Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Socijalna pomoc 7600 din?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Socijalna pomoc 7600 din?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25903 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 03:28 - pre 121 meseci
Hank thumbs up za literarni dojam.

Srpski multimilioneri gen1 vole da zive u drustvu i poznatom okruzenju koje je kumovalo njihovom bogatstvu i u kome se najbolje snalaze, a to je korupcija na steroidima i ustajala politicka bara. Oni kojima se to ne dopada su odavno otisli sa svojim milionima, spontano ili su pobegli od ruke zakona. Gen2 milionera, odnosno potomci, je vec zavrsila skupe srednje skole u Svajcarskoj i IV league univerzitet. Gen2 vise nije vezana za ovo drustvo i zemlju, cak i ako se rekreativno vrate oni ne dele istu ravan stvarnosti sa ostalim ljudima koji zive u ovoj zemlji...

Sa miliona na sirotinju...Pravi socijalni slucajevi postoje u svakoj zemlji, a posebno u Srbiji, 60 evra nije materijalno obezbedjenje socijalno ugrozenog jer to je novac koji je ispod zivotnih minimuma neophodnih za najskromniju hranu, smestaj i racune. Inace tih 7600din je maksimalni iznos pomoci ako je zarada nula dinara, jer ako neko prihoduje 6000dinara mesecno, onda ce dobiti 1600dinara pomoci.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 09:34 - pre 121 meseci
Citat:
Hank: Ne znam za tebe, ali ja ne bih voleo da budem najbogatiji čovek u Bangladešu, makar provodio i 9 meseci u inostranstvu, a samo 3 meseca u elitnom kvartu u Daki iako i tamo možeš da organizuješ da te čuva SAS i da te leči Dr House dok na konkursu za školovanje tvoje dece preko skajpa evropski nobelovci odnose pobedu protiv Indijaca. Sa vrlo razumnim kešom se može organizovati i da slećeš u i polećeš iz Bangladeša u biznis ili prvoj klasi, ako već nemaš sopstveni avion, a da te sa i na aerodrom vozi džip isti kao Nikolićev, samo sa boljom organizacijom održavanja i sa prozorima oblepljenim plazma televizorima tako da dok umačeš kokain u kavijar uživaš u blejanju u rajske slike, a ne u sumornu svakodnevicu takve zemlje. Ja bih pre bio običan, mali, anonimni podstanar u Beču ili Frankfurtu i ponosni vlasnik polovnog automobila, ako već mogu da biram, a imam više potvrda raznih psihologa u kojima stoji da nisam lud.

To je apsolutno validno mišljenje i slažem se sa tobom. Ja bi voleo da sam se rodio negde u americi i da mi deca tamo odrastaju, ali jbg, rodio sam se ovde, odrastao uz raznorazne sankcije, ratove i tenzije, i šta sad, ne mogu da se samoubijem zbog toga. Ako sam u takvom sistemu kakvom sam gledaću da što bolje plivam u takvom okruženju, i ako već napravim neki biznis od koga mogu pristojno da živim, pa pre ću da pošaljem dete u školu u inostranstvu nego da se borim sa vetrenjačama da bi promenio ceo sistem i napravio škole takve da nema potrebe da šaljem dete bilo gde drugo. Ova prva varijanta je mnogo lakša i bezbolnija, a uostalom mišljenje bogatih ljudi je generalno dijametralno suprotno sa mišljenjem opšte populacije... Što imamo prilike da vidimo na primeru Radulovića koji je ignorisan od strane javnosti, a poverenje poklonjeno jednom od demagoga koji nas jašu već decenijama (uopšte nije bitno da li je to Vučić trenutno, isti demagog je i Tadić i Koštunica i svaki drugi političar u ovoj državi). Znači narod želi da zadrži status-quo, ne želi promene, i to se i vidi.

Citat:
Hank
Naši bogataši ultra prve generacije moraju da shvate da je u njihovom interesu da se sistem konačno promeni.

