Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Socijalna pomoc 7600 din?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Socijalna pomoc 7600 din?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25677 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 11:08 - pre 121 meseci
Citat:
nemanjac: Srbija je bitno politicko pitanje jer nosi sa sobom tezinu velikih odluka koje je zapad sproveo, od rata do stvaranja novih zemalja i nacija, a tu su i velike posledice.

Zasto ti mislis da je Srbija bitna bilo kome? Odakle tebi i mnogim drugim takvo misljenje, ne razumem kako sto sklopili tu sliku o "vaznosti" Srbije? Koga je to Srbija "ujela"
Meni to lici na samo produzetak politike iz devedesetih gde je ljudima stalno pricano kako smo jako vazni, pa tako to i ostalo i danas ljudima u glavi, da je Srbija kao vazna.

Srbija je mala drzava bez ikakve politicke moci odlucivanja i potpuno nebitna na nivou globalne politike. Ne treba se zanositi i sanjariti bespotrebno.


 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 11:33 - pre 121 meseci
Citat:
Srbija je mala drzava bez ikakve politicke moci odlucivanja i potpuno nebitna na nivou globalne politike. Ne treba se zanositi i sanjariti bespotrebno.


Srbija je oduvek bila mala zemlja bez nekog uticaja ali je u jednom trenutku izgubila svest o svojoj velicini. Ujela je gazdu pa dobila po njusci. Sad jos treba da i sama skonta koliko je mala pa ce povodac moci malo da se popustiti.
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 13:15 - pre 121 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
nemanjac: Srbija je bitno politicko pitanje jer nosi sa sobom tezinu velikih odluka koje je zapad sproveo, od rata do stvaranja novih zemalja i nacija, a tu su i velike posledice.

Zasto ti mislis da je Srbija bitna bilo kome? Odakle tebi i mnogim drugim takvo misljenje, ne razumem kako sto sklopili tu sliku o "vaznosti" Srbije? Koga je to Srbija "ujela"
Meni to lici na samo produzetak politike iz devedesetih gde je ljudima stalno pricano kako smo jako vazni, pa tako to i ostalo i danas ljudima u glavi, da je Srbija kao vazna.

Srbija je mala drzava bez ikakve politicke moci odlucivanja i potpuno nebitna na nivou globalne politike. Ne treba se zanositi i sanjariti bespotrebno.



Mislim da ti ne vidis pravu perspektivnu balkanskog problema o kojoj ja pricam, kada u svemu vidis proste nacionalisticke floskule.

Nemam ja sta da mislim da je Srbija vazna, to si ti rekao. Srbija je danas ekonomski i vojno najnebitnija od vremena Karadjordja. Ali Srbija je bitno politicko pitanje za EU i bitna je za veliki postratni region u Evropi. Kada to kazem ne mislim na srbiju do tokija, nebeski narod, 4. najjacu vojsku u evropi. Vec bitnost kao sto imaju npr. Foklandi, Kipar, Osetija koji su male teritorije na kojima se demonstrira snaga politike, principa i presedana velikih sila.

Uslov Srbiji da bi dobila socijalno kreditiranje EU nije kolicina kupljenih iPhone-a i Audija, vec izrucenje haskom tribunalu, a danas potpisivanje medjudrzavnih sporazuma sa drzavom koju Srbija navodno ne prizanje, sutra priznanje. To su politicki uslovi kreditiranja koji su obavezni i vazniji od ekonomske isplativosti za onoga ko daje kredit.

Problematika resenja Kosovskog pitanja na nacin koji zapad preferira je vrlo bitna. Ako to ne vidis onda imas problem u percipiranju medjunarodne politke.
Srbija, Kosovo, Balkan svakako nije najbitnija tema u agendi USA i EU danas, posebno nije medijski bitna (na zapadu), ali je u stvarnosti bitna tema koja se jos uvek resava politickim zavrtanjem ruku na Balkanu. To sto je rat gotov pre 10-ak godina, ne znaci da se politicki projekat resenja balkanskog pitanja zavrsio. Zapad cine ozbiljne sile koje sprovode dugorocnu i konzistentnu spoljnu politku. Svejedno da li je to rat, sankcije, ekonomske ucene ili ekonomski ustupci ili nesto trece.

