Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Botovi na delu - naprovidnije do sad

elitemadzone.org :: MadZone :: Botovi na delu - naprovidnije do sad
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39591 | Odgovora: 339 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad26.09.2018. u 21:55 - pre 67 meseci
Sta reci..........................
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad26.09.2018. u 21:59 - pre 67 meseci
Eh, sta reci... Nije to skoro ni pocelo.

(premotati na 1:20, da cujete ministra)

 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad26.09.2018. u 21:59 - pre 67 meseci
@IUOP_1

E ovo nisam znao, ja mislio skripte i botovi, kad ono pravi ljudi....
Snimi ti tu pretnju letenjem iz stranke i poslom koji nemaju :O
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad26.09.2018. u 22:03 - pre 67 meseci
Ma ima i skripti, procureli su i neki programi, pa su zato i smenjeni ljudi, svasta ima.

Ja bre mislio da je ovo opste poznato :)
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad26.09.2018. u 22:15 - pre 67 meseci
Pored vas šokiranih, iznenađenih, zgroženih i zanemelih ova vlast će da nas drma još 100 godina. Svi ste bre nešto iznad situacije, niko ne gleda TV, svi se informišu sa opskurnih internet portala i svi komunicirate sa deset kolega/prijatelja/rođaka koji su isto lupali u šerpe za vreme dnevnika (nemojte da se*ete da ste ozbiljno iznosili svoj politički stav lupanjem u šerpe?! Au, pa ko je onda srušio Slobu? Vi sigurno niste!). I svi se iznenađujete kako to da je ovaj tabloid uticajan, a ona "građanska" novina nije, i kako to da svi gledaju farmu i Pink, a vi YouTubw kanale koje iz svoje ograničene perspektive smatrate za važnije, kvalitetnije ili istinitije od onoga što se nudi na TV-u.

Hoćete, bre, da srušite sistem, a ne znate šta vole i šta gledaju i za koga glasaju ni vaše prve komšije na vašem spratu. Zato što ste iznad toga. Do slobode se ne dolazi kuckanjem po forumima ili lupanjem u šerpe. Treba tu i malo pameti i mnogo srca i poštenja i žrtve. A ne da se kalkuliše "a gde ću ja biti u svemu tome kad skinemo AV-a, koje mesto u vlasti meni pripada?
 
+3

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad26.09.2018. u 22:53 - pre 67 meseci
Ima i programa/aplikacija i skripti i sajtova s login-om (sa sve odabranim vestima i prigodnim template komentarima) i sto je najgore to rade za dz, obecanja i pohvale.
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad26.09.2018. u 23:28 - pre 67 meseci
Citat:
dr0id: i sto je najgore to rade za dz, obecanja i pohvale.

Neki rade za obecanja, ali vecina ne, jer su se fino uglavili u drzavnu sluzbu, gde ide plata, staz i doprinosi, a ne rade nista.

Mislim da je prica o ovome krenula od toboznjeg intervjua u Blicu, gde je neki bot "priznao" da rade za sendvice i onda su svi poverovali u to i poceli za prozivaju botove kako su sendvicari i dal su im sendvici sa alpskom ili sunkom (aludirajuci na to kako su se jeftino prodali).

Ja ne mogu da shvatim takvu naivnost. Jbt, dobijes drzavni posao, ne radis nista (za vreme kampanja bukvalno ne dolaze na posao), neki dobiju letovanje u CG ili Grckoj, a ljudi ih prozivaju kako su glupi!

Pa evo ovo, ladno su otisli na Tajland, taj put su im platili gradjani Srbije i ko je sad glup - botovi ili gradjani!?
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad26.09.2018. u 23:37 - pre 67 meseci
Pricao sam s likom pre godinu-dve, pokazivao mi je na telefonu tih par grupa gde ih koordinisu, sajt gde se loguje i sta dobije tamo...on je bio nezaposlen a rekao je i da su i ostali koje zna, i da ne rade za pare (ja pitao jel po komentaru nesto kao affiliate/pay per click ili dnevnice) vec da ih primete i mozda jednog dana uzmu u obzir...
A sendvicari su prvo bili oni iz putujuceg cirkusa (video da izlaze iz buseva i nose sendvice na putu ka mitingu) pa se prosirilo i na ostale, realno se prodaju za dz
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad26.09.2018. u 23:46 - pre 67 meseci
Citat:
dr0id: vec da ih primete i mozda jednog dana uzmu u obzir...

