Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo

elitemadzone.org :: MadZone :: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23571 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 22:16 - pre 111 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Toliko nacije nisu bile bitne, da se posle manje od pola veka zemlja raspala u najkrvavijem sukobu u Evropi posle II svetskog rata.


Naravno da nisu bitne, razne vere, narodi i nacije mogu sasvim lepo da zive zajedno.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 22:16 - pre 111 meseci
Flo

http://www.lonelyplanet.com/best-in-travel/countries

Top 10 countries
Our line-up of countries hitting their stride, celebrating anniversaries or begging to be discovered is guaranteed to have you reaching for your passport. Feast your eyes on Lonely Planet’s top 10 countries for 2015.

#7
Serbia Tell me more

This astonishingly inexpensive country is one of Europe’s best-kept secrets. But get in quick: the genre-jumping Exit Festival – annexing a medieval fortress in Novi Sad each July since it began as an anti-Milošević protest – was awarded the Best Major European Festival title. Belgrade is being mentioned in the same panting breaths as Berlin and Ibiza. And Serbia’s killer skiing, spa-hopping and Drina River rafting are luring thrillseekers away from pricey playgrounds in ‘the other Europe’.

Read more: http://www.lonelyplanet.com/be...travel/countries#ixzz3TjsJbe7R

Da se ne bi natezali uzmi lepo pa pročitaj ceo tekst, i u njemu nećeš naći ni
Bled ni Sloveniju, vrlo demokratsku zemlju koja je izbrisala 25.000 Srba i drugih
iz evidencije više godina. Tek na pritisak iz Evrope im je vraćeno postojanje, a
ošteta na nestale godine koja im je dodeljena u iznosu od 50 e vređa ljudsko
dostojanstvo. Za sve te godine kolega koji je radio sa mnom se zvanično
deklarisao kao Slovenac, i nikoga to nije interesovalo jer je to njegova stvar.
I u penziju je otišao sa istog radnog mesta bez i jedne trzavice.
A ti hoćeš li pomoći tim jadnim ljudima u tužbi koju spremaju ?

Za hrvate je normalno da su oduševljeni što ih niko ne dira jer znaju kako srbi
prolaze tamo, a uz to su stalno pod negativnom propagandom protiv Srba.

Od svih mogućih stvari koje ne rade kako valja, u Srbiji funkcioniše samo ogromna
tolerancija za srbomrze, dok je sve ostalo u curcu.

( Planinsko-brdski ton je tvoj jer ti živiš u planinskoj državi, dok u mom Bgd gde
sam rođen i gde živim kao što znaš nema planina osim one bubuljice Avale )
________________________________________________

Jefto, da ti objasnim : to je sarkazam
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 22:31 - pre 111 meseci
Turističke destinacije u Srbiji je tokom 2014. godine posetio isti broj turista kao i tokom 2013, pa je oko 2,2 miliona turista tokom prethodne godine ostvarilo oko šest miliona noćenja. Međutim, u 2014. je zabeležen porast broja poseta stranih turista, i to za oko 12 odsto.

Pregled posećenih lokacija i broja turista: http://www.kucastil.rs/lifesty...kih-destinacija-u-srbiji-u-214
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 22:49 - pre 111 meseci
Citat:
dejanet: ^ Jes vala, ko mi je kriv sto sam zavrsio faks umesto 6-mesecnog kursica Skole rezervnih oficira.


Ako je za obavljanje nekog posla potreban kurs u skoli rezervnih oficira, onda taj kurs ima vecu vrednost od fakulteta i to ne jednog vec taman da si zavrsio deset fakulteta. Jedini fakultet koji bi imao vecu vrednost je Vojna akademija odredjenog roda ili sluzbe.

Da ti pojasnim kako to ide u normalnom svetu.

Da bi radio neki posao treba ti odredjeno znanje, jedan od nacina za sticanje znanja je zavrsavanje fakulteta (u nekim profesijama je zavrsavanje fakulteta oavezno).
Kada zavrsis fakultet jedino sto imas je odredjeno znanje za obavljanje nekog posla, to znanje ne mora bti zadovoljavajuce za onoga ko nudi posao. PLUS, moras pronaci nekoga kome je potrebno bas to tvoje znanje (taj tip znanja i taj nivo znanja).
To sto neko zavrsi neku skolu ne znaci da ce automatski dobiti posao, a jos manje da ce dobiti posao kakav zeli. Samo mali broj skola/fakulteta moze garantovati sigurno dobijanje posla, ali ni naj skuplji fakulteti ne garantuju dobijanje posla kakav bi zeleo onaj ko zavrsi. Zavrsavanje fakulteta takodje ne znaci da onaj koji je zavrsio ima znanja o necemu van onoga sto je ucio na fakultetu. U Srbiji ne znaci da ima znanja ni o onome sto bi trebaa da zna zavrsavanjem fakulteta.
Zavrsavanje nekih javnih, "masovnih" fakulteta u praksi ne garantuje bas nista nigde u normalnom svetu.

