Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29102 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 20:44 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
zica49: U kojoj republici osim Srbije je jos bila potrebna autonomna oblast a nije napravljena ?


Moze kontrapitanje? Koliko je procentualno bio odnos Albanaca u Srbiji 1974, a Srba u BIH, Hrvatskoj, Crnoj Gori?


Tvoje pitanje je promaseno i besmisleno iz vise razloga.
Medjutim, kako ti ne poznajes dobro istoriju SFRJ, a povodis se za pisanjima sa nekih neozbiljnih i krajnje pristrasnih sajtova (koje citiras i linkujes), a usput ne mozes da shvatis razliku izmedju predsednika drzave, jos vise velike istorijske licnosti i drzavnika i jednog klovna kojem je posao da zabavlja ljude i prebacuje lopticu preko mreze, nije ni cudo sto postavljas takva promasena pitanja.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 20:46 - pre 101 meseci
Citat:
2012: Tvoje pitanje je promaseno i besmisleno iz vise razloga.
Medjutim, kako ti ne poznajes dobro istoriju SFRJ, a povodis se za pisanjima sa nekih neozbiljnih i krajnje pristrasnih sajtova (koje citiras i linkujes), a usput ne mozes da shvatis razliku izmedju predsednika drzave, jos vise velike istorijske licnosti i drzavnika i jednog klovna kojem je posao da zabavlja ljude i prebacuje lopticu preko mreze, nije ni cudo sto postavljas takva promasena pitanja.



Nadam se da neces zavrsiti uvredama ovu pisaniju i nipodastavanjem u tvom poznatom stilu?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 21:52 - pre 101 meseci
Ti si prvi poceo sa vredjanjem. Tako da ne znam gde si i cime si ti uvredjen.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 02:54 - pre 101 meseci
Gde sam te uvredio? :-)

Uvredio sam ti bio Idola, kojeg smatras "drzavnikom" ?

Prijatelju, da nije bilo Rusa koje ti organski btw ne podnosis, on bi u najboljem slucaju bio predsednik Like i severozapadne Bosne, nikako Srbije. Zar ne? Nego da se vratimo na temu, nemoj mi mutiti vodu. Navodis da je moje pitanje "promaseno i besmisleno iz vise razloga". Da licno ja i ostali je bi ostali uskraceni za te razloge, objasni nam koji su to razlozi?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

MHC

Član broj: 331426
Poruke: 3



+1 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 06:07 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic: da nije bilo Rusa koje ti organski btw ne podnosis, on bi u najboljem slucaju bio predsednik Like i severozapadne Bosne, nikako Srbije. Zar ne?


Ovo je "duboko" :)
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 06:15 - pre 101 meseci
Citat:
MHC: Ovo je "duboko" :)



Pa ne znam kako bi JBT sa svojim stratezima zauzeo grad velicine Beograda, da nije bilo Rusa. Ko bi to izveo? Peko Dapcevic? Pa njemu je trebalo skoro 6 meseci da probije Sremski Front, kad je vec Berlin bio pred padom..:-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.133.157



+333 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 06:44 - pre 101 meseci
I danas je neki Dan.
Oni koji slave 29.11. bi se trebali podsjetiti i na danasnji dan.
29. su samo potvrdili ono sto je zacrtano 1.12.
Tek kasnije su promijenili poredak.
 
+1

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 07:02 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic: Ja da sam Makedonac, gledao bih u JBT boga, coveka koji mi je prvi put u historiji osnovao drzavu, gresim li?

Makedonija je bila drzava jos za vrijeme Aleksandra Makedonskog.


Srpski narod u Hrvatskoj,BiH,Crnoj Gori je bio procentualno visestruko zastupljen u tim drzavama nego Albanci na Kosovu ali nikada nisu pokrenuli pitanje autonomije.Nisu ni imali potrebu jer su imali ravnopravan ako ne i favoriziran status .
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 07:08 - pre 101 meseci
Citat:
zica49: Makedonija je bila drzava jos za vrijeme Aleksandra Makedonskog.


Srpski narod u Hrvatskoj,BiH,Crnoj Gori je bio procentualno visestruko zastupljen u tim drzavama nego Albanci na Kosovu ali nikada nisu pokrenuli pitanje autonomije.Nisu ni imali potrebu jer su imali ravnopravan ako ne i favoriziran status .




