Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dužina radne nedelje

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35281 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 15:30 - pre 56 meseci
To je takođe uradio privatni sektor.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 15:59 - pre 56 meseci
Znas kolko je sad lakse.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 07:55 - pre 56 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Kad se u nekoj školi pojavi potreba za nastavnikom odredjene stručnosti
nema potrebe raspisivati konkurs
nego ministarstvo treba da donese rešenje o rasporedjivanju na poslove i zadatke
onog nastavnika koji nema pun fond časova.

Nastavnik koji odbije rešenje popije otkaz bez otpremnine
i na njegovo mesto dovodi nastavnik KOJI HOĆE DA RADI.

Suvi kapitalizam sa ekonomskom računicom.


Pa ti bi urušio i ovo malo od prosvete što ovi na vlasni nisu još uspeli
Jel' si ovo smislio samo za veće gradove ili važi i za škole na selima i slično?
Ajde ti nama objasni kako ćeš da daš nekome otkaz ko je zaposlen 80% u jednoj školi a u drugoj ti fali tih 20%. Na primer časovi se preklapaju. Ili su škole udaljene pa ne može da se stigne iz jedne u drugu da na vreme? Pretpostavljam da misliš da ministartstvo ima u bazi i rasporede časove i red vožnje autobusa.
Očigledno ne da nikada nisi radio u prosveti, nego te ni ne iteresuje koji tu sve problemi postoje.

Moja rođaka radi u dve škole u dva mesta. Između ta dva mesta ne postoji gradski saobraćaj. Mora da ide obilazno preko trećeg mesta koristeći dva različita autobusa. Naravno da polasci nisu na svaka pola sata već 2 ili 3 puta na dan. I šta da radi? Uzima žena taksi. Plaća iz svog džepa. Nije u gubitku samo ima mnogo manju zaradu. Radi zato što želi da pomogne deci pošto niko drugi se ne javlja za taj posao već duže vremena. I tako... Najbolje da damo otkaze nastavnicima. Toliko nam dobro ide da nam školovana deca više neće biti potrebna.

Pošto je reč o dužini radne nedelje jedno pitanje: Kako se prevoz uzima u obzir (ne na putu do posla već kada treba poslovno otići na drugu lokaciju)?
Ja imam različitih iskustava. Recimo, radio sam u Novom Sadu (radno vreme od 8 do 16) ali sam s vremena na vreme modao da odradim tih 8 sati u Beogradu. Imao sam organizovan prevoz, ali sam trebao da budem u 8:00 na poslu u Beogradu (i nisam mogo da pođem pre 16:00). Ništa dodatno nisam bio plaćen.
U trenutnoj firmi imam sličnu situaciju s tim što mi niko ne kontroliše kada sam stigao u Beograd i kada sam pošao nazad. Dolazim da bi radio sa timom i na meni je da se organizujem. Iako obično budem 8 sati kao i u prošlom slučaju, sada ne očekujem da je potrebno da budem plaćen dodatno tj. ne smatram da poslodavac nije fer prema meni.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 08:26 - pre 56 meseci
Citat:
component:
Kako se prevoz uzima u obzir (ne na putu do posla već kada treba poslovno otići na drugu lokaciju)?


Firma plaća prevoz a ako si angažovan duže onda dobiješ i dnevnicu ali ti se za taj dan ne računa topli obrok.




 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 08:59 - pre 56 meseci
^component

Šta da ti ja objašnjavam?
Tito je to lepo objasnio.
U njegovo vreme nastavnici su morali da se dokazuju.
Za svako selo i zaseok se našao nastavnik.

Ima da guliš za državu ako hoćeš da budeš državni činovnik!

Generalno, to treba da važi za sve na budžetu.

Ne znam odakle ti ideja da bi to uništilo prosvetu?
Pa Tito je prosvetlio Srbiju ko niko pre njega a ni posle.

Kako je došla demokratija i nerad škole se zatvaraju, štampaju se lažne diplome, lažni doktorati. "fakulteti" se završavaju preko noći...