BTW U Srbiji ne postoji nijedan ultra-bogataš. Pod tim pojmom smatram nekoga kome je novac izgubio smisao jer je u stanju da priušti sebi bilo šta na ovoj planeti, šta god poželi. Jedan Mišković, Kostić, Perčević, Matijević i sl. ekipa su vrlo, vrlo bogati ljudi... Međutim daleko od toga da oni mogu sebi da priušte šta god požele, čak i daleko od toga da imaju onoliko na koliko ih procenjuju raznorazni Forbsovi jer su svi zaduženi na sve strane, i kad samo jedna karika popusti, sve ide dole kao kula od karata. Pogledaj samo slučaj Gorana Perčevića čije su bogatstvo procenjivali na stotine miliona evra, pa šta se desilo preko noći? Mislim, neće on sigurno da ostane na ulici posle svega, sklonio je on negde neke milione ili čak desetine miliona, ali to je sve daleko od tih stotina miliona koje su mu pripisivali. I takva je situacija bukvalno sa svima koji su preko noći napravili toliki novac, jer su svi prezaduženi preko svake granice.

U tom kontekstu Karić je jedini odudarao jer je imao stabilan posao, bez zaduženja (šta će mu), koji je trajao godinama/decenijama, imao je oko sebe porodicu na svim ključnim mestima u biznisu što znači da je mogao sebi da dozvoli luksuz da se bavi nečim drugim, i rešio je da ode u politiku. Ja lično ne verujem da je Kariću lična motivacija za ulazak u politiku bila da mazne još love povrh svega što ima jer je imao više nego dovoljno, već da mu je lična motivacija bila da ga istorija pamti kao spasioca Srbije.

Citat:
nemanjac: ...60 evra nije materijalno obezbedjenje socijalno ugrozenog jer to je novac koji je ispod zivotnih minimuma neophodnih za najskromniju hranu, smestaj i racune.

Kakav smeštaj? Da li je to stan od 20 kvadrata ili 120 kvadrat? Da li je to stan u krnjači ili salonac u centru?

Lično smatram da bilo ko ko ima bilo kakvu nekretninu u vlasništvu ne treba da može da dobije socijalnu pomoć već isključivo pozajmicu. Ok, ti si penzioner koji ne može da preživi od penzije koju ima ali živiš u saloncu koji vredi 150 hiljada evra (ili stanu u Boru od 15.000 evra), nema problema. Izvoli socijalu, ali će lepo država staviti opterećenje na tvoju nekretninu, pa kad umreš ili budeš hteo da prodaš tu nekretninu prvo ćeš vratiti svu pomoć sa nekom minimalnom kamatom, pa ono što ostane možeš da proslediš svojim naslednicima ili uzmeš za sebe. A ne ova idotska varijanta trenutno, mi izdržavamo te penzionere, a onda njihovi naslenici koji prstom neće da mrdnu za njih nasleđuju stanove i to uz nikakav ili smešan porez...

Zato je ili rešenje ovo gore što sam naveo, ili prihvatni centri, pa ko nema krov nad glavom, neka izvoli besplatno u prihvatni centar dok se ne snađe.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 11:16 - pre 121 meseci
Ventura, opet pričaš besmislice, i gledaš na stvari iz svoje pogrešne vizure.
Penzioneri su zaradili svoje penzije, a to što su razni političari, "stručnjaci" i ostali lelemudi pojeli penzioni fond nije njihova krivica. Oni su pare za penziono osiguranje uplaćivali redovno i davali su ih (pare) na upravljanje lelemudima.

Takođe, uplaćujemo i za socijalno osiguranje, pa je i tvoja priča o vraćanju socijalne pomoći uz kamatu - najblaže rečeno besmislena. Kakva kamata na moje pare, koje sam dao nekom na upravljanje?! To je kao da plaćam kamatu banci na novac koji podignem sa svog računa!
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 11:26 - pre 121 meseci
Citat:
Ja lično ne verujem da je Kariću lična motivacija za ulazak u politiku bila da mazne još love povrh svega što ima jer je imao više nego dovoljno, već da mu je lična motivacija bila da ga istorija pamti kao spasioca Srbije.