Da, zato sto je krenula navala.

Citat:
dr0id: A sendvicari su prvo bili oni iz putujuceg cirkusa (video da izlaze iz buseva i nose sendvice na putu ka mitingu) pa se prosirilo i na ostale, realno se prodaju za dz

Znam jednu devojku koja je to radila, sa jos jednim clanom porodice. I zao mi je, ali ne mogu ni da je napadam ni da je pljujem. Ne zato sto je znam, vec zato sto shvatam da tesko zive i da im svaki dinar znaci. Dnevnica za prisustvo je bila 2.000 (plus cuveni sendvici), tako da su u kucu za jedan dan uneli 4.000 (jos i vise kad su isli negde, cini mi se na Kosovo). Jbg, tesko se zivi, ljudi se dovijaju kako znaju i mogu.

Mislim da su krivci za ovo stanje oni koji ne glasaju i pametuju kako su svi isti, a ne botovi.
 
+3

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 01:44 - pre 67 meseci
Meni nije zao. Bolje da prose, kradu, prostituisu se nego sto botuju. Cuo sam i da su se jednom ti sa dnevnicama potukli sa onima bez dnevnica (kao neki dobili neki ne tj. pre ce biti da ti iz lokalnih odbora/vodje puta maznu pare sebi a podele samo sendvice i vodu).
 
+1

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 04:30 - pre 67 meseci
Citat:
Machiavelli...:
Pogledajte komentare na ovu vest...

http://www.novosti.rs/vesti/na...ke-akcije-policija-Srbije-i-RS

Komentari podrske samo pljuste, jedan za drugim... I svaki ima oko 180 likeova... Ovo je najprovidnije bot-ovanje koje sam ja video.



Botovi se i placaju za to.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
93.186.70.*



+10254 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 07:36 - pre 67 meseci
Nema to veze sa botovima.

Zaboravljate da se poruke MODERIŠU. Nije to kao ovaj forum, pa šta ukucaš, postuješ - i to bude vidljivo na temi.

Na svim ovakvim sajtovima, ukucaš, postuješ pa onda moderator objavi ili ne.

Pitanje 1. Ko i zašto objavljuje komentare, kad su botovski ?!
Pitanje 2. Da li zaista neko mora da pošalje komentar, da bi se video na sajtu ?
Pitanje 3. Da li te komentare može da piše isti čovek, tj. ista grupa ljudi koja i moderiše ?

Pitanja su naravno, retorička, ali jasno je da svaki od medija vuče na svoju političku stranu, i da zapravo te komentare generišu isti ljudi koji vode medijsku kuću čiji je sajt.

Posebno je smešan podatak o lajkovima. Tek, vidiš niotkuda 5.000 lajkova ili sličan broj dislajkova. Banalno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 07:41 - pre 67 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Citat:
Machiavelli...:
Pogledajte komentare na ovu vest...

http://www.novosti.rs/vesti/na...ke-akcije-policija-Srbije-i-RS

Komentari podrske samo pljuste, jedan za drugim... I svaki ima oko 180 likeova... Ovo je najprovidnije bot-ovanje koje sam ja video.



Botovi se i placaju za to.

Vise ne, davno proslo vreme. Sad su botovi zaposleni po drzavnim firmama, ili jos gore po stranim sa mizernom platom, i imaju kvotu koliko moraju da napisu/odklikcu, u suprotnom otkaz. Nema vise "sokic, sendvic..." sad su ih dovoljno zaposlili da ih drze u saci. Oni koji nisu zaposleni "volontiraju" u stranci cekajuci uhlebljenje. Oni, eventualno, jos uvek dobiju sendvic i sokic.

