Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143659 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tamo Neki

Član broj: 307867
Poruke: 20



+17 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 03:44 - pre 113 meseci
U odrastanju deteta veliku ulogu igraju geni (DNK) roditelja. Sto bi rekli, iver ne pada daleko od klade.
Da ga istuce moze svako, ali da bude otac ne moze i ne treba svako.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 07:54 - pre 113 meseci
Citat:
mr. ako:
Citat:
ventura: Onda kada dete shvati da batine nisu neka specijalna pretnja i kazna, tada je dovoljno razumno da mu batine i nisu potrebne.

Ovo nema logike.
Znaci, po tebi, kada shvati da batine NISU pretnja i kazna, zbog toga ce poceti da slusa. I pritom postane dovoljno razumno?!
A pritom nije racionalno...

Deca ne razmišljaju kao odrasle osobe, nisu racionalna. Deca ne umeju racionalno da procene stepen rizika, pa se otuda i plaše batina (baš kao što se plaše mraka ili grmljavine).

Onoga trenutka kada dete ukapira - "hej, pa šta me briga za ovih par udaraca po dupetu, pa to nije ništa strašno, šta ima da se plašim toga..." e tada je već postalo racionalno, i vrlo verovatno neće ni dovesti roditelja u situaciju da mora batinama da mu dokazuje neke stvari.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 08:23 - pre 113 meseci
Citat:
Pirossi što si pisao na temi "Srpkinja najbolja inženjerka Evrope" ako nisi inženjer?


Pogrešno si formulisao pitanje. Pitanje je trebalo da glasi: Da li bi pisao na temu "Srpkinja najbolja inženjerka Evrope" da nisi inženjer? Mada nisam nuklearni inženjer, pa zato nisam i ne bih mogao da joj držim pridike o tome kako ona obavlja svoj posao.
 
Odgovor na temu

iz zadnje klupe
slobodni umetnik

Član broj: 301392
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+147 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 08:28 - pre 113 meseci
U toj zloj i naopakoj teoriji sve se svodi na isto, i pretnja fizickom kaznom i prebijanje. Nijanse ne postoje sve je u istom kosu.
Samo poslednji … bez iskustva zamislja da detetu sve mozes da objasnis.

Da se ne naginje kroz prozor i da nauci da prelazi ulicu. Neces da podviknes, uhvatis za jaknu kad zakoraci na trotoar a da nije pogledao, zamahnuo igrackom ga drugu u parku, zajurio se bicikom na nekog isl? Igraju se drugari u parku svaki dan i u jednom momentu pocinje zamahivanje plasticim igrackama, reket, mac, sta god, ka glavi i ti ces mirno da stojis? Neces da uletis medju njih i da tim pootimas igracke da se ne povrede? Krecu da se gadjaju kamenjem, da kamenjem jer ne znaju sta je to i ne znaju posledice, neces da intervenises? Dohvate neke grane i krenu da se macuju da izbiju oci jedno drugom… Jok neces. Postoje situacije kad moras istog momenta da da se umesas, a to bez fizicke akcije, koji tzv dusebriznici zovu zlostavljanje, ne ide.
Rec je o uspostavljanju kontrole, zastiti od povredjivanja sebe ili drugog a ne “zastiti slabijih od jaceg”. I to roditelja?!
Ja sam mnogo puta u parku intervenisao i sa svojom i sa tudjom decom.

Cilj roditelja je da od divljaka, a deca to jesu, naprave civilizovane ljude. Bez sputavanja, obrucavanja, i kaznjavanja ne moze. Pri tome kaznjavanje uopste nije fizicko, to je samo intervencija momentalna kad drugo ne preostaje. A kaznjavanje ih ceka svakodnevno u zivotu. Kasni na posao, bices kaznjen, pravi preksaje u saobracaju bices kaznjen, svadjas se sa komsijom bices kaznjen itd. Kako ti uopste misle da odgoje normalne ljude bez nagrade i kazne? Tako sto ce da odrastu u ove debile sto voze bez vozacke i ginu? E to to je posledica “savremenog vaspitanja”.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 09:18 - pre 113 meseci
Citat:
Jedini psiholog koji je uradio pregled stručne literature u vezi telesnog kažnjavanja dece je profesor razvojne psihologije dr Jovan Mirić sa Filozofskog fakulteta BU, koji je 2011. godine objavio: „Kada ostanemo na terenu empirijskih nalaza psiholoških istraživanja, nemamo nikakav činjenički zasnovan dokaz protiv svakog korišćenja telesne kazne u vaspitanju dece“ - kaže dr Milivojević. - Švedska nam se nudi kao uzor „prosvećenog roditeljstva“. Malo je poznata činjenica da je potpuna zabrana roditeljima da telesno kazne dete i da u vaspitanju primenjuju silu, da ga odvuku u sobu, na primer, a koja je uvedena 1979. godine, dovela do porasta nasilja među mladima. Švedske zvanične statistike su pokazale da je maloletnička delinkvencija 1994. bila šest puta veća nego 1984. godine.

