Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14270 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 14:00 - pre 102 meseci
Da li je neko imao slucaj da mu lekar u drzavnoj bolnici kaze da pregled ili operacija
(koje je obuhvaceno obaveznim osiguranjem) ne moze tu da se obavi (iz nekog netacnog razloga),
pa vas poslao da to zavrsite privatno - gde on radi ili u nekoj drugoj privatnoj klinici?

I ako jeste, sta ste radili u toj situaciji?
Isli privatno, jer je zdravlje najprece ili ste prijavili slucaj?

Ima li kakvih iskustava u vezi ovakvog problema?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 14:10 - pre 102 meseci
Meni se to desilo pre puno godina kad sam odveo dete na PRIVATNI PLAĆENI oftalmološki pregled na VMA. (Bio je to neki period, kad su popodne radili sa građanstvom - ko plati može odmah pregled). Lekar ga primio, pogledao ovlaš, i dao mi vizitkartu klinike gde radi privanto. (A ja naivan, mislio sam da sam došao na uvaženu zdravstenu instituciju ...)

Tužio sam lekara načelniku VMA, i posle kratkog vremena dobio izvinjenje i satisfakciju u obliku punog maksimalnog oftalmološkog pregleda (širenje zenica i sve komplet)


Sad, ti si ovde u drugoj poziciji. Da sam ja na tvom mestu, opet bi prijavio, ali kome ? Zaštitnik prava pacijenta je prava adresa, ali njih tako zabole među preponama, da je to za prepričavanje !

Ako se radi o specijalisti, mislim da imaš pravo da od svog lekara opšte prakse tražiš drugi uput za neku drugu ustanovu - kod iste vrste specijaliste. Tako, osim tužakanja, potraži još jedan uput.

A razmisli da li možda lekar ipak u pravu ? Možda ćeš na nekoj privatnoj klinici (ne mora njegova), za razumnu svotu novca dobiti pregled koji zaista nikako ili jako teško možeš da ostvariš u regularnom zdravstvu. (ono: kao ima u teoriji, ali se aparat pokvario, pa su liste čekanja po 6 meseci i tako).

Znam da je pitanje možda neumesno, ali ako ti nije baš neprijatno, kaži o čemu se radi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 14:28 - pre 102 meseci
Koliko kosta privatno zdravstveno osiguranje u Srbiji? Odlazak u lazarete , pardon medicinske ustanove u Srbiji niko normalan ne bi sebi priustio ako ikako ima neku drugu mogucnost, to je i znao Boris Tadic cim je narucio finskog specijalistu da ga operise, ne verujem da su ovi sad na vlasti fundamentalno drugaciji..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

letic
u kuhinji

Član broj: 330284
Poruke: 15



+56 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 14:38 - pre 102 meseci
Ja sam odveo clana porodice na privatni pregled u dr Ristic, kod specijalite vaskularne hirurgije koji inace radi u institutu za kardiovaskularne bolesti Dedinje.
Cilj je bio uraditi pregled modernim dijagnostickim sredstvima bez cekanja i dobiti misljenje vaskularnog hirurga.

Pregled je prosao ok i hirurg je preporucio operaciju i to sto pre. Kako su liste cekaja na institutu za kardiovaskularne bolesti Dedinje ogromne, odmah je predlozio da moze da zakaze operaciju vec sledece nedelje za 2 hiljade evra. Dakle operaciju u drzavnoj kinici, ne privatnoj. Na naivnu konstataciju pacijenta, da ima zdravstveno osiuguranje koje to pokriva, hirurg je odgovorio, pa ja imam troje dece, znate li koliko para treba mesecno za njih.

Najotvorenije moguce je trazio mito, bez zamotavanja u oblande.

Otisli smo u drugu drzavnu bolnicu kod manje poznatog lekara i posteno uradili operaciju.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 14:42 - pre 102 meseci
Citat:
Java Beograd:
Meni se to desilo pre puno godina kad sam odveo dete na PRIVATNI PLAĆENI oftalmološki pregled na VMA. (Bio je to neki period, kad su popodne radili sa građanstvom - ko plati može odmah pregled). Lekar ga primio, pogledao ovlaš, i dao mi vizitkartu klinike gde radi privanto. (A ja naivan, mislio sam da sam došao na uvaženu zdravstenu instituciju ...)