Apsolutno je logicno da niko nece da gaji trojanskog konja na svojoj teritoriji, koliko god mali on bio moze biti kapisla za rat na teritoriji od cetrdesetak miliona ljudi. Politicki je potrebno zatvoriti separatisticki projekat sa sto manje posledica po zapad.
Normalno da cilj zapada nije da u svojoj uniji neguje siromasnu, "neutralnu", polurusofilsku zemlju ciji je ustav i politika u suprotnosti sa spoljnom politikom zapada.

Za sada smo na zapadnoj socijali i stap-sargarepa dresiranju.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 13:41 - pre 121 meseci
Citat:
nemanjac: Mislim da ti ne vidis pravu perspektivnu balkanskog problema o kojoj ja pricam, kada u svemu vidis proste nacionalisticke floskule.

Ja jasno vidim probleme na Balkanu, ali nikako ne vidim kako je tacno Srbija bitno politicko pitanje bilo kom od velikih sila.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.hsi.kabelbw.de.



+7169 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 13:58 - pre 121 meseci
Citat:
nemanjac
Problematika resenja Kosovskog pitanja na nacin koji zapad preferira je vrlo bitna. Ako to ne vidis onda imas problem u percipiranju medjunarodne politke.


Bice da neki imaju problem percipiranja vremena. Vreme za politicko resavanje kosovskog pitanja je bilo 80-tih i delom 90-tih.

To vreme je proslo. Srpska vlast je imala strategiju koja se zavrsila vojnim porazom i gubitkom teritorije.

Ta prica je gotova. Kosovo je danas priznato od trocifrenog broja drzava i sanse da se nesto vrati nazad su nikakve. To je los epilog za Srbiju, naravno, ali to se vec desilo i spada vec u istoriju.

U vreme kada je bilo moguce imati politicko resenje, vlast u Srbiji je mislila da moze da odrzi status quo silom. Tu su se zeznuli u kalkulaciji, kosovski Albanci su bili ocigledno organizovaniji i istrajniji u svojoj ideji i, naravno, imali su adekvatne saveznike posto je srpska vlast mislila da moze da ide nekim "svojim putem" uprkos geopolitickoj realnosti posle pada berlinskog zida.

To je davna proslost vec.

Sorry ako to nekome zvuci lose, ali realnost je takva. I za tu realnost su odgovorni svi ljudi koji su u transu podrzavali Milosevica i njegovu kliku. Podrzavanjem istog je podrzavana citava politicka platforma koja se sastojala od upotrebe sile i medjunarodne izolacije.

--

Da ima pameti cela ta stvar bi trebala da se ubaci u istorijske citanke kako bi deca ucila kako se ne vodi diplomatija.

Medjutim, sudeci po komentarima ovde, izgleda da mitovi i teorije zavere zvuce daleko lepse i primamljivije.

Medjutim verovanje u mitove moze samo da dovede do glavobolje i tezih posledica.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 14:55 - pre 121 meseci
Mi se ne razumemo na semantickom nivou ili spinujete. Ali necu da branim stavove koje ne zastupam.

Sto se tice kosovske retrospektive koju si napisao, slazem se, to su istorijski fakti. Pa u tom smislu vas pitam gde sam ja to napisao da Kosovo moze da se vrati u sastav Srbije ili da Srbija moze zaustaviti zamajac politike zapada ? Naravno da je Kosovo de fakto otislo nakon rata protiv NATO pakta.

Ipak ja sam vam ilustrovao stvarnim primerima da politicki proces kosovskog problema nije gotov. Rat jeste gotov, ali se politicki proces nastavlja drugim sredstvima. Mislim ako vi imate bolje informacije i kazete da je prica gotova i nebitna, javite Angeli Merkel da se dzaba ne cima oko pritiskanja Beograda, a javite i Ketrin Eshton predstavnici spoljnih poslova EU da je dzaba dolazila ovde i u Pristinu svakih malo prosle godine da bi sprovela EU politiku vezanu za Kosovo. Ta politika se sprovodi pritiscima i ucenama kako na Beograd tako na Pristinu.
Ako je sve gotovo zasto EU ne daje socijalu Srbiji vodeci se ekonomskim, a ne politickim uslovima.


Mislim da se mi razumemo odlicno, verovatno i slazemo. Samo bespotrebno izvalacite iz konteksta napisno...
Srbija je jos uvek taoc svoje istorije, politike i politicke orijentacije kako drzave, tako naroda. Takva kakva je nije prihvatljiva zapadu, zato nas i dresiraju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.hsi.kabelbw.de.



