Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29101 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 12:34 - pre 101 meseci
Neviđene gluposti se pišu o stambenom fondu.

Izdvajanje za solidarnu stambenu izgradnju bilo je simbolično. Za ceo radni vek, prosečan radnik nije uložio u fond ni koliko bi dovoljno da se kupi 5 kvadratnih metara stana.

Praktično sva stambena izgradnja potekla je iz profita firme. Iako su firme, formalno, bile u vlasništvu zaposlenih, profit je pripadao, kako se tada govorilo, društveno političkoj zajednici.

Naravno, samoupravljačima nije odgovaralo da profit izlazi iz firme, pa su najcenjeniji direktori bili oni čije su firme na kraju godine iskazivale što manji profit. Kako se sredstva na bi odlivala iz firme, firme su kupovale stanove (ili su davali druge benificije zaposlenima). Deo tih stanova je deljen na osnovu nekakvih lista prioriteta, a deo su bili, takozvani, "kadrovski" stanovi, tj. dodeljivali su se kao stimulacija stručnjacima da ostanu u firmi.

Svi ti stanovi su, formalno, bili u vlasništvu firme, ali su mogli biti nasleđeni - stambeno pravo je bilo nasleđivano. Kada je sve puklo, oni koji su dobili stanove od firme mogli su da ih otkupe za simbolične iznose.

Drugi deo stanova ljudi su kupili ili napravili tako što su uzeli kredit. Krediti su davani po nerealnim kamatnim stopama, pa je pri kraju otplate kredita rata bila mnogo manja (efektivno) nego na početku. U tom smislu, i ti stanovi su "poklonjeni", odnosno plaćeni su mnogo manje nego što je bila njihova tržišna vrednost.

Naravno, svi smo mi na kraju to platili. Platili su oni koji nisu dobili stanove, platile su firme kojima su oteti stanovi iz njihovog vlasništva i prodati u bescenje, platile su štediše koje su za svoje depozite dobijale manju kamatu od stope inflacije. A onda se lepo štednja 2 puta "resetovala", prvi put "stara devizna štednja", drugi put hiperinflacija.

I ta stara devizna štednja je bila otimačina od štediša. Uvoznici su kupovali devize po kursu ispod ekonomskog, prodavali uvoznu robu po cenama ispod tržišnih (jer je u kalkulaciji cene bila nerealna cena uvoza), na kraju su oni koji su štedeli devize ostali be svojih uloga.

Sve to pa još gomila promašenih investicija (Feni, Obrovac kao najveći promašaji, što ne reći i železara Smederevo), ostavili su nam fini dug.

 
+2

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 12:36 - pre 101 meseci
Citat:
hotchimney: Šta ti znači fraza "formalno"?
Kosovo je bilo sasatavni deo Srbije.
Sada nije ni formalno.
Na Kosovo si mogao otići kad god si hteo i ko je hteo.
Nisi morao da se izuvaš niti da pitaš za dozvolu.

Kosovo kao sastavni deo Srbije ti je u amanet ostavio Josip Broz.
Što si ti spisko zemlju posle njega nemoj kriviti pokojnika.



Ti stvarno onda neke cinjenice ne znas, nazalost.
Kosovo ostavio u amanet Josip Broz? Kako ? Da se nije 1915 borio za Kosovo? :D
Moja argumentacija za "formalno" stoji u linku gore, a ti ako imas problem da razumes, to je tvoje..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 12:44 - pre 101 meseci
Zasto ljudi prvo ne promisle pre nego sto nesto napisu/

3/8 su vise od 1/6 ili od pokrajina je Srbija imala visestruku korist, samo mnogo je tesko razgovarati sa ljudima koji se boje da razmisljaju, a jos teze je razgovarat sa ljudima koji se boje da razmisljaju, a pojma nemaju kako je bio organizovan sistem upravljanja i glasanja.

