Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Investicije - podeljena javnost

elitemadzone.org :: MadZone :: Investicije - podeljena javnost

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76364 | Odgovora: 566 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
194.209.14.*



+168 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost31.08.2018. u 09:55 - pre 68 meseci
Evo, malopre objavljeno, i RTB Bor ide Kinezima.

nisu uvek stane investicije bas pozitivne. Pitaj one u fabrici lekova Jugoremedija (Jaka80 Radovis), mislim i Prvi Maj Pirot, Gosa,... Radi se uglavnom o investicijama tipa kupovine firme, dok za greenfield investicije ne moze da se nadje puno primera. Na kraju, ako su i "pukli", pukli su svojim novcem. Nismo nista izgubili, zato sto nije bilo sta da se izgubi. Da su uspeli, svima bi bilo dobro.

Kad sam rekao da ne idu visoko, budu nasi ljudi u menadzmentu lokalnog pogona, ali ne u menadzmentu same kompanije. Ne verujem da ce neko nas sedeti u menadzmentu Linglonga, dok sam sasvim siguran da ce sedeti u mendzmentu lokalnog pogona.
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost31.08.2018. u 10:26 - pre 68 meseci
Citat:
SunnyBoy: Evo, malopre objavljeno, i RTB Bor ide Kinezima.

nisu uvek stane investicije bas pozitivne. Pitaj one u fabrici lekova Jugoremedija (Jaka80 Radovis), mislim i Prvi Maj Pirot, Gosa,... Radi se uglavnom o investicijama tipa kupovine firme, dok za greenfield investicije ne moze da se nadje puno primera. Na kraju, ako su i "pukli", pukli su svojim novcem. Nismo nista izgubili, zato sto nije bilo sta da se izgubi. Da su uspeli, svima bi bilo dobro.

Kad sam rekao da ne idu visoko, budu nasi ljudi u menadzmentu lokalnog pogona, ali ne u menadzmentu same kompanije. Ne verujem da ce neko nas sedeti u menadzmentu Linglonga, dok sam sasvim siguran da ce sedeti u mendzmentu lokalnog pogona.


gresis. Uglavnom je pravilo da je vrlo malo stranaca i to ne na mestu izvrsnih direktora ili predsednika vec uglavnom po odborima. Prvi covek Erste banke je npr Caric, Intese Draginja Djuric, a SG Pitic itd itd...

Uostalom pogledaj malo rukovodstva kompanija.

U krajnjoj liniji nema puno razlike izmedju domacih vlasnika i stranih. Jednom kad izmire obaveze prema drzavi i radnicima, a to je jedino na sta mozemo sigurno racunati, slobodni su da sa viskom tj profitom idu kuda zele.

Mozda ce Kinez od profita otvoriti jos jedan pogon, a Srbin ce kupiti stan na menhetnu i sta onda ?
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.speed.planet.nl.



+7173 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost31.08.2018. u 10:29 - pre 68 meseci
Citat:
SunnyBoy
Kad sam rekao da ne idu visoko, budu nasi ljudi u menadzmentu lokalnog pogona, ali ne u menadzmentu same kompanije


Nema to nikakve veze sa "nasim" vs. "ne-nasim", vec se svodi na razloge kupovine.

Ako firma A kupuje firmu B zato sto je firma B jeftina ili u dugovima do guse, zasto bi koji djavo ostavili menadzment firme B ili, jos ludje, unapredili ih na pozicije u firmi A? Eventualno ostave menadzment u lokalu zato sto nemaju ekspertizu za vodjenje lokalnog pogona ili je to bio deo dila, ali to je sve.

Ako firma A kupuje firmu B zato sto im je strateski bitna, jasno je da postoji sansa da i menadzment firme A bude unapredjen posle kupovine.

To su pravila igre svuda na ovoj planeti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
194.209.14.*



+168 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost31.08.2018. u 10:38 - pre 68 meseci
Ivane, nisam komentarisao razloge zasto je tako, vec samo da je tako.
Naravno, da sam ja vlasnik neke kompanije, ja bih ompletan menadzment imao od ljudi kojima verujem i koji su sposobni. Naravno da bi to uglavnom bili ljudi koji su vec dugo pored mene.