+7169 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 15:12 - pre 121 meseci
Citat:
nemanjac
Takva kakva je nije prihvatljiva zapadu, zato nas i dresiraju.


Srbija samu sebe "dresira". Niko ne bije Srbiju po usima da ne resava brze pitanja sistemske korupcije i nekompetencije svoje privrede.

Pitam se samo dokle ce K-rec da se koristi kao izgovor. Valjda ce posle 20-30 godina da se izlize, mada ako se uzme da neki i dan danas krive Turke mozda i potraje.

Citat:

javite Angeli Merkel da se dzaba ne cima oko pritiskanja Beograda


To pritiskanje, ako postoji, je potpuno irelevantno u kontekstu slabosti srpske privrede vec, kao sto DaliborP rece u medjuvremenu, ima veze sa necim sasvim drugim. Uopste to ocekivanje da ce nekakva "Angela" nesto da znaci privredi Srbije samo pokazuje odsutnost od realnosti.

Ekonomski problemi Srbije su sistemski i ne zavise od neke osobe bez obzira ko je ta osoba.

To vadjenje na "pritiskanje" je samo to - smesan izgovor politicara bas kao i "Turci", toboz zato sto Angela Merkel pritiska Srbija ne moze da balansira svoj budzet, minimuzuje korupciju i unapredi privredu.

Nije nego.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 15:13 - pre 121 meseci
Citat:
nemanjac: Ipak ja sam vam ilustrovao stvarnim primerima da politicki proces kosovskog problema nije gotov. Rat jeste gotov, ali se politicki proces nastavlja drugim sredstvima. Mislim ako vi imate bolje informacije i kazete da je prica gotova i nebitna, javite Angeli Merkel da se dzaba ne cima oko pritiskanja Beograda, a javite i Ketrin Eshton predstavnici spoljnih poslova EU da je dzaba dolazila ovde i u Pristinu svakih malo prosle godine da bi sprovela EU politiku vezanu za Kosovo. Ta politika se sprovodi pritiscima i ucenama kako na Beograd tako na Pristinu.
Ako je sve gotovo zasto EU ne daje socijalu Srbiji vodeci se ekonomskim, a ne politickim uslovima.

Zato sto bi verovatno ponovo zaratili. EU je tu samo posrednik mira, a ne zbog toga sto je Srbija politicka bitan faktor ili sto je politicki proces oko Kosova i dalje u toku.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 15:21 - pre 121 meseci
Citat:
nemanjac: Ako je sve gotovo zasto EU ne daje socijalu Srbiji vodeci se ekonomskim, a ne politickim uslovima.

Zato sto ne mozes dobiti nista od nekoga koga smatras neprijateljem, vijekovnim neprijateljem, srbomrscem, zlocincem, pretnjom po svoj opstanak i sl.

Da li bi ti pozajmio pare nekom ko te otvoreno (dakle u svojoj zvanicnoj politici) smatra svojim neprijateljem i zlotvorom?

To bi bila suluda situacija kakvu ne bi mogli ni u skecu da obrade zajedno Nadrealisti i Pajtonovci.

Sta mislis da su Bugari, Rumuni, Madjari, Cesi... dobijali kredite uslovljene muzickim i literarnim zaokretima, a ne politickim?

To sto ti trabunjas se sve moze podvesti pod zalopojku: "Ja bih da ih pljujem, ali mi onda ne daju kredit".
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 15:38 - pre 121 meseci
Citat:
Odin D.: Zato sto ne mozes dobiti nista od nekoga koga smatras neprijateljem, vijekovnim neprijateljem, srbomrscem, zlocincem, pretnjom po svoj opstanak i sl.

Da li bi ti pozajmio pare nekom ko te otvoreno (dakle u svojoj zvanicnoj politici) smatra svojim neprijateljem i zlotvorom?

To bi bila suluda situacija kakvu ne bi mogli ni u skecu da obrade zajedno Nadrealisti i Pajtonovci.

Sta mislis da su Bugari, Rumuni, Madjari, Cesi... dobijali kredite uslovljene muzickim i literarnim zaokretima, a ne politickim?