Tako da to sto si zavrsio fakultet nema nikakvu vrednost sve dok ne nadjes nekoga kome je potrebno bas to tvoje znanje, a koliko to vredi odredice trziste i zavisice od nivoa znanja, upotrebne vrednosti onoga sto znas i (ponude) broja onih koji imaju isto ili vece znanje i volje istih da svoje znanje stave na prodaju.

Da bih ti jos bolje objasnio, dacu ti primer.

Ako ja trazim nekoga ko se razume u socioloska istrazivanja i nekoga ko se razume u statisticku obradu podataka, onda to znaci da meni treba neko ko se razume u socioloska istrazivanja. Mozda si ti zavrsio na Filozofskom fakultetu, ali ako ne znas svoj posao kako treba ta tvoja diploma za mene ima vrednos NULA, ne treba mi. Sto znaci da ti trebas pronaci nekoga kome treba tvoje znanje, a ja trebam pronaci nekoga ko ima znanje koje meni treba.

Vratimo se na pocetak. Ako je nekome trebo neko sa zavrsenom SRO, onda SRO ima daleko vecu vrednost od bilo kog fakulteta. Stvar je samo da li zelis da radis u profesiji gde se trazi SRO i zbog toga to zavrsis ili zelis da radis nesto drugo i zbog toga zavrsis neko drugo obrazovanje.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 22:57 - pre 111 meseci
Citat:
Tuji turisti so leta 2013 v občini Bled ustvarili 590.536 nočitev, kar je 94 % vseh nočitev v občini in 9,9 % vseh nočitev tujih turistov v Sloveniji.




Citat:
Beograd je prošle 2013. godine posetilo 638.179 turista, što je za 13 odsto više u odnosu na prethodnu godinu, prema podacima Gradskog zavoda za informatiku i statistiku.


Moze lonelyplanet da reklamira koliko hoce, brojevi su merodavni.

Slazem se da je velika sramota za izbrisane, i jos sto sta po Dezeli, ali to sto oni delaju srania ne opravdava nasa..

Ne treba nama Eu i Sad da uvodi modele uprave, znamo i sami kako funkcionisu, ali volje nema ni za gram. Jedino da volju uvezu u Srb.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 22:59 - pre 111 meseci


Taj Lonelyplanet je vodic za omladince i nisko budzetne goste. To su ili omladinci (kako sam naveo) ili neka sirotinja. Nemoj time da se ponosis.

Statistika od 2,2 M turista i 6 M nocenja je konfuzna, zato sto se u isti kos stavljaju sluzbene posete i turisticke posete, sto nikako nije isto. Trebao si da dodas i podatak koliko je prihoda od toga ostvareno, da bi prica bila jasnija.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 23:09 - pre 111 meseci
Flo jbt smanji dozivljaj sa dezelom....
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 23:12 - pre 111 meseci
Citat:
Braksi: Flo jbt smanji dozivljaj sa dezelom....


Sta fali Sloveniji? Moze da sluzi za primer ostalima.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 23:14 - pre 111 meseci
Braksi, a sa kim da ga merimo? Sa Nemackom, Svajcarskom, Austrijom?

Nasa liga su Albanija i Bugarska. I kao sto je u pitanju naslova teme, da li tezimo zemljama treceg sveta? Da, tezimo.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 23:19 - pre 111 meseci
Citat:
vrlo demokratsku zemlju koja je izbrisala 25.000 Srba i drugih
iz evidencije više godina.


Slovenija je obrisala 25000 Srba i drugih koji nisu uredno regulisali svoj status u Sloveniji. Ko je imao uredno regulisan status nije stradao.
Vise od 25000 stanovnika Slovenije su poreklov van Slovenije i vecina nije strada.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 23:24 - pre 111 meseci
Citat:
2012:
Citat:
Braksi: Flo jbt smanji dozivljaj sa dezelom....


Sta fali Sloveniji? Moze da sluzi za primer ostalima.


Dobro, u Eu slabo kome moze da sluzi kao primer, mozda slabije rangiranim zemljama, osim po cistoci, to moze svakome, ali ja Slovence vidim kao ljude mentalitetom bliske nama. Mnogo smo mi blizi, nego sto su sa Austrijcima, Italijanima. Ali eto, primer balkanske drzave, koja ne mora nuzno biti banana. Samo je voljni momenat dosta veci.. Zato je pogodna za primer nama. Da kaze covek to za Hr, isto bi vazilo, samo mi se cini da se onda otvara neka bespotrebna prica o ratovima, i sl, pa bolje ne pocinjati.

To je danas moderno, kada ti kaze profesorka da ti je sin slab u skoli, svi su krivi sem njega, ljubi ga tajo ko diro.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo07.03.2015. u 23:27 - pre 111 meseci
@Flo33

Primer ostalima iz Ex-Yu.