U tom neradu i javašluku iz škole izlaze a da niko ništa ne nauči.
Ajd što ne znaju engleski jezik
ali kad ne znaju ni gramatiku srpskog jezika
šta više da ti pričam?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 09:00 - pre 56 meseci
Potrebno je da trazis nalog za sluzbeno putovanje za svaki takav dan. U nalogu upises vreme kad si krenuo iz maticne firme ili odakle te vec prevoz pokupi i kad si se vratio. Na nalogu upises da ishrana nije obezbedjena. Ako je izmedju ta dva vremena proslo izmedju 8 i 12 sati dobijas polovinu dnevnice, a ako je proslo preko 12h dobijes celu dnevnicu (obicno 2.000 din). Ali nemas pravo na placene prekovremene sate i topli obrok za taj dan, pa se u zavsnosti od toga koliko to u tvom slucaju iznosi mozda ne isplatini predavati naloge racunovodstvu - moras sam izracunati sta dobijas a sta gubis.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 09:25 - pre 56 meseci
^alimamnekolikokuća
Samo mogu da ti kažem da ti nisi Tito. Šta je on učinio za ovaj narod izlazi iz okvira jednog posta ili cele teme. Sve dobro i sve loše što je njegovo vreme donelo je odavno prošlo. Gledaj kako da se izvučemo iz ovog što su nas uglibili ovi sada.

Radno vreme u prosveti može da bude nezgodno u zavisnosti od rasporeda. Nema tu radnog vremena od 8 do 16 kao što ja radim i da mogu da napravim pauzu kad meni odgovara. Radio sam 3 godine u prosveti pa znam. Onoliko koliko 30 nestašnih đaka može da te iscrpi za jedan dvočas ne može ni 8 sati rada na traci

Sada, iako me niko ne tera, radim ponekad i 12 sati (mada je to retkost). Volim to što radim i nekad iz želje da nešto privedem kraju zaboravim na vreme. Ali to što mogu da napravim pauzu kad kod mi je potrebno mi puno znači. Nekada lupam glavom 3 sata, a nakon 15 minuta pauze, rešenje samo dođe.
Hoću da kažem da nije sve u jednačini 5x8=40. Mnogo toga je u uslovima rada. Ako se ne osećaš kao rob na tom poslu i ako želiš to da radiš satnica ne znači puno.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 09:27 - pre 56 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Potrebno je da trazis nalog za sluzbeno putovanje za svaki takav dan. U nalogu upises vreme kad si krenuo iz maticne firme ili odakle te vec prevoz pokupi i kad si se vratio. Na nalogu upises da ishrana nije obezbedjena. Ako je izmedju ta dva vremena proslo izmedju 8 i 12 sati dobijas polovinu dnevnice, a ako je proslo preko 12h dobijes celu dnevnicu (obicno 2.000 din). Ali nemas pravo na placene prekovremene sate i topli obrok za taj dan, pa se u zavsnosti od toga koliko to u tvom slucaju iznosi mozda ne isplatini predavati naloge racunovodstvu - moras sam izracunati sta dobijas a sta gubis.


Naravno, ovo vazi samo za firmu u kojoj radis. Nema nigde propisanog pravila glede toga, stvar je politike firme.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 09:30 - pre 56 meseci
Compo:"Sada, iako me niko ne tera, radim ponekad i 12 sati (mada je to retkost). Volim to što radim i nekad iz želje da nešto privedem kraju zaboravim na vreme. Ali to što mogu da napravim pauzu kad kod mi je potrebno mi puno znači. Nekada lupam glavom 3 sata, a nakon 15 minuta pauze, rešenje samo dođe.
Hoću da kažem da nije sve u jednačini 5x8=40. Mnogo toga je u uslovima rada. Ako se ne osećaš kao rob na tom poslu i ako želiš to da radiš satnica ne znači puno. "

Generalno politika i firme treba da bude takva. Ako ti se radi jedan dan, ostanes duze, pa odes ranije dan kad ti se ne radi.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 12:07 - pre 56 meseci
Titovo vreme je davno proslo i bilo je drugacije !

Evo ovih dana je bila tragedija na Vlasinskom jezeru , devojcica od 2 godine je preminula . Posto je Vlasinsko jezero geografski blize Crnoj Travi , a pripada opstini Surdulica , prvo su zvali dezurnog nocnog lekara iz Crne T. On im je rekao da ne moze da napusta dom zdravlja jer je jedini tu , a takvu naredbu i ima . Posle su krenuli za Surdulicu i sreli hitnu pomoc iz Surdulice na pola puta , koja im je krenula u susret .

Na internetu su napadi , ovako ljudi komentarisu kao ovde a da ne mogu da sagledaju sustinu !

Naravno napadaju lekara iz Crne Trave !?

Pominje se i Tito itd . ??

A u cemu je Sustina ?

Kada je Tito preuzeo taj kraj da Vlada , 1948 . godine po prvom popisu u Gradicu Crna Trava i 24 okolna sela zivelo je 13.500 stanovnika ! I naravno da su bile pune skole itd .

Danas u gradicu i 24 okolna sela Ukupno ima 1.600 stanovnika !!!

U skolama nigde djaka , 2-3 lekara treba da pokrivaju 3 smene kao da su portiri , a ne lekari ! Opremu tog D.Z . mogu da zamislim !

