Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 143730 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 15:17 - pre 112 meseci
Sceka, gresis sto mislis da mi ne razumemo sta ti hoces da kazes. Stvar je u tome da se mi ne slazemo da je to sto ti hoces da kazes uopste povezano sa tim dogadjajom. A pogotovo nije nesto iz cega se mogu ispravno izvlaciti zakljucci koje ti izvlacis.
Mislim, tako ja mogu da uzmem clanak iz novina o nekom ko je ovde silovao dete i da kazem "eto kakvo je ovo nase drustvo koje tezi silovanju dece, bolje je ono njihovo gde se tezi da platis ako ne posaljes dete na rodjendan na koji si rekao da ces ga poslati". To bi bilo podjednako besmisleno (samo ekstremnije) kao i to tvoje zakljucivanje.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 15:20 - pre 112 meseci
Citat:
Sceka:
Takve stvari su vrlo uobicajene u "razvijenom svetu", samo sto kod nas to nema publiciteta jer je moderno biti u skladu sa "razvijenim svetom" i prihvatati za normalno sve sto se desava.

Prilicno sam siguran da taj slucaj koji si naveo nije nigde normalno niti uobicajeno. Bolje razmisli sledeci put pre nego sto postavis takvu glupost.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 15:33 - pre 112 meseci
Shadowed - vrlo gresis sto mislis da svi razumeju sta ja hocu da kazem (a da ti razumes ne moras da navodis, to znam). Zbog onih koji ne razumeju moram da crtam.

A sad, samo nametanje "razvijenog sveta" kao jedino ispravan nacin zivljenja je pogresno. A ovde na temi se nebrojeno puta spomenulo da se treba "videti sira slika" tog idealizovanog "razvijenog sveta". A sira slika je sastvaljena od raznih poteza cetkicom i delova slike pa sve uklopljeno zajedno. Ja ukazujem na te poteze cetkicom i delove slike koji su pogresni, losi, nejumani, nebulozni... odnosno ukazujem na trula stabala u sumi. Pa je poenta da se meni, i ne samo meni!, cini da ima previse losih poteza/trulih stabala da bi se ta sira slika smatrala dobrom.

Znaci, dovodjenje u vezu opisanog gogadjaja sa nedolaskom klinca na zabavu govori o nacinu zivota koji je posledica silnih trulih stabala u "razvijenom drustvu". Tako je i sa sljapkanjem po dupetu koje je tema zakona i tema ove teme. Taj predlog zakona je donesen stihijski a na bazi uvodjenja "razvijenog sveta" po svim osnovama "na mala vrata" kod nas. Kao i zabrana sankanja u parkovima. Kao i jos nebrojeno nebuloza koje su normalna svakodnevna popjava u razvijenim drustvima" a nisu nigde zabelezena jer je to tamo normalno a ovde je hit pratiti tamosnja desavanja...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 16:25 - pre 112 meseci
Ja se izvinjavam, na necitanju teksta sa linka.

Pa to ima sasvim drugi kontekst!

U sustini je rec o dijabolama, ali koje zive u "razvijenom svetu"(koji nije imun na dripce), preokupljeni sopstvenim sebiclukom i nepristojnoscu..

Mogli su da ne dodju, ali da najave ranije ili sami da nadoknade stetu, a ne svojom indolencijom da vredjaju druge roditelje.

Jos su zapeli da "brane" sopstveni sistem sebicnih "vrednosti", zabranjujuci detetu da se druzi...upravo je SUPROTNO trebalo, mozda dete nesto korisno da nauci u ZDRAVIJOJ sredini..