Kakve veze ova sad Makedonija ima sa Aleksandrom Makedonskim? Po cemu su Srbi imali ravnopravan, ako ne favorizovan status, gde, kako, zasto?
Prijatelju kako objasnjavas zabranu SKD "Prosvjeta" u Hrvatskoj 1971, ako su Srbi imali ravnopravan status, pa i favorizovan - dok se recimo 1978 osniva Akademija nauka na Kosovu?
Sta bi bilo da su recimo Srbi u Hrvatskoj trazili "Akademiju nauka i umjetnosti", sta mislis?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

MHC

Član broj: 331426
Poruke: 3



+1 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 07:12 - pre 101 meseci
Malo secanja....



Prikačeni fajlovi
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 07:17 - pre 101 meseci
Za Makedoniju si spomenuo nekoliko postova pre da je JBT zasluzan sto je postala drzava.Nije postala drzava nego republika u SFRJ.
Ravnopravan ako ne i favorizirn status u SFRJ potkrepljujem cinjenicom da moji danasnji prijatelji koji su Srbi a imam ih svuda u BiH,Srbiji,Hr
svi tvrde da im je bilo bolje u SFRJ.I meni jej bilo bolje u SFRJ tako da sam i ja bio ravnopravan sa Srbima.
Favoriziran status u drzavi SFRJ potkrepljujem cinjenicom da je 70-tih godina od 100 % gastarbajtera koji su iz mog kraja otisli vani raditi 80 % bilo ne Spskog naroda.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 07:22 - pre 101 meseci
Citat:
zica49: Za Makedoniju si spomenuo nekoliko postova pre da je JBT zasluzan sto je postala drzava.Nije postala drzava nego republika u SFRJ.
Ravnopravan ako ne i favorizirn status u SFRJ potkrepljujem cinjenicom da moji danasnji prijatelji koji su Srbi a imam ih svuda u BiH,Srbiji,Hr
svi tvrde da im je bilo bolje u SFRJ.
Favoriziran status u drzavi SFRJ potkrepljujem cinjenicom da je 70-tih godina od 100 % gastarbajtera koji su iz mog kraja otisli vani raditi 80 % bilo ne Spskog naroda.



Nebitno - republika, drzava, zna se kakve su forme republike 1974 imale, a to su maltene forme drzava, ne? Neces reci da je Makedoniju formirao Vasil Tupurkovski sve sa dzemperom?
Znaci samo Srbi tvrde da im je bilo bolje u SFRJ? :)
Sedamdesetih godina se emigriralo uglavnom iz pasivnih krajeva, ne iz industrijskih centara..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 09:38 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
zica49: Makedonija je bila drzava jos za vrijeme Aleksandra Makedonskog.


Srpski narod u Hrvatskoj,BiH,Crnoj Gori je bio procentualno visestruko zastupljen u tim drzavama nego Albanci na Kosovu ali nikada nisu pokrenuli pitanje autonomije.Nisu ni imali potrebu jer su imali ravnopravan ako ne i favoriziran status .




Kakve veze ova sad Makedonija ima sa Aleksandrom Makedonskim? Po cemu su Srbi imali ravnopravan, ako ne favorizovan status, gde, kako, zasto?
Prijatelju kako objasnjavas zabranu SKD "Prosvjeta" u Hrvatskoj 1971, ako su Srbi imali ravnopravan status, pa i favorizovan - dok se recimo 1978 osniva Akademija nauka na Kosovu?
Sta bi bilo da su recimo Srbi u Hrvatskoj trazili "Akademiju nauka i umjetnosti", sta mislis?


Ti si prvi postavio pitanje Makedonije, makedonskog drzavljanstva i slicno, naravno, bez ikakvog razumljivog razloga.

Za drugi deo komentare mogao bih da ti odgovorim kad bi me bole upoznao sa navedenim slucajevima, za pocetak bi bilo dobro da vidimo da li su se navedeni dogadjaji realno dogodili ili su izmisljeni.

