Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72250 | Odgovora: 337 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 17:46 - pre 108 meseci
Na sve to ja mogu samo da ponovim:
Citat:
pisac:
Većina na ovom forumu ne može da vidi đavola ni kada im se ceri u lice, dovoljno je samo da u jednoj ruci drži ključeve od dobrih kola a u drugoj UHD LED TV, i to je to, čovek postaje slep.


Međutim, nije u stvari problem to što neko pristaje na tuđu totalnu kontrolu svog života da bi dobio ključeve od kola i UHD LED TV i slične "đakonije" koje mu utoljavaju pohlepu, nego je problem u tome što taj ne shvata da je to samo usputna faza u porobljavanju njega samog, a nakon porobljavanja više neće biti tih đakonija već pakla. Kao miš koji ide prema mamcu i ulazi u mišolovku, a posle nastupa ono zbog čega je mamac i postavljen.

E to je problem što su ljudi toliko opčinjeni đavolom da ga ne vide. Sve je kristalno jasno onima koji imaju dovoljni IQ da uvide kuda tačno vodi ukrupnjavanje svetskog kapitala i totalni nadzor koji NSA sprovodi.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 17:52 - pre 108 meseci
Nemoj vise pisac, sav sam se najezio
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 18:52 - pre 108 meseci
Citat:
pisac: Na sve to ja mogu samo da ponovim:


Međutim, nije u stvari problem to što neko pristaje na tuđu totalnu kontrolu svog života da bi dobio ključeve od kola i UHD LED TV i slične "đakonije" koje mu utoljavaju pohlepu, nego je problem u tome što taj ne shvata da je to samo usputna faza u porobljavanju njega samog, a nakon porobljavanja više neće biti tih đakonija već pakla. Kao miš koji ide prema mamcu i ulazi u mišolovku, a posle nastupa ono zbog čega je mamac i postavljen.

E to je problem što su ljudi toliko opčinjeni đavolom da ga ne vide. Sve je kristalno jasno onima koji imaju dovoljni IQ da uvide kuda tačno vodi ukrupnjavanje svetskog kapitala i totalni nadzor koji NSA sprovodi.


A da li cujes njihove tj. porobljivaceve glasove ?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 19:44 - pre 108 meseci
@pisac
Sve dok ne navedes barem jedan primer (drzavu) gde je uspelo to sto ti ovde propagiras, celo tvoje izlaganje svodi se na sviranje ku*cu.
Obicna demagogija i reakcija na frustraciju zato sto nisi mogao ili jos uvek ne mozes da se uklopis ili snadjes. Sad si kao pametan i predlazes ukudanje uspostavljenih standarda, odlazak u samoizolaciju i povratak u pecine.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 19:54 - pre 108 meseci
@Dimkovic
Nije problem u kapitalizmu -> per se. Naravno da postoji i niz pozitivnih stvari u kapitalizmu, kao sto to postoji i u ostalim uredjenjima u manjoj ili vecoj meri. Vec je problem u ovom specificnom obliku, kao sto je covek i rekao (ali za to treba obratiti paznju), i nacinima na koji se obavlja ta "konsolidacija" moci i resursa od strane "elite". Svima je jasno ko forsira taj oblik, pritom ne misleci o broju lobanja koje mora da zgazi, zemalja da unisti, i kolicini jada i bede koju seje sirom sveta...

Takav oblik vodjenja i nabijanja svog uticaja, po svaku cenu -> proizvodi ono sto proizvodi - praveci celu planetu upravo loshijim i manje bezbednim mestom za zivot. Dakle, valjda je jasno da se ne ide u pozitivnom i odrzivom smeru.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 20:05 - pre 108 meseci
Citat:
Otto23: @Dimkovic
Nije problem u kapitalizmu -> per se. Naravno da postoji i niz pozitivnih stvari u kapitalizmu, kao sto to postoji i u ostalim uredjenjima u manjoj ili vecoj meri. Vec je problem u ovom specificnom obliku, kao sto je covek i rekao (ali za to treba obratiti paznju), i nacinima na koji se obavlja ta "konsolidacija" moci i resursa od strane "elite". Svima je jasno ko forsira taj oblik, pritom ne misleci o broju lobanja koje mora da zgazi, zemalja da unisti, i kolicini jada i bede koju seje sirom sveta...