Sud i ostali mehanizmi naplate su osobenost tih sistema..u nekim primitivnijim bi dobili nekoliko samara..
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 17:23 - pre 112 meseci
Citat:
vladd

Sud i ostali mehanizmi naplate su osobenost tih sistema..u nekim primitivnijim bi dobili nekoliko samara..:)


Gledano proporcionalno broju stanovnika, broj sporova koji zavrse na sudu daleko je veci u Ex-Yu o odnosu na USA ili UK.
Ne ulazeci u temu upletanja dece, ali ako neko nekom nanese stetu onim sto ucini ili onim sto ne ucini, a trebao je, redno je i da plati ili nadoknadi stetu.
Ako su roditelji potvrdili dolazak, a onda su odustali bez da o tome blagovremeno izveste domacina, a domacin zbog toga trpi stetu, red je i da mu je nadoknade. Mogli su kulturno da se jave, izvine i odkazu ili da se kasnije izvine i donesu poklon koji su nameravali kupiti i verujem da niko ne bi zamerio.
Ovde se vise radi o odgovornosti i principima.
Razum i zasto ce majka zabraniti druzenje sa drugim detetom. To je opet pitanje casti, odgovornosti i pripadnosti.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 17:50 - pre 112 meseci
Citat:
Sceka:Kao i zabrana sankanja u parkovima. Kao i jos nebrojeno nebuloza koje su normalna svakodnevna popjava u razvijenim drustvima" a nisu nigde zabelezena jer je to tamo normalno a ovde je hit pratiti tamosnja desavanja...


Zabrana sankanja u parkovima?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 18:51 - pre 112 meseci
Citat:
pisac: Zabrana sankanja u parkovima?

Procitaj prvu poruku na ovoj stranici, link...

Citat:
2012 v2: ...
Ne ulazeci u temu upletanja dece, ali ako neko nekom nanese stetu onim sto ucini ili onim sto ne ucini, a trebao je, redno je i da plati ili nadoknadi stetu.
Ako su roditelji potvrdili dolazak, a onda su odustali bez da o tome blagovremeno izveste domacina, a domacin zbog toga trpi stetu, red je i da mu je nadoknade. Mogli su kulturno da se jave, izvine i odkazu ili da se kasnije izvine i donesu poklon koji su nameravali kupiti i verujem da niko ne bi zamerio.
Ovde se vise radi o odgovornosti i principima.

Pa objasnio je i to:
Citat:
„Aleks je odlučio da ode sa sestrom kod mojih roditelja, a u tom trenutku nisam imao ni broj telefona, ni adresu, ni imejl kako bih kontaktirao roditelje njegovog druga i otkazao njegov dolazak“, ispričao je za Miror Aleksov otac Derek Neš.

Sto je logicno sa strane roditelja - da uvazi detetovu odluku/zelju. A nije mogao da na vreme javi. I sta sad? Treba da dubi na glavi da bi javio?

Citat:
Razum i zasto ce majka zabraniti druzenje sa drugim detetom. To je opet pitanje casti, odgovornosti i pripadnosti.

Ako je "Razum" = Razumem" onda ne razumem kako je to normalno da se radi neke male svote novca i kaprica roditelja brani druzenje u obdanistu. Petogodisnjaci ne smeju da se druze zato sto neko nije dosao na rodjendan. Jos gore, zato sto nije placena neka mala cifra novca?

Mislim, ja sam mozda stvarno zastareo, neobavesten, nerazvijen, zatucan... ali radi dvadesetak eura da se neko tuzi, preti, zabranjuje da se deca igraju... pa kakav to princip treba da bude. Razmislja li ko o radosti decijoj kao necemu primarnom ili je sve otislo i **** mat*** .........

A kazem, nije taj slucaj konkretno poenta nego ono sto sam vec objasnio, ono sto prethodi takvim razmisljanjima i akcijama. Aprimecujem da niko ne komentarise zabranu sankanja u parkovima. Da, to je normalno, jel'?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 19:33 - pre 112 meseci
Pare pare...Samo su pare bitne. Nije vazno dal je 20 funti ili dvesta. Samo pare...