http://www.novosti.rs/vesti/na...rane-telesnog-kaznjavanja-dece
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 10:03 - pre 113 meseci
Citat:
bln.sys: Pogrešno si formulisao pitanje. Pitanje je trebalo da glasi: Da li bi pisao na temu "Srpkinja najbolja inženjerka Evrope" da nisi inženjer? Mada nisam nuklearni inženjer, pa zato nisam i ne bih mogao da joj držim pridike o tome kako ona obavlja svoj posao.

pitanje je dobro formulisano i retoričko je, dakle nisi imao potrebe da odgovaraš na njega.

sad ćemo da zabranimo studije pedagogije ljudima bez dece, jer neće valjda sutra vaspitavati našu decu neko bez dece.
isto važi i za vaspitače, učitelje, profesore, socijalne radnike...
argumenat nemanja dece nije validan ma koliko se upinjao da dokažeš suprotno.

@SlobaBgd:
propade švecka.

Citat:
iz zadnje klupe: Cilj roditelja je da od divljaka, a deca to jesu, naprave civilizovane ljude.


deca nisi divljaci, duboko je nehumano ovo što pišeš.
živim u društvu okružen divljacima ali su listom punoletni tj. nisu deca.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 10:06 - pre 113 meseci
Citat:
Pirossi: deca nisi divljaci, duboko je nehumano ovo što pišeš.

Zar nesto slicno nije pricao i Frojd?
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 10:17 - pre 113 meseci
nije.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 10:18 - pre 113 meseci
Citat:
Pirossi sad ćemo da zabranimo studije pedagogije ljudima bez dece, jer neće valjda sutra vaspitavati našu decu neko bez dece.
isto važi i za vaspitače, učitelje, profesore, socijalne radnike...


Varaš se ako misliš da će neko drugi da vaspitava tvoju decu. Ovo su poslovi pedagoga:

Citat:

Planiranje sopstvenog stručnog usavršavanja
Planiranje stručnog usavršavanja nastavnog osoblja
Učestvovanje u izradi godišnjeg plana i programa ustanove
Planiranje rada i učestvovanje u radu stručnih veća i aktiva
Saradnja sa direktorom škole, nastavnicima, psiholozima, defektolozima…
Izrada plana i programa za profesionalno informisanje
Izrada plana zdravstvene, socijalne i ekološke zaštite učenika
Izrada plana kulturne i javne delatnosti škole
Sređivanje pedagoške dokumentacije
Ispitivanje zrelosti za upis u prvi razred
Realizacija edukativnih i vaspitnih predavanja za učenike i roditanje
Analiza rezultata napredovanja đaka


link

Nije mi jasno samo zašto pominješ pedagoge. Čini mi se da Ivan Dimković i DaliborP nisu pedagozi, već laici koji se samo prave pametni i pričaju o nečemu o čemu nemaju pojma, a da pritom čak i nemaju decu.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 10:24 - pre 113 meseci
Citat:
Pirossi:
@SlobaBgd:
propade švecka.

Verovao ili ne, Švedska kakvu ti zamišljaš i kakvu je verovatno pamtiš je odavno nestala. Kriminal, droga, socijalni problemi, to je slika današnje Švedske. Doduše, daleko je bolje nego u Srbiji ili SAD, ali nije ni prići slici koju imaš.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 10:27 - pre 113 meseci
Citat:
IUOP_1: Zar nesto slicno nije pricao i Frojd?