To sto ti trabunjas se sve moze podvesti pod zalopojku: "Ja bih da ih pljujem, ali mi onda ne daju kredit".

Rogobatno receno, ali to je upravo moje misljenje koje sam izneo u par prethodnih upisa. Deo o trabunjanju pokazuje da vas vode emocije i zelja za pljuvanjem, a ne razum kada citate napisano. Moje pitanje koje je citirano u vasem postu je ocigleno retoricko pitanje.

Diskusioni problem je sto neki zastupaju stav da politcki faktor nije bitan u kontekstu kreditiranja i finansiranja Srbije od strane zapada. Vec da je odnos EU i USA prema Blakanu cisto trzisni, ekonomski mocna srbija, veca zarada za zapadne kompanije. Ja mislim da je to decije glediste. Jer je finansiranje u rangu socijale, a uslovi su politicki. Potpuno ocekivano s obzirom na istoriju nasih odnosa i na politku Srbije.

Isto tako izjava da je zapad kriv za sistemsku trulez i korupciju koja je endemska vrsta svih drzava na balkanu je nesto sto nisam napisao, nema potrebe za spinovanjem.

Koliko god Kosovski proces vise nemao veze sa vaznoscu i snagom Srbije, on ima veze u smislu odmeravanja snage i principa velikih sila. Ovo ne izgleda kao globalno gotova prica:

Iako bi za nas bilo najbolje da je ta prica gotova.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 15:59 - pre 121 meseci
Citat:
nemanjac:  Diskusioni problem je sto neki zastupaju stav da politcki faktor nije bitan u kontekstu kreditiranja i finansiranja Srbije od strane zapada. Vec da je odnos EU i USA prema Blakanu cisto trzisni, ekonomski mocna srbija, veca zarada za zapadne kompanije.

Ne zastupa niko taj stav jer je svakom jasno - i bez naglasavanja - da su ekonomija, privreda i politika neodvojive, pa kad neko trazi odredjene ekonomske uslove za plasman svojih para to onda mora da krene od politickih veza, a ne od pritisaka na savez izvidjaca ili simfonijski orkestar RTS-a.

Ne mozes imati npr. kapitalisticku privredu i komunisticku drzavu ili obratno.
Ne mozes imati npr. ekonomski jaku drzavu, a sa nivoom korupcije na svemirskom nivou, ogromnim viskovima u administraciji, propalim drzavnim preduzecima koja sisaju krv svima ostalima itd. Ko je uopste lud da takvima daje neke ozbiljne kredite, kad je svakoj budali jasno da takva nazovi "drzava" nije u stanju da vrati ni tu "socijalu koju dobija na kasicicu", a kamoli neki ozbiljniji investicioni ili razvojni kredit.
To sto ti pricas je isto kao da narkomanu sipas pare da "stane na noge". Pa nije niko toliko lud, pa da bude toliko lud.
To prvo treba da se izlijeci, pa se tek onda moze razgovarati o nekim ozbiljnim kreditima.

Zbog toga su potrebne politicke reforme i politicki pritisci jer se te stvari mogu dovesti u red samo tako sto pritiskas one koji jedini imaju moc da to dovedu u red - vladajuce politicke strukture.

Evo, objasni ti kakve i kolike to kredite i pozajmnice Srbija - ovakva kakva je - moze da vraca i servisira?
Ali i ne moras, jer svi znaju odgovor - nikakve i nikolike. Srbija je zemlja koja konstatno generise manjkove i nema nikakvih vrednosti niti mehanizama da se povjerioci naplate, tako da je i ta socijala koju dobija na kasicicu cista premija i nista drugo nego dobra volja okoline da spreci ili uspori produbljvanje crne rupe u svom komsiluku.
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 16:51 - pre 121 meseci
Nema diskusije da je Srbija ekonomski potpuno nekompetentna da servisira velike kredite. Da ne pricamo o dinosaurusu pod imenom javni sektor, a slabom privatnom sektoru. To je potpuno drugi kolosek diskusije i to je naš, mislim na nas koji zivimo ovde, zivotni problem. Ja radim u privatnom sektoru, sav novac zaradjujem u inostranstvu i trosim ga ovde, a oko sebe gledam bahato prosipanje poreznih para i neefikasan drzavni aparat...