Btw veceras je "upitnik" u 21:00 na ovu temu. Sa gostima...
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 19:50 - pre 112 meseci
I zabrana sankanja su pare. Grad brine ne zbog toga što bi deca mogla da se povrede već zbog toga što bi mogao da plati oštetu.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 20:22 - pre 112 meseci
Molim da odmah ne počnete da se derete da imam ikakve veze sa rusima . Našao sam preporuku amerikancima kako da se ponašaju u rusiji. A sve te prepeporuke su skoro uvek normalne u našoj sredini. Neštto što su osnovne norme lepog ponašanja. I sada neko kome treba ovakvo uputstvo treba nama da objašnjava šta je ispravno , i da mi to moramo da prihvatimo :

10 stvari koje nikad ne treba izgovoriti ili raditi u Rusiji
20. 01. 2015. - 08:48h -
Ponekad je vrlo važno znati šta ne treba raditi u nekoj sredini, ili šta ne treba reći. Evo na šta treba da obratite pažnju ako putujete u Rusiju:
NE IDITE U POSETU PRAZNIH RUKU
Ako vas neko pozove u goste, nemojte ići praznih ruku. Nisu potrebni nikakvi skupi pokloni – biće dovoljan buket cveća, bombonjera ili igračkica za dete.

IZUJTE SE
Običaj je da se ljudi izuvaju kada dođu kući. Domaćini će vam ponuditi kućne papuče. Ako se ide na zabavu kod nekoga, žene obično nose svečanije cipele koje preobuju kad uđu u kuću. Ukoliko se ne izujete, niko vam neće reći ništa, ali vi ćete se neprijatno osećati.

BEZ VICEVA O RODITELJIMA
Možete pričati političke viceve, viceve o etničkim manjinama, muško-ženskim stereotipima, ali nikako ne pravite šale na račun nečijih roditelja.

ZDRAVICE
Oni koji ne govore ruski misle da znaju jednu rusku reč, a to je “nazdarovje”. Rusi ovu reč upotrebljavaju kada im neko zahvaljuje na obroku. Rusi vole duže zdravice, ali možete da kažete i samo “za vas!”

AKO VAM PONUDE PRST, NE UZIMAJTE CELU RUKU
Rusi su široke ruke, i imaju izreku “dati poslednju košulju”, što bi odgovaralo našem “skinuo bi sve sa sebe”. Veliki su domaćini i gostima žele da ugode. Ako pohvalite neku sliku, predmet, ukras u njihovom domu, naročito starije generacije će vam ponuditi da ih ponesete. Ali, to ne znači da treba zaista da uzmete to što vam se dopada. Ako nastave da insistiraju, uzvratite im nekim poklonom.

OBLAČENJE
Ne možete otići u goste svakako obučeni. Ukažite poštovanje domaćinu tako što ćete biti doterani. To isto važi i ako idete u pozorište ili restoran.

BUDITE DŽENTLMEN
Ako pozovete devojku na piće ili večeru, ne očekujte da podeli sa vama račun. Od vas se očekuje da budete džentlmen.

PONUDITE POMOĆ
Nijedan muškarac koji je sa ženom ne dopušta da ona nosi teške stvari, jer se to smatra neuljudnim. Ako, na primer, čekate lift sa gospođom koja se vraća sa pijace, ponudite se da joj ponesete torbe.

USTANITE STARIJIMA U AUTOBUSU
U javnom prevozu obavezno ponudite svoje mesto starijim osobama i trudnicama. Oni ne shvataju da se, na primer, Amerikanci mogu naći uvređenima ako im u metrou ponude da sednu.

NEPRIJATNI ZVUCI
Na javnom mestu ne ispuštajte neprijatne telesne zvuke.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 20:56 - pre 112 meseci
Sceka
Citat:
„Aleks je odlučio da ode sa sestrom kod mojih roditelja, a u tom trenutku nisam imao ni broj telefona, ni adresu, ni imejl kako bih kontaktirao roditelje njegovog druga i otkazao njegov dolazak“, ispričao je za Miror Aleksov otac Derek Neš.

Sto je logicno sa strane roditelja - da uvazi detetovu odluku/zelju. A nije mogao da na vreme javi. I sta sad? Treba da dubi na glavi da bi javio?

Citat:
Razum i zasto ce majka zabraniti druzenje sa drugim detetom. To je opet pitanje casti, odgovornosti i pripadnosti.

Ako je "Razum" = Razumem" onda ne razumem kako je to normalno da se radi neke male svote novca i kaprica roditelja brani druzenje u obdanistu. Petogodisnjaci ne smeju da se druze zato sto neko nije dosao na rodjendan. Jos gore, zato sto nije placena neka mala cifra novca?

