Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Botovi na delu - naprovidnije do sad

elitemadzone.org :: MadZone :: Botovi na delu - naprovidnije do sad
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39293 | Odgovora: 339 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 09:31 - pre 66 meseci
Citat:
mjanjic: Nisam ni ja za većinu tih metuzalema, imamo više akademika nego Francuska, ali neki ljudi su to zvanje i zaslužili.

Nebitno sto su stari, ali ovo si u pravu. Naravno da su tu neki sasvim zasluzeno, ali ima i onih ciji je doprinos minoran. Mozda je tako u vecini zemalja. A ima i ljudi koji nisu clanovi, a po objektivnim kriterijumima zasluzuju da budu.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
46.188.159.*



+2282 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 09:57 - pre 66 meseci
Citat:
bananaphone:
@Darko - ne nagovaram ja nikog ni na sta, samo kazem da grabez nije dominantna osobina kod velikog broja ljudi, a to se lepo vidi kad ljude dosegnu odredjeni nivo konfora i mogu i preko tog, ali nece...

Ako si pazljivo citao, ja ne tvrdim da li je dominantna osobina ili nije. Samo osporavam taj deo sa dostizanjem nivoa, to ne postoji. I u Srbiji imas poprilican procenat ljudi koje ne interesuje da rade 5-6 dana nedeljno, a zive na nivou socijalnih slucajeva. Sa druge strane, jako je tesko naci primer nekog ko se bavio kriminalom i korupcijom jer mu je plata bila 200 evra, a kad je poceo da zaradjuje 400 onda je prestao sa tim. To su price za malu decu, koje koriste politicari za narod u fazonu "mi politicari treba da imamo ogromne plate da se ne bi bavili korupcijom i ostecivali drzavu". Nema toga - ili si lopina, ili nisi, nivo konfora nikako ne utice na tu cinjenicu.
 
+2

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 10:05 - pre 66 meseci
@Darko - dobro - svakako smo se uvek 100% slagali oko tema koje se raspravljaju ovde, pa mozemo ostaviti jednu u kojoj se bas i ne slazemo :D :D :D
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 10:09 - pre 66 meseci
Ima Lupetanja , " strucnjaka " , bar koliko i onoga sto besmisleno pricaju glumci

Samo glumci , ako su dobri, znaju to da upakuju , dramski , ne kao ovaj AV amater , kome gluma lose ide .

Secam se tako Bisera , bivseg , sada propalog politicara , ali je sada neki Analiticar sa nekog instituta , Prorokovica . Covek je objavljivao tekstove u domacim medijima , sada vise nije na liniji CK .

Ne secam se da sam se ikada tako slatko smejao citajuci "ozbiljnu " analizu , istina ne o stanju u Srbistanu , vec o desavanjima u Siriji .

Taj strucnjak je utvrdio , da S. Arabija i Asad saradjuju i ostale budalastine , sto ne bi ni glumci izjavili . Nije shvatao neke osnovne stvari tipa da se u Siriji , odigrava unutar muslimanski , verski obracun , izmedju dve islamske struje , i podgrupa , koje su suprostavljene . Suniti protiv Siita , plus S. Arabijska verzija sunitskog Islama .

Takodje sam se slatko smejao kada je " nezavisni " analiticar Andjelkovic , napisao veoma ostar tekst , gde pljuje iz sve snage po svima koji podrzavaju , Fingirani atentat na Mila i drzavni udar . On to napisao i predao , u utorak prepodne , to vece AV daje podrsku Milu .

Dok je clanak izasao , na kraju ispalo da Andjelkovic , pljuje na svoga Gazdu , jer nije znao da ce on to vece da, da Najjacu podrsku Milu .

 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 10:29 - pre 66 meseci
Da se za trenutak vratimo na temu. Ako neko nije video, evo par botova uzivo: link. Otkriveni su preko drustvenih mreza, pa je stranka ciji su to clanovi, odreagovala u fazonu jesu, pa sta.
 