Tužio sam lekara načelniku VMA, i posle kratkog vremena dobio izvinjenje i satisfakciju u obliku punog maksimalnog oftalmološkog pregleda (širenje zenica i sve komplet)


Imao sam skoro istu situaciju, minus deo sa tuženjem. Pošto je bilo nešto prilično bitno/ozbiljno, jednostavno sam otišao na privatnu kliniku koji su mi preporučili, nekoliko lekara tamo radi i svi sa VMA.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 15:02 - pre 102 meseci
slucaj kako si doslovce opisao nisam imao... onako razmisljajuci, lekar koji tako postupa bi vrlo brzo vrisnuo od strane kolega, osim ako nije neko specijalno mudo... e sad, druga je prica da li ta intervencija moze da se obavi delimicno, ili ne moze da se obavi kvalitetno, ili ne moze da se obavi uopste u drzavnoj instituciji... treca prica je da li su te dodatne intervencije koje je moguce obaviti samo kod privatnika uopste i neophodne, i tu je tek nejasna granica za koju lekari uvek mogu da se hvataju...

primera radi, ako pas dodje kod mene i vlasnik kaze da pas kaslje, ja mogu osnovnim klinickim pregledom da posumnjam da je u pitanju recimo bronhitis, i da krenem sa terapijom, sto je po vlasnika najjeftinije... ali mogu da trazim da se rade i analize krvi, rendgen, test na stenecak, test na srcanog crva itd itd, i tako vlasniku napravim ogromne troskove, a niko ne moze da kaze da sam postupio pogresno jer sam tim testovima hteo da otklonim sumnju na druge bolesti, i samim tim donesem precizniju dijagnozu i terapiju...

zato kazem, tu je jako nejasna granica i ne moze se mnogo promeniti po tom pitanju...
 
Odgovor na temu

letic
u kuhinji

Član broj: 330284
Poruke: 15



+56 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 15:20 - pre 102 meseci
superbaka, ako si meni odgovorio, da ti pojasnim.
nije bila ponuda da se intervencija radi u privatnoj klinici, mislim da retko kad rade takve intervencije u privatnim, jer malo ko ima uslove za komplikovanije operacije koje lako mogu da podju po zlu. Uvek je preporuka raditi u drzavnim takve operacije jer imaju komplet dezurne specijaliste, dobre zalihe krvi, odeljenja intenzivne nege...

prosto, hirurg je ponudio da se u zamenu za pare, pacijent ubaci na red, preko reda. sve to u toku pregleda u privatnoj klinici. privatna klinka nema veze sa tim sem sto je mesto desavanja. lakoca kojom je trazio pare je govorila da se radi o rutinskoj stvari.

veterina je nesto drugo. tu se odavno sve svodi na pare i svaka usluga se placa, pa je sve cisto. bio covek ili ker sa kasljem, obicnim jeftinim metodama kao sto je stetoskop i toplomer mozes da nagovestis da li je bronhitis ili mu otkazuje cuka ili ima stenecak ili je alergija ili je voda u plucima. Pa nakon toga kreces u lecenje ili predlazes skuplje metode dijagnostike. to je sve ok.

a sada ako si ti kvaran, vidis da je bronhitis, a odlucis da oderes vlasnika tako sto ces da ga isprepadas srcanim crvom i uradis mu analize krvi, ultrazvuk, rendgen x4. itd. to nije mito, to je kvarni lopovluk koji je redovna pojava kod veterinara. imam pse i macke pa znam. tu je lek edukacija, trziste i razmena informacija.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 16:12 - pre 102 meseci
@letic

nisam mislio na tebe, nije ni bilo tvoje poruke dok sam kucao... to o cemu ti pricas je nesto drugo, ja sam se osvrnuo na @IUOP_1

Citat:
pregled ili operacija


sto sam shvatio generalno kao neka intervencija...


poenta moje price je da laik, pa mogu slobodno da kazem i kolega, koji nije iste specijalizacije, vrlo cesto ne moze da razluci da li je neka intervencija u korist pacijenta, ili u korist necijeg dzepa...


da ne davim sad sa veterinom, ali svakako mogu da ti dokazem da gresis... dijagnostikujes (ili posumnjas) da je bronhitis, ali ne znas da li je bakterijski (mikoplazma recimo), virusni (stenecak recimo), parazitski (srcani crv recimo) ili su neke neoplazme itd... ne mozes da lecis srcanog crva antibioticima, niti mikoplazmu antiparaziticima itd... moras da znas koji je uzrocnik... i na zapadu se odmah rade svi ti testovi, i to se tamo ne zove lopovluk nego strucnost... kod nas se odmah krece sa antibioticima (jer su bakterijske infekcije najcesce), pa ako prodje prodje... ali ako ne prolazi ni posle dve nedelje, opet se vracas na pricu o testovima... kako onda znati da li neko lopov, ili je nemaran u lecenju?
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 730
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 17:57 - pre 102 meseci
Nije mi jsno kako su doktori zaposleni u državnim ustanovama pootvarali tolike preivatne klinike. Možda treba da se divimo tim ljudima. Uspevaju dva posla istovremeno da rade. Sposobni ljudi nema šta.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 18:06 - pre 102 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Koliko kosta privatno zdravstveno osiguranje u Srbiji?

