Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143973 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 07:50 - pre 114 meseci
Citat:
mr. ako:.... DNK igra ulogu kod naslednih bolesti, ali karakter se izgradjuje. Dete je tabula rasa i mozes ga programirati kako god zelis/umes/mozes.

Karakter je urođen i ne može se menjati. Možeš ti dete da vaspitaš lepo / ne vaspitaš, ugradiš radne navike ili ne, (i td. ...) ali karakter ne možeš da menjaš.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:06 - pre 114 meseci
Nisam pratio temu od početka, pa ne znam da li je neko probao da definiše šta je to "fizičko kažnjavenja dece". Ja lično svoju decu nisam tukao, nedajbože, ali su ponekad dobili "ćušku po dupetu". I to sve do otprilike sedme godine, posle toga ne.

Takođe bitno je reći, da neke druge, "nenasilne" metode mogu da ostave mnogo dublje psihičke posledice od jedne "ćuške po dupetu". Dete "ćušku po dupetu" ne dožiljava kao uvredu.

Bitno je samo jasno utvrditi uzročno posledične odnose. Na primer:

"Ako počneš da vrištiš i besniš u supermarketu - dobićeš po dupetu"
"Ako se naginješ kroz prozor, pipaš struju, igraš se prekidačima rerne i slično - dobićeš po dupetu"
"Ako u restoranu počneš da se ponašaš nevaspitano - dobićeš po dupetu"
"Ako nedajbože ispred prodavnice igračaka počneš da se valjaš po podu ne bi li me naterao da ti nešto kupim - dobićeš jako po dupetu".

i slično.

I to je to. Dete već sa 4-5-6 godina trajno skapira uzročno posledične veze, i tokom celog odrastanja, možda je potrebno da dobije tek desetak "ćuški po dupetu" i to je sve. Kažem do 7 godine, posle toga nema više ni smisla ni potrebe.

I naravno, potrebno je mnogo, mnogo ljubavi. I onda nastaje trajna, neraskidiva veza uzajamne ljubavi, uzjamnog poštovanja i razumevanja između dece i roditelja. Dok smo živi.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:10 - pre 114 meseci
Posle sedme godine u najvećem broju slučajeva batine dobijaju deca roditelja koji imaju slične stavove kao Ivan, Dalibor i Pirosi.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:14 - pre 114 meseci
Citat:
iz zadnje klupe:
Argumenata ima mnogo ali vi necete da cujete i niste u stanju da ih cujete.

Citati:
“Samo za ziva bica u tvom domu moraju postojati dodatni propisi kako bi ona mogla biti zasticena posto jos ne mogu da se sami odbrane.
Deca su samo u nepovoljnijem polozaju pa za njih mora postojati dodatna zastita.
Cista demostracija sile nad nemocnim detetom.”
Kako su smesni ovi ad-hominem napadaci sa "imas li dece" :)

Da je ovo pisao onaj ko ne zna o cemu prica je jasno.


Ja sam od citiranog napisao samo ovo podvuceno a u to se razumem. Vrlo dobro znam sta je ad-hominem.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:16 - pre 114 meseci
Citat:
Java Beograd: Takođe bitno je reći, da neke druge, "nenasilne" metode mogu da ostave mnogo dublje psihičke posledice od jedne "ćuške po dupetu". Dete "ćušku po dupetu" ne dožiljava kao uvredu.


Ne budi sasvim siguran u to. Necu da generalizujem i kazem da nikada nije tako, ali nije uvek. Ja sam to uvek bas tako dozivljavao. Bas u periodu pre 7god.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
2001:470:1f07:ed8:d103:e13a:..



+968 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:21 - pre 114 meseci
i niko da mi odgovori na pitanje ko će deci bez roditelja deliti ćuške?
staratelji, hranitelji, vaspitači u domu?

ako se to institucionalizuje, mora postojati nekakav "pravilnik o ćuškama" kako bi korisnik znao kako da ne pretera.

kao društvo smo duboko potonuli u nasilje. izgleda samo taj jezik razumemo.
deca su pametna, intuitivna, brzo kapiraju pa vole i da manipulišu i skreću pažnju raznim smicalicama.
treba puno strpljenja i ljubavi.

nije scena u supermarketu gde se dete valja po podu najgore što može da ti se desi u životu.
a malograđani neka okreću očima.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:42 - pre 114 meseci
Citat:
i niko da mi odgovori na pitanje ko će deci bez roditelja deliti ćuške?
staratelji, hranitelji, vaspitači u domu?