0

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 11:30 - pre 66 meseci
Ma radili su ovako i prethodni, samo što su oni koji su znali da li nešto može (npr. da se "srede" pozivi podrške za nekog člana u onoj emisji Piramida ili kako se već zvala) ili ne može da se smuva uvek govorili da ne može, da ako ih uhvate šteta će da bude mnogo veća, pa nisu toliko drsko i bezobrazno koristili takve metode.

Ovi su sad u fazonu da učine bukvalno sve što mogu, osim da zavedu golu diktaturu na šta bi im EU uvela raznorazne sankcije i blokirala imovinu u inostranstvu, pa dokle opstanu na vlasti. Onog dana kad budu na izborima namirisali da gube, pokupiće se i nestati iz ove države, ili će izazvati građanski rat.

To vam je kao nekad u feudalizmu, onaj se rodio kao plemić i ne ispušta tu poziciju ni za živu glavu, a ako se kojim slučajem neko od siromašnijih dokopa na bilo koji način plemićke pozicije (zaslugama u ratu i sl.), taj postaje još gori prema sirotinji kojoj je i do juče pripadao.



Ima jedna pesma na tu temu koju nam je razredni čitao u srednjoj školi, ali sam zaboravio i naziv pesme i autora. Pesma govori o ljudima koji bauljaju po zemlji, jer je svako od njih nešto izgubio, neko oko, neko ruku, neko nogu, i traže to što su izgubili, dok ih ovi što nisu izgubili ništa gaze i ometaju kako bi i dalje nastavili da bauljaju po zemlji. Ali, kad neko od njih uspe da pronađe to što je izgubio i da se uspravi, onda i on počne da gazi ove sa kojima je do juče bio.


Al' ništa gore od svega nego kad Vesić i njemu slični pričaju o "prethodnoj vlasti", a oni sami bili jastrebovi te prethodne vlasti. I sutra će tako da prelet u neku novu vlast, pa će o ovoj da pričaju sve najgore.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
+3

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9447
*.static.avana.rs.



+10246 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 11:53 - pre 66 meseci
I Vesići, i Palma, i Dačići, i čitava ekipa vredno pljuje "prethodnu valst", računajući na činjenicu da prosečan glasač zaista ne pamti dalje u prošlost od jučerašnjeg drugog dnevnika. A da je činjenica - jeste. Zato i redovno prolazi mantra "za dve, najviše tri godine".

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 12:53 - pre 66 meseci
Citat:
mjanjic: Ovi su sad u fazonu da učine bukvalno sve što mogu, osim da zavedu golu diktaturu na šta bi im EU uvela raznorazne sankcije i blokirala imovinu u inostranstvu, pa dokle opstanu na vlasti. Onog dana kad budu na izborima namirisali da gube, pokupiće se i nestati iz ove države, ili će izazvati građanski rat.

Pa imaju podrsku EU i Amerike birokratije, oni su ih postavili na vlast. Mislis da bi se EU brecnula da krenu da ubijaju i hapse, naravno da ne bi, iskustvo tako kaze.
Mi smo za njih malo vise i blize od Iraka.

Java spomenu SPS, ta stranka je od 2008-me do danas pokrala nekoliko stotina puta vise nego za deset godina pod Slobom.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 15:37 - pre 66 meseci
Ovo za Srbistan i Irak je istina !

To sto mi za oblast Persijskog zaliva i Levanta , kazemo da se zove Bliski Istok , ne znaci da tako iste misle Britanci i ostali iz EU !

