Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo

elitemadzone.org :: MadZone :: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23589 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 08:22 - pre 111 meseci
Citat:
Ako je nekome trebo neko sa zavrsenom SRO, onda SRO ima daleko vecu vrednost od bilo kog fakulteta.

Mozda nisi znao, ali postoji jedan fakultet koji ima daleko vecu vrednost. U tim istim prostorijama, kod istih profesora, isti program - samo nije kurs, nego stvarno obrazovna ustanova. Kada zavrsis stvarno si oficir!

Mozda nisi znao - i jedni i drugi idu pravo na zavod. Vazi zabrana zaposljavanja u javnom sektoru. Ni najbolji u klasi ne dobijaju posao.

Mozda nisi znao - na birou ima premnogo bivsih oficira. Skola, radno iskustvo, bar 10 godina ratne sluzbe ....

Mozda je SRO samo los primer. Mogao je reci i ... ko mi je kriv sto sam studirao umesto da radim kao grobar, keramicar, kapacer namestaje - do sada bi vec postao uspesan politicar, ministar, savetnik.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 09:06 - pre 111 meseci
Citat:
branko tod:
I kada budeš ovde uplaćivao socijalno, penziono i porez. Ovako je to samo soljenje pameti.


Pametan covek kritiku dozivljava stimulativno, a glupan se vredja.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 10:18 - pre 111 meseci
Citat:
3way: Pametan covek kritiku dozivljava stimulativno, a glupan se vredja.


Nadam se da si kritiku doživeo stimulativno, ne bi bilo lepo da si u ovoj drugoj grupi.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 10:25 - pre 111 meseci
Trudim se...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 10:26 - pre 111 meseci
Citat:
3way: Trudim se...

Baš mi je drago!
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 11:02 - pre 111 meseci
Citat:
3way:
Citat:
branko tod:
I kada budeš ovde uplaćivao socijalno, penziono i porez. Ovako je to samo soljenje pameti.


Pametan covek kritiku dozivljava stimulativno, a glupan se vredja.

Branko se vredja cim neko nesto pisne protiv Srbije. Tezak kompleks.
Neko postavi sliku smeca sa autobuske stanice - on kaci smece iz eu. To je taj princip, jesmo prljavi ali nismo samo mi. Za sve postoji opravdanje, a krivica nikako nije nasa.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 12:45 - pre 111 meseci
Prvi put čujem da je kompleks voleti svoju zemlju i ne dozvoljavati da
se blati više od onoga koliko je umazana.
Krivica je onoga ko smrdi, normalno. A nemojte da prosipate
priču da preko sve divno i čisto, bez mana. Da li bi vam bio dobar da
kažem : Srbi su nekulturna prosta gofna. Verovatno da.
Jedino što si preskočio i to namerno komentar zbog koga sam okačio
slike : "beogradjani takva stoka bezrepa kakve nema u ostatku evrope".

Najniži nivo je vređati ljude samo zato što drugačije vide od tebe.

[Ovu poruku je menjao branko tod dana 08.03.2015. u 14:08 GMT+1]
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 17:54 - pre 111 meseci
@branko, zanimljivo je da upravo ti to radis. Kao sto se da videti, ti nisi bio pomenut dok nisi skocio na mene, iz razloga sto nesto vidim drugacije od tebe. Ja sam kritikovao i Slo, i Hr, i druge u odnosu na naprednije zemlje. Na zalost Srbija je na repu evropske zmije, i cak je primerena za kritiku ako se poredi sa Hrvatskom.. Kompleks je ne zeleti priznati istinu, nego slepo po nekom novom obliku tzv patrijotizma drati se na sav glas kako su kriticari strani placenici i domaci izdajnici. Zvuci poznato?

U ovoj diskusiji si na nivou onih navijaca intelektualaca sto se dernjaju: Plati porez Novače!!