Svaka republika je imala pravo glasa kao i obe autonomne pokrajine. Kako je kadar u pokrajinskim rukovodstvima postavljan iz Beograda onda je Srbija uvek imala 3 glasa i prednost nad ostalima. Medjutim ljudi to precutuju, verovatno iz neznanja.

kad se odlucivalo o raspadu Jugoslavije bilo je glasanje na kojem su glasali podjednako ravnopravno republike i AP, na kojem glasanju je bilo 4:4

R.Srbija, R. Crna Gora, AP Vojvodina i AP Kosovo i Metohija naspam ostalih. Nije se moglo odluciti i dogodio se rat. Sad neko objasnjava kako je Srbija bila ostecena pokrajinama, ali ne zeli da objasni sta bi se dogodilo na tom istom glasanju da nije bilo pokrajina i da je Srbija imala jedan glas i jedan glas Crna Gora.

Tad bi glasanje bilo 4:2 za razilazenje i Srbija ne bi imala osnova da pridobije JNA na svoju stranu, vec bi situacija bila mnogo jasnija.

Zasto je Srbija izgubila Kosovo objasnjavao sam mnogo puta do sad i to nema nikakvih osnova u postojanju AP, desilo bi se isto i da je Kosovo deo Srbije, samo bi sukob bio mnogo ranije i bio bi mnogo krvaviji. Za odlazak Kosova iz Srbije odgovorno je rukovodstvo u Beogradu, kako pre 30 godina tako i danas.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 12:47 - pre 101 meseci
Citat:
2012: Za odlazak Kosova iz Srbije odgovorno je rukovodstvo u Beogradu, kako pre 30 godina tako i danas.



Ma da, a ko je odgovoran za probleme u MKD sa Albancima, isto Beograd?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 12:50 - pre 101 meseci
@djoka_l

Sve si tacno napisao, nemam sta dodati osim da si pokrio period od 1945 - 2000, a trebamo razdvojiti periode od 1945-1980, do 1992, posle 1992, posle 2000.
Svaki period se drasticno razlikuje od prethodnog. Inace opis je apsolutno tacan.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 12:54 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
2012: Za odlazak Kosova iz Srbije odgovorno je rukovodstvo u Beogradu, kako pre 30 godina tako i danas.



Ma da, a ko je odgovoran za probleme u MKD sa Albancima, isto Beograd?


Pogledaj svoje pitanje, koje nije pitanje vec upadica i onda mi kazi zasto se ljutis kad ti kazem da si infantilan.

Ako si srrao o Autonomnim pokrajinama, ja sam ti odgovorio. Ako moj odgovor nije tacan daj svoj komentar ili navedi sta nije tacno u istom.

Makedonija nije u kontekstu pitanja oko AP, a takodje nigde nije pomenuto da je Beograd kriv za stanje u Makedoniji.

Mozemo elaborirati pitanje Autonomnih pokrajina ili ga privrsavati, a nemam nista protiv i da otvorimo pitanje Makedonije i njen polozaj i dobrobiti od SFRJ.

Da zakljucimo, u cemu je steta po Srbiju od postojanja AP u njenom sastavu?
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 12:57 - pre 101 meseci
Citat:
2012: Pogledaj svoje pitanje, koje nije pitanje vec upadica i onda mi kazi zasto se ljutis kad ti kazem da si infantilan.

Ako si srrao o Autonomnim pokrajinama, ja sam ti odgovorio. Ako moj odgovor nije tacan daj svoj komentar ili navedi sta nije tacno u istom.

Makedonija nije u kontekstu pitanja oko AP, a takodje nigde nije pomenuto da je Beograd kriv za stanje u Makedoniji.

Mozemo elaborirati pitanje Autonomnih pokrajina ili ga privrsavati, a nemam nista protiv i da otvorimo pitanje Makedonije i njen polozaj i dobrobiti od SFRJ.

Da zakljucimo, u cemu je steta po Srbiju od postojanja AP u njenom sastavu?