Mislim, ja sam mozda stvarno zastareo, neobavesten, nerazvijen, zatucan... ali radi dvadesetak eura da se neko tuzi, preti, zabranjuje da se deca igraju... pa kakav to princip treba da bude. Razmislja li ko o radosti decijoj kao necemu primarnom ili je sve otislo i **** mat*** .........

A kazem, nije taj slucaj konkretno poenta nego ono sto sam vec objasnio, ono sto prethodi takvim razmisljanjima i akcijama. Aprimecujem da niko ne komentarise zabranu sankanja u parkovima. Da, to je normalno, jel'?

Pozdrav!

U plavo obojenoj recenici je osnova problema, a tu lezi i osnova celog nesporazuma. Pa, da ti odgovorim i malo pojasnim, verujem da ces ubrzo razumeti osnovu problema, a samim time videti i resenje problema, koji je materijalno minoran, ali u svojoj sustini veom vazan.

Aleks je odlučio da ode sa sestrom kod mojih roditelja komentar oca
Sto je logicno sa strane roditelja tvoj komentar.

Kako ja gledam tumacenje drugih roditelja.

Aleks kao dete i njegovi roditelji su prihvatili poziv za rodjendan, potvrdili dolazak i time prihvatili obavezu ili odgovornost da Aleks na tom rodjendanu i ode. Roditelji drugog deteta su to prihvatili kao prijateljski gest i kako red nalaze uplatili su za svog gosta i radovali se njegovom dolasku.

Aleks je dete i moze promeniti svoju odluku, ali roditelji su ti koji trebaju Aleksu reci: Ne mozes ici sa svojom sestrom, obecao si (potvrdio odlazak) kod druga na rodjendan. Kao odgovorni roditeli oni trebaju Aleksu stvarati i razvijati odnos prema zajednici ili odgovornost.
Aleksovi roditelji nemaju osecaj odgovornosti, to je sustina problema.

Kako reaguju drugi roditelji.
Prvo, ne dolazak Aleksa, tacnije njegovih roditelja smatraju neodgovornim gestom.
Nemajuci drugu mogucnost za kompenzovanje nanesene im uvrede, salju poruku.
Nisu problem 15 funti, problem je gest, uvreda.

Zasto najavljuju zabranu druzenja?
Logican odgovor je zato sto smatrajuci da njihovo dete jos nije svesno, oni trebaju uticati na usmerenje svog deteta.
Sta oni cine ovom zabranom?
Daju poruku svom detetu, "Nemoj se druziti sa neodgovornom decom i nemos se druziti sa decom kojoj nije stalo do tebe", ako ti danas nije dosao na roddjendan, mozda cete sutra z*ajebati jos vise.

Kako se resavaju ovakve situacije?

Aleksov otac nije znao telefonski broj, ni mail roditelja drugog deteta. Dobro, nije to strasno.

Prvi naredni dan je trebao prvi posati pismo u kojem ce se izviniti, navesti bilo kakav logican izgovor i napisati sledece :
Prvo se protokularno zahvali na pozivu na rodjenda, onda se protokularno izvini i potencira sledece "kako ste organizacijom rodjendana vaseg deteta imali odredjene troskove, jednim delom smo i mi doprineli tome potvrdjivanjem dolaska, a kao odgovorne osobe svesne svoje odgovornosti spremni smo da vam nadoknadimo stetu. Zbog toga vas molimo da nam kazete o kom iznosu se radi ili ako ste raspolozeni radi izvinjenja pozivamo vas i vase dete na jednu setnju/izlazak u kojem cemo mi pocastiti decu i nas XY necim."

To je protokol, to je odraz kulture, po tome se razlikuju ljudi. To su finese, U tome se ogleda puno toga.
Velika je verovatnoca da ce drugi roditelji prepoznati gest i reci da nista ne treba i da je sve uredu, Time ce sad oni pokazati svoju galantnost, svoju sirinu i poslati poruku da prihvataju izvinjenje.

Jednostavno to je protokol.

