Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 334807 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 19:21 - pre 91 meseci
Citat:
Ima li Minsk metro?

Naravno. Ima 29 podzemnih stanica i svaka je uredjena kao galerija razlicite tematike. Svake godine se iskopaju novi tuneli i izgrade nove stanice. Plan je da se do 2020. godine izgradi jos 14 podzemnih stanica. Karta kosta 30 dinara, s tim da lokalno stanovnistvo koristi mesecnu koja se vise isplati. Interesantno je da su sva zvucna obavestenja na beloruskom jeziku, koji nigde vise nisam cuo, sve ostalo je na ruskom i engleskom. Strasna nesreca dogodila se na metro stanici Nemiga 1999 godine (Nemiga je inace ona reka koju su naterali da tece ispod zemlje a iznad izgradili ulicu). Do nesrece je doslo tako sto je u trenutku kad se zavrsio rock koncert i ljudi krenuli kuci, pocela jaka olujna kisa. Ljudi su potrcali u stanicu metroa kako bi se sklonili od kise, ali stanica nije bila dovoljno velika da odjednom primi toliko ljudi, tako da su oni koji su guarli spolja zgnjecili one koji su bili unutra. Zivot je izgubilo 53 mahom mladih ljudi. Na ulazu u stanicu nalazi se spomenik kamenih ruza, po jedna za svaku nastradalu osobu. Na tom mestu mladi imaju obicaj da zakazuju sastanke podsecajuci se pritom strasne tragedije. Beogradjani kazu "kod konja" a oni kazu kod tih kamenih ruza. Ne znam kako mi je promaklo da to ne fotografisem - desetine mladih ljudi stoje svako ponaosob i cekaju svoje izabranike-izabranice.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 19:53 - pre 91 meseci


29. septembra 2016. 19:57 sjajna-vest-pocinju-pregovori-srbije-i-evroazijske-zone
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 20:13 - pre 91 meseci
Problem ja samo kako da dobačite do Evroazije, poklopio vas NATO sa sviju strana.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 20:28 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent: Problem ja samo kako da dobačite do Evroazije, poklopio vas NATO sa sviju strana.

Postaje bljutavo ovo tvoje usiljeno pisanja na "crnogorskom"?
Ne postoji maska koja može sakriti trola.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 20:31 - pre 91 meseci
Savremena Crna Gora...Nagradno pitanje: Ko je ovde NATO a ko Crna gora???

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 20:39 - pre 91 meseci
Iljusini lete svakog dana. Ima i ovde NATO simpatizera/placenika koji bi da oteraju te Iljusine i sprece trgovinsku saradnju.
Nego, nije valjda da Crna Gora proziva nekoga po pitanju granica, tamo pertle kad izvuces iz cipela mozes opasati celu drzavu
Srbija ima vecu duzinu granice sa ne-Nato teritorijom, nego sto Crna Gora ima ukupno granica i sa Nato i sa ne-Nato drzavama. A i to malo granice sto Crna Gora ima, 80% duzine je sa ne-NATO drzavama
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 20:52 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:


Nisam rekao da se vi plasite velike sile, nego da ste nebitni...




off topic

@bananaphone,

FYI:

"apsolvent' nije Crnogorac nego je veciti ponavljac na ES/MZ (bivsi @2012, konjosav etc... Nacionalnost: nema, tacnije ima al' je krije je ko zmija noge)
Sad se nevesto konvertovao u Djetica,
puni mu ormani skeleta, jos pamti Crnogorske oficire iz vremena svog detinjstva i maminih uspomena dok je tata sluzbovao.
Zbog preterane aktivnosti njegove mame ladno se jos kao dete identifikovao sa Crnogorcima umesto sa tatom.
Potajno im se divio i sve vreme je zeleo da bude kao oni, da moze da usreci mamu kao oni.
Kad ono medjutim geni posli na tatu, sire dupe od ramena.

Sad umislja da je HRM MI6 agent i ima pakleni plan da zavadi Srbe i Crnogorce bas na ovom forumu,
to bi mu zalecilo komplekse iz detinjstva, patnje za sva ES banovanja i pomoglo da zaboravi permanent ban iz Beograda.


on topic

Odlicna i interesantna prica o Belorusiji o kojoj se zna samo ono sto pise u "nasim" novinama.





 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 21:00 - pre 91 meseci
Kada pomenu novine,sta pise u njihovim?
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 21:18 - pre 91 meseci
Citat:
payge:
Citat:
bananaphone:


Nisam rekao da se vi plasite velike sile, nego da ste nebitni...




off topic

@bananaphone,

FYI:

"apsolvent' nije Crnogorac nego je veciti ponavljac na ES/MZ (bivsi @2012, konjosav etc... Nacionalnost: nema, tacnije ima al' je krije je ko zmija noge)
Sad se nevesto konvertovao u Djetica,
puni mu ormani skeleta, jos pamti Crnogorske oficire iz vremena svog detinjstva i maminih uspomena dok je tata sluzbovao.
Zbog preterane aktivnosti njegove mame ladno se jos kao dete identifikovao sa Crnogorcima umesto sa tatom.
Potajno im se divio i sve vreme je zeleo da bude kao oni, da moze da usreci mamu kao oni.
Kad ono medjutim geni posli na tatu, sire dupe od ramena.