Ja smo i ti za sva vremena ZAVRSILI. Voljno si sto se mene tice.
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 13:12 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic: Ja smo i ti za sva vremena ZAVRSILI. Voljno si sto se mene tice.



A sto si se javljao za rec svojom glupom upadicom o Makedoniji, kad Makedonija nije tema razgovora, a jos manje problemi sa Siptarima u Makedoniji, koji realno ne postoje vec se nasilno pokusava da se stvore.

Sad nemas odgovor koji bi mogao da opravde teze o negativnosti AP u sastavu Srbije, pa opet u stilu svog nezrelog ponasanja pokusavas da prekines diskusiju jer ne mozes pruziti argumentovan odgovor.

problem je sto na tvojim cetnickim sajtovima nema odgovor na pitanje koje sam ti postavio, tvoje znaje je veoma limitirano (tanko) i sad imas problem.
 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 13:29 - pre 101 meseci
Citat:
kad se odlucivalo o raspadu Jugoslavije bilo je glasanje na kojem su glasali podjednako ravnopravno republike i AP, na kojem glasanju je bilo 4:4

R.Srbija, R. Crna Gora, AP Vojvodina i AP Kosovo i Metohija naspam ostalih. Nije se moglo odluciti i dogodio se rat. Sad neko objasnjava kako je Srbija bila ostecena pokrajinama, ali ne zeli da objasni sta bi se dogodilo na tom istom glasanju da nije bilo pokrajina i da je Srbija imala jedan glas i jedan glas Crna Gora.


2012 - namerno zaboravljaš neke činjenice. Republika Srbija je do 1988. godine bila rasparčana. Kosovo i Vojvodina su imale svoje skupštine, svoje zakone, svoje predstavnike u skupštini Jugoslavije i u predsedništvu Jugoslavije. Uža srbija nije to imala. Skupštinu republike Srbije činili su predstavnici kako uže Srbije tako i pokrajina. Srbija nija mogla da donese "svoje" zakone bez uticaja pokrajina. Uža Srbija nije imala nikakve ingerencije na teritoriji Kosova.

Kada su 1980. godine počeli nemiri na Kosovu, to je trebalo da reši ili kosovska policija, ili jugoslovenska, ne srpska. Nemoć jugoslovenske države da smiri situaciju na Kosovo, kao i nezaintresovanost kosovske da radi svoj posao doveo je do ogromnog talasa iseljavanja Srba, najviše u užu Srbiju, Vojvodinu kao i Crnu Goru. Takav razvoj situacije direktno je doveo na vlast Slobodana Miloševića, prvo na čelo beogradskih komunista, a zatim i na čelo Srbije.

Slobodan Milošević je obećao politiku čvrste ruke i praktično doveo marionetsku vlast na Kosovo.
Posle toga, Srbija je bila u predsedništvu zastupljena sa 2:6.
Da li manipulacijom sa nezadovoljnim građanima, ili spontano, došlo je do "jogurt revolucije" u Vojvodini i Crnoj Gori. Kao posledica tog nezadovoljstva, u Crnoj Gori i u Vojvodini došla je na vlast pro srpska opcija i tek tada, 1988. godine, došlo se do odnosa 4:4

Cela situacija sa pokrajinama u sastavu Srbije je i bila osmišljena da se obezvlasti Srbija i da se kontroliše na taj način što nije mogla da obavlja državne funkcije na celoj svojoj teritoriji.

Čak i u situaciji kada je bilo 4:4 u predsedništvu, Srbija je opet bila u nepovoljnijem položaju nego ostali, iz prostog razloga što su ta 4 glasa predstavljala (uslovno rečeno, ako brojim i Kosovo) više od pola stanovništva Jugoslavije, a ipak, samo pola u predsedništvu.
 
+1

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 14:10 - pre 101 meseci
@djoka_l

cinis istu gresku kao u prvom komentaru skacuci iz perioda u period bez da hronoloski obradjujes period po period, tacnije u poslednjem komentaru ides nekim redom ali ne pocinjes od pocetka.

