Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?

elitemadzone.org :: MadZone :: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74709 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 18:23 - pre 111 meseci
Ma odakle ti to da je podsmesljiv ton.

Ja idem svaki drugi vikend na Ibicu da popijem limunadu i odmah nazad a ostale vikende idem do Pariza po francuski 'lebac subotom ujutru i jos je vruc kad sletim nazad.

Sta mi ostane od kusura potrosim na Cristal posto vodu ne pijem zbog zagadjenja.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

wujaymarkoff
Starac Vujadin
CEO, Pimp Inc. - Belgrade Shtajga
Belgrade, Serbia

Član broj: 228941
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.



+49 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 18:42 - pre 111 meseci
Citat:

Ispade sada da su se se pre u poslastičarnicama pravili bolji kolači. Baš i nisu. Imaš po gradu super kolača, samo je problem jer su realno skupi za srpsku platu. Mene je posle škole keva kao dete vodila na kolače, pa se ja onesvestim od kolača, uzmem po 2 ili 3. A danas da neki student izađe sa ribom na po jedan kolač i po Coca - Colu, to ga košta soma dinara. Što neko reče, za 750 din. imaš ručak. Evo baš sam skoro bio u jednom restorančiću u centru. Restoran na glasu, super sređen, i imaju foru dnevnog menija, tako da za 500 din. ti nude domaću supu ili čorbu, salatu i plietinu sa krompirom ( u životu bolju piletinu nisam jeo ), a umesto hleba dobiješ neke njiohove domaće vruće kiflice sa susamom. Obimna porcija, full klopa, restorančić na glasu, super sređen, bogatiji svet izlazi. Tako da, jesu kolači skupi, a narod nema para i zato se gase, a ne zbog majstora ( + svaki bolji kafić ima tiramisu ili panakotu u ponudi ).


Da, jesu, bolje su se kolaci pravili, izmedju ostalog i zbog starih majstora.
Ta tvoja teza sa finansijama nije tacna, jer je cena tih kolaca izmedju
100-200 dinara kako gde, sto nije mnogo s obzirom da se ne izlazi i ne
ide svaki dan u poslasticarnicu.
I teza da narod nema para pa ne ide u poslasticarnice takodje nije tacna,
90-ih nije bilo para pa su poslasticarnice bile dupke pune.

A tiramisu i panakotu mogu i priucene konobarice da prave, za dobru baklavu je
potreba majstor i to jako dobar.
"Ne moze danas svaka gologuzija da snima filmove" (Radomir Belacevic)
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 18:51 - pre 111 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ma odakle ti to da je podsmesljiv ton.
.


Dimke, vidi ovako. Mogao bi da pročitaš da je sreće i ti i ostali u mom profilu da sam u JAT-u
počeo da radim 1973 godine sa 19 godina. Da sam posle toga zavšio nešto škole u USA, kao
i nešto kurseva po Usa i Evropi i da sam radio u JAT tehnici sve odlaska u penziju 2010.
A u ta davna vremena sa žestokom platom i raznoraznim kartama stvarno je ceo svet bio na
izvolte. U petak u dva sata popode avion za Tivat, a u ponedeljak u sedam iz Dubrovnika. Sleti
u pola osam i ja preko stajanke pravo na posao. A tada nije ,Ivane , bilo pretresanja, i od ovih
tvojih zapadnjaka iživljavanja pa obučem belu košulju sa epoletama, plave ispeglane na
žilet pantalone, staf kartica i uz naš pasoš službenik na ulasku u Englesku samo kaže izvolite
i bez reči rokne pečat. Verovatno još negde imam te stare pasoše , ko hoće može da ih pogleda.

Ali ne možeš Ivane, da pročitaš moj stari profil "brankotod" jer si ga dezinegrisao posle našeg
neslaganja na temi Ukraina. A da možeš ponešto od ovog bi bilo u njemu!

Prema tome, ja sam osadesetih živeo carski, karte džabe a plata bolja nego preko.



[Ovu poruku je menjao branko tod dana 17.02.2015. u 20:04 GMT+1]
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 18:57 - pre 111 meseci
Potvrdjujem ovo za "jatovce"

Iskoristio sam par puta doticne beneficije, jednom bas za Dubrovnik, odlazak na rucak, sto je jatovcima bilo kao odlazak do Kalenic pijace..mozda i brze..

Od besplatnih karata, do 10% vrednosti karte, ili treca opcija, da te neko od osoblja ubaci u avion...

Uglavnom, uzivancija od beneficija..

