Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Botovi na delu - naprovidnije do sad

elitemadzone.org :: MadZone :: Botovi na delu - naprovidnije do sad
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39281 | Odgovora: 339 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 10:47 - pre 66 meseci
I jos jedna stvar.

Botovi se napadaju zbog toga sto dobijaju posao preko stranke, ide plata i sve to, a ne rade nista. Ok. Ali, moze li neko da mi objasni u cemu se to razlikuje od toga kad neko dobije posao preko rodjacke veze ili kupi radno mesto?!? Pa to je sve ista stvar! Zasto je onda ovo prvo predmet napada ("eto zato mi propadamo"), a ovo drugo je nesto normalno?! E pa nece biti, iste su stvari u pitanju. Dobio posao od stranke ili preko roditelja i kumova, apsolutno nema nikakve razlike.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 10:52 - pre 66 meseci
Ima razlike u tome sto botovski posao treba da placa stranka, a ne poreski obveznici...
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 10:54 - pre 66 meseci
Posledice su iste - trosi se drzavni novac, a efekti rada su minimalni. A stranke takodje dobijaju novac iz budzeta.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 11:03 - pre 66 meseci
Pa efekti rada su minimalni kad zaposle 30 pravnika u elektroprivredi da botuju...
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7169 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 11:30 - pre 66 meseci
Citat:
IUOP_1
ide plata i sve to, a ne rade nista.


Cek, zar nije posao botova da lajkuju i piskaraju komentare po portalima, blogovima, forumima u skladu sa direktivama politicke stranke poslodavca....

Kako god, to je nekakav posao, nije da ne rade nista (inace sumnjam da bi ih bilo ko placao da bas ne rade nista).

Drugo, i sasvim na mestu IMHO, je pitanje odakle taj novac dolazi.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 11:32 - pre 66 meseci
Ivan:"Drugo, i sasvim na mestu IMHO, je pitanje odakle taj novac dolazi."

Iz drzavne kase koju pune poreski obveznici...

 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 12:03 - pre 66 meseci
Citat:
IUOP_1: Kako to radim?

Nije pojedinac napravio ovaj sistem, pa pojedinac nece moci ni da promeni. Uostalom, zasto bi me (teoretski) bilo briga za druge, ako njih bas zabole za mene? Covece, svako gleda svoju muku, briga ljude za visoku politiku! Ljudi, koje smo izabrali u Skupstinu se ponasaju tako, a nece obican covek. Dakle, ako imam dve solucije, da dobijem posao ili da kukam po drustvenim mrezama, NORMALNO je da cu izabrati ovo prvo. Zao mi je sto je tako i ja NISTA ne mogu da uradim povodom toga. Ali bas nista.

bananaphone, nekoliko puta smo ti i ja imali razlicite stavove, oko nekih drustvenih pitanja. Ne cini li ti se da imas misljenje vecine i da se bavis pojavnim oblicima, umesto da zadjes malo dublje u sustinu problema?


Pogresno si procitao moj post, ne odnosi se na tebe licno, nego na ljude koji svesno pristaju na dil da budu u sluzbi rezima "da bi prehranili svoju decu". Ne pricam samo o ovom rezimu nego bilo kom.

Ljude pre svega treba da bude briga za politiku jer su njihovi zivoti odredjeni potezima politicara. I taj hleb ili posao, kog nema, nema ga zbog losih poteza politicara i to bas tih koji su sad na vlasti. Ako ti nemas hleb zbog losih poteza politicara, a onda svesno dolazis da radis na jacanju sistema koji te je u startu ostavio bez hleba, da bi ti taj sistem za tvoj sopstveni rad bacio koricu hleba, pri tom se kurvas, odnosno ne radis to iz ideoloskih uverenja, nego zbog korice hleba za tvoju decu, pa onda nek ti bude tako kako jeste, to je sve sto kazem.

Ako su ljudi zadovoljni sa tim sto su dobili, stavljajuci sebe u poziciju bootova, nek tako i zive - zadovoljni, gde je problem? Ja ih ne kritikujem, nego kazem ako je to njihov izbor i resenje, onda svakako zasluzuju da zive tako kako zive.

Ali ja onda necu da se sazivljavam sa problemima sa kojima se ti ljudi susrecu a koji proisticu iz njihovih sopstvenih izbora.
 