Pokrajine su formiranje 1945, resetiranje i nacrt stvaranja nove drzave je napravljen 1944, odatle treba da pocnes i da vidimo kakovo je stanje na terenu 1944-45 i kakve relacije i uslovi vladaju na Kosovu i kakvi u Vojvodini. Ako se zna da je SFRJ bila zamisljena kao ravnopravna zajednica onda se postavlja pitanje brojcanog stanja Siptara koji nemaju svoju republiku i imamo stanje u Vojvodini gde zivi odredjena mesovita populacija koja nema svoju republiku, a plus je ogroman deo teritorije nenaseljen.
Tako se sbog izlazenja u susret tom stanovnistvu daje manje nego drugima, a opet vise nego da im se nista ne da.
Trebas uzeti u obzir da se tad pojavljuje Bosna i Hercegovina kao republika/drzava, pojavljuje se Makedonija kao republika/drzava, pa je logicno da se nesto da i Siptarima koji su takodje deo SFRJ, kako im se nije mnogo verovalo, a dobar deo je bio i neposoban za uspostavljanje sistema daje im se autonomija, ali ne i puni oblik u vidu republike.
Isto je pitanje i sa Vojvodinom, u toku rata narusena je strktura stanovnistva, a u momentu zavrsetka rata na tom delu teritorije ostaju delovi stanovnistva/ narodi koje trebaju "proci odredjenu proveru" da li su za SFRJ i da li ce biti lojalni, a opet kako je medju njima ogroman broj proverenih komunista mora im se dadti i odredjena vlast na delu teritorije gde zive i zato se formira Autonomna pokrajina. Jednostavno nije to u pravom smislu deo Srbije, jer tamo ima njamanje Srba u momentu formiranja/dobijanja statusa. Nemoj da mesas broj Srba posle kolonizacije, vec uzmi fakticko stanje u momentu stvaranja.
Vojvodinu je SHS dobila kao retni plen posle I svetskog rata, znaci teritoriju je dobila SHS, ne Srbija, onda ide novo resetiranje 1941-1944 i novo teritorijalna organizacija. Postavlja se pitanje zasto bi vojvodina bila deo Srbije, a ne recimo Hrvatske ili pola/pola. Tako da ja mislim da je Titi i tadaasnje rukovodstvo napravio veoma korekta potez prema Srbiji zbog toga sto joj je na jedan suptilan nacin dodelio Vojvodinu.

Talas iseljavanja sa Kosova nije poceo posle demonstracija vec je poceo mnogo ranije i nije posledica delovanja Siptara vec je posledica ponasanja samih Srba na Kosovu.
Pogledaj sastav rukovodecih organa na Kosovu u periodu do 80-te, pogledaj sastav policije pa mi reci koliko je Siptara, a koliko Srba. Onda se malo raspitaj, ako imas uslova kako su Srbi sa Kosova dolazili u Srbiju i kako su se lepo "uklapali" u sistem i po kojoj ceni su prodavali imovinu. Srbi su prodali Kosovo za cvrstu valutu, skoro nista im nije oduzeto, ja sam 80-90 bio prisutan tamo i znam tacno sta se desavalo.

Citat:
Čak i u situaciji kada je bilo 4:4 u predsedništvu, Srbija je opet bila u nepovoljnijem položaju nego ostali, iz prostog razloga što su ta 4 glasa predstavljala (uslovno rečeno, ako brojim i Kosovo) više od pola stanovništva Jugoslavije, a ipak, samo pola u predsedništvu.


Ovaj deo bi morao da mi pojasnis da bih mogao da ti odgovorim.




 
0

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 14:29 - pre 101 meseci
OK, moja greška za pola-pola Srbija (sa pokrajinama) i Crna Gora zajedno nešto preko 10 miliona, svi ostali oko 13 miliona.