Citat:
Pirossi: nije.

Davno sam ga citao, ali koliko se secam - jeste!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 10:48 - pre 113 meseci
Citat:
Pirossi:
sad ćemo da zabranimo studije pedagogije ljudima bez dece, jer neće valjda sutra vaspitavati našu decu neko bez dece.
isto važi i za vaspitače, učitelje, profesore, socijalne radnike...
argumenat nemanja dece nije validan ma koliko se upinjao da dokažeš suprotno.

Naravno da nećemo da zabranimo studije pedagogije, psihologije itd.
Na studijama se nešto uči, nakon studija se stiče iskustvo.
Ovde na forumu pojedini nemaju ni stručno znanje (ni ja ni ti, a verujem ni 99% ostalih) ali nemaju ni iskustvo sa decom. Ne mislim da se nisu poigrali sa detetom u parkiću ili u gostima, već nemaju iskustvo u odgajanju i vaspitavanju dece. Ali sve znaju o tome! I to je ono najgore što može da se desi: voluntarizam u jednoj tako osetljivoj oblasti kao što su dečja prava, dobrobit dece. Ne znaju, ali vole da pametuju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7174 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 10:56 - pre 113 meseci
Citat:
bln.sys:
Citat:
Pirossi sad ćemo da zabranimo studije pedagogije ljudima bez dece, jer neće valjda sutra vaspitavati našu decu neko bez dece.
isto važi i za vaspitače, učitelje, profesore, socijalne radnike...


Varaš se ako misliš da će neko drugi da vaspitava tvoju decu. Ovo su poslovi pedagoga:

Citat:

Planiranje sopstvenog stručnog usavršavanja
Planiranje stručnog usavršavanja nastavnog osoblja
Učestvovanje u izradi godišnjeg plana i programa ustanove
Planiranje rada i učestvovanje u radu stručnih veća i aktiva
Saradnja sa direktorom škole, nastavnicima, psiholozima, defektolozima…
Izrada plana i programa za profesionalno informisanje
Izrada plana zdravstvene, socijalne i ekološke zaštite učenika
Izrada plana kulturne i javne delatnosti škole
Sređivanje pedagoške dokumentacije
Ispitivanje zrelosti za upis u prvi razred
Realizacija edukativnih i vaspitnih predavanja za učenike i roditanje
Analiza rezultata napredovanja đaka


link

Nije mi jasno samo zašto pominješ pedagoge. Čini mi se da Ivan Dimković i DaliborP nisu pedagozi, već laici koji se samo prave pametni i pričaju o nečemu o čemu nemaju pojma, a da pritom čak i nemaju decu.


Ja apsolutno nemam pojma o vaspitavanju dece i laik sam. Vec sam ti napisao da je moje misljenje na tom polju irelevantno.

Takodje nisam ni kardiohirurg ali znam da je kardiohirurg strucan za srce iako sam nije imao infarkt. Ako budem imao infarkt sa vreme zivota cenim da me to nece uciniti nista strucnijim na tom polju. Kao ni fakat da vozim BMW ne znaci da se razumem u servisiranje istog a taj koji je dizajnirao servisni protokol moj auto mozda nikad nije vozio.

Tako isto i za decu, samo sto neki i dalje to ne mogu da prihvate i zbog njih i postoji zakon.

Zakon su pisali ljudi strucniji od tebe, imao ti 0, 5, 10 ili 30 dece ko arapski seikovi.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 11:21 - pre 113 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja apsolutno nemam pojma o vaspitavanju dece i laik sam. Vec sam ti napisao da je moje misljenje na tom polju irelevantno.

Ali ne propuštaš priliku da naglasiš kako je i mišljenje onih koji imaju decu takođe irelevantno. Relevantno je samo mišljenje kreatora zakona. Osim kad se ti ne slažeš sa nekim zakonom.
 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 11:47 - pre 113 meseci
Zakon protiv kojeg dr Zoran Milivojević javno govori nije čak ni usvojen, tako da je pitanje sa kojim kreatorima zakona se uopšte Ivan slaže?
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 11:48 - pre 113 meseci
Djeca, kao i zene, nisu racionalna bica, pa je fizicko kaznjavanje ponekad neophodno.