Da ne spominjem robu iz fri sopa..Seiko 5, parfeme i viskoze
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 19:01 - pre 111 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:...na Ibicu da popijem limunadu....ostale vikende idem do Pariza po francuski 'lebac subotom ujutru i jos je vruc kad sletim nazad. Sta mi ostane od kusura potrosim na Cristal....



Lako je tako savetovati život, način života i svako drugo događanje u Srbiji

Jel to ono :

"Sa strane gledamo a i sa strane malko zezamo " ???

.....iz daleka,

pOz

 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 19:05 - pre 111 meseci
Citat:
vladd: Seiko 5, parfeme i viskoze:)


Vladd,
gde se seti ovo za Seiko 5 ?

Svaka čast !
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 19:09 - pre 111 meseci
"Dobri kolaci", "bolji nekada", "bolji danas" - sve to zalazi u licni dozivljaj, ukuse... a nije rec o tome. Nekome se boza svidja a nekome ne. Ali je cinjenica da je drugacija nekada iz Poslasticarnice i sada (bilo kako sada, flasirana ili u sadasnjim Poslasticarnicama...).

I nema veze to sa "zalom za prosloscu" jer je i to nesto potpuno drugo (a da se slazemo da je nekada bilo bolje, kako neko rece - ni to nije tacno jer se bas ovde na ES-u o tome "vode bitke samo tako", ja se ne slazem da je bilo bolje nekada).

Meni licno bi nedostajalo i sa setom bih se secao kad ne bi bilo vise nigde da se poruci tulumba, na primer. Ali ima na dosta mesta. Mozda jos vise ima urmasica - to tek nema veze sa vezom, ni u odnosu na nekada ni u odnosu na "kod kuce napravljeno" varijantu.

Znaci, ima sve iz naslova ali drugacije toliko da sam ja licno u potrazi za onim starim ukusom i izgledom. I kazem, juce sam pojeo krempitu koja nema ama bas nikakve veze sa krempitom osim sto se zove tako. A ljubazna konobarica u kaficu (da... u kaficu kolaci... brrrrr! ) je krempite nahvalila samo tako, sto je najgore i dve gospodje koje su sedele za stolom do sanka su na sva usta hvalile... Kad sam dosao kuci i probao, samo sto ih nisam bacio. Sama pena i bez ukusa krempite. A kore do ]a]a dobre.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 19:10 - pre 111 meseci
Citat:
branko tod: obučem belu košulju sa epoletama, plave ispeglane na
žilet pantalone, staf kartica i uz naš pasoš službenik na ulasku u Englesku samo kaže izvolite


Jel to nas zahhebaješ malko ?

Nije valjda da je svarno da si se tako "upicanio" ?

-Epolete +Žilet pantalone ?

@branko tod

-nije ovo "UltaraMad Zona"
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 19:12 - pre 111 meseci
Sceka: Mi se dogovorili.

Baš tako Trick. Ona bela košulja kao što je posada nosila sa epoletama i dva
džepa napred, i teget pantalone, sa crnim mokasinama. Sada mi to izgleda
budalaština, ali sa 22 godine misliš da si uhvati boga za ...

Ne žilet pantalone, nego ispeglane kao žilet

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 19:25 - pre 111 meseci
Ukusi su isti, ako se nađe proizvođač koji radi po staroj recepturi. A ne nađe se, ili jako teško, jer im se ne isplati, svi hoće minimum 400% cena/uloženo. A u Srbiji jednostavno ne postoji kritična masa da bi se opravdao trošak/cena po starim merilima. Te krempite ako nađeš da nisu od praha da se uhvatiš za uši i igraš. Isto i većina kolača. Baklave, kore za pitu, šećer rastopljen u vodi, i rokaj raji. I nije samo u Srbiji tako.

E, razlika po većim EU gradovima, imaš i pravu stvar da kupiš. Normalno, cena je adekvatna, ali nije stiska da on zna da će prodati 40/80 krempita na dan, po 5e, jer tamo čovek odvede celu porodicu na kafu i krempitu. I takvih 10, opravdao si posao.

Ima tu svakako i žal za mladosti/ odlazak u poslastičarnicu=događaj sedmice utisaka.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 19:27 - pre 111 meseci
Citat:
branko tod:
Citat:
Ivan Dimkovic: Ma odakle ti to da je podsmesljiv ton.
.


