Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dužina radne nedelje

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35161 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje23.08.2019. u 16:18 - pre 56 meseci
A bitka u Zalivu Crnobujice?

 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje23.08.2019. u 16:39 - pre 56 meseci
Citat:
MajorFatal: bla-bla, truć-truć


Znači ti nemaš nikakvu ni ideju kako je jedan takav poduhvat mogao biti izveden? Samo onako opušteno i bezveze, usput ideš okolo po forumima i izvrgavaš se ruglu, a zamišljajući da si duhovit i da si veliki mislilac?

Citat:
Branimir Maksimovic: Cetnici su napravili zlocin u Drugovcu gde je moja baba zamalo stradala ali je jedan cetnicki
vojvoda zaustavio dalji pokolj recima "Kalabicu dosta".


To misliš na Nikolu Kalabića, komandanta Gorske kraljeve garde JVuO koji je lično klao žene i decu po Srbiji, a koga je pre par godina nezavisno sudstvo kleročetničke Srbije rehabilitovalo?

Evo nekoliko izvoda iz izveštaja koje je član njegovog štaba (tajno) slao Draži antifašisti:

Citat:
Od celokupnog br. stanja koje su poklali 50% su nevine žrtve. Znam da podnose izveštaj da su poklani kao krivci.

Citat:
Narod kada čuje da četnici dolaze u selo, više se plaše nego kada dolaze Nemci, Bugari, Arnauti i svaka druga vera. Jer oni svi kada dolaze ako treba neko da se tera ili ubije oni oteraju ili ubiju, ali ovi prebiju da posle tri dana mora dotična osoba da umre. Navešću Vam samo jedan slučaj, a takvih slučajeva ima dosta. Kalabić lično prebio je u selu Ljubičevac tri čoveka i jednu devojku koji su posle četiri dana pomrli. Nisu bili u stvari krivi ništa. Znam da će Vam podneti izveštaj da su - ustvari krivi. Daklem to istorija čovečanstva nije zapamtila. Narod se čudi čija je to vojska i za koga Kalabić radi, kad su ti ljudi od pamtiveka nacionalisti.

Citat:
Kalabić, lično nijedan obrok ne jede bez pečenja.

Citat:
Vode borbu sa partizanima oni im se uvek izvuku, oni posle zađu po selima i pokolju onaj nevini narod, i podnose izveštaj kako su u borbi naneli gubitke partizanima...

Citat:
Mogu samo Vam reći to da narod psuje majku Kralju, Vama - Draži i svima redom, kažu kad je ovakva Garda kakva je ta druga vojska. I podvlačim Vam da je narod jako ogorčen, i nemam izraza kako da se izrazim koliko narod vapije za pomoć. Jer ovakav rad Kalabića, veća je propaganda za partizane, nego što je i oni sami imaju, treba da me razumete.


Pravi Srbski domaćin i pravoslavac je bio taj Kalabić

 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje23.08.2019. u 16:45 - pre 56 meseci


 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje23.08.2019. u 18:34 - pre 56 meseci
Citat:
"koga je pre par godina nezavisno sudstvo kleročetničke Srbije rehabilitovalo"


'El su i tog streljali bez sudjenja, medju 70 hiljada drugih ovde u Srbiji. Da su ga lepo sudili, izneli dokaze...
Od i oko potencijalnih zlocina, ostale su price, gomile ljudi koji su sa 2 svedoka dobijali penzije i poslove na drzavnim jaslama, nepismene i netacne knjige, filmovi onog ustase Bulajica, falsifikovana istorija itd.

I na kraju balade, crveni su razbili 2 Jugoslavije, svi akteri su bili iz KPJ(eto covek je pominjao ludog Vuka, koji btw. bio sef kbineta, "gmaza", Mike Spiljka). Da su bili iole malo pametni, dostojni 50 godina pticijeg mleka, kojim ih je ovaj i drugi narodi pojio, mogli su da sacuvaju drzavu, uvedu u EU, sva ta zverstva, j*a u zdrav mozak, bi nekako na jedan uvrnut nacin dobila nekog smisla.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje23.08.2019. u 19:19 - pre 56 meseci
Evo šta je Titov general Koča Popović rekao
u vezi nacizma koji je pokrenuo Milošević:
Citat:
Vi znate da sam ja rođeni Beograđanin, ali nisam velikosrbin. Ja sam kosmopolita. Kad se 1971. nije moglo pisati Jugosloven, ja sam u rubrici nacionalnost napisao: Srbin po rođenju. Ovo što se sada dešava u Srbiji nije mi nimalo simpatično. To je jedan uzak, veoma opasan nacionalistički program. Milošević je običan bankarski pacov, zbog njega će biti krvi do kolena.