Za njih je Srbistan i okolina Bliski Orjent , a za oblast koju mi nazivamo Bliski , oni kazu Middle tj. Srednji istok .
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 16:41 - pre 66 meseci
Citat:

Rezultat ove vlasti koji je za postovanje i podrsku.
(Ratko, 15. oktobar 2018 15:25)

Znaci da idemo u dobrom smeru.
(Ratko, 15. oktobar 2018 15:24)

Srbija sada ima dobro poslovanje.
(Ratko, 15. oktobar 2018 15:24)

Zadovoljavajuci rezultati ove vlasti ,zaista...
(Ratko, 15. oktobar 2018 15:24)

Ovo su sjajne vesti za sve nas.
(Toza, 15. oktobar 2018 15:23)

Jos jedan od pokazatelja da Srbija postaje sve kvalitetnije mesto za zivot.
(Toza, 15. oktobar 2018 15:23)

Odgovorna politika nas vodi u ovako dobre rezultate i porast BDP-a.
(Goran, 15. oktobar 2018 15:22)

Dobro sprovodjenje politike ove vlasti dovodi do rasta BDP-a.
(Micko, 15. oktobar 2018 15:21)

Posvecenost i odgovornost vlasti daje dobre rezultate.
(Micko, 15. oktobar 2018 15:21)

Posvecenost i odgovornost vlasti daje dobre rezultate.
(Micko, 15. oktobar 2018 15:21)

Srbija se iz dana u dan oporavlja od ekonomske krize i ovo je dokaz toga.
(Milan, 15. oktobar 2018 15:20)

Nemam sta da kazem osim...Samo napred.
(Milan, 15. oktobar 2018 15:20)


Dobitnik sendvica sa parizerom je Ratko. Micko ce morati da se zadovolji sendvicom sa podrigusom, i biljnim sirom.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 20:07 - pre 66 meseci
DakleM, moraću malo ozbiljno.

Prvo. Tema je pokrenuta vrlo neozbiljno sa nekakvim glupim osvrtom na stanje u društvu. Nikakva analiza, nikakvi uvidi ili neki zaključak, samo nekakvo moralisanje, seljačko zabadanje nosa u tuđe dvorište ili lični život. Primitivnije i od navodnih botova.

Drugo. Koliko mogu da vidim, a rekao bih da se ne varam, pravi botovi ne postoje. Za ovo ima nekoliko razloga. Prvo, vlast ima medije, što državne što privatne koje obilato koriste. Drugo, sam način rada "botova" i tekstovi koje objavljuju na internetu, najčešće u komentarima na vesti su infantilni, glupi, kratki i neozbiljni. Ovde mislim pre svega na komentare kakve je ostavio scoolptor. Kakva god bila politička elita danas, nisu toliko glupi da troše vreme i resurse na nešto što im ne donosi nikakvu korist, već samo štetu. Šta mi to govori? Govori mi to da tzv. botovi predstavljaju bivše članove ds-a ili starog režima koji nisu u stanju da na drugi način napakoste sns-u i Vučiću. Dakle, u svojoj nemoći da napišu nešto pametno i suvislo, glume botove sns-a. U tome imaju ne malu podršku pojedinih medija kao što je b92 na primer. Jadno i glupo, pre svega providno.

Treće. Postoje botovi koji nisu svesni toga da su botovi. Primetio sam jednog na forumu.

Četvrto. U vezi ovih mudrosera od glumaca ili drugih "javnih radnika" čije intervjue gledamo na tubu, mogu reći samo: gomila gluposti. Ti ljudi se ni po čemu ne razlikuju od žabokrečine koju navodno kritikuju ili se od nje navodno ograđuju. Otužno je sve to i prilično bljutavo. Ima u Srbiji dovoljno pametnih i sposobnih ljudi, ali oni teško dolaze do izražaja ili se njihova reč slabo čuje. Sada već davno, dok sam čitao NIN povremeno sam nailazio na intervjue nekih ljudi koje bi trebalo čuti. Ko je u Srbiji uopšte čuo za Egona Savina ili Isidoru Žebeljan na primer?
 
+2

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.speed.planet.nl.



+7169 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 20:36 - pre 66 meseci
Citat:
dejanet:
Citat:
mjanjic: Ovi su sad u fazonu da učine bukvalno sve što mogu, osim da zavedu golu diktaturu na šta bi im EU uvela raznorazne sankcije i blokirala imovinu u inostranstvu, pa dokle opstanu na vlasti. Onog dana kad budu na izborima namirisali da gube, pokupiće se i nestati iz ove države, ili će izazvati građanski rat.