Jamaica, Erste Banke u Srbiji, ili Erste Banke centrale? Isto i za ostale.
Ja sam gledao pogone stranih investitora u mom gradu i na osnovu toga verujem da mogu da izvucem merodavne zakljucke. Sve strane firme za koje znam vode stranci, nasi su tu u izvrsnim funkcijama.
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost31.08.2018. u 10:42 - pre 68 meseci
pozeljno je da menadzment bude lokalni pogotovo u nedovrsenim drzavama kao sto je nasa.

Jer, to su ljudi koji su pre svega tu dakle znaju jezik, lokalne obicaje, zatim znaju ljude, znaju kako se prica sa poreskom kako inspekcijom, kako se nesto pregura ako zapne... Sa druge strane stranac kao vlasnik prati performase poslovanja i u krajnjoj liniji moze uvek da otpusti menadzment.
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7173 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost31.08.2018. u 10:44 - pre 68 meseci
Ne moraju cak biti ni ljudi koji su dugo pored tebe, ali onda obicno radis globalni lov na glave i juris najbolje sto mozes da nadjes za svoje pare.

Koje su sanse onda da neki lokalni menadzer postane visoki menadzer u centrali? Ako je jako dobar onda ima neke, ali i tada se takmici sa globalnim talentom a svet je prilicno veliki.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost31.08.2018. u 10:51 - pre 68 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne moraju cak biti ni ljudi koji su dugo pored tebe, ali onda obicno radis globalni lov na glave i juris najbolje sto mozes da nadjes za svoje pare.

Koje su sanse onda da neki lokalni menadzer postane visoki menadzer u centrali? Ako je jako dobar onda ima neke, ali i tada se takmici sa globalnim talentom a svet je prilicno veliki.


replicirao sam na sunnyjevu primedbu da strane firme ne daju Srbima menadzerske pozicije u Srbiji i pokazao da ne da nije tako vec upravo obrnuto.

E sad, koja je sansa da Dragina Djuric predje u centralu Intese u Torino.

Odgovor je opet isti: ako im bude trebala. Medjutim zasto bi je oni vukli tamo kad im ovde zavrsava posao ?

U principu sve je moguce i bice kako vlasnik kaze.
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost31.08.2018. u 10:59 - pre 68 meseci
kad vec pricamo o globalnom selu mene je Tramp zaintrigirao kao fenomen.

To je jedan prebogati americki biznismen, potekao vec iz bogate porodice, zatim licnom sposobnoscu to visestruko uvecao i prosirio... A ovamo se predstavlja kao neki Robin Hud koji brine o nagoimlanoj sirotinji...

Sta bi to moglo da bude ?

Logicno je da on brani liberalni poredak. A on cini suprotno. Verovatno je on deo jedne sire, ali za sada tajne grupe koja je shvatila da je krajnje ishodiste teranja po istom verovatno revolucija u americi. Da bi to predupredili dok jos djavo nije odneo salu, oni se vec sad stavljaju na celo nezadovoljnih. Tako ce lakse kontrolisati i kanalisati bes mase.

Izgleda da su Amerikanci ovo progutali jer tramp je pobedio. Sad cak govore i prate da ce pokrenuti i gradjanski rat ako se ovi usude da opozovu trampa.
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 07:28 - pre 68 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
SunnyBoy
Kad sam rekao da ne idu visoko, budu nasi ljudi u menadzmentu lokalnog pogona, ali ne u menadzmentu same kompanije


Nema to nikakve veze sa "nasim" vs. "ne-nasim", vec se svodi na razloge kupovine.

Ako firma A kupuje firmu B zato sto je firma B jeftina ili u dugovima do guse, zasto bi koji djavo ostavili menadzment firme B ili, jos ludje, unapredili ih na pozicije u firmi A? Eventualno ostave menadzment u lokalu zato sto nemaju ekspertizu za vodjenje lokalnog pogona ili je to bio deo dila, ali to je sve.

Ako firma A kupuje firmu B zato sto im je strateski bitna, jasno je da postoji sansa da i menadzment firme A bude unapredjen posle kupovine.