To je kod nas na jako primitimnom nivou razvijeno, i nije u opste problem u placanju vec u tome sto i da imas privatno osiguranje opet ces morati za neke stvari da ides u drzavne ustanove.

Meni se vise puta desavalo (tj. mojoj supruzi)
Uglavnom to funkcionise tako sto odes na pregleda, pa te lekar malo naplasi i preporuci dodatne analize na "boljem" aparatu u privatnoj ordinaciji u kojoj on radi posle podne.

Ceo njihov lekarski biznis tj privatna praksa se zasniva na parazitskoj poziciji u drzavnim ustanovama, i te privatne ordinacije obicno drza celni ljudi drzavnih bolnica.
Pa tako odes kod njih obavis pregled koji se obavezno placa u kesu, i zakazu ti preko reda operaciju u drzavnoj bolnici.

Operacije se placaju u napred, i naravno posle ponovo pregled u privatnu ordinaciju, ma ne mozes da izadjes iz vrzihog kola placanja i stalno nanovo izmisljenih analiza i provera, pa cak i razmena pacijenata sa drugim privatnim ordinacijama.

Najveci problem je sto lekar u drzavnoj ustanovi nece da radi svoj posao, tek ga u privatnoj ordinaciji radi kako treba i kad ga platis, al onda nece da te puste, jer si musterija.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*:420:c0c0:1002::cb



+395 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 18:20 - pre 102 meseci
^
Plus sto operacije po privatnim klinikama placas iskljucivo u keshu, nista kartice, tekuci racun itd...
Jos ti ne daju ni fiskalni racun, potvrdu sta god, da si platio.
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 19:00 - pre 102 meseci
Gledao sam negde reklamu za zdravstveno osiguranje, mozes da izaberes za teze stvari najjace bolnice na svetu, sigurno je i to patka..


edit:

http://www.generali.rs/active/...je_zivota/premium_protect.html

http://generalibestdoctors.rs/active/sr-latin/home/faq.html

Za 15 EUR mesecno ako sam dobro shvatio, potucati se po lazaretima u Srbiji? Naravno tipicna Srbenda sa krstacom oko vrata vise voli nego zivot da spichi dnevno paklu "Ronhilla", neka ide zivot..

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 18.11.2015. u 20:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 18.11.2015. u 20:13 GMT+1]
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 21:18 - pre 102 meseci
Tih 15€ mesečno bi bilo super kada ja ne bih morao da uplaćujem državno zdravstvo, a moram, ni ne pitaju me, samo skidaju svaki mesec.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje18.11.2015. u 21:32 - pre 102 meseci
Citat:
Java Beograd:
Meni se to desilo pre puno godina kad sam odveo dete na PRIVATNI PLAĆENI oftalmološki pregled na VMA. (Bio je to neki period, kad su popodne radili sa građanstvom - ko plati može odmah pregled). Lekar ga primio, pogledao ovlaš, i dao mi vizitkartu klinike gde radi privanto. (A ja naivan, mislio sam da sam došao na uvaženu zdravstenu instituciju ...)

Tužio sam lekara načelniku VMA, i posle kratkog vremena dobio izvinjenje i satisfakciju u obliku punog maksimalnog oftalmološkog pregleda (širenje zenica i sve komplet)

I ja imam slicno iskustvo sa VMA.
Nisam imao zdravstveno, znaci moram privatno, pa sam razmisljao
ako vec placam, ici cu na VMA, jer su tu najveci strucnjaci.

I dalje postoji privatno na VMA, a kad sam ja isao, mogao si da biras kod koga ces na pregled:

1. lekar specijalista
2. neko cije sam zvanje zaboravio
3. profesor doktor

Cena raste, pocevsi od 1, najskuplje je kod 3, mada razlika u ceni nije bila velika.

I meni se onda ucinilo da je najbolje da odem kod 3, ali tu je bio problem, odmah tokom pregleda sam upucen kod istog lekara na privatnu kliniku.
Verovatno razmisljaju kad vec imas para da ides privatno, ajde ti kod mene, a ne ovde.

Sledeci put kad sam isao za drugi problem, izabrao sam pod 1, mlad lekar, verovatno jos nema svoju kliniku i tako i bi - pregled je bio kako treba.
Nista slanje privatno.