Pa imaju podrsku EU i Amerike birokratije, oni su ih postavili na vlast. Mislis da bi se EU brecnula da krenu da ubijaju i hapse, naravno da ne bi, iskustvo tako kaze.


Arapi upravo testiraju da li postoje limiti podrske :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 21:18 - pre 66 meseci
Citat:
Bradzorf012: Kakva god bila politička elita danas, nisu toliko glupi da troše vreme i resurse na nešto što im ne donosi nikakvu korist, već samo štetu. Šta mi to govori? Govori mi to da tzv. botovi predstavljaju bivše članove ds-a ili starog režima koji nisu u stanju da na drugi način napakoste sns-u i Vučiću. Dakle, u svojoj nemoći da napišu nešto pametno i suvislo, glume botove sns-a. U tome imaju ne malu podršku pojedinih medija kao što je b92 na primer. Jadno i glupo, pre svega providno.

Greska, iz dva razloga.

Prvo, opozicija nema para da placa botove. Niti moze da ih "kupi" obecanjem o zaposljavanju u javnom sektoru, zato sto opozicija nece skoro doci na vlast.
Drugo, one screenshotove koje sam ranije postovao, proverio sam kad sam to prvi put video. Neki profili su bili otkljucani, pa sam video slike, sta su lajkovali, u kojim su grupama i sl. Jeste, botovi su.

Uostalom, mozes ih videti i ti, svaki cas su neki vanredni izbori. Videces ih oko standova. Ako te mrzi da cekas, evo ti par slika: link 1, link 2.
 
0

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 21:30 - pre 66 meseci
Citat:
scoolptor:
Dobitnik sendvica sa parizerom je Ratko. Micko ce morati da se zadovolji sendvicom sa podrigusom, i biljnim sirom.

Prema tim komentarima, očigledno je došlo do odliva mozgova kod botova, a i sami su potvrdili da rade ozbiljno na tome: https://www.youtube.com/watch?v=yHwcO11wjp8

Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 22:03 - pre 66 meseci
IUOP_1

Već sam rekao, ali da ponovim. Šta god da je u pitanju, radi se o prilično efemernom fenomenu. Na krajevima tog fenomena su društvene grupe istog ili veoma sličnog mentalnog sklopa, koje se obično okupljaju oko dnevno političkog prepucavanja, što u suštini nije ništa do dizanje bure u čaši vode. Nekoliko primera. Broj konzumenata pravih kulturnih sadržaja u Srbiji je veoma mali(sumnjam da je na bilo kojoj drugoj tački planete mnogo drugačije), ali ćeš većinu polupismenog i neobrazovanog sveta naći kako se gromoglasno bore protiv kiča, šunda, govora mržnje ili sličnih pojava. Neki na temi su već uočili kako se vrlo često mogu pročitati nepismeni komentari kojima se omalovažavaju nepismeni i neobrazovani. Meni je ponekad te ljude žao. Uostalom, sama ova tema to pokazuje.

Pretpostavimo za trenutak da postoje botovi. U čemu je razlika između njih i nekakvog otužnog Kesića? Pa, nema razlike, osim u naručiocu posla, odnosno onog koji plaća. U Srbiji ćeš pre naći milion ljudi koji će otvorenih usta gledati nekakvu Tanju Vojtehovski(gadno mi je da joj i ime izgovorim) nego desetak onih koji cene rad Branka Kukića. Ko je uopšte taj Branko Kukić?