Ipak medjudrzavni krediti su uvek politicki obojeni. Exnacisticka Nemacka je ni dve godine posle rata postala Saveznik, a u sledecih desetak godina dobila toliku novcanu pomoc da im je nezaposlenost bila 0%, nisu imali dovoljno radne snage da opsluzuju nemacku privredu, pa su poceli sa uvozom. To je bio politicki kredit bez kalkulacije da mora da se vrati u novcanom smislu koji obicni gradjani poznaju kada traze kredit od banke. Danas u EU postoje zemlje koje zive od kredita mnogo nerazumnijih od onih koji se daju Srbiji. A jasno je da nikada nece biti vraceni direktno. Tako da se ja ne brinem previse za zdravlje MMF-a kada je u pitanju Srbija, mi smo komarac u odnosu na njihovo globalno kreditiranje.

Za Srbiju bi bilo najbolje da su krediti agresivno uslovljeni privrednim i administrativnim reformama. Ipak ostrica uslova lezi na skroz drugoj strani. Politicki uslovi... Zbog tih istih politickih uslova i politickih odnosa ekonomski mlitava Srbija je jedina Srbija koja odgovara zapadu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.hsi.kabelbw.de.



+7169 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 17:15 - pre 121 meseci
Citat:
nemanjac
Koliko god Kosovski proces vise nemao veze sa vaznoscu i snagom Srbije, on ima veze u smislu odmeravanja snage i principa velikih sila. Ovo ne izgleda kao globalno gotova prica:


Gotova je prica zato sto niko ko je priznao Kosovo nece to vratiti nazad. To ne znaci da ce Kosovo ikad biti priznato od svih UN zemalja ali to nije ni potrebno - ostvarili su svoju nezavisnost, priznati su od faktora koji su njima potrebni i to je to. Prikupljaju svoj porez i imaju mogucnosti da tu situaciju odbrane i to je sve sto je bitno u realnosti.

Ako Srbija misli da se isplati ulagati diplomatske resurse u to i da nesto mogu da postignu, niko joj to ne moze zabraniti.

A super kredite su dobijali saveznici EU, zemlje koje su se odrekle socijalizma i prisle EU oberucke. Super krediti i povlastice su nagrada za saradnju.

Srbija je htela neku svoju pricu, pa ne cudi sto nije dobila slican tretman.

Super krediti nisu nicija obaveza, tako da je besmisleno ocekivati od zapada da posto-poto mora Srbiji da daje kredite po istim uslovima kakve su dobijale zemlje koje nisu ratovale sa NATO paktom.

Citat:

Za Srbiju bi bilo najbolje da su krediti agresivno uslovljeni privrednim i administrativnim reformama. Ipak ostrica uslova lezi na skroz drugoj strani. Politicki uslovi... Zbog tih istih politickih uslova i politickih odnosa ekonomski mlitava Srbija je jedina Srbija koja odgovara zapadu.


Ma to je tvoja iluzija da Srbija nesto "odgovara" ili "ne odgovara" zapadu. Srbija je takva kakva jeste, nema zapad nista sa tim.

Zapad posluje sa Srbijom saglasno sa realnom situacijom na terenu. Nema tu sta njima da "odgovara" ili "ne". Srbija je zemlja koja jos i dalje kalkulise izmedju Rusa i EU pa je jasno da ni jedni ni drugi ne tretiraju Srbiju kao saveznika.

Zapadu bi hipoteticki mnogo vise odgovarala normalna Srbija u EU bas kao sto im je odgovarala normalna Ceska, normalna Slovacka, normalna Slovenija, normalna Poljska, normalna Litvanija, ali Srbija je 90-tih imala drugacije ideje i dok su ovi prvi oberucke radili na prilazu EU, Srbija je imala druge prioritete.

Ali posto je sve to "sta bi bilo kad bi bilo", je li, samo masta, u realnom zivotu se niko ne bavi time "sta bi hipoteticki odgovaralo" vec ono sto jeste danas.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 17:19 - pre 121 meseci
Citat:
nemanjac: ekonomski mlitava Srbija je jedina Srbija koja odgovara zapadu.

Dobro je poznato i da je politicki mlitav, ekonomski propao i vojno nistavan zapad jedini koji odgovara Srbiji, pa tako mozemo smatrati da je Srbija po tom pitanju "odgovaranja" sasvim kvit sa njime.
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 18:29 - pre 121 meseci
Mislim da sada priblizavamo stavove o medjunardnom tretmanu Srbije koji je bio poenta mog javljanja. Jer neki misle da Srbija ima drugarski odnos sa EU koji iskljucivo pociva na trzisnim principima sa ciljem uvecanja profita.