Citat:
Java Beograd:
Ako se radi o specijalisti, mislim da imaš pravo da od svog lekara opšte prakse tražiš drugi uput za neku drugu ustanovu - kod iste vrste specijaliste. Tako, osim tužakanja, potraži još jedan uput.

Naravno, to su vec sutra uraditi.

Citat:
Java Beograd:
Znam da je pitanje možda neumesno, ali ako ti nije baš neprijatno, kaži o čemu se radi.

Gutanje sonde.


Citat:
Java Beograd:
A razmisli da li možda lekar ipak u pravu ?

To je jedini razlog zasto verovatno necu prijaviti.
Jer, zaista je moguce da uredjaj ne radi.
Ono sto mi je bilo sumnjivo je sto me je tri nedelje ranije, prilikom zakazivanja, sestra uputila sta ce biti na pregledu i dala savete.
Pa je ocigledno da je tad sonda radila. E sad, moguce je da se u medjuvremenu pokvarila.

Dve stvari su mi jos sumnjive.
U cekaonici sam cuo nekog coveka koji za lekara kod kod sam i ja imao zakazan pregled prica da je njega ranije slao privatno.
Drugo, na papiru koji sam dobio stoji faksimil drugog lekara, a onog kog sam sam imao zakazano.
Mozda se menjaju, mozda preuzimaju pacijente zbog guzve, mozda je neko muljanje, ne moz' biti siguran.

Elem, ovo mi se ne desava prvi put.
Jednom sam bio u drugoj bolnici i bila je slicna stvar.
Nemamo lidokain za operaciju, ali mozete kod mene privatno.
To sam resio tako sto sam otisao u drugu bolnicu.

Zato mi se ovaj sad slucaj ucinio slicnim. Mada, naravno, ne mogu da tvrdim.

Citat:
letic:
Na naivnu konstataciju pacijenta, da ima zdravstveno osiuguranje koje to pokriva, hirurg je odgovorio, pa ja imam troje dece, znate li koliko para treba mesecno za njih.

Najotvorenije moguce je trazio mito, bez zamotavanja u oblande.

Pih, dabogda ih na lekove sebi potrosio!

Citat:
superbaka:
lekar koji tako postupa bi vrlo brzo vrisnuo od strane kolega, osim ako nije neko specijalno mudo...

Kako ja shvatam, svi lekari (i sestre) to znaju jedni za druge - ko radi privatno, ko uzima mito, a ko radi korektno...

Citat:
superbaka:
tu je jako nejasna granica i ne moze se mnogo promeniti po tom pitanju...

Razumem sta hoces da kaze i apsolutno se slazem.
To sam video dok mi je zena bila trudna.
Vodila je trudnocu u domu zdravlja, a znam zene koje su isle privatno.
Stekao sam utisak da su one radile vise testova.
E sad tu je taj problem koji ti navodis - kako da procenis da li neki test treba da se uradi ili te salju samo da bi ti uzeli pare, a zapravo ne moras.

Primer: u drzavnom vodjenju trudnoce, ako ti je dobar dabl-test, tu je kraj sto se toga tice.
Ako nije dobar, onda radis tripl-test, a samo ako ni on nije dobar, radi se (kako se zvase) amnio cinteza.
Dok u privatnom vodjenju trudnoce, eto za svaki slucaj, trudnice prodje kroz sve ove testove, nebitno dal su prethodni dobri.
I, naravno, svaki se naplati.

Mislim da tu nema resenja, sem nadati se korektnosti lekara :)
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 04:14 - pre 102 meseci
Tema će biti podugačka, jer je u proteklih 27 godina svako imao poneko slično iskustvo.

U celoj (neveseloj) priči ima nekoliko pitanja:
- da li su rušitelji Socijalizma znali šta donosi kapitalističko uređenje;
- da li su ti rušitelji znali u šta uvaljuju sledeće generacije;
- da li su ti rušitelji već unapred obezbedili sebi radna mesta, funkcije, moć etc.etc...koja im omogućuju neograničene benefite, ma kako se zvalo društveno uređenje;
- i još mnogo podpitanja, koja proističu iz prethodno navedenih.

Najgore su prošli "izvođači radova" rušenja Socijalizma, jer im nije niko rekao da će im plate biti 200 €, radna mesta nesigurna, ili ukinuta...a cene usluga u Zdravstvu - na nivou Europskih plus obavezno dodatno plaćanje za prioritetne usluge.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 06:35 - pre 102 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir: U celoj (neveseloj) priči ima nekoliko pitanja:
- da li su rušitelji Socijalizma znali šta donosi kapitalističko uređenje;

nije problem kapitalisticko uredjenje, problem su oni koji su kapitalisticko uredjenje uvodili/uvode u SRB!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 07:24 - pre 102 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir:
U celoj (neveseloj) priči ima nekoliko pitanja:
- da li su rušitelji Socijalizma znali šta donosi kapitalističko uređenje;
- da li su ti rušitelji znali u šta uvaljuju sledeće generacije;
- da li su ti rušitelji već unapred obezbedili sebi radna mesta, funkcije, moć etc.etc...koja im omogućuju neograničene benefite, ma kako se zvalo društveno uređenje;
- i još mnogo podpitanja, koja proističu iz prethodno navedenih.