Neće niko da im deli ni ljubav ni nežnost ni ćuške, ako su u domu za nezbrinutu decu! Ta deca nemaju roditelje. Jesi li ti glup ili samo bezobrazan?
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
2001:470:1f07:ed8:d103:e13a:..



+968 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:47 - pre 114 meseci
ako si ti glup, nisam ti drug.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:49 - pre 114 meseci
Tražio si odgovor. Napisao sam ti najiskrenije ono šta mislim.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:49 - pre 114 meseci
Citat:
bln.sys:
Citat:
i niko da mi odgovori na pitanje ko će deci bez roditelja deliti ćuške?
staratelji, hranitelji, vaspitači u domu?


Neće niko da im deli ni ljubav ni nežnost ni ćuške, ako su u domu za nezbrinutu decu! Ta deca nemaju roditelje. Jesi li ti glup ili samo bezobrazan?

Zaboravio si da ga pitas ima li dece.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:51 - pre 114 meseci
Već je rekao, ima. Ti ne želiš da odgovoriš na to pitanje. Pošto je malo verovatno da si roditelj koji se stidi svoje dece, zaključak je da nemaš.

P.S.
Osim što ne čitaš ono što sam pišeš, ti izgleda ne čitaš ni ono što pišu drugi.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:55 - pre 114 meseci
Citat:
mr. ako:
Citat:
ventura:
Deca ne razmišljaju kao odrasle osobe, nisu racionalna. Deca ne umeju racionalno da procene stepen rizika, pa se otuda i plaše batina (baš kao što se plaše mraka ili grmljavine).

I dalje nema logike jer, zasto ne bi mogao biti obrnut slucaj - da ne umeju racionalno da procene stepen rizika, pa se stoga i NE plase batina? Msm, kad vec ne umeju da procene stepen rizika...
(Inace, to plasenje grmljevine i sl. je ISKLJUCIVO naucena osobina, preneti strah roditelja itd. Nisu retki slucajevi da se dete od malena plasi psa ili kokoske - ali iskljucivo zato sto mu se i roditelj plasi te zivotinje.)


Mislim da gresis ovde
Deca se instiktivno plase glasnog zvuka, nebitno da li je grmljavina ili sad aktuelne petarde



Ako neko udari dete ponekad to ne znaci da ga svakodnevno ubija od batina(to su ekstremni slucajevi koji se tretiraju i postojecim zakonima)
Inace kad citam postove tacno mogu da "vidim" ko ima decu a ko ne (iako sam prvi protiv generalizacije ali u ovom slucaju je tako)
Inace me @ventura iznenadio sa stavovima ali pretpostavljam da ima nekih novosti kod njega, neki mali smesko je izgleda stigao
(neverovatno mi je da se slazemo 100% u stavovima - kao da sam ja pisao)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 08:58 - pre 114 meseci
Citat:
adzo_: Inace me @ventura iznenadio sa stavovima ali pretpostavljam da ima nekih novosti kod njega, neki mali smesko je izgleda stigao ;)

Ne znam ima li dece sada, ali je imao isti stav i kada znam da ih nije imao (bilo je i ranije ovakvih tema).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 09:02 - pre 114 meseci
Citat:
ventura: Deca ne razmišljaju kao odrasle osobe, nisu racionalna. Deca ne umeju racionalno da procene stepen rizika, pa se otuda i plaše batina (baš kao što se plaše mraka ili grmljavine).

Sa ovim se slažem, i dodajem da su deca duboko instiktivno svesna svoje inferiornosti, i očajnički žude za autoritetom. Pravim autoritetom, ličnošću sa integritetom, koji jasno i nedvosmisleno definiše šta je dobro šta nije, šta treba a šta ne teba raditi i slično.

Lepo je i dobro kad za autoritet nađu pametnog roditelja. Ako ne nađu, onda je sve drugačije. Ko ima sreće u nesreći, nađe autoritet u liku strica, ujaka, dede, ili što da ne, kod dobrog trenera, učitelja ili nekog profesora. Na žalost, ako tu ne nađu autoritet, često se desi da dete tj. adolescent autoritet nađe u liku lokalne barabe, i onda, znamo, pune se novinski stupci crne hronike.

