Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29103 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike29.11.2015. u 22:03 - pre 101 meseci
Ne znam ni sam zasto, ali i dan danas se setim 29. novembra Dana Republike, nekad sam slavio, dans sao obelezim. Potrazim prijatelje po belom svetu, cujemo se, spomenemo kako nam je nekad bilo i toliko.
Ma koliko zamerki imao na Jugoslaviju posle Tita, ipak je bilo lepo mesto za zivot. Nije mogla da opstane jer je posle Tita sve radjeno naopako, ali ja je secam po lepom.

Slavite li vi Dan Republike?
 
0

2__0__2

Član broj: 331404
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike29.11.2015. u 22:07 - pre 101 meseci
Kasnis iz skole, ne pratis "situlaciju" na casu a i nemiran si, reci caletu da dodje na "Otvorena Vrata",

http://www.elitemadzone.org/t316338-271#3627649
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike29.11.2015. u 22:31 - pre 101 meseci
@2__0__2

Razumes li ti uopste samog sebe kad napises komentar? Sto lupetas bez potrebe?
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 08:00 - pre 101 meseci
Slavimo samo Dan Bezbednosti..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
+2

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 08:05 - pre 101 meseci
Ko su ovi likovi 2__0__2 i 3__0__3?

Jeste li svesni da je ovaj forum otišao do đavola?

Šta je više svrha ovog foruma, jer IT je odavno prestao da bude?


... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
+2

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 08:08 - pre 101 meseci
Robijevi rezervni nickovi ;-)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 10:12 - pre 101 meseci
Citat:
2012:
Ne znam ni sam zasto, ali i dan danas se setim 29. novembra Dana Republike, nekad sam slavio, dans sao obelezim. Potrazim prijatelje po belom svetu, cujemo se, spomenemo kako nam je nekad bilo i toliko.
Ma koliko zamerki imao na Jugoslaviju posle Tita, ipak je bilo lepo mesto za zivot. Nije mogla da opstane jer je posle Tita sve radjeno naopako, ali ja je secam po lepom.

Slavite li vi Dan Republike?


a na Jugoslaviju za vreme Tita nemas zamerki!?

ne vidim razlog da se proslavlja Dan Republike! to je isto kao kad bi npr. neko proslavljao dan kad je dobio kredit od banke i onda 5 godina ziveo luksuznim zivotom, a sad ce do kraja zivota da zivi u teskoj bedi i dugovima, ali ce se sa nostalgijom secati tih lepih vremena!

sve ovo *ranje u kom se danas nalaze sve ex-YU republike upravo je posledica toga sto je SFRJ za vreme Tita "bilo lepo mesto za zivot". rodio sam se nakon sto je copavi pandrknuo, pa ne mogu da iznesem licna iskustva iz tog doba, ali mislim je da sada posle toliko godina svima jasno je da je u toj drzavi sve bilo lazno! ceo sistem je bio zasnovan na lazi, drpanju i otimanju! bratstvo i jedinstvo je bilo lazno, radnici su bili prividno "zaposleni" a fabrike im proizvodile gubitke - al koga je briga, bitno je da rade, pokrice se gubici sa druge strane. kupovao se socijalni mir zaduzivanjem drzave i od pomoci koju je Broz dobio za vreme svoje vladavine! davalo se sakom i kapom partijskim neradnicima, stanovi su se kupovali za kutiju sibica, itd. i sta je drugo moglo da se ocekuje nego da se raspadne cim se zavrne slavina?
verovatno bi da sam ziveo u tom dobu i sam sada za tim zalio, ali verujem da ces se bar donekle sloziti da zbog svega toga cemu se sad tvoja generacija divi i sa nostalgojom seca smo i zavrsili tu gde smo sada, pa onda ne vidim ni smisao proslavljanja toga!?
 