Uzgred, SHS nije učestvovala u I svetskom ratu. Učestvovale su Srbija i Crna Gora. Crna Gora je odlučila da se pridruži Srbiji, ostale teritorije su "ratni plen" Srbije, a to što se država nije zvala Srbija nego SHS je ustupak Srbije novim teritorijama. Tito nije ništa dao Srbiji. Može se reći da je dao Istru Hrvatskoj, a Jugoslavija je ono dokle je stigao srpski vojnik 1912., 1913. i 1918. godine (i nešto malo posle II svetskog rata) pa Tito preuredio.
 
+1

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 15:30 - pre 101 meseci
Citat:
djoka_l:

Uzgred, SHS nije učestvovala u I svetskom ratu. Učestvovale su Srbija i Crna Gora. Crna Gora je odlučila da se pridruži Srbiji, ostale teritorije su "ratni plen" Srbije, a to što se država nije zvala Srbija nego SHS je ustupak Srbije novim teritorijama. Tito nije ništa dao Srbiji. Može se reći da je dao Istru Hrvatskoj, a Jugoslavija je ono dokle je stigao srpski vojnik 1912., 1913. i 1918. godine (i nešto malo posle II svetskog rata) pa Tito preuredio.


SHS nije ratni plen Srbije, vec je nova tvorevina. U I svetskom ratu srpski vojnik nije presao Drinu, tako da ne moze biti reci o ratnom plenu. To je nova tvorevina koja je napravljena tada, jednostavno nije pre toga postojala i tad je stvorena, nema ni govora o ustupku Srbije, vec je rec o ustupku saveznika Srbiji. Saveznici su stvorili SHS i dali pravo srpskom kralju da vlada celom teritorijom Jugoslavije, Tu nastaje problem koji se vuce od samog pocetka stvaranja, a to je nerazumevanje ko je ko i kome sta pripada.

Da ti pojsanim:

Srbija je usla u I svetski rat sa svojom teritorijom, kao posledica rata raspala se Austro-Ungarska, ali njih nije pobedila Srbija vec saveznici i oni posle toga dele teritoriju, ne deli je Srbija drogome, vec neko veci njoj daje nesto kao nagradu a to je pravo vladaru da vlada nad mnogo vecom teritorijom nego sto je imao pre rata, ali ima i "ortake" u tome, a to su Hrvati i Slovenci. Problem kod Srba je sto ne razumeju sta znaci ortacko poslovanje, zbog toga imaju problem od posle 1918 do dan danas.

1945 dolazi novo resetiranje i opet idemo iz pocetka. Tito i komunisticka partija su pobednici, osnovna ideja je Jugoslovenstvo, borbe su se vodile na celoj teritoriji bivse SHS i ne vidim osnovu da se neko drugi pojavljuje kao pobednik u ratu sa nekakvim pravom za teritorijom ili nekakvim precim pravima nad drugima.
Ako pogledamo kraj rata svaki od naroda ima svoje partizane i svoj balast, tako da ni jedan narod nije pobednik u ratu vec su pobednici partizani koji su sastavljane od svih naroda koji zive na tom prostoru.
Ako kazemo da su pobednici Srbi, onda imamo balast koji se zovu cetnici, ljoticevci, i ostali.
ako kazemo da su pobednici Hrvati, onda imamo balast ustasa i NDH
ako kazemo da su pobednici neki treci sigurno i oni imaju svoj balast

zbog toga su pobednici partizani na celu sa Titom i komunistickom partijom koja predstavlja (koja je sastavljena od) svih naroda i narodnosti, a kako smo vec rekli da pobednici postavljaju uslove i uspostavljaju vlast onda dolazimo do toga da su tako odlucili jedino oni koji imaju pravo na takvo nesto, a to su narodi i narodnosti SFRJ.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 15:58 - pre 101 meseci
[[quote]2012



Citat:

SHS nije ratni plen Srbije, vec je nova tvorevina. U I svetskom ratu srpski vojnik nije presao Drinu, tako da ne moze biti reci o ratnom plenu.


Lupetas po starom obicaju, gde si ti zavrsio skolu?




Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 16:00 - pre 101 meseci
[quote]2012:
Citat:

Vojvodinu je SHS dobila kao retni plen posle I svetskog rata, znaci teritoriju je dobila SHS, ne Srbija, onda ide novo resetiranje 1941-1944 i novo teritorijalna organizacija. Postavlja se pitanje zasto bi vojvodina bila deo Srbije, a ne recimo Hrvatske ili pola/pola. Tako da ja mislim da



Vojvodina je pristupila Srbiji 1918, a ne SHS budjavi lubenicaru....
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
+2

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 16:07 - pre 101 meseci
Citat:
djoka_l:

Naravno, svi smo mi na kraju to platili. Platili su oni koji nisu dobili stanove, platile su firme kojima su oteti stanovi iz njihovog vlasništva i prodati u bescenje, platile su štediše koje su za svoje depozite dobijale manju kamatu od stope inflacije. A onda se lepo štednja 2 puta "resetovala", prvi put "stara devizna štednja", drugi put hiperinflacija.

Samo hiperinflacija i otimanje devizne štednje nije bilo u periodu Josipa Broza već u vreme "izobilja demokratije i patriotizma".
Hiperinflacija i otimanje devizne štednje je posledica rušilačkih sila nacional-socijalizma koji je predvodio Milošević sa pionima koji se danas keze kao ugledna gospoda a u stvarnosti su gradili nelegalne stambene objekte i falsifikovali diplome.
I tu treba tražiti uzroke današnjeg očajnog stanja koje je de fakto u Srbiji.
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 16:07 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic: Vojvodina je pristupila Srbiji 1918 i, a ne SHS budjavi lubenicaru....


ne znam sta znaci

Citat:
budjavi lubenicaru


ali da pretpostavimo da je to nesto od tvojih infantilnih ispada.

Ne moze vojvodina da pristupi Srbiji dok postoji Austro-Ungarska, a kad nestaje Austro-Ungarska nastaje SHS, tacnije pojavljuje se Jugoslavija ciji deo postaje i Vojvodina, a kako u SHS nemamo teritorijalnu podelu na republike vec na banovine onda je Vojvodina deo SHS.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 16:14 - pre 101 meseci
Citat:
2012: ali da pretpostavimo da je to nesto od tvojih infantilnih ispada.

Ne moze vojvodina da pristupi Srbiji dok postoji Austro-Ungarska, a kad nestaje Austro-Ungarska nastaje SHS, tacnije pojavljuje se Jugoslavija ciji deo postaje i Vojvodina, a kako u SHS nemamo teritorijalnu podelu na republike vec na banovine onda je Vojvodina deo SHS.



To je tvoj dokaza nepoznavanja historije, bolje se drzi kocke i statistike o njoj..
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 16:18 - pre 101 meseci
Citat:
DusanSukovic: To je tvoj dokaza nepoznavanja historije, bolje se drzi kocke i statistike o njoj..


Rekoh ti vec da se batalis nezrelih ispada, nema to nikakvog smisla. Iznesi ti svoje argumente i objasni nam kako to Vojvodina nije postala deo SHS, a postala je deo Srbije.
 
0

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 16:20 - pre 101 meseci
Citat:
2012: Rekoh ti vec da se batalis nezrelih ispada, nema to nikakvog smisla. Iznesi ti svoje argumente i objasni nam kako to Vojvodina nije postala deo SHS, a postala je deo Srbije.



Tebi da iznosim argumente? To ne pomaze, bolje da podnesak napisem lokalnom prodavcu lubenica, slatki drzi se kocke rekoh ti..
Nisam ti ja kriv sto bolje poznajes historiju Aleksandra Makedonskog od historije Srbije, ali please ne lupetaj nesto sto je opstepoznata cinjenica.
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike02.12.2015. u 16:23 - pre 101 meseci
Hoćeš da kažeš da je Vojvodina bila nezavisna država kad je pripojena Srbiji?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste i kako ste proslavili 29. novembar - Dan Republike
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29101 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.