Naravno, treba napraviti razliku izmedju fizickog kaznjavanja i premlacivanja, i kaznu spovoditi po jasnim uputstvima:

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 12:12 - pre 113 meseci
Odrastanje čoveka se može podelini u dve faze. Faza do punoletstva i posle punoletstva.
Dete do punoletstva je pod ingerencijom roditelja prvenstveno , pa tek onda pod državom.
Odrastao čovek odgovara državi i u slučaju da izađe iz društvenih i zakonskih normi država
prema njemu preduzima određene kaznene mere. Ako neće da plati kaznu za parkiranje
onda ide u zatvor. ako neće dobrovoljno onda dođu plavi da ga uhapse , a ako im se opire
onda dobije batine dok ne prestane da se opire i ode u aps. Zakonom je tačno definisano
kolko sme država , plavac, da tuče neposlušnog građanina. A bogme vidimo da negde mogu
i da ga umlate ko zeku.
Za dete još nesvesno društvenih pravila i okruženja roditelji imaju nivo države, i oni kontrolišu
život svog deteta. U slučaju da se ono ne ponaša adekvatno roditelji primenjuju mere represije.
Prvo odgovarajući razgovor, pa nema čokolade pa nema izlazka , pa nema crtaća , pa ako svi
bezbatinski pedagoški metodi ne urode plodom , onda se primeni fizička represija, to jest po
guzi.
A sada država kaže ti imaš obavezu da od tvog deteta napraviš valjanog čoveka , ali ja ti ne
dozvoljavam da koristiš sve mogućnosti, a ti se snađi. Dok istovremeno Ujedinjene nacije
nisu donele zakon kojim se državama zabranjuje da tuku svoje građane , ili ne daj bože
susedne države.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

bln.sys

Član broj: 326654



+170 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 12:21 - pre 113 meseci
Citat:
Dok istovremeno Ujedinjene nacije nisu donele zakon kojim se državama zabranjuje da tuku svoje građane , ili ne daj bože susedne države.


Odličan primer! Neka policija razgovara sa demonstrantima i neka ih nenasilinim metodama ubedi da poslušaju. Hajde da izglasamo jedan takav zakon koji će zabraniti policiji svaku upotrebu sile, uz očekivanje da će demonstracije uvek biti mirne i da će policija razgovorom, prekim pogledom, povišenim tonom i uz puno strpljenja objasniti demonstrantima da treba da se raziđu. Ko bi se usudio da ne posluša policajca ako zna da mu sledi razgovor i smaranje?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 12:35 - pre 113 meseci
Ne postoji niti jedan dokaz da je vaspitanje batinama donelo neke bolje rezultate. Samo je donelo satisfakciju roditelju da je uspeo da pokaze detetu ko je glavni u jednom trenutku i apsolutno nista drugo.

Najsmesniji su mi ljudi koji smatraju da samim tim sto su napravili decu da su odjednom postali neprikosnoveni eksperti i pedagozi za odgoj istih. Okruzen sam stalno takvima. Od onih sto decu stavljaju ispred svega i tretiraju ih kao kraljeve do onih koji kao ekipa ovde misle da su bogom dani pedagozi.

Znam ja kako se prave deca, probao sam, verujte nije uopste tesko, svaka budala moze da ih napravi. Zato zakon i postoji, zbog toga sto apsolutno svako moze da ih ima.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu14.12.2014. u 12:42 - pre 113 meseci
Citat:
DaliborP: Ne postoji niti jedan dokaz da je vaspitanje batinama donelo neke bolje rezultate. Samo je donelo satisfakciju roditelju da je uspeo da pokaze detetu ko je glavni u jednom trenutku i apsolutno nista drugo.

Nekad je samo to i dovoljno - da roditelj pokaže da je glavni. Dovoljno je da se neželjene pojave spreče na neko vreme, dok dete samo ne sazri i shvati zašto nije dobro da gura prst u utičnicu ili se klembesi preko ograde na sedmom spratu.

A vidim da se ovde stalno provlači teza da oni koji žele da batine imaju kao jednu od opcija prilikom vaspitavanja deteta, da takvi decu batinaju svakodnevno, pa i po više puta... Često sporta i razonode radi... Što je notorna glupost.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143659 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.