+1

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 15:37 - pre 101 meseci

29 Novenbar se ovako slavio


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

Prikačeni fajlovi
 
+1

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 16:07 - pre 101 meseci
[quote]član:
Citat:
2012:
sve ovo *ranje u kom se danas nalaze sve ex-YU republike upravo je posledica toga sto je SFRJ za vreme Tita "bilo lepo mesto za zivot". rodio sam se nakon sto je copavi pandrknuo, pa ne mogu da iznesem licna iskustva iz tog doba, ali mislim je da sada posle toliko godina svima jasno je da je u toj drzavi sve bilo lazno! ceo sistem je bio zasnovan na lazi, drpanju i otimanju! bratstvo i jedinstvo je bilo lazno, radnici su bili prividno "zaposleni" a fabrike im proizvodile gubitke - al koga je briga, bitno je da rade, pokrice se gubici sa druge strane. kupovao se socijalni mir zaduzivanjem drzave i od pomoci koju je Broz dobio za vreme svoje vladavine! davalo se sakom i kapom partijskim neradnicima, stanovi su se kupovali za kutiju sibica, itd. i sta je drugo moglo da se ocekuje nego da se raspadne cim se zavrne slavina?
verovatno bi da sam ziveo u tom dobu i sam sada za tim zalio, ali verujem da ces se bar donekle sloziti da zbog svega toga cemu se sad tvoja generacija divi i sa nostalgojom seca smo i zavrsili tu gde smo sada, pa onda ne vidim ni smisao proslavljanja toga!?



Mislim da ne treba bas toliko pljuvati Broza previse. Istina bio je diktator, imao je krv na rukama, drzao je tamnice, progonio je demokratsku opoziciju u Srbiji. Ali, za njegovog vakta, zemlja je dostigla nesluceni nivo industrijalizacije, radnik je imao socijalni mobilitet, lekovi su bili besplatni, opstebesplatno zdravstveno osiguranje. Historijsku gresku po meni je napravio sto 1945 je odlucio da ukrade izbore protivno savetu Djilasa koji je ispravno tvrdio da nema potrebe za tako necim, jer su toliko popularni da ce svakako osvojiti i normalne izbore. Ali drug stari, ucenik Staljina, nikako to nije mogao da dozvoli, i umesto da napravi robustnu drzavu koja ce imati buducnost i nakon *njega*, sve je to nestalo samo 10 godina nakon njegove smrti. Zali boze posla..
Nakon njega, Slobodan Milosevic opet pravi istu gresku, koja ga je na kraju i odvela da lezi pod lipom, jedina razlika izmedju njega i JBT je sto je on pljackao, a ovaj bar stvarao..

Da, i da ne zaboravim, neki su dobili sansu da formiraju nacije prvi put u historiji za vreme njega :D




Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 17:28 - pre 101 meseci
Citat:
član:
Citat:
2012:
Ne znam ni sam zasto, ali i dan danas se setim 29. novembra Dana Republike, nekad sam slavio, dans sao obelezim. Potrazim prijatelje po belom svetu, cujemo se, spomenemo kako nam je nekad bilo i toliko.
Ma koliko zamerki imao na Jugoslaviju posle Tita, ipak je bilo lepo mesto za zivot. Nije mogla da opstane jer je posle Tita sve radjeno naopako, ali ja je secam po lepom.

Slavite li vi Dan Republike?


a na Jugoslaviju za vreme Tita nemas zamerki!?

ne vidim razlog da se proslavlja Dan Republike! to je isto kao kad bi npr. neko proslavljao dan kad je dobio kredit od banke i onda 5 godina ziveo luksuznim zivotom, a sad ce do kraja zivota da zivi u teskoj bedi i dugovima, ali ce se sa nostalgijom secati tih lepih vremena!

sve ovo *ranje u kom se danas nalaze sve ex-YU republike upravo je posledica toga sto je SFRJ za vreme Tita "bilo lepo mesto za zivot". rodio sam se nakon sto je copavi pandrknuo, pa ne mogu da iznesem licna iskustva iz tog doba, ali mislim je da sada posle toliko godina svima jasno je da je u toj drzavi sve bilo lazno! ceo sistem je bio zasnovan na lazi, drpanju i otimanju! bratstvo i jedinstvo je bilo lazno, radnici su bili prividno "zaposleni" a fabrike im proizvodile gubitke - al koga je briga, bitno je da rade, pokrice se gubici sa druge strane. kupovao se socijalni mir zaduzivanjem drzave i od pomoci koju je Broz dobio za vreme svoje vladavine! davalo se sakom i kapom partijskim neradnicima, stanovi su se kupovali za kutiju sibica, itd. i sta je drugo moglo da se ocekuje nego da se raspadne cim se zavrne slavina?
verovatno bi da sam ziveo u tom dobu i sam sada za tim zalio, ali verujem da ces se bar donekle sloziti da zbog svega toga cemu se sad tvoja generacija divi i sa nostalgojom seca smo i zavrsili tu gde smo sada, pa onda ne vidim ni smisao proslavljanja toga!?


