Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Botovi na delu - naprovidnije do sad

elitemadzone.org :: MadZone :: Botovi na delu - naprovidnije do sad
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39644 | Odgovora: 339 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad13.10.2018. u 14:16 - pre 67 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:

Kad se predje nivo konfora sa kojim je covek zadovoljan, onda ga je mnogo teze podmititi lovom to je ono sto Dejan govori.

Naucno je dokazano da ne postoji granica konfora kojim je covek zadovoljan. Onaj ko nema hleba, hteo bi hleb. Onaj ko ima hleba, hteo bi meso. Onaj ko ima meso, hteo bi auto. Onaj koji ima auto hteo bi noviji auto. Onaj ko ima novi automobil, zeleo bi ferari. Onaj ko ima ferari, zeleo bi jahtu i privatni avion. I tako dalje, ljudi gotovo nikada nece reci imam vise novca nego sto mi treba, ili imam manje pameti nego sto mi treba.


Darko naucnice stari, zasto trositi tolike reci a ne dati primer tog naucnog dokaza :D?

Cemu toliki marketing, cemu tolika indoktrinacija, cemu toliko ispiranje mozga ljudima, ako nam je svima ugradjen grabez za sto vise? Evo ja ne bi hteo privatni avion, ne bi hteo ni ferari, hteo bi malo vise nekih stvari koje nemaju veze sa lovom...

Jedan od mojih omiljenih TV kanala:



Zena putuje svetom na biciklu, finansira se od rente stana na Banovom Brdu, zivi svoj san, koji zamisli nije vise mesa, bolji auto, i avion.


EDIT: Druga stvar koju sam pomenuo je zivot ljudi u NL, ovde ogroman procent ljudi radi manje od 5 dana nedeljno, ljudi rade 2-3-4 dana, za srazmerno manju platu, dosegao je nivo konfora koji mu je potreban sa 3 dana nedeljno rada, i nece bolji auto, ili veci stan ili vece parce mesa :D. Znam da zvuci kao SF - ali tako ljudi zaista zive u velikom procentu u NL.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad13.10.2018. u 14:23 - pre 67 meseci
Svejedno ne razumem... Ja bih radije platio full kaznu, nego 50€ mito policajcu. Tako smo ih navadili, pa sad pišu i kad treba i kad ne treba...
Zato doktori neće ni da se potrude da pregledaju nekog dok odmah ne obeća mito, ili plati...
Sami smo za to krivi.

Generalno, ne srećem se baš puno puta sa saobraćajcima, za ovih 18 godina jednom su mi pisali kaznu za brzinu, jednom za pojas, i pre dve tri godine me zaustavili za preticanje na punoj liniji, što je bila laž pa sam se svađao sa njima, fotkao tu "punu liniju", i na kraju kad su odustali jer su "dobri", kao uz opomenu me pustili, ja kao da ih častim, i dao im iz sprdnje oko 65 din... opisao sam ovde u nekoj temi.
Posle nekog kratkog vremena, mislim da je 2 nedelje, svi iz tog reona su pohapšeni.... i bilo bi cirkus da su pali za tih 65 din.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad13.10.2018. u 16:11 - pre 67 meseci
@CoyoteKG - pa nema sta da se razume, bacas pare, zato sto podrazumevas da se tu ne radi o zlocinu i kazni, nego fori kako da ti se uzmu pare, i sad kad te neko radi na foru, a znas da ce pare da odu u neciji dzep a ne u izgradnju drzave ili drustva, pa ti gledas da platis sto manje, a to onda podrazumeva ostavljanje para policajcu. Ne podrzavam ovaj odnos, samo ga objasnjavam, mislim cisto da se razumemo :)
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad13.10.2018. u 18:58 - pre 67 meseci
Mene su jednom zaustavili i hteli da mi pišu kaznu zato što nisam upalio farove. Dao sam im sto hiljada evra i nisu mi pisali ništa. To je bilo pre dve tri godine, još uvek ih viđam, znači nisu uhapšeni.

Ne zavaravajte se, korupcija je u Srbiji endemska, ne iskorenjuje se to lako.
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad14.10.2018. u 07:13 - pre 67 meseci
Korupcija je planetarna igracka, samo su neki zavili pricu u finiju foliju konsaltinga, lobiranja, marketinga, a neki rade dripacki ali efikasno...