+1

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 12:10 - pre 66 meseci
Nije se nista bolje zivelo za vreme zutih. Razlika je samo u tome sto ovi agresivno pritiskaju medijski prostor misleci da ce tako da ostanu doveka na vlasti.
Inace SNS cine perjanice DOS-a, i preletaca koji su svi sad presli kod njih, ista je to ekipa.
 
+2

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.108.126.178.ptr.us.xo.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 12:15 - pre 66 meseci
Ne slazem se da neciji izgovor treba da bude "Nemam para pa sam primoran da budem bot". Ko ce o cemu k**** o postenju. Kakva je razlika da devojka pocne da se prostituise za novac? Sta ce jadna nema leba da jede. Tu je vise problema, ali glavni su moralna nacela te devojke na nizem nivou nego vecine.

Nego me zanima, ko im je ciljna publika za te komentare od 4-5 reci. Sta misle postici time? Zasto uopste i trose pare, ako trose ista sem obecanja tim ljudima?
Razumem da plate novinaru da napise pozitivan clanak, ali ova glupost sa botovima mi nikako nije jasna.

[Ovu poruku je menjao Machiavelli... dana 27.09.2018. u 13:54 GMT+1]
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 12:27 - pre 66 meseci
Nije njima cilj da ulaze u diskusije i da prave misaone postove, znaju da su tu tanki. Cilj im je da stvore sliku kako ih mnogo ljudi podrzava.
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 12:41 - pre 66 meseci
Upravo, kao i putujuci cirkus za mitinge.

Citat:
IUOP_1:
I jos jedna stvar.

Botovi se napadaju zbog toga sto dobijaju posao preko stranke, ide plata i sve to, a ne rade nista.

Botovi se napadaju zato sto botuju, dobijanje posla preko stranke je odavno postalo nesto normalno

Citat:
Machiavelli...:
Kakva je razlika da devojka pocne da se prostituise za novac?

Velika, botovi prave mnogo vecu stetu a zaradjuju daleko manje
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 12:54 - pre 66 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Cek, zar nije posao botova da lajkuju i piskaraju komentare po portalima, blogovima, forumima u skladu sa direktivama politicke stranke poslodavca....

Kako god, to je nekakav posao, nije da ne rade nista (inace sumnjam da bi ih bilo ko placao da bas ne rade nista).

Mislio sam na drzavni posao, gde se po prirodi stvari slabo sta radi. Jer oni pisu komentare i botuju, bas da bi dobili kakav posao u drzavnoj sluzbi. A tu onda ide redovna plata, koja nije mala, staz, doprinosi, a posao - to se jedva nesto uradi.

Pricao mi je jedan covek, radi u drzavnoj instituciji, kad su zaposleni neki botovi, kako to izgleda. Bukvalno po ceo dan ne rade, samo mobilni drndaju, niko im ne daje nikakav posao (jer se plase da ne izgube svoj, ako udju u neki sukob oko radnih zadataka), a kad je pocela izborna kampanja, njihova nacelnica (dakle, neposredni sef) je dobila obavestenje odozgo da ti ljudi nece u toku kampanje dolaziti na posao i da ne talasa oko toga. Ona je to prenela ostalim zaposlenima i zamolila da ne pricaju okolo - sto ovaj covek nije uradio :)

Elem, za tog coveka znam da se preko rodbinskih veza zaposlio tu i ja stvarno ne vidim razliku izmedju njega i obicnog stranackog bota. Jedan je znao ljude na nekim mestima, drugog je uposlila stranka, isto sve.

Citat:
bananaphone: Ako ti nemas hleb zbog losih poteza politicara, a onda svesno dolazis da radis na jacanju sistema koji te je u startu ostavio bez hleba, da bi ti taj sistem za tvoj sopstveni rad bacio koricu hleba, pri tom se kurvas, odnosno ne radis to iz ideoloskih uverenja, nego zbog korice hleba za tvoju decu, pa onda nek ti bude tako kako jeste, to je sve sto kazem.

Nisu politicari krivi, vec gradjani koji su ih birali. A drugo, taj sistem je nastao dugo pre sadasnjih generacija (mislis da si u komunizmu mogao da postignes nesto, a da nisi clan KP?), a i opstace - dok se zemlja ne urusi.

Citat:
Machiavelli...: Kakva je razlika da devojka pocne da se prostituise za novac? Sta ce jadna nema leba da jede. To je vise problema, ali glavni da su moralna nacela te devojke na nizem nivou nego vecine.