Iznos kredita za period 1945-1980 je daleko manji od ukupne sume za period 1980-1992.
Ukupna suma kredita koji su podignuti u svim Ex-Yu republikama u periodu 1992-2000 su desetak puta veci od diga za period 1945-1992.
Svaki sadasnja drzava, a bivsa republika SFRJ ima veci dug od ukupnog duga koji je SFRJ dobila u periodu 1945-1992.

Nije danasnjo stanje posledica onoga sto je pogreseno u periodu od 1945-1992 vec je posledica gresaka koje su napravljene u periodu 1980-1992.

fabrike su realno radile do 1980, posle toga je pocelo urusavanje sistema jer se praktikovao pogresan model socijalisticke izgradnje koji je po svojoj prirodi autodestruktivan. U periodu 1980-1992 godina ogroman broj veoma nesposobnih je uspelo da se docepa rukovodecih pozicija, a to je za posledicu imalo dogadjaje posle 1992.
najveca greska je sto se ranije nije uslo u razvijanje privatne inicijative u sto je moguce ranije uvodjenje kapitalizma dok je jos imalo industrije koja je realno radila, od '80-tih opada industrijska proizvodnja (mada tacnih statistickih podataka nema, vecina su lazirana).
Danasnja praksa na prostorima Ex-Yu bez Slovenije je takodje da se statisticki podaci laziraju, a da se podaci od javnog interesa ne objavljuju. Time se sistematski sprecava uvid u realno stanje u republikama Ex-Yu.

da zakljucim:

danas je stanje gore iz sasvim drugih razloga, a ne zbog kredita iz perioda 1945-1980.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 18:20 - pre 101 meseci
http://www.novinar.de/2011/04/...e-tito-razbio-jugoslaviju.html

Citat:

Treba razlikovati poziciju države, partije i ličnost vođe u tadašnjoj Jugoslaviji. Rasprave koje su vođene početkom šezdesetih u vrhu jugoslovenske države, o kojima govori Bilandžić, pokazuju da je Tito razmišljao šta će biti sa zemljom posle njega i očigledno se odlučio daza sebe ostavi izvorni komunsitički koncept Jugoslavije kao skup nezavisnih država zasnovanih na antisrpskoj ideološkoj osnovi koja glasi: „Kada se svi drugi namire, ono što ostane, to je Srbija”. Ta Titova teza je dobila otelotvorenje tokom devedesetih godina – zaključuje Pavlović.



Da i umalo da zaboravim da je JBT bio izrazito antisrpski nastrojen :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 18:23 - pre 101 meseci
Citat:
2012:
Citat:
član:
Citat:
2012:
Ne znam ni sam zasto, ali i dan danas se setim 29. novembra Dana Republike, nekad sam slavio, dans sao obelezim. Potrazim prijatelje po belom svetu, cujemo se, spomenemo kako nam je nekad bilo i toliko.
Ma koliko zamerki imao na Jugoslaviju posle Tita, ipak je bilo lepo mesto za zivot. Nije mogla da opstane jer je posle Tita sve radjeno naopako, ali ja je secam po lepom.