U pitanju je samo "posao" kako zapada tako istoka prema jednoj maloj zemlji koja nije saradjivala. Ovde je situacija "nesto" drugacija jer su sa ovom zemljom nedavno ratovali i jos uvek je geografski nedefinisana. Bez diskusije Srbija je politkom devedesetih sebi pucala u nogu.

Sto se tice mojih navodnih "iluzija da nesto odgovara ili ne odgovara zapadu" te iluzije se zovu planska spoljna politika i ozbiljna su stvar, a ne menjaju se preko noci. Nemackoj je iluzijom zabranjeno da poseduje sredstva masovnog unistenja koja imaju Francuzi i Englezi, cineci je vojno nemocnom medju slicnim silama. A problematicne zemljice kao Srbija se svakako razoruzaju i drze za testise na druge nacine.
Neuticajna Srbija je bitna i za sve nase exyu kosmije, a Srbi cine deo njihove populacije, slaba srbija je stabilizator ovog regiona i to su reci onih koji donose odluke, a ne moje...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 21:11 - pre 121 meseci
http://www.telegraf.rs/vesti/5...ednik-povlaci-priznanje-kosova


 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 21:15 - pre 121 meseci

Ma daj dacho, ne kvari zabavu sa takvim vestima sad... :D
Taman smo utvrdili da je Srbija bitna i da nije bitna, da velike sile imaju interes u Srbiji i da nemaju interes u Srbiji, da je Kosovo potpuno zavrsena prica i da nije zavrsena, da postoji politika uvrtanja ruke ali da zapravo ne postoji, kao i da preovladjuje politicki uticaj iznad ekonomskog ali i da ne preovladjuje... Zavisi kako kome odgovara. XD
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 22:03 - pre 121 meseci
a jesmo li bar utvrdili, da nismo nista utvrdili ?!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?15.04.2014. u 23:23 - pre 121 meseci
Utvrdili smo da na Kosovu zive Albanci, i to je jedino bitno i to ce usmeriti ostatak price (kao i do sada).
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 01:45 - pre 121 meseci
Citat:
ventura:
Ljudi imaju svoj posao, svoje živote, i uspešnog čoveka generalno zabole da se bori sa trulim sistemom jer je on sigurno do tog trenutka već naučio da pliva u istom. U kraju je kriminal? Preseliš se u mirniji kraj. Škole su loše? Upišeš dete u privatnu školu? Zdravstvo ne valja? Lečiš se privatno ili platiš direktnu vezu itd.

Tek kad u Srbiji bude postojala 2 i 3 generacija ultra bogataša (a sada ne postoje ni ultra bogataši), tek tad bi se neko možda iz altruizma uhvatio za taj posao, ali onda je pitanje za koji q će takav da vodi državu kad on nije taj koji je zaradio novac niti se dokazao kao sposoban?


Ne znam za tebe, ali ja ne bih voleo da budem najbogatiji čovek u Bangladešu, makar provodio i 9 meseci u inostranstvu, a samo 3 meseca u elitnom kvartu u Daki iako i tamo možeš da organizuješ da te čuva SAS i da te leči Dr House dok na konkursu za školovanje tvoje dece preko skajpa evropski nobelovci odnose pobedu protiv Indijaca. Sa vrlo razumnim kešom se može organizovati i da slećeš u i polećeš iz Bangladeša u biznis ili prvoj klasi, ako već nemaš sopstveni avion, a da te sa i na aerodrom vozi džip isti kao Nikolićev, samo sa boljom organizacijom održavanja i sa prozorima oblepljenim plazma televizorima tako da dok umačeš kokain u kavijar uživaš u blejanju u rajske slike, a ne u sumornu svakodnevicu takve zemlje. Ja bih pre bio običan, mali, anonimni podstanar u Beču ili Frankfurtu i ponosni vlasnik polovnog automobila, ako već mogu da biram, a imam više potvrda raznih psihologa u kojima stoji da nisam lud.