Prvo, razlika je u tome sto je prostitucija zakonski nedozvoljena.
Drugo, necija moralna nacela su iskljucivo njegova stvar i to da li se neko kurva ili ne, ima veze sa drustvenim sistemom ko sa klimom na Madagaskaru.

Citat:
Machiavelli...: Nego me zanima, ko im je cilja publika za te komentare od 4-5 reci. Sta misle postici time? Zasto uopste i trose pare, ako trose ista sem obecanja tim ljudima?
Razumem da plate novinaru da napise pozitivan clanak, ali ova glupost sa botovima mi nikako nije jasna.

Citat:
Branimir Maksimovic: Nije njima cilj da ulaze u diskusije i da prave misaone postove, znaju da su tu tanki. Cilj im je da stvore sliku kako ih mnogo ljudi podrzava.

Iskreno, to ni ja ne razumem. Ocigleno je pisanje botova, efekat je nikakav, zasto i dalje to rade, nisam pametan.

Prikačeni fajlovi
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 13:12 - pre 66 meseci
Hebote, koliko je ovaj forum propao, pa to je strašno.

Trolovi se smeju botovima. Ne ne ne, ne mogu da verujem.

Citat:

Machiavelli...
Ne slazem se da neciji izgovor treba da bude "Nemam para pa sam primoran da budem bot".


Ko si ti da propisuješ bilo kome šta će da radi sa svojim životom? Šta ima da se slažeš ili ne slažeš, hoćeš ti da mu daš pare za leba, letovanje, nova kola, cipele?

Citat:

Machiavelli...
Ko ce o cemu k**** o postenju.


Tu se slažemo. Uzmi ogledalo.

Citat:

Machiavelli...
Kakva je razlika da devojka pocne da se prostituise za novac?


Nema suštinske razlike.

Citat:

Machiavelli...
Sta ce jadna nema leba da jede.


Možda nema leba da jede, možda hoće jahte, avione, kamione, njena stvar. Što tebe koli burac za tuđ lični život? Ako tako rade u tvom selu, mnogo su primitivni.

Citat:

Machiavelli...
To je vise problema, ali glavni da su moralna nacela te devojke na nizem nivou nego vecine.


"Moralna načela"(šta god to bilo) te devojke su na neuporedivo višem nivoJu od ljudi kojima je sopstveni život toliko prazan, da zabadaju nos u tuđi. To je na primer jedan problem.

Citat:

Machiavelli...
Nego me zanima, ko im je cilja publika za te komentare od 4-5 reci.


Publika su im upravo takvi kao ti, što bi se reklo: slično se sličnom raduje. Ne ne, nemoj da te ovo zbuni, to što misliš da im nisi sličan je samo privid.

Evo na primer, tvoji postovi. To sve pršti od komparativne analize, raščlanjivanja pojave na proste činioce, uzročno posledičnih veza i naravno sinteze.

Citat:

Machiavelli...
Sta misle postici time?


Isto ono što i ti ovim topikom, da skrenu pažnju na sebe.

Citat:

Machiavelli...
Zasto uopste i trose pare, ako trose ista sem obecanja tim ljudima?
Razumem da plate novinaru da napise pozitivan clanak, ali ova glupost sa botovima mi nikako nije jasna.


Ni meni nije jasna glupost sa trolovima na ovom forumu, pa ništa. Živim sa tim, kako znam i umem.

Citat:

Branimir Maksimovic
Nije njima cilj da ulaze u diskusije i da prave misaone postove, znaju da su tu tanki. Cilj im je da stvore sliku kako ih mnogo ljudi podrzava.


Hahahahahhaaa i opet hahahhaahahha hahhahaaaa. Misaoni postovi, pa ovo je biser, pa još od tebe.
 
+2

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 13:19 - pre 66 meseci
@IUOP_1
Kako ne vidis razliku kad si sam napisao da jedan radi (makar slabo) za instituciju, a drugi nista tj. radi za partiju?! Jedan zaglupljuje/vara siroke narodne mase, drugi ne. Jedan finansira partiju (sa tih 10% od plate, onih 40.000 po donatoru, itd.), drugi ne.
I prevare, sirenje propagande i sl. su zakonski "nedozvoljeni" kao i prostitucija.