A koliko Srbi koji rade u inostranstvu puste para u Srbiji, verovatno imaju vece pravo pametovati nego vi sto ste tu. Cast izuzetcima. Tih prosecnih 2-3000e poreza i ostalih taksi pusti prosecna porodica koja dodje na odmor tu. A gde su poslane pare, i drugo. Tako da ti je argument nistavan.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 19:19 - pre 111 meseci
problem sa Srbijom nije sto je ona jedna od najnerazvijenijih zemlja Evrope, vec sto smo doziveli sunovrat. Pravi pravcati sunovrat i to ne treba kriti.

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 19:55 - pre 111 meseci
Flo, istine radi ti si se u ovu temu uklučio posle mene i odmah pljucnuo na Srbiju. Odmah si
konstatovao da je statistika lažirana, da ti je bolje u ciganmalama, turskim mahalama ili u
araskim budžacima nego u Beogradu. Da su rođaci onih koji su kasapili žive Srbe da im
izvade organe baš fini ljudi. Da stranac u Beogradu može da očekuje batine i to u strogom
centru.
I lepo si me nazvao buda-om što pišem kako se hrvati čude kako ih niko ne dira ovde. Čude
se kao i slovenci jer su svesni kakvo su zlo naneli Srbiji i srbima, pogotovu hrvati. Znaju kako
prolaze srbi u hrvatskoj pa im je prosto neverovatno da ih niko ne dira.
Prvo kažeš da stranci ovde dolaze da nešto po*ebu za 5e i da se napiju kao svinje za 2 e, i
da ih opet niko ne dira. Kada ti postavim link da je Srbija interensantna i drugim turistima,
onda su to niskobudžetni turisti. Jesu, ali su i oni ljudi i oni ostave neki dinar ovde u ovoj
jadnoj zemlji koju su uništili zapadnjaci koje ti toliko voliš.
Da ne pominjem tvoj sarkazam u onome "brdsko-planinski ton". Svako ko voli Srbiju je prostak
nacionalista, jel tako.
Prema tome, nemoj da mi objašnjavaš koliko je vruća čorba u kojoj se kuvamo, i da dodaješ
drva ispod kazana iz dežele udobno sedeći u fotelji. Mi najbolje znamo koliko je vruća.
I odluči se da li i ti dolaziš ovde kao tvoje komšije da se napiješ i .........

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 20:06 - pre 111 meseci
Ti si jedan neverovatan manipulator i lažov. Ali na tvoju žalost, i to si nesposoban. Idi živi u tvom svetu kalimero, ja sa tobom nemam šta više da pričam.

Imaj svoje mišljenje, ali ne izvrći moje, koje je jasno napisano. Kada dođeš na taj intelektualni nivo, možda dobiješ šansu opet.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 20:25 - pre 111 meseci
Citat:
Flo33: Ti si jedan neverovatan manipulator i lažov. Ali na tvoju žalost, i to si nesposoban. Idi živi u tvom svetu kalimero, ja sa tobom nemam šta više da pričam.

Imaj svoje mišljenje, ali ne izvrći moje, koje je jasno napisano. Kada dođeš na taj intelektualni nivo, možda dobiješ šansu opet.


Baš si lepo vaspitan, svaka čast, divan si čovek. Jako mi je žao što te istina pogađa.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 21:01 - pre 111 meseci
Citat:
branko tod:
Odmah si
konstatovao da je statistika lažirana, da ti je bolje u ciganmalama, turskim mahalama ili u
araskim budžacima nego u Beogradu.

Pa sigurno da ima mahala i budzaka u kojima je bolje nego u Beogradu (gledajuci prosek a ne extra lokacije).
Citat:

Da su rođaci onih koji su kasapili žive Srbe da im
izvade organe baš fini ljudi.

Pa jel' ne mogu biti ?!
Osim ako nisi od onih '1 siptar ubica = svi siptari ubice' a istovremeno '1 srbin ubica =/= svi srbi ubice' al' onda ti nema pomoci.
Citat:
Da stranac u Beogradu može da očekuje batine i to u strogom
centru.