IMHO, njegova jednina motivacija je da sa ulaskom u politiku zadrzi ono sto je stekao kradjom i privilegovanim polozajem obezbedjenim od strane tadasnjih politickih mocnika. Politicki je izgubio, i nova politicka ekipa ga je kao gumicom obrisala - nista mu nisu vredeli svi ti milioni kad nije imao vishe politicku zastitu. Da ponovim, on je sam sebi hteo da obezbedi politicka ledja - da bi nastavio nesmetano da se bavi "biznisom" - na nacin na koji lik prozvan: "dva mladeza, tri padeza" - jedino i moze da se bavi. U normalnoj zemlji takav lik bi mogao da dogura do nekog nakupca na pijaci, svinjara ili eventualno mesara (ako se potrudi)... dok samo u Srbiji ljudi u njega mogu da gledaju kao u spasioca, buduceg "oca nacije". Isto kao sto onu Cecu nazivaju "majkom Srbije"... to je toliko strasno i bolesno, da ne zavredjuje dalje objasnjavanje.


 
Odgovor na temu

da.li.sam.to.ja
d.sluzbenik

Član broj: 264058
Poruke: 50



+147 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 11:58 - pre 121 meseci
Tajkunima je u licnom interesu da ovo nase drustvo dovedu u red jer samo tako mogu svoju imovinu u Srbiji da zastite jer vrlo lako npr sutra moze uz pomoc motike da im se to sve otme!
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 12:14 - pre 121 meseci
Citat:
da.li.sam.to.ja: Tajkunima je u licnom interesu da ovo nase drustvo dovedu u red jer samo tako mogu svoju imovinu u Srbiji da zastite jer vrlo lako npr sutra moze uz pomoc motike da im se to sve otme!

Nazalost upravo suprotno. Oni svoju "imovinu" mogu da prodaju i prenesu, tj. mogu da je uloze mnogo lakse tamo gde se postuju zakoni i gde postoji kakvo takvo uredjeno i stabilno drustvo - nego da se trude da ovde promene i dovedu u red ovo drustvo. Dodatno, postoji i jedan mali problem -> tamo gde se koliko toliko postuju zakoni i konkurencija, oni ne mogu vishe da sticu, u toj meri i na taj nacin, nenormalno bogatstvo koricenjem rupa i precica preko politickih veza i korupcije. Zato im je u interesu da Srbija ostane upravo onakva kakva jeste, sa feudima u kojima vladaju razni Karici/Miskovici/Beko i slicni tajkuni, i da nastave da skupljaju nenormalan profit zahvaljujuci povlascenom polozaju koji im obezbedjuju njihovi ljudi u politici. Dakle, tajkunima je u interesu da sistem ostane kakav i jeste - pod njihovom kontrolom - kako bi korupcijom i protekcijom idalje mogli da skidaju kajmak sa ledja ove nacije -> tj. da razvijaju "biznis". Karic je to probao da uradi "bez posrednika" tj. direktno - al' se zaracunao. Oni odrzavanjem haoticnog stanja, stite svoj "biznis" model, dok imovinu ispumpavaju tamo gde je stanje uredjeno - pa kad krene kuka i motika, lako ce da se povuku... do tada valja odrzavati bezvlasce i sivilo kako bi se ta "imovina" sto vishe uvecala.

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 16.04.2014. u 13:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 12:16 - pre 121 meseci
U nedostatku funkcionalne i efikasne ne-banana države, sve su ovo neobavezna ćaskanja: bogati i uspešni bi da promene način na koji siromašni i neuspešni razmišljaju, ovi drugi bi da se sve otme od bogatih i da im se razdele klopa, cirka i pljuge dok javna služba i državni činovnici predstavljaju mafijaški esnaf za sebe. Svi osećamo koliko nam nedostaje država: moćni, strogi i pravedni saveznik, ali i dalje furamo iluziju da smo samo pojedinačno u pravu dok moraju da se menjaju svi ostali.