Sad vise nema ni sendvica kad idu na partijske mitinge - samo ih pokupe sa posla i zdravo, dovidjenja. Imas posao snadji se. Imas i platu (mada ako sam razumeo 10% je obavezna "donacija" za stranku).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 07:46 - pre 67 meseci
Nikola:"Vise ne, davno proslo vreme. Sad su botovi zaposleni po drzavnim firmama, ili jos gore po stranim sa mizernom platom, i imaju kvotu koliko moraju da napisu/odklikcu, u suprotnom otkaz."

Bojan ima druga koji radi u vodovodu kao sns bot za pristojnu platu, pitaj ga.
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 08:01 - pre 67 meseci
Citat:
dr0id: Bolje da prose, kradu, prostituisu se nego sto botuju.

A zasto je bolje? Npr. meni je dete gladno i daju mi posao da bih glasao za njih. Objasni mi sta ja tu lose radim. Kako je bolje da mi detetu krce creva, nego da ga nahranim!?

Logika napada na botove je kontraproduktivna, jer je njihovo ponasanje apsolutno racionalno. Koliko pratim domacu politicki scenu, opozicija to nikako da uvidi, vec sve nesto da su botovi nepismeni i glupi, bezube neznalice kojima je rijaliti isprao mozak. Nece biti.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 08:40 - pre 67 meseci
Moral insanity, cilj opravdava sredstvo..i te price..
Rece neki bloger, dok je toplog supka, nema zime, eto prilike za zaradu..
 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 09:56 - pre 67 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
dr0id: Bolje da prose, kradu, prostituisu se nego sto botuju.

A zasto je bolje? Npr. meni je dete gladno i daju mi posao da bih glasao za njih. Objasni mi sta ja tu lose radim. Kako je bolje da mi detetu krce creva, nego da ga nahranim!?

Logika napada na botove je kontraproduktivna, jer je njihovo ponasanje apsolutno racionalno. Koliko pratim domacu politicki scenu, opozicija to nikako da uvidi, vec sve nesto da su botovi nepismeni i glupi, bezube neznalice kojima je rijaliti isprao mozak. Nece biti.



Pa onda logika govori da ne trebaju nista drugu ni da ocekuju, od sendvica koje ce da im baci gazda ako su poslusni, jel tako?

Mislim ako svesno radis na gradnji odrzavanju sistema koji te je doveo do toga da moras da se prodajes (moralno, fizicki, duhovno se kurvas) da bi nahranio svoju decu i vidis to kao logicno, onda nista drugo od tog sistema ni ne zasluzujes, kao ni tvoja deca...

I sto se mene tice to je ok prica, ali onda ne treba pricati o razumevanju ili sazaljenju koje treba da se oseca prema nekom ko svesno i jasno i glasno ucestvuje u tom dilu. On je dobio sta je hteo.
 
+2

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
194.209.14.*



+168 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 09:59 - pre 67 meseci
Koliko vidim, postoje botovi i oni drugi.
Botovi su oni koji podrzavaju stranke na vlasti.
"Oni drugi" su... pa oni drugi.

Jeste li sigurni da protivnici rezima nemaju organizovane ljude za pisanje komentara, ili bar neke koji osecaju kao svoju obavezu da se bune, kontriraju.

Popio sam i ja nekoliko puta ocenu da sa bot. Ja imam svoje stavove, drzim ih se. A veliki vodja ih tako cesto menja, da ne mogu ni da ispratim sta trenutno misli. Puno se druzi sa Vulinima. Samo jedno mu je konstantno: Svi su proti njega, nemocnog, a on herkulovskim naporima cini nemoguce. Cesto mu oni prvi kvare, sprecavaju, a on jadan, i bez da ocekuje ljudsko hvala, zrtvuje sve za narod, Srbiju, Srbe, planetu, suncev sistem, mlecni put, kosmos,...