To su pravila igre svuda na ovoj planeti.



Ivane - pa ipak se te sulude kombinacije desavaju. Direktor firme A koja je bila do guse u dugovima ostaje direktor ili preuzima neku drugu visoku poziciju, nakon sto je firma B preuzela firmu A.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 08:04 - pre 68 meseci
Citat:
Jamajca:
ipak kako god se okrene osnov ravoja neke drzave pociva u samom narodu i njegovim sposobnostima.

Kad bi bilo samo do sistema pa onda bi svi usvojili idealni sistem. Tako npr u Juznoj Americi ja mislim da ne postoji kontinent na kome je izmenjano vise sistema i to u kratkom roku i razlicitih. Od Kastra pa do Videle. Kao, nevalja kominizam, sad ce oni da uvedu liberalni kapitalizam. Ili obrnuto. A ustvari, narod lenj, nesposoban da se organizuje, neinventivan, sklon hedonizmu sto povlaci korupciju i lopovluk i tu je onda tesko razvijati se.


Heh, pa kako onda objasnjavas cinjenicu da kad prosecni Srbin ode u tako neku zemlju sa uredjenim sistemom, odmah mu se promeni genetski materijal i pocne da se ponasa drugacije? :) Kao da su ljudi svuda isti, ali se sistemi razlikuju i bio sistem dobar ili los, ljudi se prilagodjavaju njemu, zar ne?
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 08:29 - pre 68 meseci
Citat:
IUOP_1: Heh, pa kako onda objasnjavas cinjenicu da kad prosecni Srbin ode u tako neku zemlju sa uredjenim sistemom, odmah mu se promeni genetski materijal i pocne da se ponasa drugacije? :) Kao da su ljudi svuda isti, ali se sistemi razlikuju i bio sistem dobar ili los, ljudi se prilagodjavaju njemu, zar ne?


koliko se kom Srbinu izmeni kod na zapadu ja to ne znam, ali naravno da se uklapaju u sredinu koju je konstruisao domacin. A domacin ce uvek napraviti zemlju po onome kako vecina ljudi tako misli.

Evo jedan primer. Recimo Amerikanci vole demokratiju, a Rusi diktaturu. I to je tako. Zato se Amerikanci i bune protiv Trumpa jer on tera po svome ne hajuci za drugo misljnje, a po americkom poimanju demokratije predsednik je arbitar i pokusava da uskladi vise struja u Kongresu. I izabran je na maksimalno dva mandata. Dakle, oni smatraju da niko nije van kontrole, pa ni predsednik. I oni uzivaju u tome kad on zeza kongres, kongres njega, a sve to posmatra vrhovni sud.

Sa druge strane Rusi smatraju da demokratija nije dobra, da se tu ljudi samo svadjaju, evo vidite sad je pobedio Trump, a ne daju mu da vlada. Zemlji treba jedan vodja koji zna najbolje vidi dalje bolje od svih... Demokratija, vladavina prava, svetinja privatne svojine, sta je to spram volje velikog vodje. Recimo Putin vlada samostalno kao pravi vladar, a ne tamo neki Trump koga razvlace po medijima, rodjena partija se buni protiv njega ili ona May koju maltretiraju u parlamentu negodnim pitanjima. Pa jel to drzava, jel to vladar ?!

Zasto je u Svajcarskoj red ? Pa zato sto vecina tako hoce. Tamo kad se kupas posle +22 komsija te opomene jer remetis red, a ti umesto da mu po srpskom razbijes nos ti mu se izvinis. Jel dogovrili ste se da bude red.

U Srbiji momak gurne baklju policajcu u usta, a mi kazemo, jao a pustite ga sta zan mlad zelen, rastao bez oca. Posle izadje opet se tuce, mi kazemo bravo mangupe. Kad nas zaustavi policajac mi kukumavcimo da nam ne pise kaznu ili mu tutnemo koji dinar, a onda se cudimo sto politicari kradu.

-----

mi hocemo da budemo uredjena drzava, a okreni se oko sebe. Pola ih prima crnu i belu platu. Prodavac ako te vec malo bolje upozna prestaje da ti izdaje fiskalni racun, ceo grad ne placa komunalije "jer vlada Mislosevic" pa mu posle to oproste, gradonacelnik NS hoce da rusi SPENS i to je OK..... A ti tvrdis da su svi narodi isti i da Srbin bude bolji od Svajcarca kad ode tamo.