Naši bogataši ultra prve generacije moraju da shvate da je u njihovom interesu da se sistem konačno promeni. Svetina jeste najviše kriva za postojeće stanje u Srbiji, ali deo krivice, diskutabilno koliki, nose i bogati ljudi. Ne možeš biti srećan u nesrećnom društvu. Sve ti to super organizuješ u Srbiji, a onda te narkomančina sa aktivnih 20 i zastarelih 56 krivičnih prijava, ne daj Bože, dok prelaziš ta 2 metra trotoara do svog automobila izbuši iz pozajmljene tetke, nije imao 5.000 dinara na gomili da kupi svoju, sa namerom da tvoje naočare, novčanik i mobilni trampi za par novih doza i obnovu leasing-a tetke. Možemo računati koeficijent nesrećnosti u takvom slučaju, ali što se odsustva nekorumpiranog sudstva, efikasne policije, socijalnog sistema i mase drugih stvari tiče... tu se nema šta računati, to je očigledno. Društvo je vrlo važan faktor u životu svakog čoveka, bio on vrlo bogat ili vrlo siromašan i iluzorno je pričati da se ličnim uspehom mogu anulirati svi negativni uticaji sredine u kojoj živiš na tvoju sudbinu, pogotovo ako su ti uticaji snažni i... da kažemo nekako usmereni baš prema tebi, bogatom, uspešnom i pametnom čoveku. Da je društvo apsolutno nebitna pojava u životu pojedinca, masa ljudi bi po zabadanju prvog ozbiljnijeg keša odlazila na neko imanje na Tajlandu ili filipinsko ostrvo - zanose ti m*da domoroci za 500 evra mesečno u vili koju si prethodno nacrtao i poslao preko mejla, a u obzir dolazi i promena zvanične religije tako da ti budeš Zevs kom je u opisu posla i razdevičenje prvih desetoplasiranih lepotica na konkursu lepote na kom je obavezno učestvovati... kom normalnom čoveku je ovo zanimljivo posle druge nedelje? Viđao sam masu ljudi, pretežno čobana teških, kako odlaze na Tajland i Filipine da se iživljavaju, ali nema mnogo zainteresovanih za trajnu emigraciju... ako i odu sa velikim planovima koji počivaju sa "biću u tom raju dok ne umrem" najčešće se dešava da se iz "raja" vrate pre nego što su umrli, a prisustvo u "raju" je moglo objektivno da funkcioniše još čitav niz godina i decenija. Ne mogu ni ja da živim mimo Srbije iako objektivno moja priča više zavisi od klimatskih promena nego od toga da li će najstariji Krkobabić uspešno izvesti atentat na Vučića, pa me opet zanima Srbija, *ebeš ga... tamo su mi roditelji, brat, prijatelji, neka deca koju obožavam, verenica ne može bez Srbije, *ebala je Srbija, a ima i mnogih delova Srbije koji i meni emotivno znače, prijatno mi je tu, voleo bih zbirno da ta zemlja konačno ispliva iz septičke jame u kojoj je decenijama.

Sa druge strane, zanima me i sudbina moje dece: kada je to Srbija spojila 50 godina bez revolucije? Ništa meni ne znači ni najbolje provedena sudbina na ovoj planeti, ako će decu, koju su mi pazili najbolji lekari i nastavnici, sabljama da mi komada neki ološ u najnovijem jurišu na bogate i uspešne. Mora se uspostaviti neki sistem koji će funkcionisati na duže staze, a tu će morati i bogati i uspešni i pametni dosta da se promene i žrtvuju: danas te boli q, sutra te boli glava, prekosutra nemaš glavu. Moj predlog oko aerodroma Konstantin Veliki je bio samo ilustracija, dobro, možda sam ja glup i možda sve to nema veze sa realnošću i to je jedna tužna priča. A Koridor 10? Ibarska magistrala? Prokop? Obilaznica oko Beograda u profilu autoputa? Metro u Beogradu? Voda u Užicu i Zrenjaninu? Kada ste poslednji put koristili usluge železnice u Srbiji? Nije valjda da je svaki od ovih projekata glup i nepotreban? Koja je onda vizija? Beograd na vodi?

Prevarena rulja ne ide da otima tamo gde je prevara kojom su prevareni osmišljavana, već tamo gde ima šta da se otme.

Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao Hank dana 16.04.2014. u 03:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Socijalna pomoc 7600 din?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25677 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.