Citat:
ako nam je svima ugradjen grabez za sto vise


Ugradjena nam je ambicija, ali nam je ugradjena i lakoca devijacije i skretanja na liniju manjeg otpora, pa ko ne izdrzi, odluta u gramzivost i sve precice koje su prisutne...
 
+1

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad14.10.2018. u 18:50 - pre 67 meseci
Citat:
IUOP_1:
Jer ovo sto vas dvojica zastupate, znaci da je moguce ubediti ljudi da se promene, a da onda oni promene sistem. Nemoguce. Prvo se promeni sistem, pa se onda ljudi njemu prilagodjavaju.

A ko ce da promeni sistem, vanzemaljci?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad14.10.2018. u 19:04 - pre 67 meseci
Nemci.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad14.10.2018. u 19:10 - pre 67 meseci
Pa daj da ih zovemo onda.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad14.10.2018. u 19:19 - pre 67 meseci
"Ti bi kanda voleo da oni dođu?"
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad14.10.2018. u 19:57 - pre 67 meseci
Citat:
dr0id: A ko ce da promeni sistem, vanzemaljci?

Upravo si dotakao kljucno i izuzetno komplikovano pitanje razvoja drzave.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
82.115.111.*



+2283 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad14.10.2018. u 21:07 - pre 67 meseci
Citat:
bananaphone:
zivot ljudi u NL, ovde ogroman procent ljudi radi manje od 5 dana nedeljno, ljudi rade 2-3-4 dana, za srazmerno manju platu, dosegao je nivo konfora koji mu je potreban sa 3 dana nedeljno rada, i nece bolji auto, ili veci stan ili vece parce mesa :D.

Dobro. Dodji malo do Beograda pa prosetaj po mestima za izlaske, videces ljude koji se finansiraju korupcijom, narucuju zestoka pica na flase, okupljaju sponzoruse i starlete oko sebe, kad krenu na letovanje potrose 10.000 evra za 10 dana... Taj ni sa 3 holandske plate ne bi dostigao nivo konfora koji mu je dovoljan da ne mora da se bavi korupcijom. I sta cemo sad? Tvrdnja je da se nivo konfora ne moze dostici, nego ili se rodis zadovoljan ili nezadovoljan (sa svim medjuvarijantama) i takav si kakav si. Ako si zadovoljan, takav ces biti i sa 200 i sa 2000 evra mesecno. Ako si nezadovoljan, nezadovoljan si i sa 200 i sa 2000 i sa 20000 mesecno, jer prohtevi uvek mogu da rastu jednako brzo ili brze od prihoda. Ako si raspolozen da objasnjavas nekom tu tematiku, onda sam ja pogresna adresa - nadji nekoga ko vozi auto od 3 tone vredan 50.000 evra koji trosi 16l/100km i objasni mu da bi sasvim lepo mogao da ga posluzi i neki, naprimer, Reno Twingo od par hiljada evra koji trosi 4l/100km, a koji se moze posedovati i postenim radom. Mozda ti i uspe da ga odgovoris od bavljenja korupcijom, ili drugim nelegalnim aktivnostima, sta ja znam.
 
+2

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
82.115.111.*



+2283 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad14.10.2018. u 21:13 - pre 67 meseci
Citat:
dr0id:
Pa daj da ih zovemo onda.

Pa i zovemo ih, kako ih ne zovemo:
vucic-braco-nemci-dodite-nigde-nije-bolje-nego-u-srbiji
E, sad, sto je neciji pradeda ispao glup pa poginuo jureci Nemce odavde... ko mu je kriv... hrvati su po tom pitanju 80 godina napredniji od srba.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad14.10.2018. u 22:41 - pre 67 meseci
 
0

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad14.10.2018. u 22:51 - pre 67 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bananaphone:
zivot ljudi u NL, ovde ogroman procent ljudi radi manje od 5 dana nedeljno, ljudi rade 2-3-4 dana, za srazmerno manju platu, dosegao je nivo konfora koji mu je potreban sa 3 dana nedeljno rada, i nece bolji auto, ili veci stan ili vece parce mesa :D.