Ne radi se o 15 funti, vec o uvredi, jednostavno takvo ponaanje nije prihvatljivo.

Tragedija je sto poruku nisu prepoznali roditelja Aleksa (ovi sto se sada cude), poruku nisu razumeli ni novinari koji vest prenose kao senzaciju, a bice da ni ti Scekicu nisi razumeo poruku.
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 21:10 - pre 112 meseci
Citat:
jovajovic100:
I zabrana sankanja su pare. Grad brine ne zbog toga što bi deca mogla da se povrede već zbog toga što bi mogao da plati oštetu.


Bice da si opet pogresio.

1. park nije mesto gde ce se deca sankati.
2. taj park je zajednicki prostor svih gradjana, osim ako nije zatvorenog tipa.
3. sta ako neko ne zeli gledati izbrazdan park, klizave staze?
4. izmimo primer da je neko izasao da proseta parkom i samo ga pokupi neko dete na sankama i polomi mu nogu ili noge i bilo sta drugo.

Nece grad placati za niciju odstetu, vec je pitanje da li neko ko placa za taj park zeli da mu park izgleda kao bob staza ili teren za skijanje.

Ne znam kako je u gradu u kojem zivite, ali koliko sam ja video u Engleskoj (u normalnijim delovima), vlasnici psa nose kese i rukavice i odmah iza svog ljubimca pokupe izmet i bace u kantu. Drzanje psa u zgradama uglavnom nije dozvoljeno.

Ne radi se o parama, vec se radi o tome da ima i drugih ljudi koji placaju za odrzavanje parka i ne zele da im park lici na zimski centar.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 21:12 - pre 112 meseci
Citat:
Sceka: A nije mogao da na vreme javi. I sta sad? Treba da dubi na glavi da bi javio?

Pa, zamisli kad bi neko kod tebe rezervisao mjesto/termin u studiju, pa se ne pojavio, jer nije mogao da dubi na glavi da bi se javio.
Ko zna koliko se takvih za koje je plaćeno mjesto i klopa u restoranu nije pojavilo.

Ja ne znam, ali sam siguran kad bi se to dešavalo kod tebe u studiju - da bi i ti počeo da ispostavljaš račune za rezervisane termine, bez obzira
što ih neko - ko nije mogao da dubi na glavi da bi ti na vreme javio - iskoristio ili ne.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 21:24 - pre 112 meseci
@2012 updated Pretpostavljam da se u vesti sa linka pod tim "park" misli na obicnu poljanu ili nizbrdicu i bilo kakvu povrsinu koja je zgodna za sankanje. Kakvih u Beogradu ima koliko hoces.
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 21:33 - pre 112 meseci
Citat:
Windows2: @2012 updated Pretpostavljam da se u vesti sa linka pod tim "park" misli na obicnu poljanu ili nizbrdicu i bilo kakvu povrsinu koja je zgodna za sankanje. Kakvih u Beogradu ima koliko hoces.


Park nije poljana ili nizbrdica. Zna se sta je park.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 21:33 - pre 112 meseci
@2012 v2 - Sve sto pises govori o tome da zivis striktno po propisima. I to je ok. I ja sam za postovanje zakona sto stalno i dosadno ponvljam u svakoj prilici. Ali je jedna stvar postovati zakon a druga stvar ziveti po zakonskim normama. Sve sto si napisao na ovoj stranici (poslednja dva posta) je potpuno tacno - sa zakonske strane. I tu nemam apsolutno nikakve primedbe. Sve sto se tice zakona.

Ali je problem (bar onako kako ja to vidim) u tome sto zanemarujes neke prioritetno bitnije stvari u odnosu na nebitne. A i mao si kontradiktoran, kao u sledecem:Zasto najavljuju zabranu druzenja? Logican odgovor je zato sto smatrajuci da njihovo dete jos nije svesno, oni trebaju uticati na usmerenje svog deteta.

A onda u sledecem: Daju poruku svom detetu, "Nemoj se druziti sa neodgovornom decom i nemos se druziti sa decom kojoj nije stalo do tebe", ako ti danas nije dosao na roddjendan, mozda cete sutra z*ajebati jos vise. - napises nesto sto je proizvod tvog (roditeljskog) zrelog razmisljanja koje isto to dete (kako sam kazes recenicu pre toga) nije u stanju da pojmi.

