Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336600 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 15:55 - pre 92 meseci
Ja ne znam u cemu je kvaka kod tebe!Svaka cast da odes negde a znas kao turisticki vodic o zemlji u kojoj si toliko malo.

Probaj da stupis u kontakt sa Lukasenkom,boljeg potparola nece naci.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 16:05 - pre 92 meseci
Citat:
Sta radi nas komsija tamo?

BK gradi ogroman trzni centar i privatnu skolu, jer verovatno tamo ne moze privatni univerzitet. Centar se gradi, ili bolje receno vec je sagradjen (svi grubi radovi gotovi) na lepoj lokaciji, odmah pored biblioteke. Naravno, kao i svako gradiliste, centar se ne moze videti od ograde-galerije, ali se moze videti odozgo, sa vidikovca na krovu biblioteke. Mislim da sam ranije postavio i sliku sa biblioteke. Trzni centar se zove Dana, ako i nisam postavio verujem da se moze naci na google.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 16:30 - pre 92 meseci
Citat:
dusanboss:

Uzmimo za primer te komunikative, visokoobrzovane, Beloruskinje koji jedva čekaju da ih neko odvede u bioskop. To sad izgleda kao dobra stvar i plus, ali svakako ti neće biti prijatno ako imaš ozbiljno vezu sa njom, a ona nastavi da bude komunikativna i otvorena za poznanstva sa muškarcima. Te stvari se jako teško ili uopšte ne menjaju.



E, mulac jedan, ne čekaju Bijeloruskinje da ih neko odvede u bioskop, no čekaju da ih neko odvede iz Bijelorusije.

Možeš ti napraviti isti eksperiment u Beogradu i u Berlinu ili Londonu, no ćeš dobiti dijametralno razlićite rezultate.

Darko je poša put Bijelorusije, malo je "frizirao" priču o sebi i eto prilike da se na njega "nalijepe" potencijalne udavaće željne odlaska iz Bijelorusije.

Ponovi isti eksperiment u Beogradu, kakvo je ponašanje đevojaka kad bi se pojavio neki stranac sa našminkanom pričom, masa njih bi se naljepila u nadi da će ih princ odvesti put Evrope ili Amerike. Zašto masa siromašnijih turista dolazi u Beograd, normalno, da bi za malo para jela, pla i guzila.

Pođi sad u Berlin ili London i provjeri kakvo je stanje tamo, koliko će đevojaka ćekati princa da ih odvede iz Njemačke ili iz Engleske.

Darko je kao turista poša put Bijelorusije, napravio par fotografija i ekspertima za demokratiju, društveni sitem i međunarodne odnose postavio desetak fotografija zgrdada i ulica, a eksperti su po boji fasada na zgradama i položaju žardinjera ponosno zakljućili da je Bijelorusija demokratska država i kako je bez ikakve osnove proglašena diktaturom. Turista Darko je takv zaključak potvrdio time što je pridodo par fotografija sa sela i priču mlade đevojke koja je bez problema, demokratski, pošla u bioskop sa njime i usput mu objasnila stanje u Bijelorusiji u 12 tačaka.

Šizoidna diskusija, epskih razmjera.

Uporedimoli Minsk sa bilo kojim gradom u Evropi, lako ćemo vidjeti da Minsk ne nudi ništa vrijedno pažnje.

Uporedimo Minsk sa Budimpeštom za poćetak, da vidimo što je Minsk više ponudio.
Uporedimo Minsk sa Bečom, zatim sa Berlinom, sa Briselom ili sa Londonom, da bi viđeli razliku.

Sumanuto je upoređivati Minsk i Veliku Planu i donositi zaključak kako je Misnk svijetska metropola samo zato što ima ljepšu bibljoteku od Velike Plane ili Stare Pazove.

Na osnovu priloženih fotografija ja sam spreman da tvrdim da je Zagreb ljepši od Minska. Vjerujem da je i Beograd ljepši, no Mali Rusi, zbog svojih kompleksa, takvo što ne smiju da pomisle, a kamoli da izuste.

[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 28.09.2016. u 17:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 16:50 - pre 92 meseci
Je li Darko, jesi li ti bio u Beču ili u Milanu, imaš li koju fotografiju da pokušamo da ih uporijedim sa ljepotama Minska.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 17:27 - pre 92 meseci
Čoče, a što će ti Milano, pored Podgorice... i ekološke države.
 
Odgovor na temu

prdalija
Kragujevac

Član broj: 327657
Poruke: 4
87.116.189.*



+24 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 17:56 - pre 92 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
.Ajde necu da googlam,sta je njihov resurs koji odrzava da kazem, nezavisnu ekonomiju?

