Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrati mi mog šarplaninca

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Vrati mi mog šarplaninca

[ Pregleda: 4726 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Vrati mi mog šarplaninca14.03.2015. u 18:37 - pre 110 meseci
Čitam šta novopečeni poljoprivrednici pišu i kakve sve teorije zastupaju i uvek se setim jednog starog vica:

Vozio čovek dugo i rešio da odmori na nekoj livadi. Sreo čobanina pa rešio da se malo i zabavi. Pita čobanina da li bi mu dao jednu ovcu ako bi iz prve pogodio koliko ih ukupno ima. Ovaj ga čudno pogleda i odgovori da bi. Izvadio čovek lap top, satelitski telefon i jos par čudnih stvarčica i u par minuta reče – 1325 ovaca. Čobanin rece:” Tačno, svaka čast. Uzmi svoju ovcu”. Potom i doda:”Aj’ sad da ja tebi kažem čime se ti baviš”. Ovaj se složi i osta zabezeknut kad čobanin k’o iz topa reče:”Ti si konsultant!” “Ali, kako si samo pogodio?!?” Reče cobanin:”Prvo – doš’o si kod mene a da te niko nije zvao. Drugo – pričas mi stvari koje vec znam. I treće – daj mi, majke ti, vrati tog šarplaninca!”

Da se razumemo i ja sam seljak početnik. Malo bašta , malo voće , malo loza i nešto živine ali se trudim da od komšija pokupim što više iskustva i znanja. Prošle godine sam u jednom delu bašte pametovao i nisam hteo da poslušam komšiju da pravim leje niz padinu , meni je lepše izgledalo popreko i imalo više rezona. Zato se tu ništa nije zdržalo, sve je istrulilo od vode koja nije mogla da se cedi. A baš je lepo izgledao taj deo bašte.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vrati mi mog šarplaninca14.03.2015. u 18:44 - pre 110 meseci
Prvo,tema je u pogresnom forumu,znaci odmah si se presao.

Drugo,sarplaninac je bar 2 x veci od ovce,ocigledno.

A trece,cobanin tesko da zna sta konsultan uopste znaci.

E sada pitanje za tebe.Gde si ti u ovim navodima ?
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: Vrati mi mog šarplaninca14.03.2015. u 18:48 - pre 110 meseci
Vrati se na prvu poruku. Ima dopuna. Greškom sam je poslao dok je nisam do kraja napisao. A ima me baš u tom delu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Vrati mi mog šarplaninca14.03.2015. u 19:01 - pre 110 meseci
To sto tebi pametovanje nije uspelo, ne znaci da nikom nikada ne uspeva
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vrati mi mog šarplaninca14.03.2015. u 19:09 - pre 110 meseci
Citat:
mkaras:
Vrati se na prvu poruku. Ima dopuna. Greškom sam je poslao dok je nisam do kraja napisao. A ima me baš u tom delu.

I ja sam poljoprivrednik sa daljinskim.To sam posle 2 godine i shvatio.Ove godina basta,posto poto mora.

E sad,internet.Ima,bas ima ali nikako da utp kabal se zakaci u zemlju.Za te brazde zam i ja razmisljao.Cekaj da nadjem sliku.

Videces kako je orano a ja bi sadio popreko.Ima i kanali po obodu kao za neku drenazu.Ovo sto vidis "kaze" burazer ma ne treba da se frezira.

Sumnjam,videcu kako je proslo zimu.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Poljoprivreda :: Vrati mi mog šarplaninca

[ Pregleda: 4726 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.