U vezi vlasti, opozicije i ostalih trica i kučina. Rekao bih da nije mnogo teško uočiti bar obrise algoritma po kom u Srbiji dolazi do smene vlasti. Botovi tu ne igraju nikakvu ulogu, to je glupost neopevana. Ovi što se na temi čude botovima ili se zgražavaju, ne razlikuju se po svom svetonazoru(što bi rekli braća Hrvati) ni malo od onih kojima se čude ili kojima bi da pljunu u lice. Sve je to ista žabokrečina, samo su dresovi različitih boja. Botovi su izum poraženih, Vučiću i sns-u mogu samo da pljunu pod prozor.
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 22:09 - pre 66 meseci
Bradzorf012 gresis.
1. Komentari su retardirani jer ih uglavnom pise jedan covek, koji koristi softver za automatsko botovanje. Posle 2 napisana komentara, ostane bez maste.
2. Ima botova itekako, ohoho. Pogledaj samo Twitter.

Pro tip: ne vredi se raspravljati sa njima. Samo BLOCK

Zasto: jer su oni isfrustirani pojedinici, koji ili grcevito brane kosku koju im je bacio gazda, ili laju u nadi da ce dobiti kosku, ili bar da ce ih gazda pomilovati po glavi. Njima nije vazno ko je gazda. Kada sutra dodje drugi gazda, oni ce postati najverniji psi novom gazdi, a na starog gazdu ce da laju, i ujedace ga.


 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 22:19 - pre 66 meseci
Citat:
Bradzorf012: Pretpostavimo za trenutak da postoje botovi. U čemu je razlika između njih i nekakvog otužnog Kesića? Pa, nema razlike, osim u naručiocu posla, odnosno onog koji plaća. U Srbiji ćeš pre naći milion ljudi koji će otvorenih usta gledati nekakvu Tanju Vojtehovski(gadno mi je da joj i ime izgovorim) nego desetak onih koji cene rad Branka Kukića. Ko je uopšte taj Branko Kukić?

Onda imamo terminolosku neuskladjenost. Za mene je bot neko ko je nepoznat u javnosti, tj. krije se iza laznih nikova. Npr. Nebojsa Krstic, iako podrzava politiku AV, nije bot, jer nastupa pod svojim imenom i prezimenom. Bot je neko ko laze da je neko drugi (otpusteni radnik, trudna zena ili vec tako nesto) i za to biva placen (u novcu, poslu ili obecanju).

Sef botova se zove sef internet tima i trenutno vladajuca stranka je promenila dvojicu, njihove slike i imena imas na prethodnim stranicama (prvi je sklonjen jer je nesto javno priznao, mislim da je bilo oko toga kako prijavljuju YouTube klipove koji ne odgovaraju imidzu stranke, tako nesto).
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 23:52 - pre 66 meseci
Citat:
scoolptor

Pro tip: ne vredi se raspravljati sa njima. Samo BLOCK

BLOCK deluje u odnosu na tebe ali ne deluje na populaciju. Populacija te percepira kao gubitnika i okreću ti ledja.

Drugim rečima omogućio si mu da postigne svoj cilj i dobije sendvič koji sada na miru može da pojede slaveći pobedu!
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 23:58 - pre 66 meseci
IUOP_1

Vidi, nisam ovde da bih propisivao šta može biti tema na forumu, a šta ne, ali mi je više nego interesantno da se oko trica i kučina diže toliko buke. Čak i da se slažemo oko pojavnih oblika ovog fenomena, zašto toliko moralizatorstva, toliko priprostog zabadanja prljavog nosa tamo gde mu nije mesto?

DakleM. Jedino što je meni u celoj ovoj priči čudno, otkud tolika potreba da se sudi drugima? Ne razumem, u čemu je poenta? U čemu je razlika između bota koji piše na internetu za sendvič, žene koja prodaje svoje telo, zaposlenog koji ne sme da se obrati šefu i postavljača topika?

Ovde u stvari nisu tema botovi, nego potreba da se pokaže sopstvena moralna, intelektualna ili neka druga superiornost. Na žalost, sve što su uspeli da pokažu da su i sami ubogi botovi, da su im sendviči malo ukusniji i da se kite malo drugačijim perjem. Fuj.
 
+2

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+587 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad16.10.2018. u 00:00 - pre 66 meseci
Populacija botova?

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Botovi na delu - naprovidnije do sad
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39293 | Odgovora: 339 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.