Poznajem jednog biznismena u Beogradu, pitanje je koliko je on realno uspešan, a koliko se može biti neuspešan u priči sa javnim nabavkama, ali čim su tu proletele prve stotine hiljade evra već je ovaj postavljao direktore po institucijama sa kojima posluje - ne pričamo o korupciji, dakle, nego o obliku superkorupcije. U bilo kojoj EU državi, odmah po obradi 50% informacija koje ja imam, ovakvog lika bi pripadnici specijalne policije izneli iz vile koju je još bespravno sazidao - kao džak krompira. To što čovek laganica sprovodi u delo u Srbiji ne bi palo na pamet ni osmoj generaciji mafijaša na Siciliji, a ako bi im i palo na pamet, ne bi imali hrabrosti. Ne razumem tu logiku: zaradio sam neke pare u Srbiji (koja je hteli mi to ili ne ipak evropska država što samim tim podrazumeva neke elementarne stvari, nije Afrika ili Južna Amerika), nisam ultra bogataš, ali hoću ultra uticaj i da montiram kumove na pozicije u javnim preduzećima i da kupujem poslanike i da ne plaćam porez i da lobiram za postavljenje prijatelja za ministre i da budem zakon, a kad sve to ostvarim, onda ću da vidim šta hoću. Čekaj, majstore, pa nije Srbija samo skup budala koje su rođene tebi da služe...

Srbija je samo pretežno sastavljena od budala. Veliki broj vlasnika nekretnina po Srbiji sebe smatra socijalnim slučajem koji država mora da sanira. Ne znam šta tek da mislim kada odem do sela u vikendicu - mene stvarno vrlo zanima čime taj svet tamo razmišlja, mozga tu nema definitivno, nego je bitno ustanoviti koji organ je preuzeo funkciju mozga: jetra, bubreg ili pluća? I zašto taj posao radi tako neuspešno? Pa to, ne samo da za živu glavu neće subvencije od poljoprivrede da investira u proizvodnju, to će na rođenoj deci da štedi samo da bi mogao petkom uveče ispred lokalne kafane da parkira nemačkog polovnjaka prvi put okretanog na krov 2003. godine: kako čovek od četrdeset i šest godina može da bude u pubertetu? Da vidite tek seks bombu - pevaljku što jednom u dve nedelje dolazi iz susedne varoši u lokalni bircuz da "peva". Ajde što je poletanje Airbus-a A380 muzika za uši u ovom slučaju, nego bih lizao pisoar u KSTu bilo koje subote u 6 sabajle pre nego što bih tu nesrećnicu dotakao spravom upravljanom preko daljinskog.

Ama svako tamo zida kućerinu i pomoćne objekte potpuno nepotrebne, prevelike, nefunkcionalne. Kad im kažeš "biznis plan" uvereni su da se radi o nazivu verske sekte u Teksasu. Beskonačno je više puta i ova banana od države prilazila ovim nesrećnicima mnogo bliže nego što su se oni ikada približili zdravom razumu. Oni koji su dovoljno mudri da kupe i isplate novog punta, da postave proizvodnju na zdrave temelje, da započnu i završe zidanje kuće od 80 kvadrata, da suprugu i decu izvedu na neki izlet... takvi su se odavno iselili. Mislim da bi prosečan Englez ili Nemac doživeo srčani udar posle 5 dana života u mom selu. Ne zna se koliko je desetina procenata ukupne površine zemlje pod sporom... rođena braća oči vade međusobno, da ne pričamo o varijanti braća od strica ili ujaka: tu odmah zaleži na pod, ako ih slučajno vidiš na istom mestu. Hteo sam da kupim susedni plac, 15ak ari ničega, da počupam onu Nikaragvu tamo i posadim cveće... u principu, prelepo parče prirode, šuma, blizu je potok, ma sve što nema veze sa ljudima je fantastično i definitivno bi bilo preskupo da je u pitanju Austrija ili Italija...

je*eš cveće, u međuvremenu sam postao i heraldičar i numizmatičar i profesor istorije: sve se vodi na nekog dedu što je umro, spasio se ili Gospodu predstavio, kako hoćeš, pre 50 godina. Odustajanjem od cveća sprečio sam i lokalne oružane sukobe. A toliko sam truda investirao, trebalo je u lokalnom katastru presresti one likove u trenutku kada sa jutarnje kafe prelaze na rakiju i pivo, a to je vremenska kapija vrlo kratko otvorena.

