Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14282 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

letic
u kuhinji

Član broj: 330284
Poruke: 15



+56 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 09:07 - pre 102 meseci
@superbaka

odlicno znas o cemu pricam ako si veterinar. zna se ko nepotrebno zraci pacijente, radi uzaludne analize, leci neizlecive, produzava terapije bez potrebe, da ne pricam o majstorima koji rade nurohirurgiju, a ni opstu ne znaju.
uprostio sam primer gore da ne skrecem temu. ja sam bio suvlasnik veterinarske ambulante, tako da odlicno znam ko je sve u tom poslu. da ne pricam o onima koji se nakace na fondove, strane, domace...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 10:07 - pre 102 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
DusanSukovic:
Gledao sam negde reklamu za zdravstveno osiguranje, mozes da izaberes za teze stvari najjace bolnice na svetu, sigurno je i to patka..


edit:

http://www.generali.rs/active/...je_zivota/premium_protect.html

http://generalibestdoctors.rs/active/sr-latin/home/faq.html

Za 15 EUR mesecno ako sam dobro shvatio, potucati se po lazaretima u Srbiji? Naravno tipicna Srbenda sa krstacom oko vrata vise voli nego zivot da spichi dnevno paklu "Ronhilla", neka ide zivot.

Tipična prevara osiguravajućeg društva, zamotana u oblandu "ekskluzivno povoljne ponude". Da si malo bolje pročitao shvatio bi da ti ovde osiguravajuća kuća isplaćuje soma evra ako ostaneš trajni invalid ili soma tvojoj porodici, za slučaj smrti. A ako imaš 35 godina, plaćaš 15 € mesečno = 180 € godišnje, tj. do četrdesete isplatiš tih soma evra osiguranju, i ako si živ i zdrav do tada, sve preko ide kao profit osiguravajućem društvu.

Nema tu ni L od lečenja, ni Z od zdravstvenog osguranja.


Nema ovde nikakve prevare, ovo je tipicno osiguranje od nesrecnog slucaja. Jedino je cena osiguranja veoma viskoka.

Imas jednu malu gresku u posmatranju osiguranja. Kod ovakvih vrsta osiguranja nema znacaj duzina osiguranja vec je ovo jedna vrsta opklade i posmatraj je na mesecnom nivou ili ajde na godisnjem ako uplatis unapred za godinu dana.

Svaki mesec uplacujes po 15 evra i kladis se da ce se tebi nesto desiti gde ces ti dobiti premiju osiguranja u navedenom iznosu, kad prodje mesec opet iz pocetka, prethodna uplata nema znacaj, opet ide uplata i narednih mesec dana. To je osnova ovog vida osiguranja. Medjutim treba se objasniti ljudima da ovo nije zdravstveno osiguranje kakvo se dobija uplatom u zdravstveni fond iz razloga sto da bi se dobila isplata/pokrivanje lecenja MORA doci do nesrecnog slucaja, pokrivaju se samo povrede i posledice nesrece. Ne moze se dobiti pokrivanje troskova za hronicne bolesti ili opsti lekarski pregledi, a ne moze se dobiti ni pokrivaje troskova za lecenje od bolesti, vec mora biti "nesto iznenada" ili povreda usled nesrece. Treba se pogledati da li su pokrivena i stanja infarkta, mozdanog udara ili otkazivanja rada bubrega.

Cena je veoma visoka iz razloga sto je premija veoma niska, ali verovatno je razlog malo trziste. Ja sam placao ovakav vid osiguranja u iznosu od 110 US$/mesecno sa premijom od 2 mil US$ za lecenje u slucaju nesrece i 50000US$ u slucaju smrti i 100000 US$ u slucaju invaliditeta.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 10:28 - pre 102 meseci
Citat:
2012: Nema ovde nikakve prevare, ovo je tipicno osiguranje od nesrecnog slucaja.
Cena je veoma visoka iz razloga sto je premija veoma niska, ali verovatno je razlog malo trziste. Ja sam placao ovakav vid osiguranja u iznosu od 110 US$/mesecno sa premijom od 2 mil US$ za lecenje u slucaju nesrece i 50000US$ u slucaju smrti i 100000 US$ u slucaju invaliditeta.