I onda ljudi napadaju lekara , a Velicaju nekakvog Tita !?
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 12:23 - pre 56 meseci
Citat:
component

Samo mogu da ti kažem da ti nisi Tito.

E nek si reko.

Citat:
component

Sada, iako me niko ne tera, radim ponekad i 12 sati (mada je to retkost). Volim to što radim i nekad iz želje da nešto privedem kraju zaboravim na vreme.

Pa to to kažem.
Tako i nastavik. Ima da izgori od rada.
Pekmezima nije mesto na državnim jaslama.
Ko ne može da izdrži tempo popije otkaz baš kao u kapitalizmu.

Urali su "biće bolje", pa kad su urlali nek i rade.

Nema da se skraćuju časovi kašnjenjem na čas. Čim zvoni pravac u učionicu.
Mudroseri čekaju da prodje 30 minuta i 10 minuta ranije završe čas pa postaju najomiljeniji nastavnici.
Takvi mudroseri kasnije postaju direktori i "ugledni" parlamentarci.
A u stvari su neradnici pa i njihovi djaci postaju isti takvi.

Elem, pored zimskog i letnjeg raspusta kvazikapitalizam je u Srbiju uveo i prolećni i letnji raspust.
Dodaj na to ćosavi i bradati uskrs (i jedni i drugi slave oba!), krsne slave, majske parade (ne znam kako se uz uskrs uklapa komunistička ideologija prvog maja al aj nek je)
pa državne praznike, besplatne ekskurzije,
sve skupa nastavnik 6 meseci radi 6 meseci planduje.

Zato nastavnik ponekad mora i malo više da povuče
a ne samo da kuka zbog "30 nestašnih đaka" (a nije ni baš 30, odelenja su sve manja).

 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 12:28 - pre 56 meseci
Nama su potrebni ljudi koji imaju hrabrosti da prihvate rizik i investiraju. Škola uči decu da budu pasivna. Sede satima i slušaju nastavnika. Takav sistem neće stvoriti preduzetnike kakvi su nama potrebni. Zato bih ja išao korak dalje i ne bih samo otpustio nastavnike, već bih zatvorio sve škole i umesto škola otvorio kladionice.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 12:33 - pre 56 meseci
Citat:
ademare

Kada je Tito preuzeo taj kraj da Vlada , 1948 . godine po prvom popisu u Gradicu Crna Trava i 24 okolna sela zivelo je 13.500 stanovnika ! I naravno da su bile pune skole itd .

Danas u gradicu i 24 okolna sela Ukupno ima 1.600 stanovnika !!!

I šta ti to govori?
Očigledno da je danas veća centralizacija škola na manjem prostoru.
To znači da je nastavnike lakše rapodeliti u više škola.
Prevoz je daleko lakše obezbediti pa je i mobilnost nastavnika veća itd.

Ako je kapitalizam i ekonomija
onda je moguće izvršiti reorganizaciju na taj način
da se postignu maksimalni pozitivni ekonomski efekti.

Ko neće dobije otkaz baš kao u kapitalizmu.

Nema zabetoniranog radnog mesta nego ekonomska računica.
Ako poslodavac ima ekonomsku računicu da nastavniku rasporedi fond časova u 3-4 škole onda tako i rasporedjuje.

Kome to ne odgovara slobodan je sa svojim fakultetskim sposobnostima da se probija na slobodnom tržištu.

U suprotnom imaš sistem "obrazovanja" čiji je jedini zadatak da čuva politički sistem
a to znači nerad i korupciju.


 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 12:43 - pre 56 meseci
"Nema zabetoniranog radnog mesta nego ekonomska računica."

Ekonomska racunica ne postoji ako prihod ide drzavi i ako drzava propisuje zarade.
Dakle firma moze poslovati i sa gubitkom, a radna mesta jos da postoje.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 13:18 - pre 56 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:Elem, pored zimskog i letnjeg raspusta kvazikapitalizam je u Srbiju uveo i prolećni i letnji raspust.

Samo da ne uvedu jos i letnji raspust...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8089



+1754 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 13:52 - pre 56 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Citat:
ademare

Kada je Tito preuzeo taj kraj da Vlada , 1948 . godine po prvom popisu u Gradicu Crna Trava i 24 okolna sela zivelo je 13.500 stanovnika ! I naravno da su bile pune skole itd .

Danas u gradicu i 24 okolna sela Ukupno ima 1.600 stanovnika !!!

I šta ti to govori?



Govori mi da je Tito Unistio taj i slicne krajeve Srbije !!

U to vreme postoji Centralizovana Planska privreda ! Nista se ne gradi , fabrike , putevi , infrastruktura , bez centralnog planiranja !