Mora da je neciji poltron cim opstaje.

edit: sad sam video tvoj post iznad.


Kartoška



 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 21:24 - pre 92 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Na osnovu priloženih fotografija ja sam spreman da tvrdim da je Zagreb ljepši od Minska. Vjerujem da je i Beograd ljepši, no Mali Rusi, zbog svojih kompleksa, takvo što ne smiju da pomisle, a kamoli da izuste.

Pa ne znam za Zagreb, svaki put kad odem opterecen sam mislju da li cu ziv odatle da izadjem, sto mi ne dozvoljava da uzivam u lepoti. A Minsk i Beograd to je kao bog i sesirdzija. Ja sam se vracao linijom OTC Novi Beograd (sav raskopan i pun ljudi koji umesto cipela imaju plasticne kese i nisu se kupali ove godine), zatim pored Sava Centra (uzivanje u sivilu novobeogradske arhitekture, zatim pored autobuske i zeleznicke stanice (stotine nekih tamnoputih ljudi spavaju po parkovima i parkinzima na parcetu stiropora ili kartona, smece razbacano na sve strane, narandzasta najlonska ograda oko parka koja ne znam cemu sluzi kad je sva pokidana), potom sive i polusrusene fasade oko palate pravde, pa slicno oko zgrade Bigz koje su obe takodje lepota jedna, pa vrh lepote Cukarica sa svojim kartonskim naseljem i zelenim povrsinama dekorisanim smecem. Onaj ko prvi put doputuje u Beograd a prethodno je bio u Minsku sigurno se sve vreme osvrce oko sebe gledajuci gde je skrivena kamera, jer je Beograd primer rugla koji bi Lukasenko mogao pokazivati svojim sunarodnicima kao primer kako ce im grad izgledati kad budu uveli demokratiju.
Jeste, Beograd ima Kalemegdan i Skadarliju, to dvoje mi se jako svidja, ali odkad su Turci otisli gotovo nista lepo nije sagradjeno i sacuvano u pristojnom stanju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 21:28 - pre 92 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Je li Darko, jesi li ti bio u Beču ili u Milanu, imaš li koju fotografiju da pokušamo da ih uporijedim sa ljepotama Minska.

Da, bio sam u Milanu 2009. a u Becu ja mislim 2013. Lepi gradovi. nema sta da se prigovori, ali ne kao Minsk.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 21:39 - pre 92 meseci
Citat:
Otto23:
Čoče, a što će ti Milano, pored Podgorice... i ekološke države.


Nijesam spominjao Podgoricu, htio sam biti nepristrasan. No, kad je več spomenu evo tebi ljepote (iz Crne Gore).







Pogledaj još toga ako te zanima

http://www.falconero.me/video.html#






 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 21:46 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
Je li Darko, jesi li ti bio u Beču ili u Milanu, imaš li koju fotografiju da pokušamo da ih uporijedim sa ljepotama Minska.

Da, bio sam u Milanu 2009. a u Becu ja mislim 2013. Lepi gradovi. nema sta da se prigovori, ali ne kao Minsk.



Nema šta, uzeću te za ozbiljno.

P.S. Nijesu ti cure padale u zagrljaj u Beču i nijesi mogao da im prodaješ priče ko si i odakle si. Tako da ti je Minsk idealan za sujetu i podizanje ega.

Dobra ti je priča za unutar partijske sastanke, pridružiče vam se i izlapljeli Sćekić.




[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 28.09.2016. u 22:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 21:50 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
Na osnovu priloženih fotografija ja sam spreman da tvrdim da je Zagreb ljepši od Minska. Vjerujem da je i Beograd ljepši, no Mali Rusi, zbog svojih kompleksa, takvo što ne smiju da pomisle, a kamoli da izuste.

Pa ne znam za Zagreb, svaki put kad odem opterecen sam mislju da li cu ziv odatle da izadjem, sto mi ne dozvoljava da uzivam u lepoti.


Što bi se opterećivao da li ćeš živ izaći, dira li te ko u Zagrebu?

Vjerujem da si i u Minsku upao u nekakav trans te nas sad zamlaćuješ time.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 21:54 - pre 92 meseci
Ja se nisam bas bavio proucavanjem ekonomije Belorusije, ali mogao sam zapaziti nekoliko sitnica:
1. Kao sto sam rekao cela Belorusija po reljefu podseca na Vojvodinu, a nama su cesto govorili da tako mala Vojvodina moze da hrani pola Evrope, pa po tome onda Belorusija moze da hrani 6 Evropa. Pored zemljoradnje, imaju intenzivno stocarstvo.
2. Odeca i obuca. Kod njih nema kineza, kupuje se domace. Po ceni i kvalitetu u rangu zapadnog.
3. Poljoprivredna mehanizacija, kamioni, autobusi.
4. Alkohol i cigarete. Belorusi obicno ne puse, ali zato mnogo piju. Dobar deo proizvodnje se izvozi, sto legalnim putem, sto EU sverceri odnesu u torbama-krmacama i u skrivenim kutcima automobila.
5. Slatkisi. Kao sto sam vec rekao, meni je jedino zao sto ne doneh 20kg onih njihovih bombonjera sto ih prodaju na kilo po 3-6 evra.