Sto se tice Akademije nauka i umetnosti, bila je formirana i Vojvodjanska akademija nauka, ali je ne spominjes u negativnom kontekstu.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 09:42 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
zica49: Za Makedoniju si spomenuo nekoliko postova pre da je JBT zasluzan sto je postala drzava.Nije postala drzava nego republika u SFRJ.
Ravnopravan ako ne i favorizirn status u SFRJ potkrepljujem cinjenicom da moji danasnji prijatelji koji su Srbi a imam ih svuda u BiH,Srbiji,Hr
svi tvrde da im je bilo bolje u SFRJ.
Favoriziran status u drzavi SFRJ potkrepljujem cinjenicom da je 70-tih godina od 100 % gastarbajtera koji su iz mog kraja otisli vani raditi 80 % bilo ne Spskog naroda.



Nebitno - republika, drzava, zna se kakve su forme republike 1974 imale, a to su maltene forme drzava, ne? Neces reci da je Makedoniju formirao Vasil Tupurkovski sve sa dzemperom?
Znaci samo Srbi tvrde da im je bilo bolje u SFRJ? :)
Sedamdesetih godina se emigriralo uglavnom iz pasivnih krajeva, ne iz industrijskih centara..


Zavisi na koju Makedoniju mislis, Tupurkovski nije formirao ni jednu, ali je ucestvovao u osamostaljenju danasnje Makedonije kad je postalo jasno da od ocuvanja SFRJ nema nista. Inace Kiro Gligorov je mnogo zasluzniji i mnogo cenjeniji od Tupurkovskog.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 09:54 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Gde sam te uvredio? :-)

Uvredio sam ti bio Idola, kojeg smatras "drzavnikom" ?

Prijatelju, da nije bilo Rusa koje ti organski btw ne podnosis, on bi u najboljem slucaju bio predsednik Like i severozapadne Bosne, nikako Srbije. Zar ne? Nego da se vratimo na temu, nemoj mi mutiti vodu. Navodis da je moje pitanje "promaseno i besmisleno iz vise razloga". Da licno ja i ostali je bi ostali uskraceni za te razloge, objasni nam koji su to razlozi?


Nije Tito bio predsednik Srbije, vec Jugoslavije, a to je mnogostruko visa funkcija, za pocetak.

Vredjas sagovornike tako sto iznosis nebuloze koje "pokupis" sa nekih cetnickih sajtova, bez elementarnog znanja i bez zelje da realno sagledas stvari.

Cim ti predstavljanje pocinje sa :

mi smo bla, bla, bla iz otadzbine i rasejanja, to se odmah vidi da to smrdi na cetnike i nista drugo. A tu nema vise razumne diskusije.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 09:58 - pre 101 meseci
Citat:
2012: Nije Tito bio predsednik Srbije, vec Jugoslavije, a to je mnogostruko visa funkcija, za pocetak.

Vredjas sagovornike tako sto iznosis nebuloze koje "pokupis" sa nekih cetnickih sajtova, bez elementarnog znanja i bez zelje da realno sagledas stvari.

Cim ti predstavljanje pocinje sa :

mi smo bla, bla, bla iz otadzbine i rasejanja, to se odmah vidi da to smrdi na cetnike i nista drugo. A tu nema vise razumne diskusije.



Aha, jesii i ti cetnik? Da li bi ti lakse bilo da sam citirao ustaske sajtove?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 09:59 - pre 101 meseci
Citat:
2012:
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
zica49: Makedonija je bila drzava jos za vrijeme Aleksandra Makedonskog.


Srpski narod u Hrvatskoj,BiH,Crnoj Gori je bio procentualno visestruko zastupljen u tim drzavama nego Albanci na Kosovu ali nikada nisu pokrenuli pitanje autonomije.Nisu ni imali potrebu jer su imali ravnopravan ako ne i favoriziran status .




Kakve veze ova sad Makedonija ima sa Aleksandrom Makedonskim? Po cemu su Srbi imali ravnopravan, ako ne favorizovan status, gde, kako, zasto?
Prijatelju kako objasnjavas zabranu SKD "Prosvjeta" u Hrvatskoj 1971, ako su Srbi imali ravnopravan status, pa i favorizovan - dok se recimo 1978 osniva Akademija nauka na Kosovu?
Sta bi bilo da su recimo Srbi u Hrvatskoj trazili "Akademiju nauka i umjetnosti", sta mislis?