Nemoj da se pravimo pametni u ime deteta. Petogodisnjem detetu je za vreme rodjendanske proslave jedino bitno zezanje (primereno njegovom uzrastu, naravno), igra, smeh, zabava, pokloni i tu je zaokruzeno interesovanje i sreca petogodisnjeg deteta. Petogodisnje dete cak tesko da i primeti da nekoga nema (ako uopste zna koga su njegovi roditelji pozvali) a ne da razmislja o psiholoskom profilu koji ce dovesti do toga da ga taj koji nije dosao za dvadeset godina "z*ajebati jos vise". Alo, bre, kakva procena neodgovornosti i procena osecaja kome je stalo do njega - petogodisnjeg deteta?! Pa to dete koje tako razmislja a igra i bezbriznost mu nije na prvom i jedinom mestu je samo za zaljenje.

Elem, potpuno nepotrebno detaljno analiziras moj post - a ne dotices sustinu (poentu) onoga sto je iniciralo postavljanje linka.

Kao i ovo sa sankanjem. Boze me sacuvaj i sakloni takvih razmisljanja kao sto si iskazao u odnosu na zabranu sankanja dece u parkovima. Sve osim decije radosti si obihvatio. Nemam sta vise da kazem.

Delimicno sam gledao na prvom programu emisiju "Upitnik", delimisno jer sam imao goste... i svidelo mi se ono sto je govorila gospodja sa sargarepom u ruci. Vrlo tacno je definisala problem koji postoji, deca se podmicuju umesto vaspitavaju. Cinjenica.

A dva pravnika ne bih komentarisao.


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 21:39 - pre 112 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
Sceka: A nije mogao da na vreme javi. I sta sad? Treba da dubi na glavi da bi javio?

Pa, zamisli kad bi neko kod tebe rezervisao mjesto/termin u studiju, pa se ne pojavio, jer nije mogao da dubi na glavi da bi se javio.
Ko zna koliko se takvih za koje je plaćeno mjesto i klopa u restoranu nije pojavilo.

Ja ne znam, ali sam siguran kad bi se to dešavalo kod tebe u studiju - da bi i ti počeo da ispostavljaš račune za rezervisane termine, bez obzira
što ih neko - ko nije mogao da dubi na glavi da bi ti na vreme javio - iskoristio ili ne.

Pa ne. U Studiju se to ne desava jer termini nisu vezani za novac. Odnosno, ne naplacuje se "usluga po satu" ili bilo sta slicno. Dogovara se kinta u vezi pesama a termini u Studiju su stvar dogovora. Ako neko ne dodje uvek ima sta drugo da se radi - ili se ide kuci, na kafu, klopu... Mislim, nije dobro poredjenje.

Naravno, razumem ja sta ti hoces da kazes - samo ne stavljam znak jednakosti izmedju "novca po osobi" i rodjendanske radosti deteta. Nikada nisam niti cu. Niti sam imao niti cu imati razumevanja za one koji o tome vode racuna. Ja tako...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 21:51 - pre 112 meseci
Bila je malopre debata na prvom o tom famoznom zakoniku.

Bio je i Zoran Milivojević, još par likova, i profesorka u penziji Milica Novković

Ko je gledao mogao je da čuje interesantne informacije i stavove, ali ja bih izdvojio mišljenje ove profesorke koja je inače protiv donošenja zakona:

Metod vaspitanja koji ovim zakonom pokušava da se nametne roditeljima je pozitivno uslovljanje (nagrađivanje) i blaga prinuda. Međutim takvim metodom dete počinje da funkcioniše na osnovu interesa a ne na osnovu ljubavi, i time dovodimo svest deteta do pohlepe! Odnosno građanski zakon upravo ukida ljubav u porodici!