Država nije samo teritorija, to su institucije, pravila, postignut dogovor, organizacija, Ustav, simbolika, već pripremljene reakcije na sve situacije redovne i vanredne koje nam padaju na pamet, to su neka pitanja i odgovori zauvek zakopani koji se ne otkopavaju svako malo pred izbore, to je učiteljica koja te sa 8 godina uči stvarima koje se neće promeniti ni kada budeš imao 88 godina.



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 16.04.2014. u 13:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 13:20 - pre 121 meseci
problem je u nasim tajkunima u nacinu na koji su dosli do bogastva, pa zato oni nemaju osecaj da su deo drustva nego misle da su Bogovi! to je glavni problem! Bahatost i glavni stav ''znas li ti ko sam ja?''
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 13:25 - pre 121 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Penzioneri su zaradili svoje penzije, a to što su razni političari, "stručnjaci" i ostali lelemudi pojeli penzioni fond nije njihova krivica. Oni su pare za penziono osiguranje uplaćivali redovno i davali su ih (pare) na upravljanje lelemudima.

Penzioneri su svoje penzije zaradili, a onda su odlučili to sve da proćerdaju, pa im ni to nije bilo dovoljno već su i našu generaciju i generaciju naše dece zadužili da vraćamo njihove dugove.

Ko je te iste političare i stručnjake postavio na vlast? Mora da smo 80-tih mi iz osnovnih škola i vrtića glasali za Slobu i da smo ga mi doveli na vlast, pa sad treba da vraćamo te dugove...
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 13:31 - pre 121 meseci
Jedan deo problema jeste u tajkunima, ali sam mišljenja da je daleko veći deo problem u ne-tajkunima, armijama sitnih jajara koje blokiraju ceo sistem iz objektivno apsolutno neobjašnjivih razloga. Koji god se državni službenik uhvatio državne sise, pa ne pušta, pre će da napiše novi Rat i mir nego da prihvati da mu se "dira" "u njegovo". Lakše je iseći sekvoju nego debeloj Mici, Pere iz partije X venčanoj kumi objasniti da to tako ne može da se loče kafa i ne radi ništa i prima plata. Ajde još i ta šteta, nego je jeftinije da Mica sedi kod kuće za te pare umesto što stoji sa svojim pečatom na liniji neke procedure i d*ka stotine i hiljade ljudi. To što 100 ili 300 hiljada državnika upropasti u Srbiji ne bi upropastili ni svi tajkuni pomnoženi sa 100 i 300.

A državni službenik je samo jedna od štetočina, gde su tu ostali... da ne pričamo o Slobi tek i državnicima denserima na Mesamima i Poselima. Hipnotisano si od 1989. do 1999. godine bio za opciju Afrike, a sada bi 2014. nemačke penzije i socijalnu pomoć glasajući za Vučića.

'Oće to, ali u nekom lošijem naučno-fantastičnom filmu sa elementima bizarnog humora.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 13:34 - pre 121 meseci
ventura@ na koji nacin su penzioneri procerdali svoj uplaceni novac?
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 13:41 - pre 121 meseci
Na isti način na koji su štediše Jugoskandika i Dafiment banke proćerdale svoje pare, a vrlo slično investitorima u Privredni preporod Srbije i brze pruge... da ne pričamo o staroj deviznoj štednji itd. Glasaš da se volan automobila preda trogodišnjem detetu ili psihički očigledno oboleloj osobi, a onda umesto da se raduješ što si živ, ti si toliko bezobrazan da stojiš pored olupine automobila i počinješ diskusiju ko treba da plati štetu.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 13:45 - pre 121 meseci
Pa i novi penzioneri (deca starih penzionera koji su 'procerdali' pare) glasaju isto , za trogodisnju decu i psihicki obolele osobe ...
A i njihova deca ce glasati isto , posto su tako naucena od malih nogu , a svojom glavom ne misle (mada verovatno ni ne mogu da misle posto su ograniceni)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 13:47 - pre 121 meseci
Citat:
cika dacha:
ventura@ na koji nacin su penzioneri procerdali svoj uplaceni novac?