Ti si prvi postavio pitanje Makedonije, makedonskog drzavljanstva i slicno, naravno, bez ikakvog razumljivog razloga.

Za drugi deo komentare mogao bih da ti odgovorim kad bi me bole upoznao sa navedenim slucajevima, za pocetak bi bilo dobro da vidimo da li su se navedeni dogadjaji realno dogodili ili su izmisljeni.

Sto se tice Akademije nauka i umetnosti, bila je formirana i Vojvodjanska akademija nauka, ali je ne spominjes u negativnom kontekstu.



Vidis dobro si se setio, tjopavi svuda osnivao po Srbiji akademije :-))) U Hrvatskoj nije moglo ni kulturno drustvo da bude, to smrdi vec na cetnike...

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 10:02 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
2012: Nije Tito bio predsednik Srbije, vec Jugoslavije, a to je mnogostruko visa funkcija, za pocetak.

Vredjas sagovornike tako sto iznosis nebuloze koje "pokupis" sa nekih cetnickih sajtova, bez elementarnog znanja i bez zelje da realno sagledas stvari.

Cim ti predstavljanje pocinje sa :

mi smo bla, bla, bla iz otadzbine i rasejanja, to se odmah vidi da to smrdi na cetnike i nista drugo. A tu nema vise razumne diskusije.



Aha, jesii i ti cetnik? Da li bi ti lakse bilo da sam citirao ustaske sajtove?


Nisam ja cetnik, niti je neko moj bio, a ne trebaju mi ni ustaski sajtovi zato sto imaju isti znacaj i tezinu kao i cetnicki, ne vidim razliku izmedju njih, ja sam antifasista.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 10:06 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
2012:
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
zica49: Makedonija je bila drzava jos za vrijeme Aleksandra Makedonskog.


Srpski narod u Hrvatskoj,BiH,Crnoj Gori je bio procentualno visestruko zastupljen u tim drzavama nego Albanci na Kosovu ali nikada nisu pokrenuli pitanje autonomije.Nisu ni imali potrebu jer su imali ravnopravan ako ne i favoriziran status .




Kakve veze ova sad Makedonija ima sa Aleksandrom Makedonskim? Po cemu su Srbi imali ravnopravan, ako ne favorizovan status, gde, kako, zasto?
Prijatelju kako objasnjavas zabranu SKD "Prosvjeta" u Hrvatskoj 1971, ako su Srbi imali ravnopravan status, pa i favorizovan - dok se recimo 1978 osniva Akademija nauka na Kosovu?
Sta bi bilo da su recimo Srbi u Hrvatskoj trazili "Akademiju nauka i umjetnosti", sta mislis?


Ti si prvi postavio pitanje Makedonije, makedonskog drzavljanstva i slicno, naravno, bez ikakvog razumljivog razloga.

Za drugi deo komentare mogao bih da ti odgovorim kad bi me bole upoznao sa navedenim slucajevima, za pocetak bi bilo dobro da vidimo da li su se navedeni dogadjaji realno dogodili ili su izmisljeni.

Sto se tice Akademije nauka i umetnosti, bila je formirana i Vojvodjanska akademija nauka, ali je ne spominjes u negativnom kontekstu.



Vidis dobro si se setio, tjopavi svuda osnivao po Srbiji akademije :-))) U Hrvatskoj nije moglo ni kulturno drustvo da bude, to smrdi vec na cetnike...


Nije Tito osnovao akademije vec su to gradjani radili.
Za drustvo koje pominjes moras dati vise podataka da bi mogli da vidimo o cemu se radi. Ako je ta drustvo zabranjeno, mora se videti zbog cega je to uradjeno, recimo da je mozda imalo cetnickih obelezja ili je izvodilo cetnicke pesme.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike01.12.2015. u 10:06 - pre 101 meseci
Citat:
2012: Nisam ja cetnik, niti je neko moj bio, a ne trebaju mi ni ustaski sajtovi zato sto imaju isti znacaj i tezinu kao i cetnicki, ne vidim razliku izmedju njih, ja sam antifasista.


Kako ti ne trebaju ustaski sajtovi, zar nisu dogovorili zajednicku saradnju oni i KPJ na kongresu u Dresdenu 1929 ?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29102 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.