Odlično je što je pomenula i pohlepu jer je time savršeno uklopila tu kockicu koja mi je nedostajala u mozaiku silnih naizgled besmislenih/preteranih/nepovezanih zakona koji se nameću sa zapada. Ja vam sada neću objašnjavati zašto je nekome pohlepa vrlo bitan element vaspitanja deteta, i zašto je dobro da u poslušnom konzumerističkom društvu porodica bude što slabija i što razorenija. Negde sam već rekao, zapad odavno uzgaja ljude kao ovce, samo radi vune i mesa.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 22:00 - pre 112 meseci
Citat:
2012 v2:
Citat:
Windows2: @2012 updated Pretpostavljam da se u vesti sa linka pod tim "park" misli na obicnu poljanu ili nizbrdicu i bilo kakvu povrsinu koja je zgodna za sankanje. Kakvih u Beogradu ima koliko hoces.


Park nije poljana ili nizbrdica. Zna se sta je park.

Znam to, ali koliko vidim poenta je da se zabrani sankanje na bilo kom prostoru na kom dete moze da se povredi i da dodje do tuzbi za odstetu. Ne znam zasto si se bas zalepio za tu rec "park" kad je jasno da se zeli zabraniti sankanje svugde gde je moguce povredjivanje, bilo lakse bilo teze.

Neki komentari na vest koji se meni svidjaju:


Citat:
More laws, more laws, more laws!!!! Hurry, someone is having a good time somewhere...
Reply · · 6 · January 9 at 12:41pm

Citat:
Looks like I'd picked the right moment to leave. Sledding is an essential part of winter fun. This is nonsense on levels beyond full retard. I think the only thing worse than this load of nightmarish bull sh*t straight out of Orwellian universe are the comments of the sad lemmings justifying these decisions. Those of you who do, are a lost bunch, too late for you. The rest... the world is an amazingly beautiful place. Enjoy it.
Reply · · 2 · January 10 at 12:51am

Citat:
When I was a kid in the 50s and 60s, in the summer, and on weekends, we roamed out nice middle-class neighborhood with out any call to the police from snotty neighbors. The adults in the neighborhood looked out for us, but they let us alone to play, explore, ride our bikes, and have fun. None of was arrested, kidnaped, molested, or injured, save a few bumps and scratches. Why? Because our parent taught us how behave, how to be safe, and when to come home. If we did get in trouble, our parents took care of it. We didn't even have cell phones, but we not only survived, we thrived. Screw the nanny nation.
Reply · · 4 · January 9 at 4:33pm
Citat:
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu20.01.2015. u 22:13 - pre 112 meseci
Citat:
Sceka: Pa ne. U Studiju se to ne desava jer termini nisu vezani za novac. Odnosno, ne naplacuje se "usluga po satu" ili bilo sta slicno. Dogovara se kinta u vezi pesama a termini u Studiju su stvar dogovora. Ako neko ne dodje uvek ima sta drugo da se radi - ili se ide kuci, na kafu, klopu... Mislim, nije dobro poredjenje.


Znači, ti sjediš u studiju, u neko određeno dogovoreno vreme, čekajući nekog ko neće doći, a nije ti javio da neće doći. I to je tebi relativno ok?
Znači, kreneš od kuće u studio, potrošiš neko vreme na taj put, sjediš u studiu čekajući još neko vreme, pa se vraćaš kući opet trošeći neko vreme - i sve to nizašta.
Pri tome si bezveze proćerdao mogućnost da to posljepodne/dan/vikend uradiš nešto drugo ili odeš negdje drugdje na poslijepodne/dan/vikend.
Mislim, nemoj pogrešno da me shvatiš, ali zvučiš kao neko ko svoje vreme smatra bezvrednim.

Tako da, sa te tačke gledišta - bezvrednog sopstvenog vremena - mogu i da shvatim tvoj stav, ali uopšte ne mislim da je to uopšten
slučaj, kao npr. u slučaju roditelja koji moraju da rade da bi zaradili novac za plaćanje rođendanskih proslava, ili koji nemaju vremena da bezveze hodaju između tačke A i tačke B,
svraćajući na kafu ili klopu jer ionako nemaju šta drugo da rade, pa da onda na tvom primjeru ili mišljenju izvodimo zaključke o ostalim ljudima.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 143730 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.