Po meni i ovih 15 EUR ok koliko god ti se cinilo skupo, jer bolje sve to nego na primer da padnes da te leci lazaret u Leskovcu, osim ako nisi rodjak Vucica, Tadica, ili si davao papriku jeftinije lekaru na pijac, inace jeb'o si cvorka..izvin'te na izrazu
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 10:41 - pre 102 meseci
Citat:
DusanSukovic: Po meni i ovih 15 EUR ok koliko god ti se cinilo skupo, jer bolje sve to nego na primer da padnes da te leci lazaret u Leskovcu, osim ako nisi rodjak Vucica, Tadica, ili si davao papriku jeftinije lekaru na pijac, inace jeb'o si cvorka..izvin'te na izrazu


Ne mislim skupo u smislu da je 15 evra mnogo, vec skupo da su premije veoma niske prema koliko mesecno treba uplacivati.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 10:46 - pre 102 meseci
Citat:
2012: Ne mislim skupo u smislu da je 15 evra mnogo, vec skupo da su premije veoma niske prema koliko mesecno treba uplacivati.


Sta da se radi, bogata zemlja :D
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 11:52 - pre 102 meseci
Citat:
DusanSukovic:Gledao sam negde reklamu za zdravstveno osiguranje, mozes da izaberes za teze stvari najjace bolnice na svetu, sigurno je i to patka..


edit:

http://www.generali.rs/active/...je_zivota/premium_protect.html

http://generalibestdoctors.rs/active/sr-latin/home/faq.html

Za 15 EUR mesecno ako sam dobro shvatio, potucati se po lazaretima u Srbiji? Naravno tipicna Srbenda sa krstacom oko vrata vise voli nego zivot da spichi dnevno paklu "Ronhilla", neka ide zivot..

nisi dobro gledao, to sto si ti trazio se nalazi pod dobrovoljnim zdravstvenim osiguranjem. Imas listu najboljih privatnih i drzavnih klinika cije usluge mozes da koristis i cela prica ide preko nekog njihovog call-centra na koji se javljas kada ti treba nesto i oni ti ugovaraju termine brze nego sto bi mogao sam da ih dobijes. o ovome sam se raspitivao pre par godina dok sam bio u SRB i ako se ne varam cena za mene (racuna se individualno zavisno od starosti i zdravstvenog stanja) je bila oko 80e mesecno, sto mi je na tadasnja primanja bilo puno da placam pa zato nisam uzeo. inace, osim cene, nisam tada video neku drugu losu stranu!
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje19.11.2015. u 12:27 - pre 102 meseci
Citat:
član: nisi dobro gledao, to sto si ti trazio se nalazi pod dobrovoljnim zdravstvenim osiguranjem. Imas listu najboljih privatnih i drzavnih klinika cije usluge mozes da koristis i cela prica ide preko nekog njihovog call-centra na koji se javljas kada ti treba nesto i oni ti ugovaraju termine brze nego sto bi mogao sam da ih dobijes. o ovome sam se raspitivao pre par godina dok sam bio u SRB i ako se ne varam cena za mene (racuna se individualno zavisno od starosti i zdravstvenog stanja) je bila oko 80e mesecno, sto mi je na tadasnja primanja bilo puno da placam pa zato nisam uzeo. inace, osim cene, nisam tada video neku drugu losu stranu!



Pa jeste dobrovoljno zdravstveno osiguranje, nisi valjda mislio da mogu da izaberem u zemlji treceg sveta kome cu da uplacujem doprinose? Iha..:-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nemogucnost lecenja u drzavnom zdravstvu -> privatno lecenje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14282 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.