Dobro. Dodji malo do Beograda pa prosetaj po mestima za izlaske, videces ljude koji se finansiraju korupcijom, narucuju zestoka pica na flase, okupljaju sponzoruse i starlete oko sebe, kad krenu na letovanje potrose 10.000 evra za 10 dana... Taj ni sa 3 holandske plate ne bi dostigao nivo konfora koji mu je dovoljan da ne mora da se bavi korupcijom. I sta cemo sad? Tvrdnja je da se nivo konfora ne moze dostici, nego ili se rodis zadovoljan ili nezadovoljan (sa svim medjuvarijantama) i takav si kakav si. Ako si zadovoljan, takav ces biti i sa 200 i sa 2000 evra mesecno. Ako si nezadovoljan, nezadovoljan si i sa 200 i sa 2000 i sa 20000 mesecno, jer prohtevi uvek mogu da rastu jednako brzo ili brze od prihoda. Ako si raspolozen da objasnjavas nekom tu tematiku, onda sam ja pogresna adresa - nadji nekoga ko vozi auto od 3 tone vredan 50.000 evra koji trosi 16l/100km i objasni mu da bi sasvim lepo mogao da ga posluzi i neki, naprimer, Reno Twingo od par hiljada evra koji trosi 4l/100km, a koji se moze posedovati i postenim radom. Mozda ti i uspe da ga odgovoris od bavljenja korupcijom, ili drugim nelegalnim aktivnostima, sta ja znam.


Ma pazi dovoljno je da pogledas kolicinu ljudi po kaficima, te broj automobila na ulicama u radno vreme, i ne deluju da su siromasi... i oni ne rade 5 dana u nedelji sigurno...
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 05:41 - pre 67 meseci
@Darko - ne nagovaram ja nikog ni na sta, samo kazem da grabez nije dominantna osobina kod velikog broja ljudi, a to se lepo vidi kad ljude dosegnu odredjeni nivo konfora i mogu i preko tog, ali nece...

Znam da vecinu ne interesuju klipovi duzi od 3min, ali ako imate vremena pogledajte interviju sa Lanetom Gutovicem.

 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 07:20 - pre 67 meseci
Citat:
bananaphone: Znam da vecinu ne interesuju klipovi duzi od 3min, ali ako imate vremena pogledajte interviju sa Lanetom Gutovicem.

Cim si snimak okacio ovde, znaci da ima veze sa temom o kojom pricamo? Ali ako je tako, zasto te, dovraga, zanima sta glumac ima da kaze o jednoj tako kompleksnoj stvari kao sto je drustveni sistem, razvoj, podsticaji...? Mislis li da prosecan glumac zna nesto o tome? Ja sam poslusao par intervjua onog glumca Raleta Markovica (ako se tako zove), vecina je odusevljena. Po mom misljenju, covek nista pametno nije rekao. Pre koji dan sam procitao intervju u Politici glumca Ljubomira Bandovica, takodje je pricao o stanju u Srbiji. Covek se toliko izlupetao, da je ne znam kako ga nije bilo sramota.

Dakle, jedini razlog zasto bi ti preporucivao intervju Laneta Gutovica, jeste zato sto se slazes sa njegovim misljenjem. Ali vidi, to sto neko kritikuje stanje u drustvu (zivimo lose) ili pljuje AV, ne znaci da ima dobre predloge za resenje problema.

I na kraju, YouTube je prepun snimaka raznih ljudi koji pricaju o stvarima o kojima i mi razglabamo ovde. Neki od njih su doktori nauka, profesori na prestiznim univerzitetima, nobelovci... I od svih tih strucnjaka, ti preporucis - glumca!?

EDIT: Samo da dodam, volim da gledam Laneta, smtram ga odlicnim glumcem, ali kad su drustvene nauke u pitanju, ipak bih pre slusao nekog drugog. Nekog ko je obrazovan u toj oblasti.
 
+2

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 07:41 - pre 67 meseci
@IUOP_1 - nema potrebe za tako zucnim komentarom i napadom i naravno da ima veze sa temom, ja licno ne volim Laneta Gutovica kao glumca (kao coveka ga naravno ne poznajem), niti su mi mnogo simpaticne njegove fore, emisije koje vodi ili kabarei. To uglavnom preskacem...

Okacio sam ga zato sto je situacija takva da je i Lanetu Gutovicu koji nije strucnjak iz oblasti, poprilicno jasno stanje u drzavi. I okacio sam ga zato sto doktori nauka, profesori, politicari cute, pa bolje da i Lane Gutovic kaze svoje misljenje, sa kojim se u dobrom delu slazem, nego da svi cutimo. On pomalo kroz svoj humor i cinizam, ali uglavnom smireno prica, jasno i glasno opisuje ono sto vidi i ono sto ne vidi - a trebao bi da vidi...