Sad umislja da je HRM MI6 agent i ima pakleni plan da zavadi Srbe i Crnogorce bas na ovom forumu,
to bi mu zalecilo komplekse iz detinjstva, patnje za sva ES banovanja i pomoglo da zaboravi permanent ban iz Beograda.


on topic

Odlicna i interesantna prica o Belorusiji o kojoj se zna samo ono sto pise u "nasim" novinama.




A to napisa isfrustrirano goveće koje pati od kompleksa niže vrijednosti i posebno je osetljiv na svakoga ko je dobrog materijalnog stanja.

Skoro si ga puššio Šćekiću zbog toga što je u daleko boljem materijalnom stanju od tebe, sad si došao da ga popuššiš meni.

Vidljive su tvoje frustracije zbog siromaštva i odrastanja na margini društva. No nijesmo svi siromasi i nijesmo se svi patili od malena.

Zraćiš svojim kompleksima, svojom nesrećom što nijesi uspeo da zaradiš za pristojan život. Vjerujem i da ti je neki imućniji baja maznuo žensku kojoj nisi mogao da priuštiš pristojan izlazak.

U prijevodu, možemo te svrstati pod: obićan šljam sa margine. Nije si vrijedan pažnje, no čisto iz humanih razloga da ti ukažem đe ti je problem.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 21:22 - pre 91 meseci
A jesi se prepoznao, jesi.

Pozdrav !

 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 21:38 - pre 91 meseci
Citat:
payge: A jesi se prepoznao, jesi.

Pozdrav !

:D


Nemam se ja što prepoznavati, problem je što si se ti prepoznao, pa si ušutio i pozelenijo od muke.

Šljamu šljamčasti, ubija te bijeda i siromaštvo. Navukao si komplekse sa dva života.

[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 29.09.2016. u 23:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 21:41 - pre 91 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Kada pomenu novine,sta pise u njihovim?

Nekoliko poruka ranije pomenuo sam da sam citao kosmicku pravdu i preneo nekoliko najinteresantnijih vesti. Bila je i vest o coveku koji vec par godina ne placa struju i ostale komunalije. Kod nas bi rekli da nije vest ako pas ujede coveka, ali kod njih je to toliko neverovatna vest kao kad bi se desilo da covek ujede psa.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 21:43 - pre 91 meseci
Kao da nam pricas o Marsu, sve je neverovatno u toj Belorusiji...rekoh ja na pocetku, smanji tu ribu malo.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 21:50 - pre 91 meseci
Šta će tek biti ako odeš u Moldaviju, a tek ako se zadržiš duže od cetiri dana, da ne spominjem moldavke.

Objasnjavaćeš nam kako je Moldavija ljepša od Britanije i Irske zajedno.

Da znaš da me ovom svojom pričom podsećaš na Borata kad je predstavljao Kazahstan.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 21:56 - pre 91 meseci
Nije tamo riba velika, nego smo mi ovde navikli na zivot u barustini gde ribe nema.

Sta pricam neverovatno - da Minsk ima metro vec 30 godina, a mi ga ni za 30 necemo imati? Da nam Beograd na celom potezu od OTC Novi Beograd pored Zeleznicke i Autobuske, pa preko cukarice do Zarkova izgleda kao mix deponije, polusrusenih fasada i najgore socijalne arhitekture dok u Minsku ne mozes naci najobicniji pikavac na ulici o poluraspalim fasadama da ne govorimo? POminjem ovaj deo grada samo iz razloga sto sam upravo tuda prosao po povratku iz Minska, a ne da bih tvrdio da nema i gorih delova. Ne pricam ja da je to nesto svemirsko i nevidjeno, vec da je Belorusija moderna Evropska drzava, koja moze da stane rame uz rame sa najuredjenijim drzavama Evrope, ali zato Srbi narocito oni koji nemaju mogucnosti mnogo da putuju nemaju drugog izbora nego da veruju da je ceo svet divlja deponija, kao sto je kod nas pored svake saobracajnice. Jutros sam hteo da snimim video na najprometnijoj ulici jednog grada u Srbiji - 100 metara ulice 300 kesa i papira se okacilo na nepotkresanom rastinju pored puta. Zasto je toliko tesko poverovati da postoje drzave u kojima to nije tako? Ne trebaju milioni da se ode tamo i proveri, 200-300 evra prosecan Srbin moze da izdvoji jednom godisnje i priusti sebi barem jednom godisnje takvo putovanje. Belorusi dodju na Crnogorsko primorje na 3-4 nedelje godisnje, a u Srbiji ljudi to ne mogu da priuste, sto finansijski, sto iz razloga sto radnici u Srbiji nemaju toliki godisnji odmor.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 22:05 - pre 91 meseci
Nije poenta u fotografijama i ćistoći Minska, to si prikazao i to smo vidjeli. Koji si kadar uhvatio, a šte si propustio, nije ni važno.