Kako je taj kraj uz Bugarsku granicu , cela ta oblast je Planirano zapustena ! Ne samo uz Bugarsku, vec i uz Rumuniju i Madjarsku , jer je Tito strahovao da ce odatle stici Crvena armija , da ga skloni !

Industrija iz Subotice je preseljavana , iz Beograda takodje , jer je dosta blizu Rumunske granice . U ovim krajevima gde je nije bilo , nije ni razvijana !

Ljudi prepusteni sami sebi , su resili da se iseljavaju , kada je njihov kraj Namerno ostavljen bez industrije i infrastrukture .

Kasnije se tu stvorio zacarani krug . U drugim mestima kao Beograd i Subotica je naknadno razvijana industrija , ovde nije bilo ljudi , pa nije se mogla kasnije ni razvijati industrija bez ljudi , a to je samo ubrzavalo dalje raseljavanje .

Tako da je Tito unistio ovaj i slicne krajeve Srbije .
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 14:00 - pre 56 meseci
alimamnekolikokuća, pretpostavljam da se ti sada ubijaš od posla pa možeš tako da sudiš. Nisi u penziji ili na "državnoj sisi" već radiš kod privatnika? :) Što se tiče školstva, izdaleka se vidi da si u školi bio ili samo kao đak ili kao roditelj.
Moje mišljenje je da fiksno radno vreme (recimo 8:00-16:00) donosi mnogo manje stresa nego neki drugi oblik. Možeš da isplaniraš i na duže vreme privatne obaveze i odmor. Takođe, uzimanje godišnjeg odmora kada ti je potrebno je velika privilegija u Srbiji. Družim se sa ljudima koji ili godišnji odmo imaju kada je "plansko stajanje" ili kada je raspust ili moraju da planiraju godišnji mnogo u napred (da posao ne bi trpeo).
Sada u nastavnici i rade na više radnih mesta (neki ne, neki da). A to što ti kažeš da nekog rasporediš gde se tebi ćefne ne funkcioniše ni u kapitalizmu. Da li tako može da funkcioniše bilo koji posao (i kod privatnika?). Navedi mi posao gde ti radno vreme varira iz godine u godinu i mesto rada ti se isto tako menja... Kako si smislio da nateraš nekog da radi u drugom mestu a nekog drugog ne? Po udaljenosti njegove adrese stanovanja od adrese škole?
Da li si uračunao u vreme rada i sav posao koji ne spada u samo poredavanje od 45 minuta po času?
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 14:36 - pre 56 meseci
Citat:
ademare: ...

U skolama nigde djaka , 2-3 lekara treba da pokrivaju 3 smene kao da su portiri , a ne lekari ! Opremu tog D.Z . mogu da zamislim !

I onda ljudi napadaju lekara , a Velicaju nekakvog Tita !?


- Nakon 2SR (popis je rađen mislim 1948. god) na prostoru bivše Jugoslavije je bilo 6 miliona Srba.

- U narednih 40 godina (Tito je umro '80, kompartija je likvidirana '87) - tokom zle komunjarske diktature u kojoj su ustaša Tito i komunjare na sve moguće načine uništavali Srbe - njihov broj se popeo na 8,5 miliona, što je bio stabilan i konstantan rast od 40%, znatno veći od tadašnjeg evropskog proseka.

- Da je takav trend kojim slučajem nastavljen, Srba bi danas na YU prostorima bilo 11 miliona.

- Međutim taj trend nije nastavljen. Amnestirano je četništvo i restaurirani kapitalizam, tzv. tržište i tzv. demokratija, Srbi su oslobođeni komunjarske diktature, sada se svaki drugi rođeni Srbin zove Stefan ili Nemanja i svi se krste u crkvama... Ali, broj Srba na YU prostoru je pao na 6,5 miliona. Ima ih 2 miliona manje nego pre 30 godina, kada su četnici na ovim prostorima počeli da gmižu iz rupa u kojima ih je Maršal držao na kratkim povocima. Do druge polovine naredne decenije Srba će biti manje nego ih je bilo po završetku 2SR.

I koga bi ti sada, intelektualac, hteo da Srbi slave umesto Tita?
Vukodlaka i Danu, Đogu i Nogu, vojvodu Nikolića, Selju i Jutku, Čedu Praška, Koštunjavog, popove i mantije...?

[Ovu poruku je menjao Steve Lonmo dana 19.08.2019. u 16:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 14:55 - pre 56 meseci
Ne shvataju oni to Stevo.

P.S. Zamalo da zaboravim: državni sektor pu pu. Još jednom: državni sektor pu pu.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje19.08.2019. u 14:58 - pre 56 meseci
Četnici su antropološka devijacija.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35281 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.