Dimke, vidi ovako. Mogao bi da pročitaš da je sreće i ti i ostali u mom profilu da sam u JAT-u
počeo da radim 1973 godine sa 19 godina. Da sam posle toga zavšio nešto škole u USA, kao
i nešto kurseva po Usa i Evropi i da sam radio u JAT tehnici sve odlaska u penziju 2010.
A u ta davna vremena sa žestokom platom i raznoraznim kartama stvarno je ceo svet bio na
izvolte. U petak u dva sata popode avion za Tivat, a u ponedeljak u sedam iz Dubrovnika. Sleti
u pola osam i ja preko stajanke pravo na posao. A tada nije ,Ivane , bilo pretresanja, i od ovih
tvojih zapadnjaka iživljavanja pa obučem belu košulju sa epoletama, plave ispeglane na
žilet pantalone, staf kartica i uz naš pasoš službenik na ulasku u Englesku samo kaže izvolite
i bez reči rokne pečat. Verovatno još negde imam te stare pasoše , ko hoće može da ih pogleda.

Ali ne možeš Ivane, da pročitaš moj stari profil "brankotod" jer si ga dezinegrisao posle našeg
neslaganja na temi Ukraina. A da možeš ponešto od ovog bi bilo u njemu!

Prema tome, ja sam osadesetih živeo carski, karte džabe a plata bolja nego preko.



[Ovu poruku je menjao branko tod dana 17.02.2015. u 20:04 GMT+1]



Da li se salis da njemu objasnjavas bilo sta.Gubljenje vremena.Pazi kompleksasa misli sa durovnikom i kafom koju niko nije pomenuo u ovoj temi ce da me kao podjebava,HAHAHA.

Sta ce on pricati NEKADA to je veliko pitanje.Pisao sam na ES i banovo svakog ko mi se ne svidja.Nauci jednu stvar,ovde iskrenost dovodi do ruganja iz razloga samo takvima poznato.

Tema su slatkisi i poredjenje kroz vreme kako je ko video.Trolovanje nije potrebno mada tema moze da krene siptari,1999,ko je ratovao i otimao.

CV ti je za R.I.P.:):).
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 19:27 - pre 111 meseci
@vladd - sto rece @Trick Fix, pa 'de se seti Seiko 5! 'oces sa Brankom i samnom na kolace, pokupim te tamo kod tebe pa idemo po Branka pa seirimo na kolacima... A?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 19:43 - pre 111 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Pazi kompleksasa misli sa durovnikom i kafom....
Tema su slatkisi i poredjenje kroz vreme kako je ko video.Trolovanje nije potrebno....


Vala BAŠ !
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 19:59 - pre 111 meseci
Prave krempite se prave bez i jednog pudinga ( puding nije postojao pre 100 god. al' krempite jesu).

Beli deo se kuva na pari,
pa kad "učvrsne" onda se meša sa žutim delom, to izgleda ovako :


Kad se domačinsli odrade gornja + donja kora onda to na kraju ispede ovako:





Krempite bez pudinga+Kuvanje na pari,

...ostaje da se ližu prsti

pOz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 20:05 - pre 111 meseci
Malo si pomešao, žumance se kuva, odnosno meša na pari, a belo je samo belance umućeno. A beli sloj gore, na krempiti je pavlaka.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 20:06 - pre 111 meseci
To mi liči na šnenokle.
-----------------------------------------------

http://www.rts.rs/page/magazin...a+v+sodelovanju+z+Srbijom.html


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 20:15 - pre 111 meseci
Citat:
Flo33:
Malo si pomešao, žumance se kuva, odnosno meša na pari, a belo je samo belance umućeno.


Flo33,

U pravu Si !!!-500%

Sad sam zvao tetku ( u Subotici) koja pravi fantastične krempite "BEZ PUDINGA"

i ona je je potvrdila da sam ja omašio a da si Ti u PRAVU !!!

Priznajem da sam omašio (belo-žuto)

i da je @Flo33 u pravu !

pOz
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 20:26 - pre 111 meseci
Štas ljutiš, ako već daješ uputsvo, daj ga kako treba ;)
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 20:41 - pre 111 meseci
...ma ne ljutim se :).....daleko bilo :)

Rekao sam da sam pogrešio,

i to sam brzo priznao i potrvdio, a i Ti si na vreme ispravio kako se radi !

Da se ZNA !

:)
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?17.02.2015. u 20:43 - pre 111 meseci
Ono su bile šnenokle. Da li ste jeli i da li volite šnenokle, da i njih uvrstimo
u ovaj pregled starih kolača.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Krempita, šampita, tulumbe i grčka baklava u Beogradu - ima li?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74709 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.