Pa da, KAD ODE TAMO.


Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.speed.planet.nl.



+7173 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 08:51 - pre 68 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
SunnyBoy
Kad sam rekao da ne idu visoko, budu nasi ljudi u menadzmentu lokalnog pogona, ali ne u menadzmentu same kompanije


Nema to nikakve veze sa "nasim" vs. "ne-nasim", vec se svodi na razloge kupovine.

Ako firma A kupuje firmu B zato sto je firma B jeftina ili u dugovima do guse, zasto bi koji djavo ostavili menadzment firme B ili, jos ludje, unapredili ih na pozicije u firmi A? Eventualno ostave menadzment u lokalu zato sto nemaju ekspertizu za vodjenje lokalnog pogona ili je to bio deo dila, ali to je sve.

Ako firma A kupuje firmu B zato sto im je strateski bitna, jasno je da postoji sansa da i menadzment firme A bude unapredjen posle kupovine.

To su pravila igre svuda na ovoj planeti.



Ivane - pa ipak se te sulude kombinacije desavaju. Direktor firme A koja je bila do guse u dugovima ostaje direktor ili preuzima neku drugu visoku poziciju, nakon sto je firma B preuzela firmu A.


Ne kazem da se ne desavaju, ali to je obicno deo dila zato sto je direktor firme B uradio nesto jako dobro za firmu A, recimo ucinio firmu B mnogo jeftinijom ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 08:58 - pre 68 meseci
Moze sve i na finjaka.

Recimo Djelic je posle ministrovanja posta generalni CA za jugoistocnu Evropu. Ali kako ? Pa Dinkic i on su progurali zakon da se ne sme vise davati licenci novim bankama za rad. Jer ima dosta banaka. E kad je CA hteo da udje oni su nagovorili Djordjevica da im proda svoju banku sa velikom mrezom filijala.

Djelic posle dobio 11 miliona otpremnine.
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 09:01 - pre 68 meseci
Ivan i Jamaica - eto ipak moze :D :D :D
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 09:07 - pre 68 meseci
sve moze.
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7173 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 09:29 - pre 68 meseci
Moze naravno ali mislim da to nije bas bio smisao diskusije oko migracije domacih menadzera u vise pozicije posle M&A procesa.

Jasno je da u slucajevima korupcije ili specijalne strateske bitnosti (tipa drzava kaze - prodajemo X, ali samo ako Djura ostane direktor, onda je to deo cene kupovine, sta da se radi) takvi slucajevi sljakaju, ali u drugim situacijama sanse za menadzment neke slabe firme koja je meta za kupovinu su vrlo mrsave.

I to nema veze sa nacionalnoscu vec je jednostavno zakon trzista.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 09:45 - pre 68 meseci
a bilo je i da gazda kad prodaje firmu strancu zahteva da u paketu zadrze neke stare kadrove i tako im se oduzi za dotadasnji razvoj kompanije.
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 10:11 - pre 68 meseci
@Ivan - cesce je to nego cista posla :D

Normalno da po istom osnovu po kom su ostali ili postavljeni lokalno, prosto ne mogu da idu na gore. Recimo Danica Draskovic je clan upravnog odbora NIS-a po osnovi politickih veza i kontakata u Srbiji. Posto van okvira Srbije nema politicke veze i kontakte - ne moze da postane clan upravnog odbora Gazprom-a :D

Ali recimo Djelic je mogao - posto su mu kontakti bili van okvira Srbije :)
 
Odgovor na temu

Jamajca

Član broj: 338372
Poruke: 61



+55 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 10:39 - pre 68 meseci
Djelic je takodje i sa frnacuskim pasosem i govori francuski bez akcenta !
Od portira do direktora za nedelju dana
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Investicije - podeljena javnost01.09.2018. u 10:46 - pre 68 meseci
Izgleda da DGSE dobro plaća.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 01.09.2018. u 12:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Investicije - podeljena javnost

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76364 | Odgovora: 566 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.