Ovako:
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 13:52 - pre 121 meseci
@Simpson

U principu, da, ali će se sistem s vremena na vreme restartovati. Uzmeš pa izotimaš imovinu 1945. godine i imaš mir u kući, pa onda svu tu imovinu vraćaš... pa rasprodaš stotine hiljada gajbi po 200 maraka raji iako je tržišna cena veća 300tinjak puta, pa onda gledaš decenijama gde da štipaš da nadoknadiš poklonjeno...

Još samo da rešimo penzije i socijalna pomoć da bude kao u Švedskoj i sve "super". Uvesti poštenje i igru čistih računa?

Pa to prva raja neće... to je priča za neke retardirane Amerikance i Nemce koji "nemaju dušu".

@ventura

Tačno, mada je bilo tu i drugih elemenata... svi drugi maksimalno zainteresovani za cenu bilo čega i svega, samo Srbi furaju "neka košta šta košta" i "jednom se živi" priče... i onda problem kad konobar donese račun.



Pozdrav.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 13:53 - pre 121 meseci
ventura@ moje dve babe i dve dede sigurno tamo nisu bili ali Karici sigurno jesu :-)



 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 13:57 - pre 121 meseci
Pa ti ispituj babe i dede, ne Venturu...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 14:00 - pre 121 meseci
Da to je jedan od odgovora , restart (revolucija) pa ce kao biti bolje.
Ili drugi , isto popularan , 'doce na bitne pozicije neki mladji umesto starih (lopova) pa ce oni drugacije raditi pa ce biti bolje' ...
Ne lipsi magarce do zelene trave
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 14:19 - pre 121 meseci
Imaš još jednu promenljivu u toj jednačini: decenijama se već preliva stanovništvo u dijasporu. Ja se u Srbiji još vodim kao "prisutan", nisam ukrao čika dačinu penziju, niti sam pazario gajbu za 200 marke, a sve plaćam, ništa ne koristim, još i šaljem lovu mojima koja ide, naravno, u potrošnju, a sve što uguraš u Srbiju izađe na b*lju, neverovatno. I još se zahteva da ne razmišljam bilo šta, koji sam ja k*rac da razmišljam, moje je samo, lokalno i globalno, da šaljem pare i ne talasam mnogo.

Od trenutka kada sam pročitao rezultate izbora u Srbiji počinjem da kapiram da je Srbija jako skup hobi. Jeftinije mi je da se navučem na heroin, a verovatno i zdravije i zabavnije. Jeste da bi taj hobi bio ilegalan i rizičan, ali opet tvrdim... sudija, policajac, lekar, socijalni radnik, psiholog i svi ostali bi me sa većim entuzijazmom primili ovde u kancelariju i ordinaciju... momak, sedi, prvi ti je prekršaj, bio si dobar građanin, šta se dogodilo, ajde da pričamo? U Srbiju pošaljem 100 email poruka i mogu samo da se nadam "nismo nadležni" odgovoru...

i to vrlo, vrlo retko. Jedini koji je super-nadležan je Dragan Kojić Keba. Njega s vremena na vreme i vidim u komšiluku. Još ga i zanima kako živim, što je za svaku pohvalu. Bili neki tračevi svojevremeno da će da dođe i drug Boban Zdravković lično, ništa i od toga ispade, a i raspitao sam se kod nekih prijatelja i saznao da manje probleme oko organizacije koncerta ovde ima i Fredi Merkjuri.

Ali nada umire poslednja... Bobiška bi razvalio ovde.



Pozdrav.


[Ovu poruku je menjao Hank dana 16.04.2014. u 15:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Socijalna pomoc 7600 din?16.04.2014. u 14:43 - pre 121 meseci
Procitao sam negdje da na rusevini neke katedrale iz XV vijeka u Amsterdamu stoji uklesano u kamenu:

"It is so. It cannot be otherwise."
(doduse na flamanskom).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Socijalna pomoc 7600 din?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25903 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.