Nadvladala je pohlepa potpomognuta Šešeljem i njegovim udjiguzima Vućićem i Nikolićem.
Njima i njihovima su i dan danas "za sve krivi" Tito i Titovi
koji su u to vreme bili starci van politike i političkog uticaja.

E pa te koji nisu ništa mogli učiniti
najbolje ih je okriviti "za sva zla" jer se ostareli od toga neće moći odbraniti.

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje23.08.2019. u 21:55 - pre 56 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
MajorFatal: bla-bla, truć-truć


Znači ti nemaš nikakvu ni ideju kako je jedan takav poduhvat mogao biti izveden?


Pa direktnim napadom kao na Kozari, Sutjeskci, Neretvi, Drvaru, Igmanu...?

Citat:

Samo onako opušteno i bezveze, usput ideš okolo po forumima i izvrgavaš se ruglu, a zamišljajući da si duhovit i da si veliki mislilac?


U odnosu na tebe sam Džeri Luis, ali ne.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
*.dynamic.sbb.rs.



+559 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje23.08.2019. u 22:00 - pre 56 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Evo šta je Titov general Koča Popović rekao
u vezi nacizma koji je pokrenuo Milošević:


Meni je najfascinantnije da je Koča Popović pogodio da će Amerika i Engleska biti zemlja proleterska. Govoreći u terminima kladionice verovatnoća za to je bila jedan prema milion, ali eto on je tipovao dobro i pogodio, što je fascinantna činjenica.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje23.08.2019. u 22:29 - pre 56 meseci
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje23.08.2019. u 22:53 - pre 56 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Evo šta je Titov general Koča Popović rekao
u vezi nacizma koji je pokrenuo Milošević:
Citat:
Vi znate da sam ja rođeni Beograđanin, ali nisam velikosrbin. Ja sam kosmopolita. Kad se 1971. nije moglo pisati Jugosloven, ja sam u rubrici nacionalnost napisao: Srbin po rođenju. Ovo što se sada dešava u Srbiji nije mi nimalo simpatično. To je jedan uzak, veoma opasan nacionalistički program. Milošević je običan bankarski pacov, zbog njega će biti krvi do kolena.



Nije velikosrbin, on je bio sto bi Kale gospodar vremena rekao visi nivo brale. Kosmopolita. A ne tamo neki srbin sto nesto srbuje, taman posla. Cesto cujem to velikosrbin, sta zapravo to tacno znaci i ko su velikosrbi? Ko su bili neki od istaknutijih "velikosrba" i kakvo je "velikosrbovanje" obelezilo njihov zivot? Meni izgleda da se "velikosrbinom" naziva svaki onaj ko nesto kao voli sto je srbin, potpuno isto onako kao sto francuz ili pripadnik bilo koje druge nacije voli sto je ono sto jeste po nacionalnosti. Ali oni nisu "velikofrancuzi" ili "velikoenglezi. Samo je srbinu priheftano to "veliko" kao nesto sto oznacava nesto jako lose i stetno i od cega treba bezati. A ne radi se o nista "vecim" nacionalistima nego sto su oni iz pomenutih zemalja ili bilo koje druge nacije. Kolicka je samo "velikosrbin" mrvica u poredjenju sa osvajackim i kolonizatorskim apetitima i imperijama nekih drugih kojima niko ne ubacuje to "veliko" ispred. Taj takozvani kosmopolitizam meni izgleda samo kao panicno bezanje od samog sebe to jest svoje nacionalnosti. Pa je eto covek napisao da je srbin samo po rodjenu. Ono sto nije napisao a meni je utisak da je nekako ostalo da lebdi u vazduhu neizreceno je rec "nazalost". To kao da je neki autodestruktivni crv sumnje u valjanost i kvalitet sopstvene nacije koji je pusten ko zna kad i samo se siri i neprestano se hrani i neguje. I svakog koga zarazi jednostavno bude blam od toga da bude nekakav srbin. U zemlji Srbiji izgleda ne mozes biti samo ponosni srbin kao sto mozes biti ponosni francuz ili englez. Mozes biti gradjanin kosmopolita ili "velikosrbin". Liliputanac, Eternijanac, sve je bolje samo ne neki "velikosrbin".
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 00:12 - pre 56 meseci
Njegovo je pravo da se izjasni kako hoće pa i "kosmopolita".
Imajući na umu da je sada demokratija
čudi me da se uopšte postavlja takvo pitanje.

Besmisleno je uskonacionalno izjašnjavanje
jer ne postoje čiste nacije
osim tamo gde je masovno razmnožavanje izmedju braće i sestara.