Takav oblik vodjenja i nabijanja svog uticaja, po svaku cenu -> proizvodi ono sto proizvodi - praveci celu planetu upravo loshijim i manje bezbednim mestom za zivot. Dakle, valjda je jasno da se ne ide u pozitivnom i odrzivom smeru.


Red je da i tebe pitam, sta predlazes kao alternativu i kako bi postavio sistem. Iznesi jedan primer kako bi po tebi bilo ispravno da se uspostavi svetski poredak.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 20:13 - pre 108 meseci
Zasto bi ja najvecem trolu na ES-u iznosio bilo sta. To bi bilo trosenje moga vremena, jer bilo sta sto bi ja rekao - nece proizvesti apsolutno nikakav rezultat u tvom slucaju. Tako da nema svrhe polemisati...

Ima dovoljno stiva na netu (koga interesuje) -> a stvarno, nije ni toliko tesko razmisliti i zakljuciti kakva korekcija sistema je potrebna.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 20:55 - pre 108 meseci
Citat:
Otto23: Zasto bi ja najvecem trolu na ES-u iznosio bilo sta. To bi bilo trosenje moga vremena, jer bilo sta sto bi ja rekao - nece proizvesti apsolutno nikakav rezultat u tvom slucaju. Tako da nema svrhe polemisati...

Ima dovoljno stiva na netu (koga interesuje) -> a stvarno, nije ni toliko tesko razmisliti i zakljuciti kakva korekcija sistema je potrebna.


Ne trazim ja da ti meni saljes svoje vidjenje stvari u vidu privatne poruke. To bi bilo kao da nesto iznosis meni. Ja tebe pitam na potpuno isti nacin kao sto pitam bilo koga ko ulazi u kritiku neceg postojeceg da lepo na nekom primeru iznes predlog i das primer u prilog onoga sto zastupas.
Iznositi kritike, a nemati predlog kako treba resiti ono sto je lose nije nista drugo vec obicna demagogija. ne znas sta treba promeniti, ne znas kako to uraditi, nemas primer da se vidi gde je to uradjeno, a ocekujes da te smatra ozbiljnim.

Mozda ti pokusavas da okupis polupismene istomisljenike, koji su nezadovoljni svojim statusom i da tako napravis kruzok ili grupu za terapiju u kojoj cete medjusobno onanisati o "svetskoj nepravdi" ne znajuci da osmislite i predlozite resenje kako treba postaviti odnose da bi za pocetak zadovoljili vase potrebe, a da kasnije zadovoljite i potrebe veceg dela covecanstva u ciju odbranu ustajete.

Generalno nije nista novo da se kroz istoriju pojavljuju raznorazni utopisti, toga je bilo i bice.
Medjutim, meni je zanimljivo nesto drugo. Iz dosadasnje prakse je vidljivo da najveci zagovornici demokratije, prave, slobode, ravnopravnosti i slicnog u prvom momentu kada im se ukaze prilika da se docepaju pozicije vlasti ili prilike da o necemu odlucuju, ustvari postaju najveci prakticari onoga protiv cega su se zalagali i berili, a ne pada im na pamet da rade nista od onoga sto su pricali i zagovarali. Sve sam nesto ubedjen da i ti vuces na tu stranu. Za pisca vec znamo da je obican demagog.
 
Odgovor na temu

NapredniBot

Član broj: 329337
Poruke: 1



+90 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 20:57 - pre 108 meseci
Komunizam je zaslužan za najveće blagostanje u istoriji ljudske civilizacije. Paradoksalno, do blagostanja je došlo u onom delu čovečanstva koji je bio suprostavljen komunizmu. Kapitalizam funkcioniše dobro, ali samo u uslovima konkurencije. Sada kada nema komunizma, odnosno nema konkurencije, kapitalizam se degenerisao i više nije ono što je nekada bio. Nažalost, Pisac je u pravu.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 21:13 - pre 108 meseci
Da znas da si u pravu isto kao i Pisac. Od te lepote i dobrote najvise su naj*ebali stanovnici drzava gde se komunizam praktikovao, a kao kruna dobrote mozemo uzeti podatak da ga vise skoro nigde nema.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 21:28 - pre 108 meseci
@2012
Tvoje pitanje je u stilu nacionalne klase:
Da pitam kol'ko moze da razvije? :)
-A ti kao ne znas kol'ko moze da razvije...