Dakle, kad negde komentarisem negativno poteze vlade, dobijam "botovske" ocene da sam strani placenik, mrzitelj Srba, izdajica, kriminalac,... Nije bitno sta je moje obrazlozenje stava.
Kad se slozim sa nekom potezom vlade, onda "antibotovi" odmah u meni vide bota, koji objasnjenjem stava zeli da se zamaskira, pitaju me da li sam dobio dva sendvica, i sl.

A istina je da sa ne zavisim ni od jednih ni od drugih, da bih mnogo mirnije ziveo, ako bih uspeo da, kao mnoi, prekinem sve veze sa Srbijom i ljudima u njoj.

Po meni su "botovi" oni koji svoje komentare svode na parole, poput:
Nas predsednik nam obezbedjuje bolju buducnost.
Samo on moze da nas izbavi.
Vlada radi za dobrobit svih gradjana.
Kinezi su nasi prijatelji.
Rusija je nasa buducnost.
Nedamo Kosovo.

One koji imaju drugacije stavove cenim, ali ne moram da se slazem. Uz to, ne postoji ni jedan jedini covek na ovom svetu sa kojim se ne slazete bar u necemu. Cak je i Hitler uradio nesto dobro (prvi je dao zenama pravo glasa, na primer), pobude su nesto drugo.

I ova vlada radi neke dobre stvari, cesto to nije zbog njihove zelje, vec su naterani, ili su ih okolnosti dovele do nekih uspeha. Ako i urade nesto dobro, priznacu, ali necu glasati za njih.
 
+2

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 10:23 - pre 67 meseci
Botovi odlaze na posao, potpisu menicu(nema zezanja kod gospodara Vucica) na ulazu, rade, dobiju dnevnicu, kao i sendvic i osvezenje.

Komentari su ima takvi da bi cak i ja uspeo da istreniram neki AI da pise bolje.
Portali gde pisu (vecina dnevnih listova) imaju poseban "backdoor" za njih, mozda API ili ih cenzor pusta po ip-u.
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 10:31 - pre 67 meseci
Citat:
bananaphone: Mislim ako svesno radis na gradnji odrzavanju sistema

Kako to radim?

Nije pojedinac napravio ovaj sistem, pa pojedinac nece moci ni da promeni. Uostalom, zasto bi me (teoretski) bilo briga za druge, ako njih bas zabole za mene? Covece, svako gleda svoju muku, briga ljude za visoku politiku! Ljudi, koje smo izabrali u Skupstinu se ponasaju tako, a nece obican covek. Dakle, ako imam dve solucije, da dobijem posao ili da kukam po drustvenim mrezama, NORMALNO je da cu izabrati ovo prvo. Zao mi je sto je tako i ja NISTA ne mogu da uradim povodom toga. Ali bas nista.

bananaphone, nekoliko puta smo ti i ja imali razlicite stavove, oko nekih drustvenih pitanja. Ne cini li ti se da imas misljenje vecine i da se bavis pojavnim oblicima, umesto da zadjes malo dublje u sustinu problema?

Citat:
SunnyBoy: Jeste li sigurni da protivnici rezima nemaju organizovane ljude za pisanje komentara, ili bar neke koji osecaju kao svoju obavezu da se bune, kontriraju.

Verovatno imaju. Samo, ako to rade iz ubedjenja, onda nisu botovi u pravom smislu reci. Drugo, opozicija nema para da ih placa, niti moze da im daje radna mesta u drzavnim sluzbama.

Citat:
SunnyBoy: Popio sam i ja nekoliko puta ocenu da sa bot.

Ja nisam, koliko se secam, ali sam cesto video na drustvenim mrezama, da neko napise misljenje koje ja delim i da ga onda zestoko pljuju i prozivaju botom. Najcesce je to kod domacih teoreticara zavera, pa kad im neko kaze koliko nemaju pojma, odma krene pljuvacina :) Zato i izbegavam da im se nadjem na meti.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Botovi na delu - naprovidnije do sad
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39591 | Odgovora: 339 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.