Slavite li vi Dan Republike?


a na Jugoslaviju za vreme Tita nemas zamerki!?

ne vidim razlog da se proslavlja Dan Republike! to je isto kao kad bi npr. neko proslavljao dan kad je dobio kredit od banke i onda 5 godina ziveo luksuznim zivotom, a sad ce do kraja zivota da zivi u teskoj bedi i dugovima, ali ce se sa nostalgijom secati tih lepih vremena!

sve ovo *ranje u kom se danas nalaze sve ex-YU republike upravo je posledica toga sto je SFRJ za vreme Tita "bilo lepo mesto za zivot". rodio sam se nakon sto je copavi pandrknuo, pa ne mogu da iznesem licna iskustva iz tog doba, ali mislim je da sada posle toliko godina svima jasno je da je u toj drzavi sve bilo lazno! ceo sistem je bio zasnovan na lazi, drpanju i otimanju! bratstvo i jedinstvo je bilo lazno, radnici su bili prividno "zaposleni" a fabrike im proizvodile gubitke - al koga je briga, bitno je da rade, pokrice se gubici sa druge strane. kupovao se socijalni mir zaduzivanjem drzave i od pomoci koju je Broz dobio za vreme svoje vladavine! davalo se sakom i kapom partijskim neradnicima, stanovi su se kupovali za kutiju sibica, itd. i sta je drugo moglo da se ocekuje nego da se raspadne cim se zavrne slavina?
verovatno bi da sam ziveo u tom dobu i sam sada za tim zalio, ali verujem da ces se bar donekle sloziti da zbog svega toga cemu se sad tvoja generacija divi i sa nostalgojom seca smo i zavrsili tu gde smo sada, pa onda ne vidim ni smisao proslavljanja toga!?


Iznos kredita za period 1945-1980 je daleko manji od ukupne sume za period 1980-1992.
Ukupna suma kredita koji su podignuti u svim Ex-Yu republikama u periodu 1992-2000 su desetak puta veci od diga za period 1945-1992.
Svaki sadasnja drzava, a bivsa republika SFRJ ima veci dug od ukupnog duga koji je SFRJ dobila u periodu 1945-1992.

Nije danasnjo stanje posledica onoga sto je pogreseno u periodu od 1945-1992 vec je posledica gresaka koje su napravljene u periodu 1980-1992.

fabrike su realno radile do 1980, posle toga je pocelo urusavanje sistema jer se praktikovao pogresan model socijalisticke izgradnje koji je po svojoj prirodi autodestruktivan. U periodu 1980-1992 godina ogroman broj veoma nesposobnih je uspelo da se docepa rukovodecih pozicija, a to je za posledicu imalo dogadjaje posle 1992.
najveca greska je sto se ranije nije uslo u razvijanje privatne inicijative u sto je moguce ranije uvodjenje kapitalizma dok je jos imalo industrije koja je realno radila, od '80-tih opada industrijska proizvodnja (mada tacnih statistickih podataka nema, vecina su lazirana).
Danasnja praksa na prostorima Ex-Yu bez Slovenije je takodje da se statisticki podaci laziraju, a da se podaci od javnog interesa ne objavljuju. Time se sistematski sprecava uvid u realno stanje u republikama Ex-Yu.

da zakljucim:

danas je stanje gore iz sasvim drugih razloga, a ne zbog kredita iz perioda 1945-1980.




Ti mozes kao MKD drzavljanin svake godine da mu obilazis grob, ja kao Srbin bas i ne..razlikujemo se malo :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
+1

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 18:55 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
http://www.novinar.de/2011/04/...e-tito-razbio-jugoslaviju.html

Citat:

Treba razlikovati poziciju države, partije i ličnost vođe u tadašnjoj Jugoslaviji. Rasprave koje su vođene početkom šezdesetih u vrhu jugoslovenske države, o kojima govori Bilandžić, pokazuju da je Tito razmišljao šta će biti sa zemljom posle njega i očigledno se odlučio daza sebe ostavi izvorni komunsitički koncept Jugoslavije kao skup nezavisnih država zasnovanih na antisrpskoj ideološkoj osnovi koja glasi: „Kada se svi drugi namire, ono što ostane, to je Srbija”. Ta Titova teza je dobila otelotvorenje tokom devedesetih godina – zaključuje Pavlović.