Velikosrbi su na primer Šešelj, Vučić, Nikolić, ...
i smatram da je distanciranje od takvih itekako poželjno.

 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 01:52 - pre 56 meseci
To su ti "velikosrbi"?! Au brate...Za mene su oni, kao sto neko rece jednom ovde, "udbini isprdci koji treba da izigravaju velike srbe".
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 05:43 - pre 56 meseci
Citat:
Windows2

Au brate

I to ti je velikosrpski!


Citat:
Matroz

Citat:
alimamnekolikokuća:
Matroz nemoj da se brukaš tako rano u 11 časova nego se prvo otrezni i umij hladnom vodom.
Da ti objasnim neke stvari.


Cetnici fotosopuju po hrvatskim novinama 914-e

Drugi dan i još se nisi umio?
Ajd kad se umiješ, pročitaj sve redom
pa ćeš valjda videti da nisam pomenuo da "fotosopuju".
Samo sam napisao da je slika poziranje pred fotografom i ništa više.

U medjuvremenu nigde nisam pročitao demant da je Čerčil na slici.

A ti ako negde pronadješ potvrdu da je na slici Čerčil
al ćemo da zahebavamo Engleze.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 08:12 - pre 56 meseci
^^

Tito je u 1SR ratovao na strani AU isto kao npr. i Srbi iz AU (Like, Korduna, Banije, Slavonije...). Taj detalj je oduvek opštepoznat i oduvek napisan u njegovoj biografiji. Stav komunista, i samog Lenjina, o 1SR je isto oduvek opštepoznat - Srbija je vodila častan, pravedan, odbrambeni rat.
Niko ništa od ovoga nikada nije dovodio u pitanje.

I šta je sad poenta u toj vašoj fotografiji koju ste milion puta okačili na internet? Evo, ja sam pročitao pažljivo tvoj post, video fotografiju... i šta ja sad treba da zaključim iz toga? Koja je tvoja poruka? Šta si ti hteo da kažeš? Šta je poenta? Šta ja treba da saznam gledajući tu fotografiju, a što do sada nisam znao? Zašto je bitno da li je na toj fotografiji stvarno Tito ili je neko drugi, šta to saznanje menja?
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 09:50 - pre 56 meseci
Pijani četnik ne da se nije otreznio nego je izgleda pojačao dozu.

Ono što sam napisao može se proveriti.

Na tvrdjenje da Tito "nišani Srbe"
sam objasnio "ne nišani nego pozira" i dao uputstva šta raditi kad se izmišlja jer je očigledna izmišljotina o "nišanjenju".
Sve stoji napisano, netaknuto ni jedno slovo.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 09:51 - pre 56 meseci
Da li pozira u toku radnog vremena?
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 09:58 - pre 56 meseci
Izvinite za offtopic offtopica, ali smorili ste više sa četnicima i partizanima i zato sad nešto sasvim drugačije:

 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:08 - pre 56 meseci
Citat:
Zurg

Da li pozira u toku radnog vremena?

Po fotografiji bi se reklo da je van radnog vremena
jer ona dva vojnika u pozadini zevaju okolo prekrštenih ruku kao neke ženturače.
Da tu neko u nešto "nišani" ne bi oni tako zevali
nego bi zavukli upe u neku rupetinu.


Citat:
Zurg

zato sad nešto sasvim drugačije:

Svakako, evo recimo Nikola Tesla:
Rodjen u Austrijskom carstvu (slično kao i Tito u Austro-Ugarskoj).

Poznato je da su se Srbi odrekli Tesle kad je tražio stipendiju.
U medjuvremenu Tesla se školovao na nemačkom (jeziku) i proslavio u Amerikama govoreći engleski (jezik) pa je valjda manje Srbin nego što je rodjen.

Zašto sada Srbi svojataju Teslu?
Zbog Tesle ili zbog pohlepe?


 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:20 - pre 56 meseci
Ja sam čuo da je u originalu drzao cveće, ali su onda docrtali pušku kako bi uvećali značaj najvećeg sina naših naroda i narodnosti u WWI.

Jel kraj teme blizu?:

 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:21 - pre 56 meseci
^nedeljko

U vezi fotografije falsifikovao si "nišani Srbe" i sad možeš jaukati do sutra i od sutra.
Meni si pripisao "fotošop" što je očigledna laž
ali ja pijanim četnicima takve "sitnice" ne zameram.


Nego da se vratimo na Teslu.
Šta kažeš? Jesi se odrekao i posle ujeo za jezik?

 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje24.08.2019. u 10:22 - pre 56 meseci
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35161 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.