I ne mora svako da ima dobre predloge kako da se resi nekakva situacija, niti Lane dolazi sa predlozima, on covek dolazi sa solidnom konstatacijama trenutnog stanja i pitanjima za one koji se pretstavljaju da imaju resenje. I na kraju krajeva da bi mogli da diskutujemo o kvalitetu onog sto je on rekao - trebao bi da odgledas interviju, pre nego sto ga uporedis sa nekim potpuno ne vezanim izjavama drugih glumaca :)


EDIT: @Matroz - lozi lozi :D
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 07:59 - pre 67 meseci
Citat:
bananaphone: nema potrebe za tako zucnim komentarom i napadom

Izvinjavam se, nisam imao nameru tako da zazvucim, nego mi smeta potenciranje laika umesto strucnjaka.

Citat:
bananaphone: kao coveka ga naravno ne poznajem

Ja znam coveka koji mu je pre dosta godina bio vozac, nema mnogo toga lepog da kaze za njega :) Mene to, naravno, ne zanima mnogo, sve dok mi isporucuje dobre uloge.

Citat:
bananaphone: Okacio sam ga zato sto je situacija takva da je i Lanetu Gutovicu koji nije strucnjak iz oblasti, poprilicno jasno stanje u drzavi.

Svima nam je stanje jasno, veruj mi, ali nemaju svi i dobre predloge za resenja. Jedan primer je, recimo, cesto hvaljeni prof. Miodrag Zec. Covek je formalno obrazovan u toj oblasti, ali kad cujes njegove predloge - suplje, prazno...

Citat:
bananaphone: I okacio sam ga zato sto doktori nauka, profesori, politicari cute

O, ne cute oni, veruj mi. Imas ti i domacih i stranih vrsnih strucnjaka, ali tu je tebi problem nesto drugo. Pretpostavljam da ti se njihovi stavovi ne svidjaju, a slozicemo se da to onda nije objektivan pristup. Drugije problem sto oni ipak cesce objavljuju u strucnijim "nosacima informacija", kao sto su zbornici radova, knjige i sl... Ja mogu da preporucim neku vrhunsku knjigu iz ove oblasti, ali kad se naidje na brdo formula, ko ce to da cita? Niko, svi ce se okrenuti laicima.

Citat:
bananaphone: I na kraju krajeva da bi mogli da diskutujemo o kvalitetu onog sto je on rekao - trebao bi da odgledas interviju, pre nego sto ga uporedis sa nekim potpuno ne vezanim izjavama drugih glumaca :)

Emisije jedino i gledam na YT. Video sam da se pojavila i ova, prva epizoda me nije zanimala (sa Sergejem Trifunovicem). Ako budem pogledao ovu, javicu ti utisak :)
 
0

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2707



+700 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 08:22 - pre 67 meseci
Kod ovakvih rasprava setim se uvek intervjua sa Dušanom Batakovićem, meni je ostalo sećanje da je objavljen u Politici, ali Google ga izbaci na Kuriru, gde je taj naslov i kad je objavljen bio zaturen ispod onih pompeznih naslova na temu "ko koga kako zašto kad gde s čim i u šta":
Citat:
Prodali smo se za male privilegije, stanove, zapošljavanja, za kraduckanje i došli do toga da je dva miliona ljudi ostalo bez posla da bi se 10 tajkuna i njihovih ljubavnica vozikali u jahtama od tri ili pet miliona evra, a čitav jedan narod je izgubio perspektivu, napomenuo je Bataković

Izvor: https://www.kurir.rs/vesti/pol...-unutrasnjoj-preobrazbi-srbije

Takođe, njegova knjiga "Nova istorija srpskog naroda": https://www.scribd.com/doc/315...VA-ISTORIJA-SRPSKOG-NARODA-pdf
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
0

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2707



+700 Profil

icon Re: Botovi na delu - naprovidnije do sad15.10.2018. u 09:16 - pre 67 meseci
Pročitaj malo o čoveku, gde je doktorirao, gde je bio ambasador...

Nisam ni ja za većinu tih metuzalema, imamo više akademika nego Francuska, ali neki ljudi su to zvanje i zaslužili. Sad treba i Matiju Bećkovića da pljunemo jer je član SANU...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Botovi na delu - naprovidnije do sad
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39644 | Odgovora: 339 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.