Sigurno imaju industriju gradjevinskog materijala, jer se dosta gradi i drzava subvencionise stambeno zbrinjavanie. Sta umeju da naprave kvalitetno, to prave, a sta ne umeju ne zamlacuju se time (automobili, tehnika), vec radije kupuju sa zapada ako oni umeju da naprave kvalitetnije. Ekonomija sigurno nije medju prvima u Evropi, ali ne bih rekao da im ide losije nego nama.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 22:02 - pre 92 meseci
Nego, student_apsolvent, svi ovi otuda sto sam sa njima pricao su bili u Crnoj Gori, neki jednom, neki vise puta i svojim prisusvom su pomogli funkcionisanje crnogorske ekonomije. Nije bas da su dolazili da se dive lepotama podgorice, ali ima Crna Gora stosta drugog lepog. A to vise zahvaljujuci onome sto vam je Bog dao, nego sto ste sami stvorili. Kazi hvala braci Rusima i Belorussima sto dolaze, da nije njih ne bi se vi leba najeli od nato demokratije.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 22:15 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Nego, student_apsolvent, svi ovi otuda sto sam sa njima pricao su bili u Crnoj Gori, neki jednom, neki vise puta i svojim prisusvom su pomogli funkcionisanje crnogorske ekonomije. Nije bas da su dolazili da se dive lepotama podgorice, ali ima Crna Gora stosta drugog lepog. A to vise zahvaljujuci onome sto vam je Bog dao, nego sto ste sami stvorili. Kazi hvala braci Rusima i Belorussima sto dolaze, da nije njih ne bi se vi leba najeli od nato demokratije.


Dolaze jer im je lijepo, ne dolaze što nas vole. Nemam se što posebno zahvaljivati, da nijesu došli Rusi i Bijelorusi došli bi neki drugi. To im se ti zahvaljuj, vi ste braća.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 22:42 - pre 92 meseci
Citat:
da nijesu došli Rusi i Bijelorusi došli bi neki drugi.

Kapiram, dosli bi drugi strani turisti, nego ne mogu kad su Rusi i Belorusi rezervisali sve smestajne kapacitete 3 godine unapred?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 23:00 - pre 92 meseci
[quote]student_apsolvent:



... No, kad je več spomenu evo tebi ljepote (iz Crne Gore).[quote]




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 23:06 - pre 92 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Kapiram, dosli bi drugi strani turisti, nego ne mogu kad su Rusi i Belorusi rezervisali sve smestajne kapacitete 3 godine unapred?


Grade se novi smeštajni kapaciteti, nije to problem. Samo da te ispravim, ima i Ukrajinaca pored Rusa i Bijelorusa.

Rusi i Bijelorusi su malo popustili sa investicijama od kako su uvedene sankcije.

Viđe li ti Nedeljkoviću da smo mi imali mudda da Rusima ponovo reknemo NE isto kao i 1948 i pored svih njihovih investicija. Mi se njih ne bojimo, niti što god od njih očekujemo. Nijesmo oboljeli od kompleksa niže vrijednosti da im se u guzicu uvlačimo, no ih ravne sebi doživljavamo.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 23:09 - pre 92 meseci
[quote]pajapop:
[quote]student_apsolvent:



... No, kad je več spomenu evo tebi ljepote (iz Crne Gore).
Citat:








Viđi Pope, prijesudno je oklen su turisti. Može biti da su ovo dvoje iz Beograda.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 23:20 - pre 92 meseci
Student...Da te Beogradjanin nesto pita : "Da li tebe...?"

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.09.2016. u 23:24 - pre 92 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Viđe li ti Nedeljkoviću da smo mi imali mudda da Rusima ponovo reknemo NE isto kao i 1948 i pored svih njihovih investicija. Mi se njih ne bojimo, niti što god od njih očekujemo. Nijesmo oboljeli od kompleksa niže vrijednosti da im se u guzicu uvlačimo, no ih ravne sebi doživljavamo.


Tvrd je orah vocka cudnovata, ...

Nego sto im uvedoste sankcije, sta su se ogresili o CG, pa ste im odlucili - kao sebi ravnima uvesti sankcije?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336600 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.