Problem nastaje kad počneš da nam objašnjavaš stanje i zemlji, društveno uređenje, zadovoljstvo i nezadovoljstvo životom tamošnjih građana i to na osnovu provedena tri dana i napravljenih pet fotografija. Mogu se Mali Rusi oduševljavati time, ali je to isuviše neozbiljno.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 22:10 - pre 91 meseci
Citat:
student_apsolvent: Nije poenta u fotografijama i ćistoći Minska, to si prikazao i to smo vidjeli. Koji si kadar uhvatio, a šte si propustio, nije ni važno.

Problem nastaje kad počneš da nam objašnjavaš stanje i zemlji, društveno uređenje, zadovoljstvo i nezadovoljstvo životom tamošnjih građana i to na osnovu provedena tri dana i napravljenih pet fotografija. Mogu se Mali Rusi oduševljavati time, ali je to isuviše neozbiljno.

A na čemu je tvoje pisanje zasnovano?
Ti tamo nisi bio ni tri minuta pa te to ne sprečava da daviš temu tvojim pisanjem i to još na usiljenom "crnogorskom"?
Lošem k... i dlaka smeta!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 22:22 - pre 91 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Nije tamo riba velika, nego smo mi ovde navikli na zivot u barustini gde ribe nema.

Sta pricam neverovatno - da Minsk ima metro vec 30 godina, a mi ga ni za 30 necemo imati? Da nam Beograd na celom potezu od OTC Novi Beograd pored Zeleznicke i Autobuske, pa preko cukarice do Zarkova izgleda kao mix deponije, polusrusenih fasada i najgore socijalne arhitekture dok u Minsku ne mozes naci najobicniji pikavac na ulici o poluraspalim fasadama da ne govorimo? POminjem ovaj deo grada samo iz razloga sto sam upravo tuda prosao po povratku iz Minska, a ne da bih tvrdio da nema i gorih delova. Ne pricam ja da je to nesto svemirsko i nevidjeno, vec da je Belorusija moderna Evropska drzava, koja moze da stane rame uz rame sa najuredjenijim drzavama Evrope, ali zato Srbi narocito oni koji nemaju mogucnosti mnogo da putuju nemaju drugog izbora nego da veruju da je ceo svet divlja deponija, kao sto je kod nas pored svake saobracajnice. Jutros sam hteo da snimim video na najprometnijoj ulici jednog grada u Srbiji - 100 metara ulice 300 kesa i papira se okacilo na nepotkresanom rastinju pored puta. Zasto je toliko tesko poverovati da postoje drzave u kojima to nije tako? Ne trebaju milioni da se ode tamo i proveri, 200-300 evra prosecan Srbin moze da izdvoji jednom godisnje i priusti sebi barem jednom godisnje takvo putovanje. Belorusi dodju na Crnogorsko primorje na 3-4 nedelje godisnje, a u Srbiji ljudi to ne mogu da priuste, sto finansijski, sto iz razloga sto radnici u Srbiji nemaju toliki godisnji odmor.


Pazi Darko, stvarno malo smanji ribu.

Nije da ja mislim da je Beograd cist grad ili da ne treba da ima metro is sl. Ali vidi, recimo kao netko tko trenutno zivi u Amsterdamu, koji je svetski grad vec jako dugo, ne mogu da kazem da je Beograd neka tamo rupa gde je svrha zivota gledanja u smece pored puta, odnosno zivotni stil koji sam imao u Beogradu mi je jako prijao i iz te pozicije sam se preselio u Amsterdam, i mogu ti reci mnoge stvari su bolje u Amsterdamu, a bogami neke su bolje u Beogradu. Sad ja sam malo ziveo i u Beogradu i u Amsterdamu (a tko zna gde cu biti za 10g), i moj zivotni stil - nije tvoj, odnosno sve zavisi sta covek hoce od zivota, ali definitivno malo pomeri stavove, i prica ce ti biti bliza realnosti. Pored toga sam imao prilike da obilazem EU kao turista i da na neki nacin povrsinski steknem utisak o zivotu u drugim gradovima. Mnogi su mi se jako dopali, ali ni jedan nije ostavio utisak na mene, kao Minsk i Belorusija na tebe...



 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 22:24 - pre 91 meseci
Citat:
batalale: A na čemu je tvoje pisanje zasnovano?
Ti tamo nisi bio ni tri minuta pa te to ne sprečava da daviš temu tvojim pisanjem i to još na usiljenom "crnogorskom"?
Lošem k... i dlaka smeta!


Nijesam ja ni otvarao temu, ali tvrdim da se jedan grad ili jedan narod ili jedna država ne može upoznati za tri dana. A Darko upravo to pokušava, da se predstavi kao poznavaoc Bijelorusije na osnovu trodnevne pisijete. Tu je "saplitanje".
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju29.09.2016. u 22:35 - pre 91 meseci
Citat:
batalale: Naporan si i neverovatno dosadan!
Zar ne primećuješ da tvoje pisanje nikoga ne interesuje nego samo smeta?


Ne.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 334807 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.