Ne da moze nego se x puta desilo.
I to samo zato sto je stranac , a to nije cesta pojava u normalnim zemljama
Citat:

Prema tome, nemoj da mi objašnjavaš koliko je vruća čorba u kojoj se kuvamo, i da dodaješ
drva ispod kazana iz dežele udobno sedeći u fotelji. Mi najbolje znamo koliko je vruća.
I odluči se da li i ti dolaziš ovde kao tvoje komšije da se napiješ i .........

Ne smeta ti da se krckas vec ti (vise) smeta da se to sazna, da 'pukne bruka' ?
E zato se i zato ces se tek krckati
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 21:12 - pre 111 meseci
Ja volim toplo, onda mi izgleda da sam na moru.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo08.03.2015. u 21:30 - pre 111 meseci
Ja volim silikone pa mi bolje u BG-u nego u mahalama
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo09.03.2015. u 00:13 - pre 111 meseci
Citat:
branko tod:
Prvi put čujem da je kompleks voleti svoju zemlju i ne dozvoljavati da
se blati više od onoga koliko je umazana.

Voleti svoju zemlju ne znaci da treba ne prihvatati kritiku i traziti okolo ko je gori od tebe. Kakve veze ima sto ima smeca kod komsije ako tebi tvoje smrdi u dvoristu?

A da imas kompleks, imas. Takozvana paranoja nacionalizma, gde iz straha ili zavisti ne zelis da cujes da postoji nesto bolje od tvog okruzenja, vec besno branis ono sto imas.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo09.03.2015. u 10:28 - pre 111 meseci
Citat:
dejanet:
Razvijene zemlje su u glavnom nacionalne drzave bazirane na hriscanskoj vertikali-nasledju. Drugi oblik "nad-nacionalni" ne postoji nigde, kao uspesan model.

Nama se "brani" nacionalna drzava ne da bi bili "uspesni", nego obrnuto.


Zvaničan jezik srpski, zvanično pismo ćirilica, nezvanična državna crkva SPC, malo malo pa javljaju šta sme a šta ne sme. Molim te tačno da mi objasniš šta je to tačno dozvoljeno u tim "uspešnim" državama što ih čini nacionalnim a što je nama zabranjeno.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo09.03.2015. u 11:01 - pre 111 meseci
Pre neki dan jedan bivši funkcioner Ministarstva vera je na TV rekao da je to ministarstvo imalo odlične uspehe u razvijanju dijaloga različitih konfesija u Srbiji. Ali je ukinuto, i to, kako on kaže, na zahtev SAD i EU. Kako je on prokomentarisao, kao da im ne odgovara verski dijalog.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo09.03.2015. u 11:06 - pre 111 meseci
Ministarstvo Vera...kakav izgovor za trosenje para.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo09.03.2015. u 13:46 - pre 111 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Pre neki dan jedan bivši funkcioner Ministarstva vera je na TV rekao da je to ministarstvo imalo odlične uspehe u razvijanju dijaloga različitih konfesija u Srbiji. Ali je ukinuto, i to, kako on kaže, na zahtev SAD i EU. Kako je on prokomentarisao, kao da im ne odgovara verski dijalog.

Sećam se ja i da je pre neku godinu bilo priča da će da se menjaju poštanski sandučići i da će svi morati da kupuju nove. Kad je raja na to popižđela rečeno je da je to zahtev iz EU, da bi nakon toga stigla i informacija da niko iz EU sa tim veze nema i da nema pojma o čemu se radi.

Jako puno je kod nas neimenovanih i bivših izvora (iz svake vlade) kojima je izgovor za svako sr@nye koje urade EU, i to "neko" iz EU. A inače stvarno je ministarstvo vera razbacivanje para, mogu popovi i sami da sednu i porazgovaraju ako hoće.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zemlje trećeg sveta, i da li im težimo

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23589 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.