 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 21:34 - pre 108 meseci
@Otto23

Ja sam te lepo pitao, a ti slobodno smisljaj izgovore i pokusavaj da izbegnes odgovor.

P.S. po pisanju bi se reklo da si iz iste sekte sa Piscem.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 22:00 - pre 108 meseci
Pa ne mogu da dam odgovor, jer je jasno da je ovo sto sada imamo -> prosto savrsenstvo. Nema dalje.
Da sutra prestanu da rovare i ubijaju sirom plante zarad interesa, pardon, oslobadjaju... pa nasta bi to licilo. Stvarno bi bilo nepodnosljivo.

...
Nego, Konislave, 'oce da te zovu ponovo Ameri da ides sa njima da "obnavljas" "oslobodjene" krajeve posle "humanitarnih" intervencija...
Valjda su zadovoljni radom od proslog puta...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 22:21 - pre 108 meseci
Citat:
Nego, Konislave, 'oce da te zovu ponovo Ameri da ides sa njima da "obnavljas" "oslobodjene" krajeve posle "humanitarnih" intervencija...
Valjda su zadovoljni radom od proslog puta...


Ako je pitanje upuceno meni, da ti odgovorim.

Nije toliko pitanje da li ce Ameri ponovo da zovu, vec je pitanje koliko su spremni da plate i koje uslove rada i smestaja nude. Mislim da su zadovoljni radom, imam i nekih zahvalnica i pohvalnica koje sam dobio. Imam sve potrebne americke sertifikate i licence (da se malo reklamiram, mozda neko cita), samo treba da vidimo ponudu.
 
Odgovor na temu

NapredniBot

Član broj: 329337
Poruke: 1



+90 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 22:27 - pre 108 meseci
@2012
Zašto misliš da je pitanje upućeno tebi kada čovek lepo kaže da je pitanje upućeno Konislavu?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 22:30 - pre 108 meseci
Citat:
NapredniBot: @2012
Zašto misliš da je pitanje upućeno tebi kada čovek lepo kaže da je pitanje upućeno Konislavu?


zbog pojave vampira medju srbima.

Ali ti si se registrovao danas pa nisi upucen u pricu, ili si mozda neki stari idiot koji je samo preminio nik.
 
Odgovor na temu

NapredniBot

Član broj: 329337
Poruke: 1



+90 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 22:40 - pre 108 meseci
Ja sam stari idiJot, a što se tiče nika, nikad ga u stvari nisam ni imao. Znam da si ti Konislav, pa mi malo smešno ono Ako je pitanje upuceno meni, da ti odgovorim... pa onda nastavljaš kao Konislav :) Sećam te se ja još dok si Konislav bio. Debeli ćelavi koji sedi u kafiću i pije neki koktel. Pa 'de si lave :)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 22:46 - pre 108 meseci
Citat:
NapredniBot: Ja sam stari idiJot, a što se tiče nika, nikad ga u stvari nisam ni imao.


Pa sta si ti? Nekakav vojaer koji je godinama pratio ES, citao ko sta pise, a tek se danas registrovao? Deluje mi malo nastrano, moram priznati.

Tolike godine si samo citao komentare i bas nista svoje da napises?
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 22:51 - pre 108 meseci
Ma nije, on samo ne mora da "reklamira" svoju pamet... kao neki.
 
Odgovor na temu

NapredniBot

Član broj: 329337
Poruke: 1



+90 Profil

icon Re: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom26.05.2015. u 22:53 - pre 108 meseci
@Konislav
Ne. Je l baš sve mora da ti se crta? Ovaj nick je privremeni, kao što su i svi ostali bili. Kada budem bio banovan otvoriću novi. Za razliku od tebe ja ne reklamiram svoju prevarantsku šemu i ne iznosim detalje iz svog života.

P.S.
@Otto23
Hvala! Tvoju poruku sam pročitao tek nakon što sam poslao svoju, inače ne bih ni pisao, jer mislim da smo uglavnom napisali istu stvar.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evo kome ćete plaćati porez i ko vam već 14 godina upravlja životom

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72250 | Odgovora: 337 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.