Da i umalo da zaboravim da je JBT bio izrazito antisrpski nastrojen :)


Teze koje iznosis, a koje nisu utemeljene na faktickom stanju su bili uzrok ratova na prostorima Ex-Yu, strasno je sto vas ima jos uvek koji verujete u apsolutne neistine koje se plasiraju od 1989 naovamo.
Onog momenta kad su radnici pomislili da ce postati gospoda samim tim sto ce promeniti pozdrav ili oslovljavanje poceo je propast, ali kad su pomislili da ce im nacionalizam doneti nesto dobro umesto da gaje zajednistvo, onda je dosao kraj i vise pomaka nema.
Takvo nakaradno razmisljane koje je usko, nacionalisticko i nazadno danas se ispoljava podgrevanjem otpora prema EU, to je ista matrica koja ce doneti iste rezultate.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 19:02 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:

Ti mozes kao MKD drzavljanin svake godine da mu obilazis grob, ja kao Srbin bas i ne..razlikujemo se malo :)


Ja nisam drzavljanin Makedonije, a ispunjavam uslove da budem drzavljanin Srbije.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 19:14 - pre 101 meseci
[quote]2012:
[quote]DusanSukovic:
http://www.novinar.de/2011/04/...e-tito-razbio-jugoslaviju.html

Citat:

Teze koje iznosis, a koje nisu utemeljene na faktickom stanju su bili uzrok ratova na prostorima Ex-Yu, strasno je sto vas ima jos uvek koji verujete u apsolutne neistine koje se plasiraju od 1989 naovamo.
Onog momenta kad su radnici pomislili da ce postati gospoda samim tim sto ce promeniti pozdrav ili oslovljavanje poceo je propast, ali kad su pomislili da ce im nacionalizam doneti nesto dobro umesto da gaje zajednistvo, onda je dosao kraj i vise pomaka nema.
Takvo nakaradno razmisljane koje je usko, nacionalisticko i nazadno danas se ispoljava podgrevanjem otpora prema EU, to je ista matrica koja ce doneti iste rezultate.


Koje su to neistine koje ja iznosim? Da nije mozda Broz negde drugde autonomije osnivao osim na teritoriji Srbije?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 19:15 - pre 101 meseci
Citat:
2012:
Citat:
DusanSukovic:

Ti mozes kao MKD drzavljanin svake godine da mu obilazis grob, ja kao Srbin bas i ne..razlikujemo se malo :)


Ja nisam drzavljanin Makedonije, a ispunjavam uslove da budem drzavljanin Srbije.



Ne znam da li ispunjavas ili ne, nebitno je u ovoj prici, vidim da si obozavaoc lika i dela JBT..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 19:46 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:


Koje su to neistine koje ja iznosim? Da nije mozda Broz negde drugde autonomije osnivao osim na teritoriji Srbije?


U kojoj republici osim Srbije je jos bila potrebna autonomna oblast a nije napravljena ?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 20:04 - pre 101 meseci
Citat:
zica49: U kojoj republici osim Srbije je jos bila potrebna autonomna oblast a nije napravljena ?


Moze kontrapitanje? Koliko je procentualno bio odnos Albanaca u Srbiji 1974, a Srba u BIH, Hrvatskoj, Crnoj Gori?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 20:39 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
2012:
Citat:
DusanSukovic:

Ti mozes kao MKD drzavljanin svake godine da mu obilazis grob, ja kao Srbin bas i ne..razlikujemo se malo :)


Ja nisam drzavljanin Makedonije, a ispunjavam uslove da budem drzavljanin Srbije.



Ne znam da li ispunjavas ili ne, nebitno je u ovoj prici, vidim da si obozavaoc lika i dela JBT..



A kakve veze ima drzavljanstvo Makedonije sa mojim stavom da je SFRJ za vreme Josipa Broza bila kvalitetna drzava kkoja je belezila veoma zapazajuce rezultate na svim poljima i da propast pocinje posle njegove smrti.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike30.11.2015. u 20:41 - pre 101 meseci
Citat:
2012: A kakve veze ima drzavljanstvo Makedonije sa mojim stavom da je SFRJ za vreme Josipa Broza bila kvalitetna drzava kkoja je belezila veoma zapazajuce rezultate na svim poljima i da propast pocinje posle njegove smrti.


Ja da sam Makedonac, gledao bih u JBT boga, coveka koji mi je prvi put u historiji osnovao drzavu, gresim li?

Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29103 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.