan koji ima visinu plafona 2.55 m i stan u pojedinim starim zgradama gde je plafon 3 m a kvadratura ista placanje je podjednako.Poslovni prostor kojih ima sa razlicitim visinama plafona placaju istu cenu grejanja .Mislis da razlicita zapremina prostora nije uzeta u obzir............???

Nemam ja potrebe da tu nesto mislim ili tupim (kao neki). Pokazem lepo link koji kaze da je tako. Kraj price - raspravi sa samim sobom sta ti nije jasno :)

Citat:
Ti sve vreme pricas o tome da " temperatura " ulazne vode nema znacaj kada se odredjuje "kolicina toplote" kada treba da se plati racun za odredjeni mesec.

Tako je.
Citat:
Nikako da kazes kako se to po tebi odredjuje racun za grejanje bez parametra " "temperatura ulazne vode ".

Da ponavljam opet sta sam napisao? Odgovorio sam ti vec na vrhu stranice.

Citat:
Evo pogledaj kako pismeni ljudi koji imaju znanja o grejanju daju objasnjenje za placanje racuna m 3 prostora.
http://www.energetika-kragujevac.com/img/obrasci/cenovnik.pdf

A ja sam tebi dao jos pismeniji link koji kaze da se u BG-u ne naplacuje tako. Vidim ja da ti ne vidis razliku izmedju skupstine grada Kragujevca i ostatka Srbije pa ponavljas nesto levo.

Citat:
A ti pitaj nekog ko se bavi grejanjem da ti kaze da li odredjuje toplotne gubitke na osnovu povrsine prostora ili na osnovu zapremine prostora.

Sta imam ja da pitam nekoga kako TREBA nesto raditi, kad se kod nas primenjuje nesto drugo? Uprava grada Beograda, kao i uprava grada Novi Sad, kao i uprava grada Nisa kazu da se naplacuje po m2 - tvoj je problem ako to neces da prihvatis, idi se njima zali :)

Elem, sta god si ti umislio je tvoj problem ovde :) Ja ne tupim (kao neki...) kako treba, moze, bilo bi dobro ili nesto peto... ja ti kazem kako jeste. A ti se raspravi dalje sa drugima, mani mene.


Citat:
Sve je to manje bitno...........ali kako napraviti racun za odredjeni period ako nemas vrednost temperature ulazne vode ???????????????????

Vidi odogovor na vrhu stranice.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Daljinsko grejanje stana12.03.2014. u 22:49 - pre 123 meseci
Zao mi je, ali:
Citat:
bakara:
Ovde nema vredjanja.

Hvala!


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Daljinsko grejanje stana
(Zaključana tema (lock), by bakara)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 8943 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.