Dete odraslo uz autoritet, zdravo i racionalno prihvata složene ljudske odnose u društvu, prihvata autoritet nadređenih u firmi i slično. I takođe, umeće da bude autoritet svojoj deci. I tako se nastavlja mentalno zdravo pokoljenje.
Nažalost, deca odrasla bez autoriteta, celog života osećaju neku imaginarnu ugroženost "niko ih ne voli", ne uspevaju da se snađu u socijalnim odnosima, ne uspeju da ostvare zdravu, normalnu vezu sa partnerom, tu svoju nesigurnost leče agresijom i slično.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 09:16 - pre 114 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
Java Beograd: Takođe bitno je reći, da neke druge, "nenasilne" metode mogu da ostave mnogo dublje psihičke posledice od jedne "ćuške po dupetu". Dete "ćušku po dupetu" ne dožiljava kao uvredu.

Ne budi sasvim siguran u to. Necu da generalizujem i kazem da nikada nije tako, ali nije uvek. Ja sam to uvek bas tako dozivljavao. Bas u periodu pre 7god.
Slažem, se nije uvek. Posebno nije, ako se ćuška dobije "nepravedno". Samo zato što su ćale / keva nervozni, nisu razumeli šta je dete htelo i slično. Iako mala, deca imaju duboko usađen osećaj za pravdu.

Za "pravednu" "ćušku po dupetu", za već definisan uzročno - posledični događaj, uglavnom nema uvrede.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 09:38 - pre 114 meseci
Citat:
bln.sys:
Već je rekao, ima. Ti ne želiš da odgovoriš na to pitanje. Pošto je malo verovatno da si roditelj koji se stidi svoje dece, zaključak je da nemaš.

P.S.
Osim što ne čitaš ono što sam pišeš, ti izgleda ne čitaš ni ono što pišu drugi.

Zaboravio si da me pitas imam li dece.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 09:46 - pre 114 meseci
Citat:
branko tod:
Jesi li čuo za poslovicu : Malo dete , mali problem , veliko dete , veliki problem. Polako , ima vremena, za sada si ti centar sveta.

A tvoja konstatacija da je u diskusiji prihvaćen pristup da su batine jedini način vaspitanja apsolutno ne odgovara istini.

To nije moja konstatacija. Ja tvrdim da nasilje NIJE nacin vaspitanja. To je nacin sprovodjenja nasilja, moze biti nacin zastrasivanja - ali ne moze biti nacin vaspitanja ili ucenja. Nasilje ne uci nista.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 09:55 - pre 114 meseci
Citat:
Shadowed:
Kako su smesni ovi ad-hominem napadaci sa "imas li dece" :)
Ne mogu da daju argument pa odma' idu na sagovornika umesto na ono sto kaze :)

Ovo se očigledno odnosi na mene. Biće da ti ideš argumentum ad hominem na mene. Argumente sam već izneo
razne, a potpuno je normalno da pitam diskutante da li imaju decu. Ja sam imao potpuno neodgovarajući pogled
na roditeljstvo dok beba nije stigla u kuću. Prvih noći nisam ni spavao nego sam stalno gledao da li diše. Ljubav
prema deci se do maksimuma akivira tek kada dobiješ svoje dete . I ako ja do maksimuma volim svoje dete
i posvećujem mu svu snagu, ko si ti da se mešaš u vaspitanje dece , ako ih i ti nemaš. Ako ja mislim da će neki
pljesak po guzi rešiti ili preduprediti neki problem , nemoj se praviti pametan. Tek kada prođeš kroz roditeljstvo
možeš da realno diskutuješ.
Priča tih neroditelja me podseća na razgovor dvoje kolega ginekologa , muškarca i žene koja ima decu. Zamisli
da sada muški kolega počne da ubeđuje koleginicu da ona ne zna kakvi su porođajni bolovi !


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 09:58 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
bln.sys:
Već je rekao, ima. Ti ne želiš da odgovoriš na to pitanje. Pošto je malo verovatno da si roditelj koji se stidi svoje dece, zaključak je da nemaš.

P.S.
Osim što ne čitaš ono što sam pišeš, ti izgleda ne čitaš ni ono što pišu drugi.

Zaboravio si da me pitas imam li dece.


Šta ti je? Da se nisi pokvario?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu15.12.2014. u 09:59 - pre 114 meseci
Znaci ne mozes biti ginekolog ako se pre toga ne porodis :) Odlicno :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143973 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.