U komunizmu si mogao da postignes sve ako nisi drug clan, sem da budes neki direktor, funkcioner. 90ih slicno, a i putujuci cirkus je bio samo za vece mitinge/demonstracije. Kod DOS su isli samo ozbiljni clanovi, ono nekoliko polupraznih buseva. Ovo sad metastaza, desetine/stotine buseva pa od mitinga do otvaranja.
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 13:19 - pre 66 meseci
"Hebote, koliko je ovaj forum propao, pa to je strašno.

Trolovi se smeju botovima. Ne ne ne, ne mogu da verujem."

Bradzore, kako ti se da?
 
0

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Machiavelli...
Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 13:19 - pre 66 meseci
Pazi ti njega Bradzorf012 - sa skrenem paznju na sebe. hahah :-) Posebno tvoju paznju.

Provalio si me.... Bradzorf012 jel munuo neko sendvic?
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
+1

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 13:22 - pre 66 meseci
Bradzor napravi trol post, pa onda optuzuje druge da troluju :P
 
+2

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 13:59 - pre 66 meseci
Citat:
Bradzorf012: Možda nema leba da jede, možda hoće jahte, avione, kamione, njena stvar. Što tebe

Da, tacno tako.
Citat:
Bradzorf012: Misaoni postovi, pa ovo je biser, pa još od tebe.

Ovde nisi u pravu, Branimir je dobar diskutant.

Citat:
dr0id: Kako ne vidis razliku kad si sam napisao da jedan radi (makar slabo) za instituciju, a drugi nista tj. radi za partiju?! Jedan zaglupljuje/vara siroke narodne mase, drugi ne. Jedan finansira partiju (sa tih 10% od plate, onih 40.000 po donatoru, itd.), drugi ne.
I prevare, sirenje propagande i sl. su zakonski "nedozvoljeni" kao i prostitucija.

Beznacajne razlike. Poenta je da je neko nezasluzeno dobio radno mesto, sa negativnim efektom na drustvo.

I jos nesto:
Citat:
bananaphone: Ako su ljudi zadovoljni sa tim sto su dobili, stavljajuci sebe u poziciju bootova, nek tako i zive - zadovoljni, gde je problem?

Oni nisu zadovoljni postojecim stanjem, pa zato kao jedini izlaz vide drzavni posao, a posto nemaju para da ga plate, onda idu ovako.

Shvatam ja sta hoces da kazes. Ali vidi, svako je svestan da njegov glas na izborima ne menja stvar, zato se i lakse "prodaje" (tj, prodaje, bez navodnika). Ti tu vidis uzrok stanja u drzavi, po mom misljenju, to je posledica stanja.
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 14:03 - pre 66 meseci
Nece biti. Ti koji su svesni da su nebitni i samo izvlace korist su preletaci ili oni koji imaju nekoliko clanskih karti istovremeno, to je sasvim druga liga u odnosu na botove/sendvicare.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad27.09.2018. u 14:29 - pre 66 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
bananaphone: Ako su ljudi zadovoljni sa tim sto su dobili, stavljajuci sebe u poziciju bootova, nek tako i zive - zadovoljni, gde je problem?

Oni nisu zadovoljni postojecim stanjem, pa zato kao jedini izlaz vide drzavni posao, a posto nemaju para da ga plate, onda idu ovako.

Shvatam ja sta hoces da kazes. Ali vidi, svako je svestan da njegov glas na izborima ne menja stvar, zato se i lakse "prodaje" (tj, prodaje, bez navodnika). Ti tu vidis uzrok stanja u drzavi, po mom misljenju, to je posledica stanja.


Cuj, ja vidim samo jedan jedini nacin da se izadje iz ove sadasnje situacije, a to je da se nesto menja.

I ne govorim o smeni vlasti, ili sta ja znam, revoluciji, ali recimo radnici ako hoce da se izbore za svoja prava - moraju da se organizuju, moraju da stvaraju inicijativu, sindikate, studenti - studentska udruzenja, da pokrecu proteste i da se bore za svoja prava. Nece niko da ti pokloni nesto, moras da trazis ili da se izboris.

Ako ti svesno ides u organizaciju koja to podriva, koja se bori protiv svake promene u drustvu ili drzavi, koja diskredituje svaku kritiku, i za to primas platu, koje su tvoje osnove da budes nezadovoljan?

Ako nisi zadovoljan - onda se svesno upisas u sopstvene gace i kukas sto si upisan, mislim hebiga :)
 
+2

elitemadzone.org :: MadZone :: Botovi na delu - naprovidnije do sad
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39281 | Odgovora: 339 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.