Ovo su opsta pitanja i ticu se drustveno-ekonomskog uredjenja, a ja sam temu otvorio sa namerom da cujem(o) konkretna iskustva.
Zato bih zamolio da se te dve stvari ne mesaju.
Jer, ako tema skrene u taj opsti pravac, mislim da ce vrlo brzo zavrsiti pod kljucem, a ne bih voleo da se to desi.
Stoga, ako nekog zanimaju posledice pada socijalizma, neka otvori posebnu temu, ako nije problem.

Sto se tice slucaja iz pocetne poruke na temi, razmislio sam i mislim da cu prvo da vidim kako mogu saznati da li uredjaj zaista ne radi ili neko hoce da me zezne.
Ako nadjem vremena (a imam malu bebu, pa znate kakav sam sa vremenom), raspitacu se kako to mogu da saznam, pa cu onda dalje videti sta i kako.
Ako neko ima predloge ili slicna iskustva, rad sam da ih cujem.
Meni je samo palo na pamet da se vratim na kliniku i da nadjem zastitnika osiguranika, mada se u temi spomenulo kako je slaba vajda od toga...
Hocu da kazem, prvo moram to da saznam, jer sam tek onda 100% siguran da li treba prijaviti zdravstvenoj inspekciji ministarstva ili ne.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 07:48 - pre 102 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir:
Najgore su prošli "izvođači radova" rušenja Socijalizma, jer im nije niko rekao da će im plate biti 200 €, radna mesta nesigurna, ili ukinuta...a cene usluga u Zdravstvu - na nivou Europskih plus obavezno dodatno plaćanje za prioritetne usluge.
Pozdrav



Plate 200 EUR? Hehe prijatelju, ti su jos dobro prosli. Nego da vas razgalim malo, vidim da smo pali u apatiju:





Ako vam fotografija danas deluje smesna i tuzna imam jos jedan letak na kojem je isti gospodin sa sloganom "Jedan za sve.." :-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 08:08 - pre 102 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Gledao sam negde reklamu za zdravstveno osiguranje, mozes da izaberes za teze stvari najjace bolnice na svetu, sigurno je i to patka..


edit:

http://www.generali.rs/active/...je_zivota/premium_protect.html

http://generalibestdoctors.rs/active/sr-latin/home/faq.html

Za 15 EUR mesecno ako sam dobro shvatio, potucati se po lazaretima u Srbiji? Naravno tipicna Srbenda sa krstacom oko vrata vise voli nego zivot da spichi dnevno paklu "Ronhilla", neka ide zivot.

Tipična prevara osiguravajućeg društva, zamotana u oblandu "ekskluzivno povoljne ponude". Da si malo bolje pročitao shvatio bi da ti ovde osiguravajuća kuća isplaćuje soma evra ako ostaneš trajni invalid ili soma tvojoj porodici, za slučaj smrti. A ako imaš 35 godina, plaćaš 15 € mesečno = 180 € godišnje, tj. do četrdesete isplatiš tih soma evra osiguranju, i ako si živ i zdrav do tada, sve preko ide kao profit osiguravajućem društvu.

Nema tu ni L od lečenja, ni Z od zdravstvenog osguranja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 09:01 - pre 102 meseci
Citat:
Java Beograd: Tipična prevara osiguravajućeg društva, zamotana u oblandu "ekskluzivno povoljne ponude". Da si malo bolje pročitao shvatio bi da ti ovde osiguravajuća kuća isplaćuje soma evra ako ostaneš trajni invalid ili soma tvojoj porodici, za slučaj smrti. A ako imaš 35 godina, plaćaš 15 € mesečno = 180 € godišnje, tj. do četrdesete isplatiš tih soma evra osiguranju, i ako si živ i zdrav do tada, sve preko ide kao profit osiguravajućem društvu.

Nema tu ni L od lečenja, ni Z od zdravstvenog osguranja.



Mislim da je ovde naglasak na lecenju, ne na osiguranju u slucaju smrti ili invaliditeta, mada u nasoj prelepoj semlji sve je moguce..hehe
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14270 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.