Bili smo ortaci, ali je taj ortak bio i ostao najpametniji. Da su ga drugi slusali i sledili svima bi bilo bolje.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 00:14 - pre 111 meseci
Citat:
Flo33:
Slazem se da je velika sramota za izbrisane, i jos sto sta po Dezeli, ali to sto oni delaju srania ne opravdava nasa..
Ne treba nama Eu i Sad da uvodi modele uprave, znamo i sami kako funkcionisu, ali volje nema ni za gram. Jedino da volju uvezu u Srb.

Kome to nama, pa ti pišeš iz Slovenije. Kada ti bude pisalo Srbija, onda možeš da pišeš "naša".
I kada budeš ovde uplaćivao socijalno, penziono i porez. Ovako je to samo soljenje pameti.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 00:44 - pre 111 meseci
Nisam ziveo u Slo, ali sam odlazio cesto tamo. meni se cini da oni nisu bliski nama.

Hrvati su nam puno blizi po seljankovini, i glupavom kurcenju, ali su za nijansu ozbiljniji od nas u poslu.

Slo nisu bliski Italijanima to se slazem, a mislim da su oni ipak najblizi Austrijancima. Mnogo vise nego hrvatima.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 00:47 - pre 111 meseci
A i ne bih rekao da je SLO balkanska drzava ? po cemu ? flo ?

Drugo je to sto ima nasih balkanskih svinja svukuda pa mislimo to je to. Po tome je onda i bec mahala, a Oslo mali pakistan...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 00:51 - pre 111 meseci
branko tod

^Jedan od velikih cuvara mraka.

Ovo im je osnovna matrica razmisljanja i rada.

Ne treba dozvoljavati da se nesto menja na bolje.
Svaku kritiku, sugestiju, savet ili preporuku odbaciti u startu.
Za svoje neznanje, nesposobnost, neukost ili nerad uvek u svakoj prilici optuzivati druge (preporucljivo USA i EU)
Svoje minorne uspehe glorifikovati ili izmisliti, tudje rezultate negirati.

Glavni moto:

Ako smo uspeli da za*ebemo svoje zivote i zivote svoje dece, zasto to ne bi nastavili i sa unucima.



 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 01:48 - pre 111 meseci
2012
Molim te da me preskočiš sa svojim glupostima. Po tebi je samo ono što ti kažeš ispravno
Sit sam tvojih visoko umnih propovedi. Ja jesam za promene,ali dođite ovde pa menjajte
stvari. Sećam se nekog šiljokurana iz EU koga su poslali da nas prosvetljuje o nekim spe-
cijalnim zakonima. Njegov nadmeni stav je bio zastrašujući, kao da je došao u prašume
Amazona. A bio je šokiran posle dva sata pitanjima i dikusijom koja se razvila pa se semi-
nar sa dva dana skratio naprasno na jedno dopodne. Nije ni ručku na koga smo ga zvali
prisustvao. Pobegao je kao popišken, zbog "ogromnog" znanja koje je doneo.

Ima neka priča koje se baš ne sećam najbolje,ali ide otprilike : bila neka ptica koja bi kada je
kakila uvek ukakila sebe. I počeše druge ptice da je zovu POSERKA, i to tako stalno. Naljuti
se ptica i odluči da odleti negde gde je ne poznaju. I odlete do Engleske. Sva srećna ona
napravi sebi gnezdo i počne da živi novi život. Ali vraga, opet ču ono POSERKA jer je nasta-
vila da kaki po sebi. U Engleskoj nije dobila novu guzu.

Moje dete nije za'ebano, čeka ga suvlasništvo u tatinoj firmi.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 02:51 - pre 111 meseci
@FLo

Tvoja poenta je emotivno i ekonomski potpuno na mestu.
Sa logikom poređenja bezbednosti bgd vs eu gradovi se ne bih složio. Kao mlađi sam čergarski putovao i živeo u najvećim gradovima evrope, uglavnom zapadne. Tamo sam prvi put video kako izgleda treći svet u malom, mikro šerijat, kultura ponižavanja žena, ulični kriminal kakav Bg nikada nije video.
Danas bgd pripitomljava stanovnike kao pre 60 godina, građanski deo je nikad manji, ali opet najveći u ex yu.

Ono što ovu zemlju ubija je hronična beda koja kao bolest prelazi iz novčanika u kulturu, vaspitanje, emocije, obrazovanje, obuzima kao buđ sve humane vrednosti i lagano ih pretvara u trulež.

A tek demografski egzodus, seoba srbalja je u toku. Ako misliš da ti je sada bgd neprepoznatljiv, sačekaj malo, da vidiš kada u zrele godine stignu generacije klinaca koje su prošle socijalno verski inženjering toliko drugačiji od našeg, biće "zabavno" biti stranac u rođenom gradu.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 03:05 - pre 111 meseci
Citat:
Braksi:
Nisam ziveo u Slo, ali sam odlazio cesto tamo. meni se cini da oni nisu bliski nama.


Slovenci su Alpski Srbi
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 05:33 - pre 111 meseci
^
Tako je.

A sve Italijanke udate za glupe Srbe su kurve i radjaju glupavu decu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23571 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.